LwR /W3TMA PROEFCOMPETITIE ZAALVOETBAL TELT 10 WEDSTRIJDDAGEN Bejaardensoos De Koog van start Shaffy en List dinsdag in Helderse schouwburg Simca gekraakt GOUDEN JUBILEUM ORGANIST J. VISSER Blikschade Bloedproef geweigerd Cylinder gestolen Wie mist camera Koersen vreemde valuta SPORTRAAD KIEST NIEUW BESTUUR Creativiteitscursussen Grote deelname aan Eilandcompetitie Vrouw onder invloed „WAT IK ZEGGEN WOU.." Bericht aan allen die zich betrokken voelen hij 't Asiel Jeugdclub Witte Burcht weer van start Enquete over autoboxen Plattelandsvrouwen Winkeldiefstal Zuigelingenbureau Tevoko-nieuws Gyvo De Koog Een speler die geen lid is van een bestaande voetbalvereniging moet on geveer 50 gulden per seizoen neertel len om mee te mogen doen aan de zaalvoetbalcompetitie. Dit bedrag geldt niet voor de proefcompetitie die na 15 oktober van start zal gaan en ongeveer 10 speelavonden telt. Voor deze competitie wordt een aparte re geling getroffen waarbij alleen de zaalhuur bij de verenigingen in reke ning zal worden gebracht. Aldus werd dinsdagavond tijdens een bijeenkomst in „De Zwaan" meegedeeld door de contactcommissie Texel van de KNVB die als organisator van de zaal voetbalcompetitie optreedt. Op dit ogenblik hebben zich 11 teams voor de proefcompetitie aangemeld. QP is de enige vereniging die met twee ploegen deelneemt. Zoals bekend wordt op vrijdagavond gespeeld. Na 1 januari hopen de clubs door een ruil op een an dere avond (maandag of woensdag) met de „echte" officiële KNVB-competitite te kunnen beginnen. De veldvoetbalver- enigingen De Koog, Texelse Boys en Oosterend doen ieder met één team aan de proefcompetitie mee. ZDH neemt vrijdag tijdens de ledenvergadering hierover een besluit. Voorzitter Zwanen burg liet doorschemeren dat hij de spe lers de keus zal geven tussen zaalvoet bal of trainen op de vrijdagavond. Hij vindt niet dat deze aktiviteiten samen kunnen gaan ook al wordt er rekening gehouden met de trainingstijden van de veldclubs. „Ik zie het niet zitten dat spe lers eerst gaan zaalvoetballen en zich dan nog eens naar hetveld begeven om zich daar aan de training te onderwer pen. We moeten nu eenmaal op vrijdag trainen omdat Jan Haagsma, die de rest van de week verplichtingen als oefen- meester van Helder heeft, alleen dan in staat is ZDH te helpen", aldus de voor zitter. Informatief De proefcompetitie krijgt een infor matief karakter. De scheidsrechters zul len de eerste wedstrijden uitleg geven over de spelregels en de interpretatie daarvan. Zo is spreken in het veld als mede lichamelijk contact verboden. Een vereniging mag aan dc competitie deel nemen als zij 15 spelers incluis eei\. coach heeft ingeschreven. Per wedstrijd mogen echter maar 8 spelers deelnemen (vijf veldspelers plus drie wisselspelers) zodat een club die zo'n 18 spelers op de lijst kan zetten met twee ploegen V competitie mag ingaan. Terlgkomend op de individuele bij drage van de spelers moet gezegd /or den dat alleen zij die niet bij de KNVB zijn aangesloten een tientje lidmaat- schasgeld moeten betalen alsmede zich via de voetbalbond dienen te verzeke ren. Incluis de zaalhuur betaalt deze speler maximaal 50 gulden per jaar KNVB-leden zijn voor zo'n 15 gulden minder klaar. Deze bedragen gelden voor een hele competitie van zo'n 25 a 30 wedstrijden. Zo'n competitie kan eerst pas volgend najaar van start gaan Als er meer ploegen zijn dan op één avond aan wedstrijden kan worden af gewerkt bestaat de kans dat een ploeg verscheidene malen slechts één keer in de veertien dagen in aktie komt, tenzij de competitie over meer dan één avond per week kan worden uitgesmeerd. Elke nieuwe zaalvoetbalvereniging (niet de veldvoelbalclubs die ook in de zaal spelen alsmede clubs die deelnemen aan de zomeravondvoetbalcompetitie) moet een borgsom van 100 gulden stor ten. De contactcommissie neemt de fi nanciën in eigen hand en rekent in één keer metde bond af. Zij speelt met de gedachte elk team 25 gulden extra te la ten betalen als bijdrage in de aanschaf kosten van materiaal (ballen etc.). Elk team moet beschikken over een coach (die niet mag spelen), een tijdwaarne- mer en een grensrechter. DE KOOG Ook voor de bejaarden- societeit van De Koog gaat het winter seizoen van start. De eerste bijeenkomst in „De Kaaps-nol" wordt donderdag middag 9 oktober gehouden, aanvang half drie Nieuwe leden (ieder die ouder is dan 55 jaar komt in aanmerking) zijn uiteraard welkom. Ramses Shaffy en Liesbeth List tre den dinsdag op in de Helderse schouw burg Aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot. Mensen die nog kaartjes voor deze voorstelling willen kunnen zich in verbinding stellen met de afdeling Culturele Zaken van het raadhuis. De Simca personenwagen van C.J.Z. (31) uit De Waal werd aan de zijkant flink ingedeukt als gevolg van onzach te aanraking door een vrachtauto, be stuurd door T.D uit Oosterend. De aan rijding gebeurde op het kruispunt Ho- gereind-Sommeltjesweg, waar beiden rechtsaf wilden slaan De heer J. Visser was per 1 oktober j.l. 50 jaar als organist verbonden aan de Nederlands Hervormde kerk van Den Burg. In verband daarmee wordt zaterdagmiddag (morgen) van 16.00 tot 17.30 uur lopende receptie gehouden in gebouw „De Schakel". De 70-jarige heer Visser beoefende zijn funktie naast tal van andere muzi kale aktiviteiten. Onlangs nam hij af scheid als leerkracht van de muziek school Texel. Februari a.s. is hij 35 jaar dirigent van het dameskoor Den Burg. Vrachtautochauffeur G.H.H. uit Om men moest maandagochtend in de Wil sterstraat in Den Burg zijn Rijdend op de Bernhardlaan reed hij de Wilster- straat echter voorbij; toen hij daarop achteruit reed botste hij tegen de door C R uit Den Burg bestuurde Peugeot die hij te laat had gezien. De Peugeot liep aan de voorzijde aanmerkelijke schade op. DE KOOG Op de Ruijslaan in De Koog werd 's nachts D.J.H. uit Amster dam aangehouden op verdenking van alcoholmisbruik. Bij de blaasproef werd dit vermoeden bevestigd; de man wei gerde echter de bloedproef. De auto had bovendien diverse gebreken. Van de Zündapp bromfiets van J. S. Groot (19) uit Den Hoorn werd de cy linder afgehaald. Dit gebeurde toen de brommer in de stalling op de veerhaven stond; van de dader ontbreekt elk spoor. In Amsterdam werd de 22-jarige M. M. D. wegens autodiefstal aangehou den. Bij het verhoor bekende hij in het afgelopen weekend op Texel uit een auto een camera gestolen te hebben Bij de Texelse politie is tot dusver echter geen aangifte van diefstal of vermissing gedaan; zodra dat wel gebeurt kan be trokkene zijn camera weer in ontvangst nemen. Westduitse marken 100 ƒ101,25 Franse francs 100 58,50 Belgische francs 100 6,45 Zwitserse francs 100 98,25 Zweedse kronen 100 58,75 Amerikaanse dollar 1 2,69 Engelse pond 1 5,46 Oostenrijkse schilling 100 14,41 Italiaanse lires 10.000 35, Vertegenwoordigers van de Texelse sportverenigingen zullen maandag avond 20 oktober tijdens een extra ver gadering in „Olympic" te Den Burg nieuwe leden voor het dagelijks bestuur van de Stichting Texelse Sportraad kie zen. De volgende kandidaten hebben zich beschikbaar gesteld: H. J. Kooi (gymnastiekverenigingen), K. v. d. Bijl (sport algemeen) en J. Kiljan (sport al gemeen). Er zal dus slechts in drie van de vier vacatures worden voorzien; uit leg daaromtrent zal op de vergadering worden gegeven. Verder is het niet mogelijk gebleken te voldoen aan de statutaire verplich ting om voor elke vacature met twee candidaten te komen. De aangesloten verenigingen kunnen echter de voor dracht met andere kandidaten aanvul len, tot uiterlijk drie dagen voor de ver gaderdatum. Zoals bekend ontstonden de vacatures op 4 april van dit jaar als gevolg van het conflict over de benoeming van een beheerder voor de sporthal Een interim- bestuur werd in het leven geroepen om de lopende zaken te regelen maar dat wil de taak nu overdragen aan regle mentair gekozen opvolgers. TELEFO0NBEANTW00RDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. f460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vhLangeveld endeRooybv den Burg Texel Uit de enquete over het cursuswerk voor volwassenen is gebleken, dat er be hoefte bestaat aan de volgende aktivi teiten, t.w.: Boetseren (8 lessen) in Den Burg, han- denarbeidlokaal van de RSG aan de Elemert. Aanvang dinsdag 7 oktober 8 uur. Docente: mevr. M. de Winter. Macramé (6 lessen) voor beginners en gevorderden in de openbare lagere school te De Koog. Begonnen wordt in oktober na de herfstvakantie. De deel nemers ontvangen hierover bericht van de docenten. Docenten de dames: C. Am- briola, A. Kamstra en A. Bakker-de Grave. Tekenen en schilderen (6 lessen) in de openbare lagere school te Den Hoorn. Aanvang woensdag 8 oktober 8 uur. Do cente mevr. N. Koorn-Kikkert. Edelsmeden (eerste 8 lessen) in Den Burg, handenarbeidlokaal LTS. Contact bijeenkomst maandag 6 oktober 8 uur. Docente mevr. M. van der Meent. In overleg met de cursisten wordt de les- avond bepaald. Tekenen en schilderen (8 lessen) in Den Burg in het gebouwtje aan de Bernhardlaan. Docent: F. F. Voskuil. Boetseren (8 lessen) in Den Burg in het gebouwtje aan de Bernhardlaan. De beide cursussen van de heer Voskuil zijn nog niet volgeboekt. Gegadigden kun nen zich nog opgeven bij de heer Vos kuil, telefoon (02220) 3296 Spinnen (enkele lessen) in de openba re lagere school te Oosterend. Aanvang 2e helft oktober, op een te bepalen da tum, waarvan de cursisten bericht krij gen. Docente: mevr. B. Monen. Gaarne spinnewiel meebrengen. Indisch koken. In verband met de be schikbare lokaliteit kan deze cursus voor de eerste groep van 20 pas in no vember starten in de Eyercoogh Hier over volgen in de tweede helft van ok tober meer mededelingen. Fotografie en poppenmaken gaan ver volgens in januari van start. Hierover komen in december meer mededelingen. De mensen die zich opgaven voor het kantklossen bij mevrouw Laan worden voor een contactmiddag op 6 oktober om 2 uur bij mevrouw Laan uitgenodigd aan de Bernhardlaan 164 in Den Burg. Volksdansen heeft elke woensdag avond in de Burgemeester De Koning hal plaats o.l v. de heer C. Smeenk. Aan vang 8 uur. De kosten van de 10 eerstgenoemde cursussen bedragen ƒ5,per lesavond, exclusief materiaalkosten, welke u op de eerste avond kunt voldoen. Het aantal inschrijvingen voor de ei landcompetitie volleybal overtreft nu al het deelnemersaantal van vorig jaar. Tot op heden hebben 45 teams inge schreven. Ervaringen in vorige seizoenen heb ben geleerd dat wanneer de competitie net begonnen is, er toch altijd weer teams zijn die zich net iets te laat op geven. Om aan deze gewoonte tegemoet te komen heeft de wedstrijdcommissie eerst een programma voor één maand opgesteld, dat dinsdagavond 7 oktober а.s. begint. Teams die nu nog met opge geven zijn hebben nu nog 2 3 weken de tijd om dat te doen. Onder de al gere- gistreerden zijn diverse nieuwe namen: Tuindersvreugd, Rog, Groten Slock, Werkwinkel, Karseboom, fam Witte. Er wordt weer gespeeld in twee klas sen zowel bij de dames als bij de heren. Vooral de beide herenpoules zijn erg groot en mochten zich nog meerdere teams opgeven dan zal waarschijnlijk een derde klasse gecreeërd moeten wor den. Geprobeerd zal worden om dit jaar iets meer regelmaat in de wedstrijdlei ding te krijgen Een aantal leden van Te- voko zal zich regelmatig hiervoor inzet ten. Zowel de dameswedstrijden als de wedstrijden uit de eerste klasse heren nemen ze voor het grootste deel voor hun rekening, terwijl de wedstrijden van de tweede klasse voornamelijk gefloten worden door spelers uit de eerste klasse. Zaak is dus dat iedereen het program ma weer goed bestudeert. De programma's zijn inmiddels aan de diverse teams toegezonden. Er wordt iedere dinsdagavond om half zeven be gonnen. Dit nogal vroege tijdstip is noodzakelijk omdat anders het totale seizoenprogramma te lang zou gaan duren. Het programma van dinsdagavond 7 oktober in de sporthal „Ons Genoegen" ziet er als volgt uit: Veld 1: heren le klasse- б.30 uur: Molenkoog-Fam. Witte 7 10 uur: RSG kl. 6-Gemeente 7.50 uur: De Waal-Koorn 8.30 uur RSG kl 5-Casino 1 9.10 uur: Jelleboog-Smash '68 9 50 uur: Koffiebar 1-De Rog 1 Veld 2: heren 2e klasse: 6.30 uur: Smullies Bar-Aankoopcentrale 7.10 uur: Teso-Koffiebar 2 7.50 uur: RSG kl. 4-Werkwinkel 8.30 uur: Bakkers IJzerhandel-Casino 2 9.10 uur: De Rog 2-Tuindersvreugd 9 50 uur: Drukkers-Groten Slock Veld 3: dames le en 2e klasse: 6.30 uur: De Rog 1-Koffiebar 1 7.10 uur: De Koog 1-Fam. Witte 7.50 uur: Smash '68-Tevoko B 8.30 uur: Molenkoog-Tevoko C 9.10 uur: De Koogel-De Rog 2 9.50 uur: WGD-Beerebar Voor het eerst wordt op een officieel volleybalveld gespeeld. In de De Ko ninghal waren de velden aan elke kant een meter te kort. Een 24-jarige vrouw uit De Koog werd in de nacht van maandag op dins dag op de Pontweg aangehouden; de blaasproef was aanleiding voor een bloedproef. &REYEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELUKHflf) WN OB REDAKHE Misschien wist niet iedereen het, maar in 't Asiel zijn de laatste tijd veel din gen veranderd. We bedoelen vooral de houding van „wij maken het wel even" van bestuur en werkgroep t.o.v. het pu bliek. Daarom is na veel kritiek (te recht) geprobeerd de bezoekers bij de gebeurtenissen te betrekken. Zo zijn er twee werkgroepen opgericht, een pro- grammagroep voor de evenementen enz. en een werkgroep voor achter de bar enz. Nu blijkt echter, dat er nog lang niet voldoende belangstelling voor deze werkgroepen is. Daarom plaatsen we deze oproep, wie zich wil inzetten voor de nieuwe opzet, meld je alstjeblief, an ders kunnen we de nieuwe aanpak wel vergeten. Misschien zal 't Asiel zelfs een tijdje moeten sluiten in de weekends. Dit houdt in dat diegenene, die altijd vol kritiek waren, nu de gelegenheid hebben om hun ideeën uit te werken, laat het niet afweten! We willen het er niet bij laten zitten, de vernieuwingen moeten doorgaan. Laat daarom je ge zicht zien op de grote openbare bijeen komst zaterdag 11 oktober, 's avonds half acht in 't Asiel. Namens de Asielwerkgroep De jeugdclubs in De Witte Burcht gaan komende woensdag en donderdag weer van start; woensdagmiddag 2 uur: jeugd van 9 tot 12 jaar; donderdagavond 20 30 uur: 12 jaar en ouder. Aan deze tijden hoeft beslist niet altijd vast te worden gehouden. De kinderen kunnen bepalen welke dagen en uren het meest geschikt zijn. In overleg met de jeugd zal het programma worden vastgesteld. Het bestuur van de woningbouwver eniging heeft een enquete onder de be woners in het plan Noord-West Den Burg verspreid waarin gevraagd wordt naar hun opinie over de bouw van au toboxen Het bestuur had eerder toege zegd de mening van de bewoners over dit onderwerp te zullen peilen. In de enquete wordt onder meer gevraagd welke huur de bewoner maximaal voor een autobox wenst te betalen. Op basis van deze enquete zal een gedachtenwis- seling tussen woningbouwvereniging en bewoners plaatshebben. DE COCKSDORP De Eierlandse plattelandsvrouwen kwamen voor het eerst in het nieuwe winterseizoen bij een, voor het eerst ook in het Eierland- sche Huis. Dc avond werd voor een groot deel verzorgd door het provin ciaal bestuurslid mevrouw Govers-Koo- men uit Schermer die uitgebreid inging op de geschiedenis en de doelstellingen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. Daarbij kwam duidelijk naar voren dat naast het gezelligheids aspect vorming, verbreding van visie en dienstbetoon van grote betekenis zijn. Het praatje van mevrouw Govers was uiteraard vooral belangrijk voor dames die nog geen lid zijn; daarom had het bestuur er een open avond van gemaakt. De belangstelling van niet-leden viel echter een beetje tegen; ook de opkomst van leden is wl eens beter geweest. Na de pauze werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stel len en voor de rest werd de avond door eigen krachten gevuld, o.a. met zang en voordracht. Vice-voorzitster mevr. I. Zuidema- Klinger en secretaresse M. Huitema-Vos brachten verslag uit over de zeer inte ressante bondsreis naar Denemarken waaraan zeven dames van de afdeling Eierland hebben deelgenomen. De reis voerde door diverse delen van het land en was buitengewoon instructief. Hoog tepunt was de ontvangst op Christians- borg, het Deense parlementsgebouw waar de dames kennis namen van de sociale en andere problemen waarmee ook Denemarken worstelt en namens de Deense regering een lunch kregen aan geboden. Meegedeeld werd dat de aktie voor orgaantransplantatie is overgenomen door Eurotransplant in Leiden. Wie in teresse heeft dient dus met deze organi satie contact op te nemen. Een Texelse vrouw verzuimde dins dag in een supermarkt in Den Burg een klein bedrag aan boodschappen te beta len. Het werd gezien en de politie werd erbij gehaald, die proces verbaal op maakte. VRIJDAG 3 OKTOBER In hotel „De Lindeboom-Texel" kan tus sen 15.00 en 17.00 uur afscheid geno men worden van de heer G. Visser als dienstkringhoofd van de PTT. Om 15.00 uur opent de heer G. A. Os kam het nieuwe dorpshuis „De Wiele waal" in De Waal. ZATERDAG 4 OKTOBER Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van „De Wielewaal" in De Waal wordt daar vanaf 20.00 uur een ge varieerd programma afgewerkt, toe gankelijk voor iedereen voor zover er plaatsruimte is. ZONDAG 5 OKTOBER De senioren van de wielervereniging Texel houden aanvang 9.30 uur op het Wezenland een wedstrijd. In „De Wielewaal" te De Waal wordt van 14.00 tot 17.00 uur open huis ge houden. Vaste data Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bernhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. Uitzendingen bejaardenomroep: maan dag (18.30 - 19.30 uur): verjaardagen, voorlezen en verzoekplaten en Texel» nieuws; woensdag (18.30 - 19.15 uur): Groot nieuws voor u met dagsluiting alsmede geestelijke en klassieke ver zoekplaten. Donderdag (18.30 - 19.15 uur): verjaardagen, voorlezen, ver zoekplaten. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat. Iedere avond (behalve in heit weekend) kan van 18.00 - 20.30 uur oud papier bezorgd worden in de paardenstal aan de Holle wall. Zaterdag kan het de hele dag. Iedere dinsdag van 10.00 - 11.00 uur spreekuur van het Open Bejaarden- Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NW van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin de kerk. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 7 oktober om 14.00 uuir. Dokter Coutinho, woensdag 8 oktober om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 8 oktober om 15.00 uur. Uitslagen van de maandagavond te Den Helder gespeelde wedstrijden: Vijfsprong-Tevoko 5 (d) 03 Noordkop 2-Tevoko 3 (h) 31 Het jonge Tevoko 5 maakte een goed debuut door de volle winst te behalen. Tevoko 3 kon in elke set een grote voor sprong nemen, maar wist slechts een set te winnen. Programma zaterdag 4 okt. in sporthal „Ons Genoegen". 14.30 uur: Tevoko 1-Time Out (d) 14.30 uur: Tevoko 1-Formen DFC 3 (h) 15.30 uur: Tevoko 3-Braaf Seah. jun. (h) 15.30 uur: Tevoko 4-Noordkop 3 (d) 15.30 uur: Mitra-Braaf Seahawks 3 (h) De gym- en volleybalvereniging De Koog gaat woensdag weer van start. De lessen zijn als volgt ingedeeld: Woensdag: 4.00- 5.00 uur- meisjes 6-8 jaar 5 00- 6.00 uur: meisjes 9-12 jaar 6.00- 7.00 uur: meisjes 13 - 16 jaar 7.00- 8.30 uur: dames volleybal nieuwe groep 8.30-10.00 uur. dames volleybal Gyvo 1 en 2 Donderdag: 4.00- 5.00 uur: kleuters tot 6 jaar 5.00- 6.00 uur: jongens 6-8 jaar 6.00- 7.00 uur: jongens 9-12 jaar 7.30- 8.30 uur: dames 8.30-10.00 uur heren volleybal Vrijdag: 2.00- 3.00 uur: huisvrouwengym In verband met de deelname aan de eilandcompetitie volleybal worden de dames van Gyvo 1 en 2 op 8 oktober al lemaal op de training verwacht. Nieu we leden kunnen zich bij de zaal aan melden. do] N)1 TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer 0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Zaalruimte te huur voor vergaderingen of verenigingen etc. in „De Witte Burcht". Inl. Tel. 2822 Jongens en meisjes, willen jullie judoën? Dat kunnen jullie 's zaterdag- ochtends in Oosterend. Inl. Peperstr. 55 of tel. 610 Regelmatig in voor raad mooie sortering balk- en plankhout, spaanplaten, asbestgolf- platen, bielzen, deuren en diverse beton- en sier- tegels. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a. Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Iedere week zondag middag Discomiddag Bar De Rog Winterstalling voor ca ravan en boot. Postweg 79. Te bevragen bij Gara ge Dros, Eierland, tel. (02225) 233 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. f02228) 311 Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn contant. Radio en TW service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2