Biologisch-dynamisch landbouwprojekt op Terschelling van start Eerste kaas in januari 76 programma Burgerlijke stand Koersen vreemde valuta Derde blad Texelse Courant, vrijdag 14 november 1975 Met de natuurgebieden de „Bosch- plaat' en de ',Noordvaarder" is de Ter- schellinger polder, ca 1000 ha grasland percelen tussen West-Terschelling en Oosterend gedeeltelijk omzoomd door karakteristieke elzenhagen en beweid door melk- en jongvee en schapen met de bijbehorende boerderijen één van de mooiste landschappen op het eiland. De zeevaart en de melkveehouderij zijn van oudsher belangrijke inkomsten bronnen voor de Terschellingers ge weest, en dat is nog steeds zo zij het dat de recreatie beide overvleugeld heeft. Ongeveer 40 bedrijven leveren thans jaarlijks in totaal 4 miljoen kg melk aan de zuivelfabriek in Formerum waar de produktie vooral gericht is op kaas. De snelle ontwikkelingen in de land bouw elders m ons land en de geïsoleer de positie van de Terschellinger boeren leidden tot een situatie die onaanvaard baar was. De melkopbrengst bleef te ver achter bij die op de vaste wal en de voortzetting van de bedrijven werd gaandeweg problematischer. Eind 1974 werd een aanbieding van de grote coöperatie „De Takomst" uit Wolvega om te komen tot een fusie en de melk- verwerking onder te brengen bij de zui velfabriek in Dronrijp in overweging genomen. De konsekwenties waren dui delijk: nieuwe kansen voor een aantal grotere bedrijven en gedwongen be drijfsbeëindiging voor een flink aantal kleinere. Dat dit tot scherpe tegenstel lingen leidde, is begrijpelijk en in deze sfeer werd besloten de beslissing over de fusie uit te stellen tot meer zeker heid was verkregen over de mogelijk heden genoemd in de „Nota betreffende de relatie landbouw en natuur- en land schapsbehoud" die inmiddels door de Ministers van Landbouw en Visserij en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en de Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk was gepubliceerd Het bezoek van Staatssecretaris Mei jer aan Terschelling op 7 april j.l. heeft de gewenste duidelijkheid gebracht: fi nanciële mogelijkheden in de sfeer van het landschapsbehoud (eventueel voor uit lopend op de instelling van een Na tionaal Landschapspark) zijn er voor Terschelling feitelijk niet omdat alleen volgens gangbare normen rendabele be drijven voor steunmaatregelen in aan merking komen als zij in hun bedrijfs uitoefening belemmerd worden. De Terschellinger boeren kozen eie ren voor hun geld en de fusie met „De Takomst" kwam snel daarna, zij het met een zeer krappe meerderheid, tot stand. De melkverwerking heeft sinds 1 sep tember plaats in Dronrijp en voor de melkontvangst is overgeschakeld van bussen op koeltanks. Slechts een deel van de boeren durft de investeringen die nodif* zijn voor de modernisering van hun bedrijven aan omdat de melk opbrengst wel hoger wordt maar nog steeds niet vergelijkbaar met die van de vaste wal. De rentabiliteit van de in vesteringen zou daarom ook voor de grotere bedrijven in de toekomst wel eens te laag kunnen blijken. Modernisering aan de ene kant en be drijfsbeëindiging en omschakeling op de exploitatie van recreatieappartementen aan de andere kant zullen ingrijpende gevolgen hebben voor het Terschellin ger polderlandschap. Nieuwe kansen In de zomermaanden is er een ontwik keling op gang gekomen die nieuwe kansrijke mogelijkheden lijkt te bieden. Inhakend op de hierboven geschetste problemen en op de al jaren op Ter schelling levende gedachte over een „eigen Terschellinger produkt" is de „Werkgroep biologisch-dynamische landbouw Terschelling" in het leven ge roepen met als leden vertegenwoordi gers van de Terschellinger boeren, van de Vereniging ter bevordering van de biologisch-dynamische landbouwmetho de en van de daarmee verbonden distri butie- en verkooporganisatie en van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee. De werkgroep heeft de mogelijkheden van de B-D produktie- methode voor de Terschellinger bedrij ven geschat en is na inleidende gesprek ken met o.a. een aantal boeren en met de directie van 'De Takomst' tot de kon- klusie gekomen dat verwezenlijking hiervan mits voldoende bedrijven be langstelling tonen mogelijk moet zijn. Met het bereiken van deze konklusie heeft de werkgroep een project gestart dat zich in eerste instantie richt op voor lichting over de B-D bedrijfsvoering en het nauwkeurig onderzoeken van de mogelijkheden en de financiële konse kwenties voor de geïnteresseerde be drijven. Daarnaast zijn aan de hand van een aantal produktiemodellen begrotin gen uitgewerkt voor de melkverwer king op de fabriek in Formerum. De uitdaging is groot. Het behoud van het Terschellinger polderlandschap niet als museumlandschap maar als een func tioneel door de mens beheerd en ge ëxploiteerd gebied moet iedereen die Terschelling kent aanspreken. Wellicht belangrijker nog is dat met dit project de aandacht gevraagd wordt voor mo gelijkheden op het gebied van de alter natieve landbouwmethoden van een voor Nederland ongekende omvang. In de tijd waarin steeds meer twijfels rijzen over de kwaliteit van de produk- ten van de zogenoemde gangbare land bouw en over de steeds groter wordende rol die de moderne technologie daarbij speelt, is aandacht voor een andere ma nier van werken broodnodig. Het welslagen van het project op Ter schelling dat bij voldoende deelname gedragen zal worden door de inmiddels opgerichte „Coöperatieve Biologisch- Dynamische Zuivelvereniging Skylge G.A." is voor een belangrijk deel afhan kelijk van de belangstelling bij de con sument voor het Terschellinger produkt (kaas en wellicht kwark en boter) en van de mogelijkheid een garantiefonds van voldoende omvang te vormen waar mee in de omschakelingsperiode, die wellicht een jaar of vijf kan duren, een eventuele tijdelijke teruggang van de produktie kan worden opgevangen. Van alle bestaande alternatieve land bouwmethoden lijkt de biologisch-dyna mische voor Terschelling de meest kans rijke vanwege de gezamenlijke betrok kenheid van producent, consument en handel bij een hoog gekwalificeerd pro dukt Voor B-D produkten (merknaam Demeter) en produkten van bedrijven in de omschakelingsperiode (merknaam Biodyn) heeft deze gezamenlijke be trokkenheid gestalte gekregen in een or ganisatie van produktie en distributie waarmee al vele tientallen jaren erva ring bestaat. De inbreng van deze erva ring is van groot belang bij de opbouw van een markt voor het Terschellinger produkt. Het alternatieve werkplan Voor bedrijven die de grote investe ringen die samenhangen met intensive ring van 't graslandgebruik en omscha keling op ligboxenstallen en tankmel- ken zoals dat in de gangbare landbouw gebruikelijk is, niet zien zitten is het mogelijk om te schakelen op biologisch- dynamische bedrijfsvoering. Dit bete kent in grote trekken een graslandbe- heer waarbij geleidelijk aan minder en uiteindelijk geen in water oplosbare kunstmeststoffen gebruikt worden (dus geen stikstofkunstmest), terwijl speciale aandacht gegeven wordt aan de behan deling van stalmest en gier en aan het optimaliseren van de natuurlijke stik stofbinding door vlinderbloemigen (vooral witte klaver). De bedrijfsvoering zal begeleid worden door de landbouwconsulent van de b.d.- vereniging. Alternatieve boeren in Friesland en op Texel zijn ook bereid gevonden adviezen te geven. Het produkt, de melk, en uiteindelijk kaas, boter en karnemelk, verkrijgt daar mee een speciale kwaliteit en kan ook tegen een speciale prijs verkocht wor den. Voor Terschellinger kaas en boter zal de consumentenprijs vergelijkbaar zijn met die van boerenkaas en -boter. De afzetmogelijkheden zijn nauwkeurig onderzocht. Om deze eindprodukten te maken is het nodig de melkfabriek te Formerum te heropenen. Verschillende begrotings modellen laten zien dat bij een mini mum melkleverantie van 700.000 kg/jaar de fabriek kan draaien. Een leverantie van 1 miljoen kg/jaar is een wat veili ger basis. Het uitgangspunt is dat de melkopbrengst voor de deelnemende boeren tenminste dezelfde moet zijn als die voor de gangbare bedrijven op de wal (ca 50 ct/kg). Het resultaat np 12 boeren, met een gezamenlijke be- drijfsoppervlakte van 200 ha (ca 1/5 van de Terschellinger polder) en een produktie van ca 700.000 a 800.000 kg melk/jaar (ca 1/5 van de Ter schellinger produktie) zijn positief op het werkplan ingegaan. de huidige eigenaar van de inmid dels gesloten melkfabriek de zui- velcoöperatie „De Takomst" heeft te kennen gegeven de fabriek te wil len overdragen voor een redelijke prijs. Er zijn toezeggingen binnen voor schenkingen, borgstellingen en hypo thecaire leningen die voldoende zijn voor de financiering, zij het dat schenkingen welkom blijven om de hypotheekrente zo laag mogelijk te hóuden. Hierdoor zal het mogelijk zijn noodzakelijke vernieuwingen in de fabriek en een eenvoudige afval waterzuivering te realiseren. De bemanning van de fabriek (bo ter- en kaarmaker, administratie, kwaliteitscontrole etc.) zal vrijwel geheel uit Terschellingers bestaan. De zakelijke leiding zal berusten bij één van de initiatiefnemers en lid van de werkgroep. Het biologischydynamische land bouwproject op Terschelling kan star ten. Besprekingen met de ministeries van Landbouw en Visserij en Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zijn gaande om subsidie-mogelijkheden voor start- en omschakelingsperiode te on derzoeken. In januari 1976 komt de eer ste Terschellinger kaas op de markt. van 5 tot en met 11 november 1975 Geboren: Victor Frans Johan, zv. Frans T. Voskuil en Hendrica C. Schou ten. Ondertrouwd: Pieter H. Joosten en Petronella Voorthuijzen; Fokko M. Vee- nema en Elisabeth G. Witte, Johannes W. Bakker en Maria G. Groen. Overleden: Fenna Vegt, wv. Witte, oud 84 jaar, wonende te Den Burg; Maarten Bruijn, oud 70 jaar, wonende te Den Burg; Martinus Moojen, oud 66 jaar, wonende te Den Burg. ZAALVOETBAL Uitslagen vrijdag 7-ll-'75: Reizenboetiek-Koffiebar 2 60 Dubbeldik-Nioz 41 De Koogel-Brandweer 121 Casino-Galjoen 70 Koffiebar 1-Texelse Boys 31 Rab-Oosterend 32 Op de vierde speelavond van de zaal voetbalcompetitie werd liefst 40 keer gescoord en werden geen strafminuten uitgedeeld, hetgeen zeer aantrekkelijk voor het publiek was. Reizenboetiek wist tegen Koffiebar 2 een gemakkelijke overwinning te beha len door goed keeperswerk en goed sa menspel, waarop Kofiebar 2 geen goed antwoord had: 60. Dubbeldik tegen Nioz was een aantrekkelijke wedstrijd, die eerst gelijk opging. Nioz moest ten slotte toch zijn meerdere in Dubbeldik erkennen- 41. De Koogel tegen Brand weer werd wat de score betreft een een zijdige vertoning. Hoewel Brandweer er van alles aan deed was het niet bij machte een regelmatig draaiend De Koogel te stoppen: 121. Galjoen leed tegen het Casino-team een onverwachte nederlaag Galjoen schoot tegen lat en paal en Casino maakte 7 doelpunten. Koffiebar 1 tegen Texelse Boys was de topper van de avond In een vinnige en gejaagde wedstrijd wist Koffiebar 1 de ze wedstrijd in zijn voordeel te beslis sen: 31. Rab-Oosterend was een tot het einde toe spannende wedstrijd, het winnende doelpunt werd vlak voor tijd gemaakt: 32 voor het Rab-team. Standen met nog 1 wedstrijd in de eerste ronde te SDelen: Groep A: punten De Koogel 8 Dubbeldik 8 Reizenboetiek 8 Nioz 4 Brandweer 0 Koffiebar 0 Groep B: punten Koffiebar 1 8 Casino 6 Rab 4 Oosterend 3 Galjoen 2 Texelse Boys 1 Programma zaalvoetbal 14 november: Groep A: 18.30 uur- Nioz-Reizenboetiek 19.10 uur: De Koogel-Dubbeldik 19.50 uur: Koffiebar 2-Brandweer Groep B: 20.30 uur: Rab-Koffiebar 1 21.10 uur: Oosterend-Casino Attentie voor spelers van Oosterend en Casino, de wedstrijd is 40 minuten eerder gepland. De wedstrijd 't Galjoen-Texelse Boys zal op vrijdag 21 november worden in gehaald. Westduitse marken 100 ƒ100,75 Franse francs 100 59, Belgische francs 100 6,45 Zwitserse francs 100 98,75 Zweedse kronen 100 58,75 Amerikaanse dollar 1 2,58 Engelse pond 1 5,32 Oostenrijkse schilling 100 14,38 Italiaanse lires 10.000 33,75 ■pomr ZATERDAG 15 NOVEMBER 1975: Afdeling Noordholland: SRC Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) O'end (Z) 2-Asonia 6, 14.30 uur Junioren: Oosterend Al-WGW A3, 14.45 uur SVAP '74 Al-ZDH Al„14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW Bl-Tex. Boys BI, 14.30 u. (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend Bl-HCSC BI, 13.30 uur N.Niedorp Bl-De Koog BI, 14.30 u. (vertrek boot 13.05 uur) VZV Bl-Cocksdorp BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend B2-WGW B5, 13.30 uur Tex. Boys B2-WGW B4, 13.30 uur Texel Cl-W.Meer Cl, 14.45 uur Flevo Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Cl-Oosterend Cl, 14.30 uur Texel C2-Zeemacht C2, 14.45 uur Tex. Boys C2-Helder C2, 14.45 uur Texel C3-BKC C3, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-Texel A3, 14.00 uur ZDH Al-Tex. Boys Al, 13.30 uur Texel Al-Texel A2, 12.00 uur Afdeling B: T. Boys Bl-Cocksdorp BI, 14.00 u. Afdeling C: Oosterend Cl-Tex. Boys Cl, 12.00 u. Oosterend C2-Tex. Boys C2, 12.00 u. Texel C3-Texel C2, 12.00 uur ZONDAG 16 NOVEMBER 1975: Afdeling Noordholland: RCZ-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Schellinkhout-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12 05 uur) Tex. Boys-SSV, 14.30 uur Zaanse Boys-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Cocksdorp-WSW, 14.30 uur Westzaan-De Koog, 14 30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-Geelzwart 2, 14 30 uur Texel 3-W.Waard 3, 14.30 uur Oosterend 2-HRC 5, 14.30 uur WGW 4-ZDH 2, 11.00 uur DWOW 3-Cocksdorp 2, 14 30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oosterend 3-Wiron 2, 14.30 uur DWOW 4-Tex. Boys 3, 12.45 uur (vertrek boot 11.05 uur) DWOW 6-De Koog 2, 12.45 uur (vertrek boot 11.05 uur) Texel 4-Zeemacht 5, 12.45 uur Junioren: WGW A2-Texel Al, 12.45 uur Tex. Boys Al-SRC A2, 14.30 uur ZAP BI-Texel BI, 12.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) Dames: Tex. Boys-Alw. Forward, 12.45 uur Tex. Boys 2-St. Adelbert 2, 12 45 u. Bij afkeuring terrein bus afbestellen: telefoon (02240) 2421. SAMEN REIZEN: ZATERDAG 15 NOVEMBER 1975. Vertrek boot 13 05 uur van Texel: Oosterend (Z), Cocksdorp BI en De Koog BI. ZDH Al, Tex. Boys Cl en Texelse Boys BI. ZONDAG 16 NOVEMBER 1975: Vertrek boot 11.05 uur van Texel: Texel BI, De Koog 2 en T. Boys 3. Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Cocksdorp 2 en ZDH 1. Texel 1, O'end 1 en De Koog 1 Het samenreizen van elftallen bij uit wedstrijden, geeft de laatste tijd nogal eens moeilijkheden. Dit komt door het vaststellen van de aanvangsuren. Het samenreizen heeft natuurlijk alleen zin, als zoveel mogelijk de bussen volledig benut worden en dat is met de verschil lende aanvangsuren niet altijd even ge makkelijk te realiseren. De nieuwe com petitieleider van de KNVB afd. Noord- holland heeft evenwel toegezegd, dat alle uitwedstrijden van de Texelse ver enigingen weer zoals vroeger op half drie worden gesteld, zodat alles in nor male banen kan worden geleid. t.C. MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag gaat het eerste uit naar het voor ons onbekende RCZ, volgens de ranglijst één van de sterkere elftallen in deze knock out competitie en met de doelcijfers 108 blijkbaar ook al weer een op de verdediging ingesteld elftal De punten zullen dan ook ditmaal wel weer duur worden. Het tweede, weer op de goede weg, ontvangt het sterke Geelzwart 2, ook al geen gemakkelijke taak dachten we Het derde en vierde spelen thuis tegen Wieringerwaard 3 en Zeemacht 5 en we houden het op vier punten Junioren Al krijgt het uit tegen WGW A2 wel erg zwaar. Junioren BI dat toch beter begint te draaien, kan in de uitwedstrijd tegen ZAP BI niet op winst rekenen. Zaterdag spelen junioren Cl, C2 en C3 thuis tegen resp. Wieringermeer Cl, Zeemacht C2 en BKC C3. Voor Cl en C2 wel een zware opgave. Junioren C3, de koploper geven we ook nu alle kans op de overwinning. Pupillen Al krijgt het moeilijk tegen A2. Pupillen A3 dat naar Cocksdorp Al moet, geven we niet veel kans. Pupil len C2 zal te sterk blijken voor C3. t.C. Texelse Boys Na de feestelijke officiële opening van het Texelse Boys sportcomplex rekenen we er een beetje op dat de elftallen dit feest in het weekend door zullen trek ken met prima gespeelde wedstrijden. Zaterdag beginnen we dan met de thuiswedstrijden voor de junioren B2 om half twee tegen WGW B4 en de ju nioren C2 om 14.45 uur tegen Helder C2. Met de boot van 13.05 uur gaan BI en Cl naar resp. DWOW BI en Flevo Cl. Zondag ontvangt het eerste om 14.30 uur SSV. Het tweede is vrij en het derde gaat met de boot van 11.05 uur naar DWOW 4. Aanvang 12.45 uur. De A-junioren spelen thuis om half drie tegen SRC A2. De dameselftallen spelen beiden om 12.45 uur op eigen terrein tegen resp. Alw. Forward en St. Adelbert 2. Diner op zaterdag 15 november. De deelname is al groot dus belooft het zeer gezellig te worden. U kan er nog bij als u zich direkt even meldt. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag speelt het eerste uit om half drie in Schagen tegen SRC, waarvan thuis met 21 verloren werd. Het zal ook nu wel heel moeilijk worden, maar probeer er een goede wedstrijd van te maken en een puntje mee te nemen. Het tweede krijgt om half drie Asonia 6 op bezoek en moet hier toch weer eens voor een overwinning zorgen wil men tenminste niet in de onderste re gionen belanden. De Al junioren krijgen om 14.45 uur WGW A3 op bezoek en moeten hier twee punten kunnen behalen. De BI ju nioren krijgen om 13.30 uur HCSC BI op bezoek en zullen het hier niet gemak kelijk krijgen. De B2 junioren spelen ook thuis en krijgen om 13.30 uur WGW B5 op bezoek, wat twee punten moeten worden. De Cl junioren spelen om 14.30 uur aan Den Hoorn waar ZDH Cl als gastheer fungeert. Hier ligt een gelijk spel in de lijn der verwachting. Van de pupillen zijn de a-tjes en fa tjes vrij. Pupilen Cl speelt om 12.00 uur thuis tegen Texelse Boys Cl, terwijl pu pillen C2 eveneens om 12 00 uur thuis speelt tegen Texelse Boys C2. Zondag gaat het eerste op bezoek bii het sterke Zaanse Boys, dat op de twee de plaats staat en afgelopen zondag ge lijk speelde tegen koploper St. Boys Hopelijk doet Timmer, die zondag node gemist werd, weer mee en wordt er een punt gepakt. Het tweede krijgt om half drie HRC 5 op bezoek, waar we het op een gelijk spel houden, terwijl Wiron 2 voor het derde wel te sterk zal blijken te zijn. Aanvang half drie. Denken de leden van de jeugdcom missie, jeugdtrainers en jeugdleiders er om dat er vrijdag, kwart over acht, ver gadering is in de kantine P.K. Z.D.H. ZDH 1 gaat op bezoek bij een oude tegenstander: Schellinkhout. Laten wij gaan voetballen en het praten aan de thuisclub overlaten. Je kunt tegen deze ploeg beter de scheidsrechter op de hand hebben. Het waren meestal niet de leukste wedstrijden tegen Schellink hout, maar maak van onze kant er een sportieve strijd van en pak de punten mee, we kunnen ze best gebruiken ZDH 2 gaat naar hét bijzonder ster ke WGW 4. Na de goede wedstrijd van zondag verwachten we een goed resul taat van jullie, maar dan wel met even meer inzet. Aanvang 11.00 uur. Het derde dat op het ogenblik met verschillende nieuwe aanwinsten in de gelederen geweldig goed draait, ont vangt om 12.15 uur Watervogels 4 waar uit met 21 werd verloren. We rekenen er op dat jullie beide punten thuis hou den. Junioren A gaan een heel zwaar kar wei tegemoet. Zij brengen een bezoek aan het sterke SVAP Al in Anna Pau- lowna. We hebben zaterdagmiddag goed geoefend hoe ;e doelpunten moet ma ken nl. 13 stuks Zorg in ieder geval voor een doelpunt meer dan Gert Jan door laat. En dan de junioren C. Zater dagmiddag trokken ze zich van de grote reputatie van SVAP Cl niets aan en wonnen uit met 30. Nu zaterdagmid dag thuis tegen het steeds beter gaan draaiend Oosterend Cl, aanvang 14.30 uur. F.Z. S.V. Cocksdorp Zondag is voor het eerste de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft. Na deze wedstrijd hebben we ruim een maand rust voordat we op 14 december aan de tweede helft beginnen. De tegen stander van SVC is niet minder dan koploper WSW Het zou te ver voeren om te zeggen dat het een makkelijke wedstrijd wordt. We zullen ongetwij- felt al heel blij mogen zijn indien het tot een puntendeling komt. Het is voor al opvallend dat SVC in uitwedstrijden beter uit de voeten komt dan in thuis wedstrijden. Misschien kan het publiek hier iets aan doen. SVC 2 moet al heel vroeg op pad naar DWOW 3. Er wordt al om 11.00 uur be gonnen. We hebben nog wel wat punten nodig om ons veilig te stellen, dus doe je best. Terreindienst: M. Eelman en J. van Zon, zaterdag 11.00 uur. Zaterdag gaat junioren B uit naar het op de tweede plaats staande VZV uit 't Veld We zouden al heel blij zijn met 1 punt. Pupillen A speelt thuis tegen Texel A3 welke wedstrijd zo jammerlijk ge staakt moest worden omdat Bas Tromp z'n been brak. Hij komt hopelijk gauw uit 't ziekenhuis. Maar stuur hem alle maal nog eens een kaarjte. Pupillen B moet z'n leiderspositie die vorige week zo knap werd verkregen proberen te behouden tegen Texelse Boys BI. Ik hoop dat het lukt. J.W.B. S.V. De Koog De pupillen zijn zaterdag vrij. De junioren krijgen zaterdag de zwaarste uitwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp BI. Het zal wel erg moeilijk worden om daar succes te behalen. Aan vang 14.30 uur. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Zondag spelen beide seniorenelftallen uit. Het tweede gaat al met de boot van 11.05 uur naar DWOW 6 te Wieringer- werf. Een overwinning is hier waar schijnlijk te veel gevraagd, maar iets meer overleg in het veld mag wel ver wacht worden. De aanvang is 12.45 uur. Het eerste gaat uit naar Westzaan. Voor dit team maar één goede raad: Durf eens te winnen De aanvang is 14.30 uur Vertrek boot 12.05 uur. J.v.B.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 9