(from fwarL-Jexels in het harL, BenW willen één doorbraak houden !n rehabüitatiegebied voor monumenten 65% subsidie 2000 cJiypottjeekf Aannemer Visser koopt voormalige ijsfabriek Taxicentrale DE KOOG Bestemmingsplan Oudeschild ter visie Electrohuis Tel. (02228) FA. KIKKERT Dader Joyriding aangehouden Pas op voor advertentiefuiken „Witte Burcht" start met nieuwe geluidsinstallatie „WAT IK ZEGGEN WOU.." Protesteer Geslaagd Jongens betrapt bij klemmen Staart en manen van pony afgeknipt TAXI (02220) VERBOUWINGS UITVERKOOP Informeer nu nacir de mogelijkheden voor gelden op gemakkelijk, een adres voor al uw geldzaken uiest nedertond VRIJDAG 24 OKTOBER 1975 TEXELSE 89e JAARGANG No. 9020 Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf. Keesomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403, en Ron Lodowijks, Noord wester 21. Den Burg, tel. (02220) 3966. COURANT Verschijnt dinsdags en vrfjdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,15 p. kw. 50 cent Incssso; los 40 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 35 et p. mm excl. 4% BTW ,:T" f De aan de Schilderweg bij Oudeschild staande ijsfabriek van de Coöperatieve Inkoopvereniging voor Visserijbeno digdheden is verkocht aan Visser's Bouw- en Timmerbedrijf in Den Burg. De heer Visser zal er zijn bedrijf in vestigen; de apparatuur voor de ijsfa- bricage zal worden gesloopt. Het complex omvat een woonhuis en een viertal bedrijfsgebouwen staande op totaal 3800 meter grond. Met niet al te ingrijpende veranderingen zijn de gebouwen voor ihet nieuwe bedrijf ge schikt te maken. De ijsfabriek heeft bijna een jaar te koop gestaan, de ver koop is tot stand gekomen door bemid deling van Bureau Eelman. Verlies Het bestuur van de C.I.V besloot tot aak; tan: be doo: Komt U ook nog even luisteren naar het natuurgetrouwe „Unlfase" geluid van B&O Dag en nacht. Badweg 1. Ook voor ziekenfonds. venkoop, omdat de fabriek al lang met verlies draaide In de loop der jaren hebben bijna alle kotters een soherfijs- machine aan boord gekregen, ziodat de ijsfabriek op de wal tenslotte nog maar een paar klanten overhad. De kotters, die zelf geen ijs kunnen maken, halen dit nu dn Den Helder of IJmuiden. M. Visser werkte aanvankelijk bij Aannemersbedrijf Y. Schakel in het Friese Exmorra. Drie jaar geleden be gon hij voor ziohzelf en vestigde zich aan de Maricoweg in Den Burg. Hij huurde het bedrijfspand dat aannemer B. Gieze destijds overnam van Sohakel nadat deze zijn vestiging op Texel opdoekte In tegenstelling tot zijn voor ganger slaagde Visser erin blijvend aan de gang te komen. Hij werkt thans met vijf personeelsleden (allen Texe laars) en heeft dringend behoefte aan meer mensen, vooral vakkundige on- derhoudstimmerlui. die niet makkelijk te vinden zijn. Met name in het reha- bilitatieprojekt voor Den Burg is hij zeer geïnteresseerd. In de voormalige ijsfabriek heeft hij voorlopig voldoende armslag. Het is de bedoeling om nog dit jaar te verhuizen. De politie heeft de jongeman V. uit Den Burg aangehouden Hij heeft be kend, dat hij vorige week een aan de Emmalaan staande personenauto van de heer S. Visser uit Terschelling heeft gestolen. Hij had het tochtraampje opengebroken, het contact met een draadje tot stand gebracht en was aan de rij gegaan. Op het Jan Ayeslag ver loor hij de macht over het stuur en botste legen een boom, waarbij de wa gen onherstelbaar werd beschadigd. Op Texel wort de laatste tijd weer advertenties opgehaald voor gidsen, vademecums, kalenders en ander druk werk. De acquisiteur benadert hote liers en andere ondernemers telefonisch of direct aan de deur en doet het voor komen alsof het adverteren in het be treffende medium buitengewoon aan trekkelijk en voordelig is. Zakenlieden, die erop in willen gaan, doen er goed aan kritisch te zijn. Een advertentie is zijn geld waard als een groot en voor de betrokken on dernemer interessant publiek hem ook werkelijk onder ogen krijgt. Indruk wekkende oplagecijfers zeggen niets. Het betreft vaak gidsen en boekjes, die ongevraagd bij de voorspreidingspun- ten (VW-kantoren e.d.) iworden be zorgd en dan ook veelal daar direct in de prullemand verdwijnen. Daarnaast zijn er uiteraard ook gunstiger adver- teermogelijkheden. Voor de meeste on dernemers is het moeilijk onderscheid te maken. In twijfelgevallen kan men zich wenden tot de VW Texel, die doorgaans wel weet of het de moeite waard is in het betreffende geval zijn advertentiebudget aan te spreken en anders de kanalen kent, die deze nadere informatie kunnen verschaffen. OUDESCHILD Het ontwerp be stemmingsplan voor Oudeschild voor ziet in de aanleg van écn verkeersver binding tussen Bolwerk en De Hout manstraat. In het oorspronkelijke voor ontwerp waren twee doorbraken geprojekteerd, maar hiertegen werd op een in maart 1975 gehouden hoorzitting fel geprotesteerd. Men verlangde, dat beide doorbraken zouden worden ge schrapt in verband met de rust en vei ligheid in de De Ruyterstraat. Het ge meentebestuur is dus gedeeltelijk aan deze eis tegemoet gekomen; bovendien is de resterende doorbraak iets verlegd, waardoor een wat gunstiger situatie ontstaat. De dorpscommissic is over deze tegemoetkoming echter allerminst tevreden en zal door het maken van be zwaar alsnog trachten beide doorbra ken te voorkomen. Op het ogenblik ligt het bestem mingsplan ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en planning in het raadhuis en bovendien in hotel Haven zicht in Oudeschild zelf (merkwaardi gerwijze niet in het dorpshuis). In een huis aan huis in Oudeschild bezorgde circulaire wijst het gemeentebestuur erop, dat het ontwerpplan de kritische belangstelling verdient van alle bewo ners en eigenaren van gronden en ge bouwen binnen het plangebied aange zien in een bestemmingsplan wordt vastgelegd wat de bebouwings- en ge- gebruiksmogelijkheden zijn. De prak tijk leert dat de meeste burgers zich hierover niet zo druk maken, totdat blijkt (bijv bij het indienen van een ibouwaanvraag voor woning of bedrijf) dat er belemmingen zijn. In het gun stigste geval kan dan alleen een tijd rovende procedure redding brengen. Belangrijk Het is daarom erg belangrijk dat de Oudeschilders naar de kaart komen kij ken en kennis nemen van de voor schriften, die voor de verschillende on derdelen gelden. Men mag daarbij ge rust egoïstisch zijn en zich beperken tot het eigen stukje grond en het daarop staande gebouw. Het is bijvoorbeeld nuttig te weten, iwelk percentage van zijn erf men nog mag bebouwen, of een garage is toegestaan, hoe groot deze mag zijn, of men een verdieping op zijn huis mag zetten, of men een garage als woning mag inndhten, of men zijn wo- De hoorzitting over de op stapel staande uitvoering voor wijk- en woning herstel (rehabilitatie) in Den Burg wordt dinsdagavond 8 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" gehouden. In de twee voorgaande nummers hebben wij al het een en ander over de inhoud van de plannen verteld. In de krant van vorige week vri|dag was een kaart afgedrukt, waarop de plangrenzen stonden aangegeven. Zo als beloofd, en voor alle duidelijkheid, volgen hieronder de straten die voor rehabilitatie in aanmerking komen: Stenenplaats, Groeneplaats, Burgwal, Parkstraat, Hogerstraat, Weststraat, Gravenstraat, Witte Kruislaan num mers 1 tot en met 17, de duplexwonin- gen (nr. 5, 5a, 7 en 7a) in de Burger houtstraat, Schoonoordsingel nummers 1, 3, 5, 2, 4, 6, Waalderstraat vanaf Stenenplaats tot hoek Wilhelminalaan, Weverstraat, Warmoesstraat, Koger- straat met uitzondering van de num mers 17a, 19, 21, 23, 63 tot en met 95, 76 tot en met 100; Gasthuisstraat met uitzondering van de nummers 26 tot en met 46 en 23 tot en met 35; Hollewal nummers 3 tot en met 17a en 14 tot en met 22, Molenstraat met uitzondering nummers 69 tot en met 77, Molen dwarsstraat nummers 2, 4, 6; Beatrix- laan nummers 38 tot en met 44'; Kees omlaan nummers 1 tot en met 7; Kan- ruing tot winkel mag verbouwen (of omgekeerd), of men op zijn agrarische grond een bungalow mag bouwen etc. Wie meent, dat hij onnodig in zijn mo gelijkheden wordt beperkt, moet zeker trachten het plan gewijzigd te krijgen door het indienen van beziwaar. In te genstelling tot wat vaak wordt gedacht, wordt aan het indienen van bezwaren door de betreffende ambtenaren van harte meegewerkt door het geven van aanwijzingen. Wie bezwaar maakt tegen gemeentelijke plannen, jaar niemand tegen zich in ihet harnas; m tegendeel: het wordt gewaardeerd dat men zijn recht tracht te halen. In het huidige stadium is het aan brengen van wijzigingen, dde het alge meen belang niet schaden, zeer een voudig. Als het plan eenmaal is vastge steld, krijgt het rechtskracht en moet naar de letter «worden uigevoerd. Het geeft bovendien zekerheid: wie b.v. om zijn rust in Oudeschild gaat wonen, kiest voor een deel van het bestem mingsplan, waarin café's en industrie vestiging zijn verboden Wde in datzelf de dorp een winkel wil overnemen of beginnen, moet in een ander deel van het plan zijn. Tot en met 21 november a.s ligt het plan ter inzage en kan bezwaar worden ingediend bij de gemeenteraad Zondagmiddag begint het nieuwe seizoen van de stichting ,,De Witte Burdht". In het gelijknamige gebouw aan de Molenstraat zijn jongeren van 12 tot circa 17 jaar welkom van 14.30 tot 17.30 uur. Er is gelegenheid tot dans en er kunnen allerlei spelletjes worden gedaan: biljart, schaken, dam men etc. Omdat de zaal in drie afge scheiden gedeelten wordt gebruikt, kunnen zowel de rustzoekers als de meer op luidruchtig vermaak ingestelde jongeren aan hun trekken komen Bij zonder trots is het bestuur van de Witte Burcht op de geluidsinstallatie, die zon dag in gebruik wordt genomen. De installatie is gemaakt door Mitra B.V. uit Den Burg. Men verzocht ons erop te wijzen, dat in de Witte Burcht zon dagmiddag beslist geen alcoholische drank (dus ook geen bier) wordt ge schonken. De belangstelling voor de activiteiten van de Witte Burcht is goed; in het afgelopen seizoen waren op de zondagmiddag gemiddeld zo'n zestig jongens en meisjes aanweizg. Wie de Witte Burcht-soos wil bezoeken, moet lid worden voor ƒ3,en per middag een kwartje betalen. BREVEN VAN LEZERS- BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE RE DAK TIE Oudeschilders, let op uw zaak. In de Texelse krant van 21 oktober kon U lezen over het bestemmingsplan voor Oudesahild Wat men met ons dorp voorheeft kan men terugvinden in eer der genoemd plan. Doorkruising van de enige speel weide, die ons dorp rijk is, met een brede verkeersweg, zogenaamd be stemd voor het plaatselijk verkeer. Nu, daar zit Oudeschild helemaal niet om te springen, omdat het dorp momenteel al heel goed te bereiken is van diverse kanten. Geplande weg kan er alleen maar toe bijdragen, dat er nog meer verkeersslachtoffers komen, speciaal onder de kinderen. Deze weg doorkruist niet alleen de speelweide, wat op ziohzelf al een on toelaatbare zaak is, maar doopt ook precies langs de deur van de door kin deren druk bezochte hobbyclub Athena. Verder zal het aanzicht van het dorp ernstig verstoord worden, daar juist ook in die omgeving huizen met oude geveltjes staan. Waarom, met de aan staande dijkverhoging voor de deur niet een weg aan de buitenkant van de dijk gepland, dat zou volgens mij de verkeersveiligheid alleen maar ten goe de komen. Het moderne verkeersbeleid is er toch op gericht het verkeer buiten de dor pen om te leiden? Oudesöhilders, bent U met deze ge- dachtengang eens, protesteer schrifte lijk bij uw gemeentebestuur Het kan nu nog, maar wacht niet te lang. D. Westdorp De Ruyterstraat 95, Oudeschild. Bij de m Amsterdam gehouden exa mens door de Vereniging tot bevorde ring van Elektrotechnisch Vakonder wijs in Nederland slaagde de heer J. C. van Vooren uit Den Burg, werkzaam bij Texelstroom n.v., voor de examens Middelbaar Installatietechnicus en Be drijfsvoering. toorstraat, Vismarkt, Schilderend van de Weverstraat tot en met het oude VTB-gebouw, Wilhelminalaan num mers 2 tot en met 32, Westkant Achter om, Julianastraat, Zwaanstraat, Voge lenzang en Binnenburg Monument Voorwoningen, die in het rehabüi tatiegebied van Den Burg vallen en te vens op de monumentenlijst staan, wordt de subsidie opgevoerd tot maxi maal 65°/o van de verbouwkosten. Een eigenaar, die zijn woning als monument laat herstellen voor bijvoorbeeld 80 mille, krijgt 52.000 gulden aan subsidie. De volgende woningen op de monu mentenlijst komen voor 65°/o verbouw- kostenvergoeding in aanmerking: War moesstraat nummers 4, 6, 8, 10, 16, 34a, 36, Gasthuisstraat nummers 8 en 10, Waalderstraat nummers 1, 2, 4, 7, 9, 11, 13, 17, 19, 21, Gravenstraat nummer 21, Binnenburg nummers 10, 15, 19, Ste nenplaats nummer 5, Kogerstra^t num mers 1, 11, 18, 20 en 't Hofje in de We verstraat. In de nacht van dinsdag op woensdag betrapte een jachtopziener twee jon gens (13 en 14 jaar) uit Oosterend, die in de duinen van de Slufter bezig waren daar opgestelde konijnenklemmen te controleren. De jongens hebben de klemmen misschien zelf gezet, maar het is ook mogelijk, dat anderen dat deden en dat de controle in opdracht werd uitgevoerd. De heer J Dijker uit Zevenhuizen viel het op dat zijn achter de woning grazende pony er wat kaal uitzag Zo wel de staart als de manen waren er af geknipt. De politie tradht de dader te achterhalen. Elders dn het land (onder andere in Friesland en Overijsel) komt ihet vaker voor dat onbekenden manen en staarUharen van paarden en pony's halen om deze aan de textielindustrie te verkopen. Op Texel is het 't eerste geval. MARTIEN VAN DE WETERING Ook voor rek. van Ziekenfonds v»-»v%-wvwwvw»%%% Sinterklaas-idee BIJ MARTIN TROMP Zie advertentie elders in dit blad.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 1