F krediet-plan 'fijner huis' Rabobank fS O „Het lijk in de Ketelstraat" 0THE extra korting Wilt u fijner wonen in uw huis, maar hebt u geen geld voor verbeteringen? Maak gebruik van het Fa. Schoo - Bakker OK)} H00G 0KTAAN BENZINE maak daar gebruik van AANKOOP CENTRALE TEXEL BELANGRIJK (financieel vriendelijk) BERICHT van 2 centen per liter op uit onze O.K. pomp. Showroom ALLES VOOR UW TUIN! Houthandel A. van der Vis b.v. Assurantiekantoor „Texel", Nog enige partijen balk- en plankhout watervast gelijmde platen, hardboerd, golfplaten enz. div. soorten betontegels. FA. BARH0RST, Aardleidingen Bliksembeveiligingen Licht- en krachtinstallaties Centrale antennesystemen Geluidsinstallaties Brand- en inbraakbeveiligingen Zwakstroominstallaties Burgerlijke stand Damclub Texel Schaakclub „En Passant" Zon. maan en hoog water ELEGTR0HUIS BAKKER B.V. 'N GOED IDEE Derde blad Texelse Courant, vrijdag 3 oktober 1975 v n* 1 Periode 1 oktober tot 1 januari a.s. (Het verschil met andere Hoog-Oktaan kwaliteiten wordt daarmee tijdelijk 5 cent per liter). en laat Uw tank vullen bij de bekende O.K. benzinepomp of neem een CREDIT-KAART, waarmee U „Dag en Nacht" zelf kunt tanken. WAALDERSTR. 53. DEN BURG, TEL. (02220) 2265 VLECHTMATTEN voor windkering GOLFBANEN voor windkering SCHAARHEKKEN voor afscheiding WANE PLANKEN voor afscheiding EILANDHEKKEN voor afscheiding SPOORBIELZEN voor afscheiding BETONTEGELS voor verharding GRINDGEWASSEN TEGELS in 6 soor ten en in verschillende afmetingen in voorraad tegen de laagste prijs. TUINBANKEN - TUINTAFELS ENZ. telefoon (02220) 2356. COR DE BOER, Brouwerstraat 2, Den Burg, 02220 - 3628 b.g.g. 02228 - 525 reis-, pleziervaartuigen-, caravan-, zomerbungalow-, horeca- en alle verdere verzekeringen, hypotheken (de aanvrage voor evt. gemeente-garan tie wordt door ons volledig verzorgd). financieringen. (w.o. vloerhout van 3 cm. dik) Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055. Bent u van plan centrale verwarming aan te leggen? Of een douche of badcel? Of een garage? Of een geheel nieuwe, moderne keuken? Of wilt u van de zolder een extra kamer maken? Goede plannen die vaak niet door gaan omdat de kosten te hoog zijn. Speciaal daarvoor biedt de Rabobank u het krediet-plan „Fijner Huis" om de kosten in betaalbare porties te verdelen over 3, 4 of zelfs 5 jaar. Kom er eens over praten. Er is vast een Rabobank vlak bij u in de buurt waar ze u graag alle inlichtingen geven! J. D. Schermer b.v. luchtverwarming - airconditioning Industrieterrein Oosterzij 4, Heiloo telefoon (072) 30680* Vert. Texel: Bernhardlaan 84, Den Burg, telefoon (02220) 3798 - 2213 Onze specialisten willen u graag meer ver tellen over: radiatorenverwarming luchtverwarming airconditioning ombouw van installaties olie - gas afzuiging van keuken - zalen enz. zelfbouwinstallaties Vrijblijvende documentatie kun u aanvragen zonder postzegel bij Schermer b.v., antwoord no. 3, Heiloo. de bank voor iedereen Wij maken voor U Wij geven U gaarne advies op al deze onderdelen. Landelijk erkend installateur, 40 jaar ervaring. van 24 tot en met 30 september 1975 Geboren: Eva Maria, dv. Jacob van Groenigen en Clasina C. Hemelrijk; Roald, zv. Jan A. van der Slikke en Hen- drika van Effrink; Lianne, dv. Dirk Terpstra en Trijntje C. Slik; Olaf Regi nald, zv. Willem Reimers en Jenny R. Scheepbouwer. Ondertrouwd: Cornelis P. Zijm en Cornelia G. C. Witte; Herman Snijders en Dirkje C. Kardijk; Poulus Kikkert en Lucia M. C. E. van Beek. Overleden: Klasina Lap, oud 65 jaar, wonende te Den Hoorn. Uitslagen 30 september 1975: C. Groenhof-P. Kooiman 02 J. Schoo-J. P. Stam 20 W. Bakker-A. Vinke 20 J. Vinke-C. Vinke 0—2 J. Hooijberg- J. v. Heerwaarden 20 Alle partijen werden door damslagen beslist. Alleen in de partij van vader en zoon Vinke haalde wit het eerst dam. Achteraf bleek dat niet zo gunstig en werden de rollen omgekeerd. Uitslagen 30 september 1975: C. Witte-H. Coutinho 01 H. Elzinga-A. Terpstra Vs-% K. J. Harting-J. Hoogerheide 01 C. Snoeij-F. Eijgenraam 0—1 C Snoeij-H. van Daalen 01 De zon komt 5 oktober op om 6.46 uur en gaat onder om 18.10 uur; 8 oktober op om 6.52 uur en onder om 18.03 uur. Maan: 5 okt. N.M.; 12 okt. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 3 oktober 6.39 en 19 41 Zaterdag 4 oktober 7.50 en 20.41 Zondag 5 oktober 8.48 en 21.30 Maandag 6 oktober 9.36 en 22.09 Dinsdag 7 oktober 10.16 en 22.43 Woensdag 8 oktober 10 49 en 23.12 Donderdag 9 oktober 11.22 en 23.43 Vrijdag 10 oktober 11.50 en Zaterdag 11 oktober 0.15 en 12.17 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. FEUILLETON: Telefoon 3144, Den Burg. 31 „Ja, zo gaan we altijd naar onze geheime plek. Die is hier vlak bij. Al leen maar even onder de struiken door". De grootste van de twee, een donkere zwijgzame jongen wees in de richting van wat Van Benten een ondoordring bare groene muur toescheen. „Wilt u hem zien?" vroeg de kleine vlaskop enthousiast. „Nee, dank je". Met een hagelwitte zakdoek veegde Van Benten het zweet van zijn voorhoofd. Vervolgens ging hij op zijn hurken zitten en keek om zich heen. Een halve meter boven de grond kon men een groot deel van de omge ving zien. Op de donkere mossen speel den goudgele zonneplekjes het geraffi neerde spel van licht en donker. Hij kon niets ongewoons ontdekken. Zich afvra gend of er inderdaad wel iets te ontdek ken viel, baande hij zich een weg naar het dichtst bijzijnde pad. Ze zouden zeker de rest van de dag nodig hebben om het hele park te door zoeken. Misschien zouden ze ook mor gen nog bezig zijn; dat hing af van het aantal mannen dat beschikbaar was. Gelukkig bleef het 's avonds nog lang licht. Zeker na zo'n prachtige dag als deze. Hij sprak nog even met Blazoen, die hij bij de ingang van het park tegen kwam. Blazoen had de leiding bij de speuraktie „Ik ga maar terug; er is nog zoveel te doen". Blazoen knikte begrijpend. „Als jullie iets vinden, hoor ik het di- rekt, hè?". „Natuurlijk chef". „Succes!" Van Benten stapte met de jongens in de politiewagen. Het tweetal durfde geen woord te spreken, onder de indruk als zij waren door de wat norse zwijg zaamheid van de hoofdinspecteur. Hij was de kinderen helemaal vergeten. Met zijn gedachten was hij nog in het park. Het leek hem niet erg waarschijn lijk dat het zoeken enig succes zou op leveren. Aangezien de beide bromfietsen op dezelfde plaats gevonden waren, leek het er op dat Marjolijn ook het slacht offer geworden was van Carlettes moor denaar. Het lichaam van Carlette was niet in het park gevonden; in tegendeel, een heel eind er vandaan in een antieke kast die in een somber huis aan de Ke telstraat stond. Was het dan waarschijn lijk dat de moordenaar het eventuele lijk van Marjolijn in het park zou ach terlaten? Toch voelde hij het als zijn picht het park te laten doorzoeken. De jongens werden bij de school af gezet zonder dat Van Benten het merk te. Toen de wagen voor het bureau stop te, stapte hij automatisch uit. Even keek hij verbaasd om zich heen, alsof hij niet wist waar hij was, om dan met een korte groet naar de chauffeur, snel naar zijn eigen auto te lopen. Hij startte de motor en reed weg. Het voorste gedeelte van het park was gemakkelijk te doorzoeken. De paden waren daar breed en keurig bijgehou den. Hier en daar verhieven zich de me- jestueuze beuken in het midden van een een groot grasveld. De vijver bestond uit twee, bijna ronde gedeelten verbon den door een op een sloot gelijkend recht stuk van plus minus twintig meter lengte, waarover een witte houten brug was geslagen Behalve hier en daar een rhododendron bevatte dit eerste stuk van hetpark bijna geen dicht struikge was. Heel anders was dit met het ach terste gedeelte van het landgoed. In de eerste plaats was dit veel groter en bo vendien was het grotendeels begroeid met bijna ondoordringbaar kreupelhout. Van Benten had daar al een staaltje van gezien. Om niet al te veel opzien te baren, liet Blazoen alleen het achterste gedeel te van het park afzetten. Gelukkig was het parkbezoek door de week niet erg groot en bovendien beperkten de bezoe kers, meestal moeders met kleine kinde ren, zich hoofdzakelijk tot het voorste gedeelte, waarin de vijver met de een den de grootste attraktie vormde. Zorgvuldig werd het park uitgekamd. Alle mannen die beschikbaar waren, een twaalftal, doorkruisten systematisch de bosjes, hetgeen een vermoeiende zaak door Astrid Kleyn was zoals Van Benten reeds had vastge steld. Meestal diep voorovergebogen, soms zelfs op hun hurken baanden zij bich een weg door het struikgewas. Hierbij hielden ze ook de mosachtige grond in het oog opdat een omgewoeld stuk aarde niet aan hun aandacht zou ontsnappen. Hoofdinspecteur Van Benten parkeer de zijn Austin in de Koningstraat tegen over „Twen Club". Hij wierp een blik in de etalage, waar een drietal opvallen de creaties in verschillende tinten oran je gedrapeerd lagen. Hij stuitte onver wacht op weerstand toen hij de ouder wetse klink naar beneden duwde. Op een bordje dat aan de binnenkant van de glazen deur hing, was met slordige letters geschreven: „Wij zijn de hele maandag gesloten". Van Benten vloekte Hij had gemeend dat de zaak alleen 's ochtends gesloten zou zijn. Met zijn handen als oogkleppen langs zijn gezicht, zijn vingertoppen op zijn slapen gedrukt, keek hij naar bin nen. Daar was alles donker. Rijen tot op de grond hangende gewaden deden spookachtig aan. Er bleef niet veel anders over dan naar de Ketelstraat te rijden. Iets wat hij toch al van plan was, omdat hij de heer Bloem nog eens aan de tand wilde voelen. Op het moment dat hij bij het huis van de Bloemen binnenstapte, hoorde hij in de keuken de fluitketel te keer gaan. Theetijd, hoopte een dorstige Van Benten. „Kan ik even bellen?" Meneer Bloem die hem had open ge daan hing gedienstig zijn jas aan de kapstok. „Ja natuurlijk. U weet de weg?" Hij gaf zijn verblijfplaats aan het bu reau door, zodat een eventueel bericht van Blazoen hem onmiddellijk zou be reiken. Nadat hij de hoorn op de haak had ge legd kwam Bloem hem halen. „U drinkt toch een kopje thee mee?" Mijn vrouw heeft net verse gezet". „Heel graag". In de huiskamer werd hij een beetje wantrouwig begroet door mevrouw Bloem. Oünieuw verbaasde hij zich over haar slechte smaak wat kleren betrof. Ze droeg ditmaal een japon die spre kend leek op het exemplaar dat ze aan had toen Van Benten haar voor de eer ste maal ontmoette. Het motief van deze japon bestond echter uit paarse bloemen in plaats van oranje. En ook deze kleur paste bijzonder slecht bij haar tint. „Bent u nog steeds op zoek naar de moordenaar, meneer Van Benten?" „Ja, helaas". „Maar ik dacht dat wij u toch niet verder konden helpen?" Er klonk onmiskenbaar een spoortje vijandigheid in haar stem. „Ik bedoel, u heeft ons toch al zo vaak ondervraagd. Wat voor nieuws ver wacht u hier nog te vinden? Of heeft u soms nieuws?" „Neé, helaas..." antwoordde de hoofdinspecteur weinig origineel. Er viel een stilte waarbij men elkaar afwachtend aankeek. Van Benten stak zwijgend een sigaar op. Bloem verbrak de spanning met een banale opmerking over het weer, waar op Van Benten met een enkel woord inging. Mevrouw Bloem staarde ver ongelijkt in haar theekopje. (wordt vervolgd) IIIIIIIII1IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIM ga voor kamerbreed j tapijt ook eens kijken j bij 1 interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Burg, g telefoon 2575 iiwiiiiiiiiiiiiinuiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiuniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 9