lips Veelzijdig pakket van mogelijkhedei r Texelse Boys nam fraai onderkomen in gebruik Officiële opening in oktober U/R Vereniging voor alleenstaanden mm* Aanvulling sportmededelingen 't Asiel vrijdag open Cursuswerk voor volwassenen Projectielen verzamelende badmeesters 3Ct ÏL TELEF00NBEANTW00RDERS 'SjëSSasikSb Sportvereniging Texelse Boys heeft zijn kantine en kleedkamers bij de nieuwe terreinen aan de Haffelderweg in gebruik geonmen. Het is een prach tig (semi-permanent) gebouw gewor den, dat door Jarino B.V. uit Rhoden als casco is neergezet. Door de afwer king zelf ter hand te nemen hebben de Boys een flink bedrag uitgespaard. Niettemin is de nieuwbouw hen toch nog op ƒ160.000,- komen te staan. De financieringsproblemen zijn nog niet opgelost (zie verslag vergadering Cul tureel Werk) en het ziet er naar uit dat de vereniging volkomen blut zal zijn als hel wel zover is. Dat doet aan de vreugde over het totstandkomen van het gebouw echter niets af. Met trots toonde voorzitter F. C. Hop man en secretaris A Wessels ons het van veel glas voorziene complex Het geheel beslaat 230 m2 en omvat de ei genlijke kantine met ongeveer 60 zit plaatsen en buffet, bestuurskamer, keu ken, bergruimte, ruimte voor de olie cv-installatie, scheidsrechterskleedkamer alsmede vier ruime kleedkamers voor de spelers. S.V. Oosterend Komend weekend is het dan weer zo ver en gaat de competitie weer van start. Het tweede gaat op bezoek bij Wieringermee 6 en speelt op het terrein in Middenmeer. Aanvang half drie. Boot 13.05 uur. De Al junioren gaan op bezoek bij de Wiron Al junioren en zullen het daar lastig krijgen, maar toch houden we het op een gelijk spel. Aanvang half drie. De B2 junioren gaan dit jaar ook naar de vaste wal en ontmoeten in Den Hel der om half drie WGW B5. Het derde, dat via promotie nogal zwaar is ingedeeld, gaat naar Den Oe ver, waar Wiron 2 als gastheer optreedt Ook hier is de aanvang half drie P K. Vrijdagavond a.s. om 20.00 uur gaat 't Asiel, het onderkomen van de Stich ting Open Jeugdwerk aan de Burgwal, weer open. Het gebouw heeft inwendig de zoveelste verandering ondergaan. Onder andere heeft de bar een andere plaats gekregen. De mensen van 't Asiel mankeren alleen nog wat eenvoudige houten stoelen en tafels. Wie iets heeft af te staan belle (02220) 2637. Ingaand volgende week zal 't Asiel ook weer opvanggelegenheid zijn voor de overblijvende schooljeugd. Het ge bouw is dan ook de hele dag vanaf 10.00 uur open; Peter Kooger zwaait er de scepter. De start van het nieuwe Asiel-seizoen zal met een kleine plechtigheid gepaard gaan Om 20.00 uur vrijdagavond zal buurman Gieles het lint voor de deur doorknippen. De laatste tijd is nogal wat te doen geweest over het functioneren van de Stichting Open Jeugdwerk. Als interim regeling is nu een werkbestuur be noemd, bestaande uit Bas Huisman, Jo- han Hoogerheide, Henk Smit en Peter Kooger. Binnenkort zal een nieuw be stuur worden gekozen. Er zijn gevorderde plannen voor uit breiding van de aktiviteiten. Spoedig zal het Asiel ook zaterdag- en zondag middag zijn geopend. De stichting man keert nog mensen die aan deze en ande re aktiviteiten willen meewerken. Het gebouw is opgetrokken uit glasal- elementen. Voordeel van deze (goedko pe) constructie is dat heel makkelijk kan worden uitgebreid. Dat laatste zal vroeg of laat zeker gebeuren want de vereniging is zeer ambitieus en wil voor zijn leden meer doen dan zich alleen be zig houden met voetbal. De Boys-leden voerden zelf het graaf werk uit, maakten de fundering, legden de tegels van het grote terras en voer den het schilderwerk uit. Bij de aanleg van de centrale verwarming was de fir ma J. Schoo zeer hulpvaardig en cou lant wat de rekening betreft. Op de zelfde wijze stelde de firma Zijm zich op bij de aanleg van het vele sanitair. Geen café Dat de Boys-kantme zich zou kunnen ontwikkelen tot een soort horecabedrijf Horizontaal: 1. sluis 4. bijbelse naam 7. vaartuig 9. duidelijk 11. rivier (Spaans) 12. bouwval 13. Eur. Econ. Gemeenschap (afk.) 15. titel 17. in ontvangst nemen 19. vogelprodukt 20. kraan 23. hoefdier 24. water in Friesland 25. indien 27. schedelboor 28. omroepvereniging 29. bevel 30. schadelijk insect 31. plaats in Duitsland 32. vruchtennat 33. snijwerktuig 35. snavel 37. gek 38. voorvechter 40. berg 42. jongensnaam 43. deel der wet (afk.) 44 gevangenis 46 onder andere (afk.) 47. zinspreuk 51. plant 53. opstootje 54. hoofdslagader 56. gelofte 57. voorzetsel 59. sedert 61. groente 62. noodsein Verticaal: 1. gegraven water 2. anno (afk.) 3. Soc. Econ. Raad (afk.) 4 plaats in Gelderland 5. Frans lidwoord 6. meisjesnaam 7. Engelse titel 8. gegraven gat 9. persbureau (afk.) 10. voorzetsel 11. spoorstaven 14. jongensnaam 15. meisjesnaam 16. vochtig 17. elektr. geladen deeltje 18. nieuw (Latijns) 21. titel van de paus 22. familielid 23. wapen 26. zetel 28. land in Azië 33 deel van een auto 34. flauw 36. vloeistof 37. onwetend 38. voor 39. kloosterzuster 41. pen of klamp 43. hels wervel 45. al 48. seconde 49. roofdier 50. wandversiering 52. klef 54. oosterse titel 55. verhoogde toon 58 namelijk (afk.) 60. windrichting (afk.) RD .00 Iag leln De commissie Cursuswerk voor Volwassenen is van plan omstreeks 1 oktobeLp/ a.s. weer een serie cursusen te tarten. De in het begin van dit jaar gehoudeJtel Vlakbij de plaats waar eens de boerderij „Ons Genoegen" stond, staat nu de nieuwe kantine met kleedakkommodatie voor Texelse Boys. Het afbranden van „Ons Genoegen" heeft het tot stand komen van volwaardige sportakkomrnodatie voor deze vereniging zeer bespoedigd. Lange tijd was gepoogd de boerderij daartoe geschikt te maken Dit gaf problemen omdat de verbouwing heel kostbaar zou worden. Aan B. en Wzal nu worden gevraagd f40.000,van de verzekeringsuitkering voor ..Ons Genoegen" aan Texelse Boys uit te keren als éénma lige subsidie ter medefinanciering van de nieuwbouw. Alen kan het de Texelse Boys nauwelijks kwalijk nemen dat zij met enige voldoening terugdenken aan de brand die „Ons Genoegen" is as legde. Tegenover die tevredenheid staat echter dat zij er door menigeen van zijn ver dacht de brand te hebben aangestoken Voorzitter Hopman: „Laat ze maar kletsen, we hebben echt een zuiver geweten". cursussen zijn over het algepieen door de deelnemers goed beoordeeld. Sommigi ervan zijn zo goed bevallen, dat door de deelnemers om een vervolgcursus gel vraagd is. 10 ui dat de particuliere café-exploitanten flinke concurrentie zal aandoen, wordt door voorzitter Hopman metstelligheid ontkend. „Dat willen we beslist voorko men. Het moet een clubhuis voor de vereniging blijven dat gebruikt wordt in nauwe samenhang met de voetbalwed strijden buiten Het zal niet zomaar 's avonds open zijn We hebben dan ook bewust géén bar willen maken, alleen een eenvoudig buffet". De nieuwe kantine zal medio oktober officieel worden geopend. De Utrechtse studenten die in de zo mer zijn belast met de bewaking van de meeste Texelse strandslagen zijn zeer gesteld op het behoud van hun goede reputatie. Ze zouden daarom graag ver meld zien dat het geen Utrechte bad meesters waren die met hun vlet naar de Vliehors gingen om daar projectie len te verzamelen. Het waren de strand- bewakers van paal 28; deze horen tot een andere organisatie. Waarvan acte. Van de volgende cursussen wil men een vervolgcursus starten: Engels muziek gespreks- en discussietechniek Opgave voor deze vervolgcursussen is mogelijk via het onderstaande enquê teformulier. De inhoud van de vervolg cursussen zal nog uitgebreid worden be sproken met degenen die zich in prin cipe hiervoor opgeven. Voorts wordt gehoopt, bij voldoende belangstelling, een aantal nieuwe cur sussen te kunnen starten. Via het enquêteformulier kan men zich als adspirantcursist opgeven. Ook kan men op dit formulier wensen voor andere cursussen naar voren brengen. Bekeken zal worden of het mogelijk is ook die cursussen in het pakket op te nemen Het enquêteformulier moet wel zo spoedig mogelijk worden ingezonden aan het bureau Culturele Zaken op het raadhuis; in elk geval moet het binnj zijn vóór 12 september a.s. In het enquêteformulier zijn ook ci sussen van andere organisaties opgei men. Degenen die zich voor die cursi sen opgeven zullen in verbinding deze organisaties gebracht worden Wie zich opgeeft, moet bedenken, dtv0] ENQUÊTEFORMULIER CURSUSWERK VOOR VOLWASSENEN (inleveren voor 12 september op het bureau Cultureel Werk op het raadhuis) Ondergetekend, naam adres: opgave niet betekent dat de cursus o; inderdaad in oktober a.s. gestart k; worden. Misschien is de belangstellii {S(j( onvoldoende. Ook moet er voldoen: cursusleiding beschikbaar zijn. Het k; best zijn dat een bepaalde cursus pas begin 1976 start, of helemaal niet. Voo dat de cursussen beginnen zal eerst in de mensen die zich opgegeven hebbi een contactavond gehouden worden. Hierop zal met de docent besprok worden wat de inhoud van de cursus zijn, en kunnen duur, plaats en cursu tijden afgesproken worden. Getracht z worden op al deze punten een zo gro mogelijke inspraak van de cursisten bereiken. Op de contactavond kan me av zich dan definitief opgeven. van >rgc de idaj i di leki laai de i Bi idin (18 rlez ws; ot r ied< :pla i: v ;pla do bei [rui geb. datum: telefoon: heeft in principe belangstelling voor de volgende cursussen (rondje voor bedoel *8e de cursus zwart maken). (Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag tbe >lda enk zij: ast€ ahs even het aantal personen voor de bedoelde cursus aangeven) O een vervolgcursus Engelse conversatie O een cursus Duits voor beginners O een cursus biologisch tuinieren O een cursus verantwoorde voeding O een vervolgcursus gespreks- en discussietechniek O een basiscursus psychologie O een muziekcursus voor leerkrachten van het kleuter- en basisonderwijs O een cursus yoga voor beginners O een cursus muziek voor beginners O een cursus muziek voor gevorderden O een cursus „maatschappelijke oriëntatie voor werknemers" (georganiseerd door het NVV, afdeling Texel). O een cursus landbouwspuiten (georganiseerd door de Vereniging oud-leerlin- gen van de landbouwschool. O cursus edelsmeden voor beginners (o.a. sieraden maken) docente mevr. v d Meent O cursus poppen maken, docente mevr. C. de Visser O cursus tekenen en schilderen voor beginners, docente mevr. N. Koorn- Kikkert O cursus tekenen, schilderen en vrij boetseren, docent F. Voskuil O cursus macramé voor beginners en gevorderden, docenten mevr. A. Kamstra en mevr. Ambriola O cursus fotografie voor beginners, docent Jan Haag O cursus boetseren, docente mevr. M. de Winter-Evergroen O cursus werken met pitriet, karton, papier, leerbewerking, docente mevr. M. Bakker O cursus kantklossen, docente mevr. Laan O cursus kantklossen, docente mevr. Janssen, Oudeschild O cursus spinnen, docente mevr. Monen O cursus Indisch koken, docente mevr. Soewito O cursus volksdansen, docent G. Smeenk O cursus elektrisch lassen (booglassen) voor beginners en gevorderden (georga niseerd door de LTS) O cursus autogeen lassen voor beginners (georganiseerd door de LTS) O algemene tuinbouwcursus (georganiseerd door de landbouwschool) Ondergetekende zou verder graag zien dat voor de naaste toekomst de volgende cursussen zouden worden overwogen, (hier uw suggestie invullen) :pt. 'erg nun I r h< ha; bei iva: 79. e E lui; d d. ten erl Sc Sp IV, 1228 boj M *»tr ik 7 9.3C spr; In Anna Paulowna is een vereniging van alleenstaanden opgericht. De vereni-L ging telt al 300 leden en organiseert wekelijks twee ontmoetings- en ontspan-r ningsavonden. Centraal en dagelijks bestuur van de Stichting Cultureel Werkj voelen er voor iets dergelijks ook op Texel opgang te brengen. k Op Texel zijn naar verhouding zeer veel alleenstaanden en onvolledige ge zinnen. Het probleem van de vereenza ming steekt steeds sterker de kop op. Omdat op het ogenblik reeds vanuit andere organisaties iets wordt gedaan om het isolement te doorbreken, waar in sommigen verkeren, werd dinsdag avond besloten dat hiermee eerst con tact zal worden opgenomen. In ieder ge val moet worden voorkomen dat door een al te officiële of te openbare aanpak drempelvrees ontstaat. Kindcrchèche Op Texel bestaat ook behoefte aan een volwaardige, voortdurend geopende kindercrèche. Dat komt onder andere naar voren op het arbeidsbureau waar men wordt geconfronteerd met vrouwen die best zouden willen werken maar dat niet kunnen omdat zij hun jonge kinde ren niet kwijt kunnen Op Texel zijn wel meerdere peuterklassen aktief. Zij voorzien in een behoefte, maar een echte permanente kindercrèche zou nog beter zijn. Het centraal bestuur ging ermee akkoord dat met deze peuterklassen contact wordt opgenomen om de moge lijkheden tot samenwerking af te tasten. met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. f460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij aki; nz 8x 7> 6xf vhLangeveld I// endeRooybv den Burg Texel to i

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2