Sint Nicolaas komt een week later iP®iT van het raadhuis Lesgeld muziekschool in '76 met 20% omhoog Defensies waren oppermachtig TEXEL GELIJK TEGEN WGW Texelse Boys verspeelde punten tegen Hauwert DOMINEE DE ROEST 25 JAAR PREDIKANT Geen bejaardensoos in Witte Burcht Gereformeerde verenigingen houden bazaar Boksschool traint ook op dinsdag Officiële opening Boys-kantine Dinsdagmiddag weer trimmen voor dames MATIG OOSTEREND NIET LANGS ZUIDERMEER SVC verdienstelijk gelijk POSITIE DE KOOG BLIJFT TROOSTELOOS Boys 2 gebrek aan stootkracht Kleine nederlaag SVO 2 ZDH 2 ten onder tegen Callantsoog in prima duel ZDII 3 won weer van HRC 6 Wiron kansloos tegen Boys 3 Boys-dames 1 langs West-Frisia Sint Nicolaas zal dit jaar op zaterdag 22 november zijn intocht op Texel ma ken, een week later dan gebruikelijk. De organiserende Winkeliersvereniging van Den Burg heeft hiertoe besloten op dringend verzoek van ouders en kleu terleidsters, die van mening zijn dat de spannende periode tussen intocht en het heerlijk avondje veel te lang is. Een an der verschil met vorige jaren is dat de traditionele begroetingsplechtigheid op de Groeneplaats komt te vervallen. Dit onderdeel van het feest speelt zich nu af in de Burgemeester De Koninghal. Daar zal bovendien voor extra vertier worden gezorgd door een poppenkastspeler en drie clowns. In de loop der jaren is telkens weer gebleken dat aan het feest op de Groe neplaats ernstige nadelen kleefden. Ook bij de meest vlotte gang van zaken ging er een flinke tijd mee gepaard en werd het als gevolg van het meestal niet zo beste weer een nare kleumpartij, met klachten van moeders en kleuterleid sters als gevolg. Hoewel de winkeliers bij het stellen van aankomstdatum, noch bij het verplaatsen van het welkom naar een overdekte plaats geen enkel zake lijk belang hebben, hebben ze deze week na langdurig beraad besloten het expe riment maar eens te wagen. De lesgeldtarieven van de mu ziekschool gaan per 15 augustus van het volgend jaar met ruim 20% omhoog. Aan deze verho ging is, zo staat in de begroting 1976 van de Stichting Cultureel Werk, niet te ontkomen gezien de steeds stijgende kosten. De voor volgend jaar geraamde les geldopbrengst van 97.000 gulden bedraagt bijna 32% van de in komsten. De gemeentesubsidie stijgt in 1976 van 124 naar 166 duizend gulden, hetgeen een aandeel van 54% in de totale in komsten is. In de begroting is re kening gehouden met een rijks subsidie van 30.000 gulden; en met een provinciale subsidie van 11.800 gulden. Texel heeft koploper WGW thuis een gelijk spel afgedwongen, maar dat ge beurde in een weinig fraaie wedstrijd waarin de beide voorhoedes weinig pot ten wisten te breken. De defensies wa ren oppermachtig en stonden vooral in de tweede helft weinig kansen meer toe. De beide doelpunten werden dan ook voor de rust gescoord. De harde wind drukte een belangrijk ;tempel op de wedstrijd. Er werd van reide kanten zeer onzuiver geplaatst. Texel maakte vooral in de tweede helft de fout de bal hoog tegen de wind in te ipelen, hetgeen balverlies tot gevolg ïad Zondag bleek ook dat het SVT op lit moment aan een slagvaardige spits ontbreekt. Uriot en Klaas Dirk Koorn spelen op het middenveld Gert Pansier itond zondag in de spits maar is voor deze positie niet bewegelijk genoeg. Jan van Bennekom speelde op de linker vleugel een goede wedstrijd en was de >este Texel-aanvaller. Met de rug in de wind startte Texel sterk aanvallend maar door onzuiver ilaatsen bleven werkelijk gevaarlijke nomenten voor het WGW-doel uit. De jasten namen tegen de veldverhouding n de leiding via een zeker 30 meter af- "evuurd keihard schot van linkerspits Irandsma waarop Vaars het antwoord noest schuldig blijven. Hard belandde le bal in de linker bovenhoek. Het ant- voord van Texel liet niet lang op zich vachten. Vanaf de aftrap ondernam het *n aanval via Van Bennekom en Uriot ue in een hoekschop eindigde. Uit deze omer kopte Jan de Lugt fraai de ge- ijkmaker in de touwen. Texel bleef ge vaarlijker maar kwam niet meer tot coren. Na de rust was WGW het meest n de aanval. Texel moest zich tot uit vallen beperken die via Van Bennekom log wel het nodige gevaar brachten. Zonder de vorige week geblesseerde toos Witte hebben de Boys in de uit wedstrijd tegen Hauwert weer twee kostbare punten verspeeld. Al na een paar minuten kon de Boys- ;eeper de bal al uit het net vissen toen Voor het overige blijft de organisatie van de intocht ongewijzigd. De goed heiligman komt omstreeks twee uur per kotter aan in de haven van Oudeschild waar hij onder meer door met bussen aangevoerde kleuters, ongeveer 500, zal worden begroet. De Sint met zijn uit gebreide schare zwart personeel gaat daarop naar Den Burg waar hij een rondgang zal maken De kinderen wor den rechtstreeks naar de Burgemeester De Koninghal gebracht waar het poppe- kast- en clownsprogramma direkt van start gaat. Dit amusement zal worden onderbroken als de Sint binnenkomt en oficieel doch kort zal worden toegespro ken door een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en van de winke liersvereniging. Verwacht wordt dat Sint Nicolaas ook het een en ander naar voren zal brengen. In de krant van vrijdag 21 november publiceren wij de tijdstippen van de in tocht en de route van de rondgang door Den Burg. Dominee S. de Roest, predikant van de Nederlands Hervormde kerk Den Burg, werd 25 jaar geleden bevestigd. Het ambtsjubileum zal op uitdrukkelij ke wens van de heer De Roest uiterst sober worden herdacht: tijdens en na afloop van de kerkdienst van zondag a.s. Na afloop van de dienst is er in „De Schakel" gelegenheid voor felicitatie en koffiedrinken. De heer De Roest wil zelf geen ca deaus hebben maar zou graag zien dat mensen die toch iets willen doen, een bedrag over maken ten gunste van twee Israëlische projekten: het Joods Natio naal Fonds en de Christelijke nederzet ting Nes Ammin. Deze internationale nederzetting, gestart in 1960 heeft tot doel een betere verstandhouding tus sen Joden en christenen tot stand te helpen. De kerkvoogdij heeft haar re kening bij de Rabobank (3625.28.500) en postgirorekening nummer 628447 voor dit doel opengesteld- Bij de gift dient ,,Gift voor Israël" vermeld te worden. Omdat de zaal voor andere doeleinden nodig is zal op 13 en 27 november geen bejaardensocieteit worden gehouden in De Witte Burcht. mistasten van de achterhoede Hauwert een vrije kans bood die dat dankbaar accepteerde (10). 10 minuten voor de rust, nadat N. Zoetelief met een zware blessure het veld moest ruimen, wist Hauwert de voorsprong te vergroten, doch Henk Witte zag nog kans om voor de rust de achterstand terug te brengen tot 21. Ook in de tweede helft had Hauwert het eerste succes maar de Boys kwamen via een doelpunt van F. Schra- UITSLAGEN: ZATERDAG 8 NOVEMBER 1975: Junioren: HRC A3-Oosterend Al 4—3 ZDH Al-HCSC A3 13—0 Tex. Boys BI-Zeemacht BI 01 W.Meer BI-Oosterend BI 10 Cocksdorp BI-Petten BI 21 VZV Bl-De Koog BI 4—0 HRC B4-Oosterend B2 1—2 Tex. Boys B2-WGW B5 10—1 Helder Cl-Texel Cl 2—1 Tex. Boys Cl-Wiron Cl 06 Oosterend Cl-N.Niedorp Cl 31 SVAP '74 Cl-ZDH Cl 0—3 Wiron C2-Texel C3 1—3 Texel C4-HCSC C5 6—4 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Texel A3 9—0 Oosterend Al-De Koog Al 03 Afdeling B: Cocksdorp BI-Oosterend BI 41 Texel B3-Texel BI 0—6 Tex. Boys Bl-Texel B2 34 Afdeling C: Texel C3-Texel Cl 0—7 Oosterend Cl-Tex. Boys Cl 60 Texel C2-Tex. Boys C2 2—0 ZONDAG 9 NOVEMBER 1975: Afdeling Noordholland: Texel-WGW 1—1 Hauwert-Tex. Boys 32 Oosterend-Zuidermeer 11 Sporting S.-Cocksdorp 11 De Koog-Oudendijk 14 ZAP 3-Texel 2 0—4 Geelzwart 3-Texel 3 12 W.Waard 3-Tex. Boys 2 2—1 Watervogels 3-Oosterend 2 21 ZDH 2-Callantsoog 2 23 Cocksdorp 2-Succes 5 25 Helder 5-Oosterend 3 51 HRC 6-ZDH 3 1—2 Tex. Boys 3-Wiron 3 51 De Koog 2-SRC 7 2—5 Callantsoog 5-Texel 4 64 Junioren: Texel Al-Flevo Al 14 Flevo A2-Tex. Boys Al 09 Texel Bl-BKC BI 0-4 ZAP C2-Texel C2 0—4 Dames: West-Frisia-Tex. Boys 02 Tex. Boys 2-Purmerland 2 01 De vrouwenvereniging Ora et Labora en de jeugdclub Militia Christi houden vrijdag a.s. bazaar in het gemeentecen trum van de Gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg. Ieder is welkom van 10.00 - 12.30 uur, 's middags van 14.00 - 18.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur. Er zijn allerlei attracties, er is een verloting en er wordt koffie met cake geserveerd. In verband met de toegenomen be langstelling voor boksen en conditie training heeft de Boksschool Texel be sloten ook dinsdagavond te gaan trainen en wel van 19.30 - 21.30 uur in 't Skiltje. Dit is uiteraard vooral belangrijk voor degenen die zaterdags niet in de gele genheid zijn. Vrijdag 14 november zal de nieuwe akkommodatie van Texelse Boys aan de Haffelderweg officieel in gebruik wor den gesteld. Het officiële gedeelte van het feest is van 16.00 - 18.00 uur. In ver band met de ruimte kunnen dan alleen genodigden worden toegelaten. Anderen zijn welkom tijdens een speciale recep tie die van 19.00 tot 21.00 uur wordt ge houden en waarbij men in de gelegen heid is het hele complex te bezichtigen. Diner De volgende dag wordt ter gelegen heid van de opening een diner gegeven in hotel ,,De Lindeboom-Texel", aan vang 17.00 uur. Gehoopt wordt dat ve len <in het bijzonder oud-leden, dona teurs, leden, ouders van jeugd, jeugdlei ders etc.) zullen aanzitten na een bedrag van 20,per persoon te hebben over gemaakt. Ingaand dinsdag 18 november zal weer elke dinsdagmiddag onder deskun dige leiding kunnen worden getrimd in de dennen. Liefhebbers dienen zich om 14.00 uur te verzamelen bij de kiosk van het turfveld. Het accent ligt niet op prestatie maar op beweging en ontspan ning. Het duurt niet langer dan een uur tje zodat de boodschappen en andere beslommeringen voor het weekend er niet doorkin gevaar hoeven te komen De leiding berust bij de heer H. J. Kooi, Rozendijk, De kosten bedragen 1,per keer, direkt te voldoen bij de leider. ma weer dichterbij. W. Bakker kreeg vlak voor tijd nog een beste kans op de gelijkmaker maar zijn schot belandde op de paal In een matige partij voetbal is Oos terend er zondag niet in geslaagd beide winstpunten te behalen. Hoewel De Waard Oosterend in de eerste helft een voorsprong bezorgde, wist Zuidermeer in de slotfase tegen te scoren. Oosterend begon enthousiast en kreeg in de beginfase van de wedstrijd diverse goede kansen. Vooral door goede akties van Van Nuland, plaatsvervanger van de geblesseerde Timmer, ontstonden pa nieksituaties voor het Zuidermeerdoel. Het benutten van deze kansen was ech ter een groot probleem voor de Ooster- end-spitsen. Het duurde dan ook tot de twintigste minuut voordat De Waard met een hard schot Oosterend op een voorsprong zette. De wedstrijd leek ge wonnen voor Oosterend. Zuidermeer bleef echter hardnekkig weerstand bie den, zelfs nadat het zijn keeper verloor, die in botsing kwam met één van de ei gen verdedigers. Na de rust hetzelfde spelbeeld Een sterker Oosterend oefen de voortdurend druk uit op de Zuider- meer-defensie, zonder echter tot uitge speelde kansen te komen Naarmate de wedstrijd het einde naderde werd de strijd rommeliger. Juist op het moment dat Oosterend dacht met 10 het einde te halen, bracht de linkerspits van Zui dermeer de ploegen op gelijke hoogte. Hoewel doelman Koning vrijwel de ge hele wedstrijd geen enkele moeilijke bal te verwerken kreeg was hij kansloos op het harde schot van Luyten. Cocksdorp is er zondag in geslaagd één punt over te houden aan het duel tegen Sporting S. Gezien het feit dat Sporting de gehele wedstrijd de iets sterkere ploeg is geweest mag het ge lijke spel van SVC verdienstelijk wor den genoemd. De eerste 20 minuten gaf een gelijke krachtsverhouding op het veld, maar het was juist Sporting S. dat, toen Cocksdorp iets sterker werd, de score opende. SVC trok in het laatste kwar tier van de eerste helft het initiatief naar zich toe, wat in de dertigste mi nuut de gelijkmaker opleverde. Uit een dieptepass van J van Zon wist K Hooij- schuur de Sporting-keeper te passeren. Ook had SVC bepaald pech toen een hard schot van Van der Linde op de lat uiteen spatte. In de tweede helft gingen MEDEDELINGEN VAN B. EN W. HET EVACUATIEPLAN In november verleden jaar heeft de Texelse Courant een uitvoerige uiteen zetting gegeven over het gewijzigde evacuatieplan. Hoewel alle bewoners van het be dreigde gebied de regeling indertijd thuis hebben ontvangen, kan het van be lang zijn, het plan nog eens in grote lij nen weer te geven. Het betrokken gebied is verdeeld in 2 zones, nl.: a. gevarenzone 1, waar bij overstroming direkt ernstig gevaar kan ontstaan; en b gevarenzone 2, waar dit gevaar in veel mindere mate aanwezig is. Uit de kaart, die verleden jaar ook is toegezonden, kan men zelf vaststellen welke woningen in zone 1 en welke in 2 staan. Het dorp Oudeschild ligt hele maal in gevarenzone 1 Een goede raad aan iedereen die in dit gebied woont: lees de circulaire, die u vorig jaar ontvangen hebt, nog eens goed door en loop in gedachten ook de maatregelen na, die u in noodgevallen moet nemen. Gevarenzone 1 De bewoners van zone 1 (buiten de bebouwde kom van Oudeschild) zullen bij een dreigende overstroming zoveel mogelijk telefonisch worden gewaar schuwd. Zij dienen dan naar een veili ger plaats te gaan, zo mogelijk naar een gebied dat 1.50 NAP of hoger ligt (op de kaart aangegeven) of, als om welke reden dan ook niet tot evacuatie wordt overgegaan, naar de zo hoog mogelijke en meest stabiele plaats in huis of schuur. In het laatste geval moet door het uitsteken van een vlag of iets der gelijks zichtbaar worden gemaakt, waar men zich bevindt. Oudeschild De bewoners van Oudeschild zullen worden gealarmeerd door de sirene op de werkplaats van de Gebr. Blom en door klokgelui van de beide kerken De veilige plaatsen zijn voor hen de Hoge- berg en Den Burg en de kruin van de zeedijk, of, wanneer evacuatie niet mo gelijk is, de zolder van de woning. Ook hier geldt, dat men duidelijk moet aan geven, waar men zich bevindt. Algemene richtlijnen In de dorpen Den Burg, Oosterend en De Waal worden bij overstroming op vangcentra ingericht in de N.H. kerk ter plaatse. Bij direkt overstromingsgevaar zal de partijen weer gelijk op. Maar naar mate de wedstrijd vorderde werd Spor ting sterker en vooral de laatste 10 mi nuten was het Sporting wat de klok sloeg. Maar de SVC-verdediging, met aan het hoofd de uitstekend spelende A. Veen, gaf geen krimp, zodat het 11 bleef. Na de nederlaag zondag tegen Ouden dijk blijft de positie van De Koog op de ranglijst troosteloos. De ploeg verliest praktisch iedere week met grote cijfers en het is al weer een hele tijd geleden dat een zege werd behaald. Het team neemt nu de positie in van Cocksdorp vorig seizoen. SVC draait dit jaar ech ter beduidend beter en besliste ook de tweestrijd met De Koog royaal in haar voordeel. Ook zondag speelde De Koog een po vere wedstrijd tegen het ook niet bijster sterke Oudendijk. Van Beek en Zwane- veld waren weer present, maar nu ont brak J. List (geblesseerd). Al na 5 minu ten werd het 01. Keeper Dekker kon de bal niet klemvast krijgen, waardoor de Oudendijkspits niet kon missen. Kort voor de rust werd het nog 02. In de tweede helft kwam De Koog al snel te rug op 21 door A. Schoo. Hierna heeft De Koog hard gewerkt voor de gelijk maker, maar het maken van een doel punt blijft een groot probleem. Een kwartier voor tijd werd het 13 hoewel aan deze treffer hands vooraf ging; uit eindelijk werd het ook nog 14 Ook Boys 2 heeft door gebrek aan stootkracht de punten tegen Wieringer- waard prijs moeten geven. In het veld waren de Boys de meerdere van Wierin- gerwaard en namen dan ook in de eer ste helft terecht een 10 voorsprong. In de tweede helft werd verzuimd het overwicht in doelpunten om te zetten en omdat Wieringerwaard wel 2x de kansen wist te benutten bleven de pun ten in Wieringerwaard. Ook hier een gewonde Boys-speler. Fred Legierse kon na een kwartier de strijd staken toen een tegenstander hem vol op het scheen been raakte en zich onder doktersbehan deling laten stellen. De boosdoener mocht rustig verder spelen. SVO 2 leed zondag in de uitwedstrijd tegen het sterke Watervogels 3 een kleine 21 nederlaag. De rust ging dub- belblank in na een van SVO-zijde goed gespeelde eerste helft. De ploeg kreeg de beste kansen maar P. de Vries teis terde de paal en de Watervogelsdoelman evacuatie van vee niet mogelijk zijn, omdat hierdoor de vrije doortocht van vluchtende mensen belemmerd zou wor den. Dringend wordt verzocht, bij storm weer, wanneer er gevaar dreigt, zo min mogelijk gebruik te maken van de tele foon en in zeer noodzakelijke gevallen de gesprekken zo kort mogelijk te hou den. De telefonische waarschuwingen moeten zo snel mogelijk doorgegeven kunnen worden, omdat hiervan men senlevens kunnen afhangen. Waarschuwingsseinen Verder moet aandacht worden ge schonken aan de bekende seinen, be staande 's nachts uit 2 rode lichten en overdag uit een zwarte bal. Deze seinen zijn een waarschuwing, dat evacuatie niet meer mogelijk is. Ze zijn aange bracht op de volgende plaatsen: Eierland: 1. a. dagsein aan 'n seinmast recht voor de Rogsloot op de zeedijk te De Cocksdorp; b. nachtsein op de toren van de N.H. kerk te De Cocksdorp, 2. op de school te Zuid-Eierland; 3 op de garage van B. Dros. Gemeenschappelijke polders: 1. molen 't Noorden; 2. toren van de N.H. kerk te Oosterend; 3. gemaal Dijkmanshuizen; 4. graansilo Keijser Co te De Waal; 5. seinmast naast woning havenmeester Oudeschild. Prins Hendrikpolder: Maria-hoeve. Indien deze seinen gehanteerd worden is evacuatie dus niet meer mogelijk en dient men de veiligste plaats in huis of bijgebouw te betrekken. Telefoonoefening Binnenkort zal een telefoonoefening worden gehouden. Hierbij zullen alle te- lef oonbezitters in zone I (met uitzonde ring dus van Oudeschild) worden gebeld om na te gaan, of de lijnen een dergelijk groot aantal gesprekken kunnen ver werken Er worden hierbij ambtenaren ingeschakeld, die elk tot taak krijgen een aantal nummers te draaien. Ook de PTT verleent medewerking. De gesprekken zullen kort worden gehouden en ongeveer als volgt luiden: „Dit is een evacuatie-oefening. Wij wil len alleen maar nagaan, of we u in ge val van nood tijdig kunnen bereiken. U hoeft dus verder niets te doen. Wat u betreft is de oefening hiermee al afge lopen Hartelijk dank voor uw mede werking". De oefening zal worden gehouden hoogstwaarschijnlijk op donderdag 13 november a.s. tussen 4 en 5 uur 's mid dags. Indien echter op dat tijdstip be perkte of uitgebreide dijkbewaking is ingesteld, zal de oefening naar een an dere dag worden verschoven. Zoals be kend worden berichten over dijkbewa king verspreid via de nieuwsdienst. stond ook SVO-succes in de weg. Na de rust gaf Watervogels de toon aan en nam dan ook de leiding. SVO gaf zich in dat stadium van de strijd niet gewon nen en P de Vries scoorde nog geen vijf minuten later met een goede schuiver de gelijkmaker. Watervogels wist echter het optimale rendement uit de veld- meerderheid te behalen en nam defini tief afstand van SVO. Ondanks hache lijke situaties voor beide doelen bleef het 2—1. ZDH 2 is er niet in geslaagd van het goed draaiend Callantsoog te winnen maar moest in een spannende en goed gespeelde wedstrijd met 32 het onder spit delven. ZDH begon hoopvol; uit een goed genomen vrije trap gaf Abe Zijm de thuisclub de leiding ZDH ver viel na deze treffer in nonchalant spel Waarvan de bezoekers zeer goed profi teerden; binnen korte tijd stond ZDH met 21 achter. Na de rust bracht Hans de Vries ZDH naast de bezoekers: 22 waarna Callantsoog wederom wist te scoren. ZDH zag een gelijk spel aan haar neus voorbij gaan in deze op hoog peil staande wedstrijd. ZDH 3 speelde zondag tegen nummer 3 op de ranglijst HRC 6 waartegen thuis 22 werd gespeeld. Reeds na 10 minu ten keek ZDH al tegen een 10 achter stand aan die tot de rust gehandhaafd bleef. Na de rust bracht P. Zijm de par tijen op gelijke voet, waarna T. Franci- mon ZDH 8 minuten voor het einde met 21 de leiding gaf die de ploeg niet meer afstond In een sportieve wedstrijd heeft Boys 3 zijn tegenstander weinig gelegenheid tot tegenakties gegeven. E. Stiekema had deze keer zijn vizier weer eens op scherp staan en nam met 4 doelpunten (2 voor en 2 na de rust) een groot aan deel in de 51 overwinning. P. v. Heer waarden kreeg ook verschillende goede kansen doch wist er hiervan nu slechts 1 te benutten. De uitwedstrijd tegen West Frisia werd door het eerste damesteam van Texelse Boys met een 02 zege beëin digd. Voor de rust ging de strijd gelijk op, hoewel Boys-dames door Jetty Roe- dema op 10 kwamen. Het offensief van Texelse Bovs in de tweede helft resulteerde ook in één treffer die op naam van Ingnd Veeger kwam. Verder kwamen de Texelse dames niet; twee maal werd de lat geraakt.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7