Excelsior uitstekend in winterconcert MAB-CLUB MOET OP AUTOCROSS BEZUINIGEN U/R Binnenkort twee radiouitzendingen Vorig jaar 9500 gulden tekort Basblazer geleend van KTF-DEK Landbouw KRUISWOORDPUZZEL Gebruik binnensport- akkommodaties VVV vergadert 18 februari Faillissement Wethouder Westdorp is verhinderd De Renadress- box: het goedkoopste komplete adresseer systeem OOSTEREND - De muziekvereni ging Excelsior heeft zaterdagavond in De Bijenkorf een bijzonder geslaagde uitvoering gegeven. Onder de strak ke leiding van de heer A. Kuik kwam het 45 muzikanten tellende korps weer tot zeer grote hoogte. Onbetwiste top pers waren de Hugenotensuite van Cor Kees en het bekende Buglers Holiday waarin de solisten Janny Dros, Betty Bakker en Jacquelien Stark voor vlek keloos solowerk zorgden. Zoals gebruikelijk opende de muziek vereniging het programma met een vlot gespeelde, niet moeilijke mars: Holland Brass van Paul Yoder. De daarop vol gende oarafrase op het lied „Boven de sterren" van S. P. van Leeuwen was een typisch „geestelijke" bijdrage. Het nummer werd op de gewenste langzame en gedragen wijze gebracht met goede stemming Zoals gezegd was de Huge noten Suite een buitengewoon geslaagd onderdeel van het programma. Op het laatstgehoudenconcours werd het als vrij nummer gespeeld en was goed voor een eerste prijs. Het door de strijd van de Hugenoten geïnspireerde stuk bevat zo ongeveer alle denkbare stemmingen: naast rauwe en gespierde passages wor den ook klaagzang, berusting en ver trouwen tot uitdrukking gebracht. Met veel gevoel werd dit alles door Excel sior vertolkt. Ook de Gospel Rhapsody van Pi Scheffer was een succes. Dit door diver se toonsoorten en verschillen in ritme en tempo bepaald niet makkelijke stuk kwam er vlot uit en oogstte een dank bare reaktie omdat er veel bekende fragmenten in voorkomen. De mars Sons of the Brave, een oude bekende die het altijd weer goed doet vormde een goede afsluiting van het eerste deel van het concert. Daarop kwam de brumband onder lei ding van Jan Beijert aan bod, deze keer zonder majorettes. Een viertal nummers werd door de 13 tamboers vrijwel per- fekt geslagen. De Excelsior-band levert een prestatie die door andere bands op Texel niet wordt geëvenaard. Beatles Een feest van herkenning vormde weer „The Beatles in concert" dat er muzikaal bovendien goed uitkwam Een staande ovatie kregen Janny Dros, Betty Bakker en Jacquelien Stark voor hun perfekte solo in „Bugiers Ho liday". „Ik ben er ontiegelijk trots op", zei dirigent Kuik. „Krambambuli" van Max Leemans was ook goed en droeg bij aan het af wisselend karakter van de uitvoering. Ritmisch zeer goed kwam „Brasil" (een arrangement van Pi Scheffer) eruit en hetzelfde geldt voor Loxi Boogi waar mee het concert werd besloten. Resumerend kan worden gezegd dat „Excelsior" het hoge peil dat zij in de loop van de laatste jaren heeft bereikt met schijnbaar gemak weet te handha ven en zelfs te overtreffen Het enige nadeel van zo'n kwalitatief hoogstaande uitvoering is dat een enkel foutje (zoals het even niet onberispelijk opereren van de sopraansax) extra opvalt De kracht van „Excelsior" is onder meer gelegen in een zeer goede bugel- en trombonesectie, het beschikken over en kele muzikaal buitengewoon talentvolle paradepaardjes waaraan moeilijk solo- werk kan worden overgelaten en een uitstekend contact tussen muzikanten en dirigent. veefokvereniging zijn volkomen verant woord. De heer Koolhof vroeg aandacht voor het afmesrten van lammeren met ruw en krachtvoer. Voor een aantal bedrij ven zag hij hierin mogelijkheden. Diepgrondbcwerking In de afgelopen herfst werd een op pervlakte van 70 ha. gediepspit. Willen de Texelse akkerbouwers met dit werk doorgaan, dan is het nodig, dat hiervoor een meerjarenplan wordt gemaakt. In dien het lukt voor de komende 5 of 10 jaar een plan op te stellen, waarbij op de droogtegevoelige bedrijven ieder jaar 100 ha. wordt bewerkt, dan is de firma, die met het spitapparaart werkt, bereid hiervoor een gereduceerde prijs vast te stellen. De heer Koolhof illustreerde het grote belang van diepstippen met de mede deling, dat dit jaar op een perceel van 7 ha, dat in 1974 werd gediepspit een opbrengst van 50 ton suikerbieten werd geoogst. Dit, terwijl de gemiddelde op brengst in 1975 op nog geen 40 ton per bunder ligt. Bovendien was het suiker gehalte op de diepböwerkte grond ook nog l%> hoger. Spreker drong aan op het ontsmetten van de grond tegen het voorkomen van vrij levende aaltjes en cysteaaltjes. Ook in het afgelopen jaar bleek weer, dat diverse percelen bieten en aardappelen hadden te lijden van vrijlevende aaltjes, terwijl ook het aantal percelen, dat be smet is met het bietencysteaaltje groter wordt. Maandag kwam de NCRV naar Texel om in De Bijenkorf een radioopname van een half uur van „Excelsior" te ma ken. Naar aanleiding van de resultaten die het korps op het laatstgehouden concours boekte was de keus op de Oosterender vereniging gevallen. Onder andere werd de Hugenoten Suiten op de band vastgelegd. Uitzending volgt op een nog nader aan te kondigen tijd stip. Op 1 maart treedt „Excelsior" an dermaal voor d, radio op, dan voor de Evangelische Omroep. Vreemde eend Voorzitter Th. Medema wees in zijn openingswoord het publiek op een „vreemde eend" in de Excelsior-bijt in de persoon van de heer W. van Heer waarden. Deze basblazer hoort thuis in het Kon. Texels Fanfarekorps-DEK maar was gaarne ingevallen voor de heer Bakker die in het ziekenhuis ligt. De heer Van Heerwaarden werd dank gebracht voor zijn bereidwilligheid; hij kreeg een platenbon. Mevrouw Van Heerwaarden-Groen kreeg bloemen. Oudercommissie Verder werd meegedeeld dat de drumband van Excelsior sinds enkele maanden beschikt over een oudercom missie. De voornaamste taak daarvan is de overwegend zeer jeugdige tamboers en majorettes te begeleiden. De ouder commissie is nauw betrokken bij een fi nanciële aktie ten bate van nieuwe uni formen. Men is een beetje uitgekeken op de huidige uniformen, waarin de 15 jaar geleden opgerichte band tot dus ver steeds is opgetreden; er moet wat anders komen. Zaterdag werd al be gonnen met de verkoop van balpennen voor dit doel. De twee autocrosses van de MAB- club Texel zijn vorig jaar financieel geen succes geweest. Het aantal be zoekers liep in vergelijking met 1974 met 2.500 terug naar 7.269 terwijl de kosten flink stegen. Het gevolg van deze ontwikkeling is dat de MAB-club over beide crosses een tekort van bij na 9.500 gulden heeft en dat behoor lijk bezuinigd dient te worden willen de crosses dit jaar door kunnen gaan. Tijdens de vergadering van de MAB- club gingen vrijdagavond de ongeveer 60 aanwezigen akkoord met een aantal door het bestuur voorgestelde bezuini gingsmaatregelen. Zo wordt het start- geld terug gebracht van 150 naar 100 gulden per rijder over twee crosses en gaat de entreeprijs met een gulden om hoog. Volwassenen moeten dit jaar 6 gulden per cross betalen en kinderen 3 gulden. Verder proberen de organisa toren aanzienlijk te bezuinigen op ter reinwerkzaamheden en worden aan cou reurs geen vrijkaarten meer beschikbaar gesteld. In totaal wil 't bestuur dit jaar 8.000 gulden besparen, zodat bij een ge lijk aantal toeschouwers de winst even groot als het verlies zal zijn. Over de crosses op zich heerst bij de MAB-club wel tevredenheid, zo liet voorzitter O. J. Agter weten. Dat het aantal toeschouwers tegenviel was vol gens hem te wijten aan het te mooie weer. Overigens is het verlies van vorig jaar nog niet rampzalig. De MAB-club had begin vorig jaar een reserve van 14.313 gulden, waarvan nu na aftrek van het tekort nog 1829 gulden resteert. Een nieuwe financiële tegenvaller zou meer nadelige gevolgen hebben. Horizontaal: 2. gevat 7. insekt 9. opstootje 10. vinger 12. drietal 13. voorgerecht 14. jongensnaam 16. houten drinkgerei 17. uitschot 18. stoot 19. godsdienst (afk.) 20. jongensnaam 22. behoeftig 24. wortel 25. godin 28. roem 31. niet helder 34. reeds 35. windrichting (afk.) 36. vogel 41. overtocht 45. aanwijzend voornaamwoord 46. soort 47. snij werktuig 48. de lezer heil (Lat. afk.) 49. persoonlijk voornaamwoord 50. geneesmiddel 52. waterkering 54. mak 56. Franse ondergrondse 57. gebruik in kleding 58. 100 jaar 60. vrucht 61. mannelijk dier 63. vrouw 64. rivier in Frankrijk Verticaal: 1. ton 3. beschonken 4. zangnoot 5. plaats in Gelderland 6. deel van de mond 7. lekkernij 8. van 't heilige roomse rijk (Lat.) 10. schrijfbehoefte 11. vochtig 15. peulvrucht 17. schaaldier 19. herkauwer 21. onvruchtbaar 23. bijna 24. onmeetbaar getal 26. dus (Engels) 27. getij 29. berg 30. groot water 32. verlangen 33. nauw 37. eer 38. en dergelijke (afk.) 39. nachtvogel 40. uit het westen 41. eerste openbaarmaking van iets nieuws 42. vaartuig 43. vaartuig (afk.) 44. opgeld 47. hemellichaam 51. bergplaats 53. bedorven 55. inhoudsmaat 57. graafdiertje 59. bijenprodukt 62. water in Friesland De twee autocrosses voor deze zomer zijn gepland op 11 juli en 1 augustus. De deelnemers van vorig jaar kunnen zich van 10 tot en met 15 mei opgeven bij secretaris E. Moojen. Van 17 tot 22 mei is de inschrijving open voor iedereen. Hierbij geldt: wie het eerst komt het eerst maalt. Mochten bij de eerste in schrijving alle 50 deelnemers van vorig jaar zich weer hebben gemeld, dan is een open inschrijving overbodig. Het maximum aantal deelnemers bedraagt namelijk ook dit jaar weer 50. Overigens dient bij de opgave onmiddellijk een be drag van 100 gulden betaald te worden. Zonder direkte betaling is de inschrij ving namelijk niet geldig. Aan het wed strijdreglement wordt toegevoegd dat alleen auto's met 6 of meer cylinders zonder meer mee kunnen doen. Voor toelating van vier of lichte 6-cylinder- wagens zal overleg moeten worden ge pleegd met H. Gieze. Deze week zijn de aanvraagformulie ren voor het gebruik van de sporthal „Ons Genoegen", de Burgemeester De Koninghal, het gymlokaal aan de Bea- trixlaan en het gymlokaal Jan Drijver- school voor hét seizoen 1976-'77 verzon den. Het is mogelijk dat sommige ver enigingen geen formulier hebben ont vangen en toch gebruik willen maken van één van de genoemde akkommoda- ties. In dat geval moet een aanvraagfor mulier worden gehaald bij de afdeling culturele zaken (kamer 304) raadhuis. Het formulier moet voor 20 februari a.s. weer ingeleverd zijn. De VVV Texel houdt woensdagavond 18 februari de jaarvergadering in hotel De Lindeboom-Texel. Belangrijkste punt van bespreking is de vaststelling van de herziene begroting 1975-'76 cn de vaststelling van de begroting voor het volgende boekjaar. Deze begrotin gen geven vooral als gevolg van de sterk verbeterende subsidieregeling een aanzienlijk gunstiger beeld dan de laat ste tijd het geval was. De begrotingen alsmede de exploitatierekening is in ex- tenso gepubliceerd op het tweede blad van deze krant. Bij de bestuursverkiezing zijn de he ren H. M. Koopman, J. C. Roeper en H. Segers herkiesbaar. Niet herkiesbaar zijn de heren J. G. H. Hennink en voor zitter W. A. Visser. Voor de vacature Hennink zijn (in alfabetische volgorde) H. Hooyschuur en mevrouw K. Nowak- Kooiman kandidaat gesteld en voor W. A. Visser. F. C. Hopman en J. P. Kik kert. Vervolgens moeten de leden uit het aldus gevormde bestuur een nieuwe voorzitter kiezen. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. 0 Linnenkasten, boe kenkasten, keukenkasten. ARTIMA, tel. 3592 Wij monteren ook Shell Trelleborg autobuiten banden. Kievit, Koger- straat Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel, f02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 0 Servies- of legkast met 6 legplanken Slechts 129,—. ARTIMA, afd. Zelfbouwmeubelen Volop hand- en moes appels. M. Huisman, De Veen, telefoon 2203 Met glas, verf en be hang van Am. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 H.H. Open haarden- bezitters: Husq varna mo- torzagen reeds vanaf ƒ435,Fa. Tatenhove, Oosterend Voor al uw tegel- en mozaïékiwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, tedef. (02220) 3320 Groot en klein, voor een buro moet je bij Artima zijn ARTIMA, tel. 3592 Sparen bij de RABO BANK betekent: een hoge rente en de keuze uit vele spaarmogelijkheden Voor vogelkooien. Aankoop Centrale Texel Voor elektrisch instal latiemateriaal. Aankoop Centrale Texel Te koop z.g.a.n. Philips cassetterecorder, verster ker 2x 10 W boxen en Hifi platenspeler. Tel. (02220) 2051 Wie helpt mij tegen halve prijs van mijn in stappers af? Ze zijn mij te smal. Maat 7. Adres Gollardsstichlting, kamer 16 Te koop wegens aan schaf grotere vaatwas- maahine, nw.prijs 2500,- voor ƒ500,-. Zeer geschikt voor klein pen9ionbedrijf. (02228') 552 Te koop Fiat 600, bouw- jr. okt. '68. Thijsselaan 41, tel. (02220) 3003. Na Te koop zjg.a.m. Sparta bromfieits (oranje) weinig op gereden. Christa Bos- ma, tel. (02220) 3023 Kees van der Star, had je niet genoeg leg om te komen Supporters P.K. Heel dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en het zusje van Marco en Astrid Maria Margaretha Wij noemen haar Mariska Giel en Thea Witte Den Burg, Texel, 6 februari 1976, Julianastraat 16. Hierbij danken wij allen, die onze huwelijks dag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Martien en Agnes Backer. De curator in het faillis sement van B. H. Roest, gehandeld hebbende on der de naam „Garage Eierland", wonende te Den Burg, gemeente Texel, aan de Jan Dirksz- oord no. 27, brengt ter kennis dat bij beschik king van de Edelachtbare Heer Rechter-Commissa- ris d.d 14 januari 1976 is bepaald a dat de schuldvorderin gen bij hem, curator, moeten worden inge diend vóór 26 februari 1976, en b. dat de verificatiever gadering zal worden gehouden op donder dag 11 maart 1976 des namiddags ite 12.15 uur in het Gerechtsgebouw aan de Geestersingel no. 13 te Alkmaar. De curator Mr. G. A. van der Bijl, Polderweg 19, Postbus 10, Den Helder. om op donderdag, 12 februari a.s. spreekuur te houden. Zakenman of vakbonds man, sportzaak of sportvereniging, reklamebureau of restaurant: hier is het meest ekonomische en het meest flexibele adresseersysteem dat u zich kunt indenken. Adressen gewoon typen (of zelfs schrijven), adresdrager In Rena omraming schuiven en alles is klaar om te adresseren. Kompleet materiaal voor het maken en afdrukken van 200 adresplaatjes, afdruksnelheid 400 adressen per uurl Voor informatie en demonstratie: vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Diep bedroefd, maar dankbaar voor haar grote liefde en zorg, delen we u mede, dat van ons is heengegaan, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder Hiltjc Koning-Kuijter, echtgenote van P. W. Koning, in de leeftijd van ruim 76 jaar. P. W. Koning A. N. Dros-Koning B. Dros N. Ti mm er-Koning G. Timmer D. Keijser-Koning S. Keijser C. J. Koning H. Koning-Stam klein- en achterkleinkinderen Oosterend, Texel, 8 februari 1976, Schoolstraat 9 De begrafenis zal plaatshebben op woensdag, 11 februari a.s. n.m. 2 uur op de Ned. Herv. begraafplaats vanuit de kerk van de Geref. Gemeente, voorafgegaan door een korte dienst door ds. Kuitse. Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 10 fe bruari van 8 itot 10 uur in de kerk van de Geref. Gemeente, Schoolstraat. Tot mijn droefheid is toch nog onverwacht van mij heengegaan, mijn man Gerrit Koorn, op de leeftijd van 74 jaar. J. H. Koom-Hesselink Zaandam, 8 februari 1976, Pharus 40. Gelegenheid tot condoleren in het uitvaart centrum van „de Associatie", Jan van Skorel- straat 9, Zaandam, dinsdag 10 februari a.s. van 19.45 tot 20.15 uur. De begrafenis is bepaald op woensdag, 11 februan a.s. orn 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Zaandam. Vertrek van bovengenoemd uitvaartcentrum omstreeks 13.00 uur. Liever geen bezoek aan huis.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3