Eerste van „de 46" huizen opgeleverd E s Hele projekt eind maart gereed Najaarsvergadering kustzeilvereniging Verkoop Hevr. Zusterkring bracht 1100 gulden op Kleine zege SVG in doelpuntrijke wedstrijd Hardwerkend Oosterend langs Zaanse Boys 1—0 M. v.d. Zwaag kampioen sportvissen Verkoop bracht ƒ5300.op Boys kwam na rust tot winst op ZAP 4 Oosterend 3-0udesluis 30 Boys greep vlak voor tijd zege op Zeemacht 3 Weer verlies ZDH 3 tegen Helder 6 Monsterzege ZDH 2 Alweer verlies voor SVO 2 Westzaan gemakkelijk langs De Koog Boys dames 2 kansloos Gehandicapt Mitra weer naar winst Klaverjascliib De Zwaan Gymvereniging Oudeschild Programma Bowlingcompetitie Zaalvoetbal Een sobere plechtigheid vrijdagmid dag j.l. in het bestemmingsplan Noord- West: Martin Zandstra kreeg uit han den van voorzitter Ger Praamstra van het maatschap „De 46" de sleutel van rijn premiewoning. De eerste twee blok ken van dit veelbesproken in menig opzicht unieke woningbouwprojekt zijn namelijk klaar. Naast de familie Zand stra waren de gelukkigen Jan Bruin, Kees de Waal en Leo Vlas. Volgende weck zal opnieuw een blok worden opgeleverd. Na de eerste 16 gaat het wat trager, maar eind maart zal het hele projekt zijn afgerond en kan het maatschap De 46 worden opgeheven. Destijds werd begonnen met 16 ge- interesseerden; het waren merendeels huurders van woningwetwoningen van de Woningbouwvereniging Texel, die vergeefs ihadden gepoogd deze huizen te kopen. Het aantal breidde zaeh snel uit totdat er uiteindelijk 46 waren. Er is nog wel iwat verloop geweest. Maar als iemand zich terugtrok, was het niet moeilijk nieuwe kandidaten te krijgen. Het vinden van een aannemer gaf pro blemen, maar uiteindelijk ging men in zee met Weel uit Grootbroek, die 15 januari van dit jaar van start ging. Voor Texelse ondernemers was er ook werk. Naast architect Peter Boots wa ren bij het project betrokken: Velt- kamp voor loodgieterswerk en dakbe dekking, Bremer uit Oosterend voor het schilderwerk en Eleotrohuis Bakker. De huizen, die gemiddeld op 250 m2 Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 25 november 1975 bad en toilet. De vliering is bereikbaar via een vliso-trapje. Door een vernuftig systeem van kos tenbewaking, het werken met week- rapporten en het massaal inkopen, werd een besparing van ongeveer 20% be reikt. Alle maten regelden hun finan ciering via de maatschap. De premie is grond staan, beheersen thans het aan zien van Den Burg vanuit noord-weste lijke richting. Ze zijn gebouwd in drie typen. De prijzen liggen tussen de ƒ80.000,en ƒ84.000,De toekom stige eigenaars hadden de vrijheid in dividuele veranderingen te laten aan brengen. Men kon kiezen tussen open of gesloten keuken, de kleur van de te gels e.d. De woningen omvatten een entree met hal, toilet, garage, z-vorige woon kamer, open trap in de kamer, keuken met aansluitende berging/bijkeuken, garage. De bovenverdieping telt vier slaapkamers en een badkamer met lig- De kustzeilvereniging Westerslag houdt zaterdagavond vanaf 8 uur de na jaarsvergadering in hotel ,,De Zwaan" in Den Burg. De verkoopmiddag van de Hervormde Zusterkring in De Cocksdorp heeft on geveer 1100 gulden opgebracht. Dat be drag komt ten goede aan de Hervormde Kerk. De prijzen zijn gevallen op de volgende lotnummers 6, 20, 37, 39, 45, 48, 63, 95, 96, 98, 115, 138, 150, 152, 160, 179, 193, 200, 217, 218, 242, 271, 278, 285, 298, 359, ,360 362, 366, 367, 378, 386, 390, 396, 404, 412, 413, 442, 445, 576. De prijzen kunnen worden afgehaald Kikkertstraat 89, De Cocksdorp. SVC 2 heeft in een doelpuntrijke wedstrijd een verdiende 5-4 overwin ning op JVC 4 behaald. SVC had de ge hele wedstrijd een veldoverwicht. Niet temin was het JVC dat de leiding nam. De spits verschalkte de SVC-goalie in buitenspelpositie en de scheidsrechter keurde deze treffer goed. Het duurde tot vlak voor rust voordat de thuisclub iets terug kon doen. Nadat de mooiste kansen om zeep waren gebracht en het houtwerk was geteisterd produceerde H. van der Star de gelijkmaker. Direct na rust was het weer JVC dat opnieuw een voorsprong nam maar SVC had het antwoord klaar en het was A. Boon die uit een vrije trap via de handen van de JVC-goalie zijn ploeg weer langszij bracht. Een minuut later was het H. Boks die met 'n bekeken schuiver SVC voor de eerste keer op voorsprong zette. Na een half uur in de tweede helft was het opnieuw H. van der Star die de SVC-voorsprong vergrootte. Maar door goed doorzetten wist JVC de achter stand te verkleinen. Veel plezier had den de gasten niet van deze treffer, in dezelfde minuut scoorde A Boon, die daarmee de zege van SVC vast stelde, al wist JVC vlak voor tijd de nederlaag tot een doelpunt terug te brengen. In een stevige partij voetbal is Oos terend er in geslaagd de thuiswedstrijd UITSLAGEN. ZATERDAG 22 NOVEMBER 1975 Afdeling Noordholland West Frisia-Oosterend (Z) 00 Junioren De Koog Bl-Cocksdorp BI 00 Oosterend Bl-Tex. Boys B2 50 Pupillen Tex. Boys A2-Oosterend Al 60 Texel A3-De Koog Al 05 Tex. Boys A2-Cocksdorp Al 05 Afdeling B: Texel B3- Cocksdorp BI 02 ZONDAG 23 NOVEMBER 1975: Afdeling Noordholland Zaanse Boys-Oosterend 01 Westzaan-De Koog 41 Succes 3-Oosterend 2 30 Geel Zwart 4-ZDH 2 0—13 Cocksdorp 2-JVC 4 54 Oosterend 3-Oudesluis 3 01 ZDH 3-Helder 6 2—3 Zeemacht 3-Tex. Boys 3 23 De Koog 2-BKC 5 1—4 Tex. Boys 2-ZAP 4 3—0 Junioren ZAP A2-Tex. Boys Al Dames Flevo-Tex. Boys Dpendam 2-Tex. Boys 2 gunstig: totaal zo'n ƒ35.000,per wo ning, uit te keren over tien jaar. Het eerste jaar wordt ruim ƒ6000,ontvan gen. Tussentijdse prijsverhogingen heb ben niet of nauwelijks kunnen door werken. De oorspronkelijke prijs kon worden gehandhaafd; de maten zullen niet met navorderingen worden gecon fronteerd. De wisselstandaard van de sportvis sersclub is nu definitief in handen van de heer M. van der Zwaag die met zijn kampioenschap van dit jaar voor de derde maal als beste clubvisser eindig de De prijsuitreiking had plaats op de feestavond van de vereniging. De drie jeugdprijzen (standaards) gingen naar Eduard Bos, André De Geest en Jaap Feenstra en de prijzen voor het punten systeem naar M van der Zwaag, J. Vis ser, W. Verhagen, A. Banda en P. Ver hagen. De koppositie van het totaal klassement ziet er alsvolgt uit: 1 M. van der Zwaag 14 1173 130% 2. J. Visser 14 786 124% 3. P. Verhagen 14 722 103 4. H. Martens 14 673 106 Zondag 7 december wordt de derde wedstrijd van de winterserie gevist van 8.30 - 10.00 uur v.m. bij het reddings huisje te De Cocksdorp. Zondag 23 no vember zijn 6 Texelse vissers naar de St. Nicolaas-viswedstrijd op de afsluit dijk geweest. Zij vielen niet in de prij zen. Eerste werd G. Meyer uit Uithoorn met 304 punten. De Texelse vissers be haalden de volgende punten: A. Banda 159, P. Verhagen 158, G van Kranen burg 153, H. Martens 123, E. Bos 110 en F Bos 15 punten. De vorige week woensdag gehouden verkoping van de Hervormde vrouwen groepen heeft maar liefst 5300 gulden opgebracht. Enkele prijzen moeten nog worden afgehaald bij mevrouw Zegel van der Vis, Parkstraat 16, Den Burg. Dat geldt voor de nummers 409 rose, 647 groen en 938 groen. 5—4 9—0 2—0 tegen Zaanse Boys in winst om te zet ten. Direct na rust zette De Waard Oos terend op 1-0 en ondanks verwoede po gingen van Zaanse Boys kwam er geen verandering meer in de stand. Oosterend-trainer Frederiks had voor deze traditioneel moeilijke wedstrijd een verdedigend 4-4-2 concept gekozen. Omdat ook Zaanse Boys voorzichtig wenste te beginnen, speelde de strijd zich aanvankelijk op het middenveld af. Beide verdedigingen speelden veel vuldig terug op hun doelverdedigers, wat voor de toeschouwers nu niet be paald aantrekkelijk was. Na de rust was de strijd plotseling veel boeiender. Oosterend zocht wat meer de aanval en had na ongeveer 10 minuten al resul taat toen De Waard na goed aangeven van Timmer voor 1-0 zorgde. In plaats van toen door te drukken, liet Ooster end de thuisclub komen. Het doel van Oosterend-keeper Koning kwam onder zware druk te staan. Onder leiding van de steeds beter spelende Klaas de Vries gaf de verdediging echter bijzonder weinig doelrijpe kansen weg. De risico's die de thuisclub nam, brachten de Oos terend-spitsen Timmer en de hardwer kende De Waard daarentegen meerdere malen in kansrijke posities. Zaanse Boys had zelfs het grootste geluk van de wereld dat een schot van Molanus op de lat belandde. Door de overwin ning van Oosterend is de stand alsvolgt geworden: Sint Boys (-9-16); Zaanse Boys (-9-13); Oosterend (-9-13); Texelse Boys (-10-12). Met de thuiswedstrijd tegen Sint Boys voor de boeg blijft Oosterend dan ook behoorlijk in de top meedraaien. Pas in de tweede helft van de wed strijd heeft Texelse Boys 2 zijn veld- meerderheid tegen ZAP in doelpunten weten om te zetten. In de eerste helft wist ZAP door te traag voetbal van de Boys gemakkelijk stand te houden. Fr Schrama wist in die periode enkele ke- goed door te breken maar met de hun geboden scoringskansen wisten zijn teamgenoten in de voorhoede geen raad In de tweede helft met de wind tegen, kwam er wat meer lijn en vaart in de aanvalsakties. De score werd geopend door keeper A. Stiggelbout, die een strafschop feilloos benutte. Al snel hierna scoorde F. Witte met een knap schot 2-0 en no. 3 kwam op naam van Schrama, die 'n gave pass van M. Vee- ger op even fraaie wijze met 'n on houdbaar schot benutte In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft SVO 3 zijn meerdere moeten erkennen in Oudesluis 3, dat technisch iets beter speelde maar even als Oosterend geen raad wist met ge boden kansen. Voor rust kreeg Ooster end een paar opgelegde kansen, na rust had Oudesluis het beste van het spel. Toen een kwartier voor tijd Oudesluis op 1-0 wist te komen, kwam Oosterend nog wel gevaarlijk opzetten, maar ver der dan een afzwaaier van B Visser door de ramen van Heerschap kwam men niet. Ook Zeemacht, technisch veel beter, moest ondervinden dat de counters van Boys 3 zeer gevaarlijk zijn. Al na 10 minuten hadden de Boys een 20 voor sprong. W. Bakker nam no 1 voor zijn rekening uit een goede voorzet van Paul van Heerwaarden. De tweede kwam voort uit een doorbraak op links. Harry Witte bediende Ed Stiekema op maat en deze scoorde fraai met het hoofd. Nog voor het rustsignaal kwam Zeemacht echter op gelijke hoogte. De gasten had den bij het eerste doelpunt wel een beetje hulp nodig van S. Zijm, die zich op de situatie verkeek. In de tweede helft moest de Boys-achterhoede aan vankelijk veel werk verzetten om de Zeemacht-aanvallen het hoofd te bie den. Ze hielden echter prima stand en geleidelijk aan wisten de Boys zich aan de druk te ontworstelen en ook in de aanval te gaan. Dit leverde vlak voor tijd het winnende doelpunt op. Het was weer M. Bakelaar die, na een inzet van K. Witte, op beheerste wijze scoorde. ZDH 3 is er zondag weer niet in ge slaagd van Helder 6 te winnen. On danks mogelijkheden op een gelijkspel gingen de Zwaluwen op eigen veld met 2-3 tegen Den Helder ten onder. ZDH begon zeer actief en Henk Bruin was al dicht bij een treffer. De doelman voorkwam erger. Toch was het Helder, een ploeg van wat oudere voetballers, die technisch nog goed uit de weg kun nen, dat de leiding nam. Het ZDH-ant- woord kwam via Henk Bruin nog voor rust: 1-1. Na rust kreeg Helder twee ri ante mogelijkheden de voorsprong te vergroten. De eerste toegekende penal ty verdween in het doel maar de twee de ging naast, zodat ZDH nog zijn kan sen behield, ware het niet dat de aan valslust fataal werd. Voordat invaller Bram Brouwer kon terugscoren had Helder verder afstand genomen: 2-3. Wat ZDH de laatste minuten ook pro beerde, de verlossende gelijkmaker werd niet geproduceerd. ZDH-nieuws Donderdag worden de volgende wed strijden gespeeld op het Texel-veld: 18.30 uur Texel comb. - ZDH 2 19.30 uur Texel comb. - ZDH 1 De wedstrijden duren een uur, willen de spelers even het kastje raadplegen of bel even op of je spelen moet, als je geen bericht gehad hebt. Het jonge Geel Zwart 4 was zondag in het geheel niet opgewassen tegen het geroutineerde ZDH 2. De thuisclub kon voor rust nog redelijk tegenstand bie den maar werd de tweede helft volledig uit de wedstrijd gespeeld. Mede door zwak optreden van de Geel Zwart-doel- man kon ZDH van 3-0 uitlopen tot 13-0. De nieuwe spits Harry Richter nam zes treffers voor zijn rekening. SVO 2 leed tegen Succes 3 de zoveelste nederlaag en wist ook in deze wedstrijd geen redelijk tegenspel te bieden. De 3-0 nederlaag was verdiend hoewel P. de Vries geen kans zag een strafschop voor SVO te verzilveren. Na de 2-0 ruststand ontstond bij SVO de nodige irritatie, maar de ploeg ging er niet be ter door voetballen. De inzet bleef be neden peil en Succes kon nog een keer scoren. Westzaan heeft niet veel kansen no dig gehad om De Koog naar een 4-1 ne derlaag te spelen. Drie kansen waren voor rust voldoende voor evenzovele treffers. Het eerste doelpunt viel al na 7 minuten. Nadat Westzaan na rust nog een doelpunt aan zijn produktie had toegevoegd wist A. Eelman uit een strafschop, toegekend nadat J. List in het strafschopgebied onderuit was ge haald, de eindstand op 4-1 te bepalen. Op het hobbelige en modderige veld van Ilpendam kon het tweede dames team van Texelse Boys minder uit de voeten dan de thuisclub die met 2-0 de overwinning greep. Hoewel de Boys- achterhoede met de voortreffelijke doel vrouwe Els Boogaard en Tini Veeger goed werk deed kon de stroom Ilpen- dam-aanvallen niet afdoende gepareerd worden. Twee keer liet de Boys-defen sie het afweten. Een door blessures geplaagd Mitra won zaterdagavond toch van medekop- loper HCSC 2 uit Den Helder, die zich fanatiek verdedigde. De eerste 2 sets waren zonder al te veel moeite voor Mitra, dat goed aan vallend opereerde en daardoor enkele misverstanden in het achterveld kon doen vergeten. In de derde set leek het er op dat HCSC zou winnen want tot 12-12 bleef het gelijk opgaan, maar te gen het einde van de set kwam Mitra met enkele geplaatste aanvallen als eer ste over de eindstreep. Met deze 3-0 overwinning komt Mitra weer vaster op de eerste plaats met liefst vijf pun ten achterstand gevolgd door LOS uit Den Helder. Douma-Bakker verstevigde zijn kop positie door de hoge score van 7256 punten. Zij worden op de voet gevolgd door de dames Vermué-Timmerman en Koomen-Keyzer met respectievelijk 6994 en 6949 punten. De nummers twee en drie verwisselden van plaats. Den ken alle klaver jaslief hebbers vrijdag aan de eerste ronde om het kampioen schap van Texel? Opgave tot 8 uur 's avonds in Hotel De Zwaan. De stand is nu: Punten Marsen Douma-Bakker 47252 16 Bakker-Bakelaar 45008 11 Bakker-Vinke 44630 20 Vermué-Timmerman 44480 8 De gymvereniging in Oudeschild ver zoekt de leden van 4 tot en met 9 jaar zaterdagmiddag om 3.45 uur in dorps huis 't Skiltje aanwezig te zijn als Sint Nicolaas daar op bezoek komt. De moe ders worden verzocht hun kinderen om streeks half zes weer te komen afhalen. De lessen beginnen donderdag om half vijf, hetgeen een half uur later is dan gebruikelijk. Verder gymt de meisjes- groep nu dinsdag 5 uur in plaats van donderdag half zes. Woensdag 26 november: 22.00 uur: De Koogel-The Pins; Ran motoren-Hanibersyl; The Dogs-De Pio niers. 22.30 uur- Terpstra-Wever - The Millio- nairs. Donderdag 27 november, 22.00 uur: Bistro-Old Timers; Atilya-JKM; Toyo- ta-Prinses Juliana. De eerste finaleronde van de zaal voetbalcompetitie heeft in de strijd voor de eerste vier plaatsen gunstig gevolg gehad voor Koffiebar 1 en Dubbeldik die tegen respectievelijk De Koogel en Casino ongeslagen bleven. Voor de Koo gel betekende dit de eerste nederlaag. Uitslagen 21 november: De Koogel - Koffiebar 1 35 Dubbeldik - Casino 30 Reizenboetiek - Nioz 12 Brandweer - Koffiebar 2 23 't Galjoen - Texelse Boys 34 De Koogel tegen Koffiebar 1 gaf in de beginfase leuke aanvallen te zien van beide kanten. Beide partijen kregen evenveel scoringskansen, hoewel de aanvallen van Koffiebar wel even ge vaarlijker waren. Pas in de 12e minuut viel het eerste doelpunt ten voordele van Koffiebar 1. Dit liet de Koogel niet op zich zitten en 2 minuten later was de stand weer gelijk. Na de wisseling zette Koffiebar zijn tegenstander flink onder druk waardoor De Koogel ook nog twee keer wist tegen te scoren. Dubbeldik-Casino 3-0. Casino moest tegen deze op papier sterke tegenstan der met een onvolledig team om de punten strijden. Casino weerde zich echter uitstekend maar kon toch niet voorkomen dat Dubbeldik in de 5e mi nuut de leiding nam. Casino beant woordde dit doelpunt met een hevig of fensief maar had geen geluk met schie ten. Door dit offensief van Casino kreeg Dubbeldik meer ruimte en wist nog twee keer te scoren. Nioz was na de ne derlaag van vorige week tegen Reizen boetiek er op gebrand om deze wed strijd tegen dezelfde ploeg te winnen. Na enige leuke aanvallen van beide kanten wist Nioz het eerste doelpunt te scoren. Toen Reizenboetiek 1 man op de strafbank had wist Nioz deze kans te benutten en het winnende doelpunt te scoren. Brandweer-Koffiebar 2 2-3. Omdat de vorige wedstrijd tussen deze twee teams in een gelijk spel geëindigd was, wilden beide teams er wel wat aan gaan doen om hun eerste overwinning te behalen Beide keepers hadden dan ook wel wat te verduren in de eerste minuten. Koffiebar was de gelukkige om het eerst te scoren In de zesde mi nuut van de tweede helft wist de Brand weer langszij te komen. Een minuut la ter was het Koffiebar dat weer de lei ding nam. Brandweer wist nog een keer met een knap doelpunt gelijk te maken, maar Koffiebar 2 stelde 30 seconden voor het einde zijn eerste overwinning veilig, 't Galjoen-Texelse Boys 3-4. Bei de teams waren aan elkaar gewaagd. In een leuke op en neergaande wedstrijd Texelse Boys liep na een 1-0 achter stand vlot naar 3-1 uit. 't Galjoen kwam hierna sterk terug en wist voor de wis seling nog gelijk te scoren. Na de wisse ling zakte het tempo, Texelse Boys wist vlak voor het einde nog het winnende doelpunt te scoren en plaats, e zich hier door in groep 2 De eerste sleutel werd vrijdagmiddag overhandigd aan de familie Zandstra

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5