Stichting benoemt maatsch. werkster alleen voor Texel AC r NI „Toepassing1demokratie bij afsluiting natuurgebieden" Blanken vreest elitaire invloed VERVOLG VAN PAG.l Raadsvergadering ERNSTIG ONGELUK IN EIERLAND Nog enkele kaarten voor lezing prof. De Jager Burgerlijke stand Pakt zoekt contactmensen in de dorpen VERVOLG VAN PAG.l VVV-begroting De Stichting Maatschappelijk Werk in de kop van Noordholland heeft machtiging gekregen om een maat- sctoppeijk werkster of maatschappe lijk werker te benoemen die uitsluitend is bestemd voor het rayon Texel en daar ook zal wonen. Aldus deelde wethouder J. J. West dorp mee in de raadsvergadering van dinsdag. De gemeentelijke maatschap pelijk werkster, mevrouw Haasnoot, gaat per 1 mei met pensioen. Het is de bedoeling dat de door de Noordholland se stichting aan te trekken kracht haar opvolgt, waarbij B. en W. een goede sa menwerking met de gemeente wel als een vereiste zien. Het is mogelijk dat het sociaal werk op Texel wordt uitgebreid door benoeming van een of meer rap porteurs in gemeentedienst. Er zal wel een tussenoplossing moeten worden gevonden want het is niet waar schijnlijk dat de nieuwe kracht er al is, als mevrouw Haasnoot met pensioen gaat. Bcroepsschriften Het beroep van de heer G. Verwelius uit Huizen tegen de aanschrijving van B. en W. om zijn in slechte staat verke rende woning aan de Postweg op te knappen of te slopen en het erf schoon op te leveren, werd door de raad zonder discussie ongegrond verklaard conform het B. en W.-advies. Zoals bekend heb ben B. en W. aangekondigd niet te zul len aarzelen van machtmiddelen ge bruik te maken om de eigenaar tot op knappen of slopen te dwingen. Ook het beroepsschrift van de heer K. Spijker uit Beverwijk tegen de wei gering van een bouwvergunning werd zonder discusie ongegrond verklaard. De heer Spijker wilde zijn (tweede) wo ning aan het Mienterglop uitbreiden. Krachtens het overgangsrecht mag een dergelijk huis in agrarisch gebied met max 25°/o worden uitgebreid. Sedert de tervisielegging van het bestemmings plan is het huis echter al twee maal vergroot: met 3,1 en 8,7 m2. Als de nu aangevraagde vergunning zou worden ingewilligd zou de woningen sedert 1956 van 21,9 tot 79,5 m2 zijn vergroot, ter wijl gezien genoemd percentage 72 m2 het maximum is. Bovendien is een voor- bereidingsbesluit voor het nieuwe be stemmingsplan van kracht waardoor de woning hoogstens 70 m2 mag worden. Dus ook vooruitlopen op het nieuwe bestemmingsplan zou niet baten. Paar meter Spijker toonde zich bereid tot 70 m2 te gaan en vroeg dus een uitbreiding van 5,5 m2. B. en W. hadden het huis nog eens laten opmeten waarbij kwam vast te staan dat de huidige oppervlakte (buitenwerks gemeten) 67,4 m2 is. Er kan dus niet meer dan 2,6 m2 bij. Daar voor moet Spijker een nieuwe vergun ning vragen en die krijgt hij zeker als hij aan de overige eisen voldoet. De nu gevraagde vergunning moest echter worden geweigerd. Het echtpaar Spij ker heeft in de mondelinge toelichting van hun bezwaarschrift tegen deze wei gering het college niet kunnen vermur wen, al ging het dan slechts om een paar vierkante meter. Het echtpaar kreeg te horen dat uitbreiding naar bo ven wel is toegestaan. De raad schaarde zich dus achter het college wat de wei gering betreft, maar de heer Blanken had tegen de gang van zaken wel een andere bedenking De familie Spijker vroeg de bouwvergunning aan op 24 juni van het vorig jaar; de weigering kwam pas op 16 december. Een half jaar is wel wat erg lang om tot een dergelij ke beslising te komen. Ook de heer C. A P. Bakker uit Sint Joris Weert in België had geen succes met zijn beroepsschrift tegen de wei gering om het pand Schilderend 117 als tweede woning te mogen gebruiken. Het betreft een duidelijk geval: een nieuw huis in de dorpskern, geschikt voor per manente bewoning. De gemeenteraad, die in het verleden zelf heeft aangedron gen op bestrijding van het verschijnsel tweede woningen (in ieder geval in de dorpskern) wees het beroepsschrift ui teraard van de hand. Het recreatiebedrijf van de fa. Stark Zoon aan de Bijenkorfweg in Ooster end wordt uitgebreid. Volgens het be stemmingsplan mag dat niet, maar B. en W. waren bereid om via voorbereidings- besluit en artikel 19-procedure Stark zijn zin te geven. De raad ging met het voorbereidingsbesluit akkoord. Tot zijn duidelijke geruststelling kreeg Pakt- man Daan Welboren te horen dat Stark geen uitbreiding van het aantal toeristi sche bedden veroorzaakt maar slechts centrale voorzieningen wil verbeteren. Werkgelegenheid De gemeente heeft nog een bedrag van ƒ95.984,beschikbaar voor het uit voeren van werkgelegenheidsobjekten. Bij de besteding er van moet men zich houden aan de richtlijnen van de ho gere overheid die erop neerkomen dat het om werken gaat die in een werkge legenheidsprogramma zijn opgenomen, moeten horen tot de bouwsector en waarmee binnen enkele maanden begon nen moet kunnen worden. B. en W. heb ben in hun werkenbestand echter geen bouwwerken kunnen vinden die aan de ze criteria voldoen. In het recente ver leden werd werkgelegenheidsgeld be schikbaar gesteld voor de aanleg van een fiets-voetpad langs de Ruijslaan, aanleg van trainingsveldjes in De Cocksdorp, Den Hoorn en Oosterend en de bouw van de openbare bibliotheek. B. en W. menen dat het nu resterende geld het beste kan worden uitgegeven als gemeentelijke subsidie voor de wo ningrehabilitatie en de aanleg van een parkeerterrein aan De Zes in Den Burg. De raad ging hiermee dinsdag akkoord. Voor de rehabilitatie geeft het rijk al 35% subsidie; de gemeente doet daar nu nog 10% werkgelegenheidsgeld bij zodat zowat de helft van de kosten voor rekening van de overheid komt. De re habilitatie voldoet aan de eisen: het is arbeidsintensief werk waarvan de voor bereidingen zover zijn gevorderd dat elk moment kan worden begonnen. Voor B. en W. was het een extra argument dat op Texel de bouwprijzen naar verhou ding hoog liggen; de gemeentesubsidie kan als tegemoetkoming daarvan wor den gezien. Voorwaarde is dat de reha- bilitatiebouw door een erkende aanne mer wordt uitgevoerd; anders zou het zijn werkgelegenheidsstimulerend ka rakter verliezen. Wie de rehabilitatie eigenhandig uitvoert krijgt alleen de rijkssubsdie van 35% voor de materiaal kosten. Zeven miljoen Er vanuit gaande dat bij de rehabili tatie van Den Burg 200 panden betrok ken zullen zijn waaraan gemiddeld voor /35.000,wordt verbouwd beloopt het subsidiabele bedrag ƒ7.000.000,De gemeentesubsidie zal dus ƒ70 000, moeten bedragen Het is de bedoeling dat niet alleen in Den Burg maar ook de overige rehabilitatiegebieden van Texel van de regeling gebruik zullen kunnen maken. Daarvan is op dit mo ment echter zo weinig bekend dat zelfs nog geen globale berekening kan wor den gemaakt. Bij de rehabilitatie zou het nodig kun nen zijn dat de gemeente woningen aan koopt, deze rehabiliteert en daarna ver koopt. Het geld hiervoor willen B. en W. putten uit de reserve voor de bouw van gemeentewoningen (een bedrag van 3 ton). dering gemaakt voor zover het kam peren in tenten betreft. Mevrouw Vlas doelde echter op kamperen in caravans op boerenerven en vroeg om soepelheid zolang het bestemmingsplan voor het buitengebied (waarin wordt vastgelegd wat mag en niet mag) niet is vastge steld. De burgemeester liet blijken dat deze kwestie volop in discussie is en dat voor de komende zomer een uitspraak kan worden verwacht. Wethouder Nauta zegde geen soepelheid toe en wees op het bestaande verbod. Het is echter be kend dat het college niet eenstemmig gelukkig is met de bestaande kampeer- regels. Met name het onderscheid tus sen familie en eventuele goede vrienden die op het erf willen kamperen is niet bevredigend. Er is een wijziging denk baar die erop neerkomt dat het aantal personen bepalen is, maar ook een alge heel verbod is mogelijk. Wat volgens Nauta wel als uitgesloten mag worden beschouwd is dat op boerenerven ooit sta-caravans zullen worden toegestaan. D. Schilling herinnerde Nauta eraan dat hij heeft toegezegd voor het seizoen met een definitieve kampeerregeling te komen in het kader van het plan buiten gebied. Nauta: ,,Ook wethouderswensen gaan niet altijd direkt in vervulling". De Zes De technische voorbereiding voor het parkeerterrein De Zes (het enige par keerterrein van betekenis dicht bij het centrum en daarom van essentieel be lang voor het verkeers- en bestem mingsplan Den Burg) is voltooid. De grond is gemeenteeigendom en de ver- keerscommissie is ermee akkoord ge gaan. Verwacht wordt dat de rijkssub sidie spoedig komt. De kosten van het terrein worden geraamd op ƒ365.000, voor de helft te subsidiëren door het rijk. Mevrouw Vlas-van der Vlies was niet erg ingenomen met het feit dat reeds werkgelegenheidsgeld voor de aanleg van het fiets-voetpad langs de Ruijs laan is bestemd. ,,Het Ruijslaanpad is toeristisch en moet dan ook uit de toe ristische reserve worden betaald", zo zei ze. Bovendien was ze met het tracee van het pad niet gelukkig De smalle Ruijs laan laat niet of nauwelijks ruimte voor een pad ernaast. Het kan beter in de duinen worden gemaakt. Ook het werk gelegenheidsgeld voor het parkeerter rein De Zes vond ze onjuist besteed. „Zo'n parkeerplaats is een uit het be stemmingsplan voortvloeiende struc tuurmaatregel. De kosten daarvan moe ten dan ook op het bestemmingsplan worden verhaald; het is geen werkgele- genheidsobjekt". Burgemeester Spren- ger zei geen andere financiële mogelijk heden te zien om het fietspad langs de Ruijslaan te verwezenlijken. Aanleg door de duinen is makkelijk gezegd maar het betreft hier gebied van Staats bosbeheer; bovendien laat het bestem mingsplan het niet toe. Nauta: „Het fietspad langs de Ruijslaan is een spoed- projekt dat op dit ogenblik niet in CRM- verband kan worden gesubsidieerd". Niet altijd aanpassen Het parkeerterrein De Zes komt er omdat de mensen nu eenmaal hun auto zo dicht mogelijk bij de winkels in het centrum willen parkeren. Daan Welbo ren vroeg zich af of het juist is zich al tijd maar aan te passen aan de behoef ten van het publiek. Als voorbeeld noemde hij de ijsbaan waar het gedu rende de schaatsperiode een parkeer- chaos was. Het parkeerterrein aan de Emalaan, toch redelijk dichtbij, werd te weinig gebruikt. Maar dit zou toch niet de aanleg van een parkeerterrein vlak naast de ijsbaan rechtvaardigen? Wel boren zag aan De Zes liever een park, ook al omdat hij vreesde voor lawaai en ergernis voor de omgeving. Hij was ech ter wel zo realistisch om te beseffen dat de parkeerplaats er toch wel zou komen en vroeg daarom de capaciteit ervan te verlagen, groenvoorzieningen te treffen, geen vrachtverkeer toe te laten, sluiting na zes uur, terugdringen van het parke ren op de Groeneplaats en beter toezicht op de naleving van parkeer- en stop verboden in Den Burg waardoor de aan de dorpsrand liggende parkeerterreinen beter worden gebruikt. Wethouder Nauta gebruikte handig de drijfveren van Welboren om het par keerterrein De Zes te verdedigen. Hij noemde de aanleg een voorziening om het weggedrag gunstig te beïnvloeden. Als het Zes-terrein er is, zal er in het centrum minder tegen het parkeer verbod worden gezondigd en kan tegen de resterende zondaars effektiever worden opgetreden. Het Zes-terrein maakt meerdere voor Welboren en zijn geestverwanten aantrekkelijke maatre gelen mogelijk, zoals afsluiting van de Hogerstraat voor alle gemotoriseerde verkeer. Het Zes-terrein moet zeker niet kleiner worden. Het is eigenlijk al te klein als men de aantallen in Den Burg geparkeerde auto's beschouwd. Betere benutting van de grote parkeerterrei nen langs de dorpsrand zal vooral door het verkeerscirculatieplan worden ge stimuleerd. Wanneer het totale verkeerscircula tieplan zal kunnen werken, kon Nauta niet zeggen. De bezwaren tegen de doorbraak Elemert-Parkstraat vormen een van de bedreigingen van het ver keerscirculatieplan. Mr. Sprenger zei het 's avonds afslui ten van het Zes-iterrein niet acceptabel te vanden. Dat zou onder meen tot ge volg hebben dat de Groeneplaats weer volstaat. De heer Blanken had het er moeilijk mee, dat door het accepteren van het Zes-terrein opnieuw wordt vooruit gelopen op het verkeerscirculatieplan van Den Burg. Ook hij had bezwaar en had eerst wel eens gedetailleerde teke ningen willen zien en een indruk wdll- len hebben van de gevolgen. Nauta be treurde het wantroulwen van Blanken. Hij zei, dat in de loop der tijden feite lijk al vergaand is tegemoet gekomen aan de nu geuite bezwaren, o.a. wat groenvoorziening en capaciteit betreft. Een realiteit is echter dat over acht jaar 400 parkeerplaatsen in Den Burg nodig zijn; thans zijn er 130. Afgezien van het Zes-terrein heeft de gemeente geen ver dere plannen voor uitbreiding van de parkeercapaciteiit in het dorp. Hoewel niet allemaal van harte, gingen de raadsleden uiteindelijk zonder stemming akkoord met de bestemming van de gelden. VRIJDAG 13 FEBRUARI Toneelvereniging Sint Jan speelt in „De Bijenkorf" te Oosterend het stuk „Marcus de Waterman"; 20 00 uur. Prof. dr C de Jager houdt in de LTS- kantine een causerie over het ruim teonderzoek; 20.00 uur. ZATERDAG 14 FEBRUARI De oud-leerlingenvereniging van de landbouwschool voert in 'De Wielewaal' het blijspel „Een zoen van Miss Urk" op; 20.00 uur. Toneelvereniging „De Duinkanters" brengt in De Buteriggel om 10.00 uur hetstuk „De vroege vogel". Het Kon. Texels Fanfarekorps-D.E.K. geeft het winterconcert in de Burge meester De Koninghal; aanvang 20.00 uur precies. In „De Waldhoorn" verzorgen de heren Baretta, Gieskes, Fransz en Buijten- huis een dia- en filmavond; toegang gratis. Aanvang 20.00 uur. In de N.H. kerk van Oosterend wordt een zangdienst gehouden. DINSDAG 17 FEBRUARI De Audioclub Texel komt bijeen in ho tel Dijkstra te De Koog voor een tech nische avond, deze keer over de ver sterker. Aanvang 19.45 uur. De afdeling Den Burg van de bejaar- denbond heeft jaarvergadering; aan vang 14.30 uur in hotel „De Linde- boom-Texel". De Hervormde vrouwengroepen van Texel houden in „De Schakel" te Den Burg een besturenmiddag; 14 00 uur. VASTE DATA Iedere donderdagmiddag, aanvang 15.30 uur, wordt in het dorpshuis 't Skiltje bcjaardengymnastiek gegeven. Oud papier ten bate van de Jeroengroep kan elke avond (behalve zaterdag) tussen 19.00 en 20.30 uur worden af gegeven bij de paardenstal aan de Bij een aanrijding tussen twee brom fietsen op het fietspad van de Postweg ter hoogte van „Rio Grande" werden woensdagavond om 21.45 uur drie jon gens uit Eierland gewond, waarvan één zeer ernstig. De 17-jarige Cor van Sijp (Oorsprong- weg) kwam uit de nohtang De Cocks dorp en botste frontaal op de uit (tegen gestelde richting naderende J. Smit (18) van hoeve „Zevenbergen", die de 18- jarige W. van Lierop achterop had. De oorzaak van de botsing is niet geheel duidelijk. Mogelijk heeft verblinding een rol gespeeld, alsmede het verwar rend effekt, dat uitging van een licht mast en een flaujwe bocht ter plaatse. W van Lierop was het zwaarst ge wond; zijn linker-onderbeen werd ver brijzeld. De andere gewonden waren er minder ernstig aan toe, maar allen moesten per extra boot naar het zieken huis worden gebracht. Voor de lezing van prof. dr. C. de Ja ger, vrijdagavond (heden) in de LTS- kantine waren bij hetter perse gaan van de krant nog slechts tien kaarten be schikbaar. Wie de lezing wil bijwonen moet zich dus haasten. De kaarten wor den (gratis) uitgegeven door de heer J. C. Bruin, Schilderend 128, telefoon 2155. Mensen die al kaarten hebben afgehaald maar bij nader inzien toch niet in de gelegenheid zijn de avond mee te ma ken, worden verzocht hun kaarten op hetzelfde adres weer in te leveren zo dat anderen kunnen worden geholpen van 3 tot en met 10 februari 1976 Geboren: Elmar Reijer, zv Reijer C. Huijsman en Antje Schouwstra; Stefan Johannes Antonius, zv. Jakob C. Bak ker en Anna C. J. Veeger; Maria Marga- retha, dv. Machiel W. Witte en Anna M. Smit; Martien, zv. Peter de Witte en Johanna M. Zoetelief. Ondertrouwd: Lambertus W Decnop en Ria J. Korff; Johannes A. Mosk en Catharina M. Witte; Theo Medema en Anna W. A. M. van Dorst. Overleden: Hiltje Kuijter, ev. Koning, oud 76 jaar, wonende te Oosterend; An tje Vos, wv. van Enst, oud 89 jaar, wo nende te Den Burg. Het Pakt-raadslid Fried Blanken koestert de vrees dat groepjes mensen met eenzijdige interesse een te sterke invloed hebben of krijgen bij het af sluiten van natuurgebieden. Dit bleek uit een „filosofie" die hij geheel voor eigen rekening naar voren bracht tij dens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering, naar aanleiding van het verslag van de vergadering van de commissie voor recreatie en natuurbehoud. Blanken letterlijk: „De mens is de eni ge norm voor schoonheid; schoonheids beleving is een unieke menselijke aan gelegenheid. Afsluiting van natuurge bieden is alleen dan verantwoord als ernstige verstoring van het natuurlijk milieu aantoonbaar is of en indien het voortbestaan van dier- of plantsoorten bedreigd wordt bij onbeperkt openstel ling. Beslissingen in deze mogen nimmer zijn voorbehouden aan groepjes mensen wie interesse sterk is gericht op alle (niet menselijke) levensvormen. Indien een elitaire groep een argumentatie voor haar streven kan aandragen die inhoudelijk sterk genoeg blijkt om de democratische meerderheid te halen, dan is dat voldoende om de meer vrij heid beperkende maatregelen te nemen. Het is beslist niet zo dat de meerderheid per definitie gelijk heeft. Een elitaire groep met mogelijk het gelijk aan haar kant, mag echter niet de ruimte krijgen om vrijheidsbeperkende maatregelen te nemen". Door deze filosofie voor eigen reke ning wekte Blanken de indruk dat de overige leden van de fraktie zich van zijn standpunt distancieerden. Desge vraagd ontkende Blanken dat; de vraag in hoeverre de andere leden van d<ï Pakt-fraktie de filosofie onderschreven is eenvoudig niet aan de orde geweest. Blanken had de meest duidelijke instem ming (applaus) van de heer J Witte. „Dit getuigt van moed", zei hij. Ook Henk Beumkes kwam met een mening voor eigen rekening, ook naar aanleiding van het commissieversag. Hi] had er zich over verbaasd dat men in de commisie unaniem van mening is dat het Natuurrecreatiecentrum op zondag open moet zijn, hoewel dat ernstige organi satorische bezwaren oplevert voor di rectie en medewerkers van NRC. Beum kes zag de noodzaak tot openstelling („dwang om op zondag te werken") niet in. RST-directeur Aan de fraudezaak bij de Recreatie stichting maakte de raad weinig woor den vuil. De burgemeester zei dat de De in het Progressief Akkoord llexel samenwerkende politieke partijengzoe- ken in alle dorpen naar contactmensen. Bij hen zal het publiek met vragjjji en sugesties op politiek-bestuurlijk Jftbied terecht kunnen maar zij dienen o«(Lbe- reid te zijn op verzoek van de Pakt- fraktie bepaalde naspeuringen te doen e.d. Wie belangstelling heeft voor deze funktie tussen raadsleden en publiek, kunnen contact opnemen met de heer J. C. Bakker, Tjakkerstraat 13, Den Burg, telefoon 3989. oktober werd verondersteld (wat precies gecompenseerd wordt door hogere ad vertentieopbrengst). Voor folder- en an der propagandamateriaal is veel meer geld (ƒ35.000,terwijl ƒ17.500,was begroot) uitgetrokken Reserve De VVV wil nl. veel beter zijn bere kend op extra vraag naar propaganda materiaal, die zich incidenteel voordoet naar aanleiding van bijv. een propagan distische TV-uitzending of publicatie in een blad. Enorme respons heeft onlangs de AVRO-televisieuitzending over de vakantiemogelijkheden op de Wadden eilanden gegeven; soortgelijke effecten worden verwacht van het een dezer da gen in het Duitse blad „Für Sie" ver schijnende artikel en van de NBT-aktie die gisteren van start is gegaan en spe ciaal is gericht op een vakantie buiten het zomerseizoen in noord-Nederland en op de Waddeneilanden. Een forse verhoging geldt voor de uitgavenpost „porto", hetgeen het automatische ge volg is van verzending van meer druk werk en uiteraard ook van de verhoging van de PTT-tarieven. Voor de controle van de administra tie is minder geld uitgetrokken dan in het afgelopen jaar Men bleef nl. ƒ3.700,beneden de exploitatie en de tendens om steeds meer administratie- werk zelf te gaan doen zet zich voort, in overeenstemming met de aanbevelin gen in het efficiëncyrapport van het bu reau Bakkenist. heer v. d. H. inmiddels ontslag heeft ge vraagd als ambtenaar van de burgerlij ke stand. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. om betrokkene dit ontslag eervol te verlenen. De raad van bestuur van de N V. Luchtvaartter rein Texel heeft nog niet beslist op het verzoek van v. d. H. om hem ontslag te geven als administrateur van deze N.V De heer Blanken zei over de afhande ling van de fraudezaak dat hij het be slist oneens was geweest met de argu menten die het RST-bestuur had aange voerd om v. d. H. voorlopig te handha ven, wat niet wegnam dat hij een men selijke afhandeling van een klasseloze rechtsgang mogelijk achtte. Door het definitieve ontslag naderhand was er nu geen reden meer om over de zaak te discussieren. Grondtransacties B. en W. hebben grond in erfpacht uitgegeven bij de Spinbaan in Den Burg aan de firma „VEM Elektrotechniek". Van de heer C. P. G. Swarthof te De Cocksdorp werd een perceel gekocht aan de Kikkertstraat en van het Water schap Texel diverse wegen en water lopen. Over dat laatste verbaasde zich de heer Cor Ellen. Hij vond dat de ge meente geen behoefte had aan geld ver slindende wegen en sloten. Wethouder Nauta legde uit dat het hier ging om hel regelen van in de loop der tijden feite lijk reeds gegroeide situaties. Onder grond van bepaalde wegen was soms al gedeeltelijk van de gemeente, maar ook de ondergrond van de Postweg (een ge meentelijke weg) hoort erbij. Finan ciële konsekwenties zitten er voor de gemeente niet aan. De gemeente verkocht grond aan R. Kikkert te De Koog (perceel aan de Watermunt aldaar); L. J. v. d. Brink te Oudeschild (perceeltje aan de De Ruij- terstraat); H. Oomkes te Westerbroek (perceeltje voor tweede woning aan de Ploosterstraat te De Cocksdorp); de he ren J. Zoetelief, W. G. v. d. Wetering en J. P. A. Ran (percelen aan de Klimp- straat te De Cocksdorp), B. J Staal, H. P Keijser, mevr. W de Vries-Pantus, C. J Commandeur, W Pranger, J. D. Koopman, P. J. Lips, N. J. Koomen, H. J. Boekei, C. F M. Buijsman, P. Beer- ling en A. F Bakker (percelen aan Vloedlijn en Noordwester in Den Burg); G. B. van der Heijden te Hilversum (perceel voor tweede woning aan Or- chismient in De Koog); J. G. S. Ver- steegh te Winsum (perceel aan Nikadel in De Koog voor bouw van een pottery annex bedrijfswoning); E. D. Keijser te Den Burg (perceel nabij Kamerstraat in De Koog) en het echtpaar Pawassarat uit Hameln (Duitsland) - perceel voor tweede woning aan Orchismient in De Koog.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2