Geslaagde cabaretavond vrouwenverenigingen „Het lijk in de Ketelstraat" Diverse hoogtepunten van kwaliteit Kotex expositie bevredigend verlopen Sport vissersnieuws Winkel Gebr. Schoort 200 m2 groter Stones-avond in Asiel Verkoping voor centrum Lezing over bijenteelt donderdag in N.R.C. Klaverjasclub „De Zwaan" Commissie financiën vergadert openbaar Schietoefeningen li Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 18 november 1975 De afgelopen weekend in De Witte Burcht gehouden tentoonstelling van de kleindierensportvereniging Kotex is bij zonder bevredigend verlopen. Er kwa men maar liefst ruim 600 bezoekers kij ken naar de tentoongestelde hoenders, duiven, konijnen en vogels. Of de ver eniging er met dit bezoekersaantal fi nancieel uitspringt is nog de vraag. Het wordt steeds moeilijker een dergelijk evenement te organiseren zonder gel delijke steun, zo lieten de bestuursleden G. R. Buijsman en P. v. d. Molen weten. „Maar Kotex is weer terug", consta teerden ze tevreden. De ingezonden dieren waren in het al gemeen van goede en bij de konijnen van zeer hoge kwaliteit. De beste hoen der werd de zwarte leghornhaan van S. Tjepkema die het predikaat fraai kreeg. Deze hoender kreeg ook de gemeente beker. De fraaiste sierduif werd de schoonheidspostduif van de combinatie SHKV. De brunner kropper wit van (al weer) S. Tjepkema werd tot de fraaiste duif uitgeriepen. Tjepkema was ook zeer succesvol met zijn ingezonden ko nijnen waarvan e» twee in de prijzen vielen: de Vlaamse reus (predikaat fraai) en de Lotharinger (fraai). Algemeen kampioen bij de konijnen werd echter de Franse hangoor grijs van P. v. d. Mo len die ook in zijn ras kampioen werd. Het fraaiste konijn in de A klasse werd de jonge witte Franse hangoorram van mevrouw Rentenaar die ook verder zeer succesvol was: vier van haar konijnen behaalden het predikaat fraai en één zeer goed. De angora van mevrouw Slikker-Zijp werd in dit ras kampioen. Dit konijn werd ook kampioen op een onlangs gehouden landelijke tentoon stelling in Alkmaar. De fraaiste hangoor dwerg was van S. J. Rijk met het predi kaat „zeer goed" en bij het ras Wener wit voedster jong behaalde P. Nat het kampioenschap (fraai). In de soort Alaska ram jong was het konijn van S. Boeijen de fraaiste. Algemeen kampioen bij de vogels en winnaar van het bondskruis van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers (NBvB) werd Closter Corona (kuif) van M. Heijmans met 89+ pnt.; deze vogel werd ook kampioen in de A-klasse. Heijmans was trouwens met zijn vogels ook in de B-klasse (kleurkanarie goud groen, 89 en in de C-klasse (tropische vogel X Japanse meeuw, 89 de beste. De bondsmedaille van het NBvB ging naar Jacob Dijker met zijn Japanse kwartel (89 A-klasse). Bij de opening van de tentoonstelling vrijdagavond waren de beide wethou ders Nauta en Westdorp aanwezig. Tot zondag leek het er niet op dat de expo sitie een succes zou worden. Het aantal bezoekers bleef vrijdag en zaterdag on der de maat. De laatste dag maakte ech ter alles goed. Aan de tweede wedstrijd van de win- terserie deden elf vissers mee die ge zamenlijk 181 cm vis uit het water haal den. De twee jeugdleden deden het zeer goed; Eduard Bos werd winnaar met 54 cm vis en André de Geest derde met 35 cm vis. A. Banda kon zich tussen de twee jeugdigen plaatsen met 45 cm vis. De volgende wedstrijd is op 7 decem ber van 8.30 tot 10.00 uur bij het Red dingboothuisje in De Cocksdorp. De deelnemers voor de Afsluitdijk dienen zondag 23 november om 7 uur aanwezig te zijn bij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan voor vertrek naar Hippolytushoef. Vrijdag 21 november houdt de sport vissersclub de jaarlijkse feestavond in hotel „De Zwaan", aanvang 20.00 uur waar tevens de prijzen uitgereikt zullen worden. Zowel leden als introducees zijn welkom. •4K. ondememare-aMfviteitan^^ De 8-jarige Jacqueline Schoorl mocht donderdagmiddag op plechtige wijze een rood lint doorknippen en aldus de uit breiding van de winkel van de Gebroe ders Schoorl in de Waalderstraat op officiële wijze in gebruik stellen. De 'zaak is nu 200 vierkante meter groter geworden, waardoor de totale winkel oppervlakte nu 500 m2 is. De wasautomaten, fornuizen, koelkas ten, vrienskisten, radio- en televisietoes tellen, geluidsapparatuur, elektrische huishoudelijke artikelen, lampen, enz. komen nu nog beter tot hun recht. De afdeling televisie is aanmerkelijk uitge breid en er is nu ook ruimte gekomen voor het exposeren van enkele Fiat-mo dellen. De verbouw werd in eigen beheer uit gevoerd. Veel heeft het niet gekost want elke vorm van luxe werd achterwege gelaten. Het ziet er niettemin keurig uit. Nog verder uitbreiden zit er op deze plaats niet in want de jongste verbou wing heeft de allerlaatste meter grond opgeslokt. In 't Asiel wordt zaterdag een Rol ling Stones-avond gehouden. Vanaf 8 uur is de kleurenfilm „Stones in Hyde Park" te zien terwijl de rest van de avond muziek van deze zo populaire for matie te horen is. Het bestuur van de Stichting Open Jeugdwerk is inmiddels volledig en be staat uit: Henk Smit (voorzitter), Karei van Heerwaarden (secretaris), Bas Huis man (penningmeester), Peter Bakker (namens vormingscentrum), Jaap Dirk- sen, Sjaak Schrama, Rob Bakker en Kees Lemstra. De Hervormde vrouwengroepen hou den woensdag in het gemeenschapscen trum De Schakel in Den Burg vanaf 10 uur 's ochtends verkoping van handwer ken (waaronder veel gebreide sokken) en andere eigen gemaakte artikelen. De opbrengst zal worden besteed aan ver dere inrichting van het gemeenschaps centrum. In het Natuurrecreatiecentrum houdt ingenieur J. J. Pettinga donderdag avond vanaf half acht een lezing met film en dia's over bijenteelt. Pettinga is hoofd van het consulentschap voor bijenteelt in Hilvarenbeek. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen. Op de laatst gehouden clubavond kwamen grote verschillen tevoorschijn. Eerste werd het echtpaar v. d. Veen met 7112 punten, terwijl er nog 2 paren bo ven de 7000 punten eindigden. Daar entegen stonden maar liefst 4 paren die niet aan 5000 punten toekwamen. De grootste voorsprong maakte het paar Vermue-Timmermans dat van twaalf naar vijf ging. De dames Koomen- Keijser lieten maar liefst zeven marsen noteren. Denkt u nog even om het kampioen schap van Texel. De adressen waar u zich op kunt geven zijn bekend. De stand is nu: pnt. m. Douma-Bakker 39996 15 Bakker-Vinke 38452 16 Bakker-Bakelaar 38189 9 Moment uit het letters pel. Links een deputatie van het Vrouwengilde; rechts de groep van de Plattelandsvrouwen. Centtaai mevrouw Sprenger als scheidsrechter. eindigen met „Ik wens u veel plezier, veul aandacht en 't beste". Haar zuster mevrouw D. de Graaf-Graaf bracht op gevoelige wijze het gedicht „Er ligt een eiland om de Noord" van wijlen J. Buis. Bekende Tien dames beeldden vervolgens be kende personen uit. In de zaal moesten deze personen worden geraden. Het wa ren Christine Deutekom, Fred Emmer, Charley Chaplin, Edith Bunker, Jac. P. Thijsse, Cor Ellen, Prikkebeen en andere figuren uit boek, film, geschiedenis, tv of plaatselijke aktualiteit. Het was niet al te makkelijk Slechts drie vrouwen slaagden er in alle namen op een briefje te zetten. Het waren de dames Joustra, Kooi en Lap-Stolk; voor ieder was er een prijsje. Mevrouw Bep van der Meer- Langeveld zong een selectie uit de Showboat. Mevrouw Van Maldegem- Benit had een bijdrage in het Westfries. Zeer vermakelijk was het daarop vol gende letterspel waarbij Gildevrouwen tegen een even groot aantal Plattelands vrouwen in het strijdperk traden. Ze droegen grote letters en moesten om het snelst bepaalde woorden vormen. Opnieuw kwam Bep van der Meer aan bod Deze keer kon het publiek het re frein meezingen met behulp van brief jes die in de zaal waren verspreid. Veel lol beleefde het publiek ook aan het wedstrijdje waarbij het er om ging een tweetal modellen zo fraai mogelijk met behulp van crèpepapier uit te dossen. Kabinetje Mevrouw D de Graaf-Graaf demon streerde haar acteertalent met het mooie Oudeschilder verhaal „Het kabi netje". Ze had nogal was variaties en uitbreidingen aan het oorspronkelijke gegeven toegevoegd, onder andere in de vorm van een reeks zeer Texelse kreten en uitdrukkingen. Blijkens de reakties van het publiek schoot ze in de roos. Aan de import-Texelsen zal wel een deel van het amusement zijn ontgaan. Want wat zegt hen de uitdrukking als „zó blied ós de ból" en „ik gaan 'n bakke vissie ete want ik ben zó fleeuw"? De verschillende bijdragen werden af gewisseld door het optreden van de win kelende dames Van der Eijk en Sprenger die van het laten opnoemen van artike len (waarbij de beginletters steeds wer den omgedraaid) een spelletje maakten. Met liedjesquiz en samenzang werd de avond besloten, waarbij alle mede werkenden, in het bijzonder het duo Van der Eijk-Sprenger in de bloemetjes werden gezet. De raadscommissie voor financiën vergadert woensdagavond 26 november voor het eerst openbaar in het raadhuis, aanvang 19.00 uur. Er is een groot aan tal stukken te behandelen: de begrotin gen van de gemeente, gemeentewerken, de soicale dienst, het grondbedrijf, het sociaal werkverband De Bolder, de di verse wijzigingen van deze begrotingen, de belastingvoorstellen voor 1976, het investeringsplan 1976-1980 en de finan ciële aspecten van de beleidsnota voor 1976. Belangstellenden zijn uiteraard welkom. Op 18 en 19 november wordt gescho ten te Breezanddijk van 10.00 tot 18.00 uur met een schiettuig M 109 AE in sec tor 200 graden Afsluitdijk richting Den Oever; afstand 15 km, hoogte 5 km. De „cabaret"-avond die de Texelse afdelingen van het Katholiek Vrou wengilde en de Bond van Plattelands vrouwen donderdagavond in de Bur- gemeeser De Koninghal hielden, mag rustig een succes worden genoemd. De avond, geheel door eigen krachten verzorgd, was zeer onderhoudend en vertoonde meerdere hoogtepunten van kwaliteit. Een leidende rol hadden de dames Van der Eijk-Bierens en Sprenger-Pool; beiden werkten boven dien aktief mee op de planken. Laatst genoemde zorgde voor een onbe twist hoogtepunt met haar voordracht over de eerste 25 jaar van een men senleven. Die 25 jaren schetste ze door het voe- ren van een aantal denkbeeldige tele- :oongesprekken. Een jonge vrouw belt haar moeder op om haar te vertellen dat ze een kindje gaat krijgen; het volgende gesprek wordt gevoerd als het kindje er is, dan komt het kindje zelf aan het v/oord en de serie wordt afgesloten als het kind haar moeder opbelt om te ver- 'ellen dat ze zwanger is. De wijze waar- 1 op mevrouw Sprenger de verschillende 11\ pes tot leven liet komen laat zich hier niet beschrijven; het was uitstekend Opening De avond werd geopend met een ge speelde bestuursvergadering van beide verenigingen. Op deze vergadering werd de gezamenlijke cabaretavond aan de orde gesteld en men was er getuige van toe de rollen werden verdeeld. Waar mee het hele zaakje tevens was aange kondigd en de personages voorgesteld Vervolgens een fraai rijm in het Tes tis door mevrouw A. Brügemann-Graaf die zichzelf presenteerde als „een klein gedrochie uut de Weste" om te kunnen FEUILLETON: door Astrid Kleyn 37. Woensdagochtend parkeerde de hoofdinspecteur precies om half negen :ijn Austin voor het bureau. Hij liep angs de wachtkamer en keek onwillig- teurig naar binnen. Even kon hij zijn >gen niet geloven In de wachtkamer at Alex Vogel. Hij was de enige in het 'ertrek en hij had de krant op de tafel litgespreid, die hij op zijn gemak zat te ezen. Op zijn bureau vond Van Benten een :attebelletje met de boodschap dat de leer Vogel hem dringend wenste te preken. Van Benten, die nieuwsgierig was 'aar het doel van zijn komst, liet hem Ürekt bij zich brengen. De verandering die zich in de boek- louder had voltrokken, was opvallend 'ijn ogen stonden helder, zijn gezicht tond vastberaden en zijn houding was 'ijna energiek te noemen. Voordat hij goed en wel in de stoel at die Van Benten hem aanwees, begon lij al te praten. „Ik heb vannacht een belangrijk be- luit genomen, meneer Van Benten". „En dat is?" „Ik beken alles". De bureaustoel kraakte toen Van Ben en daar met een plof in zakte. „U bekent wat?" „De twee moorden.enfin, alles!" Met precieze gebaren legde Van Ben ten een blanco vel voor zich, pakte zwij gend zijn pen uit zijn binnenzak en leg de deze keurig naast het papier. Vervol gens greep hij, nog steeds zwijgend, zijn sigarenkistje, zette dat voor zich neer en koos zorgvuldig een sigaar uit. Vogel volgde al deze gebaren en scheen onder de drukkende stilte iets van zijn pas herwonnen zelfverzekerdheid te verlie zen. „Als ik het goed begrijp, meneer Vo gel, bent u hier gekomen om me te ver tellen dat u Carlette Verhagen en Mar- jolijn Kaats beiden door wurging om het leven hebt gebracht?" „Ja". „Heeft iemand u gestuurd?" „Nee, niemand weet dat ik hier ben. Ik kwam uit vrije wil". „Dokter Mast heeft ook niets in deze richting gesuggereerd?" „Ik kan u verzekeren van niet". Er viel weer een stilte. Van Benten tekende poppetjes op 't papier en Vogel beet op zijn snor. Eindelijk hield de boekhouder het niet meer uit. „Waarom zegt u niets? Arresteert u mij niet?" „Nee". „Waarom niet?" „Ik geloof u niet". „U .u gelooft mij niet? Maar, als ik u nu zeg „Ik geloof u niet" Alex Vogel zakte als een pudding in elkaar. „U moet me geloven, ik heb ze allebei vermoord. Ik zal het u precies vertel len". De hele ochtend duurde het verhoor waarbij Vogels verklaringen steeds ver warder werden. Herhaaldelijk sprak hij zichzelf tegen. Soms merkte hij het zelf en dan probeerde hij zich met wanhopi ge uitvluchten uit de nesten te werken. Om elf uur werd Van Benten afgelost door een collega omdat de heer Bloem, die door Van Benten ontboden was, in de wachtkamer zat. Na een gesprek van drie kwartier waarvoor Van Benten Blazoens kamer gebruikte, vertrok Bloem weer. Toen Van Benten terug keerde in zijn eigen kamer, bleek het gesprek volstrekt eenzijdig geworden te zijn. Vogel hield zijn mond stijf gesloten en staarde met een broeierige blik het raam uit. Van Benten gaf zijn collega een wenk dat hij het weer zou overne men. „Wilt u nog koffie, meneer Vogel?" Vogel schudde zijn hoofd en bleef naar buiten kijken. Zonder verder iets te zeggen schonk Van Benten de twee andere kopjes vol. Nadat hij weer op zijn plaats achter het bureau was gaan zitten en een paar slokken koffie naar binnen had laten glijden, richtte hij zich weer tot Vogel. „U weet wie de moordenaar is, niet waar, meneer Vogel?" Deze schrok op uit zijn overpeinzin gen en keek hem schichtig aan. „Waarom zegt u dat u de dader bent? Wilt u de werkelijke moordenaar in be scherming nemen? Heus, gelooft u me, het heeft geen zin; we komen er toch wel achter". Vogel zweeg nog steeds, maar er ver scheen een glimp van belangstelling in zijn ogen. „Ik weet dat u het niet gedaan heeft en ik weet ook wie de moorden wél heeft gepleegd". „U weet....?" Vogel trok verbaasd zijn wenkbrauwen op. „Ja. Helaas heb ik nog geen bewijzen, maar dat is een kwestie van tijd". „U bluft". „Nee". „Ik vraag u nogmaals: 'Bel mijn ad vocaat'. Ik heb zijn naam al aan uw col lega opgegeven Ik wens verder geen verklaringen meer af te leggen voordat hij er is". „Natuurlijk, ik begrijp het. Ik wil u alleen nog dit zeggen, we hebben een bevel tot huiszoeking voor uw woning". Vogels ogen vernauwden zich. „Wel?" Van Benten zwaaide met het bewuste papier. „Moet ik hier blijven? Houdt u me vast?" „De rest van de dag zullen wij u gast vrijheid verlenen". Hij zag hoe de man zijn ogen door de kamer liet dwalen, alsof hij een manier zocht om te ontvluchten. Eindelijk ont moeten hun ogen elkaar. „Goed dan. U zult er vanmiddag toch wel achter komen. Kijkt u maar achterin de hangkast van mijn vrouw op de slaapkamer, dan vindt u de oplossing". Die middag, om half twee werd me vrouw Vogel gearresteerd onder ver denking van een dubbele moord. Om half drie legde ze een volledige beken tenis af! „We hebben in die kast feitelijk al leen maar een bewijs gevonden inzake de moord op Marjolijn", vertelde Van Benten die avond aan Kasper Blazoen, die in een grote stoel zat weggedoken, gewikkeld in een plaid en een dikke sjaal. Zijn kleine rode ogen boven een rode neus die tweemaal zijn normale omvang leek te hebben aangenomen, keken de hoofdinspecteur waterig aan. „Wat vond u in die kast, chef". „Een plastic draagtas van de „Twen Club", waarin een blauwgroene jurk die mevrouw Vogel twee maten te klein bleek te zijn. Alex Vogel had op zijn manier ook een onderzoek ingesteld naar de verblijfplaats van Marjolijn Kaats. Ook hij ondervroeg een paar ver pleegsters met wie ze had samengewerkt en stuitte toen ook op de „Twen Club". Evenals wij kwam hij toen op een dood spoor terecht. Niemand kon vertellen waar Marjolijn was heen gegaan nadat ze de „Twen Club" had verlaten. Toch bleek er één persoon te zijn die op de hoogte was, zoals blijkt uit de verkla ring die mevrouw Vogel heeft afgelegd. Marjolijn had Carlette verteld dat ze bij mevrouw Vogel op bezoek zou gaan, misschien omdat ze wist dat Carlette mevrouw Vogel wel kende van de roei vereniging. Ik neem aan dat Carlette niets achter dit bezoek gezocht heeft, want ze was, zover wij weten, niet op de hoogte van de verhouding tussen Mar jolijn en Alex Vogel". Van Benten nam een slok cognac en pakte een toastje met zalm van de schaal die Tine hem voorhield. „Maar waarom vermoordde mevrouw Vogel Marjolijn en. „Dat zou ik je vertellen. Zoals je weet had Marjoijn bij haar laatste ontmoeting met Alex Vogel haar vriend verzekerd dat ze een oplossing zou zoeken voor hun moeilijkheden". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5