„Het lijk in de Ketelstraat" GMLegierse winnaar keuring In Aqua Vita Sport vissersnieuws KRUISWOORDPUZZEL Eilandcompetitie volleybal Klaverjasclul) ,.De Zwaan" Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 11 november 1975 ,,'t Heeft me overdonderd"aldus winnaar Legierse die hier de gemeentebeker krijgt uit gereikt van keurmeester P. Smit. Aan de eerste wedstrijd winterserie deden slechts 6 vissers mee. J. Visser won met 28 cm terwijl de andere vissers niets vingen. De volgende wedstrijd uit het pro gramma is vervroegd van 23 november naar 16 november van 14.30 tot 16.00 uur bij het P.H. hotel. Dit in verband met de sinterklaaswedstrijd op de Af sluitdijk waarvoor de leden zich tot en met 16 november op kunnen geven bij het bestuur onder gelijke betaling van 15,(senioren) en ƒ10,(jeugd). De Texelse vissers die zaterdag j.l. naar de Afsluitdijk zijn geweest hebben zich niet in de prijzen kunnen vissen; de Zeeuwen wonnen bijna alles. De vangsten van de Texelaars waren: H. Witte 355 cm; S Feenstra 240 cm; P. Verhagen 156 cm; W. Verhagen 108 cm en J. Moens 89 cm; het korpstotaal was 948 cm wat een verschil gaf van 10 me ter met het eerstgeplaatste korps. SCHIETOEFENINGEN Op 14 november wordt geschoten te Breezanddijk van 10.00 tot 19.00 uur met de 105 lang 30 120 mm mortier. Koopman 114Vt punten; J. Krotje 114 punten; G. Terwindt 119 punten (gedeel de derd prijs); B. v. d. Berg 119 punten (gedeelde derde prijs); J. Pijlman II6V2 punten;; ;J. J. Dogger 116 V* punten; C. Hoogerheide II9V2 punten (tweede prijs) en G. N. Legierse 120 punten (eer ste prijs). Horizontaal: 1. stof vouw 6. genoegen 10. omroepvereniging 11. Waddeneiland 14. koeienmaag 16. vadsig 17. meisjesnaam 18. soort onderwijs (afk.) 19. kleur 20. aan alle kanten omringen 23. nota bene (afk.) 25. jongensnaam 26. schortje 27. maatschappij vorm 29. van onderen (afk.) 30. deel van de hals 32. de oudere (afk.) 33. zangnoot 34 geestdrift 36. snavel 38. koosnaampje 40. palmsoort 41. heilige (afk.) 42. bitter vocht 43. Duits pers. vnw. 44. de dato (afk.) 45. rijstbrandwijn 47. soort schimmel 49. uitroep 51. boterton 52 zangnoot 53. jongensnaam 54. jongensnaam 56. Frans onbep. vnw. 57. televisie (afk.) 59. deel van het kippenhok 61. titel. 62. bevel 64. verbaasd 68. plaats in Noordholland 70. deel v. e. Franse ontkenning 71. lengtemaat (afk.) 72. kledingstuk 74. meisjesnaam 75. vogel 78. gevangenis 79. geest 80. familielid Verticaal: 1. voor 2. metaal 3. onder andere (afk.) 4. oosterse titel 5. namelijk (afk.) 6. uitheems zoogdier 7. en dergelijke (afk.) 8. vette vloeistof 9. seconde 10. geluid 12. griezel 13. bijwoord 15. vleesgerecht 20. of dergelijke (afk.) 21. evenredige vertegenwoordi ging (afk.) 22. de onbekende (afk.) 24. levensmogelijkheid 25 bevallig 28. ondervraging 29. heden 31. voegwoord 35. Frans lidwoord 37. mop 39. vrouwelijk dier 40. uitroep 46. onder het nodige voorbehoud (afk.) 47. heel klein bolletje 48. land in Europa 50. laatst leden (afk.) 51. metaal 55. boetende bedelmonnik 58. heen en terug (afk.) 60. bijwoord 61. hetzelfde (afk.) 63. voorgebergte 65. reus 66. vlek 67 munt 69. verhoogde toon 73. afgemat 75. jongensnaam 76. gewicht (afk.) 77. voorzetsel door Astrid Kleyn 36. „Spreekuur van de poliklinieken" verduidelijkte een van de mannen ach ter de balie, toen Van Benten hem het nummer van Vogels kamer vroeg. „Eerste verdieping, meneer, kamer 112. Maar het bezoekuur begint pas om drie uur". Il11® De hoofdinspecteur maakte zich be kend. „O, dan is het wat anders. Gaat uw gang hoor". De man waarmee Van Benten de vo rige maal zo uitvoerig had gesproken, was nu nergens te bekennen. In tegenstelling tot de drukte in de hal was er bij de liften geen mens te zien. Ze stonden allemaal uitgenodigd open. Hij drukte op een knopje en het volgen de moment voelde hij zijn maag om hoog komen, maar hij had geen tijd om zich daarover druk te maken, want voordat hij het wist schoven de deuren weer open en stond hij op de eerste ver dieping. Hij klopte zachtjes op deur 112, wachtte even en liep toen naar binnen. Tot zijn verbazing was het bed leeg. Vo gel zat in een gemakkelijke stoel en rookte een sigaret. Hij droeg een groen geruite kamerjas die er gloednieuw uit zag en een paar bruine pantoffels. „Zo, zo, u hoeft niet meer in bed, zie ik; u knapt zeker al weer wat op?" „Morgen ga ik naar huis". Vogels stem klonk mat en hij ontweek de blik van de hoofdinspecteur. Van Benten legde zijn hoed op een rond tafeltje naast Vogels stoel, trok zijn jas uit en keek even aarzelend rond. Hij zag geen kapstok en Vogel nam niet de moeite om hem te vertellen dat hij zijn jas op de gang kon hangen. Hij leg de hem over het voeteneind van het bed, pakte een klapstoel die tegen de muur stond en ging zitten. ,,U zult wel begrijpen dat ik u een paar vragen moet stellen. Ik hoop dat u mij daarop zult willen antwoorden". Vogel wuifde met zijn hand ten te ken dat de hoofdinspecteur zijn gang kon gaan. „Heeft u afgelopen weekend iets van Marjolijn gehoord?" „Nee.Dat wil zeggen. Hij zweeg. „Gaat u verder, alstublieft". „Nee, ik heb niets van haar gehoord". Van Benten leek een beetje teleurge steld. „Kunt u mij vertellen waarom u zelf moord wilde plegen?" Vogel keek hem somber aan, deed zijn mond open alsof hij iets wilde zeggen, maar sloot hem toen weer en haalde zijn schouders op. „Is er iets gebeurd? Had u ruzie met uw vrouw? Was er iets met de kinde ren? Ik bedoel,er moet toch een aanleiding geweest zijn?" Stilte. Net toen Van Benten een beetje wan- an hopig een nieuwe poging zou wagen, be gon de ander met toonloze stem te spre ken. „Het was zondag. zondagmiddag ..ik had nog steeds niets van Marjo lijn gehoordIk wandelde met de II,mg ^'ee jongste kinderen in het park. Toen zag ik die jongens „Welke jongens?" „Twee jongens. Ze hadden allebei een bromfiets aan de hand. „Gevonden in de bosjes" zeiden ze.Die ene was van Marjolijn; ik wist het zeker". „En toen?" Vogel wreef over zijn ogen en sprak verder alsof hij alleen in de kamer was. „Ik werd zo bang's Avonds hield ik het niet meer uit; ik wist zeker dat ze dood was enEn ze zouden denken dat ik het gedaan had. Natuurlijk zou den ze denken dat ik het gedaan had. Dat kon ik niet verdragen, begrijpt u. Daarom. Hij keerde zijn handpal men naar boven in een gebaar van on macht en zweeg. „Maar hoe kon u zo zeker weten dat ze dood was?En hoe komt u erbij dat ze vermoord zou zijn?" De man keek hem nu met een halssta- rige blik aan „Ze is dood. Of denkt u dat ze nog leeft?" Van Benten aarzelde even en schudde toen zijn hoofd. „Nou ja, ziet u wel. Van Benten bestudeerde zijn nagels Moest hij de man vertellen dat Marjo lijn inderdaad vermoord was? Hij be keek de man zoals hij daar in elkaar ge doken zat met een smeulende sigaret tussen zijn bruine vingers en voelde een sprankje medelijden in zich opkomen Toch moest iemand het hem vertellen; was hij dan niet de aangewezen per soon? Bovendien, hij zat hier niet op ziekenbezoek. Er werd van hem ver wacht dat hij de dader van twee moor den aanwees. ..We hebben haar gisteren gevonden". „Dood". Het was geen vraag maar een constatering. Van Benten knikte „We vonden haar in de vijver van het Dark Groenoord, dicht bij uw huis". „Vermoord?" „Ja". Vogel viel in een apatisch zwijgen Van Benten keek ongerust naar het starre gezicht. Hij stond op en liep naar de gang waar hij de eerste de beste verpleegster aanklampte die hij tegen kwam, een donkere vrouw met een streng gezicht. Tot zijn opluchting be greep ze hem direkt toen hij haar Vo gels toestand beschreef „Ik begrijp dat u uw werk moest doen, meneer. We zullen eens kijken hoe het met hem is. Gaat u maar gerust; we zullen extra op hem letten". In de hal botste hij bijna tegen Van Ieperen op. „Bent u al bij Vogel geweest, meneer Van Benten?" „Ik kom er vandaan". „Hoe is het met hem?" „Hij schijnt morgen naar huis te mo gen, maar ik vond hem niet zo best Erg apatisch. U gaat hem nu bezoeken?" „Dat was inderdaad mijn bedoeling". „Dan kunt u het beste even toestem ming aan de hoofdzuster vragen, lijkt mij, want ik vrees dat mijn ondervra ging nogal enerverend voor hem was". „Goed, ik begrijp het". De hoofdinspecteur wilde al doorlo pen, maar Van Ieperen hield hem te rug. „Ik las vanmorgen in de krant dat er weer een vermoord meisje is gevonden. Er werd gesuggereerd dat deze moord in verband staat met die op Carlette Verhagen. Is dat zo?" „Dat is niet onmogelijk". „Wat speelt Vogel voor rol in deze zaak? Wordt hij verdacht?" „Mag ik u eens vragen, meneer Van Ieperen, wat speelt u voor rol in deze zaak?" „Ik? Wat bedoelt u?" Hij keek de hoofdinspecteur perplex aan. „U denkt toch niet dat ik iets met die moorden heb uit te staan?" „Ach, men weet nooit, niet waar? Maar excuseert u mij alstublieft, ik moet nodig naar het bureau". Hij lichtte zijn hoed en liep naar buiten, terwijl Van Ieperen hem verbijsterd na keek. De rest van de middag bracht Van Benten op het bureau door. Met veel ijver en zelfs met enig enthousiasme gooide hij zich op zijn werk en leverde een verwoed gevecht met de stapels pa perassen. Aan het eind van de middag vertrok hij moe, maar tevreden naar huis. Hij reed even langs de flat van Blazoen om een fles cognac af te geven. „Het beste medicijn tegen griep!" verze kerde hij Tine en sloeg haar aanbod om binnen te komen af. Hij wilde op tijd thuis zijn om rustig te kunnen eten voordat hij naar de tv zou gaan kijken. Er stond een natuurfilm op het pro gramma en daar was hij verzot op Speciaal voor natuurfilms had hij zich eind vorig jaar een kleurentelevisie aangeschaft. De avond kwam en ging, juist zo rus tig als hij zich had voorgesteld. (wordt vervolgd) Uitslagen dinsdag 4 november. Heren le klas: HSG kl. 5-De Rog 1 2—0 Gyvo 1-Leraath 20 RSG kl 6-Jelleboog 0—2 Koom-Smash '68 12 Leraath-De Rog 1 20 Fam. Witte-Koffiebar 1 12 Heren 2e klas: De Karseboom-Werkwinkel 20 Koffiebar 2-Grooten Slock 20 Smullies Bar-Bakkers IJzerh. 12 Casino 2-Thor 02 Tevoko-Hongerpunt 02 Aankoopcentrale-Jelleboog 2 20 Dames le klas: Gyvo 3-Koffiebar 1 02 Gyvo 1-Fam. Witte 12 WGD 2-WGD 1 2—0 Dames 2e klas: Molenkoog-3 Atheneum 20 Lois-Smash '68 2 20 Jelleboog-5 Havo 02 Programma dinsdag 11 november (he den): Veld A: Heren le klas- 6.30 u.: Gyvo 1-Casino 1 7.10 u.: Leraath-Gemeente 7.50 u.: Molenkoog-RSG kl. 5 8.30 u.: RSG kl. 6-De Waal 9.10 u.: Koom-Koffiebar 1 9.50 u.: Leraath-Casino 1 Veld B: Heren 2e klas: 6.30 u.: LTS-Rijkspolitie 7.10 u.: Casino 2-Jelleboog 2 7.50 u.: Karseboom- Grooten Slock 8-30 u.: Werkwinkel-Drukkers 9.10 u.: Koffiebar 2-RSG kl. 4 9.50 u.: Tuindersvreugd-Thor Evenals verleden jaar organiseert de klaverjasclub De Zwaan wederom een kampioenschap klaverjassen. De win naars hiervan mogen zich voor één jaar kampioen van Texel noemen. De avon den worden gehouden op de laatste vrij dag van de maanden november, januari, febuari en maart. Opgave voor dit kam pioenschap kan geschieden vanaf heden Veld C: Dames le klas: 6.30 u.: De Koogel-Gyvo 2 7.10 u.: Beerebar-4 Havo 7.50 u.: De Rog 2-Tevoko C 8.30 u.: Spotshop-Tevoko B Dames 2e klas: 9.10 u.: Gyvo 1-Gyvo 3 9.50 u. Smash '68 1-Tevoko A tot de eerste speelavond, bij de onder staande personen: hotel De Zwaan, tel. 2026; Th. Witte, tel 3704; C. Merkxs, tel. 3081. Inschrijfgeld voor alle vier avon den ƒ10,per persoon. Er zijn aantrek kelijke prijzen beschikbaar gesteld. Op de clubavond werd door het echt paar Of rein de prachtige score van 7276 behaald. Douma-Bakker handhaafde zich goed op de eerste plaats met 6858 punten, terwijl J. en Th. Witte zich met 6798 punten opwerkte naar de zevende plaats. Douma-Bakker en het echtpaar Huisman speelden 5 marsen. De stand Douma-Bakker Bakker-Bakelaar Bakker-Vinke pnt. m. 34092 14 32186 8 31827 12 Op maandag 17 november wordt in hotel De Zwaan een open drive ge speeld. De heer G. M. Legierse uit Den Burg is winnaar geworden van de onlangs door de aquariumvereniging „In Aqua Vita" uitgeschreven huiskeuring. De beer Legierse, voorzitter van de organi serende vereniging, behaalde 120 pun ten en kreeg niet alleen de wisselbeker maar ook een beker die door de ge meente Texel was beschikbaar gesteld. De keuring van de aquaria werd uit gevoerd door de heer P Smit uit Mid- denmeer, keurmeester van de Neder landse Bond Aqua Terra, waarbij „In Aqua Vita" is aangesloten. Hij ging te werk volgens het nieuwe keuringsregle ment waarin veel meer dan vroeger waarde wordt toegekend aan de biolo gische condities in het aquarium. Teveel vissen (een van de meest voorkomende fouten in de aquariumliefhebberij) kost bijv. veel meer punten dan vroeger. Over de zin van huiskeuringen zijn onder de aquarianen de meningen ver deeld. Wie bij zo'n keuring weinig pun ten behaalt hoeft helemaal geen slechte aquariumhouder te zijn, maar wie wel de prijzen valt weet dat hij erin is geslaagd een zowel in biologische als in estetische zin zeer evenwichtig geheel tot stand te laten komen. Tot troost van degenen die daarin niet makkelijk sla gen zij gezegd dat hierbij ook een flinke portie geluk nodig is. Jarenlang kan een aquarium er schitterend uitzien en dan keert plotseling het getij. Algen woeke ren, vissen gaan dood en het fraaie on derwatertuintje van weleer wordt een troebele bak met visjesellende. Lang niet altijd is de verklaring te vinden. Waaraan direkt moet worden toege voegd dat de mensen die de hoofdregels naleven er vrijwel altijd in slagen iets tot stad te brengen dat het aanzien waard is. Het houden van een aquarium ver diept de kennis van de levende natuur Het winnende aquarium en in het bijzonder van het biologische evenwicht. De verklaring van bepaalde problemen blijkt veelal ook van toepas sing te zijn op verstoringen in het eigen leefmilieu, al zijn er ook eenzijdige aquarianen die menen dat de natuur buiten hun „bak" ophoudt. De educatie ve kant van de hobby zal voor het ge meentebestuur een van de redenen zijn geweest om voor de winnaar van de huiskeuring een fraaie beker uit te lo ven. Vrijdagavond kwamen de aquarianen in de LTS-kantine bijeen om de uitslag te vernemen en nog belangrijker om te horen welke op- en aanmerkingen de keurmeester had op de deelnemende aquaria. Het werd een leerzame avond. Van alle aquaria werden kleurdia's ver toond, gemaakt door de heer Witte Dat bleek een afdoende bestrijding van de „bedrijfsblindheid" waaraan ook aquariumliefhebbers zich schuldig ma ken. Door het goede en minder goede van andere „bakken" te leren zien, werd de visie verbreed. Uitslag: J. Vlaming II2V2 punten; H. Ellen 114 punten; Gemeente Texel II4V2 punten; A. de Ridder II5V2 punten; me vrouw Koning-Alta 116 punten; J.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5