IGOEIIGA'/ wmm Schooltandverzorginy in volle gang H.H. Campingexploitanten Mantje's All-in-shop vers vsibi Sief mes «iroenfc en frail siief ter vim ale week iKROOBSa BLJPERiVgAaKT Den Hoorn Tel: 02226-252 IE Dit is de tijd om de elektrische installatie van Uw terrein uit te breiden of te vernieuwen. Telefoon (02220) 3458 b.g.g. 3844 tie rw. 98 ct. 98 ct. 98 ct. 4,50 2,50 4,50 ertwensoep- GR0NDAANK00P VOOR B0SAANPLANT NABIJ DE G0GKSD0RP Nieuwe raadscommissies Open dag overkoepeling Indonesisch predikant CULTUREEL NIEUWS zondag in Herv. Kerk Interkerkelijk koor zoekt uitbreiding Wij kunnen U volledige informatie geven over de diverse systemen van caravan aansluitingen en terreinverlichting. Geheel volgens de hedendaagse normen en gericht op de toekomst. Aad Smit Ton Veeger Marcel Bakker Toon van Beek Adrie Westerlaken elektrotechniek .wilhelminalaan - den burg - texel ,,Heb jij dat ook al gezien?" ,,Wat' bedoel je?" ,,Die enorme kollektie rokken in vele kleuren en modellen ,,0 ja, natuurlijk in „Kom mee, gaan we samen nog even snuffelen!" iflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllllllltJIIIIIIIIIIIIIIllllNlillllllllllllllllhllliilllllllllllllNHIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll! Grote flakon Dubro van 1,59 voor 1,39 Vat Dixan van 20,75 nu voor 15,75 Zak Dobbelman, van 7,05 nu voor 5,55 Pak Klok fosfaatarm, van 6,50 voor 5,95 Vat Persil, van 15,10 nu voor 13,95 Doos Zwitsal Babyzalf, van 3,40 voor 2,75 Venco drop, diverse soorten slechts 89 ct. per pakje 10 pakjes Zeeuws Meisje van 6,50 voor 4,98 Liter Aro Koffiemelk van 1,98 voor 1,59 Op 500 gram Unie kaas, alle soorten 20 ct. korting Op alle Olvarit Baby voeding, per blik 10 ct. korting Pak 12 speculaaskoeken voor 69 ct. Pak Nobo Klappers of Veluwse koeken 1.29 uw- seer uw- ten) nz. igen 500 gr. magere Varkens lappen 6,28 Kilo voor 11,50 500 gr. Fricandeau 7,98 Kilo voor 14,98 Kilo Carbonade 9,98 Kilo magere braadlappen 12,50 500 gr. Saucijsjes 3,75 150 gr. rollade 1,49 150 gr. gebraden gehakt 99 ct. 250 gr. metworst 1,79 100 gr. rosbief 1,69 We hebben een geheim en exclusief recept voor onze rook- en osseworst. Die moet U eens proeven. 750 gr. Spruiten 98 ct. ODIN appelen 1*/» kilo voor 1,79 Extra fijn van smaak 3 citroenen 89 ct. Kilo gare bieten 79 ct. 500 gr. gesneden rode kool 69 ct. 150 gr. verse soepgroente 59 ct. UIT DE DIEPVRIES Bon Serva Saté, van 1,98 voor 1,79 IJsrollen, van 1,98 voor 1,79 750 gr. spinazie 1,19 Blik capucijncrs 250 gram spek 1,59 500 gr. vatzuurkool rookworst 1,49 Hollandse bloemkool Kilo bananen Kilo Golden Delicious 5 kilo voor 20 mandarijnen zonder pit Erwtensoeppakket Pak spliterwten, krabbetjes groente. De gemeente Texel heeft met de heer L. M. Boekhoff in De Cocksdorp overeenstemming bereikt over de aan koop van ruim 13 hectare grond aan de Krimweg. De gemeente kocht deze grond van eigenaar Boekhoff voor 285.500 gulden met als doel daar bos te gaan aanplanten. Deze werving maakt deel uit van een totaalplan dat voorziet in de aankoop van 125 hectare grond nabij De Cocks dorp om met bos te beplanten. Dit stre ven is vastgelegd in het recreatiebasis plan en past tevens in het meerjaren plan voor het rijksbeleid inzake open luchtrecreatie. De transaktie met Boekhoff wordt voor 75°/o vergoed door CRM en voor 15°/o door de provincie. De gemeente hoeft dus niet meer dan 10% (28,5 mille) zelf te betalen. Boekhoff zal een ver vangend bedrijf aankopen. Door de hoogte van de koopsom wordt hij daar door financieel gecompenseerd In navolging van het raadsbesluit over de invoering van vier nieuwe raadscommissies, die in principe open baar zullen vergaderen, hebben de frac ties hun vertegenwoordigers in deze commissies aangewezen zodat ze als- volgt zijn samengesteld. Algemene zaken: mevr. T. C. Vlas-van der Vlies VVD C. J. Ellen Pakt C. Koom SCF J van Asselt TB Voorzitter: burgemeester Sprenger secretaris: G. Pansier Financiën: D. Welboren Pakt mevr. T. C. Vlas-van der Vlies VVD J. A. Witte SCF T. v. d. Heerik TB Voorzitter: burgemeester Sprenger Welzijnszaken: F. Blanken Pakt mevr. T. C. Vlas-van der Vlies VVD A. Rienstra SCF D. F. G. Schilling TB voorziter: J. J. Westdorp secretaris: A. A. Ambriola Openbare werken: H. A. Beumkes Pakt mevr. T. C. Vlas-van der Vlies VVD C. Koom SCF L. J. Weijdt TB voorzitter: J. Zuidewind secretaris- C. G. van Es Aan de commissie Ruimtelijke Orde ning zijn drie niet-raadsleden toege voegd, te weten J. C. Stolk namens het Texels Verbond van Ondernemers, W. Helder, namens de werkgroep Land- schapszorg en J. Koolhof namens de Stichting Agrarisch Texel. Aan de com missie recreatie en natuurbehoud zijn aan het gezelschap niet-raadsleden toe gevoegd A. J. Dijksen, namens de werk groep Landschapszorg en W. Timmer, namens de Stichting Agrarisch Texel Het Overkoepelend Orgaan van Vrou wenorganisaties Texel houdt dinsdag 18 november de jaarlijkse open dag, deze keer in hotel „De Lindeboom-Texel", aanvang 9.30 uur. Dokter R. R. Siebinga zal een inlei ding geven over euthanasie en stervens begeleiding. Daarna kan met een forum worden gediscussieerd over hetzelfde 1 onderwerp. In het forum hebben naast dokter Siebinga ook de heer E. Loerakker en pastor P. Loos zitting. Dan volgt een koffiemaaltijd. Het middagprogramma wordt verzorgd door de zanger Roelof Hofstra. De kosten per persoon bedragen ƒ11,- Opgave bij de dames A. v d Eijk-Bie- rens, Julianastraat 3, Den Burg, tele foon 2535; D. C. de Graaf-Zijm, „Vrij en Blij", Den Hoorn, telef x>n (02226) 263 of L. Visser-Spaan, L- odssingel 42 te Oudeschild, telefoon (Of 220) 2768 Het gesubsidieerde sport-recreatie- project is een groot succes. Wekelijks maken zo'n 60 huisvrouwen gebruik van de mogelijkheid om onder leiding van de heer Brusselaars gymnastiek te bedrijven. Komende zomer komt niet circus Renz maar Toni Boltini naar Texel De data waarop dit circus zijn tenten aan de Nikadel in De Koog zal opslaan is nog niet bekend. B. en W. hebben medewerking toe gezegd voor de realisatie van een spel- gelegenheid nabij de molen in Oude schild Burgemeester Sprenger heeft voor gesteld 20% van de opbrengst van de Anjeraktie (dat is 346 gulden, toe te wij zen aan de ziekenomroep „De Lichtboei" voor de aanschaf van een mengpaneel, waarover wij afgelopen dinsdag reeds berichtten, en de wijziging van muziek- lijnen. -fr B. en W stellen de gemeenteraad voor de heer J. F. Voskuil opdracht te geven voor vervaardiging van een bronsplastiek van een schaap met twee lammeren. Dit plastiek moet een plaats krijgen in het plantsoentje op de hoek Peperstraat-Oranjestraat in Oosterend. De kosten, 18 mille exclusief sokkel, ko men voor rekening van het fonds stads- verf raaiing De Jeroengroep heeft CRM, provin cie en nationaal jeugdfonds subsidie ge vraagd voor de bouw van een vleugel aan de Zwalkersburcht, die 66.000 gul den gaat kosten. Met de uitbreiding van het dorpshuis „De Bijenkorf" in Oosterend is begon nen. Het dorpshuis krijgt van de ge meente 15 mille, van GS 5.000 gulden en van de Stichting Madurodam 2.000 gulden subsidie. De zweefvliegclub wil de hangar uit breiden en vraagt subsidie alsmede een lening van 20 mille voor dit, 24 mille kostende, project. Door het houden van een voorschrij ving zal de belangstelling worden ge peild voor de theatershow Kees Stet '75 De kosten van dit programma waaraan behalve Kees Stet ook onder meer het Lowland Trio, Richard Ross (goochelaar en manipulator) en de cabaretière Mieke van Ingen deelnemen, bedragen 3 mille zodat een flinke entreeprijs (ongeveer een tientje per persoon) moet worden geheven om dit optreden kostendekkend te maken. Het dagelijks bestuur van Cultureel Werk is niet van plan voor de De missie- en zendingsweek, door de gezamenlijke kerken op Texel georgani seerd onder het motto „Samen geroe pen", wordt zondagavond a.s. afgeslo ten met een dienst in de Hervormde kerk te Den Burg, waarin voorgaat ds. Lukito Handojo (42), afkomstig uit In donesië. Wie is deze predikant? Zijn officiële naam is Lukito Handojo, maar hij wordt ds. Lukito genoemd. Hij was predikant in Djakarta, waar hij een complete ro- dio-omroep uit de grond heeft gestampt. Woont sinds kort met zijn vrouw en vier kinderen in Maassluis en dient de Her vormde gemeente daar als part-time predikant. Voor de rest van zijn tijd is hij beschikbaar voor gemeenten, zen dingscommissies en vormingscentra in den lande. Ds. Lukito is door de Christelijke kerk van Indonesië voor een aantal ja ren aan de Hervormde Kerk in Neder land uitgeleend. Zijn aanwezigheid hier betekent, dat aan het eeuwenlange een richtingverkeer in de zending een einde is gekomen. De Indonesische en de Ne derlandse kerken zijn eikaars zusters en partners geworden met dezelfde op dracht. Daarbij is niet één kerk alleen de ontvangende partij en geen kerk en kel de gevende. Ze hebben elkaar nodig bij het vervullen van hun taak. Het zit er duidelijk in, dat in de toe komst meer en meer mensen van elders hier zullen komen werken en omge keerd. In de dienst van zondagavond 9 no vember, die om 8 uur begint, kunt u naar hem luisteren. Het Texels Christe lijk Mannenkoor zingt. Verder werken aan deze dienst mee: ds. Loerakker, pas tor Loos, ds Douwes en ds. Kuitse. De bejaarden kunnen deze dienst beluiste ren via „de Lichtboei". Tijdens de dienst is er een kollekte voor vier Texelaars, die in het werk van de missie of in de zending werkzaam zijn. Wie niet aan wezig kan zijn en toch 't doel wil steu nen, kan een bijdrage overmaken op re kening 46 99.38.528 van de Amrobank onder vermelding van „Samen Geroe pen". Het al geruime tijd bestaande Inter kerkelijke Koor Texel voert aktie om uitbreiding van het ledental te krijgen. Het koor staat ten dienste van alle Texelse kerken en treedt doorgaans op tijdens de erediensten. Daaruit blijkt dat het zich eocumenisch opstelt. Het nieuwe liedboek staat centraal, maar ook andere liederen die in de ere dienst passen kunnen in het repertoire worden opgenomen. Verder wordt iede re week het ,lied van de week" ingestu deerd, waarbij men zich niet alleen de melodie eigen maakt maar zich ook in de tekst verdiept. Wie mee wil zingen kan zich op een der wekelijkse repetitieavonden aanslui ten. Elke donderdag wordt vanaf 20.15 uur gerepeteerd in het Hervormd ge meentecentrum „De Schakel" (toegang naast de Hervormde kerk) te Den Burg Nadere inlichtingen kan men desge wenst krijgen bij dirigent D. Wassink, Noordwester 17 te Den Burg of via tele foon 3753, 3584 of 3357. kosten op te draaien Bij voldoende be langstelling zal de show in januari naar Texel komen. Een kijkje in de hypermoderne dentalcar van de Stichting School- tandverzorging Texel. De wagen is sedert twee weken in gebruik en be valt uitstekend. Alle tandheelkundige verrichtingen, met uitzondering van het maken van röntgenfoto's, kunnen erin worden verricht. Het is de be doeling dat alle (1400) in aanmerking komende Texelse schoolkinderen de wagen twee keer per jaar bezoeken. Wie plotseling klachten krijgt kan ook tussentijds terecht. Ouders die nadere inlichtingen willen hebben zijn er ook welkom. In dat geval is het goed telefonisch bij het tandheel kundig centrum in het Groene Kruis- gebouw te informeren waar de wa gen op dat moment standplaats heeft. Op de foto ziet men tandarts J. de Winter die een leerling van de open bare lagere Thijsseschool letterlijk aan de tand voelt. Er is veel werk aan de winkel want met de gebitten is het over het algemeen slecht ge steld. Bij één op de drie kinderen moet een tand of kies worden ge trokken. Zoals eerder gemeld strekt de tandverzorging zich nu ook uit tot het melkgcbit waardoor de kans op een gezond blijvend gebit aanmerke lijk groter wordt.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 11