Bankstellen DERTIG AANMELDINGEN VOOR REHABILITATIE Kustzeilvereniging wi! stuk strand ten zuiden Westerslag dventsdienst in Den Burg uitgezonden door „Lichtboei" VERDELING OPBRENGST KERMIS Winterbosloop 27 december Geen adhesie aan motie over afschaffing herkeuring vlees Veel reacties op idee werkgroep voor invoering „Texelaars-kaart" „Goede kans op fiat rijk voor restauratie tuinwallen" Scholen Eierland bij exploitatie o.l.s. buiten beschouwing Wijziging vergunning hinderwet vuilstortplaats Garanties en grondtransakties Gemeente akkoord met uitbreiding showoom Bloembollen cultuur VERHUISD VERHUISD pingpongtafel Wie gaat er mee schaatsen in Alkmaar groot Ouwe Sunderklaasbal Dertig huiseigenaren in Den Burg hebben zich tot dusver als belangstel lende voor rehabilitatie aangemeld. Er is een duidelijke interesse aanwezig, zo wel van eigenaren als van aannemers. Aldus concludeert het college in een pré-advies aan de gemeenteraad, over de rehabilitatie (wijk- en woningherstel) van Den Burg. Gemeentewerken is inmiddels met de inventarisatie van woningen be gonnen. Dit gebeurt door het geven van waarderingen volgens een pun tensysteem. Woningen die voor 1940 gebouwd zijn komen het meest voor rehabilitatie in aanmerking. Ongestoord Om met het woningherstel in januari of februari te kunnen beginnen moet de raad een zogenaamde intensieverklaring afleggen. Om de rehabilitatie ongestoord te kunnen laten verlopen wordt de raad gevraagd voorrang te verlenen aan de ontwikkeling van een rehabilitatieplan en van het daarmee samenhangende ont- werpbestemmingsplan. Het wachten met rehabilitatie totdat beide plannen zover zijn noemt het college niet wenselijk „De belangstelling zal afnemen, de werkgelegenheid wordt nadelig beïn vloed en diverse mensen wordt de kans ontnomen van een aantrekkelijke sub sidieregeling gebruik te maken", zo wij zen B. en W. op de nadelen, daarmee gelijk de noodzaak van een intensiever klaring duidelijk makend. Zij beloven echter dat bij iedere aanvraag eerst be keken zal worden of rehabilitatie niet in strijd is met de twee genoemde plan nen. Garantie De gemeente wil zich garant stellen voor een lening van 3 miljoen die de Woningbouwvereniging moet aangaan teir voorlopige financiering van het aan brengen van warmte-isolatie (spouw glas, glaswol) en van de aanleg van cv in alle verenigingshuizen. Deze lening wordt in 25 jaar afgelost met het geld wat vrijkomt uit huurverhogingen. De kustzeilvereniging „Westerslag" is definitief opgericht. Het bestuur uit- Martin v. d. Wal (voorzitter), Jan Hen- nink (secretaris), Hendricus Kooi (pen ningmeester), Henk Koopman en Martin Wamaar. In aanwezigheid van leden van de Scheveningse en Katvvijkse kustzeiver- eniging werden (die films draaiden en diaseries lieten zien) de aktiviteiten voor het komende seizoen besproken. De ver eniging wil proberen een stuk strand voor de kustzenilsport te reserveren waar de boten kunnen neergelegd en een materiaalloods annex clubgebouw kan worden geplaatst. Vanwege de vei ligheid van hetvaren en de bewaking an de boten en ander materiaal bestaat oorkeur voor een strandgedeelte ten zuiden van het bewaakte strand nabij jhet Westerslag. Mensen die lid van de kustzeilvereni ging „Westerslag" willen worden of in formatie wensen kunnen zich wenden tot het secretariaat p.a. Jan Hennink, Bosrandweg 519, De Koog, telefoon (02228) 323. De tweede interkerkelijke advents- dienst wordt woensdagavond vanag 8 uur in de Gereformeerde kerk in Den Burg gehouden. Aan deze dienst werken mee: het interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink, Ans Sterkenburg (fluit), en de lastores Kolkman en De Roest. Deze iienst wordt rechtstreeks uitgezonden ioor de ziekenomroep „De Lichtboei". De subsidiecommissie van de Stich- ing Cultureel Werk heeft een verde- ing gemaakt van de kermisopbrengst, lie dit jaar een bedrag van 17.615 julden beloopt. Op basis van in hét verleden gedane oezeggingen krijgen de volgende 7 ver- nigingen subsidie: SVO (3 mille als bij rage in de bouw van een kleedlokaal); ennisclub Deuce (6.000 gulden); Fan- arekorps DEK (635 gulden voor instru- aentenkosten); Texelse Boys (4.500 gul- en als bijdrage in de bouw van een lubgebouw); Dorpshuis Oudeschild 740 gulden voor de aanleg van een ieuwe bolidtvloer); Drumband „Voor aarts Mars" (940 gulden voor de aan- chaf van instrumenten, mutsen en andschoenen); The Messengere (1.570 ulden). Het totale uitgekeerde subsidiebedrag ordt daarmee 18.385 gulden, hetgeen 770 gulden meer dan beschikbaar is. Dit bedrag zou geput kunnen worden it het investeringsfonds culturele ver ligingen", zo suggereert de commissie ie bestaat uit de leden: mevrouw J. van eek-Koster, G. J de Haan, N. P. Slij- üink, F. Schellinger, (waarnemer) P aalder en G. A. Oskam Het dagelijks sstuur van de Stichting Cultureel 'erk adviseert het centraal bestuur tij- tos de op dinsdag 16 december te hou- to vergadering akkoord te gaan met •t voorstel de subsidiecommissie uit te eiden tot 5 leden door de definitieve tooeming van de heer P. Daalder. De Texelse Sportraad organiseert za terdag 27 december voor de vierde ach tereenvolgende maal de winterbosloop, die om 14.30 uur van start gaat bij de kantine van de camping „Dennenoord**" aan de Grensweg. Deze camping is be reikbaar via de afslag 11 van de Pont- weg. Voor de recreatieve lopers wordt een parcours met een lengte van 4 km uit gezet door één van de mooiste Texelse bosgedeelten; zowel individueel als in groepsverband kan worden deelgeno men. Een, groep moet bestaan uit min stens 10 personen. Per persoon zal dan 20°/o korting worden verleend op het in schrijfgeld dat ƒ2,50 bedraagt. Nadat de hele groep de loop volbracht heeft wordt naast het vaantje een collectieve herinering uitgereikt. De 4 km moeten binnen drie kwartier worden af gelegd wil men voor een vaantje in aan merking komen. Voor de wedstrijdlopers bedraagt de afstand 8 km. Aan dit onderdeel van de bosloop kan echter alleen individueel worden deelgenomen door personen van 12 jaar en ouder. Aan de winnaar (vorig jaar was dat Joop Keizer uit Avenhorn) zal een wisselbeker worden uitgereikt. Alle wedstrijdlopers die de 8 km bin nen een uur afleggen krijgen eveneens een vaantje. Vooraanmeldingen kunnen worden gedaan bij: K. v. d. Bijl, Weverstraat 71, Den Burg, telefoon (02220) 3771 en I. v. d. Berg, Grensweg B 115, telefoon (02220) 2423. Ook aan de start kan men zich opgeven. B. en W. adviseren de raad geen ad- hesie te betuigen aan een motie va* de Ruurlose gemeenteraad waarin vordt gepleit voor afschaffing van de herkeu ring van ingevoerd vlees uit andere keurderskringen. „Dit onderwerp is op rijksniveau reeds geruime tijd in studie", aldus B. en W. „Dit houdt mede verband met de financiële konsekwenties die afschaf fing voor vele gemeenten en vleeskeu- ringskringen zal hebben. Met het oog hierop stellen wij voor de inhoud vam brief en motie voor kennisgeving aan te nemen". De raad van Ruurlo wil dat artikel 8 van de vleeskeuringswet, dat de her keuring regelt, afschaffen omdat „deze herkeuring belemmerend en daardoor kostenverhogend werkt, hetgeen ten na dele van producent en consument is". De motie dring bij de centrale over heid aan op afschaffing van dit wetsar tikel. De werkgroep „Verkeer en Vervoer" in Den Burg heeft meer dan vijftig rc- akties gehad op haar ingezonden stuk in de rubriek „Wat ik zeggen wou" in onze krant van afgelopen vrijdag. De werkgroep hield een pleidooi voor het weer invoeren van een Texelaars-kaart die recht op voorrang met TESO geeft, „los van het aantal overtochten per jaar en zonder de beperking van 20 auto's per boot", aldus de werkgroep. „De mensen staan zeer positief tegenover dit idee", laat Bert Boetes, lid van de werk groep weten Hij kondigt aan dat de werk groep een lijst van adressen zal bekend maken waar iedereen zijn adhesie met wederinvoering van de Texelaars-kaart kan betuigen door het zetten van een handtekening. Er bestaat een goede kans dat alsnog binnen afzienbare tijd rijkstoestemming voor de restauratie van tuinwallen wordt gegeven. Aldus B. en W. in een mededeling aan de raad. „Toen de raad in september van dit jaar zijn medewerking aan deze restau ratie verleende in het kader van de aanvullende werkgelegenheid was toe stemming op korte termijn te verwach ten. Deze verwachting is niet bewaar heid", menen B. en W. Inmiddels zijn zoals wij reeds eerder meldden beheersovereenkomsten voor 't onderhoud afgesloten. In het gebied na bij De Zeshonderd is door de firma Van Tatenhove een begin met de restauratie gemaakt. Staatsbosbeheer zorgt voor de technische begeleiding. Het gemeente lijk aandeel in deze restauratie beloopt een bedrag van 19 mille, hetgeen betaald kan worden uit de 25 mille grote reser ve voor de restauratie van schapenboe ten en tuinwallen. B. en W. willen ook volgend jaar de openbare lagere school in Midden- en Zuid-Eierland buiten beschouwing laten bij de berekening van de materiële ex ploitatiekosten van de Texelse openbare lagere scholen per leerling. Tevens wordt de minister wederom verzocht ook bij toepassing van andere voor schriften beide scholen niet te betrek ken. De o.l.s. Zuid-Eierland heeft een ex ploitatielast van 700 gulden per leerling veroorzaakt door het geringe aantal leerlingen (23) en de hoge onderhouds kosten van het 60 jaar oude schoolge bouw. De o.l.s Midden-Eierland kost in de exploitatie 727 gulden per leerling maar deze last wordt uitsluitend ver oorzaakt door het geringe aantal leer lingen (25). Gedeputeerde Staten van Noordhol land hebben B. en W. laten weten dat zij de aan de verleende hinderwetvergun ning voor de vuilstortplaats nabij Den Hoorn verbonden voorwaarden alsnog .zullen wijzigen en aanvullen. B. en W. krijgen de gelegenheid hun visie op de ze gang van zaken te geven. Het college stemt in met de te stellen voorwaarden. Naar verluidt betreft het hier een zaak van geringe inportantie. G.S. hebben goedkeuring verleend aan een vaste geldlening van 4 ton van de Recreatiestichting Texel voor financie ring van de bouwkosten van toiletge bouwen op het kampeerterrein Koger- strand B. en W. hebben aan de navolgende personen garantie voor een geldlening verleend ter verkrijging van een eigen woning: M. A van Arkel, G. Krüger, J. A. Nieboer, J P. A. Ran, F. H. Spanjer, J. de Vlas, W. G. v. d. Wetering en A. J. Souwer. Het college heeft de volgende grond transakties aangegaan- erfpachtover eenkomst met het R.K. kerkbestuur in 'Den Burg voor het voormalige voetbal veld van Texelse Boys; verkoop van een stuk grond aan de Ankerstraat in Oos terend aan het bestuur van de Gere formeerde kerk voor de bouw van een pastorie; verkoop van vier stukken bouwgrond aan de Zeebries in het plan Noordwest in Den Burg aan de heren D. Dijker, J. A. Nieboer, L. T. Dekker en A. J. Souwer: verkoop van twee bouwterreinen aan de Duinroosstraat in De Koog aan de heren L. W. Decnop en C. Luths. Bij de vier laatste transakties gaat het om permanente bewoning. B. en W. willen meewerken aan uit breiding van de showroom van de firma Th. de Graaf in de Julianastraat. Aan gezien deze uitbreiding niet in overeen stemming is met de geldende woonbe stemming voor dit pand kan het bouw plan alleen uitgevoerd worden middels een artikel 19-procedure van de wet op de Ruimtelijke Ordening. De commissie RO heeft zich vorige week donderdag akkoord met de showroomuitbreiding verklaard. DINSDAG 9 DECEMBER De begrotingsvergadering van de ge meenteraad wordt vanavond voort gezet. Filmganger brengt vanaf 20.00 uur in het City theater het filmdrieluik „Zwaarmoedige verhalen voor bij de centrale verwarming" geschreven door Heere Heeresma, met Hugo Met sers, Pleuni Touw, Lex Goudsmit, Jon Bluming en Johnnie en Rijk. VASTE DATA Elke avond (behalve in het weekend) kan van 19.00 - 20.30 uur oud papier worden bezorgd bij de „Paardenstal" aan de Hollewal in Den Burg. Elke woensdag wordt van 19.00 - 20.30 uur spelletjesavond gehouden voor kinderen van ca 7 - 13 jaar in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tj akker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texelaar tj es dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Wij monteren ook Shell Trelleborg autobuiten banden. Kievit, Koger- straat Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat U koopt toch ook Uw radio of TV bij de vak man, die zelf alles repa reren kan en nog voorde lig in prijs is ook. Firma v. Wijngaarden, Wever straat 68, Den Burg tel. (02220) 2695 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastrrat 17, De Koog, tel, f02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Volop handappels en peren. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Elke vrijdag om 8 uur verkeersles in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Met glas, verf en be hang van Am. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 Voor grimmen naar de Twee Paardjes Hü. Open haarden- bezitters: Ilusqvama mo- torzagen reeds vanaf ƒ435,Fa. Tatenhove, Oosterend Warme joppers norma le prijs ƒ100,-. In de Twee Paardjes slechts 55,-— Wie kan mij op Texel Spaanse les geven? Telef. 02228-513 Voor potgrond Aankoop Centrale Texel Te k. i.g.st.z. Ford 15M ƒ850,- Rozendijk 20 Te koop voetbalschoe nen mt. 6 J. Waayer, Pe- perstr. 25, Oosterend, tel. 02223-446 Ouwe Sunderklaaskle- ding voor u in de Twee Paardjes Te koop koeien en vaar zen, kalftijd jan en febr. Dok genegen te ruilen. E Terpstra, „Welbedacht" Wie heeft de verkeerde jopper meegenomen uit de Smullies Bar. I. Peter sen, Achterom 2, Den Burg Te koop kleuterfietsje met zijwieltjes en autoped Tel. 02220-2763 Voor grimmen naar de Twee Paardjes j|pl0 dec. Dag v. d. 'BSIjj Rechten van de j|jp)r|'i mens. „Wij hebben 'feMShet recht om voor andermans recht op te ko men". A. I. werkgroep Texel Een kadobon van Boe tiek 22, goed idee voor de Sint Steeds te leveren elk kwantum Hoogovenslak ken, prijs beneden elke concurrentie. Ook stop- zand, teeltaarde en oude mest enz. Bel (02223) 383. Nic Dros Ouwe Sunderklaaskle- ding voor u in de Twee Paardjes Restaurant „Loods mansduin" Den Hoorn, is met ingang van 19 decem ber weer geopend tot 4 januari elke dag. Daarna alleen de weekends. Tel. (02226) 360 Wollen legerhandschoe- nen ƒ2,50. De Twee Paardjes 20 mandarijnen 2,50; 2 kg. Golden Delicious ƒ1,69; 1 fles Jus d'Orange of appelsap 0,79; Voor de diepvries: 20 pnd. boe renkool ƒ17,5,0. Van der Meer, Den Burg - De Koog Wollen schipperstruien nog steeds ƒ24,50 bij boe tiek 22 Te koop prima con sumptieaardappelen. G C. Bakker, „Avanti", 't Noorden, (02223) 254 - Op alle huishoudelijke artikelen geven wij 20% korting. Firma v. Wijn gaarden, Weverstraat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Corduroy jeans voor dames en heren, bij boe- biek 22 betaalt u slechts ƒ40, Bijzondere kwaliteit parka's met uitknoopbare bontvacht en capuchon normale prijs ƒ140,- In de Twee Paardjes slechts ƒ95,- Simon Appel Nelly Brouwer geven, mede namens hun ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, dat zal plaatsvinden op donderdag 18 december 1975 om 15.45 uur in het raadhuis te Den Burg. Gelegenheid tot felicite ren in hotel „De Linde- boom-Texel" van 19.30 tot 21.00 uur. Texel, december 1975, Burdetstraat 30, Den Burg. Vliestraat 10, Oosterend. Ons toekomstige adres is: Warmoesstraat 19, Den Burg. Martien Backer Agnes Jonkergouvv hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk dat plaats vindt op 23 december 1975. Wij gaan eerst naar het gemeentehuis te Den Burg en geven ons ja woord om 15.00 uur. De kerkelijke inzegening is om 15.30 uur in de ka pel van de R.K. kerk te Den Burg door pastor Kolkman Receptie van 18.30 - 20.00 uur op Kogerstraat 106. Ons nieuwe adres wordt: Kogerstraat 106 (achter), Den Burg, Texel. Blauwe kielen v. d. ma rine normale prijs ƒ20,-. In de Twee Paardjes nu slechts ƒ10, ^>£H"Wie zwijgt mag meepraten in de 3^ USSR". Ruslandak- IfiSSHi tie van Amnesty In ternational. „Het" rapport verkrijgbaar bij de werk groep (Warmoesstr. 38) Kees van Staveren Annelies Zijm trouwen op vrijdag 19 de cember 1975 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, waarna de kerkdienst om 15.45 uur in de kapej van St. Jan. Gelegenheid tot felicite ren van 19.00 tot 21 00 uur in hotel-café De Zwaan. Ons adres is: Weverstraat 87, Den Burg, Texel. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje van Ivonne Danielle Bij het H. Doopsel zal zij de namen ontvangen: Daniëlle Jadwiga Nanda Maria Kitty Boom van Sambeek Hans Boom Oudeschild, Texel, 5 december 1975, Heemskerckstraat 20. Peter en meter: Ome Frans en tante Ma rijke. Met een nieuw begin gaan we 1976 in. Op 18 december zal je het beleven dan gaan wij om 14.15 uur in het raadhuis te Den Burg elkaar het jawoord geven. Cor Gmelich Beatrixlaan 68, Den Burg Carla Kaczor, Orchismient 32, De Koog. Receptie van 16.30 - 18.00 uur in hotel „Olympic" te Den Burg. Toekomstig adres: onge veer 15 januari, Wagema- kerstraat 16, Den Burg, Texel. P.s. Tevens wensen wij u prettige kerstdagen en gelukkig 1976. Langs deze weg willen we iedereen bedanken voor de belangstelling, brieven en cadeaus die we op onze trouwdag, 21 nov., hebben mogen ont vangen. Arie en Gina Langeveld 4 november 1975 is voor ons een onvergetelijke dag geweest. Hiebij danken we ieder een heel hartelijk voor de felicitaties en cadeaus, die wij mochten ontvangen. H. de Bloois C. de Bloois- Verhoeven VERGADERING op woensdag 17 dec. a.s. 's avonds 8 uur in hotel De Lmdeboom-Texel. Voor agenda zie volgend nummer. Het bestuur. van Bernhardlaan 83 naar Kecsomlaan 43 Fam. Rootlieb-Schraag, tel. (02220) 2403 van Nieuwe weg' S 22 naar Heemskerckstr. 4a, Oudeschild. Fam. Jac. Kuijper Gevraagd een H. W. Fischer, Mienter- glop 27, De Koog, Tel. (02228) 237. Goed idee. bont, prach tig kerstgeschenk! De grootste, goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden. Nu met zeer lage kado-prijzen m. ga- raiïtie. Desgew. soepele kredietservice. Dc Bontkoning, Voor streek 71, Leeuwarden-C, tel. 05100-20713. Bij koop reisgeld terug (ook benzine) Open 's maandags v. 13 tot 18 uur sn ieder dag v. 9 tot 18 uur, koopavonden 11, 18, 22 en 23 dec. tot 21 uur open Hiermede geven wij u kennis, dat heden in ziekenhuis „Parkzicht" is overleden mijn lieve moeder, onze groot- en overgrootmoeder en zuster Geertje Knop, weduwe van Dirk Lips, op de leeftijd van 84 jaar. C. G. Zuidewind-Lips klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 4 december 1975, Gasthuisstraat 21. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. origineel handwerk 395, DE LEEUW, Molenweg 16, Schagen Telefoon (02240) 3440. IJSCLUB „DEN BURG" op zondag 14 december 1975, vertrek van de Elemert om 7.30 uur en terug met de boot vanl2.30 uur udt Den Helder. Kosten ƒ10,— per persoon, alles inbegrepen. Opgave bij L. Heerschap, tel. 02220 - 3685, te bellen op woensdagavond, 10 december, tus sen 6 en 8 uur. HET EIERLANDSCHE HUIS, De Cocksdorp, Op 12 december, na de prijsuitrei king van SVC, o.l.v. de Volendamse groep „REFLECTION"

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 3