„Ome" Piet Gutter stopt er mee „Het lijk in de Ketelstraat" enorme koilektie KTV's ITHO 5T1» Meubelhuis TEXEL Fa. DE GRAAF 44 jaar vertegenwoordiger op Texel GEBR. SCHOORL BV DONSBED WOONHUIS WOONHUIZEN SEMLBUNGAL0W ZOMERHUIZEN MAKELAARDIJ „TEXEL VASTGOED" Aanbieding in onze beste kwaliteit Keuze uit een met ƒ800,— tot ƒ1000,— of meer korting op een apparaat. Voorbij is weer die mooie zomer. dekbed 135 x 200 85, donsbed 135 x 200 ƒ125, donsbed 200 x 200 ƒ195, - iets duurder, bewijsbaar beter ALLEEN DEZE WEEK bij ons afgeprijsd van 465,00 voor f 375,- „Texel is een deel van mijn leven ge worden. Ik heb het hier al die tijd ge weldig fijn gehad. Daarom wil ik niet met stille trom vertrekken". Dat zegt de 67-jarige heer P. S. Gutter uit Alkmaar die 44 jaar als vertegenwoordiger regel matig op Texel komt maar daar nu wegens gevorderde leeftijd zogezegd een punt achter zet. Vrijdagavond 19 september wordt van acht tot tien uur receptie gehouden in hotel „De Linde- boom-Texel". Dat hotel is een zeer vertrouwd ge bouw voor „ome" Piet Gutter want al die tijd vond hij er onderdak. „Van Ruud Kikkert tot Eef Breeuwer". De heer Gutter begon destijd^ als rei ziger voor de Gebroeders Winder uit Alkmaar, een handel in chocolade en suikerwerken Dat verklaart waarom zijn naam ook bij de (oudere) bakkers op Texel een bekende klank heeft. Na elf jaar schakelde Gutter over naar de techniek; hij ging werken bij Jan Ane- ma, later Rijs B.V. in Alkmaar, een groothandel in auto-onderdelen gereed schappen en aanverwante artikelen. Op Texel had hij alle garages, loonwerkbe- drijven (totaal zo'n 39 adressen) tot klant. Hij was een graag geziene maan delijkse gast, vooral dank zijn gemoe delijke gast, vooral dankzij z'n gemoe- dat hij nooit het in hem gestelde ver trouwen beschaamde. Herinneringen Wie met Piet Gutter aan de praat raakt is voorlopig nog niet weg. Het spreekt vanzelf dat hij graag in het ver leden duikt om te vertellen wat voor mooie dingen hij heeft meegemaakt met bakker Jan Dros, Isaac van der Linden, Dirk Barends, Aad van Liere, Jacob de Graaf, Jan Reij, Lou Witte en al die an dere Texelaars waar hij als kind aan huis was. Niet altijd waren de relaties even makkelijk bereikbaar. Al op de eerste reis naar Texel verdwaalde Piet Gutter (op de fiets) hopeloos, kreeg hij een lekke band en regende doornat. In 1939 moest hij met de schop op pad om de dichtgesneeuwde wegen open te spit ten. Een vergelijking makend met zijn klanten op het vasteland verzekerde Piet Gutter ons dat hij het allerliefst met de Texelaars zaken deed. Juist door die vertrouwensbasis en gemoedelijk heid bleef het altijd leuk en menselijk. FEUILLETON: door Astrid Kleyn 30. De beide heren dronken een laat ste slok koffie en zaten nog wat zwij gend bij elkaar. Tenslotte schudde de dokter het hoofd. „Nee jongen, ik kan je echt niet helpen, hoe graag ik ook zou willen". Hij keek op de klok boven het buffet en stond op. „Ik moet er nu vandoor. Succes en tot ziens!" „Tot ziens!" antwoordde de ander diep in gedachten verzonken. Langzaam liep de zaal leeg. De klok wees al bijna kwart voor twee aan, toen Van Benten eindelijk opstond. Hij reed naar het bureau, waar een opgewonden Blazoen op hem stond te wachten. „Gelukkig dat u er bent. U raad nooit wat er op de lijst van gevonden voor werpen staat". „Als ik het dan toch niet raad, moet je het maar zeggen", antwoordde in hoofdinspecteur kribbig. „Twee damesbromfietsen!" „Is dat zo bijzonder?" „Ik geef toe, op zichzelf is dat niet zo bijzonder, maar wel de plaats waar ze gevonden zijn. Ze werden gevonden in park „Groeneveld" „Park Groeneveld, waar is dat?" „Ach u weet wel, dat landgoed dicht bij de Oranjelaan, waar Vogel woont". „O heet dét Groeneveld. Hoe zijn ze gevonden?" Van Bentens stem klonk nu gespannen. „Ze lagen verborgen in het dichte struikgewas, ver achterin het park. Twee jongens van een jaar of tien heb ben ze daar gisteren gevonden. Ze kwa men ze na hun schooltijd hier brengen". „Zouden ze... Denk je dat het de bromfietsen van hen. van de meis jes zijn?" Kasper haalde zijn schouders op. „Het zou kunnen, nietwaar? Er is nog geen aangifte gedaan van een verloren of ge stolen bromfiets". „Laten we ze gaan bekijken", sprak Van Benten gejaagd en gooide zijn jas op een stoel. „Voor de zekerheid heb ik mevrouw Van der Kolk even gebeld Ze is op weg hierheen. Ze dacht dat ze de bromfiet sen van de meisjes wel zou herkennen, als ze ze zag. De kleuren kloppen in ie der geval al. Carlette had een lichtblau we en die van Marjolijn is lichtgroen". „Grote goedheid, het zal toch niet waar zijn.... ik bedoel, de bromfiets van Marjolijn verstopt samen met die van Carlette.. Betekent dat....? Grote goedheid", met een bezorgde trek op zijn gezicht dribbelde de hoofdin specteur voor Kasper uit. Ook Kasper was opgewonden. Hij was er zelf erg tevreden over, dat hij er di- rekt aan gedacht had om mevrouw Van der Kolk te bellen. In de fietsenkelder was het kil- Van Benten huiverde even Behalve de gemotoriseerde of ongemo toriseerde rijwielen die gevonden wa ren, stonden er ook de in beslag geno men bromfietsen. Kasper leidde de hoofdinspecteur naar twee fleurige exemplaren die een beetje apart ston den Ze waren van hetzelfde merk. De groene was druk versierd met allerlei bonte stickers. De lichtblauwe was slechts met één plaatje beplakt, een oranje bloem op het achterspatbord, bo ven het verzekeringsplaatje. „Mevrouw Van der Kolk zal ze inder daad wel kunnen herkennen, denk ik". Aandachtig bekeek Van Benten de plak plaatjes. „Bovendien kunnen we volledige ze kerheid krijgen, als we de nummers van de verzekeringsplaatjes nagaan". Kasper kleurde een beetje. Hij had helemaal niet aan de verzekerings plaatjes gedacht, maar zijn chef scheen het niet te merken. „Enfin, laten we maar weer terug gaan, ik heb ze gezien". Getroffen door de matheid in zijn stem keek Kasper hem onderzoekend aan. De hoofdinspecteur zag er ver moeid uit. Ze liepen langs de wachtkamer waar mevrouw Van der Kolk al zat te wach ten. Dit vertrek was zo ingebouwd, dat er geen vensters waren. In het felle neonlicht dat het daglicht moest ver vangen, zag de hospita er bleek en on gezond uit. Had ze ook begrepen wat deze vondst zou kunnen betekenen? „Neem jij haar even mee naar bene den, Kasper? En kom dan, als ze ze ge zien heeft, direkt naar mijn kamer". „In orde chef". Van Benten knikte even tegen de vrouw en liep toen door naar zijn ka mer. Langzaam liet hij zich op de stoel achter zijn bureau zakken. Het hoofd in de handen gesteund staarde hij somber voor zich uit. Zo vonden Blazoen en de hospita hem. „En?Zijn stem klonk gespan nen. „Ze zijn het!" antwoordde mevrouw Van der Kolk beslist. „Ik was er al bang voor" „Betekent dit dat Marjolijn ook „Ik weet het niet, mevrouw. Het be tekent in ieder geval dat we het meisje met man en macht zullen gaan zoeken. Maar denkt u nu alstublieft niet het ergste", vervolgde hij zonder veel over tuiging, in een vergeefse poging haar wat gerust te stellen. „Misschien val* het allemaal nog wel mee". Ze scheen het niet te horen. Haar ge zicht zag er tobberig uit en haar schou ders waren naar voren gezakt. Blazoen keek onzeker van de een naar de ander. „Zal ik mevrouw weg laten brengen? Ze is hier met de bus gekomen" „Dat is goed". Ze stonden alle drie op en Van Benten drukte de vrouw de hand. „Heus, we moeten nog niet wanho pen" Ze glimlachte bleekjes. „U heeft gelijk. Maar ziet u, ik ben zo bang. Ik had gehoopt dat. Nou ja, we zullen maar afwachten. Dag meneer Van Benten". Toen ze weg was, gaf de hoofdinspec teur zijn orders: het park zou in alle richtingen uitgekamd worden. Hoewel hij er tegenop zag, besloot hij zelf mee te gaan. Hij wilde de plaats zien, waar de bromfietsen gevonden waren. De twee jongens die de ontdekking gedaan hadden, werden tot hun grote opwinding met een politiewagen van school gehaald Ze werden met een mengsel van bewondering en afgunst door hun klasgenootjes nagekeken. De interesse die de politie toonde voor hun vondst, maakte dat ze fier rechtop naast de hoofdinspecteur voortliepen in het door zon overgoten park. Resoluut liepen ze in de richting van „de bosjes" in het minder gecultiveerde deel van het terrein. Ze liepen langs al lerlei kleine slingerpaadjes totdat de jongens op een willekeurig punt, naar Van Benten vreesde, het paadje verlie ten en zich behendig een weg baanden door het dichte struikgewas. Na een schier eindeloos gevecht met takken, doornen en bladeren keek Van Benten hijgend om zich heen. „Hier is het", beweerden de beide jonzens eensgezind. „Weet je hetzeker?" vroeg de hoofd inspecteur ongelovig. „Ik snap het niet hoe iemand met een bromfiets. O, wacht eens In de richting tegenovergesteld aan die waar zij vandaan kwamen, ontdekte hij een verborgen opening in het struik gewas Ging men hier doorheen, dan kwam men direkt in een minder dicht begroeid gedeelte. Nog geen twintig me ter verder liep een vrij breed bospad. „We hadden ons heel wat moeite kun nen besparen", bromde Van Benten, „maar ik denk dat jullie zondag ook zo op die plaats gekomen zijn". (wordt vervolgd) TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG Rustig gelegen, zeer solide ge bouwd, helft van groot dubbel met ca 360 m2 grond en schuur. Het pand is voorzien van een olie- stook c v.-installatie. Goede zonligging. Gebouwd in de dertiger jaren. Indeling: entree, gang, twee kamers en suite, kelder, toilet, ruime keu ken, grote bijkeuken annex aange bouwde berging Bovenverdieping: drie grote slaap kamers, alle voorzien van een vaste wastafel, badkamer met ligbad, toilet en vaste wastafel, vaste trap naar zolderverdieping met één grote slaapkamer en een ruime overloop. Veel ingebouwde kastruimte. Vrije beschutte tuin. Goede staat van onderhoud. Direkt te aanvaarden. Koopsom ƒ100.000, (PLAN NOORD-WEST) Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de bouw van een aantal PREMIEBOUW van het type drie onder één kap, alle te voorzien van een gasge stookte c v. De hoekhuizen hebben een garage (binnendoor bereikbaar) en de middenhuizen een grote, aan gebouwde berging. Grondoppervlakte vanaf ca 250 m2 per huis. Goede zonligging. Indeling: ruime entree met garde- robehoek, gang, toilet, grote woon- eetkamer met schoonmetselwerk- wanden annex compleet te installe ren keuken (kan eventueel afge scheiden worden), berging. Bovenverdieping: drie slaapkamers, kastenwanden, geheel betegelde douchekamer met toilet en vaste wastafel. Vaste trap naar zolderverdieping met overloop en één grote slaap kamer. Indien gewenst kunnen de panden als casco (glas- en waterdicht) aan gekocht worden. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag toegezonden. Bouwprijzen vanaf ƒ87.500, Aan de rand van Den Burg gelegen, een goed onderhouden, vrijstaande met ca 500 m2 grond. Het pand is voorzien van een olie- stook c.v.-installatie. Goede zonligging. Indeling: entree/hal, zonnige woon- eetkamer, ruime keuken, grote bij keuken, douche/toilet met vaste wastafel, slaapkamer met vaste wastafel, bergruimte. Bovenverdieping: twee grote slaap kamers met overloop. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ110.000, In het bungalowpark „De Parel" wordt een zevental grote, comfor tabele gebouwd, met een fraaie architec tuur De bungalows worden gebouwd van eerste klas bouwmaterialen en voorzien van een gasgestookte cen trale verwarming (warmwatervoor ziening over de ketel). Indeling der bungalows: grote, zon nige woon-eetkamer met open haard en schoonmetselwerkwan- den annex compleet geïnstalleerde keuken met kastruimte, schuifdeur naar groot terras, hal, drie ruime slaapkamers, waarvan één voorzien is van een vaste wastafel, garde- robekasten, geheel betegelde dou chekamer met toilet en vaste was tafel, grote berging, binnendoor be reikbaar met buitendeur. Schrootjesplafond in woonkamer. Goede zonligging. Grondoppervlakte min. 520 m2. Oplevering ter bewoning op korte termijn. Tekening en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag verstrekt. Koopsommen vanaf ƒ125.000, (incl. 16°fo B.T.W.). Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: (Makelaarskantoor P. C. Brandsen) Schilderweg B 46 - Postbus 87, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031. 140 x 200 van 220,nu 195,- 200 x 200 van 330,.nu 305,- 200 x 240 van 395,nu 375,- Wij hebben onze totaal uitverkochte voorraad voordelige Indesit en Grun- dig grootbeeld kleuren tv's niet alleen aangevuld, maar uitgebreid met Blaupunkt, Nordmende, Philips, Telefunken, enz. VVAALDERSTRAAT 30 - 35 Tussen haakjes; ook grootbeeld zwart-wit TV's vanaf ƒ398,- Het wordt nu tijd voor een om de warmte binnenshuis te garanderen. Wij hebben ze op voorraad. Grote sortering hoeslakens va. 55,- met instopstrook. MOLENSTRAAT 2, DEN BURG PEPERSTRAAT 16, OOSTEREND llllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll n de enige met randafzuigsysteem daardoor gemakkelijker schoon te houden geruisarme werking ITHO is veilig, heeft KEMA-keur iets duurder Als u alle voordelen van een ITHO wasemkap opteld zult u vaststellen, dat hij dubbel en dwars zijn geld waard is. En als u dan de kosten rekent die u bespaart doordat u nooit een filter hoeft te vervangen, dan blijkt een ITHO zelfs voordeliger. Julianastraat - telefoon (02220) 3151 IlllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 6