TWEE STEMMEN TEGEN AANSLUITING BIJ SCHOOLBEGELEIDINGSDIENST Lr//R Kotex exposeert in Witte Burcht Keus in kostuums Weet o wat ze bij DROS BAKKERIJ allemaal maken? BROS BAKKERIJ Thermopane Mevr Vlas vreest indoctrinatie Vrijdag t/m zondag Belangrijke telefoonnummers Vraagt prijs! Nu nog33,3%subsidie czAvvk ooyer Voor al uw KANTOORMEUBELEN Effen 2-knoops kostuum in grijs, groen en bruin Zwart 2-knoops kostuum Alternatief ribkostuum Polyester Wevenit kostuum Kuime keus in klassieke 3-knoops kostuums. 329,- 239,- 240,- 210,- Wevertraat En weet 11 waarom Omdat ze daar heel goed weten, dat een mens nu eenmaal niet van brood alleen leeft Mevrouw Tine Vlas-van der Vlies (VVD) en Jan van Asselt (Texels Be lang) hebben ernstige bedenkingen te gen de wijze waarop Texel gaat deel nemen aan de Stichting Schoolbege leidingsdienst voor Den Helder en om streken. Zij stemden dinsdagavond te gen het voorstel om het werk van de begeleidingsdienst te steunen met ƒ5,- per inwoner per jaar voor onbepaalde tijd. Mevrouw Vlas toonde er zich teleur gesteld over dat de kosten van de schoollogopedisten niet onder de geza menlijke regeling vallen maar volledig voor rekening van de gemeente blijven. Zij had veel vragen. Hoe is het bedrag van ƒ5,per inwoner bepaald? Zijn bij de 73 uren die de begeleidingsdienst aan Texel besteedt ook de reistijden begre pen; hoeveel rechte" uren blijven over? Vooral de negen uren die de pedago- gisch-didaktische medewerker aan de elf Texelse scholen kan besteden vond ze erg weinig. Ze zette een vraagteken bij de verwachting van B. en W dat de behoefte aan schoolbegeleiding in de toekomst zal toenemen omdat de oplei ding van onderwijzend personeel mo gelijk zodanig zal veranderen dat de onderwijzers zelf deze taak geheel of gedeeltelijk kunnen vervullen. Duur Mevrouw Vlas vond de bijdrage van Texel in vergelijking met de drie andere deelnemende gemeenten te hoog. Ze wilde weten of de gemeente zich kan terugtrekken als de praktijk van de be geleidingsdienst niet voldoet en koester de de angst de schoolbegeleidingsdienst de vrijheid van onderwijs in gevaar komt. Ze vond de bevoegdheid van de schoolbegeleidingsdienst te ver gaan en sprak van een monopoliekwestie. Ze vertelde dat door de schoolbegeleidings dienst in een bepaalde stad een boekje was geïntroduceèrd op alle openbare scholen dat geschreven was door de rooie vrouwen van de PvdA „waarmee deze vereniging invloed wilde gaan uit oefenen binnen het basisonderwijs". Ze vond het meewerken van semi over heidsorganisaties aan een „eenzdig politiek onderwijsexperiment" een kwa lijke zaak, wilde dit tot elke prijs op Texel voorkomen en achtte daartoe on voldoende garantie aanwezig in de voor stellen van B. en W. Mevrouw Vlas vond het voorstel financieel, practisch en principieel onaanvaardbaar en vroeg het college het pre-advies terug te ne men en ter wijziging voor te leggen aan de commissie van onderwijs Blij F Blanken van het Pakt liet een heel lander geluid horen Hij was verheugd ■met de Texelse deelname aan dit be- llangrijke projekt. wijzende op de vor- Imen van hulpverlening die erdoor wor- Iden mogeliik gemaakt tegen relatief la- Ige kosten. In de stichting zijn alle „zui- llen" vertegenwoordigd; vrees voor ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 16 november op om 8 00 ■uur en gaat onder om 16.48 uur; 19 no- Ivember op om 8.06 uur en onder om 116.44 uur. Maan: 18 nov. V.M 26 nov. L K Hoog water ter rede van Oudeschild: iVrijdag 14 november 4.18 en 16.28 Zaterdag 15 november 5 24 en 17 36 IZondag 16 november 6.22 en 18.33 Maandag 17 november 7.10 en 19 21 Dinsdag 18 november 7.52 en 20.06 Woensdag 19 november 8.31 en 20 48 Donderdag 20 november 9.09 en 21.27 IVrijdag 21 november 9.50 en 22 05 Zaterdag 22 november 10.30 en 22.41 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. TELEF00NBEANTW00RDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. 1460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vhLangeveld endeRooybv den Burg Texel identiteitsverlies of eenzijdige beïnvloe ding hoeft men niet te hebben. De heer A Rienstra had o m. bezwaar tegen de zinsnede in het pre-advies dat de gemeente Texel „als financier van het algehele Texelse basisonderwijs wordt betrokken bij het financiële en onderwijskundige beleid" van de betrok ken scholen. Hij wees er op dat de ge meente zich niet heeft te bemoeien met het onderwijskundige beleid van de bijzondere scholen. Dat is de taak van het door de ouders gekozen schoolbe stuur. De heer Rienstra deed de sugges tie enige statutenwijzigingen na te stre ven. Hij had het gevoel dat de gemeente Den Helder naar verhouding teveel te vertellen heeft; vertegenwoordigers moeten uit de hele regio gekozen kun nen worden. De heer Th. van den Heerik wilde dat een van de medewerkers van de begelei dingsdienst zich op Texel vestigt om al dus altijd beschikbaar te zijn voor de Texelse scholen. Vijftig uur netto Burgemeester Sprenger zei dat van de 73 uur voor Texel uit te trekken uren er 23 nodig zijn voor de administratieve werkzaamheden Blanken had graag meer inzicht gehad in de werkelijke be hoefte aan schoolbegeleidingsuren Het is best mogelijk dat de nu uitgetrokken tijd voor Texel te weinig is. De voorzitter stelde Rienstra gerust. B. en W. eisen geen enkele bevoegdheid op wat het onderwijsbeleid betreft Hij zei het naar Texel halen van een prak tijkwerker te zullen bepleiten De ƒ5, per persoon is het resultaat van een deelsom. Hetzelfde bedrag wordt in de andere deelnemende gemeenten gehe ven. Sprenger ontkende niet dat verdere perfectie van de regeling mogelijk is. De schoolraad heeft zich over de school begeleidingsdienst nog niet uitgespro ken; dat zal binnenkort gebeuren en met de eventuele opmerkingen die daar worden gemaakt zal ook rekening wor den gehouden. Dat de schoolraad tegen stemmer zou zijn is ondenkbaar. Op dit ogenblik is er alle reden om tevreden te zijn met de regeling die het resultaat is van „jaren zwoegen en martelen". De heer Blanken vertelde dat er in Nederland 22 soorten van blo-scholen zijn. In het streven dit aantal tot 5 of 6 terug te brengen kan de schoolbegelei dingsdienst een onmisbare rol vervullen. De last voor de onderwijzers zou anders veel te zwaar worden. Op de vraag van Rienstra of ook het kleuteronderwijs bij de schoolbegeleidingsdienst betrokken zal zijn antwoordde Mr Sprenger be vestigend. Formeel is de gemeente niet gebonden aan blijvende medewerking. Terugtrekken is dus mogelijk maar dat zou alleen behoorlijk zijn als in de prak tijk ernstige problemen rijzen. De heer Blanken wond zich erg op over de vrees van mevrouw Vlas voor indoctrinatie van het onderwijs. Over het door haar genoemde boekje van de rooie vrouwen zei hij: het gaat er niet om wie het schrijft maar om wat erin staat. Juist op het gebied van schoolboe ken is er momenteel sprake van enorme verspilling omdat een zeer groot aantal titels in de handel is. „Daar mag de be zem best eens door. Men dient uitslui tend te beoordelen op kwaliteit: nie mand krijgt iets opgedrongen". De kleindierensportvereniging Kotex houdt vrijdag, zaterdag en zondag een tentoonstelling, voor het eerst sinds twee jaar in De Witte Burcht. Er wor den 207 dieren getoond: 19 hoenders, 32 duiven, 75 konijnen en 81 vogels. Dat de hoenders er nu weer aan tepas komen is te danken aan een gewijzigde entingsregeling tegen pseudo vogelpest Vroeger moest voor iedere tentoonstel ling worden geënt; nu kan met één en ting voor het hele seizoen worden vol staan als de garantie wordt gegeven dat aan het drinkwater entstof wordt toegevoegd. De vogelafdeling van Kotex is er trots op dat onder de inzendingen veel eigen kweek, de zg. A-vogels bevinden. Als deze dieren hoge keuringsresultaten verwerven geeft dat veel meer voldoe ning dan dat gekochte vogels er goed uitkomen. Braadkippen Vrijdagavond om 19.00 uur wordt de tentoonstelling officieel geopend in het bijzijn van genodigden. Het publiek is welkom vanaf 20.00 uur. Gehoopt wordt op veel belangstelling Om dit te stimu leren is voor iedere 25e bezoeker een panklare braadkip uitgeloofd. Zaterdag is de expositie open van 10 00 - 22 00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur Voor de kinderen is er een grabbelton en wat andere spelletjes. Mensen die dieren willen kopen kun nen op de tentoonstelling terecht want verschillende inzendingen zijn voor de handel bestemd. Het gaat Kotex redelijk goed Het aantal leden blijft ongeveer gelijk en het enthousiasme taant niet. Het be stuur bestaat tegenwoordig uit de heren G. R. Buijsman, P. v. d. Molen, W Rijk, H. van Heerwaarden, J. Dijker, M. Ver meulen en J. Vermeulen. Sinds kort is onderscheid gemaakt tussen een vogel- groep en een hoenders-, duiven- en ko- nijnengroep. Beide groeperingen heb ben een eigen bestuur en eigen avon den. Keuringen Inmiddels zijn de ingezonden dieren gekeurd. De hoenders werden bekeken door C-keurmeester J. Ybma, de sier- duiven door B-keurmeester L. Petrus, de konijnen door A-keurmeester J. Broekhuis, de kleurkanaries en pos tuurkanaries door J. Brouwers en de bastaarden, grasparkieten, tropische vo gels en grote parkieten door J. N. Lub- ke. Op de foto ziet men, gadegeslagen door bestuursleden, de heer Lubke bij het keuren van tropische zaadeters. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. onovertroffen levertijd van ca. 3 weken een verzekerde garantie voor 10 jaar te leveren in o.a. zonwerend-gehard glas, geluidsisolerend, alarm/braakvrij en gefigureerd glas. Wij regelen graag voor u de subsidie-aanvraag. U vindt het bij Schilders- en Behangersbedrijf Spinbaan 1 - Den Burg - Telefoon (02220) 3179 Garantie voor goed en 'n uitgebreide keuzekollektie van verf, glas, behang. vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel textïelhuis Nou, bijvoorbeeld kano's - spritsen - gevulden - cocoskransen - macronen - cake - vruchtencake - zandjes - hoornder ringen - wafel tjes - allerhanden - boterkoeken - bitterkoekjes - jode- koeken - eierkoeken - korstjes - ronde koek - peperkoek - kleikoek - taai taai - speculaas kaaksen - gebakjes - taarten - tompoezen -appelcarré's - appelbollen - appel taarten - mergpijpjes - amandelbroodjes - chocolade letters - banket - amandelspijs - amandelmarsepein - banketletters - kerstkransen - schuimpjes - borstplaat - pepermoppen - suikermoppen - ontbijtkoek - koffiekoek gevulde seculaas - krakelingen kletskoppen - beschuitbollen - etc. etc (al bakken ze dat natuurlijk óók voor U elke nacht) OUDESCHILD - DEN BURG - DEN HOORN

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7