OUWE SUNDERKLAAS U/R 2000 L x VERVOLG VAN PAG. 1 y VERVOLG VAN PAG. 1 Wat ik zeggen wou... Morris zwaar beschadigd Bouwput moet worden afgeschermd Adventsavond Den Hoorn Bouwvergunningen Vrijwel geen wanklanken tijdens Ouwe Sunderklaas Twee gewonden bij aanrijding ZDH zondag tegen SVO TAXI (02220) KRUISWOORDPUZZEL DEN BURG Uitslagen jeugd: Enkelingen: 1. Rob v. d. Kooi tegen zwart; 2. Stoplicht op Keesomlaan; 3. Subsidie voor Sinterklaasintocht. Paren: 1 Fietspad naar Oosterend; 2. Klaarovers; 3. Veilig Verkeer. Groepen: 1. In de steek gelaten vrou wen; 2. Rookstop in raadzaal; 3. 30 jaar Sint Jeroen. Uitslagen Den Burg, ouderen: Enkelingen: 1. Gasgeiser no. 32 74 pnt.; 2. Renovatie Weverstraat 69 ,no. 50, 67 pnt.; 3. Fiets bij sporthal, no. 47, 64 pnt. Paren: 1. Renovatie, no. 49, 79 pnt.; 2. Uitgeverij voor boeken Jan Zuidewind, no. 74, 68 pnt.; 3. Verpleegtehuis, no. 37, 63 pnt. Groepen: 1. Boksschool Texel (ook winnaar folklorebeker) no 16, 81 pnt.; 2. Rijrichting gewijzigd, no. 23, 76 pnt.; 3. Begrafenis Oranjeboom, no. 29, 75 pnt. De prijzen kunnen worden afge haald bij Lemstra (de wolwinkel) in de Weverstraat. OOSTEREND Jeugd: Enkelingen: 1. Brandblussen bij de Kaap, Richard Daalder; 2. Heks van het Koppesbossie, Suzanne van Dijk; 3. Stadsverfraaiing Oosterend, Robert van Dijk. Paren: 1. Aardgasaanleg, Piet Daalder en Biem van Leeuwen; 2. Fietspad Oos terend-Den Burg, Saskia v. d. Vis en Hennie Vlaming; 3. Geen slippers, maar onderbroeken, Mark Bakelaar en Biem Bremer Groepen: 1. De Ouwe Sunderklaas- jury, Lize de Wolf, Ada de Jong, Helma de Jong, Petra de Jong; 2. Meneer De Haan en de beunhazen, Martin en Gert- Jan Vlaming en Corina en Jannechien Makelaar; 3. Opruimen in 't Noorden van 100 jaar, Marieke, Wim en Airco Eelman. Troostprijzen: Oosterend schoon, en keling; Guus kom naar huus, enkeling; Gef eens een bloemetje weg, enkeling; Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren, groep; Opgeruimd staat netjes, paar. Ouderen: Enkelingen: 1. Plantsoenwacht; 2. Bo men zagen; 3. RST Fraude (overheid wenst semi-overheid sterkte). Eervol: man met de 2 gezichten. Paren: 1. Verpleeghuis; 2. Beter verre baas dan boze buur; 3. Landschapspark. Eervol: belastingverhoging. Groepen: 1. Vermageringsclub; 2. Aktie kerkemuur; 3. Drooglegging Oos- terenend (Oosterender kastelein naar Praamstra-hal). Eervol: de bruiden van Heyboer. DE COCKSDORP Kinderen: Enkelingen: 1 De ongelukken zijn het dorp nog niet uit 68 pnt.; 2. Man of vrouw 66 pnt.; 3 De laatste hippy 65Vt pnt. Paren: 1. Pannekoekenhuis 71 pnt.; 2. F.C Knudde 69 pnt.; 3. Houd het eiland schoon 67 pnt. Groepen: 1. Land voor ganzen 76 pnt.; 2. Discriminatie opgeheven 75 pnt.; 3. De kapsalon 72Vt pnt. Volwassenen: Enkelingen: 1. no. 70, Wie van de drie; 2. no. 19, wist niks. Paren: 1. no. 61, De Zwaan (CRM); 2. no 56, De ganzen, 3. no. 16, de schapen. Groepen: 1. no. 47, CRM; 2. no. 65, Ge west; 3. no. 63, biljart. De prijs voor de origineelste groep ging naar no. 57. DE KOOG Enkelingen; 1. Ondeugende Hennink (ook winnaar folklorebeker); 2. Appar tementen; 3. Gijzelaars. Paren: 1. Parachutisten (ook winnaar c.w.-beker); 2. Daalder en Bonne al 8 jaar de beker; 3. Roest en Brouwer. Groepen: 1. Wasserette; 2. Zeerob car ry; 3. Appartementen. J-9 1^111 r TELEF00NBEANTW00RDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. 1460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vh LangevekJ endeRooybv den Burg Texel In De Koog namen ongeveer 70 kin deren aan de Ouwe Sunderklaasviering deel. Dat was ongeveer gelijk met vorig jaar. Bij de ouderen waren ongeveer 35 uitbeeldingen te noteren en dat was op nieuw een terugloop. DEN HOORN Ouwe Sunderklaas werd in Den Hoorn weer op uitbundige wijze gevierd. De Waldhoorn puilde 's middags al uit van de mensen. De jury was verspreid over drie woningen. De feestcommissie had liever nog wat meer jury-punten gehad zodat de optocht wat meer over het dorp verspreid zou hebben plaatsgehad. Nu bleven de spelers te dicht bij het dorps huis. De deelname was iets minder dan vorig jaar: toen 98 nu 87. Uitslagen Den Hoorn: Enkelingen: 1 Boer Bakkersma; 2 Kees de redenerende kommandant; 3. Bokma Paren: 1. Biologisch-dynamische groenten; 2. Onroerend goed; 3. Voor de lol. Groepen: 1. Den Hoorn '75; 2. Stop licht; 3. Ouwe Sunderklaas (zoals dat vroeger gespeeld werd). OUDESCHILD In Oudeschild namen maar liefst 140 kinderen aan de viering deel. Dat is zo ongeveer de complete lagere school jeugd. Vorig jaar waren dat er 112. De 80 deelnemers bij de ouderen betekende een flinke verbetering in vergelijking met vorig jaar toen er 56 Ouwe Sunder- klazen in Oudeschild waren, en een enorme vooruitgang ten opzichte van de 18 deelnemers die in 1974 hun creatie uitbeeldden. Het dorpsleven in Oude schild heeft met de nieuwe dorpscom missie ook nieuwe impulsen ondergaan. Uitslagen ouderen Oudeschild: Enkelingen: 1. Hond van mevrouw Janssen; 2. Garnalen; 3. v. d. Heerik. Paren: 1. Doorbraak; 2. RST-Texels Belang; 3. Coöperatie. Groepen: 1. Noordzeegatslippies; 2 Opoe's leste kunsie; 3. Nudisten-mari- niers. Uitslagen kinderen: Enkelingen: 1. Pratende krant; 2. Klaar-over; 3. Surinaamse. Paren: 1. Ziekenverplegers; 2. Burger vader; 3. Quotering. Groepen: 1 Doorbraak engeltjes; 2. Schooltandarts; 3. Kolen, gas en licht. DE WAAL De deelname viel in De Waal niet te gen. Bij de jeugd waren ongeveer 70 deelnemers en bij de ouderen (die voor de eerste keer deelnamen) 40. Uitslagen jongeren De Waal: Folklorebeker: no 37, Bar de Wiele waal (Ron Hin en Kees Tjepkema); 1. no. 8, de Waalder dokter (kinderen Beekman); 2 no. 13, schuilkelder Veldt; 3. no. 15, de warme bakker (kinderen Boot); 4 no. 31, Barby (Marjan Maas); 5. no. 2, de gaskoningin (Frederieka Bak ker). Uitslag ouderen: 1. no. 510, Marjorette (de dames Bak ker, Kooiman, Laarhoven, v. Egmond en Plaatsman); 2. no. 508, De wethouders hebben de kracht en de ambtenaren de macht (Tjepkema en Plaatsman), 3. no. 507, De Waalder wegblijvers (fam. Koo- ger en Timmer); 4. no. 501, Beter één gans op het land dan tien in de hand (mevrouw Keijzer); 5. De Waalder brandweer (Aad Kooger) parkeerterreinen! Dan wil ik toch even herinneren aan het scheppen van par keergelegenheid voor de ambtenaren van het raadhuis, ten koste van een stuk van het Park, terwijl er voor de bezoekers van het raadhuis ook een enorme par keerplaats op de Groeneplaats is, even eens ten koste van de bomen welke men tegenwoordig uiteraard toch wil sparen. Dus voor henzelf geen enkel probleem! Een vreemde toestand dat men, wo nend aan de rand van een dorp, de mo gelijkheid tot parkeren ontneemt, in een stuk straat waarvan de verkeersinten siteit nu gaat afnemen. De verkeers planning op Texel lijkt thans alleen ge baseerd te zijn op rijdende voertuigen, maar deze staan nu eenmaal ook wel eens stil; zelfs meer dan dat ze rijden Men zou zelfs hierdoor min of meer ge dwongen worden z'n bedrijf te verplaat sen door een onzalig idee van een amb tenaar. Of gaan de gedachten niet zo ver? Voor het geval men werkgelegenheid aan straten zoekt, zou men eens kunnen kijken naar de bestrating van de War moesstraat, Gravenstraat, Hogerstraat, Binnenburg, Gasthuisstraat, Molen straat, Waalderstraat en Kogerstraat, welke reeds tientallen jaren in zeer slechte staat verkeert. Van het feit dat de overheid er is „ten dienste" van de bevolking en dat elke ambtenaar of vertegenwoordiger zich dit bewust dient te zijn, merkt men te genwoordig niet veel meer. Integendeel! In wat men thans noemt „polarisatie" speelt de overheid, ook de lagere over heid, een grote rol. Met dank voor de plaatsing, Th. I. van Arnhem, Beatrixlaan 6, Den Burg Een Morris personenauto, bestuurd door F. L. uit Baam, werd grotendeels vernield toen deze vrijdagavond van de over de binnendijk lopende Westdijks- weg naar beneden stortte en in de sloot terecht kwam. De bestuurder heeft, waarschijnlijk door onbekendheid ter plaatse, niet voorzichtig genoeg gereden op de bochtige weg. Hij kwam er zelf zonder verwondingen af. Een bouwput aan de Binsbergenstraat levert gevaar op voor spelende kinde ren. Naar aanleiding van klachten uit de buurt heeft de politie de aannemer ge maand voor beveiliging te zorgen in de vorm van afrastering. In dorpshuis De Waldhoorn wordt donderdag een adventsavond gehouden door de Hervormde vrouwenkring Den Hoorn- P.H. Polder Aanvang 20 00 uur. Burgemeester en wethouders verleen den aan de navolgende personen of on dernemingen de daarbij omschreven bouwvergunning. De heer J. M. Koning, „De Bremak ker" voor de uitbreiding van een toilet gebouw; de heer H. J. Groeneveld te De Cocksdorp voor de verbouw van een woonhuis aan de Kikkertstraat te De Cocksdorp; de heer W. Blok te De Koog voor de uitbreiding van een zomerhuis aan de Califomiëweg; de heer A. S. Lap te Den Hoorn voor de bouw van een ga rage-berging aan de Mok weg; de heren H Platte en H. Lauers te Den Burg voor de bouw van een dubbele garage berging aan de Marelstraat; de heer S Lap te Den Hoqm voor de bouw van een garage en een schutting aan de Naalrand; de heer F. Zoetelief te Den Burg voor de bouw van een garage-ber ging aan de Molenstraat; de heer J. F. Halsema te Den Burg voor de verande ring van een woonhuis aan de Warmoes straat; de Fa. J. Witte te Den Burg voor de uitbreiding van een melkkamer in het pand B 179; de heer S. Broersma, 't Homtje, voor de bouw van een garage aan de Dageraad; de heer F. J. Parle- vliet te Den Hoorn voor de uitbreiding van het woonhuis Klif 32; het Hoog heemraadschap Uitwaterende Sluizen te Edam voor de bouw van een rioolge maal op de hoek Schilderweg-Middel- landseweg bij Oudeschild; de heer Th. Hoogenbosch, 't Homtje, voor de uit breiding van drie zomerhuizen aan de Califomiëweg; de heer L. Goedhart te Diemen voor de uitbreiding van het zo merhuis Slufterweg 90; mevrouw G. Elkermann-Timm, Duitsland, voor de uitbreiding van een zomerhuis aan het Gerritslanderdijkje; de heer M. Boog aard te Den Burg voor het bouwen c q. vervangen van een zomerwoning aan de Kogerstraat; de heer J. van Dok, voor de bouw van een garage bij het pand Pont- weg H 18; Van der Meer B V. te Den Burg voor de verandering en uitbreiding van het winkelpand Dorpsstraat 1 te De Koog; de heer H. Kuip te Den Burg voor de uitbreiding van een opslagloods aan het Mienterglop; de heer H. Maas te De Cocksdorp voor de bouw van een garage aan de Molenlaan aldaar; de heer P. J. W. van Gelder te Purmerend voor uitbreiding van het zomerhuis Tempeliersweg 33; de heer J. G. Zoete lief te Den Burg voor de verandering van het woonhuis Kogerstraat 46; de heer J. Molenaar, Eierland, voor de bouw van een garage aan het Mienter glop; de Recreatiestichting Texel te Den Burg voor de bouw van drie toiletge bouwtjes op de camping Kogerstrand; de Fa. Buys en Visman te De Cocksdorp voor de verbouw van een woning tot pannekoekhuis aan de Kikkertstraat; de heer A. J. van Vilsteren te Olst voor de verandering van het woonhuis Post weg 201; de heer L. v. d. Veen te De Cocksdorp voor de bouw van een ga rage bij Molenlaan 24; de heer R. Hooij- berg te De Cocksdorp voor de verande ring van het woonhuis Postweg 205; de heer J. Langeveld te De Koog voor de bouw van een woning in de schuur Ro- zendijk 6; de heer J. Kuip te De Cocks dorp voor de verbouw van de woning Postweg 189; de heer J. Prins voor de bouw van een bijkeuken bij Wilhelmi- nalaan 28; de heer A. C. de Geest te De Cocksdorp voor de bouw van een gara ge-berging aan de Joan Hodshonstraat; de heer H. J Craanen te Den Burg voor de bouw van een garage-berging bij Kogerstraat 59a; de heer G. H. van der Heijden te Hilversum voor de bouw van een woning met dubbele garage aan de Orchismient in De Koog; de heer J. van der Vis te Oosterend voor de verande ring van het woonhuis Kotterstraat 13; de heer C. M. Smit te Den Burg voor de bouw van een badkamer in het pand Haffelderweg 10; mevrouw Van Dam- Maas te Amsterdam voor de uitbreiding van haar zomerhuis Gerritslanderdijkje 140; de heer H Terhart te Waldbreit- bach voor de uitbreiding van het zo merhuis Califomiëweg 2; de heer K. v. d. Werf te De Koog voor de bouw c.q. vervanging van een zomerwoning Mien terglop 41; de heer Oomkes te Wester broek voor de bouw van een woning met garage aan het Keidelplein in De Cocksdorp; de heer H. J Klok te De Koog voor de uitbreiding van zijn win kelruimte en bowlingbaan aan de Dorpsstraat; de heer R. Kikkert te De Koog voor de bouw van een woning met garage aan de Watermunt; de heer K. Tatenhove te De Koog voor de bouw van twee zomërwoningen achter het pand W 66 Ook de politie is buitengewoon tevre den over het verloop van de Ouwe Sun derklaasviering. Traditiegetrouw was er vrijwel geen wanklank te melden, on danks het zeer grote aantal mensen dat aan Bachus had geofferd en het vrij in tensieve verkeer gedurende de hele nacht. De politie kreeg alleen een klacht wegens mishandeling. De uit Den Hel der afkomstige 20-jarige W zou in een bar in het centrum van Den Burg in het gezicht zijn geslagen en getrapt zonder dat hij daartoe enige aanleiding zou hebben gegeven. De dader is onbekend gebleven. Twee mensen werden gewond bij een aanrijding die zich zondagmiddag voor deed op het kruispunt Pontweg-Rozen- dijk. De uit Den Hoorn afkomstige me vrouw v. d. B. stak met haar fiets de Pontweg over op het moment dat uit de richting Den Burg de motorrijder J. J. Barhorst naderde. Hij kon een botsing niet vermijden. De vrouw liep hoofd wonden op en moest naar het ziekenhuis Parkzicht worden overgebracht; de heer Barhorst brak een sleutelbeen. DINSDAG 16 DECEMBER De Doopsgezinde zusterkring houdt een adventsavond; 20.00 uur. Het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk vergadert in het raad huis; 20.00 uur. WOENSDAG 17 DECEMBER De kerstzangdienst van Den Burg wordt gehouden in de R.K kerk en begint om 20 00 uur. De afdeling Texel van Bloembollencul tuur vergadert aanvang 20 00 uur in „De Lindeboom-Texel". DONDERDAG 18 DECEMBER De zusterkring van De Waal houdt de adventsavond; 20.00 uur. VRIJDAG 19 DECEMBER De afdeling Texel van he R.K. Vrou wengilde houdt de kerstavond in De Witte Burcht; 20.00 uur. In 't Asiel wordt een blues-avond ge houden. De openbare avond van de muziekschool Texel begint om 19.30 uur in de Bur gemeester De Koninghal. VASTE DATA Iedere dinsdagochtend van 9.30 - 10.30 uur en van 10.30 - 11.30 uur huisvrou- wengymnastiek in de sporthal „Ons Genoegen". Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NW van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin- Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bemhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.3Q uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel) NVSH-informatiecentrum, -middelen- depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. ZDH en Oosterend spelen zondag een vriendschappelijke wedstrijd in Den Hoorn. Aanvang 14 30 uur. MARTIEN VAN DE WETERING Ook voor rek. van Ziekenfonds 4 16 17 he Horizontaal: 1. ontsteking 6. gezamenlijke aanhangers van een gezindheid 11. telwoord 12. plakmiddel 14. nagerecht 16. bediende 18. getij 19. jongensnaam 21. werpstrik 23. ontvangt 24. hemels wezen 25. verlaagde toon 26. openbaar vervoermiddel 27. verlangt 28. vogel 30. stoot 33. deel van een fiets 36. kleinood 39. vreemd 40. voegwoord 41. goud (Frans) 42. begrip 43. deel van een jas 46. schouderholte 49. noodsein (afk.) 52. en anderen (afk.) 54. gevaarlijke rots in zee 55. edelgas 57. pers. vnw. 58. biet 60. groet 62. eenvoudig 64. voedsel 65. herbergier 66. vruchtbare plaats 67. streep 69. vochtig 70. meisjesnaam 71. zangstem 72. met mate Verticaal: 2. ouderloos kind 3. rangtelwoord 4. voegwoord 5. familielid 7. eerstvolgende (afk.) 8 afnemer 9. rivier in Spanje 10 dwalen 12. flikkering, vonk 13. lengtemaat 15. halswervel 17. zangstem 20. elasticiteit 22. regel 24 rivier in Spanje 29. vis 31. herkauwer 32. naar beneden 33. verpakkingsmiddel 34. spoedig 35. zwaar 36. voor 37. reeks 38 deel van het oor 44. mestvocht 45. zangnoot 47. jongensnaam 48. drinkgerei 49. af gespleten dun stukje hout 50. winterkost 51. vogel 53. deel der wet (afk.) 54. knaagdier 56. nimmer 57. eetgerei 59 och kom! 61. kleurloos 63. eiland in Indonesië 68. windrichting (afk.) 70 wettelijke aansprakelijkheid (afk.) Mil elk Tp: voc der te dar ban fU sief V Tre ban stra A mot Sch gerj T; stee schc inaa ra n Koo Li tum< lanc El verfc Zwa vens rij be scho 1390 M han| K'ort moo Spin 1222 Re man: met 1 o>ïr nu allee 0222 HL bezit torzs (435 JOosti

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2