vast en zeker Li Autogordels laatje rijden! >4 m - m Stöxfaf, 'O,uit jaszak gestolen Pony op hol door vuurwerk Auto op parkeerplaats aangereden WAT IKZEGGEN WOU." Het verkeer en ds democratie Stroper betrapt Belangrijke telefoonnummers /t '■■i v v.v. Texelse Boys 1. P. Strijbos Natuurleven van Texel 1,-. groen zakboekje VERHUISD NARCISSEN BLOEMEN F. J. HALSEMA De bejaardenzang is 0UWEJAARS- BRÜVE VERLOREN Gaffelzeilsloep Nelleke De enige echte op Texel (jtvjwk fóuregfiMi Lekker lui lezen met een boek van Langeveld De Rooij Mevrouw Bakker uit de Burdetstraat te een bedrag van ƒ200,dat uit de van een aan de kapstok hangende intel moet zijn gestolen. De politie had len om een vijftal jonge zigeuners er meisjes en een jongeman van 18 - jaar) te verdenken. Zij werden op de irhaven aangehouden en naar het bu- gebracht, waar ze echter hardnek- ontkenden. Het verhoor werd ern- bemoeilijkt omdat het vijftal uit- utend Italiaans sprak. De Ford Capri van de heer L. Vlas uit Burg werd vrijdagavond bescha- toen deze op de parkeerplaats van Burgemeester De Koninghal werd ïgereden. Het nummer van de wagen na de aanrijding doorreed is door standers opgenomen. YEN VAN LEZERS-BUTTEN VERANTWOORDELU((HE'D VAN DE REBAKT1E horige week kon men in deze krant stukje lezen van een boze meneer Arnhem. Hij was het heel erg on- met de reconstructie van het kruis- at Emmalaan-Elemert-Beatrixlaan. is gelukkig het goed recht van iedere derlander om zijn mening op papier zetten en openbaar te maken. Boven- kan het lekker opluchten als je je aad gemaakt hebt. Ik heb er geen ïoefte aan de mening van de heer Arnhem over de reconstructie aan vallen of bij te vallen. Mijn stukje dan ook niet zijn geschreven als in vengenoemd schrijven geen recht- eekse aanval werd gedaan op amb- laren die niet anders gedaan hebben het uitvoeren van de hen opgedra- taak. )eze aanval is zeer onterecht. Zij gaat van de veronderstelling dat er met onachtzaming van particuliere be- gen een plan is uitgebroed. En dit op btelijk niveau. Alsof iemand daar be- bij of plezier in zou hebben heer Van Arnhem verzekerde mij hij veel positieve reakties heeft ge- Blijkbaar leeft dus bij velen de ge- :hte: Ze rommelen maar wat aan op gemeentehuis. Dit idee kan ik met recht van spreken zeer beslist af- zen. )kay, er worden fouten gemaakt Wie n fouten maakt, mag zijn vinger op een. Hij wijst dan naar een bordje het opgeschrift: Ik lieg. )e bedoelde reconstructie is een scha- m het verkeersplan Den Burg. Het ir B. en W. voorgenomen beleid als- de het ontwerp voor de reconstructie ot stand gekomen door en op advies verkeersdeskundigen van buiten het nd die geen ambtenaren zijn. Het werp is ongeveer een jaar geleden Ier de ogen van de bevolking geko- tijdens een hoorzitting. Er kwamen n bezwaren. Ook niet van de com- sie Ruimtelijke Ordening, bestaande vertegenwoordigers van de bevol- r. 'erkeersmaatregelen zijn geliefde dis- sieonderwerpen. Ik herinner mij een rzitting waar door de aanwezigen, verschillende oplossingen werden gedragen voor een verkeerspro- ?m. Het werd net nog geen vechten. verandering roept weerstand op is een algemeen menselijk gegeven, et ware te wensen dat ingezonden eken schrijvers zich eerst wel enigs informeerden over een zaak voor e beschuldigende vinger gingen rich- mbtenaren hebben namelijk ook ge- Velen werken niet alleen hard ook met hart voor hun werk. Fridt. Blanken, Den Burg Het 7-jarige dochtertje van de familie Van IJsseldijk werd gewond toen zij gisteren van haar pony viel. De pony, die door een zusje van het meisje aan «het bit werd voortgeleid, sloeg op hol toen een jongeman met vuurwerk gooi de. Het kind werd door een arts behan deld. Misbruik van vuurwerk wordt de laatste dagen vaker gemeld. Het komt voor dat men voetzoekers laat ontplof fen in de buurt van huisdieren. Vooral bonden en katten kunnen er zeer door in paniek raken en dagenlang wegblij- Bijna op heterdaad betrapten twee jachtopzieners in de duinen bij de staatsbossen een stroper in de nacht van zondag op maandag die met een licht bak en een vuurbuks bezig was. Het was de 24-jarige kottervisser R.S. die in eer ste instantie wist te ontsnappen, maar korte tijd later in de Warmoesstraat in Den Burg kon worden aangehouden. Hij had zich daar met een taxi laten heen brengen. Van het verschalkte wild had hij zich echter al ontdaan Naast de vuurbuks bleek de man ook nog over een gewoon jachtgeweer te beschikken dat hij aan boord van zijn schip be waarde. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. TEXELAARTJES imaal (3 regels) 2,70, regel meer 0,90. elaartjes dienen bij uitbetaling te wor- voldaan. Onder adres >evragen (niet eerder 11 uur in de boek- ielj en onder nummer 0 meer. Alles inclu- 4% BTW. ij monteren ook Shell leborg autobuiten- ien. Kievit, Koger- at andgemaakte zand- rsen vanaf ƒ4,95, bij oboet Weaversend ipijtreinigen, schoor- vegen en alles wat on moetSchoon- kbedrijf Harm Spigt, ïassiastraat 17, De g, tel. (02228) 311 >mpen- en metalen- lel Cobus Spigt, Eier- telefoon (02225) 297 >lop handappels en M. Huisman, De i, tel. 2203 et glas, verf en be- van Arn. Looyer it uw huis veel ier. Kom eens kijken, baan 1, Den Burg, tel. 0-3179 H Open haarden- tters: Husqvarna mo- igen reeds vanaf i,Fa. Tatenhove, erend 3 speciaalzaken onder 2 daken? 1 adres: ARTIMA Zelfbouiwmeubelen gereedschappen luxe en kadoartikelen. Gravenstraat 2, telefoon 3592 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Kalkoenen te koop. Postweg 81, Zuid-Eier- land Kerststukjes 4,95. Kadoboet Weaversend Dames en heren, maan dag 29 dec. is er geen slanke lijnclub Boeken-schrijf(buro) kast- 200x170x50 cm uitvoering wit met oran je 259,—. ARTIMA, afd Zelfbouwmeubels, Gra- venstraat 2, tel. 3592 Te koop prima cons.- aardappelen. G. C. Bak ker, Avanti, 't Noorden, tel. (02223) 254 Voor het vegen vin uw open haard schoorsteen Vinke bellen 2478 - 3121 Meesterlijk-modern gereedschap voor een re delijke prijs èn 100°/o ge garandeerd: SKANDIA. ARTIMA, afd. gereed schappen, Gravenstraat, telefoon 3592 Winterstalling voor ca- i ravan en boot. Postweg 79. Te bevragen bij Gara ge Dros, Eierland, tel. (02225) 233 De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges .«i kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- 1482 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F A. Kievit Zn., Den Burg Reparatie van timmer werk, metselwerk en stuk werk. Alles in en om buis. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Parnassia straat 17, De Koog - Texel tel 02228 -311 Lompen, metalen en oud ijzer. Auto's: loop en sloop Bruikbaar ijzer: balkijzer en pijpen. Balkijzer en pijpen op aanvraag, alle maten J. W Schagen, Tegel boetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) Strandpaviljoen Paal 9 is ieder weekend ge- opend Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat Alle soorten van (TOP) LENINGEN met en zon der onderpand. Jan Dek ker, Assurantiën, Bern- hardlaan 89, (02220) 2833 Op alle huishoudelijke artikelen geven wij 20% korting. Firma v. Wijn gaarden, Weverstraat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 U koopt toch ook Uw radio of TV bij de vak man, die zelf alles repa reren kan en nog voorde lig in prijs is ook. Firma v Wijngaarden, Wever straat 68, Den Burg, tel (02220) 2695 Welke dame is bereid om 4 uur per week bij ons in huis verstelwerk te doen. ,,De Texelse Reede" De Zes 2, Den Burg, (tel. 3772) Doe het zelf-verhuizin- gen. Inlichtingen Fa. A. Kievit Zn., tel. (02220) 2525 Wie heeft mijn blauwe j opper vrijdagavond 12 dec. tussen 12 en 1 uur uit De Lindeboom meege nomen? Tel. 02222-370 Ook voor het schoon maken van Uw bungalow enz. kunt U terecht bij Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastraat, De Koog, tel. (02228) 311 Opgelet! Maandlotto Tex. Boys dinsdag 30 dec inleveren Elke vrijdag om 8 uur verkeersles in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Verhuisd van Molenstr. 40 naar Gasthuisstr. 6. Te vens te k. een ingebouwde tv merk Erres met kastje voor het tweede net ƒ10,-. Mevr. T. Barhorst-Witte, p.a Gasthuisstraat 6, Den Burg— De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. 0 het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie Jiiervan, machinale houtbewer king, zagen slijpen, inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Jong echtpaar „zonder kinderen" zoekt, in af wachting van permanente bewoning, woonruimte te huur tot juli. Aanmeldin gen per brief aan F. C Timmer, p.a. Hollewal 7, Den Burg Te koop bromfiets merk Sparta Sax 3 versn. Reij- erse, De Ruijterstraat 120, Oudeschild Met de feestdagen zo'n heerlijke roomijstaart. Div. soorten in voorraad. A. M. van Liere, Oude- schild, tel. 02220-3077 - Corduroy jeans voor dames en heren, bij boe tiek 22 betaalt u slechts ƒ40, Wollen schipperstruien nog steeds ƒ24,50 bij boe tiek 22 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wand9ohrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Te koop 1 tafel en 4 stoelen. D Zegel, Parkstr. 28, tel. 2966 Geef uw bestelling vroegtijdig op anders zijn de oliebollen op. Telefoon 02228-497 b.g.g. 637 „Wim, het is niet te ge loven, maar hij draait nog steeds Te koop gasfornuis Et- na (flessengas). J. v. d. Vis Weverstraat 72 Wij wensen familie en bekenden prettige kerst dagen en een voorspoedig nieuwjaar. Fam. KI. Schagen Australië, Brisbane Vakan tiecentrum Dennen.ru st" wenst U Prettige Kerst dagen en een Voorspoedig 1976. Fam. J. v.d. Vliet Prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar. N. Wuis-Dros Wij wensen u prettige kerstdagen en een voor spoedig 1976. Fam. A. C. Pool Thijsselaan 13. De heer en mevrouw Boon-Meerens Gollardssticbjting, wensen alle vrienden en bekenden prettige kerst dagen en een Goed en Gelukkig 1976 toe Loonbedrijf S. J. Witte en medewerkers, wensen u prettige kerst dagen en een gelukkig nieuwjaar. Verloren bruine heren- portemonnee. Tegerl belo ning terug te bezorgen B Bremer, Oosterend, telef. 02223-229 Aan famnlie, vrienden en bekenden gezegende kerstdagen en nieuwjaar toegewenst. L. de Waard C. de Waard-Kikkert Huize Irene" Op oudejaarsdag gaat S V De Koog in De Koog weer met oliebollen langs de deur. Bestellingen gaan echter altijd voor (ook Den Burg en omge ving, Eierland, enz Bo vendien bent u dan verze kert van oliebollen. Tel. 02228-497 b.g.g. 637 Prettige kerstdagen en gelukkig nieuwjaar. G. Dros. De Koog Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en voorspoedig 1976. J. Koopman en J. Koopman-Godk Oudeschild. Prettige Kerstdagen. Voorspoedig Nieuwjaar. Fam. W. Maas Depot Ola ijs, Den Burg Prettige Kerstdagen Gelukkig Nieuwjaar. Kees, Janny, Linda en Kerstin Wonder Corrie Maas en Els van der Schans wensen vanuit een „wit" St. Moritz familie, vrien den en bekenden prettige kerstdagen en een geluk kig nieuwjaar. Th. v. d. Wulp en G v.d. Wulp-Kooiman en Piet wensen familie, vrienden en kennissen prettige kerstdagen en een geluk kig nieuwjaar. Prettige feestdagen en een voorspoedig 1976, wenst u fam. Kiewiet. Molen 't Noorden. Fam. W. J. v.d. Slikke, Plevierstraat 25, De Koog, wenst familie en beken den prettige kerstdagen en voorspoedig 1976. Wij wensen U prettige kerstdagen en een geluk kig nieuwjaar Fam. Aad Eelman, Transportbedrijf Den Burg. In een gezegende leeftijd van ruim 98 jaar, is van ons heengegaan mijn goede sohoonvader, onze lieve groot-, overgrootvader en oom Albert Blom, weduwnaar van Geertje Brouwer. Maassluis C. Blom-Roelofs Albert en Will Margreet en Marius en verdere familie Doorwerth, 20 december 1975, Kabeljauwallee 35. Corr.-adres: Prins Mauritsstraat 9, Maassluis De crematie, is bepaald op woensdag, 24 december a.s. om 11 00 uur in het Cremato rium „Moscona" te Arnhem. Aan allen, die onze trouwdag tot een onvergete lijke dag hebben gemaakt, zeggen wij heel harte lijk dank. Het was geweldig. Tevens wensen we iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Hans Commandeur Ans Commandeur-Veeger Esther en Maurits December 1975, Zwaanstraat 1, Den Burg. We willen hiermee IEDEREEN bedanken voor de belangstelling, de bloemen en geschenken bij de opening van onze nieuwe akkommodatie. Al onze leden, begunstigers en sportvrienden prettige kerstdagen en een voorspoedig 1976. Het bestuur. Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar Fam. G. Witte Nesweg 10, v.h. de Nes. Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1976. Cor, Ina, Corina en Jessica Barends Wij wensen u prettige kerstdagen en een ge luikkig 1976. Fam S. Timmer Buurtje 17, Oudeschild. Vrienden en kennissen en heel mijn familie van harte een gezegend nieuwjaar. Opa Veeger „Sint Jan". Wij wensen U prettige kerstdagen en een ge lukkig nieuwjaar. Zaterdag 27 december GESLOTEN. Vishandel Mosk Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon Dennis Ria Boom-van Benthum Sjef Boom Oudeschild, 18 december 1975, De Ruyterstraat 117 Geboren op 16 december 1975 Robert - Paul Paul, Nelly, Corine van Grinsven Oude Kleefsebaan 83, Berg en Dal. Nathasoha heeft een broertje gekregen Ronald Peter We noemen hem Ronald. Emmy en Theo Witte Texel, 19 december 1975, Weststraat 10, Den Burg Tevens wensen wij U prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. Fem de Jong van het kaasschuurrtje in de Kogerstraat, wenst iedereen prettige kerst dagen en een gelukkig nieuwjaar. Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar toegewenst door Fam. J. P. Kok De Ruy terstraat 19, Oudeschild (Texel). Zeepieren en zagershan- del. Alle familie, vrienden, kennisen en clubleden, prettige kerstdagen en een gelukkig 1976 Kees Gieles Ans Gieles Ilse en Jacco Wij wensen alle buren, vrienden en bekenden een prettige kerst en een gel uickig nieuwj a ar Fam. W. C. Daalder, Houtmamstraat 4, Oude- sdhild. Mevr. Zutphen De Gollards. Wij wensen familie, vrienden en kennissen 'n prettig kerstfeest en een voorspoedig 1976. Fam. G. Eelman, Muyweg 58, Zd.-Eierland Sportvissërsclub „Texel" wenst leden en donateurs een gelukkig en sportief 1976. Wij wensen U allen prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar Familie Koom ,,De Spar", Oudeschild. Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar aan familie, vrienden en bekenden. Fam. C. Moens Schilderend 77. Buren, vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar. Fam. S. van Leeuwen Houtmanstraat 3. Oudeschild. Bestuur Stichting Wie lewaal avenst alle Waal- ders en vrienden prettige kerstdagen en een voor spoedig 1976. Wij wensen onze vrien den en bekenden op Texel een goede Kerst en een voorspoedig 1976 toe Fam. J. Bark Buitenlust 116, Diemen, „Veronica" wenst ieder Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Fam. A. M. van Liere Met dank en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Afke Anita S. van der Vis Y. van der Vis-Tel Marjan Greet je Biem Texel, 13 december 1975, Mulderstraat 35, Oosterend. Op deze (wijze willen wij iedereen hartelijk be danken, die onze trouw dag tot een grandioze feestdag hebben gemaakt. Ook wensen wij iedereen een zalig kerstfeest en een voorspoedig 1976 toe. Jan en Dory Witte Aan allen, die van hun hartelijke belangstelling en deelneming blijk heb ben gegeven bij mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, be tuig, ook namens mijn man, mijn heel hartelijke dank. M. J de Wi't-Nottelman W'ilhelminalaan 92, Den Burg. Wij wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig 1976. LOONBEDRIJF P. KUNST en LOONBEDRIJF MART. WITTE De N.C.B.O. afd. Texel, wenst haar leden een zeer voorspoedig 1976. SLAGERIJ AAD VAN HEERWAARDEN wenst alle familie, ^liëmten en vrienden prettige kerstdagen en een voorspoedig 1976. Maandag 29 december komt de heer een film vertonen in de Ned. Herv. kerk te De Waal ten bate van de Zusterkring. Onderwerp Aanvang 8 uur. Entree ƒ2,50, kinderen Verloren of laten liggen 12x 20 cm) TL- looplamp. Tegen beloning terug. Theo de Graaf, tel. 3151 Fam. J. v.d. Hoek, Burdetstr. 6, Den Burg, salonwagen, naar Schilderend 145, Den Burg. Ze zijn er weer uit eigen kas TUINAANLEG - ONDERHOUD Gern-tSlanderdijkje 5, tel. (02220) 2390 tot 7 januari 1976. Nieuwe leden welkom. Denkt U nog om de 29ste december in „DE ZWAAN" Aanvang 8.00 uur. Maandag 15 dec. tijdens de markt HORLOGE, merk „Romer". Leren polsrieihpje iets bescha digd. Gaarne terug - aan denken G. J. Bakker, Brink 8, De Koog. TE KOOP 500x180, eiken op eiken spanten, 7,5 pk Mercury met afstandbediening Mercontrol. Hydraulische besturing met rad. R.v.s. beslag, zeereling en nav. verlichting. Mast en rondhouten voogd. Zeilen Jongkind. Dek en kajuit- opbouw mahony hih. Bruynzeel. Te bevr. Henk Collou, Wasserij Texel, (02220) 2634. Goed idee. bont, prach tig kerstgeschenkDe grootste, goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden Nu met zeer lage kado-prijzen m. ga rantie. Desgew. soepele kredietservice. De Bontkoning, Voor streek 71, Leeuwarden-C, tel. 05100-20713. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Open 's maandags v. 13 tot 18 uur sn ieder dag v. 9 tot 18 uur, koopavonden 11, 18, 22 en 23 dec. tot 21 uur open Sauna uw schoonheidsbron Parnassiastraat 8, De Koog Telefoon (02228) 272

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 3