Detailhandel aan banden Redelijke interesse voor verzorgde Texel-reizen Op industrieterrein Den Burg HOORNDER FEEST GESLAAGD ONDANKS SLECHT WEER Uitslag toeristen-enquete VERVOLG VAN PAG. 1 Voetbal contra C.W. „Wij zijn van maandag weggemanipuleerd" SCHERMUTSELING OP GROENEPLAATS Rinnenkort weer griepinjecties Mortiergranaat gevonden Zaalvoetbalteam won ook laatste oefenpartij avond vast te houden. De sporthalcom missie besloot daarna unaniem de bad mintonclub voorrang te verlenen. Het centraal bestuur ging dinsdag 2 septem ber met dit standpunt akkoord. Weggemanipuleerd Daarmee was de verdeling van de sporthaluren rond, maar voorzitter Frans Hopman van Texelse Boys zegt: ,.Wij zijn van de vrijdagavond wegge manipuleerd. Het is eigenlijk bedroe vend dat wij op dergelijke wijze aan de kant zijn gezet. Dit is niet te tolereren. Men had naar ons moeten luisteren. Als wij ons bij dit besluit neerleggen zijn wij bezig onze eigen glazen in te gooien". Duidelijke taal, waarmee de aanwezigen wel in konden stemmen. Hop man haastte zich nog te zeggen dat het niet de bedoeling is de badmintonclub een spaak in het wiel te steken. „Het gaat om de handelswijze van Cultureel Werk. Er is geen behoorlijk overleg ge voerd". Verwonderd vroeg de vergadering zich af waarom er geen rekening met de belangen van de clubs is gehouden ter wijl zij zich begin februari al hadden uitgesproken voor de maandagavond, met de woensdag als alternatief. Dat gebeurde tijdens een vergadering met de sportraad. ,,Onze wensen waren toen al bij Cultureel Werk bekend", conclu deerde SVO-voorzitter Siem Verseput. Er werd donderdag opnieuw een lans gebroken voor de woensdag als alter natief voor de maandag. Dan zou met het volleybal geruild moeten worden. De Koog liet, bij monde van Aad Eel- man, weten daaraan wel mee te willen werken ondanks dat de club woensdag traint. B. en W. zijn van mening dat detailhandelsaktiviteiten op het industrieter rein in Den Burg tot een minimum moeten worden beperkt. Daartoe zal een enquete formulering in de voorschriften van het bestemmingsplan worden opgenomen waarin staat dat detailhandel, zonder vrijstellingsmogelijkhe den, verder zal zijn verboden. Aldus het college in antwoord op, begin mei gestelde, vragen van SCF-raadslid Jan Witte. In het verleden aan de detail handel verleende rechten zullen wel worden nagekomen. Op dit moment wordt in de voorschriften nog gebruik gemaakt van oude formuleringen die niet aansluiten bij hetgeen door de Rijksconsulent voor het Midden en Klein bedrijf naar voren is gebracht in het vooroverleg over artikel 8 van het be sluit op de Ruimtelijke Ordening. De nieuwe formulering verbiedt iede re vorm van detailhandel (definitie: het bedrijfsmatig aan particulieren te koop aan bieden, verkopen en/of afleveren van goederen) en komt al voor in de voorschriften van het bestemmingsplan Den Burg-oost. In de oude formulering, zoals die nu nog in het bestemmingsplan voor het industrieterrein is opgenomen, wordt het woord detailhandel niet ge noemd maar omslachtig gesteld dat het verboden is gronden die voor industriële bebouwing bestemd zijn anders te ge bruiken, klein-industriële, verzorgings- en toeleveringsbedrijven. Tevens wordt B. en W. nog een mogelijkheid tot het verlenen van vrijstelling geboden in ge vallen waarbij verkooppunten voor de tailhandel gebonden zijn aan de in dit gebied gevestigde verzorgings- en toele veringsbedrijven. Deze bepaling zal dus niet meer in de nieuwe formulering voorkomen. Wel mogen bedrijven, waar voor in de loop der jaren uitzonderingen zijn gemaakt, hun detailhandelsaktivi teiten op het industrieterrein voortzet ten. H< in 1< jkei et i leze ing Ve en raai len. oor srb jen af ïar de .7 v par. De Groeneplaats was zondagavom omstreeks 11 uur het toneel van eet schermutseling waarbij twee meisjes, twee Duitse jongens en B. uil Den Burg betroken waren. B had de vier. die elkaar 's middags hadden leren kennen, 's avonds in eer. dancing al lastig gevallen en eenmaal op de Groeneplaats liep hij hen vveei tegen het lijf. B. werd ditmaal handtas telijk en sloeg een van de meisjes in df maagstreek. Een van de Duitse jongen jai die tussenbeide kwam kreeg ook klap- He Jorig Texelse ech he erd pen terwijl B zelf een snee in de neus opliep. De politie rekende hem snel in Na verhoor werd hij de volgende da( weer op vrije voeten gesteld. De vier hebben aangifte van mishandeling ge reS daan fc Hoewel de weersomstandigheden zaterdag te wensen overlieten groeide het Hoornder feest uit tot een geslaag de gebeurtenis waaraan vele Hoorn- ders hun steentje bijdroegen. Gelukkig werd het weer in de loop van de dag wat beter zodat alle programma-on derdelen doorgang konden vinden Aan de allegorische optocht nam een verheugend groot aantal kinderen deel. De jury beloonde de volgende deelne mers: Groepen. 1 Ot en Sien, 2. Pipo, 3 leesplank. Tweetallen: 1 Paddestoelen, 2. Hans en Grietje, 3. Ot en Sien. Enke lingen. 1. Mooie zomer, 2 Donald Duck, 3. Archeoloog. Het waterdragen werd gewonnen door André Smit en Kees Bakker, 2. Geert Jan Dekker en Mare Bakker, 3 Laurien en Rita Bakker. Wagenrace: 1 Echtpaar Drijver, 2. Echtpaar Franchi- mon, 3. A. Dijker en M. Bakker. On danks de frisse wind hadden een 40-tal deelnemers ingeschreven voor het tob besteken waarbij P. Zijm als winnaar te voorschijn kwam, 2. E. Terpstra, 3. A Bol Emmy Bakker en Natasje Verlooy. Klas 5 en 6 1. Esther Smit en Angelien Bakker, 2. Marco Bakker en Maarten Dijker, 3. Marco de Bruin en Kees Land- vreugd Opdrachten Na een zeer geslaagd optreden van de drumband volgde een competitie van groepen die willekeurig waren samen gesteld. Met groot enthousiasme trachtte men de opdrachten zo goed mogelijk uit te voeren al bleek het niet altijd eenvou dig om een spekpannekoek te produce ren, het totaalgewicht van de feestcom missie te bepalen of een pan met leven- stampvolle Waldhoorn paradeerden ten- stampvolle Waldhoorn paradeerde ten slotte onder luid applaus een twintigtal deelnemers die miss (of mister?) Den Hoorn moesten uitbeelden waarna de winnende groepen werden bekend ge maakt. Doe het zelf Het middagprogramma werd besloten met doe-het-zelf-werk" voor de la gere schooljeugd. De leerlingen van klas 1 en 2 moesten een masker tekenen, de hogere klassen maakten een pop van oude lappen en kranten. Het was in de Herenstraat een drukte van belang Win naars 3 en 4 1. Friedy Bakker en Rins- ke Stam, 2. Hans Arnouts en Jan de Wit, 3. Saskia v. Wijk, Sandra Parlevliet, De Texelse huisartsen zullen half ok tober weer inentingen gaan geven tegen griep. Door de injectie (die afgestemd is op het soort griep dat in de komende winter wordt verwacht) wordt de kans de ziekte te krijgen zeer aanmerkelijk verminderd. Nadere gegevens omtrent plaats, tijd en kosten worden per adver tentie bekend gemaakt. Deze voorstelling had het weer duidelijk mee Beter Amstel in de hand dan Amstel XV op het strand", aldus het motto van deze jonge Hoornders in de versierde optocht v zaterdagochtend. Meer dan twintig procent van de toeristen die Texel in de afgelopen zo mer bezochten is geïnteresseerd in een volledig verzorgde vlieg- of treinva- kantie naar het eiland. Deze conclusie verbinden de heren Joop Groen, Jür- gen Kiltz en Gerard Roeper aan de uitkomsten van een enquete die zij van half juni tot eind augustus hebben gehouden. Zoals bekend hebben zij plannen om dergelijke reizen te gaan organiseren. Die twintig procent be langstellenden valt hen bijzonder mee en ze zullen hun plannen dan ook ze ker verder uitwerken. Als alles mee loopt zou in 1976 met de „autoloze" geheel verzorgde reizen kunnen wor den begonnen. Joop Groen vertelde ons dat voorlopige berekeningen heb ben uitgewezen dat dit mogelijk is te gen prijzen die niet hoger zijn dan voor soortgelijke reizen in Spanje en ander landen rond de Middellandse Zee worden berekend. Er zijn ongeveer 1200 ingevulde for mulieren ontvangen. Het merendeel van de mensen werd geïnterviewd op de haven van 't Horntje noor Nico Dros en Bart Heijnen vlak voor de terugreis. Van de formulieren zijn er 600 ver werkt, een voldoende groot aantal om er reeds voorlopige konklusies aan te kun nen verbinden. De helft voor het eerst Uit de enquete bleek dat 45°/o van de ondervraagde Nederlanders voor het eerst op Texel was; bij de Duitsers be- droeg dit percentage 51°/o. Van de Ne derlanders had 60°/o tevoren logiesak- kommodatie gereserveerd; van de Duit sers 36%. Van de ondervraagden kwam 98°/o met eigen auto. Bij onderzoek van de reistijd naar Texel bleek dat van de Nederlanders 68°/o minder dan 6 uur onderweg was geweest en van de Duitsers 46°/o. Van de Nederlanders had 41°/o min der dan één uur moeten wachten in Den Helder, 19% één tot twee uur en 40% langer dan twee uur Bij de Duitsers be droegen deze percentages resp 43, 17 en 40. Van de Nederlanders was 51% op za terdag naar Texel gereisd, 20% op vrij dag en de rest verspreid over de overige dagen. De Duitsers kwam iets meer ge spreid: 41% op zaterdag, 18% op vrij dag en de rest op overige dagen. Kapitaalkracht Omdat het nuttig is een indruk te hebben van de kapitaalkracht van de potentiële klanten werd ook naar het inkomen geïnformeerd. Tachtig procent gaf ook werkelijk antwoord op deze vraag, hoewel het formulier van naam en adres werd voorzien. Van de Neder landers verklaarden 25% een bruto in komen lager dan ƒ20.000,te hebben 65% had 20.000,— tot ƒ30.000,— en de rest meer dan 30.000, De Duitsers waren minder openhar tig; van hen gaf slechts 45% antwoord; 31% had minder dan DM 20.000,42% DM 20.000,— tot DM 30.000,— en de rest meer dan DM 30.000, Auto laten staan Van de Duitsers verklaarde 31% zijn auto le willen laten staan als Texel mak kelijk per trein of vliegtuig bereikbaar zou zijn; bij de Nederlanders voelde 12% voor het vliegtuig, 14% voor de trein. Nogal verontrustend waren de reak- ties op de vraag: „Indien de wachttijden bij de boot langer zouden worden of de toelating van auto's wordt beperkt, wel ke mogelijkheid zou u dan kiezen?". Daarbij kon in de enquete gekozen wor den tussen a. tóch per eigen auto; b. per vliegtuig; c. per trein; d. anderszins; e. komt niet meer naar Texel. Van de Duitsers vulde 45% in helemaal niet meer naar Texel te zullen komen en van de Nederlanders 35%. De antwoorden zullen verder worden uitgewerkt en worden neergelegd in een rapport dat medio oktober klaar zal zijn. Daarna zal er nog veel moeten worden uitgezocht. Er moeten contacten worden gelegd met organisaties op gebied van het reiswezen in Nederland en Duits land. Deze winter zal onder Duitse reis bureaus een enquete worden gehouden om te peilen of men daar is geïnteres seerd in de verkoop van Texel-reizen. Ook op Texel zelf zullen de nodige be sprekingen moeten worden gevoerd want veler medewerking is nodig om te komen tot een interessant „pakket". Het gaat er niet langer uitsluitend om de vakantieganger naar Texel te halen maar ook om hem hier aangenaam be zig te houden. Voor ideeën uit de burge rij houden de initiatiefnemers zich aan bevolen. Vliegtuigen Gerard Roeper zal met de enquêtere sultaten als argument vergunning vac de Rijksluchtvaartdienst trachten krijgen voor het uitvoeren van vlucb ten. Voor het Roergebied lijkt de lucht haven Munchen Gladbach de gunstigst vertrekplaats. Toestellen die in aanmer king komen zijn de 3-motorige Norma Brittannia (kosten ca een miljoen) de 2-motorige Twin Otter (kosten 2 mil joen). Welk toestel hetmeest rendabel ii hangt van vele factoren af. Een vlieg prijs van ƒ250,voor een retourvluch Texel-Roergebied is mogelijk. Een 2 we ken durende geheel verzorgde vakanti in een bungalow zou dan ongevee ƒ475,gaan kosten. In de sloot bij het land van Van liei in Oost werd bij het schoonmaken ee verdacht voorwerp aangetroffen dat ee mortiergranaat bleek te zijn. Het oefenprogramma van het Texel zaalvoetbalteam is succesvol beslote met een overwinning op de Helden eder( hoofdklasser „Het Nieuwe Diep '75". D uitslag van deze aantrekkelijke wei strijd is 42 voor het Texelse team worden. De doelpuntenmakers wart Louis Uriot (2x), Koos Witte en Klai Dirk Koorn. Zaterdag volgt het hoogtepunt als middags ter gelegenheid van de officiël opening van de sporthal „Ons Genoe gen" een wedstrijd wordt gespeeld tu' sen het eilandelijke zaalvoetbalteam een Helderse selectie. UNS >e ge uur voe; n ,,D ied< ehov dag op Der Coc litzai dag voo niei Grc alsr zoel uur zoei edere uur de 1 kan bez aan hel< edere spre edere spre uur de 1

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2