Veehouderijdageen goede gewoonte s.v.c. LAND BOUW Expositie duikclub in „De Bijenkorf" Maandag jaarvergadering Winnaars jeugdprijsvraag Rabobanken Sport vissersnieuws Opvoeren brommer brengt verzekeringsuitkering in gevaar Secretaris H.M.v.L. spreekt over waddendijk en CRM. De Zwaan won biljarttweekamp van Den Hoorn Bowlingcompetitie Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 20 februari 1976 Al een aantal jaren organiseren drie Texelse verenigingen op het gebied van de veehouderij een dag, waarop aan de leden nuttige informatie wordt ver schaft. Het zijn de Vereniging Texel tot het bestrijden van TBC onder het rund vee en andere veeziekten, de Rundvee- fokvereniging Texel en de Coöperatieve Vereniging voor KI Texel. Tussen de 70 en 80 personen hebben van 's morgens kwart over tien tot ruim 4 uur met grote belangstelling de be sprekingen gevolgd. Nog steeds een taak Vooral in het verleden heeft de Ver eniging Texel tot het bestrijden van TBC onder het rundvee en andere vee ziekten zeer nuttig werk verricht. Onder de stimulerende leiding van wijlen die renarts Noordijk werd de strijd aange bonden tegen de tbc onder het rundvee. Texel was daardoor één van de eerste gebieden in ons land met een tbc-vrije rundveestapel. Later volgde de strijd te gen de abortus. Uit de mededelingen van de directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Noordholland bleek, dat de dierziek- tebestrijding nog steeds nodig is. Hoewel de abortus onder het rundvee op ons eiland en ook in de kop van Noordholland geen probleem meer is komen er in het zuiden van onze pro vincie ieder jaar een aantal gevallen voor. Zo moesten in 1975 nog 150 run deren, die aan deze ziekte leden worden overgenomen Het verschil tussen de gebruikswaarde van deze dieren en de slachtwaarde wordt aan de eigenaren vergoed. De opsporing van abortusgevallen wordt de laatste jaren moeilijker. Al een flink aantal jaren wordt de controle op deze ziekte verricht door het riemen van monsters melk. De melk afkomstig van een met abortus besmette koe kan bij het nemen van een monster uit de bekende melkbussen duidelijk worden aangetoond. Nu er steeds meer in de melktank wordt gemolken treedt een zodanige verdunning op, dat dit moeilij ker wordt. Wat het mond- en klauwzeer betreft werd er op gewezen, dat er thans een entplicht bestaat. Tot nu toe was het zo, dat men alleen in moeilijkheden kwam als men over wilde gaan tot de verkoop van een niet geënt dier. Nu is men in overtreding als er op het bedrijf dieren ouder dan 4 maanden voorkomen, die niet tegen mond- en klauwzeer zijn ge- ent. Uitbreiding virusziekten Een ziekte, die op het moment in de belangstelling staat is de I.B.R. koeien- griep. De heer Van Beusekom wees er op, dat de besmetting met deze ziekte voor 90 - 95% tot stand komt via con tact van rund tot rund. Overdracht van deze ziekte via de mens komt weinig voor. De heer Van Beusekom wees er ver der op, dat in het algemeen moet wor den gezegd, dat de virusziekten in op mars zijn. Hij meende daarvoor 2 oor zaken te moeten noemen. In de eerste plaats is er de invoer van vee uit andere landen. Als tweede noemde de heer Van Beusekom de grotere concentraties De koppels vee worden steeds groter en bovendien wordt in de moderne stallen het contact tussen de dieren groter Een andere gevreesde ziekte is de leukose of bloedkanker. De „insleep" is hierbij vooral uit Duitsland afkomstig. Wat de I.B R. koeiengriep betreft was de heer Van Beusekom van mening, dat we met deze ziekte zullen moeten leren leven. Invoerverbod voor Texel Van enkele kanten werd de suggestie gedaan om een invoerverbod van vee voor ons eiland in te stellen Bij de be strijding van de tbc en abortus zijn hiermee zeer goede ervaringen opge daan. Uit mededelingen bleek, dat de Texel se handelaren eventueel bereid zouden zijn hieraan mee te werken. Men vrees de, dat dit met handelaren van de vaste wal moeilijker zou liggen. Bii het gemeentebestuur zou worden geïnformeerd of het invoerverbod van vee nog steeds bestond, of dat eventueel weer ingevoerd zou kunnen worden. Lidmaatschap verplicht? Door één van de aanwezigen werd ge- informeerd of het lidmaatschap van de vereniging voor veehouders verplicht was. Uit het door de heer Van Beuse kom gegeven antwoord bleek, dat dit lidmaatschap uitsluitend kon worden beëindigd door het opruimen van de hele veestapel. Volgens seizoen praatavonden Voorzitter B. v d. Beek deed de me dedeling, dat het bestuur overweegt in een volgend seizoen praatavonden met de Texelse dierenartsen te beleggen. Rundveefokvercniging had moeilijk jaar in personcelssector In zijn openingswoord memoreerde voorzitter H. Tjepkema het overlijden van de stamboekhouder B. Oostra en de monsternemer H. J. Zijm. Ter nagedach tenis aan deze twee medewerkers werd één minuut stilte betracht. De heer D Kal verboer werd door ziekte enkele maanden aan het werk onttrokken Een bijzonder woord van waardering werd gesproken aan het adres van Kees Vlaming, die als 3e kracht opeens voor de taak stond het werk voort te zetten. Voorzitter sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de Texelse vereniging in het geheel van de Noordhollandse Fok- verenigingen een zeer eervolle plaats inneemt. Het voorlaatste jaar stond on ze vereniging op de 3e plaats in Noord holland, het laatste jaar bezette onze ver eniging de 5e plaats. De contributie zal voor het nieuwe jaar op ƒ50,per bedrijf worden ge handhaafd. De omslag per koe moet worden verhoogd van 29,tot ƒ31, per koe. Binnenkort zal het kantoor verplaatst worden naar de bovenverdieping van het woonhuis, dat naast de Zuivelfa briek is gelegen. Tot nu toe wordt voor een aantal le den nog een zg. monsterboekje bijge houden. Het bestuur is van mening, dat de noodzaak daarvoor naast de compu terformulieren, die een volledig over zicht van de produktie geven niet nodig is. De leden, die het monsterboekje toch willen houden zullen hiervoor in de toe komst moeten gaan betalen. Hetzelfde geldt voor hen, die een zg. particulier register willen laten bijhouden. Het be stuur denkt aan een vergoeding van 25,per jaar. Tot heden ontvingen de veehouders met meer dan 40 koeien een korting op de omslag per koe. Met ingang van dit jaar zal dit pas gebeuren bij een aantal van meer dan 50 dieren. Verschil tussen hoeveelheid melk bij Zuivelfabriek en Fokvereniging Eén van de aanwezigen haakte in op een opmerking van de heer Koolhof, die gemaakt werd op de Algemene Verga dering van de Bedrijfsvereniging. De heer Koolhof had geconstateerd, dat op bepaalde bedrijven een groot verschil aanwezig is tussen de hoeveelheid afge leverde melk en die er volgens de gege- vens van de Fokvereniging moest zijn gewonnen. „Wordt er hercontrole uitge oefend op de gegevens, die via de Fok vereniging Texel worden verkregen" was de vraag. Uit het door Ir. Zijlstra gegeven ant woord bleek, dat de hercontrole er de laatste jaren bij ingeschoten was. Bij in het verleden uitgevoerde hercontroles kwamen echter geen fouten naar voren. In heel Noordholland bedraagt het aan tal gevallen, waar inderdaad van fraude moet worden gesproken nog niet één p$* jaar. Men was dan ook van mening, dat eventuele grote verschillen een andere oorzaak moeten hebben dan onjuiste gegevens van de Fokvereniging. Van de inleiding van Ir. Zijlstra en de vergadering van de KI-vereniging Texel hopen we in een volgend nummer ver slag te doen. In de middagvergadering van de Vee houderijdag hield Ir. Zijlstra van het Consulentschap voor de Veehouderij te Alkmaar een inleiding, die een terugblik en een visie voor de toekomst inhield. Er is de laatste 10 jaar enorm veel veranderd in de bedrijfsvoering op de veehouderijbedrijven. In deze periode nam het aantal bedrijven in onze pro vincie met 3.800 af. Waren 10 jaar gele den bedrijven met meer dan 50 melk koeien nog vrij zeldzaam, op dit mo ment zijn er 400 van deze bedrijven in onze provincie. Daarbij is de produktie per koe toe genomen van 4.600 kg tot 5.400 kg Ook op Texel wordt dit spoor gevolgd. Zo blijkt, dat op één derde deel van de melkveehouderijbedrijven twee derde deel van de melk wordt gewonnen. Ter wijl op de bedrijven met een melktank per jaar gemiddeld 220.000 kg melk wordt geleverd is dit op de „bussenbe- drijven" maar 50.000 kg. Hoewel ook het aantal fokschapen wel iets is gestegen is het beeld hier toch veel stabieler. Wel moet worden geconstateerd, dat de melkprijs onder druk staat De kans op een belangrijke verhoging van de melkprijs zit er niet in. Politiek is dit niet haalbaar. Gemiddeld moet van een negatief re sultaat worden gesproken op de veehou derijbedrijven. Daarbij vallen echter de grote verschillen op. Zo bleek uit de overzichten van het Bureau voor Be drijfseconomisch Onderzoek te St Pan- cras, dat op vergelijkbare bedrijven een verschil in inkomen kan voorkomen van ƒ100 000,per jaar. Hoe zal het met de schapenhouderij gaan? Uit de inleiding van de heer Zijlstra bleek, dat deze niet geheel gerust is op Iblijvende goede uitkomsten voor de schapenhouderij. Tot nu toe krijgen de schapenhouders in ons land door een bevoorrechte positie op de Franse markt een veel hogere prijs voor het schapen vlees dan de Engelse en Ierse fokkers. Ir. Zijlstra was van mening dat dit grote verschil niet alleen te danken is aan een betere kwaliteit van het Nederland se schaap, hoewel er wel van een ver schil in kwaliteit is. Indien aan de bevoorrechte positie van onze schapenhouders een eind zou komen zou dit volgens de heer Zijlstra tot gevolg hebben, dat de prijzen veel dichter bij elkaar zouden komen. Dit zou een verlaging van een paar gulden per kilo voor onze schapenhouders kun nen betekenen. In de discussie bleek, dat niet alle schapenhouders de vrees van de inlei der deelden. Zeer goede resultaten bij rundveefokkerij Ir. Zijlstra gaf een uitvoerig overzicht van de resultaten, die de laatste jaren met de fokkerij in onze provincie zijn verkregen. Uit een door spreker ge maakte prognose bleek, dat ook in de toekomst nog op een verbetering van de produktieaanleg mag worden gerekend. Het is buitengewoon verheugend, dat bij de verbetering van de produktieaan leg Texel in de voorste gelederen staat. Dit is speciaal te danken aan de uitste kende fokresultaten van de Texelse stie ren Keimpe 33 van de Beukenhof en Tonia's Adema 17. In een overzicht, waarin het fokresul- taat van de 10 beste stieren in onze pro vincie werden nagegaan stond Tonia's Adema 17 op de 2e plaats en Keimpe 33 van de Beukenhof op de 4e plaats. Een resultaat waarmee de Texelse melkvee houders een belangrijke troef in handen hebben om de produktieaanleg van hun dieren te verbeteren. De heer Zijlstra drong er evenals la ter ook de voorzitter van de KI-vereni ging op aan om voor het grootste deel van de melkkoeien gebruik te maken van stieren met goede verervingsresul taten. Daarnaast werd er op aangedron gen om voor de melkvaarzen gebruik te maken van zg. „proefstieren". Als dit laatste gebeurt mist men de kans om op het spoor van stieren met goede verer- vingsresultaten te komen Vergadering KI-vereniging Voorzitter Herweyer gaf een over zicht van de gang van zaken in het af gelopen jaar. Er werden 2 jonge stieren ingezet. Van de stier Alex 249 werden de eerste vaarzenlijsten afgesloten. Hoe wel het aantal aan de lage kant is, is de indruk toch zo, dat we wel enige ver wachting van deze stier hebben Van 17 afgesloten lijsten, waarbij de dieren op een leeftijd van 1.11 jaar afkalfden was het resultaat als volgt: 4.443 kg melk, 4,08% vet, 3,44eiwit. Het aantal melk- dagen was 290. Hoewel het bevruchtingsresultaat iets lager lag dan vorig jaar kan toch van een goed resultaat worden gesproken. Na eerste inseminatie was 71% van de dieren drachtig. Ruim 78% van de Texelse dieren wordt geïnsemineerd met sperma van Keimpe 33 en Tonia's Adema. Voor de laatste stier blijft het een zwak punt, dat het sperma zich niet laat invriezen Zeer goede financiële resultaten Dank zij de buitengewoon goede fok resultaten van de twee Texelse topstie- ren kan blijvend van zeer goede finan ciële uitkomsten worden gesproken. De vraag naar sperma van de beide stieren is nog steeds zeer groot. Het bestuur had besloten aan de Rundveefokkerij Texel een vergoeding van ƒ7.500,te geven voor verleende diensten. Zonder het werk van de Fok vereniging kan de KI-vereniging zijn werk niet doen. Vrijdag en zaterdag (20.00 uur) voor de liefhebbers van een karatefilm, een Hong-Kong-topper met Bruce Lee in de hoofdrol: „The big boss". Onze held ver laat het ouderlijk huis en vertrekt naar Bangkok om daar een nieuw leven op te bouwen. Gekleed in zijn Chinese werkkiel, op sandalen en in een bundel tje over de schouder zijn schamele be zittingen, bezit hij voorts een onvoor stelbare dosis rechtschapenheid. Geheel toevallig komt Bruce aan de slag in een fabriek, waarvan de eigenaar zich ver rijkt door middel van de exploitatie van bordelen en een bloeiende handel in ver dovende middelen. Bruce Lee stelt een enorm aantal boosdoeners buiten ge vecht en dat zijn evenzovele harde sce nes. Aan het einde staat er zelfs een hele rij ongure types in de tuin van „the big boss" op hem te wachten. In deze bloedige finale bewaart hij de sterkste tot het laatst, een beproefd recept om de spanning er in te houden. In de onafzienbare reeks Chinese knokfilms is „The bigg boss" een der befaamste. (Toegang 18 jaar). Zondag-, maandag- en dinsdagavond (20.00 uur) een peprise: Pdul Verhoe- vens filmversie van „Turks fruit". Ver hoeven verklaarde in een interview: „De film en het boek zijn twee dingen die naast elkaar staan, maar op dezelfde ondergrond. Men moet de film dus niet gaan zien als een getrouwe overzetting van het boek op het doek. Men doet er goed aan dat zich te blij ven herinneren, want het zijn juist de harde effecten uit Wolkers' boek welke door Verhoeven werden gebruikt. Wat er in de roman aan gevoel tussen de re gels aanwezig is, blijkt in de film totaal verdwenen. Een technisch knap en han dig commercieel breiwerk van „leuke" voorvallen is het resultaat. Wie eerst de film (met de overbekende ruige figuur van Wolkers in het hoofd), de roman las, zal moeilijk wennen aan de veel te nette Rutger Hauer. Net zoals het lezen van een boek een persoonlijke belevenis is, ondergaat ieder ook het zien van de film nogal verschillend Wanneer men echter in een volle bioscoopzaal het publiek gezellig hoort lachen bij de wellicht aan doenlijk bedoelde scenes, is duidelijk dat Wolkers hier artistiek gezien niet zo blij mee hoeft te zijn. Dat er onmiddel lijk na het uitkomen van de film enige herdrukken van de pers kwamen is na tuurlijk een andere zaak. (Toegang 18 jaar). Zondagmiddag (3 uur) „Tekenfilmfes tival", waarin diverse uit Amerika af komstige korte cartoons, voor het nodi ge plezier zorgen. Te zien zijn o.a. Popeye- en Pink Pantherbelevenissen. (Voor alle leeftijden). OOSTEREND In „De Bijenkorf" te Oosterend houdt de Duikclub Texel in samenwerking met het Duikgenootschap Nederland een tentoonstelling van on derwaterfoto's. Bezoekers zijn (gratis) welkom op vrijdagavond vanaf 19.00 uur en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. De onderwaterfoto's (vergrotingen van 50 x 60 cm) zijn gemaakt door leden van het Duikgenootschap Nederland (de heren H. Knook, G. Heuvelman, G. Kon, E. Thibauw en C. Wallaart) waarmee de Texelse Duikclub nauwe relaties on derhoudt. Naast deze zwart-wit foto's worden ook kleurenfoto's getoond en wellicht worden ook kleurdia's (auto matisch) geprojecteerd. Alle foto's heb ben het leven onder water voorna melijk rond wrakken als onderwerp. De opnamen werden niet alleen ge maakt in (sub)tropische zeeën maar ook in de Noordzee. Pop Verder zal een pop worden tentoonge steld, voorzien van een complete duik- uitrusting en ook diverse soorten onder watercamera's worden getoond. De Duikclub Texel heeft zelf twee fotogra ferende leden: de heren F. Boon en B. v. d. Vis. Eerstgenoemde heeft het on- denvaterhuis van zijn camera zelf ge maakt. Het evenement is bedoeld om de be langstelling voor de onderwatersport te vergroten. Tevens wil de 23 leden tel lende Duikclub zich eens presenteren aan het publiek. DE COCKSDORP Sportvereniging Cocksdorp houdt maandagavond 23 fe bruari de jaarvergadering in het Eier- landsche Huis, aanvang 20.00 uur. Bij de bestuursverkiezing zal een opvolger gekozen moeten worden voor de heer J. van Zon die zich niet herkiesbaar heeft gesteld. In het afgelopen jaar hebben de coö peratieve bankorganisaties in diverse Europese landen de 6e internationale jeugdprijsvraag georganiseerd. Aan deze prijsvraag kon iedereen in de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar deelnemen. Zij moesten daartoe een deelnemersformu lier bij de Rabobanken halen. De prijs vraag stond in het teken van de Olym pische winterspelen. Er waren 8 vragen te beantwoorden en een werkstuk moest worden ingeleverd. Ook de Texelse jeugd heeft in groten getale deelgenomen. De wedstnjdfor- mulieren en de werkstukken werden in geleverd bij de Rabobank Texel. Op Texel zijn drie prijswinnaars uit de bus gekomen, te weten Martien Witte en Robert Witte, Muyweg 11, De Cocks dorp en Anke van Trigt, Boogerd 1, Den Burg. De winnaars hebben inmiddels hun prijzen via de Rabobank Texel thuis ontvangen. Tijdens de jaarvergadering van de Sportvissersclub Texel die vrijdag door 16 leden werd bezocht zijn enige wijzi gingen in het bestuur opgetreden. Af tredend en niet-herkiesbaar waren H. Martens, voorzitter en commissaris H. Witte. Voor deze twee bestuursleden zijn in de plaats gekozen M. v. d. Zwaag, voorzitter en A. Banda, commissaris. Tijdens deze vergadering werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de winterserie 1975-'76 De eerste aan A. Banda; de 2e aan M. v. d Zwaag en de 3e aan P. Verhagen; tevens kregen de jeugdige deelnemers aan de winterserie een medaille als herinnering en als sti mulans om ook bij de volgende wed strijden aanwezig te zijn. De sportvissersclub heeft een pro gramma in elkaar gezet van 33 wed strijden, verdeeld over 4 groepen: 14 kampioenswedstrijden, 7 wedstrijden ■vinterserie en 11 gasten wedstrijden. Ook staat een internationale wedstrijd op het programma die op 19 april wordt gevist. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de secretaris van de sportvissersclub Texel: P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg. Inschrijfgeld nieuwe leden is ƒ2,50 en de jaarcontributie bedraagt voor senioren ƒ15,en junioren van 16 tot 18 jaar ƒ7,50 en voor de jeugd tot 16 jaar ƒ5 Evenals vorig jaar werd ook nu beslo ten om over 1975 een bedrag van ƒ10, per geïnsemineerd dier terug te betalen. Het zeer goede resultaat van de Texel se KI-vereniging was voor één van de afgevaardigden van de vaste wal aanlei ding om te zeggen dat de Texelse KI- vereniging, die aanvankelijk als het „kleine zusje" werd aangeduid een „gro te broer" is geworden. C. van Groningen Het „opvoeren" van bromfietsen is ook op Texel een zeer verbreid kwaad. In kringen van sommige jongelui is het meer regel dan uitzondering. De brom mers die vorige week betrokken waren bij de frontale botsing op het fietspad van de Postweg bij „Rio Grande" en waarbij een jongeman zeer ernstig aan een been werd gewond, waren beide aanzienlijk opgevoerd. Een der brom mers kon zelfs een snelheid halen van ruim tachtig kilometer en was in feite een motorfiets geworden omdat de cy linder was vergroot. De politie verzocht ons erop te wijzen dat bij ongelukken waarbij opgevoerde bromfietsen betrokken zijn uitkering door de verzekering hoogst onzeker is, afgezien van het levensgevaar dat ont staat bij snelheden waarop de construc tie van een bromfiets niet is afgestemd. Omdat het veelal om minderjarige jon geren gaat, zullen de ouders de gevolgen krijgen te dragen en gehoopt wordt dan ook dat van die kant wat meer hulp komt om het opvoeren van bromfietsen terug te dringen. Ir. J. W. Raap, algemeen secretaris van de Hollandse Maatschappij van Landbouw houdt dinsdagavond 24 fe bruari een inleiding voor de Texelse HMVL-afdeling in hotel „De Linde- boom-Texel". De heer Raap zal spreken over de prijsontwikkelingen van de landbouwprodukten, verhoging van de Texelse Waddenzeedijk, aankoop land bouwgronden door CRM op Texel en andere aktuele zaken. De traditionele jaarlijkse wedstrijden tussen de biljartverenigingen De Zwaan en Den Hoorn is deze keer in een 199 overwinning voor De Zwaan geëindigd dat daarmee de wisselbeker weer in be zit heeft. In de eerste ontmoeting in De Zwaan won de thuisclub 6 van de 7 partijen en verloor er slechts één. De tweede reeks partijen eindigde in een 77 gelijk spel. Meest opmerkelijk was de partij tussen Peter Beerling (De Zwaan en Klaas de Leeuw. Laatstgenoemde kwam uit ver loren positie onstuitbaar terug en be sloot de partij met een serie van 12, Beerling op twee punten van de zege achterlatend. Ook de partij P. A. Zegers- D. Timmermans eindigde in remise. Timmermans scoorde in de nastaat 7 punten. Uitslagen van 11 en 12 februari: JKM-Sommeltjes 1- -2 Bistro-Wielewaal 2- -1 Ran Motoren-Prinses Juliana 1- -2 The Pins-Atilya 3- -0 S. Bremer-Toyota 2- -1 The Dogs-Rentenaar Opel 2- -1 Ran Motoren-De Pioniers 2- -1 The Old Timers-Cross 2- -1 De Koogel-King Com 1- -2 De opgaande lijn bij Sommeltjes zit er duidelijk in. Een 21 overwinning op JKM was zeer verdienstelijk. The Pins blijven stijgen door een knappe 30 overwinning op Atilya. Toyota blijft ver onder de maat gooien Een game van 74 pins voor Rob Beumkes mag niet ge beuren. Een 21 nederlaag tegen Siem Bremer was het resultaat. De Pioniers moesten hun meerdere erkennen in Ran Motoren dat vooral door een serie van 470 van Kees Keijzer de zege behaalde. De Koogel zag zijn opmars onderbroken door een 21 nederlaag tegen King Corn. Kees Keijzer noteerde deze week de hoogste game: 199. 486 was de hoog ste serie, gegooid door Wop Rienks. De gezusters Greetje Koom-Penha en Irene Penha waren bij de dames het best op dreef. Greetje noteerde een serie van 423, terwijl Irene een game van 180 liet aantekenen. De eerste drie na vijf wedstrijden zijn, resp. gespeeld, gewonnen, verloren, to taal kegels, gemiddelde, hoogste spel, hoogste serie: De Pioniers 5 11 4 6467 431 164 437 The Pins 5 11 4 6141 409 180 420 The Dogs 5 11 5 6683 446 160 470 Programma 18 februari 20.00 uur: Ran Motoren-Cross Old Timers-King Com De Koogel-Toyota 18 februari 22.15 uur: Siem Bremer-Millionairs Prinses Juliana-Rentenaar Opel The Dogs-Sommeltjes 19 februari 22.15 uur: JKM-Wielewaal Bistro-Atilya De Pioniers-The Pins Zaterdag 21 februari Texelse bowling kampioenschappen. Aanvang 9.30 uur.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5