Texel verloor van hardwerkend MFC IMfiT Nationaal topturnen tijdens openingsfeest sporthal Cor Smulders bekendste naam CONDITIE LIET ZDII IN DE STEEK OOSTEREND OP HET NIPPERTJE GELIJK Probleemloze 2—0 zege van offensief Texelse Boys Verjongd De Koog kwam niet tot overwinning SVC SNOEPTE DIRKSHORN PUNT AF: 0-0 GELIJK SVC 2 verspeelde zege in slotfase tegen Helder 5 Dirkshorn beter dan SVO (Z) Twee goals Boys-dames afgekeurd: geen zege Kaartverkoop P. Verhagen won elfde viswedstrijd Bejaardenomroep verkoopt grammofoonplaten Burgerlijke stand e MFC-keeper plukt de bal uit de lucht, voordat de opspringende Louis Uriot gevaarlijk kan worden Op de achtergrond slaat P van der Vis dit duel gade. (foto Arend Nijkamp) Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 16 september 1975 In een matige vertoning heeft Texel iet het juiste antwoord weten te vin- len op de grotere inzet van MFC en erloor in de uitwedstrijd met 20. De gehele eerste helft was Texel wel ets meer in de aanval, maar de voor- loede was niet in staat de stug verdedi- ende MFC-achterhoede te verontrus- en Het Texel-middenveld had te wei- ig inhoud om het spel te maken Uriot m niet gelukkig met twee goede scho en en ook Guus Zegel zag eenmaal een ïooi schot, door de goede MFC-keeper [estopt. Na de rust gooide MFC er een :hepje op en de Texel-achterhoede ;wam onder druk staan. Willem Pe er van der Vis werd vervangen door or Blonk, maar ook deze wist geen ge- aar te scheppen voor het MFC-doel. fa ongeveer 25 minuten werd een goe ie aanval op het Texel-doel ten koste 'an een hoekschop afgeslagen Uit deze loekschop kwam de bal bij de verste laai. Hans Geus dacht te koppen, maar en MFC-speler sprong hoger en kopte e bal weer voor het Texel-doel, waarna e spits de bal in het net liep: 10 ZDH is er in de tweede helft van de litwedstrijd tegen Graftdijk niet meer an te pas gekomen, moest de voor de ust bereikte 10 voorsprong prijsge- en en dolf uiteindelijk met 31 het nderspit. De 10 voorsprong bij de rust was eheel verdiend. T. Waterman was met I en schitterende kopbal de maker van goal. De tweede helft was echter vol- -dig voor Graftdijk dat het conditioneel wakke ZDH aan de kant zette. Een veel sterker Oosterend kon zon- ag pas in de eindfase van de uitwed- rijd tegen Twisk de in de eerste mi- uten opgelopen achterstand nivelleren, adat alle stormlopen zonder resultaat aren gebleven was het uiteindelijk immer die de 22 eindstand op het 1 porebord bracht. Aanvankelijk leek het voor SVO te en het pas uit de 2e klasse gedegra- eerde Twisk, volkomen verkeerd uit pakken. Trainer Frederiks had de loeg het veld ingestuurd met de op- IHI® racht het eerste kwartier voorzichtig te arten en de bal zoveel mogelijk in de loeg te houden. Door persoonlijke fou- 'n in de verdediging keek Oosterend :hter al na 10 minuten tegen een 20 :hterstand aan. Vanaf dat moment be- on het bij Oosterend echter goed te lo- en. Twisk werd volkomen terugge drongen, maar wist voor de rust nog telpunten te voorkomen. Een schot 'gen de paal van Beuving en diverse >ede kansen van Timmer en Bakker 'aren voor Twisk echter een teken aan wand. Na de rust begon Oosterend leteen met zeer offensieve bedoelingen Waard was inmiddels vervangen >or Keijser, hetgeen beslist geen ver pakking was. Diezelfde Keijser was 't die voor Oosterend de score opende ia knap aangeven van Timmer. Vanaf *t moment verdedigde Twisk de krap- i voorsprong met man en macht. Er ek or Oosterend geen doorkomen eer aan. Vier minuten voor tijd toen ddsk dacht de overwinning te beha- en, maakte Timmer de gelijkmaker x>r Oosterend. Texel probeerde nog wel wat; Aad Blom werd vervangen door Arie Zijm, maar een verbetering was het niet. Vlak voor het einde veroorzaakte Gert Pansier een penalty waaruit de stand op 20 werd gebracht. Texelse Boys heeft aan het gelijke spel van vorige week een 20 overwin ning op Kreileroord toegevoegd. De zege kwam vrij gemakkelijk tot stand. De Boys slaagden er in de eerste helft nog niet in te doelpunten. De aanvallen waren chaotisch van opzet en de afwer king ontbrak. Tevens demonstreerde de Kreileroordgoalie een goede vorm. Hij had echter al het geluk van de wereld toen hij bij een inzet van Koos Witte precies op tijd in zijn doel terug was om de bal voor de lijn te keren. In de tweede helft verliepen de aanvallen van de Boys wat soepeler en doelpunten ble ven niet uit. Een foutje van de Kreiler- oordkeeper stelde Rob van der Stap in staat de eerste goal te produceren. Vlak daarna raakte Koos Witte de onder kant van de lat. Gerard Legierse nam de mooiste goal voor zijn rekening. Met een fraaie lob zeilde de bal het vijande lijke doel in. Kreileroord ging nog wel in de aanval maar Texelse Boys bleef gevaarlijker. Beide partijen kwamen echter niet meer aan scoren toe. Ondanks de kleine 21 nederlaag van De Koog tegen Callantsoog heeft dit elftal toch bewezen tot meer in staat te zijn. De jongere spelers hebben zich uitstekend aangepast bij de rest. In het begin van de wedstrijd draaide het soepel bij De Koog en werd Callants oog iets teruggedrongen. Tegen het ein de van de eerste helft nam Callantsoog het initiatief en kreeg enkele kansen Vijf minuten voor de rust bracht de rechtsbuiten de stand op 10 na een uitstekende solo. Kort hierop kreeg De Koog nog een goede kans op de gelijk maker, maar L. Schelfhout trof het zij net. In de tweede helft begon Callants oog erg sterk met veel variatie in zijn aanvalspatroon. Na 20 minuten werd het 20. Een door keeper Dekker wegge- stompte bal werd direkt ingeschoten. Toch hield De Koog het, met het cen trum-duo Eelman-v. Beek, achter goed dicht en bleef zelfs gevaarlijk met snelle uitvallen. Bij zo'n aktie werd L. Schelf hout juist binnen het strafschopgebied onderuit gehaald De scheidsrechter gaf een indirecte vrije trap die niet werd benut Kort hierop kwam De Koog toch op 21. Een door J. List ingeschoten bal die de paal dreigde te raken, werd door A. Schoo in het doel gegleden. Cocksdorp heeft in de wedstrijd tegen Dirkshorn het eerste punt behaald. In een uitstekende en sportief gespeelde wedstrijd, waarin de beide ploegen el kaar duidelijk lieten voetballen werden de punten met een 00 gelijk spel broe- gerlijk gedeeld. Beide ploegen trachten er met aan vallend voetbal een goede wedstrijd van te maken Technisch was Dirkshorn iets beter maar dat werd door Cocksdorp met een goede inzet uitstekend gecom penseerd. Beide ploegen kregen enkele kansen maar de beide verdedigingen wa ren toch onneembare vestingen voor de aanvallers. De tweede helft gaf eenzelf- de beeld te zien; beide verdedigingen heersten overduidelijk. Cocksdorp kreeg nog de beste kans op de overwin ning, maar het harde schot van W. Witte uit een voorzet van J. v. Zon stuitte via de onderkant van de lat het veld weer in. De beste man van het veld was de scheidsrechter, die uitstekend floot. Cocksdorp 2 heeft gezien de omstan digheden een zeer verdienstelijk 22 behaald in de uitwedstrijd tegen Helder 5. Het begin was echter niet zo rooskleu rig, want na 2 minuten stond Cocksdorp al op een 10 achterstand. De ploeg liet het er niet bij zitten en nog voor de rust was het H. van 't Noordende die uit een vrije trap van L. den Braven de gelijk maker achter de Helder-keeper schoot. Zelfs kwam SVC vlak na de rust op 21 via A. Boon Deze stand leek ook de eindstand te worden maar 10 minuten voor tijd gelukte het Helder alsnog ge lijk te maken. In een sportieve wedstrijd trok Dirks horn zaterdag met 30 aan het langste eind in de thuiswedstrijd tegen Ooster end (Z). De nieuwkomer in deze afdeling is een jonge snelle ploeg met goede kwa liteiten, waardoor de uitslag volkomen gerechtvaardigd is. Tot de rust wist Oosterend de stand nog dubbel blank te houden, ondanks een sterk overwicht van Dirkshorn in het laatste kwartier Na de rust begon Oosterend met een fel offensief, maar dit leverde geen doel punten op en toen na 20 minuten Dirks horn op 10 kwam viel Oosterend sterk terug en moest nog twee doelpunten toestaan. In de uitwedstrijd tegen DWB heeft Texelse Boys dames 1 aan de overwin ning mogen ruiken. Twee goals werden echter wegens buitenspel afgekeurd en daar DWB niet tot scoren kwam bleef het 00. De strijd ging in het begin gelijk op. Halverwege de eerste helft brak N. Keij ser door maar schoot tegen de paal. Na een paar uitvallen van DWB was het Texelse Boys via I. Veeger dat de bal bemachtigde en afspeelde naar F. Hoo- genbosch die scoorde. Dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Na de rust zette DWB sterk op, maar kwam niet tot scoren toe. De Boys wel Na een pass van I. Zijm kwam de bal bij I. Vee ger die de keepster passeerde en in schoot. Maar door hinderlijk buitenspel werd ook dit doelpunt afgekeurd. Zo bleef het 00. MEDEDELINGEN S.V. Cocksdorp. De volleybaltraining is ook weer be gonnen. De tijden zijn: 7-8 uur: junioren 8-9 uur: dames 9 - 10 uur: heren Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom. S.V. De Koog De trainingstijden zijn nu als volgt: Pupillen: woensdagmiddag van 4-5 uur. unioren: woensdagavond van 18.45 tot 19.45 uur. Senioren: woensdagavond vanaf 19.30 ur. Of dit nu op het eigen veld is, wordt bekend gemaakt in het kastje. Tijdens de in totaal drie dagen du rende openingsmanifestatie zal zater dagavond in sporthal „Ons Genoe gen" turnen van nationaal-topniveau te zien zijn, als 't 19 leden tellend he- renkeurkorpsteam van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) en de Friese turnvereniging Quick uit Huizen een ongeveer twee en een half uur durende turndemon- stratie zullen geven, die om 20.00 uur begint. Bekendste naam in dit gezelschap is ongetwijfeld Cor Smulders van PSV uit Eindhoven, achtvoudig Nederlands kampioen, maar ook Kees Pot uit Den Helder (derde tijdens de laatste Ne derlandse kampioenschappen), Dick Hooikaas, Jan van de Sande, Frans van Eikeren (nationaal jeugdkam pioen), Gerrit den Butter en Peter Kar- reqat (uit Volendam) zijn voor turnin- siders alsmede voor outsiders geen on bekende namen. Allen maken deel uit van het KNGV-keurkorpsteam. Ook het sterke Quick komt met zijn beste turnsters naar Texel. Herma Gie- zen, Asta v. d. Burgh, Maartje Schuur man, Corina Lettinga maken allen deel uit van de nationale selectie, gooiden tijdens de Friese kampioenschappen ho ge ogen en namen van 1 tot en met 5 juli deel aan de Gymnastrada in West- Berlijn. Jannie Oost is Nederlands kam pioene moderne ritmische gymnastiek en zal samen met Tineke Wit en Sascha Prehal (de nummers 3 en 5 van Neder land) het meest gracieuse onderdeel van het damesturnen voor haar rekening ne men. Programma Behalve topturnen valt er vrijdag, za terdag en zondag in „Ons Genoegen" nog veel meer te genieten. Het program ma voor de vrijdagavond ziet er als volgt uit: 19 00 - 20.00 uur: optreden van de Mari nierskapel onder leiding van majoor J. P. Laro. 20 00 uur: demonstratie van de judover eniging GVO en van de Boksschool Texel met de partijen Sjodoi See- gers-Kees Boekei en Arie v. d. Vei- Bob Iken. 20.30 uur: gymnastiek met medewerking van GVT (jazz-gym, gecombineerd paardspringen van meisjes en he ren, bok-kastspringen, rekstok he ren, persoonlijke vrije oefening da mes, brug ongelijk), GVO (lange mat) en ZDH-SVC (paardspringen) 21.00 uur: tafeltennis en volleybal door de meersportenvereniging; basket bal door twee teams van de RSG. 21.30 uur: badminton op 6 velden in de hal waar alle vormen (enkel, dub bel) tegelijkertijd zullen worden getoond. 22.30 uur: zaalvoetbal waaraan spelers van diverse Texelse clubs zullen deelnemen. Zoals al uit 't program ma blijkt zullen diverse onderdelen gelijktijdig worden afgewerkt om het programma zo levendig moge lijk te laten verlopen. Het geheel heeft een demonstratief karakter en dient ervoor de toeschouwers ken nis te laten maken met diverse tak ken van zaalsport. Attractief Het zaterdagmiddagprogramma van de manifestatie begint uiterst attractief met een zaalvoetbalwedstrijd tussen een Texels en Helders selectieteam. Dit op papier spectaculaire duel begint om 14 00 uur 15.00 uur: het eerste en tweede elftal van Atilla uit Utrecht geven een zaal handbaldemonstratie. De ploegen staan onder leiding van Siem Schouten en Kees v. d. Pol en tellen diverse landelijk bekende zaalhandballers. Na deze de monstratie wordt een nationale beker wedstrijd volleybal gespeeld tussen het UITSLAGEN: ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1975: Afdeling Noordholland: Dirkshorn-Oosterend (Z) 3—0 Junioren: Vrone A2-Oosterend Al 90 Wiron A2-Texel A2 11—0 Vesdo Bl-Tex. Boys BI 11 W.Waard Bl-Oosterend BI 22 Winkel Bl-Cocksdorp BI 2—2 N.Niedorp Cl-Oosterend Cl 22 HRC C6-Texel C3 2—2 ZONDAG 14 SEPTEMEBR 1975: Afdeling Noordholland: MFC-Texel 2—0 Graftdijk-ZDH 3—1 Twisk-Oosterend 22 Kreileroord-Texelse Boys 02 Callantsoog-De Koog 21 Dirkshorn-Cocksdorp 00 BKC 2-Tex. Boys 2 2—0 Helder 5-Cocksdorp 2 22 ZAP 7-De Koog 2 10—1 Junioren: Conzelo Al-Texel Al 30 Dames: DWB- Texelse Boys 0—0 eerste damesteam van Tevoko dat in de promotieklasse speelt en het eerste team van Gold Set-Up uit Friesland uit de derde klasse, f Het zaterdagavondprogramma is reeds in de aanhef van dit verhaal vermeld. Het zondagmiddagprogramma begint met demonstraties judo (werptechnie- ken), jiu-jitsu (zelfverdedigingstechnie ken) en karate door 't centrum voor fy sieke training en sport van de marine uit Den Helder. 15.00 uur: de Koninklijke Lawnten- nisbond (KNLTB) heeft vier spelers uit de tweede klasse afgevaardigd die twee singles en een dubbel spelen. De acteurs zijn- T Kersbergen, H. Schoorl, W. Mac- donald en B. Doornbosch. Het programma zal om ongeveer 17.00 uur worden afgesloten door het Konink lijk Texels Fanfarekorps. Voor de verschillende evenementen in de sporthal op vrijdagavond, zaterdag middag en -avond en zondagmiddag is nog een beperkt aantal kaarten ver krijgbaar. Woensdag en donderdag a.s. kan een ieder kaarten kopen bij afd. cul turele zaken, raadhuis, kamer 304. De prijzen zijn als volgt: vrijdagavond 2,50, zaterdagmiddag ƒ1,50, zaterdagavond 2,50, zondagmiddag ƒ1,. Houders van grondcertificaten kunnen deze dagen alsnog gebruik maken van hun coupons om kaarten gratis af te halen. Hierbij geldt: wie het eerst komt die het eerst maalt. Grondcertificaten zijn a ƒ30, per vierkante meter verbrijgbaar bij culturele zaken, kamer 304. Bij een grondcertificaat zitten 4 coupons voor entreekaarten. Bij de sporthal zijn vanaf een uur voor de start van het middag- of avondprogramma eventueel resteren de kaarten nog te koop. Zaterdagochtend is er voor alle be langstellenden gelegenheid de sporthal te bezichtigen. De hal is hiertoe van 10.00 - 12.00 uur geopend. Gedurende deze tijd zal de sporthal gebruikt wor den door de handbalvereniging Attila uit Utrecht, die er traint. De elfde wedstrijd om het viskam- pioenschap van Texel werd gevist bij de Krassekeet onder slechte weersomstan digheden: regen en oostenwind. Van de vijftien aanwezige vissers wisten er vier in totaal 143 cm vis op de kant te halen. P. Verhagen eiste 64 cm voor zich op; tweede werd F Bos met 38 cm en derde W Verhagen met 22 cm De volgende wedstrijd is op 28 sep tember bij de Kaap van 8 tot 10 uur De op 12 september gehouden leden vergadering werd bezocht door het be stuur en tien leden. Er is vastgesteld dat de jaarlijkse bingoavond wordt gehou den op vrijdag 14 november in hotel De Zwaan. Als er voldoende animo bestaat wordt volgend jaar met een jeugdafde ling van start gegaan. Jeugdleden zijn welkom. Opgeven bij P. Verhagen, Wa- gemakerstraat 3, Den Burg. Het programma van de winterserie is iets gewijzigd in verband met een wedstrijd aan de Afsluitdijk die oor spronkelijk voor 23 november was vast gesteld maar is vervroegd naar 16 no vember van 14.30 tot 16.00 uur bij het PH hotel. „Muziek als medicijn" Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan van de grammofoonplatenmaat schappij Arioloa-Eurodisc BV is onlangs een grammofoonplaat uitgebracht die de titel draagt „Muziek als medicijn". Op de plaat staan 12 gevarieerde en beken de nummers zoals „Zeig mir den Platz an der Sonne" door Udo Jürgens, „Song of Praise" van Husky, „Jambalaya" van de Carpenters, „De hele zomer lang" van Sacha Paul etc. Een deel van de opbrengst van de plaat komt ter beschik king van de Stichting Zonnefonds Zie- kenhuisomroepwerk, de organisatie waarbij ook de bejaardenomroep Texel is aangesloten. Het komt erop neer dat van elke plaat (die ƒ14,90 kost) een be drag van ƒ3,50 aan de Bejaardenomroep Texel ten goede komt Op de binnen hoes van de plaat komt een cryptogram voor, waarmee fraaie prijzen kunnen worden gewonnen. De platen worden op Texel verkocht door de medewerkers van de bejaarden omroep: J. Commijs, Wilsterstraat 40; A. van Opstal, Burdetstraat en P. Arens- man, Emmalaan 19. van 3 tot en met 9 september 1975 Geboren: Jessica Christina Maria, dv. Kornelis Prins en Alida E. Goldnick; Jacobus Floris, zv. Adriaan de Visser en Engelena Visser. Ondertrouwd: Jürgen D. Stoll en Guurtje A. Roeper. Overleden: Augusta Strickling, oud 67 jaar, wonende te Bloemendaal.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5