mm' Want we willen verder komen kankerbestrijding Mevrouw Kuip was tOO.OOOste in zwembai van het raadhuis Kollekte Kankerbestrijding VERVOLG VAN PAG.l Schapenfokdag De bewijzen liggen er. Er is vooruitgang in de strijd tegen kanker. En zeker als men er vroeg bij is. Dat onderstreept nog eens het belang van voorlichting en voorzorg. Het grote fonds dat bijeen werd gebracht door de aktie „Geven voor Leven" is één van die stappen in de goede richting. Samen maakten wij het mogelijk om echt iets te doen aan kanker bij kinderen. U wordt daar overigens in de loop van dit jaar nog voerigover op de hoogte gehouden. Maar, om alle lopende uit gaven, grote onderzoekprojek- ten, voorlichting en begelei ding te kunnen voortzetten- in een tijd van schrikbarende kostenstijgingen-blijft er veel geld nodig. Wees blij dat er mensen zijn die u in de komende weken weer om een bij drage komen vragen. Zij willen iets doen om iedereen die de kankerbestrij ding nodig heeft nieuwe moed te geven. Kans op hoop en genezing. Dat wilt u toch ook? Steun de kollekte die binnenkort wordt gehouden, of wordt lid Inlichtingen door een jaarlijkse bijdrage van f 5,- te storten op giro 26000 Centraal Bureau KWF voor de Kankerbestrijding, ten name van KWF Amsterdam, onder vermelding „Lidmaatschap". Koninginneweg 28, Amsterdam. Tel. 020 - 72 60 00. De algemeen reserve-kampioen, tevens jeugdkampioen: de 1-jarige ram van P. Verbeme uit Oosterend. (een zwak lijkend ruggetje, een blauwe kop etc) de doorslag Als de tien besten bleven toen over de nummers 232, 665, 659, 594, 3899, 305, 293, 3946, 3951 en 1562. Kampioenen Tot algemeen kampioen van de ten toonstelling werd deze keer uitgeroepen MEDEDELINGEN VAN B EN W Huurgewenningsbijdrage Zoals bekend verleent het rijk een huursubsidie in die gevallen, waarin de huur in verhouding met het inkomen te hoog is (individuele huursubsidie). Daar naast kan nu ook een huurgewennings bijdrage worden aangevraagd. Deze is bedoeld voor diegenen, die van een goedkope in een duurdere huurwoning komen, en wordt toegekend aan: a. de huurder die een goedkope huur woning verlaat en een andere huur woning met een hogere huur betrekt (doorstroming); b de huurder van een woning waarin ingrijpende verbeteringen zijn aange bracht, waardoor de huur wordt ver hoogd (woningverbetering); c. de huurder van een krot, dat wordt afgebroken, waarna de huurder een andere woning met een hogere huur betrekt (krotopruiming) Om voor de bijdrage in aanmerking te komen mag het inkomen niet hoger zijn dan ƒ30.000,In het algemeen wordt uitgegaan van het jaarinkomen over 1974, vermeerderd met 9°/o. Verder gelden de volgende regels: 1. Doorstroming: de huur van de te ver laten woning mag niet meer bedragen dan ƒ250,per maand. Het verschil in huurprijs moet minstens 50% zijn van de huur van de woning, die wordt verlaten, met een minimum van ƒ30,per maand. Is het verschil minstens ƒ75,per maand dan kan in elk geval een bijdrage worden ver leend. 2. Woningverbetering: het verschil in huurprijs moet minstens ƒ30,per maand bedragen. 3. Krotopruiming: ook hier moet het verschil in huurprijs minstens ƒ30, per maand bedragen. Het eerste jaar wordt 75%, het tweede jaar 50% en het derde jaar 25% van het verschil in huurprijs toegekend. Bij de vaststelling van het verschil in huurprijs wordt rekening gehouden met individuele huursubsidie. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar op het raadhuis, afd financiën, ka mer 202, waar men ook graag alle nodi ge inlichtingen zal verstrekken. Bcjaardenpaspoort De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft het plan, met ingang van 1 december a s. te ko men tot de invoering van een landelijk paspoort voor bejaarden, dat de naam Pas 65 heeft gekregen. Vanzelfsprekend zal ook de gemeente Texel hieraan me dewerking verlenen. Voor dit paspoort komen in aanmer king allen, die vóór 1 januari a.s. ten minste 65 jaar zijn en verder zij, die minstens 60 jaar zijn en getrouwd zijn met iemand, die 65 jaar of ouder is Een eenmaal uitgereikt paspoort blijft steeds geldig en hoeft dus niet van tijd tot tijd vernieuwd of verlengd te worden. Het is de bedoeling van de minister, dat de Pas 65 recht gaat geven op be paalde faciliteiten, zoals bijv. lagere ta rieven bij het reizen met tram of bus in het hele land. Verder zal de pas door de PTT en andere instanties als officieel legitimatiebewijs worden erkend. Te zijner tijd moet voor de Pas 65 een goedlijkende pasfoto worden ingeleverd, terwijl de kosten, zoals overal in Neder land, ƒ6,50 zullen bedragen. De voorbereidingen voor het gereed maken van deze nieuwe bescheiden zijn al begonnen. In de Texelse Courant zal tijdig mededeling worden gedaan, wan neer de Pas 65 kan worden afgehaald Dit bericht kan dus rustig worden afge wacht. een driejarige ram van de heer Joh. C. Roeper uit Oosterend, gefokt door N. A. Koning jr. uit Beemster. Dit dier werd direkt te koop aangeboden voor ƒ4.000,-. Jeugdkampioen werd de één-jarige ram van P. Verbeme uit Oosterend, gefokt door G. C. Kikkert uit Den Burg. Dit beest werd tevens algemeen reserve- kampioen Als reserve jeugd kampioen wees de jury een één-jarige ram aan van de heer J. Bak ker Czn uit De Waal, gefokt door de fa. J. C. Hin en Zn uit Oudeschild. De heer C. J. Commandeur uit Ou deschild was de inzender van het viertal ooien dat de kampioenstitel verwierf. Het reserve kampioensviertal ooien was van P. Verbeme uit Oosterend. Voor de volledige keuringsuitslag ver wijzen wij naar de krant van vrijdag a.s. Goede zaken De publieke belangstelling voor de schapenfokdag was groter dan ooit. Naast de gebruikelijke toeristen die een kijkje kwamen nemen naar dit toch wel specialistische gebeuren waren er erg veel fokkers, afkomstig uit het hele land. Er schijnen goed zaken te zijn ge daan Ook Fransen en Belgen hebben gekocht De Belgische afvaardiging" werd aangevoerd door mevrouw Bertha Delamote uit Rosières (bij Brussel) die 's morgens om 3.00 uur al van huis ge gaan was. Mevrouw Delamote is voor zitster van het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij in België. Haar werd een speciaal woord van welkom toege roepen tijdens de opening van de scha penfokdag 's morgens in hotel ,,De Lin- deboom-Texel". Voorzitter J. Kreuger uit Beemster bracht bij die gelegenheid uitvoerig dank aan de velen die aan Over de economische gang van zaken in de schapenhouderij liet voorzitter Kreuger tevreden geluiden horen. Gedu rende het hele jaar hielden de prijzen zich redelijk, bij een behoorlijk aanbod. De droogteschade is erg meegevallen, zodat de schapenhouders van een gun stig rendement kunnen spreken ondanks de slechte wolprijzen. Dat de schapen stapel zich verder heeft uitgebreid is dan ook begrijpelijk. Er zijn ook zorg wekkende ontwikkelingen bespeurd. Met name zijn nogal wat ziektegevallen geconstateerd. Bij de voorkoming en be strijding hiervan achtte de heer Kreuger een goed samenspel van alle betrokke nen van eminent belang. Het Stamboek wil zonodig graag zijn goede diensten aanbieden. Burgemeester Sprenger, juist terug van vakantie, roerde in zijn praatje het bestemmingsplan voor het buitengebied aan. Het voorbereidingsbesluit is on langs genomen; over een jaar zal het plan waarschijnlijk een feit zijn De heer Sprenger benadrukte nog eens dat een Mevrouw Kuip-Huisman uit Den Burg was zaterdagmiddag de 100.000ste die dit seizoen het zwembad Molenkoog bezocht. Zij is een trouwe klant, want ze zwemt vrijwel elke dag. Mevrouw Kuip kreeg uit handen van voorzitter C. Graaf van de Recreatiestichting een ge zinsabonnement, een boekenbon ter waarde van ƒ40,en een boeket bloe men. De drumband Margaretha Sinclair zorgde voor een muzikaal onthaal. De RST had ook enkele troostprijzen voor degenen die bijna de 100.000ste wa- van de belangrijkste doelen van dit plan is: het mogelijk maken van een kwalita tief hoogwaardige agrarische bedrijfs voering. Juist daarom was het gemeen tebestuur nogal geschrokken van ge ruchten dat het met de schapenhouderij niet best zou gaan. Nadere informatie bij het Stamboek leerde dat er mets aan de hand is. ren. De 99.999ste was mevrouw Kk lt0 veld van het Schilderend. Ook zij kr< bloemen en een gezinsabonnement en 100.001ste, de jeugdige Carla van Veen uit Den Burg ontving een soc gelijke attentie. Ook in 1973 ontving het zwemb Molenkoog meer dan 100.000 bezoekt Het bezoek is sterk afhankelijk van weer. In 1973 werd het respectab aantal baders gehaald dank zij de te zeer zomerse junimaand. Deze keer v juni slecht maar de daaop volgei maanden zeer goed. Mooi weer-bad Als akkomodatie voor minder go r weer heeft het zwembad ondanks 1 e verwarmde water slechts zeer betrek! lat lijke waarde. Als het geen strandwt scl is, voelen de meeste mensen zich o nu met tot het zwembad aangetrokken E zal pas anders worden als het overde) bad er is. Het zwembad „Molenkoog" sllno op 28 september. Die zondag zal ied we gratis kunnen zwemmen. Ook zal a gekostumeerd zwemmen worden daan. Succesvolle vierdaagse De zwemvierdaagse die afgelop week werd gehouden is succesvol ver pen. Er waren 168 deelnemers. De ou ste was de heer C. Merckx en de jon ste de 5-jarige Ralf Pijlman. Geslaagden Zaterdag hebben 44 zwemmers Texel in het zwembad De Schots te D dit Helder examen gedaan voor het C-< »n ploma (36 kandidaten), D-diploma kandidaten), E-diploma (2 kandidatJbij en F-diploma d kandidaat). Een reis na Den Helder was nodig omdat men da d> over een springinstallatie (plank p! de duikkuil) beschikt. Op Texel is dat n er een vrome wens en het zal dat voorlof nog wel blijven ook. Een overdekt b wordt momenteel urgenter geacht. Den Helder slaagden: Voor diploma C: Wim Grosspietstftrf; Mark Peter Graaf; Saskia de Wilde; R nam Bonne; Jaap de Wilde; Esth Krijnen; Petra Zuidewind; Anita Bof u sen; Margot Preng; Kitty Kikkert; Ha neke v. d Vis; Esther Smit; Mariëi Smit; Corina van Tunen; Jolanda v ta.i Tunen; Niels Broekman; Erwin Klei Het kampioensviertal ooien, ingezonden door C. f. Commandeur uit Oudeschild. veld; Esther Reitsma; Jopie Zijm; Ke rui Jan de Haan; Coby Witte, Carien M nuels; Ferdinand Keijser; Jolanda Heerwaarden; Jacco van Trigt; Edv Pauptit; Dianne de Haan; Addie Sm Margot Smit, Pieter Jan van der Vis. Voor diploma D: Jan Hopman; Pet van der Vis; Jacqueline Bakker en Jol Kleinveld. Voor diploma E: Erna Tuinema §DE Yvonne Bruining. Voor diploma F Anke van ^Trigt. d ïei »g .Jv, Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding Hoop op leven deze jaarlijkse hoogtijdag hadden mee gewerkt, in het bijzonder aan het Texel se gemeentebestuur dat in de personen van de heren Sprenger, Nauta en West dorp was vertegenwoordigd. Gunstig rendement

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2