De heer B. Lakerveld verliet Rijkswaterstaat Drijver bouwt verpleeghuis VERVOLG VAN PAG. 1 „Texelstroom" VERVOLG VAN PAG. 1 Dubbele Von Sion Geen gym Vrouwengilde nam afscheid van Mevr. Boogaard Contributie Vrouwenbond NW omhoog Verdiende overwinning Texel tegen Zwaagdijk Texelse Boys haalde uit tegen Zuidermeer ZDH won zonder al te veel problemen De Koog verloor van strandvogels Gevoelig verlies SV0 Gocksdorp klopte Oudendijk Boys 2 had weinig moeite met Sehagen 3 Boys 3 won van HRC 6 ZDH 2 bedwong DWOW ZDH 3 gelijk Boys dames kwamen niet verder dan gelijkspel Uitslag viswedstrijd Dijkgraaf M. Roeper was een der velen, die de scheidende RWS-opzichter Lakerveld kwam uitluiden. De heer B. Lakerveld heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zijn taak (opzichter bijzon dere diensten bij de Dienstkring Texel van de Rijkswaterstaat) neergelegd. Vrijdagochtend werd in het RVVS-ge- bouw aan de Elemert een drukbezochte afscheidsreceptie gehouden, waarbij de verdiensten van de hardwerkende La kerveld breed werden uitgemeten. Lakerveld kwam in 1942 als losse kracht bij Rijkswaterstaat; in maart '46 kreeg hij zijn vaste aanstelling ails kan tonnier en (hulp)havenmeester. In 1956 werd hij opzichter C, in 1957 opziöhter B, in 1964 opzichter A en in 1969 opzich ter bijzondere diensten. De heer Laker veld toonde grote souplesse. Voor werk zaamheden van de meest uiteenlopende aard in het belang van de kustverdedi ging stond hij klaar. Niet alleen hield hij ziöh bezig met duindijken, helmbe planting, windschermen, metingen en zinkwerken, ook was hij bij slecht weer betrokken bij de dijkbewaking, waarbij hij coördinerend optrad. Foto's Dienstkringhoofd C P. Harting schet ste deze en meer persoonlijke kwaldtei- ien van de scheidende opzichter en gaf hem als geschenk een groot foto-album met ongeveer 200 opnamen van allerlei werkzaamheden, waarbij Lakerveld in de loop der jaren betrokken is geweest. Collega's hadden de foto's ten koste van veel moeite en uren verzameld, afge drukt en systematisch ingeplakt. Colle ga H. Gerrits voegde er, vergezeld van vriendelijke avoorden, nog een cadeau aan toe: een hengel. Staatsbosbeheer De beheersgebieden van Rijkswater staat en Staatsbosbeheer grenzen aan elkaar; beide instanties hebben dan ook veel met elkaar te maken. Districts ambtenaar M. Mantje van SBB maakte van de gelegenheid gebruik om te zeg gen dat deze samenwerking uitstekend is, mede door toedoen van mensen als de heer Lakerveld. De heer H. Wichem kwam de schei dende opzichter ook een geschenk bren gen: een fotoboek. De heer Wichem is vertegenwoordiger van Nicolon, de kunststof waarvan het recentelijk veel toegepaste kunstmatig zeewier wordt gemaakt. De heer L. J. Weijdt, het woord voe rend namens de dienst nieuwe werken, memoreerde de zeer persoonlijke ban den die hij met Lakerveld 'heeft gehad. Vooral in de oorlogsjaren, toen ze zich onttrokken aan de arbeidsdienst hadden ze samen veel meegemaakt. Weijdt gaf een geschenkbon: „Als ik de dienst ver laat, ben jij er hopelijk ook nog". nl. zo gestegen, dat de oude centrale niet meer als volwaardige reserve kan die nen. Tijdens pieken is de capaciteit on voldoende. Het was vrijdagavond niet mogelijk gebruik te maken van de reservediesel in de Texelstroom-cen- trale omdat deze voor zijn koeling af hankelijk is van dezelfde defökte pomp. Mondjesmaat. De beperkte elektriciteitslevering gedurende enkele uren had tot gevolg dat het ene dorp stroom had en het andere niet. In Den Burg brandde om 21 00 uur in sommige straten alweer het licht, terwijl de bewoners van ande re straten het nog met kaarsen moesten doen. (Den Burg wordt vanuit zeven richtingen „gevoed"). De straatverlich ting over het eiland bleef gedoofd zo lang de storing duurde. Oo9terend kreeg als laatste weer stroom. Om technische redenen is dit dorp in dergelijke ge vallen altijd hekkesluiter. De Texelstroom-directie is zeer tevre den over de wijze waarop het personeel de problemen is tegemoet getreden. Bij Ihet zoeken van het defekt, het inwer king brengen van de oude centrale en alle andere daarmee verband houdende rompslomp is met veel inzet en verant woordelijkheidsgevoel telwerk gegaan. De heer Henk E. Beumkes kwam ook afscheid nemen van Lakerveld, mede namens de directie van het NIOZ. Zijn geschenk bestond uit een luchtfoto van 't Homtje. •Dijkgraag M. Roeper Pzn. tenslotte bracht zijn erkentelijkheid tot uitdruk king namens het waterschap, vooral voor het »werk van Lakerveld bij de dijk bewaking. Ook Roeper had een ge- gens lieten zien was weliswaar nog verre van perfekt, maar erg leuk en spontaan. Het „Wat!!?" van een der jongens als reactie op een niet goed verstane aan wijzing van Mets bewees althans dat geen enkele sprake is van kadaver discipline. Bep van der Meer-Langeveld zong bekende aria's uit Orpheus en Carmen, begeleid door Joke Kliphuis op piano. Carmen kwam beter tot zijn recht dan Orpheus. Bep van der Meer zou iets „lichtvoetiger" kunnen zingen. Het tem po is aan de lage kant wat vooral bij de vibratie benadrukt leek te worden. Bep van der Meer studeert nog steeds enthousiast, onder leiding van zangpe dagoge Jo van der Meent. Ademloos volgde het publiek het baikturnen door meisjes van ZDH uit Den Hoorn onder leiding van Han Brusselaars. Een hooggewaardeerde bijdrage aan de avond leverde de heer Uitgeest, die dia's van oude Texelse ansichtkaarter vertoonde. Vooral het commentaar erbij was erg nuttig en amusant, uiteraard in het bijzonder voor de „echte" Texelaars. Onder leiding van Hans Mulder speel de het Kon. Texels Fanfarekorps/DEK op vlotte wijze een viertal nummers, dat geopend werd met de mars „Abschied der Gladiatoren" en gesloten met „When the Saints". Het laatste werd door het publiek graag meegeklapt.. Na de opvoering van „Theater in Zeist" (genoeg geschreven daarover) door UDI trad het Texels Blazersen semble voor het voetlicht met een aantal goed gespeelde klassieke en meer populaire werkjes. Echte Sions Dick van Hccrwaarden uit Den Burg was er weer in geslaagd juist op tijd en kele bakjes met (echte dubbele Von Sions in bloei te trekken. Ze vormden een toepasselijke versiering van het to neel. Het publiek had er graag een ap plausje voor over. Normaal bloeit deze narcis eind maart en begin april. Voor wie het nog niet wist, vertelde de heer Pansier dat deze soort bijna uitsluitend op Texel wordt geteeld, dat de bloem is genoemd naar ene heer Von Sion en dat er zelfs een speciale vereniging van Siontelers op Texel is, onderdeel van „Bloembollencultuur". Niet te kwistig Voorzitter C J. Witte ging in op de kritiek, dat met de verenigingstrofee te royaal wordt omgesprongen, waardoor de waarde ervan vermindert. Witte zei dat men zich strikt houdt aan de 11 jaar geleden vastgelegde regels. Het zou een voudig genoeg zijn om veel meer Von Sions uit te delen, gezien de opmerke lijke prestaties die in het Texelse ver enigingsleven worden geboekt. Men is echter uiterst kritisch. Als er in een be paald jaar geen verenigingen of perso nen in aanmerking zouden komen, zou de uitreiking beslist achterwege blijven. Daarentegen kan het ook gebeuren dat een vereniging voor de tweede of zelfs derde keer in zijn bestaan een Von Sion krijgt. Portret Lenie van 't Noordende maakte tijdens heft Sion-programma fraaie portretten van Bep van der Meer en de -heer G. Pansier. De modellen (die van niets wis ten) kregen het resultaat als geschenk. OUDESCHILD Woensdag 21 janu- ari (morgen) wordt in het dorpshuis 't Skiltje geen gymnastiek gegeven. Mevrouw D. Boogaard-Witte heeft af scheid genomen als voorzitster van de afdeling Texel van het R.K. Vrouwen gilde. Mevrouw Boogaard heeft zeven jaar in het bestuur gezeten, waarvan drie jaar als voorzitster. Ze moest er nu mee stoppen krachtens de verenigings- voorschriftcn. Als opvolgster is geko zen mevrouw M. Witte-Vollebregt, die reeds in het bestuur zitting had. De opengevallen bestuursplaats werd inge nomen door mevrouw T. Klcinveld. De Texelse afdeling van het Vrou wengilde floreert bijzonder. Ook op de jaarvergadering was de opkomst buiten gewoon groot: 82 dames. De afdeling ziet terug op een verenigingsjaar vol aktiviteiten, wat bleek uit het jaarver slag van secretaresse mevrouw T. Wit- te-Timmers. Ook het financieel verslag van mevrouw M. Witte-Vollebregt gaf een uitstekend beeld: als gevolg van le dengroei en contributieverhoging is een behoorlijk bedrag in kas. Enige reserve is echter geen luxe want een dergelijke grote vereniging moet tegen een stootje kunnen. Aan de scheidende voorzitster werd uitvoerig dank gebracht voor de zeer goede wijze waarop zij de afdeling heeft geleid. Als blijk daarvan kreeg zij een boek van Godfried Bomans. Omdat de spreekster voor deze avond wegens ziekte was verhinderd, werd het programma na het huishoudelijk ge deelte ingenomen door genoegelijk bin- gospel. De eerstvolgende avond van het Vrou wengilde wordt gehouden op 18 februari en wordt verzorgd door een grafoloog, handschriftkundige. De contributie voor het lidmaatschap van de Vrouwenbond van het NVV is met ingang van 1 januari verhoogd naar 2,65 gulden per maand. Alle leden van deze bond hebben recht op juridische bijstand door de bureaus voor arbeids recht van het NW (met uitzondering van arbeidszaken), op reserveringsmo gelijkheden bij de BV Interland tegen ledentarief en mogen gebruik maken van de NVV-voordeelaktie „De band met U". De afdeling Texel van de vrou wenbond is inmiddels gegroeid naar 55 leden Op een zeer 9lecht te bespelen terrein heeft Texel na een goede wedstrijd een verdiende 12 overwinning behaald op een moeilijk te bespelen tegenstander. Dirökt na de aftrap nam Texel 'het ini tiatief en begon het Z-doel onder druk te zetten. Met goede snelle uitvallen over vleugels, kwamen er kansen en J van Bennekom, Klaas Dirk Koorn en Urdot waren een paar keer dicht bij een doelpunt. Steeds weer wisit de Z-aChter- hoede en vooral de keeper in te grijpen. Tot aan de rust bleef Texel het meest aanvallend en Z. kon niet veel anders doen dan de verdediging dichit te hou den. Aan een goede aanval kwam de thuisclub niet toe en Vaars kreeg dan ook pas na twintig minuten het eerste werk op te knappen. De zo zeer ver diende voorsprong kwam niet en met blanke stand kwam de rust. Na de rust weer een sterker Texel en doordat de bal vlugger werd afgegeven, kwamen er nog meer gevaarlijke situaties voor het Z.-doel. Na ongeveer tien minuiten een lange pass van Aad Blom op Hans Geus; deze gaf vanaf de achterlijn een prach tige voorzet aan Uriot, die geen moeite had 01 te laten aantekenen. Vijf mi nuten hierna mocht Guus Zegel een hoekschop nemen en Klaas Dirk Koorn maakte er met een prachtige kopbal 02 van. Texel dacht er te zijn en ging het wat kalmer aan doen. Onder luide aanmoedigingen van het publiek ging Zwaagdijk 'in de aanval en toen een kwartier voor het einde haar spitsspeler er na een voorzet uit een vrije schop 12 van maakte, was het hek van de dam. Alles werd gedaan om de gelijk maker te forceren en Texel kon niet anders doen dan met een versterkte verdediging de verkregen voorsprong te behouden, hötgeen lukte. Texelse Boys heeft zondag tegen het zwakke Zuidermeer flink uitgehaald. De 81 uitslag was geenszins geflatteerd. De openingstreffer liet niet lang op zich iwaChten, Jan Pool rondde toen een prachtige aanval simpel af. Hierna was 'het slechts de vraag, hoe hoog de score zou oplopen. De Boys speelden uitste kend en gaven Zuidermeer niet één keer de kans om gevaarlijk te worden. Boys doelman Aad Stiggelbouft werd pas en kele minuten voor de rust voor het eerst bedreigd, maar hij redde uitstekend. De stand was toen echter .al 40. De doel puntenmakers waren Frits Schrama, Gerard Legierse en Henk Witte. Ook na de rust waren de Boys superieur. Gerard Legierse scoorde 50. Dezelfde speler viel even later geblesseerd uit, maar ook dat maakte voor Zuidermeer weinig uit. Door een eigen inzet werd het 60. Zuidermeer scoorde nog tegen doordat de schot vanaf de zijlijn over de Boys-doelman heenwaaide. Hierna be paalde uitblinker Jan Poel de eindstand op 81. De firma Drijver uit Den Burg zal zo goed als zeker het verpleeghuis van de stichting „Samen Eén" bouwen. Deze aannemer heeft ingeschreven voor ƒ1.337.870,exclusief btw, zo bleek bij de hedenochtend gehouden aanbeste ding in het raadhuis. Het wachten is nu op enkele formele goedkeuringen, maar bezwaren worden niet verwacht. Drijver bleef onder de begroting van architect Van der Struijs (ƒ1.350.000,-). De firma C. H. F. Duin schreef in voor 1.439-000,- en de firma Gieze uit Eier- land voor ƒ1.490.000, Aan de aanbesteding werd door totaal 30 aannemers deelgenomen. De hoogste was de firma K Plieger uit Lexmond met ƒ2.086.000 Onder de overige aannemers van het vasteland bevonden zich Jorritsma uit Bolsward (ƒ1.448.570,Van Wijnen uit Dord recht (ƒ1 427.000en Weel uiit Groo tsbroek 1.813.386, De heer C. Drijver vertelde ons bij zonder verheugd te zijn. „We zitten dringend om werk verlegen; we zouden direct kunnen beginnen". Verwacht wordt dat met het afdoen van de laatste formaliteiten niet meer dan enkele weken gemoeid zullen zijn. De houw zal een jaar duren. Zoals be kend zal het Texelse verpleeghuis 37 bedden tellen en werkgelegenheid bie den aan totaal 32 personen. Door deze overwinning en de neder lagen van Zaanse Boys en Oosterend en het gelijke spel van Sint Boys zijn de Boys (met een wedstrijd meer gespeeld) aan de leiding gekomen. ZDH heeft zich goed hersteld van de zware nederlaag van vorige week en 'liep zondag zonder al te veel problemen heen over het bezoekende Dess, dat met 31 huiswaarts werd gestuurd. ZDH was veel sterker, maar de Dess-doelman voorkwam dat dit overwicht in een grote uitslag resulteerde. Voor rust nam ZDH een 20 voor sprong door treffers van H. de Ruyter. Dess kwam nog terug en verkleinde de achterstand. De Boer was de doelpun tenmaker. In de tweede helft liepen de Zwaluwen weer uit via een doelpunt van Bram Brouwer, na goed aangeven van Wilco Bakker. De laatste trof met het hoofd de roos maar zag dit doel punt afgekeurd. Paal, lat en de Dess keeper voorkwamen verder onheil, zo- dalt het 31 bleef. De Koog heeft zondag een grote 6d nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen het sterke Strandvogels. De ne derlaag tekende zich voor de rust al af, omdat Strandvogels vooral door fouten in de verdediging, gemakkelijk op 40 kwam. De Koog kon hier niet veel meer tegenover stellen, dan een schot van J. List op de lat en een afstandsschot van J. van Beek, dat jui9t over ging. In de tweede helft iwierd De Koog meer in de verdediging gedrukt. Hier door werd het voor Strandvogels echter wel moeilijker om door te breken. Toch slaagde de ploeg er nog in om de score tót 60 op te voeren. Bij De Koog viel J List een half uur voor tijd uit met een blessure, waardoor De Koog de wedstrijd met 10 man uit moest spelen Oosterend heeft zondag in Schoorl te gen de gelijknamige rode lantaarn drager een gevoelige en verrassende 31 nederlaag geleden. Dit onverwach te verlies verkleint de titelaspiraties van de SVO'ers. De eerste helft hadden de bezoekers nog uitzicht op een gunstig resultaat. Oosterend nam in de 30ste minuut de leiding; een soherpe voorzet van Co Timmer resulteerde in een Schoorl- treffer. Na deze treffer vergat SVO door te drukken, terwijl hot steriele aanvals- spel van de thuisclub ook weinig zoden aan de dijk zette. Na rust veranderde het spelbeeld. Schoorl zette zich schrap voor een hevig offensief en SVO bleef het antwoord daarop schuldig. (Een (aangeschoten?) handsbal leverde een penalty op: 11. Vijf minuten later re sulteerde een corner in 21 en toen de Oo9terend-defensie m de fout ging (een te zachlte terugspeelbal) nam Schoorl de finitief afstand: 31. Wat SVO in de slotfase ook probeerde, in deze stand kwam geen verandering meer. De Schoorl-verdediging hield zonder al te veel problemen het hoofd boven water. Cocksdorp is de -tweede helft van de competitie uitstekend begonnen met een verdiende 42 zege op Oudendijk. Voor al in de eerste helft werd de basis ge legd voor dit uitstekende resultaat. Oudendijk was de gehele wedstrijd iets meer in de aanval, maar de uitvallen van Cocksdorp waren veel beter van opzet en daardoor veel gevaarlijker. In de 20 min. was het voor de eerste keer raak. Een slim genomen vrije schop van H. Stevens werd door W v.d. linden uitstekend ingekopt 10 min. later was het al weer raak. Dit keer (was het H. Stevens zelf die uitstekend gelanceerd, de bal beheerst langs de uitlopende keeper in het doel schoof. Al kwam Oudendijk iöts sterker opzetten, SVC leek de rust met 20 'ie kunhen halen, maar het werd in de laatste seconde van de eerste helft zelfs nog 30. W. Witte ging op rechlts goed door en zijn voorzet werd door de O-keeper zo ver keerd beoordeeld, dat J. van Zon geen moeite had om de bal voor de derde keer in het Oudendijk doel te schieten. In de tweede helflt was heft Oudendijk dat zioh in ieder geval niet bij voorbaat al bij de nederlaag had neergelegd en dat resulteerde in de 60ste minuut in een toch wel verdiend fegenpunt. Lang had Oudendijk hier echter geen plezier van, want 4 min. later was het weer J. van Zon die na uitstekend voorberei dend werk van J. Hooijschuur nummer 4 in de touwen knalde. Na dit 4e doel punt had SVC, ivvaarin M. Boon een uit stekende rentree maakte, het wel gezien en mocht Oudendijk vlak voor tijd de stand nog een gunstiger aanzien geven. Boys 2 heeft (hoewel de uitslag mis schien anders doet vermoeden) niet veel moeite met Sehagen gehad. Door doel punten van Pieter Duin en Theo Legier se (kregen de Boys een 20 voorsprong; door een buitenspeldoelpunt van Seha gen werd het 21, maar even later vergroötte Richard Bakker de voor sprong mot een schitterend schot. In het begin van de tweede helft 'had Sehagen wel een overwicht, maar erg gevaarlijk werd 'het zelden. Toch kjwamen de gas ten nog verrassend op 32. De Boys kregen meer vat op helt spel en de kans op 42 was dan ook groter dan op een gelijkspel. Boys 3 heeft minder moeite met HRC gehad dan aanvankelijk verwacht werd. De reeds in de eerste minuut opgelo pen achterstand werd nog voor de rust weggewerkt. Een eigen inzet betekende de gelijkmaker en Willibrord Bakker zorgde met een keihard schot voor een voorsprong Na de rust waren de Boys meer in de aanval, maar het missen van een aantal opgelegde kansen stond de grotere voorsprong in de weg. Uitein delijk was het Eddv Stiekema. die de zege veilig stelde met een prachtige kop bal. Een defensief spelend ZDH 2 heeft •koploper DWOW 2 een gelijkspel afge- dlwongen. Op een moeilijk bespeelbaar veld kon DWOW aanvallend geen vuist maken. De gastheren stuitten bij herha ling op de stugge ZDH-verdediging en moesten attent blijven op de gevaarlijk counterende Hoornder ploeg. Na rust speelde ZDH meer aanvallend; zo was Abe Zijm dicht bij een treffer, maar hij werd door de DWOW-goalie omverge lopen Zo bleef het 00. Na een 10 voorsprong, tot stand ge komen middels een treffer van Jan Wienhold, moest ZDH Wiron in de tweede helft naast zich dulden. Twaalf minuten voor tijd scoorden de gasten de gelijkmaker 11. Het tweede damesteam van Texelse Boys is bij Winkel 2 niet verder geko men dan een 11 gelijkspel, na met de rust door een treffer van Frida Hoogen- bosch nog met 10 te hebben voorge staan. Winkel kwam na rust goed terug en dwong een puntenverdeling af UITSLAGEN Zaterdag 17 januari 1975 Afdeling Noordholland Oosterend (Z)-MFC 02 Junioren Oosterend Al-HRC A3 20 Oosterend Bl-Tex. Boys BI 32 Tex. Boys B2-W.Meer B2 04 Tex. Boys BI-DWOW Cl 1—1 St. Boys Cl-Oosterend Cl 21 ZDH CI-Kaagvogels Cl 50 Sehagen C2-Texel C2 03 HRC C7-Texel C3 0—5 HRC C 6-Texel C 4 0-^t Pupillen Afdeling A' Cocksdorp Al-De Koog Al 11 Tex. Boys Al-Texel A2 30 Tex. Boys A2-Texel A3 2—0 Afdeling B: De Koog BI-Oosterend BI 09 Texel BI-Cocksdorp BI 00 Texel B3-Texel B2 1—4 Afdeling C: Oosterend C2-Texel C3 70 Texel C2-Tex. Boys Cl 01 Zondag 18 januari 1976: Afdeling Noordholland Zwaagdijk-Texel 12 ZDH-DESS 3—1 Tex. Boys-Zuidermeer 81 Strandvogels-De Koog 60 Cocksdorp-Oudendijk 42 Schoor 1-Oosterend 31 Texel 2-Succes 2 11 Tex. Boys 2-Sehagen 3 32 Oosterend 2-BKC 3 02 DWOW 2-ZDH 2 0—0 DWOW 3-Oosterend 3 3—3 Tex. Boys 3-HRC 6 3—1 De Koog 2-Flevo 5 33 Succes 7-Texel 4 11 ZDH 3-Wiron 3 1—1 Junioren WGW A2-Texel Al 4—1 Helder A21Tex. Boys Al 12 Texel BI-Succes BI 52 ZAP Cl-Texel Cl 2—1 Dames Winkel 2-Tex. Boys 2 11 De zesde viswedstrijd van de winter- serie werd gewonnen door A. Banda met centimeter vis, voor M. v.d. Zwaag en P. Verhagen (beiden 52 cm). Er werd totaal 398 centimeter vis gevangen. De laatste wedstrijd uit de winterserie is op 1 februari bij 't Homtje van 8.30 tot 10 uur. De kampioensstrijd begint 22 februari /terwijl de jaarvergadering 13 februari is.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2