„Messengers" bestaan een jaar RSVC-toneel trok volle zaal met „De computerbruid" Grootste koor van Texel VERVOLG VAN PAG. 1 Dorpscommissie Den Burg ontevreden over inspraak Dader autovernieling aangehouden Vrouw gewond bij aanrijding Granaten gevonden Clubavond stereoclub llejaardensoos houdt sinterklaasmiddag Belangrijke telefoonnummers ten Voor het eerst opgetreden in r.k. kerk De Texelse zang- en muziekgroep The Messengers werd een jaar geelden op gericht. Het is hen sindsdien erg goed gegaan. Het aantal leden groeide van 28 naar 83, zodat de jongelui zich het grootste koor van Texel mogen noemen. Er is gemiddeld eens per 14 dagen in het openbaar opgetreden, naast de we kelijkse repetities, die zaterdagavonds van 19.00 - 20.30 uur worden gehouden in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Voor het eerst liet de groep zich (zaterdagavond j.l.) horen in de katho lieke kerk. Er werd op passende wijze luister bijgezet aan de Eucharistievie ring. Voorzitter Jaap Kreeft is bijzon der blij over dit laatste optreden, want voor het aanvechten ervan nauwelijks reden en zou men dit toch doen dan - zo wordt verwacht - zal men maar al te vaak horen dat het gaat om een uitwer king of consequentie van iets dat reeds lang democratisch is vastgesteld. Ver der was men slecht te spreken over de ambtelijke taal die in de doelstellingen nota toch nog voorkomt. Niettemin telt het rapport vijftig pagina's en blijft men zitten met een schuldgevoel als men deze niet serieus doorneemt. Voor zitter Praamstra waarschuwde tegen de al te negatieve houding. „We moeten wel bij de ontwikkelingen betrokken zien te blijven". Onvrede over het func tioneren van de inspraak was voor een van de bestuursleden, de heer G. van Heerwaarden zelfs aanleiding geweest om zich niet herkiesbaar te stellen. Ook secretaris A. van Opstal was niet her kiesbaar en er bestond nog de vacature mevrouw Bark-Veenendaal. Het be stuur had gelukkig genoeg kandidaten gevonden. De heer Praamstra werd her kozen (maar mogelijk zal hij zijn voor- zitterstaak aan een ander bestuurslid overdragen) en gekozen werden me vrouw Bakker („Sportshop") en de he ren A. Kok en J. Stapertsma. Speeltuintjes Wat betreft de activiteiten van de speeltuinverenigingen subsidiëren b en w alleen het onderhoud van de speel tuintjes maar niet de evenementen (fietstochten, kinderspelen e.d.) die de verenigingen organiseren. Het verzoek zal worden gedaan daarin verandering te brengen. Meegedeeld werd dat bij vemieuwings- en onderhoudswerk zaamheden van speel gelegenheden (door vrijwilligers) niet alleen de materialen maar ook de tijd (ƒ10,- per uur) in reke ning mag worden gebracht. De viering van Ouwe Sunderklaas in Den Burg zal op dezelfde wijze worden georganiseerd als afgelopen jaren. De jeugd zal echter ook een rondje moeten lopen. Opgemerkt werd dat ook bij de jeugdige deelnemers een voorstelling met een Texelse actuele betekenis extra veel punten oplevert; bij de ouderen is het zelfs voorwaarde om voor een prijs in aanmerking te komen. Over de viering van Koninginnedag is het laatste woord nog niet gezegd. Het plan bestaat om het programma overdag ongeveer hetzelfde te laten (allegorische optocht, kinderspelen etc.) maar voor de avond wat anders te be denken. Van de sportraad is het verzoek gekomen om de avondviering te be trekken bij de sportuitwisseling met Winterswijk. Winterswijkse groepen zouden dan met Texel groepen uit Den Burg in het strijdperk kunnen treden de groep heeft aldus duidelijk gemaakt getuigenis in zang en muziek niet al leen ten gehore te willen brengen in reformatorische kerken. Het genoegen was zatcragavond wederzijds, zodat het wel niet bij deze eerste keer zal blijven. Toah willen The Messengers ziah be slist niet „.interkerkelijk" noemen. Met geen enkele kerk bestaat enige binding. Men wil overal optreden en als leden zijn alle gezindten welkom. Tc fijn Er is geen bewuste selectie, maar door de sterke wijze waarop bestuur en leden zich bij het evangelie voelen betrokken en deze gedachte uitdragen, zijn het toch vooral de meer rechtzinnige jonge christenen, die zich tot The Messengers voelen aangetrokken. Jaap Kreeft ver telt dat het wel is voorgekomen, dat jongens, die wilden meedoen he na een of twee keer liten afweten omdat ze het „te fijn" vonden. Dat zat 'm niet zozeer in het uitsluitend geestelijke repertoire dat de groep zich heeft eigen gemaakt, maar vooral ook in het gebed vooraf en de speciale bijbelstudie op dinsdag. Voor veel andere aspirant-leden was dat helemaal niet bezwaarlijk, integendeel. Wie mocht menen dat de totale jeugd zioh heeft afgekeerd van God komt tot een andere gedacht bij het beluisteren van de blij en enthousiast getuigende Messengers. Groepen als deze schieten in den lande trouwens als paddestoelen uit de grond Velen van hen, ook The Messengers, zijn aangesloten bij de af deling gospelgroepen van de Konink lijke Nederlandse Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. Zoals gezegd: het Evangelie komt op de eerste plaats. De zang en muziek moet van behoorlijk gehalte zijn maar er wordt bepaald niet gestreefd naar topprestaties. Ledenstop Zo groot is de toeloop van nieuwe le den, dat het bestuur voor dames een ledenstop heeft moeten afkondigen. Jongens bassen en tenoren zijn nog iwel welkom, waarbij een minimum leeftijd van 14 jaar in acht genomen wordt. Van het verlanglijstje, dat The Mes sengers hadd ten tijde van de oprichting is al heel wat ingewilligd. De groep be schikt nu over een eigen elektronisch orgel en een eigen zanginstallatie. Naar een elektrische piano (kosten ongeveer ƒ1000,wordt nog gezocht evenals naar een installatie voor bas- of slag- gdtaar. Naast de contributie heeft de groep veel .giften ontvangen, waaruit overduidelijk bleek, dat men de sym pathie genoot van brede groeperingen. Een tocht langs de middenstanders le verde een uitstekend resultaat op; van het geld kon het elektronische orgel worden gekocht. Electrohuis leverde de" zanginstallatie voor inkoopsprijs. De Messengers, inmiddels met ko ninklijk goedgekeurde statuten, heb ben nu zo'n vijftien liederen op het re- De 21-jarige P. A. V. heeft tegenover de politic bekend vorige week drie auto's (op parkeerterreinen aan de Drij verstraat en de Emmalaan) te hebben opengebroken. Zoals eerder gemeld, werd hierbij grote schade aangericht. Pogingen om er met de wagens van door tegaan waren mislukt. Dezelfde jongeman reed onlangs de auto van oud-Texelaar S. Visser total loss. Ook deze wagen stond op het par keerterrein Emmalaan geparkeerd. Hij 'heeft nu tevens bekend diezelfde nacht nog een andere (Duiitse) wagen te heb ben opengebroken. De kans, dat de ge dupeerden de schade kunnen verhalen wordt niet groot geacht. Het optreden zaterdagavond in de ka tholieke kerk van Den Burg wordt door het bestuur van The Messengers als een mijlpaal beschouwd. pertoire, de instrumentale bijdragen met meegerekend Het is allemaal gees telijk, maar het tempo is van deze tijd. Op 30 november gaat de groep voor ihet eerst naar het vasteland. Er wordt opgetreden tijdens een evangelisatie- dienst in Hippolytushoef. Het oog wil ook wat. Daarom gaan de Messengers zich binnenkort steken in aangepaste kleding, geen echte uni formen, maar zg. vier partijenkleding. Van belang is tenslotte, dat er altijd geld gebruikt kan worden. Een goede dienst bewijst men de groep door dona teur te iworden voor minimaal ƒ5,per jaar. Zo'n 200 donateurs zijn al inge schreven DE COCKSDORP Mevrouw De W.- J. uit Eierland brak vrijdagmiddag een been toen zij op de Postweg bij De Cocksdorp werd geschept door een per sonenauto, bestuurd door M. E. H. Laatstgenoemde reed met zijn Fiajt van af de Molenlaan de Postweg op, waar op dat moment de wielrijdster overstak. Ze werd geschept en sloeg door de voorruit van de auto. Per ambulance werd rij naar het ziekenhuis in Den Helder afgevoerd Op het strand bij paal 9 werden vrij dag drie granaten gevonden, afkomstig uit de tweede iwereldoorlog. De politie heeft er zich over ontfermd. De stereoclub Texel houdt vrijdag avond in hotel Dijkstra in De Koog de eerste verenigingsavond waarop leden, introducees alsmede andere serieuze ge gadigden welkom zijn. Begonnen wordt om 7.45 uur Piet Hoogerheide zal een lezing houden over elementen van de draaitafel, hetgeen toegelicht wordt met een testplaat en zichtbaar gemaakt op meetapparatuur Verder geeft Ernst v. Hagen een toelichting op muziekfrag menten terwijl ook een demonstratie met quadrafonie wordt gehouden. Te vens worden naast verdere demonstra ties de plannen voor het komend sei zoen ontvouwd DEN HOORN De Bejaardensocië teit van Den Hoorn houdt woensdag middag 3 december, aanvang 14.30 uur, een sinterklaasbijeenkomst in De Wald hoorn. Alle bejaarden van Den Hoorn en wijk H zijn welkom. Het programma vermeldt onder meer een voordracht in het Texel^ en de vertoning van een ruim 20 jaar geleden opgenomen film. De toegang is gratis. Ter bestrijding van de kosten wordt een kleine verlo ting gehouden. Wie vervoersproblemen heeft, kan zich wenden tot mevrouw M. Kiljan-de Groen, Diek 12, telefoon (02226) 476 Texel" naar aanleiding van het ver trek van bestuurslid J. Hermink, 20.00 uur. WOENSDAG 26 NOVEMBER De raadscommissie financiën houdt in het raadhuis een openbare verga dering over de gemeentebegroting, beleidsplan en andere financiële stuk ken. aanvang 19.00 uur. De Schotland-expositie van Niek Wei- boren in het raadhuis is ook 's avonds open. DONDERDAG 27 NOVEMBER De vogelvereniging „Op eigen wieken" houdt in De Witte Burcht tentoon stelling, aanvang 20.00 uur. De Schotland-expositie van Niek Wei- boren in het raadhuis is ook 's avonds open. VASTE DATA NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon- Méri Blanken, Tjakker straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere dinsdagochtend van 9.30 - 10.30 uur en van 10.30 - 11.30 uur huisvrou- wengymnastiek in de sporthal „Ons Genoegen". Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier :n de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NVV van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin- Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bernhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardcngymnastick in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). DINSDAG 25 NOVEMBER De VW Texel houdt een buitengewone ledenvergadering in „De Lindeboom- Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. DE COCKSDORP De toneelgroep van de sportvereniging De Cocksdorp heeft zaterdagavond een volle zaal van Het Eierlandsche Huis vermaakt met de opvoering van „De Computerbruid", een kluchtig spel vol ingewikkelde verwik kelingen. Schijver D. J. Eggenoor heeft er niet bepaald een topprestatie van to neelschrijfkunst mee geboekt; het gege ven werd wat te langdradig uitgespon nen om voldoende boeiend te blijven. Dit was vooral merkbaar in het derde bedrijf dat bovendien geen erg verras sende ontknoping liet zien. De Cocks- dorpcr tonelisten hebben het echter overwegend goed ot zeer goed gedaan. Voor het eerst behielpen ze zich niet met een provisorisch podium met al of niet functionerende gordijnen, maar met een eenvoudig doch echt toneel. Het verhaal gaat over de rij'ke oud heidkundige Theodoor Bossaart de Bosse, die via de computer in contact is gebracht met de van afkomst heel wat minder aristocratische maar toch heel aardige revuedanseres Cecilia Wortelman. Tot spijt en jaloezie van zijn secretaresse Melanie Dorbeen, tot verontwaardiging van zijn naast haar schoenen lopende tante Hilda von Wal- lenstedn, maar met instemming van de zó uit de Amsterdamse rosse buurt geplukte moeder van Cecilia. Om wat spanning aan het verhaal toe te voegen is er ook nog een huwelijkszwendelaar (geassisteerd door de minstens even slechte Marie), die naar de hand dingt van tante Hilda, met de uitsluitende bedoeling haar tijdens een omhelzing van haar kostbare collier te ontdoen, maar erg wordt lastig gevallen door de secretaresse Melanie, die bij de gentle- man-oplichter troost zoekt. Rest te ver melden dat deze oplichter jaren geleden een kind heeft verwekt bij volksvrouw Lende Wortelman en jawel dat kind is toevallig de door de computer aangewezen levenspartner van Theo door. Aan de gewekte venwaohtingen wordt volledig beantwoord: Theodoor trouwt met Cecilia en de gentleman- oplichter krijgt zijn trekken thuis, mede door toedoen van de onvermijdelijke politiecommissaris. Goed spel Gerard Monen speelde als de rijke Theodoor zeer verdienstelijk. Korte momenten van aarzeling werden ruim schoots gecompenseerd door een natuur lijke acteertrant. Gerhard Smeenk was stellig de juiste man om te fungeren als de bedrijvige butler; hij zorgde ervoor volledig te voldoen aan het type dat men zich daarbij voorstelt. Heel leuk en overtuigend spel liet ook Adrie Schraag-Broekman zien als de jaloerse, later bij haar nieuwe liefde zwijmelen de Melanie Dorbeen. Mevrouw Bets Stevens-Wilms als Cecilia Wortelman gedroeg zich als een aardig, hoogstont- wikkeld (verstandelijk) en zelfs iets in getogen meisje. Bepaald niet het licht zinnige dat van een revuedanseres zou kunnen uitstralen, maar zoals reeds ver teld, hoefde dat ook niet. Mevrouw Stevens gedroeg zich af en toe wel (wat tè timide en liet vooral in het begin een leestoon horen. Glansrol Een glansrol had Anneke Kikkert als Lenie Wortelman. Met haar uiterst korte rokje, de jarretelletjes, de hoog en (half) bloot geserveerde borsten en de bijna klassieke rooie Sien-houding, bracht ze een vrouw uit het leven tot leven. Ook de wijze waarop zij haar rol verbaal vertolkte, liet weinig te wensen over. Jaring Moll, die in het verleden menig SVC-stuk tot een daverend suc ces heeft gemaakt, kon deze keer wat minder goed uit de voeten. Als de genieman-oplichter speelde hij goed, maar het nare met mensen als Moll is, dat je je ail schrap zet om in lachen uit te barsten. Als dat niet hoeft, (is dat teleurstellend, waarmee natuurlijk niets kwaads van de acteerprestatie is ge zegd. Voor deze rol had een ander, meer geslepen overkomend type overi gens beter gepast, maar wij hebben makkelijk praten. Redelijk deed de tot- dusver in de Texelse toneelwereld on bekende mej. Odense v.d. Stoel het als de misdadige Marie met de Handjes en Jurjen Koning bracht het erin zijn niet zo grote ral als politiecommissaris be hoorlijk af. Nieuwe ploeg Aan het begin van de avond stelde SVC-vqorzitter G. Marinus de nieu/we volleybalafdeling van SVC aan het pu bliek voor. Als sponsor voor de afdeling fungeert Kees Swarthof van bar ,,De Rog" die ook voor een keurig tenue met toebehoren zorgde. Ook het eerste elftal van SVC moest voor het voetlicht ko men. Ze waren in prachtige trainings pakken gestoken, geschonken door Wil lem Ham van „Loodsmansduin", die daarmee zijn gevoelsbinding met zijn voormalige woonplaats De Cooksdorp niet verloochende. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texel aartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW Boerenkool. 1 pnd. gesn. boerenkool -f rookworst 2,25. Voor de diepvries: 20 pnd. gesn. boerenkool ƒ17,50. Van der Meer, Den Burg - De Koog Dikke Joppers, alle maten ƒ55,mt. 98 en 110 slechts ƒ35,De Twee Paardjes, Haffelder- weg U koopt toch ook Uw radio of TV bij de vak man, die zelf alles repa reren kan en nog voorde lig in prijs is ook. Firma v. Wijngaarden, Wever straat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Op alle huishoudelijke artikelen geven wij 20% korting. Firma v. Wijn gaarden, Weverstraat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Wilt u dat er Zwarte Pieten bij u langs komen? Belt U dan de Zwarte Pieten-centrale, tel. (02226) 231, na 19 uur Elke vrijdag om 8 uui verkeerslos in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Reparaties naaimachi nes, alle merken. Jact.j Bruijn, Kogerstraat tel. 02220-2033 Wollen legerhandschoe- nen ƒ2,50. De Twee Paardjes Haffelderweg Koopje Driewielde kar 200,De Twee Paard jes— Legerjacks vanaf 25, tot ƒ50,De Twee Paardjes Met glas, verf en be hang van Am. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 Boerenkool 1 pnd. gesn. boerenkool rookworst ƒ2,25 Voor de diepvries: 20 pnd. gesn. boerenkool ƒ17,50. Van der Meer, Den Burg - De Koog Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastrrat 17, De Koog, tel, f02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land. telefoon (02225) 297 Volop handappels en peren. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Zéér modern, pro gressief èn leefbaar to: en met zijn de Finn wood meubelboxen van eerlijk massief vurenhout. Voor opgesteld dat u van lééf- baar, en van eerlijk (houdt ARTIMA aid. Zelf- bouwmeubelen. Graven straat 2-4, tel. 3592 Met grote blijdschap geven wij u kennis var de geboorte van on# dochter en ons zusje Anita Yvonne M. Kalf-van Dijk A. Kalf Jan en Erik Oudeschild, Texel, 21 november 1975, Trompstraat 3. Tijdelijk: Lidwina-zie kernhuis, kamer 106, Der Helder. Za os •eli, iade Bei en De och M I nc tem 'ijde idw ten]

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2