(jrocn 2rwarL-Jexels in het hart-, J. P. Kikkert nieuwe voorzitter VVV De Waddeneilanden in voor- en naseizoen -orden IgPii „Kom naar de wadden in voor- en naseizoen Martin Eelman pachter Zeeburg 2000 W.A. Visser: „Veel leden hadden liever gezien dat ik niet tussentijds zou aftreden Aktiecomité begin maart naar Den Haag Reklamecampagne NBT en Waddenfederatie Gesprek met commissie over dijken Eon oase van n speciale arranc catuur, v- K. N0WAK-K00IMAN VROUW IN BESTUUR TAXI (02220) 99 Optmlen K.T.F.-D.E.K. in Waldhoorn Soos brengt blijspel morgen Laatste wandeltocht winterserie zondag VRIJDAG 20 FEBRUARI 1976 TEXELSE 89e JAARGANG No. 9052 Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 734, en Ron Lodewijks, Noord wester 21, Den Burg, tel. (02220) 3986. COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 9,80 p. kw. 50 cent incasso; los 40 cent. Bank: Amro bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 38 ct. per mm excl. 4% BTW De nieuwe VW-voorzitter heet J. P. Kikkert, eigenaar van hotel Prinses Juliana in De Koog. Door 42 aanwezige leden werd hij woensdagavond tijdens de ledenvergadering met grote meerder heid (31 tegen 11 stemmen) verkozen boven tegenkandidaat J. C. Roeper, die eigenlijk geen tegenkandidaat was. I" (Ut/Ó PH.'.Ui/IC iitii Roeper verklaarde althans dat hij de leden dankbaar was in meerder heid niet op hem te hebben gestemd. „Ik hoop dat daarbij de vraag of een veehandelaar wel past in de WV een rol heeft gespeeld", aldus Roeper. Tij dens de bestuursverkiezing werd hij slechts met geringe meerderheid van zeven stemmen verkozen boven te genkandidaat H. Dros die 16 stemmen op zich kreeg uitgebracht. Voor de eind vorig jaar door een conflict van het toneel verdwenen Jan Hennink kwam mevrouw K. Nowak- Kooiman (exploitante van het bunga lowterrein Vredelust) in de plaats. Zij won van H. Hooyschuur met 26 tegen 15 stemmen en is daarmee naast Kik kert (die Boys-voorzitter Frans Hop man achter zich liet) het tweede nieu we gezicht in het VVV-bestuur. Tevens is mevrouw Nowak het enige vrouwe lijke bestuurslid; zij heeft zich daarj mee een plaats verschaft in een tradi tionele mannenclub. Verder werden H. M. Koopman en H. Segers in het bestuur herkozen; zij kregen met ruime meerderheid het vertrouwen boven A. v. d. Vliet en C. Kossen. De nieuwe voorzitter J. P. Kikkert, die ook hoofdbestuurslid is van de werkgeversorganisatie Horecaf, komt in de plaats van de aftredende W. A. Vis ser. Het laatste gedeelte van de verga dering stond in het teken van diens af scheid. Visser heeft 20 jaar deel uitge maakt van het VVV-bestuur waarvan 7 jaar als voorzitter. De eigenaar-exploi tant van hotel „Het Witte Huis" in De Koog volgde in 1968 C. van der Kooi op. Hij startte zijn VVV-loopbaan in het af delingsbestuur van de VVV De Koog. „Geen feest" Als redeh voor zijn tussentijds vertrek (zijn ambtstermijn was officieel nog niet afgelopen) gaf Visser op de gebonden heid aan zijn eigen bedrijf. „Het was voor mij de laatste jaren ontzettend moeilijk de noodzakelijke tijd aan de VVV te schenken, hetgeen ook ten op zichte van de vereniging onverantwoord 'was. Op de meest onzinnige tijden moest 's zomers vergaderd worden als aanpassing aan mijn persoonlijke om standigheden", aldus de verklaring van de scheidende praeses. Penningmeester B. Bakker concludeerde uit de woorden van Visser dat deze het aftreden als een persoonlijk feest ervaart. „Dat jokt hij; dat is niet zo. Het kan hooguit een be vrijding zijn In de zes jaar dat ik Bill als voorzitter heb meegemaakt, heeft hij zijn taak te enthousiast vervuld om zijn aftreden nu als een feest te zien", aldus Bakker. Visser verklaarde daarop dat hij het woord feest in een ironische be tekenis had geplaatst. „Ik bedoelde: het is een feest voor de vereniging dat zij van mij als voorzitter verlost is. Ik weet echter wel beter. Veel leden hadden lie ver gezien dat ik de periode had vol ge maakt", aldus eén zelfverzekerde Bill Visser. Kritiek Vooral de laatste jaren is er nogal wat kritiek op het bestuur en ook met name op Visser geweest. Bob Bakker; „Je hebt wel eens gezegd: Ik zou er graag uitwil- len. De grond wordt wel erg heet onder de voeten". In het rapport van het orga nisatie adviseursbureau Bakkenist, Spits e/i Co., het resultaat van een onderzoek naar het functioneren van de VVV, wer den geen waarderende woorden gespro ken over de bestuurlijke kracht. Ge pleit werd voor een verjongd en dyna misch bestuur. Onderzoeker Kroes be vestigde dat de oudere leden van het dagelijks bestuur al voor het begin van het onderzoek te kennen hadden gege ven op te willen stappen, maar dit door de interne moeilijkheden toen (nog) niet deden Nadat de heren M. C. de Gorter en P. Beemsterboer in oktober aftraden was Visser de enige van het aloude driemanschap die nog in functie was. Nu is met zijn vertrek ook de laatste vertegenwoordiger van de oudere garde van het toneel verdwenen en heeft de verjonging definitief zijn intrede ge daan. Uit het verloop van de vergadering, waarin geen enkele vraag en op- of aan merking uit de redelijk gevulde zaal te horen viel waardoor het ondanks de tijd rovende verkiezingen al na anderhalf uur (inclusief pauze) bekeken was, con cludeerde Visser dat de vereniging door (zie vervolg pagina 2) m ««X.. „Kom naar de wadden. Scheur je eens los van het vaste land en ga op een waddeneiland zitten. Dan weet je waar het woord rust vandaan komt. De waddeneilanden zijn in voor- en naseizoen een oase van rust met de mooiste natuur, speciale arrangemen ten en lage prijzen". Onder dit motto is de Waddenfederatie (overkoepe lend orgaan van de vijf wadden-VW's) onder auspiciën van het Nationaal Bureau voor Toerisme (NBT) van start gegaan met een landelijke reklame campagne om meer bekendheid te ge ven aan de Waddeneilanden als va- kantiegebied in voor- en naseizoen. MART1EN VAN DE WETERING Ook voor rek. van Ziekenfonds De heer M. H. Eelman wordt moge lijk de pachter van hoeve „Zeeburg", in de polder De Eendracht. Eelman heeft zich als geïnteresseerde gemeld bij het ministerie van CRM die binnen kort eigenaresse wordt van het 112 hectare grote bedrijf. Zoals bekend wil CRM „Zeeburg" tot voederplaats voor rotganzen maken om de vogels aldus te concentreren en een eind te maken aan de schade op de omrin gende bedrijven. Het was de bedoeling een pachter te werven die bereid is „Zeeburg" op zo danige wijze te runnen, dat de ganzen volop aan hun trekken komen. Deze funktie van „Zeeburg" is uitstekend te combineren met het schapenbedrijf van minstens duizend dieren dat Eelman voor ogen heeft. De natuurbeherende in stanties geven daarom voorkeur aan Eelman hoewel het aanvankelijke uit gangspunt was dat ieder die zich als pachter voor „Zeeburg" zou melden, ge lijke kansen zou hebben. Eelman heeft nog niet beslist; hij heeft de economi sche aspecten van deze voor hem ingrij pende bedrijfsverplaatsing nog in stu die. Geen schuur Als het doorgaat houdt dat in dat de veelbesproken „zwaar" gesubsidieerde KTF-DEK houdt vrijdagavond in „De Waldhoorn" weer de jaarlijkse uitvoe ring De drumband DEK treedt op on der leiding van de heer Trap en het grote korps o.l.v. de heer Mulder. Het jeugdorkest o.l.v. de heer Mulder besluit het programma voor de pauze waarna een non-stop taptoe van ongeveer een half uur volgt. De avond begint om 20.00 uur. in het landschap passende schuur van Eelman aan de Schilderweg niet hoeft te worden gebouwd. Dit voordeel is voor CRM echter niet doorslaggevend, want een echte oplossing van de problemen rond agrarische* bouw in de landschap pelijk kwetsbare delen van Texel bete kent het niet. Al spoedig zal men in het Hogeberggebied met een soortgelijke bouwkwestie worden geconfronteerd. De heer S. Ran wil hier een Meijert Boon-schuur bouwen. Deze zaak is ech ter nog niet aan de orde om aan deze agrariër eerst een bouwblok in het be stemmingsplan moet worden toegewe zen. De campagne voor het waddenge bied maakt deel uit van aktie voor het noorden van Nederland (Groningen, Friesland en Drente) en zal tot en met 1978 duren. De „buiten seizoen"-va- kantiegangers worden benaderd mid dels advertenties in de dagbladen en via drukwerk. De in het kader van de ze campagne samengestelde brochure „De Waddeneilanden in voor- en na seizoen" sluit aan bij de reeds be staande waddenbrochure en geeft een overzicht van hetgeen er op de eilanden is aan akkommodaties, be zienswaardigheden en verder nuttige algemene informatie. In de brochure (oplage: 20.000) staat van A tot Z een gerubriceerd overzicht van de meest uiteenlopende zaken zoals amusementshal, auto, bagage, bootver huur, dagrecreatieterreinen, historische huizen en gevels, naturistenstrand, kin dercrèches, vergadcrfacilitciten, honden kennels etc. Op de achterzijde zijn de hotel- en pensionarrangementen ver meldt. In de advertentiecampagne worden de drie provincies Groningen, Friesland en Drente als één streek ('t Noorden) aangeprezen. Dat geldt ook voor de vijf waddeneilanden (Texel, Vlieland, Ter schelling, Ameland en Schiermonnik oog) gezamenlijk. Voor de Waddenei landen zal driemaal een advertentie (in maart, april en augustus) worden ge plaatst, waarin ook de nadruk op het voor- en naseizoen wordt gelegd. De ad vertentie bevat een bon die naar de VW-Texel moet worden gestuurd. De VW hier fungeert als secretariaat voor de Waddenfederatie en draagt tijdens de waddenaktie zorg voor de „supersnelle toezending" (tekst advertentie) van de waddenbrochure. De vaste Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat heeft het uit de zeven dorpscommissies geformeerde aktiecomité uitgenodigd begin maart in Den Haag te komen praten over de situatie rond de Texelse dijken. Tijdens een bijeenkomst in het Hoornder dorpshuis „De Waldhoorn" heeft het aktiecomité dinsdagavond van gedachten gewisseld over hetgeen in het gesprek met de kamercommissie naar voren moet worden gebracht. Over het resultaat van deze gedach- tenwisseling wilde het aktiecomité geen nadere mededelingen doen. Zij is tevreden over de toezegging van minister T. Westerterp van Verkeer en Waterstaat dat Rijkswaterstaat nog voor de zomer met een afgerond plan voor dijkverhoging op tafel moet komen. Het Het NBT is opgericht door het mini sterie van economische zaken en de Al gemene Nederlandse Vereniging van VW's (ANVV) en belast met de stimu lering van het toerisme naar en binnen Nederland en ontwikkelt initiatieven die kunnen leiden tot een betere vervul ling van de groeivoorwaarden van het toerisme en de recreatie De totale re gionale campagne, waar de aktie voor Noord-Nederland en de Waddeneilanden deel van uitmaakt, is zo'n initiatief, waardoor iedere keer een deel van ons land bij de consument onder de aan dacht wordt gebracht. Beweegredenen voor de regionale campagnes zijn: be hoefte aan bevordering van de vrije tijdsbesteding, planmatige promotie van het binnenlands toerisme door een meerjaren-aanpak, praktische samen werking tussen belangengroepen en voordelen van promotie-technische aard, onder meer door beperking van de hoe veelheid informatie en een betere fi nanciële haalbaarheid. Vorig jaar kwam Limburg als eerste regio voor het voetlicht. Een onderzoek naar het aantal arrangementen leerde dat de campagne in Limburg heeft ge leid tot toename van recreatie en toe risme in deze provincie. In vergelijking met 1974 steeg het aantal boekingen voor arrangementen in Limburg vorig jaar met ongeveer 325°/o (meer dan het drievoudige van het jaar daarvoor). De omzet van boekingen nam van ruim 13 tot ruim 45 mille toe; dit bedrag is de helft van de totale jaaromzet van de provinciale VVV Limburg op bunga lowaanbiedingen en arrangementen. Het eerste jaar van de aktie komt volledig voor rekening van het NBT, het tweede jaar worden de kosten ge deeld en het derde (laatste) jaar ne men de betrokken VW's de kosten voor hun rekening. Na het noorden en de Waddeneilanden is Noordbra bant aan de beurt. De totale campag ne zal over ongeveer 5,5 jaar zijn vol- toond. Het NBT zal ongeveer 2,5 mil joen gulden in deze aktie steken. aktiecomité heeft genoeg geld in kas om voorlopig vooruit te kunnen. Er zijn flink wat giften binnengekomen en ook TESO heeft meegewerkt. De poster „Geen lijken, maar dijken" van Harry Ticlcmans is weer verkrijgbaar in de verschillende dorpen voor 1 gulden per stuk. Het aktiecomité voelt zich ver plicht tegenover de Texelse bevolking de ontwikkelingen rond de dijkverho ging nauwlettend gade te blijven slaan, hoewel zij van mening is tot dusver meer te hebben bereikt dan aan het be gin van de aktie voor mogelijk was ge houden. De demonstratie in Den Haag heeft ook vele reakties buiten Texel op geleverd. De toneelgroep van de Schoolvereni ging Oosterender Openbare School voert op vrijdagavond (heden) 's avonds om 8 uur op de geheel door ouders ver fraaide zolder van de school het blijspel „Bruintjes bier bruist beter" van Jim Keulemans op. De laatste wandeltocht van de winter serie heeft zondag plaats. Dit is een week eerder dan de afgesproken datum 29 februari, in verband met de wereld- kapioenschappen schaatsen in Heeren veen. Starten vanaf „Bos en Duin" tus sen 13.00 en 14.00 uur. De wandelaars worden er op attent gemaakt dat zij zondag al kunnen in schrijven voor de openingswandeltocht op 14 maart a.s., waarvan de start plaats heeft in de kantine van ZDH in Den Hoorn. Ook worden de leden verzocht zo spoedig mogelijk-de contributie 1976 te willen voldoen

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1