Geeft „Filmganger" [M^M^ sexuele voorlichting? Opnieuw problemen over benoeming voor sporthal SPORT Cultureel Werk niet gelukkig met procedure programma W. Kalk aangesteld als kantinebeheerder assistent-beheerder - Koersen vreemde valuta Zaalvoetbalprogramma Derde blad Texelse Courant, vrijdag 7 november 1975 „Alles wat u altijd al over sex had willen weten, maar niet durfde vragen", is de tweede filmganger-voor- stelling van dit seizoen. Achter zo'n titel kan alleen een èrg gekke film schuil gaan. En inderdaad bouwde het sati risch fenomeen Woody Allen, een aantal gave grappen op, rond het thema sex en de sexfilm. In een aantal hoofdstuk ken, allen op zichzelf staande verhalen, zijn een serie krankzinnigheden be dacht, die het vaak zo overtrokken gen re op prettige wijze relativeren. De klei ne nar neemt zelf weer een aantal rol len voor zijn rekening en wordt daarin bijgestaan door een schare acteurs van naam zoals Gene Wilder, Burt Reynolds, Lynn Rergrave, Anthonie Quale en To ny Randall. Woody Allen speelt en fan- moment enorm te amuseren bij „Love and Deatfy", Woody Aliens versie" van Oorlog en Vrede (en ander Russische klassieken). In afwachting daarvan nu eerst: „Everything you always wanted to know about sex, but were afraid to ask". Alléén dinsdagavond aanvang acht uur en toegang 14 jaar. taseert er op los, daarbij gebruik ma kend van zijn grote kennis van alles wat zich door de jaren heen op het witte doek heeft afgespeeld. Zo is een afle vering uit de Middeleeuwen, die sterk doet denken aan 'A man for all seasons', een science-fiction-achtige geschiedenis verwijzend naar wetenschap en ruimte. Een heel fraaie is ook de episode waarin een soort Frankenstein in zijn kelder onder het sombere huis, prutst met vrouwen. Siliconen in grote hoeveelhe den toegediend, moeten de gewenste grote borsten opleveren. Door een onge luk in het laboratorium, wordt alles ver nield, maar kijk.... uit de puinhopen komt de enorme borst het landschap in geschoven. Het verkeer moet worden omgeleid en het ding is niet meer te stuiten. Het konsekwent doorvoeren van een idee, het uitwerken van dit soort practical jokes, vereisen iets méér dan vakkennis en originaliteit. In Amerika en Engeland schijnt iedereen zich op dit In de grote steden ging zojuist het tweede deel van ,The French connec tion' in première. De film zal in maart op Texel worden vertoond, maar om het geheugen nog even op te frissen, draait City theater vrijdag en zaterdag nog eens de film waar het allemaal mee begon: „The French connection" 1. Twee rechercheurs (gespeeld door Gene Hackman en Roy Scheider), ko men een omvangrijke heroïnesmokkel op het spoor. Maar liefst 60 kilo van het gevaarlijke spul, komt, verborgen in de auto van een Franse popster, Amerika binnen. De film is gebaseerd op feiten. De namen van de betrokken recher cheurs en verdachten zijn even authen tiek als het gegeven zelf. De grote be kendheid en het succes van de film werden veroorzaakt door de inmiddels beroemde achtervolgingsscene, waarin Gene Hackman in een auto onder een viaduct de trein achtervolgd. Hackman ontving voor zijn fabelachtige acteer prestatie in deze film een Oscar. (Alleen vrijdag en zaterdag 20.00 uur, toegang 14.00 jaar). Op zondag en maandag eveneens een film uit de reeks „grote reprises" „De langste dag", waarin 43 topsterren, hon derdduizenden figuranten, met behulp van een onvoorstelbare hoeveelheid ma teriaal, de invasie te Normandië nog maals laten plaatsvinden. Duitsers spre ken in deze film Duits en Engelsen En gels, iets wat de aannemelijkheid van het geheel zeer ten goede komt. In verband met de grote lengte aan vang half acht. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur: „Tom Jerry". Een tekenfilm-programma, waarin de kat en de muis elkaar het leven zuur maken. De kater is erg vindingrijk in het bedenken van vallen voor Jerry, maar deze trekt toch steeds aan het langste eind. (Alle leeftijden). Woody Allen in een rol van blitserf', uit de film „Everything enz." Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Amerikaanse dollar Engelse pond 100 ƒ100,75 100 59,— 100 6,49 100 98,75 100 58.75 1 2,58 1 5,31 Oostenrijkse schilling 100 14,38 Italiaanse lires 10.000 33,75 De benoeming van de heer W. Kalk uit Oosterend tot kantinebeheerder- assistentbeheerder van de sporthal heeft dinsdagavond tijdens de verga dering van het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk nogal wat voeten in de aarde gehad. Ook dit maal gaf de gevolgde procedure aan leiding tot enige oppositie alvorens tot stemming kon worden overgegaan. Daarin behaalde Kalk (37 jaar, hore- ca-exploitant van „Strends End") ove rigens maar een krappe 8-6 meerder heid op zijn „rivaal" B. J. Kuenenger. Door toedoen van de heren G. Jan sen en M. van Slooten werd de naam Kuenenger in stemming gebracht. Het dagelijks bestuur van Cultureel Werk dat Kuenenger in de eerste benoe mingsprocedure, die uitliep op de ver kiezing van S. J. Rijk, nog als tweede kandidaat had voorgedragen kwam ditmaal tot een voordracht waarin de naam Kuenenger niet voorkwam. Te midden van maar liefst 12 sollicitanten werd hij ditmaal te licht bevonden. Angst Het bestuur had Kalk als eerste, Th. J. van Heerwaarden uit Den Burg als tweede en F. Kaercher als derde op de lijst gezet De angst uit deze drie kandi daten weer de verkeerde persoon te kie zen bracht Jansen en Van Slooten ertoe Kuenenger, die zij de meest geschikte man voor de gecombineerde funktie in de sporthal vinden, voor te dragen. Ger- rit de Haan was het met deze toevoe ging niet eens. Hij zei het voldoende te vinden dat het dagelijks bestuur een keuze maakt uit de mensen waarmee zij persoonlijk contact heeft gehad. Niet temin besloot de vergadering tot een vrije stemming die in het voordeel van Kalk uitviel. Van Heerwaarden en Kaercher kwamen er in het geheel niet aan te pas en kregen geen enkele stem. Voorzitter C. J. Witte zei dat het be stuur met de gang van zaken rond be noemingen ook niet gelukkig is. „Deze kwestie moet bij een statutenwijziging aan de orde komen. De nieuwe kantine- beheerder-asistent-beheerder treedt 1 december in dienst. Hij volgt daarmee S. J. Rijk op, die al na korte tijd het bijltje er bij neergooide. Takenverdeling Joh. C Roeper pleitte ervoor ook de kantine onder de verantwoordelijkheid van sporthalbeheerder D. van Heer- waarden, die dinsdag overigens door het centraal bestuur definitief werd be noemd, te laten vallen. Roeper kreeg weinig respons op dit idee. Voorzitter Witte zei: „Het bestuur wil niet de ver antwoordelijkheid op zich nemen de be heerder ook met de kantine op te za delen". Witte vond het verder opmerke lijk dat alle sollicitanten in aanmerking wilden komen voor de gecombineerde functie hoewel in de advertentie de mo gelijkheid tot splitsing was aangegeven. „Het kan best zijn dat na verloop van tijd toch een scheiding van functies moet plaatshebben", zei hij. Zoals be kend is de betreffende figuur als- assis tent-beheerder in dienst van Cultureel Werk, terwijl hij de kantine op eigen ri sico en in eigen beheer exploiteert. Eerstgenoemde functie vergt een taak verdeling met Van Heerwaarden, die van voorzitter Witte lof voor zijn werk kreeg toegezwaaid. ZATERDAG 8 NOVEMBER 1975. Afdeling Noordholland: Zouaven-Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend (Z) 2-DEK 4, 14.30 uur Junioren: HRC A3-Oosterend Al, 14.30 uur ZDH Al-HCSC A3, 14.30 uur Tex. Boys Bl-Zeemacht BI, 13.30 u. W. Meer Bl-Oosterend BI, 13.15 u. (vertrek boot 12.05 uur) Cocksdorp Bl-Petten BI, 13.30 uur VZV Bl-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) HRC B4-Oosterend B2, 14.30 uur Tex. Boys B2-WGW B5, 13 30 uur Helder Cl-Texel Cl, 13 30 uur Tex. Boys Cl-Wiron Cl, 14.45 uur O'end Cl-N.Niedorp Cl, 14.45 uur SVAP '74 Cl-ZDH Cl, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Zeemacht C3-Tex. Boys C2, 14.30 u Wiron C2-Texel C3, 13 30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel C4-HCSC C5, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A: ZDH Al-Cocksdorp Al, 13.30 uur Texel Al-Texel A3, 15.00 uur Oosterend Al-De Koog Al, 13.30 u. Tex. Boys A2-Tex. Boys Al, 16.00 u. Afdeling B: Cocksdorp Bl-O'end BI, 15 00 uur Texel B3-Texel BI, 14.00 uur Tex. Boys Bl-Texel B2, 15.00 uur Afdeling C: Texel C3-Texel Cl, 13.00 uur Oosterend Cl-Tex. Boys Cl, 13.30 u. Texel C2-Tex. Boys C2, 13.30 uur ZONDAG 9 NOVEMBER 1975: Afdeling Noordholland: Texel-WGW, 14.30 uur Hauwert-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend-Zuidermeer, 14.30 uur Sporting S.-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) De Koog-Oudendijk, 14 30 uur ZAP 3-Texel 2, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Geelzwart 3-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Waard 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Vogels 3-Oosterend 2, 11.00 uur ZDH 2-Callantsoog 2, 12.15 uur Cocksdorp 2-Succes 5, 14.30 uur Helder 5-Oosterend 3, 14.30 uur HRC 6-ZDH 3, 14.30 uur Tex. Boys 3-Wiron 3, 12 30 uur De Koog 2-SRC 7, 12.00 uur Callantsoog 5-Texel 4, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Junioren: Texel Al-Flevo Al, 14.30 uur Flevo A2-Tex. Boys Al, 12.45 uur (vertrek boot 11.05 uur) Texel Bl-BKC BI, 13.15 uur ZAP C2-Texel C2, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Dames: West-Frisia-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys 2-Purmerland 2, 14.30 u. Bij afkeuring terrein bus afbestellen: telefoon (02240) 2421. SAMEN REIZEN: ZATERDAG 8 NOVEMBER 1975: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: De Koog BI en Oosterend (Z) 1. ZDH Cl, O'end BI en Texel C3 ZONDAG 9 NOVEMBER 1975: Vertrek boot 11.05 uur van Texel: Texel 2, Texel C2, Texel 4 en Tex. Boys Al. Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Cocksdorp 1 aparte bus. Tex. Boys 1 en dames Tex. Boys 1. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 3 en Tex. Boys 2. MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste ontvangt zondag koploper WGW en als we nog mee willen doen aan de strijd om de bovenste plaatsen, zal gewonnen moeten worden. Na de op steker van afgelopen zondag een wel zware, maar toch geen onmogelijke op gave. Het tweede, dat uit gaat naar ZAP 3, op papier een van de zwakkere elftal len, moet om afstand te houden van de twee fatale onderste plaatsen ook win nen en dat moet met dit elftal toch ook wel mogelijk zijn. Het derde geven we uit tegen Geel zwart 3 niet veel kans op de punten. Het vierde kan uit tegen Callantsoog 5 de punten meenemen. Junioren Al ontvangt Flevo Al. We rekenen op de volle winst. Junioren BI dat BKC BI ontvangt, kan eindelijk eens voor de zege zorgen. Ook junioren C2 kan uit bij ZAP C2 een punt verove ren. Zaterdag gaat junioren Cl naar het sterke Helder Cl, een zware opdracht. Junioren C3 zal uit tegen Wiron C2 pro beren te winnen; thuis werd het 21. Junioren C4 dat voor de eerste keer in het veld komt, kan thuis tegen HCSC C5 winnen. Pupillen Al in „the winning mood" moet kunen winnen van pupillen A2. Evenals pupillen BI van B3. Pupillen B2 uit naar Texelse Boys BI, zal het moeilijk krijgen. Pupillen Cl moet van C3 kunnen winnen, terwijl pupillen C2 thuis Texelse Boys C2 kan verslaan t,C Texelse Boys Zaterdag gaan alleen de junioren C2 naar de vaste wal. Om half drie wordt gespeeld tegen Zeemacht C3. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Op eigen veld spelen om half twee junioren BI en B2 resp. tegen Zeemacht BI en WGW B5 Om 14.45 uur speelt junioren Cl tegen Wiron C2. Zo te zien allemaal pittige tegenstanders dus er flink tegenaan. Voor pupillenwedstrijden bekijken we weer het wedstrijdprogramma in deze krant en het kastje. Zondag ontmoet het eerste een nog onbekend elftal. Ze kunnen er echter op rekenen dat ze in Hauwert weer op een pittige tegenstander zullen stuiten. Concentratie is dus wel ge wenst. Praten en protesteren tegen scheidsrechterlijke beslissingen laat je maar aan de tegenstander over. Vertrek boot 12.05 uur. Met dezelfde boot en bus gaat het eer ste dameselftal naar West-Frisia. We rekenen er op dat de drie vankantie- gangsters weer fris en monter van de partij zullen zijn. Beide wedstrijden vangen aan om 14.30 uur. Boys 2 gaat met de boot van 13.05 uur naar Wieringerwaard 3. Er zal nu uit een ander vaatje getapt moeten worden dan afgelopen zondag. Het derde speelt weer thuis, nu tegen Wiron 3. De wedstrijd vangt aan om 12.30 uur. De Al junioren gaan weer vroeg op pad. Met de boot van 11.05 uur gaan ze naar Flevo A2. Aanvang 12.45 uur. Na de laatste klinkende overwinning zien we het ook nu wel weer zitten. Het tweede damesteam speelt om half drie thuis tegen Purmerend 2. Vrijdag 14 november is de officiële opening van onze nieuwe akkommoda- tie. Er zijn nog wat klusjes te doen. Za terdagochtend willen we graag wat hulpvaardige handen om het geheel af te werken. Zegt het voort. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag gaat het eerste bij Zouaven op bezoek, dat in de kopgroep mee draait. Er zal voor een eervol resultaat hard gewerkt moeten worden, wil SVO een puntje meenemen. Aanvang 14.30 uur. Het tweede krijgt middenmoter DEK 4 op bezoek en moet in staat worden geacht om de punten thuis te houden. Aanvang 14.30 uur. De Al junioren spelen om 14.30 uur in Den Helder, waar HRC A3 als gast heer optreedt. Gezien de stand moet dit een zege kunnen worden, maar onder schat de tegenstander vooral niet Met eigen vervoer naar de boot. De BI junioren gaan uit bij het sterke Wieringermeer BI op bezoek en zullen het hier zwaar te verduren krijgen; pro beer er een punt uit te slepen. Vervoer naar de boot door de heren J. Waaijer, P. Brouwer (Vivo) en J. Kooger. Aan vang 13.15 uur. De B2 junioren gaan bij HRC B4 op bezoek, waar om' 14.30 uur gespeeld wordt. Hier ligt een gelijk spel in de lijn der verwachting. Zij worden naar de boot gebracht door de heren D Mede- ma, B. Vlaming en P. Vlaming De Cl junioren krijgen om 14.45 uur Nieuwe Niedorp Cl op bezoek, waarte gen uit gelijk gespeeld werd. Nu moe ten de punten dus in Oosterend blijven. Van de pupillen spelen alleen de B- tjes uit en wel om 15.00 uur aan De Cocksdorp tegen SVC BI. Zij worden om half drie vanaf het veld weggebracht door de heren F. Tatenhove, I. Moer beek en B. Visser. De andere pupillen- elftallen spelen allen thuis. Voor aan vang en opstellingen, zie het kastje. Zondag krijgt het eerste Zuidermeer op bezoek, een altijd lastige tegenstan der, toch moeten de punten thuis blij ven, wil dit team in de running blijven. Aanvang 14.30 uur. Het tweede speelt om 11.00 uur in Den Helder tegen Watervogels 3 en zal hier een uiterst moeilijk duel tegemoet gaan. Het derde speelt ook in Den Helder en ontmoet Helder 5 als tegenstander, dat ook tot één der zwakkeren behoort: dus ligen hier winstkansen. Aanvang 14.30 uur. Vrijdag 14 november as. houdt de jeugdcommissie een vergadering in de kantine. Alle jeugdleiders, trainers e.a. worden om 20.15 uur op deze bijeen komst verwacht. PK. Z.D.H. In het verslag werd de naam van kop loper Koedijk zondag vermeld, iedereen begreep dat dit Andijk moest zijn. Niet temin staat Koedijk ook aan de kop en deze komt over 3 weken naar Den Hoorn. Zondag is het eerste vrij. Terwijl het tweede om 12.15 uur het zeer goed draaiende Callantsoog 2 op bezoek krijgt; het is jammer dat deze wedstrijd niet om half drie gespeeld wordt, dan is het veld toch vrij. Deze wedstrijd is zeer belangrijk. Callantsoog staat bij de kop, en willen wij nog een kansje behouden, dan moet er gewon nen worden; daar rekenen we trouwens ook op. Het derde dat bijzonder leuk draait, gaat een zware uitwedstrijd tegemoet bij het sterke HRC 6; jongens zorg voor een verrassing en pak de punten. Junioren Al speelt thuis tegen HCSC A3. Jullie afdeling is wel erg klein ge worden doordat Vesdo en Texel zich terug hebben getrokken doen er nog maar 7 ploegen mee Misschien gaat de bond hier nog wat aan doen. Jullie heb ben 7 wedstrijden gespeeld, het is wel hard nodig dat er weer eens 2 punten bij komen en die kans is er zaterdag middag om 14.30 uur. Junioren Cl, dat het goed doet, gaat bij het sterke SVAP Cl op bezoek. SVAP staat 2 en wij 3. F.Z. S.V. Cocksdorp Zondag gaat het eerste naar het ster ke Sporting S. waar het zeer moeilijk zal zijn om een gunstig resultaat te be halen. Hoe de wedstrijd ook verloopt, probeer in ieder geval sportief te blijven spelen. Het tweede moet door een overwin ning tegen Succes 5 proberen van de laatste, overigens gedeelde, plaats af te komen. We hebben vorige week gezien dat er wel degelijk goed gevoetbald kan worden. Aanvang 14.30 uur. Terreindienst K Hooijschuur en J. Stoop (zaterdagmorigen 11.00 uur). Zaterdag spelen de BI junioren thuis tegen Petten BI. Geen gemakkelijke tegenstander maar als iedereen net zo zijn best doet als vorige week dan moet er een kleine overwirtning uit de bus kunnen komen. De pupillen BI krijgen het erg moei lijk tegen Oosterend BI, waartegen toch wel op een puntenverdeling gerekend mag worden. Voor pupillen Al zie het programma. J.W.B. S.V. De Koog Dit weekend weer een volledig pro gramma. De pupillen spelen a.s. zater dag uit tegen Oosterend Al, aanvang 13.30 uur. De junioren gaan eveneens uit naar VZV BI Thuis werd het een 43 ne derlaag, maar het elftal draait de laatste 4 wedstrijden uitstekend, dus we reke nen minstens op één punt. Boot 12.05 uur. Beide seniorenelftallen spelen a.s. zondag thuis, het tweede begint om 12.00 uur tegen SRC 7. Het eerste speelt om 14 30 uur tegen Oudendijk. Dit is een onbekende tegen stander. Wat meer inzet is geen over bodige luxe. Praten helpt echt niet. Als we allemaal wat beter ons best doen en de punten dit keer thuis houden, kan trainer Kiewiet ook weer eens rustig slapen. Scheidsrechter is de heer J. K. Bakker. J.D. Groenp A: 18.30 uur: Reizenboetiek-Koffiebar 2 19.10 uur: Dubbeldik-Nioz 19.50 uur: De Koogel-Brandweer Groep A: 20 30 uur: Casino-Galjoen 21.10 uur: Koffiebar 1-Texelse Boys 21.50 uur: Oosterend-Rab

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 9