Winterbosloop 27 december Kees Stet en tante Saar op toernee Rabobank 9 P. L. Duinker-beker voor Cors Dubbeldik Rentetarieven ZAALVOETBAL Op 9 januari in Den Burg KERSTDINER 1975 Havenrestaurant Texel. 0V0 had onderlinge wedstrijden Geen krant Sluiting postkantoren Aanvulling Slechts drie visjes verschalkt... wmmÊÊÈomasm ingaande 1 januari 1976 voor spaarrekeningen met opzegtermijn Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 23 december 1975 In de wedstrijd Reizenboetiek tegen Rab nam deze laatste ploeg door fraai samenspel een 10 voorsprong. Hierna werd het door flink aandringen van Reizenboetiek 11. Drie minuten voor tijd besliste J. de Beurs de wedstrijd in het voordeel van Rab: 21. 't Galjoen tegen Koffiebar 2 gaf evenals bij de eer ste wedstrijd een grote inzet te zien. Koffiebar nam een 20 voorsprong, waarna de kansen in het voordeel van 't Galjoen keerden. Ondanks vele gemiste kansen wist 't Galjoen in de laatste se conden de overwinning te pakken: 32. Casino speelde tegen De Koogel voor haar laatste kans. Het werd een 31 overwinning door drie doelpunten van een zeer goed soelende Brandsma. De Koogel had wel kansen op een gelijk spel maar de eveneens goed spelende H. Groen kreeg te weinig steun van zijn ploeggenoten. Cors Dubbeldik tegen Koffiebar 1 werd een grootse finale. In een zeer spannende wedstrijd streden beide teams met een grote inzet om de punten. De eerste kansen waren voor Dubbeldik. Door doelpunten van Mee- dendorp en Van Bennek om nam Dub beldik een 20 voorsprong. Na 2 fouten van de Dubbeldik-verdediging wist Kof fiebar op gelijke hoogte te komen. Rob v. d. Stap zag z'n goede spel beloond met een derde doelpunt Daarna kon Dub beldik toch weer terugkomen, mede door beter voetbal Einduitslag 43 voor Dubbeldik. Hiermede kreeg het sterkste team uit deze zaalvoetbalcom petitie voor de eerste maal de P. L. Duinkerbeker uit handen van de heer P. L. Duinker in haar bezit. Texelse Boys tegen Nioz werd een overwinning voor het meest gelukkige team. 21 voor Nioz. Brandweer moest tegen Oos terend zijn zoveelste nederlaag incasse ren, nu tegen een goed spelend Ooster end. Brandweer speelde niet onverdien stelijk maar bezit te weinig klasse in de breedte. Uitslagen vrijdag 19 december: Reizenboetiek-Rab 1—2 't Galjoen-Koffiebar 2 3—2 De Koogel-Casino 1—3 Cor Dubeldik-Koffiebar 1 4—3 Nioz-Texelse Boys 2—1 Brandweer-Oosterend 2—4 in een sfeervolle omgeving. Tafclreservering gewenst. (02226) 310. Eindstanden' Groep 1 tot en met 4e plaats: gesp pnt. doelgem. Dubbeldik 3 5 84 Casino 3 4 64 Koffiebar 1 3 2 7—8 De Koogel 3 1 59 Groep 2, 5e tot en met 8e plaats: Rab 3 6 5—1 Nioz 3 4 54 Reizenboetiek 3 2 54 Texelse Boys 3 0 16 Groep 3, 9e tot en met 12 plaats: Oosterend 3 5 85 't Galjoen 3 3 77 Koffiebar 2 3 3 7—7 Brandweer 3 1 710 OOSTEREND Woensdag en don derdag heeft de gymnastiekvereniging G.V.O onderlinge wedstrijden gehou den. Hier volgen de uitslagen: Meisjes 6-7 jaar: 1. Yolanda v. d Vis; 2. Mery van Asperen; 3. Mariska Bremer. Meisjes 8-9 jaar: 1. Linda Krotje; 2. Paulien v. d. Wetering; 3. Rina de Graaf. Meisjes 10 - 11 jaar: 1. Corina v d. Vis; 2. Margreet Drijver; 3. Conny Vla ming. Meisjes 12 - 15 jaar: 1. Marinka van Dijk; 2. Gerda Bremer; 3. Margo Vla ming. Meisjes 14 - 18 jaar: 1. Jenny van Koo- ten; 2. Nelly Wuis; 3. Marjoke Zijm Meisjes extra training: 1. Petra v. d. Brink; 1. Cocky Koning; 2. Carolien van Velthuysen; 3. Annegreet v. d. Vis. Dames: 1. M. Koopman-v. d. Vis; 2. J v. d. Vis-Lap; 3. A. Vlaming-v. Dijk. Jongens 6-8 jaar: 1. Erwin Daalder; 2. Cor Daalder; 3. Klaas Jan Daalder. Jongens 9-11 jaar: 1. Arco Eelman; 2. Ewoud van Dijk; 3. Wim Eelman. Jongens 12-15 jaar: 1 Erik Blom; 2. Hans Timmer; 3. Ruurd Abma. Jeugdkampioenen zijn geworden de zusjes Corine en Yolanda v. d. Vis. Verenigingskampioene werd mevr. M. Koopman-v. d. Vis. In verband met het uitvallen van en kele werkdagen rond kerst en nieuwjaar zullen de Texelse Couranten van 25 de cember en 1 januari niet verschijnen. De kranten van 23 en 30 december zul len wel normaal uitkomen. Op de Texelse postkantoren vervalt op 24 en 31 december a.s. de avond openstelling Het postagentschap te De Cocksdorp is op genoemde dagen om 15.00 uur voor het publiek gesloten. Het hulppostkantoor te Den Burg is op zaterdag 27 december normaal voor het publiek opengesteld. Uit het bericht „Kritiek op subsidie voor kantine Texelse Boys" in onze krant van vrijdag 12 december zou kun nen worden afgeleid dat SCF-raadslid Jan Witte in zijn betoog Texelse Boys onzorgvuldig beleid verweet. Wittes kritiek richtte zich echter op de Stich ting Cultureel Werk getuige zijn woor- ,,Het is al erg genoeg dat er hier ge- den: „Ik moet hier gewoon een officiële schrobbering in de richting van CW doen". MEDEDELINGEN Texelse Boys Deze en volgende week geen trainin gen. Wel zondag 28 december verschil lende oefenwedstrijden: Zeemacht-Tex. Boys, 13.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys 2-Oosterend 2, 14.00 uur Tex. Boys Al-Texel Al, 14.00 uur Ook voor Boys 3 staat er één op sta pel, zeer waarschijnlijk om 12.00 uur te gen Texel 4. Zondag 28 december inleveren van kopie voor de Boys-krant. Zaterdag 27 december bosloop. A.W S.V. Oosterend Vrijdag a.s. geen training, daar in plaats van wordt er deelgenomen door alle senioren en A, B en C junioren aan de bosloop op zaterdag 28 december a.s.; aanvang is half drie. Alle senioren en junioren met jeugdleiders dienen uiter lijk om 14.00 uur aanwezig te zijn op camping Dennenoord waar gestart zal worden. Voor zondag speelt het tweede elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Texelse Boys 2; aanvang 14.00 uur op het terein van Texelse Boys. PK. De vierde viswedstrijd van de winter- serie werd bezocht door maar liefst 18 vissers die bij een koude wind slechts 3 vissen wisten te vangen. Als eerste kwam W. Verhagen met 37 cm uit de strijd tevoorschijn; 2e G. van Kranen burg (30 cm); 3e H. Daalder (27 cm). De stand aan de kop van het klassement is: 1. P. Verhagen, 119; 2. A. Banda, 108; 3. W. Verhagen, 92; 4. G. van Kranenburg, 74; 5. E. Bos, 70 cm. De volgende wedstrijd is op 4 januari van 8.30 - 10.00 uur bij De Homt. Oude- schild. Nieuwe leden kunnen zich opge ven op Wagemakerstraat 3, Den Burg. Het showprogramma „Kees Stet en Tante Saar samen de boer op", dat is ge maakt ter gelegenheid van de 75e ver jaardag van Kees Stet en de 70e van Jo de Leeuw (alias Tante Saar) komt op vrijdag 9 januari 1976 op Texel in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Aan dit programma werken naast Kees Stet en Jo de Leeuw mee de ope rette-zangeres Truus Schot, Piet Kroon, die gezellige Hollandse liedjes zingt en samen met zijn moeder (Truus Schot) een operetteduet, het echtpaar Jan en Greet Krul uit Oosterleek, dat Westfrie- se liedjes brengt en daarbij wordt bege leid door de Hoogwouder pianist Anton Schermer en de zangeres en comediën- ne Mieke van Ingen. Een drietal musici zal de show begeleiden: Herman Teu- nissen, piano, Loek Bos, bas en Gerard Rasch, drums. Het programma bestaat overigens niet alleen uit zang en muziek; er zitten ook vier knotsgekke schetsen in. Daarin spe len Mieke van Ingen, Truus Schot, Greet Krul, Piet Kroon, Jan Krul, Ge rard Rasch en inspiciënt-grimeur Jos Groenland de meest zotte figuren. De kolderieke situaties in de schetsen en de onvervalste Westfriese humor van Kees Stet en Tante Saar garanderen een avondje onbekommerd amusement. Kes Stet zal oude verhalen ophalen, zo als de beroemde „brand" en het „turf- skuitje", maar hij heeft ook enige gloed nieuwe vertelsels. Jo de Leeuw, als het praatzieke West- De Stichting Texelse Sportraad zal dit jaar voor de vierde achtereenvolgen de keer de winterbosloop Texel organi seren. In deze loop zullen zowel de re creatieve sportbeoefenaren als de wed strijdlopers aan hun trekken kunnen komen. Voor de recreatieve lopers zal een parcours van 4 km worden uitgezet door een van de mooiste bosgedcclten van Texel. Hieraan kan zowel indivi dueel als in groepsverband worden deel genomen. Voor wedstrijdlopers zal de afstand 8 km bedragen. Hieraan kan echter alleen individueel worden deel genomen. De bosloop zal voor beide groeperin gen om 14.30 uur van start gaan bij de kantine van camping Dennenoord aan de Grensweg. Deze camping is bereik baar via afslag no. 11 van de Pontweg. Vooraanmeldingen kunnen worden gedaan bij de volgende adressen: K. v. d. Bijl, Weverstraat 71, Den Burg, telefoon (02220) 3771; I. v. d. Berg, Grensweg B 155, Den Burg, telefoon (02220) 2423. Voorts kan men zich aanmelden aan de start. Voor deelneming aan de recreatieve bosloop is geen leeftijdsgrens gesteld. De te lopen afstand zal binnen 45 minu ten moeten worden afgelegd om in aan merking te komen voor een herinne ringsvaantje. Voor deelneming aan de wedstrijd is de minimumleeftijd gesteld op 12 jaar. Voor de winnaar (vorig jaar was dit J. Keizer uit Avenhorn) is een wissel- beker beschikbaar. Voor alle wedstrijd deelnemers die de afstand afleggen bin nen een uur zal eveneens een herinne ringsvaantje beschikbaar worden ge steld. Het inschrijfgeld zal voor alle deelne mers ƒ2,50 bedragen. Voor de recreatieve deelnemers is de mogelijkheid aanwezig om deel te ne men in groepsverband. Een groep moet bestaan uit minstens 10 personen. Per persoon zal dan een korting van 20n/o worden verleend op het inschrijfgeld. Aan de groep zal bij het volbrengen van de loop door de gehele groep binnen de tijd naast het vaantje een groepsherin- nering worden uitgereikt. In 't Asiel is de kunsttentoonstelling open van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. friese woifke Saar, breit de ene beleve nis aan de andere. Tijdens hun optreden met Westfriese liedjes eert het paar Jan en Greet Krul de dit jaar 80 geworden grondlegger van het Westfriese cabaret, Daan Pool! Van hem wordt ten gehore gebracht hetliedje „Pinksteren" (ofwel De Tandem). In Den Burg wordt het gastoptreden verzorgd door het lowlandtrio, bestaan de uit de Alkmaarders Joop van Twuy- ver, Hans Lagrand en Jaap Hos uit As sendelft. Het Lowlandtrio maakte een aantal plaatjes waarvan „Trouw niet voor je veertig bent" een hit werd even als „Mijn naam is haas". Er is een nieuw singletje in aantocht! Kees Stet is al jaren niet meer op tournee geweest, maar toen de huldi ging t.g.v. zijn 75e verjaardag in het Alkmaarse Gulden Vlies drie avonden achtereen een uitverkocht huis trok, be sloten de vrijetijdsproducers Piet Kroon (25) en Maarten Leegwater (42) een tour nee te organiseren, samen met Jo de Leeuw, die in december 70 is geworden. De kaartverkoop voor de voorstelling op vrijdag 9 januari in de Burgemees ter De Koninghal te Den Burg begint op maandag 29 december 1975 bij het bureau Cuturele Zaken in het gemeen tehuis in Den Burg, alleen op werkda gen van 9.00 - 12.00 en van 14.00 - 17.00 uur. Telefonisch bestelde kaarten (02220) 3041 dienen uiterlijk drie dagen vóór de voorstelling te worden afge haald. DINSDAG 23 DECEMBER Om 19.00 uur begint in het raadhuis een extra raadsvergadering over de subsi diëring van een alternatieve land- bouwschuur voor de heer M. H. Eel man. Voordrachtskunstenaresse Aafje Top treedt op in het kerstprogramma van de Plattelandsvrouwen afdeling Texel aanvang 20.00 uur in de LTS-kantine. Om 20.15 uur begint in de Helderse schouwburg een concert van het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Een beperkt aantal kaarten is nog verkrijgbaar bij de af deling culturele zaken van het raad huis. WOENSDAG 24 DECEMBER In 't Asiel aan de Burgwal wordt een denksportmiddag gehouden. DONDERDAG 25 DECEMBER In 't Asiel wordt 's avonds discotheek gehouden. VRIJDAG 26 DECEMBER De Stichting Open Jeugdwerk organi seert een fiets-looptocht die om 13.30 uur start bij 't Asiel, 's Avonds in het zelfde gebouw optreden van een solo gitarist. In „De Zwalkersburcht" wordt door de Jeroenleden een kerstspel opgevoerd: om 15.00 en 16.00 uur. ZATERDAG 27 DECEMBER De MAB-club houdt een puzzeltocht die om 20.00 uur start op het Wezenland; inschrijven vanaf 19.30 uur. De winterbosloop van de sportraad start om 14.30 uur op camping Den nenoord aan de Grensweg. Om 14.30 en 15.30 uur worden resp. da mes- en herenvoetbalwedstrijden Ca- sino-Spyker gespeeld op het ZDH- terrein in Den Hoorn, ten bate van de Hoornder bejaarden. Na afloop snert eten. ZONDAG 28 DECEMBER Voor de eerste wandeltocht van de win- terserie kan tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart bij „Bos en Duin". MAANDAG 29 DECEMBER Klaverjasclub De Zwaan houdt een open klaverjasdrive. VASTE DATA Oud papier ten bate van de Jeroengroep kan elke avond (behalve zaterdag) tussen 19.00 en 20.30 uur worden af gegeven bij de paardenstal aan de Hollewal in Den Burg. Elke woensdag van 19.00 - 20.30 uur wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar Elke woensdagmiddag van 2 tot 3 uur is er in de muziekschool legpuzzetheek. Iedere dinsdagochtend van 9.30 - 10.30 uur en van 10.30 - 11.30 uur huisvrou- wengymnastiek in de sporthal „Ons Genoegen". Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NVV van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin de gemeente. Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bernhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). NVSH-informatiecentrum, -middelen- depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. 4%% spaarrekeningen met een opzegtermijn van 3 maanden, spaarrekeningen met een opzegtermijn van 6 maanden. 5% 5Va% spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 maanden 6V4% spaarrekeningen met een opzegtermijn van 24 maanden. Het Lowland trto dat luister bijzet aan de Kees Stet-show De eerste inleg bedraagt voor spaarrekeningen met een opzegtermijn van 3 of 6 maanden tenminste ƒ100,—, en voor spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 of 24 maanden tenminste ƒ1000,Verdere stortingen steeds in op ƒ100,afgeronde bedra gen. Zonder inachtneming van de opzegtermijn kan direct over het tegoed worden beschikt bij aankoop van onroerend goed voor eigen gebruik en bij huwelijk van de spaarder. Wat is voor u de gunstigste vorm van sparen7 Dat is afhankelijk van uw omstandigheden. Wij willen u bij uw keuze graag adviseren. COOP. RAIFFEISEN-BOERENLEENBANK TEXEL W.A. de bank voor iedereen

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5