■GEEF K0(J| GEEN KANS! m E3MEI25122B Lawine van reakties op tv-uitzending Uit eten met kerst bij Hotel-restaurant ,Marinus' ést. >0$. Zand over bomenruzie Robert Keijser weer thuis IJsclub naar Alkmaar Meisje aangereden ,WAT IK ZEGGEN WOU.. Aktie T-kaart Zuigelingenbureau Maar hebt u er wel eens aan gedacht wat een warmte u vasthoudt met Klercq gordijnen? Klercq gordijnen L n_ eL !l!l Is II UI ■ss^jyawBgi Met een royaal gebaar heeft aanne mer De Vries Van de Wiel een eind gemaakt aan het tumult dat ontstond toen vorige week bij de werkzaamheden aan het kruispunt Elemert-Beatrixlaan- Emmalaan een mooie, voor overplanten bestemde boom werd vernield. Zowel de mannen van de gemeente als van het aannemingsbedrijf zijn het erover eens dat van kwade bedoelingen geen sprake is geweest en dat het verloren gaan van de boom het gevolg is van een misverstand Niettemin heeft De Vries Van de Wiel het verlies willen com penseren en wel door het schenken van vijf fraaie 8 jaar oude iepen. Deze iepen werden woensdagmiddag officieel en broederlijk geplant langs het nieuwe wegtracé. Het aannemingsbedrijf was daarbij vertegenwoordigd door hoofd uitvoerder Ing. J. Tulp en dagelijks uit voerder J. Hopman. Namens de gemeen te werd de handen uit de mouwen ge stoken door ambtenaren P. C. Plug, E. Momberg, J. Frederici en P. Bakker. Onze fotograaf maakte er bovenstaand plaatje van. De 7-jarige D. R. C. Keijser die twee- en-een-halve maand geleden zeer ern stig aan het hoofd gewond raa.kte toen hij fietsend op de Waalderweg geschept werd door een auto is gisteren weer thuis gekomen Robert geneest goed, zo vertelde zijn grootvader ons, hetgeen zeer opmerkelijk genoemd mag worden nadat het jongetje enige weken in coma had gelegen Veertien dagen geleden mocht hij voor het eerst weer lopen en nu dan is hij uit het ziekenhuis ont slagen. Een aantal leden van de IJsclub Den Burg heeft in Alkmaar geschaatst. Het bestuur overweegt bij voldoende inte resse deze trip nogmaals te maken en wel in het weekend van 28 december. ADVIESCOMMISSIE moeten overigens nog nader worden uit gewerkt. Definitieve beslissingen wer den dus niet genomen. Bijenkorf De verbouwing van dorpshuis „De Bijenkorf" te Oosterend is wat duurder uitgevallen. Geraamd was 60 000, het wordt ƒ95.000,In deze extra kos ten heeft het bestuur om aanvullende subsidie verzocht. Een beroep zal wor den gedaan op provincie, gemeente, de stichting Madurodam en Kon. Juliana- fonds. Het tekort kan verder worden gedekt met een deel van de opbrengst van de rommeltjesmarkten, een lening van cultureel werk en uit de eigen re serves. Verwacht wordt dat uiteindelijk nog ƒ15.000,geleend zal moeten wor den. De heer Roeper lichtte het uitlopen van de kosten toe door te verklaren dat aannemer Drijver geen blaam treft want deze heeft zich keurig aan het be drag gehouden. De meerkosten ontston den door extra voorzieningen: isolatie, vaste kranen, grotere keukeninrichting, andere schuifdeur, aanvulling van de inrichting e d. Roeper maakte van de gelegenheid gebruik er over te klagen dat de vergoe dingen voor het schoolgymnastiekge- bruik veel te laat aan de dorpshuizen worden uitbetaald, hoewel van gemeen telijke zijde in deze beterschap was be loofd „We schieten alles voor en komen daardoor soms in de rode cijfers", aldus Roeper, die van voorzitter C. Witte Dzn te horen kreeg dat aan de oplossing van dit probleem wordt gewerkt. Blijkens de eindafrekening is het Ei- erlandsche Huis te De Cocksdorp ook belangrijk duurder geworden dan was geraamd De kosten stegen van ƒ975.000,tot ƒ1 048.000,—Het cen traal bestuur ging akkoord met een sub sidie van 25°/o in deze meerkosten. Zomerrecreatie Jaap Dirksen, leider van het recrea tieteam dat de afgelopen zomer allerlei aktiviteiten voor toeristen organiseerde;x heeft van zijn handel en wandel uitvoe rig verslag gedaan. In een veertien pa gina's tellend overzicht is een gezellig persoonlijk getint verhaal opgenomen. Verschillende afgevaardigden hadden echter graag wat meer feitenmateriaal gezien, een mening die het dagelijks be stuur wel wilde onderschrijven. De heer Oskam zei dat vast staat dat Jaap Dirk sen en zijn medewerkers buitengewoon aktief zijn geweest. De heer Roeper twijfelde aan het nut van het recreatie- team „Als je een vlag moet hijsen en speciale shirts moet aantrekken om mensen te trekken ben je niet zo nodig". Badminton-zaalvoetbal De controverse over het gebruik van de sporthal door de badmintonclub en de zaalvoetbalteams is minder scherp dan algemeen wordt aangenomen. In de rondvraag zei Goos Westerlaken die in druk te hebben omdat hij een onlangs gehouden enquête en een vergadering bleek dat men wel tot elkaar wilde ko men. Met de huidige regeling is geen van beide partijen gelukkig. De heer Roeper vertelde dat de rom meltjesmarkten het afgelopen seizoen ƒ10.000,hebben opgebracht. Er wor- Het AVRO televisieprogramma „3 x 20" dat maandagavond werd uitge zonden en waarin uitvoerig aandacht werd besteed aan de vakatiemogelijk- heden op de Waddeneilanden, heeft een lawine van reakties opgeleverd. Direkt na de uitzending stonden de telefoonlijnen van de VVV roodgloei end. Tussen 19.35 en 22.00 uur werden maar liefst 500 adressen genoteerd van mensen die interesse hadden voor een vakantie op een van de eilanden. De volgende dag kwamen daar nog eens 500 telefoontjes bij en vanaf dat moment stroomden ook de brieven en briefkaarten binnen. Hoewel uiteraard nooit is te bepalen Gerookte zalm met toast en boter Pate van het huis met stokbrood en boter Heldere bouillon van gevogelte met garnituur Heldere ossestaartsoep met madeira Reebiefstukjes met een fijne 'wildsaus Warme appelsalade, pommes poiles, pommes,bernis IJsomeilette Sybérienne Hazerug of reebiefstukjes met een fijne wildsaus Waldorfsalade met walnoten of warme appelsalade pommes marquises, pommes croquettes 44,50 per couvert Gerookte zalm met toast en boter Kertspudding Heldere bouillon van gevogelte met garnituur 40,per couvert Pête van het huis met stokbrood en boter Heldere ossestaartsoep met madeira Tongfilets Veronique met witte wijnsaus en muscaatdruiven Reebiefstukjes met een fijne wildsaus, warme appelsalade, pommes pailles, pommes bernis Galantine van kalkoen in room/cognacsaus Haeerug of reebiefstukjes met een fijne wildsaus, Waldorfsalada met walnoten of warme appelsalade, pommes marquises, pommes croquettes IJsomelette Sybériënne Kerstpudding Mocca koffie met likeur of cognac Moccakoffie met likeur of cognac 60,per couvert 55,per couvert Voor reservering Hotel - Restaurant Marinus, Postweg 224 - 226, De Cocksdorp, tel. (02222) 221. den alweer druk allerlei artikelen bijeen /ergaard om de markten ook de komende zomer te kunnen houden. Ook dan zal de opbrengst ten goede komen van dorpshuis, „Excelsior" en SVO, maar de verdeling wordt iets anders: ieder krijgt evenveel. Roeper had een compliment voor de aannemer Drijver die de dorps- huisverbouw heeft uitgevoerd. De werk zaamheden waren zodanig georganiseerd dat slechts één week geen schoolgym- nastiek kon worden gegeven. Sport en drank De heer J. de Graaf wilde dat het cen traal bestuur spoedig inzicht zou krijgen in de omzet van de sporthalkantine. Eerder op de avond had de heer De Graaf zich ongerust getoond naar aan leiding van het verzoek van de kantine exploitant Kalk om een volledige hore- cavergunning, waardoor hij ook bessen jenever zou kunnen schenken. Andere sterke drank zou dan bij overeenkomst uitgesloten kunnen worden. Het dage lijks bestuur voelde hiervoor niets, maar had te kennen gegeven de situatie over een jaar nog wel eens te willen bekij ken. De heer De Graaf, die de combina tie drank en sport zeer laakbaar vindt, had een veel duidelijker afwijzing van het verzoek van Kalk willen hebben. „Het is al erg genoeg dat er bier ge schonken wordt". Hij slaagde er ech ter niet in de afgevaardigden te bewe gen tot de uitspraak dat ook in de toe komst geen sterke drank mag worden geschonken in de sporthalkantine. Het 7-jarige dochtertje van de familie Stolk werd maandagmiddag op het Mol- werk aangereden door een militair voer tuig. Het meisje fietste links van de weg huiswaarts. Zij reageerde niet op een signaal van de achteropkomende auto, maar ging plotseling rechts rijden toen de wagen haar wilde passeren. Ze werd derhalve geraakt. Ze liep verwondingen op; het fietsje werd vernield. De ma rechaussee heeft de zaak in onderzoek SRtVEN VAN LEZERS -CtfTEN VERANTWOORDELIJKHEID W Op de ingezonden stukken in de kran ten van 5, 10 en 12 december waarin wij onze bezwaren tegen het huidige V-kaarten systeem van TESO uiteenzet ten en gepleit hebben voor herinvoering van de Texelaarskaart, zijn reeds vele reakties gekomen. Zo betuigde een groot deel van de raad adhesie. Als u nog geen adhesie hebt betuigd kunt u dat nog tot en met zaterdag doen op onderstaande adressen: Den Hoorn, „De Spyker"; Oudeschild, Niek Welbo- ren, De Ruijterstraat 35; De Waal, mevr, Tijdeman, Bomendiek 6; Oosterend, Jan Pelgrim, Peperstraat 30; De Cocksdorp, Kikkerts Supermarkt, Kikkertstraat 13; Den Burg, 'In den Grooten Slock', Park straat; Bert Boetes, Vaargeul 16; Hans de Winter, Vaargeul 14; of telefoon: 3911, 3989; 3877 (Den Burg). Werkgroep Verkeer en Vervoer hoeveel mensen ook werkelijk op Texel of een der andere eilanden hun vakan tie gaan doorbrengen, kan toch wel wor den gesteld dat de tv-uitzending een buitengewoon succesvolle (gratis!) pro- paganda-aktie is geweest. Een adres per minuut De mens die opbelden werden door de informatrices (de dames T Terpstra- Brouwer, Joke en José Hoogenbosch) en door directeur J. W. Dekker vriendelijk doch kort te woord gestaan, zodat ze er in slaagden per minuut gemiddeld een adres te noteren. Alle geïnteresseerden krijgen (op kosten van de gezamenlijke VVV's van de betrokken eilanden) de Waddenbrochure, een brochure over het eiland van hun eventuele keuze en adressenmateriaal toegezonden. Dit be tekent een enorme hoeveelheid extra werk, wat onder andere tot gevolg zal hebben dat de toezending van de VW- krant „Voor Vrienden van Texel" aan de leden, enigszins zal worden ver traagd. Medewerking Zoals bekend waren de opnamen in augustus j.l om practische redenen uit sluitend op Texel gemaakt. Een came ra- en geluidsploeg was er dagenlang voor in touw en werkte nauw samen met directeur J W. Dekker. Laatstge noemde is buitengewoon tevreden over vele vormen van belangeloze medewer king die van allerlei mensen werd onder vonden. Er werd 1200 meter film opge nomen, waaruit zo'n 100 meter (8% minuut) werd geselecteerd. Het waren zonnige en aantrekkelijke beelden die de grote scala van vakantiemogelijkhe den op de eilanden uitstekend tot hun recht deden komen: luchtopnamen, de boot, strand, diverse hotels, bungalows, zeilen, waterskiën, paardrijden etc. Ontwricht Door de lawine van telefoontjes werd het telefoonverkeer naar Texel gedeelte lijk ontwricht Het kwam tientallen, misschien wel honderden keren voor dat mensen die opbelden niet de VW aan de lijn kregen maar een andere abonnee met een nummer tussen de 2840 en 2849. Voor sommigen was deze uren durende toestand niet zo leuk en ze kwamen dan ook geprikkeld informeren wanneer aan deze overlast een eind zou komen. Duitsland Veel effekt wordt ook verwacht van een uitgebreide reportage over Texel die in februari zal verschijnen in het Duitse vrouwenblad „Für Sie". In april van dit jaar is een journaliste en een fotograaf van dit blad (oplaag meer dan een miljoen) een week lang op Texel geweest. Begin maart voert het Natio naal Bureau voor Toerisme (NBT) bo vendien een speciale aktie voor vakan tie op de Waddeneilanden waarbij in het bijzonder wordt geattendeerd op de mogelijkheden in vóór- en naseizoen. Al met al zal de WV in de komende maanden heel wat informatie moeten verschaffen. Het is dan ook uiterst be langrijk dat men tijdig op de hoogte is van de bezetting van de diverse akkom- modatievormen. I ondernemers-aktiviteiten j „KEUKENCENTRUM" VERNIEUWDE SHOWROOM De showroom van het „Keukencen trum" van A. van der Vis aan de Mari- coweg in Den Burg is inwendig ingrij pend verbouwd en opnieuw ingericht. In de vernieuwe ruimte, die zaterdagoch tend (morgen) om half tien in gebruik zal worden gesteld, worden vijftien keu kens van de meest uiteenlopende soor ten geëxposeerd. Belangrijk is dat de meeste keukens staan opgesteld, com pleet met de direkte bijpassende omge ving. Aldus is het mogelijk dat de klant een goede totaalindruk krijgt. De keukens variëren in prijs van en kele honderden tot meer dan zesduizend gulden, afhankelijk van de grootte, de uitgebreidheid van de ingebouwde ap paratuur en de uitvoering. Wat dat laat ste betreft is het belangrijkste onder scheid hout-kunststof. Houten keukens zijn belangrijk duurder maar erg „in" in deze tijd van terug naar de natuur. Het „Keukencentrum" voert de merken Siematic, Keiler, Heibamatt en Hauen- schild. De heer A. van der Vis vertelde ons dat hij de keukens niet alleen ver koopt maar ook zorgt voor plaatsing, aansluiting elektra, tegelwerk en lood- gieterswerk (plaatsing kranen e.d.) In de showroom wordt verder een assortiment deuren getoond, Bruinzeel parket, glazen bouwstenen, brandblus apparatuur en wandtegels in 120 soor ten. VRIJDAG 19 DECEMBER De afdeling Texel van het R.K. Vrou wengilde houdt in „De Witte Burcht" aanvang 20.00 uur, een kerstavond met medewerking van voordrachts kunstenaar Ru Kaebisch. In 't Asiel wordt een blues-avond ge houden. De Muziekschool Texel houdt in De Burgemeester De Koninghal de jaar lijkse openbare avond, aanvang 19.30 uur. ZATERDAG 20 DECEMBER Om 14.00 uur begint in 't Asiel de jut- aktie; 's avonds discotheek. ZONDAG 21 DECEMBER In 't Asiel speelt Ton Wnipschild schaaksimultaan vanaf 20.00 uur. Van 8.30 - 10 00 uur houdt de sportvis sersclub een wedstrijd bij De Kaap. MAANDAG 22 DECEMBER Jan P. Strijbos spreekt in de Kaaps-nol te De Koog over „Vogelleven op Texel". Toegang ƒ2,50. Leden Oranje vereniging gratis. In 't Asiel begint het „Vrij en Blij"- feest om 20.00 uur. DINSDAG 23 DECEMBER Aafje Top werkt mee aan de kerstavond van de Platelandsvrouwen afdeling Texel in de LTS-kantine; 20.00 uur. Om 20.15 uur begint in de schouwburg van Den Helder een concert van het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar: tot 20 december bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis; daarna aan de schouw burg te Den Helder, uitsluitend 's middags. VASTE DATA Elke woensdagmiddag van 2 tot 3 uur is er in de muziekschool legpuzzetheek. In verband met de Kerst wordt er alleen dinsdag 23 december zuigelingen bureau gehouden. De zuigelingen, die dokter Seegers als huisarts hebben, worden dan om 14.00 uur ver'waeht. Tussen Kerst en nieuwjaar wordt geen zuigelingenbureau gehouden. Misschien liet u zich m koele cijfers de voordelen uitrekenen van het isoleren van uw spouwmuren of dubbele beglazing Wellicht trok u daar nog de rijkssubsidie af Die warmtewinners zijn de goedkoopste En de kleurigste! En de gezelligste Klercq heeft ze in prachtige velours-kwaliteiten maar ook in talloze andere materialen en strukturen. u zegt misschien: op Klercq gordijnen krijg ik geen rijkssubsidie Maar die 'subsidie'ontvangt u toch immers door Klercq profijtprijzen Kontroleerbare meeneemkortingen waar u beslist warm voor loopt ini ke ace 1011 ii bi in ind 5C lef Op i rc ev l)e D 1 s in i »er Ve >rte da Rej irk uk ter. 1lil P ÓPe ate Op ibe irle B ,ge Ottl aet •OP gs He :t-z vi P oer 'an< >pe ïuri laai uit n e n, gel rijzi org arh en 84_ De 1 222 jor ke h< der od( aat inw d in i ind :t ere hi ls h. m itie m ng, :n, a's ij en 5 :nd hri Fr ige ouc sioi uit In |ke 30 40 Alkmaar Den Helder noorderkade 27 spoorstraat 30 tel. (072) 2 2124 tel. (02230) 145 41

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2