POR? Politiebureau als opnamestudio programma Texel A1 pupillen kampioen Texel-Zaanstad 4—1 Andijk-ZDH 4-0 Schoorl-Tex. Boys 0—9 Gelukkig gelijkspel van Oosterend tegen Kreileroord Strandvogels-Cocksdorp 8-0 De Koog-Dirkshorn 8—2 ZDH 2-Geelzwart 4 41 DWOW 4-Tex. Boys 3 2—1 Helder 4-SVO 2 1-1 Tex. Boys 2-Zeevogels 2 21 Badmintonnieuws Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 23 maart 1976 m WOENSDAG 24 MAART 1976: Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys A2-Texel Al, 18 00 uur Afdeling B: Texel Bl-Texel B3, 18 00 uur Afdeling C: Oosterend C2-Oosterend Cl, 18.00 u. MEDEDELINGEN: Z.D.H. Dinsdagavond is er geen trainen. De senioren trainen vrijdagavond om 7 uur waarna om 8.30 uur in de kantine de jaarvergadering begint. Alle leden en donateurs worden verwacht. F.Z. UITSLAGEN: ZATERDAG 20 MAART 1976: Afdeling Noordholland: West Frisia-Oosterend (Z) 02 Oosterend (Z) 2-Dindua 6 03 Junioren: Oosterend Al-Vrone A2 38 HCSC Bl-Oosterend BI 2—0 Cocksdorp Bl-St. Boys BI 53 Tex. Boys B2-ZAP B3 4—1 W.Meer B2-Oosterend B2 20 Watervogels Cl-Texel Cl 00 Call.oog Cl-Tex. Boys Cl 40 Oudesluis Cl-Oosterend Cl 12 VZV Cl-ZDH Cl 1-^ Texel C4-WGW C5 4—0 Petten C2-Texel C3 1—5 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Oosterend Al 30 De Koog Al-Texel A3 3—0 ZDH Al-Cocksdorp Al 17 Tex Boys Al-Tex. Boys A2 40 Afdeling B: Tex. Boys BI-De Koog BI 41 Oosterend BI-Cocksdorp BI 19 Texel B2-Texel BI 1—4 Afdeling C- Oosterend C2-Texel Cl 14 Texel C2-Texel C3 3—0 ZONDAG 21 MAART 1976: Afdeling Noordholland: Texel-Zaanstad 41 Andijk-ZDH 4—0 Schoorl-Texelse Boys 09 Oosterend-Kreileroord 11 Strandvogels-Cocksdorp 80 De Koog-Dirkshom 32 Geelzwart 2-Texel 2 41 Texel 3-Geelzwart 3 02 Helder 4-Oosterend 2 11 ZDH 2-Geelzwart 4 41 Oosterend 3-WGW 5 0—8 DWOW 4-Tex. Boys 3 2—1 Zeemacht 5-Texel 4 41 Junioren: Texel Al-Hollandia T. Al 0^ Texel C2-HRC C3 1—1 Dames: Tex. Boys-Zeevogels 20 Tex. Boys 2-Zeevogels 2 21 Direkt na de aftrap ging Texel in de aanval hetgeen resulteerde in een doel punt van Klaas Dirk Koorn. (Na vijf minuten ontving hij een hoge bal van Hans Geus en lanceerde een schuiver in de uiterste linkerhoek Na dit doelpunt van de Texelaars kwam een goede aan val van Zaanstad. De Zaanlandse rechtsbuiten gaf een hard schot af dat door Aad Vaars niet klemvast ge houden werd. Hij liet de bal los maar door Arie Zijm kon een doelpunt ver meden worden. De hoekschop, die hier het gevolg van was, leverde geen resul taat op. Het was het team van Texel dat het meest in de aanval bleef. Jan van Bennekom schoot uit een voorzet van Guus Zegel in het Zaanstad-doel maar dit doelpunt werd afgekeurd wegens hands". Na een half uur was het op nieuw Guus Zegel die een lange voorzet gaf. Hans Geus .rondde kalm af en )racht de stand op 20. Hiermee brak le rust aan. waarna Texel tegen een •traffe wind in moest spelen. Op het niddenveld was het nu vooral Louis (Jriot die op volle toeren begon te Iraaien. Ook Jan van Bennekom en Gert Pansier kwamen steeds beter op dreef, odat Zaanstad voortdurend in de ver lediging werd gedrukt. Er ontstonden eel hachelijke momenten voor het iaanstad-doel. Na een kwartier in de :weede helft gaf Hans Geus een hoge roorzet die van richting werd veranderd n door Guus Zegel in het doel werd ge- verkt. Even hierna werd het zelfs 40 oen Guus Zegel vanuit buitenspelposi- ie scoorde Het doelpunt werd ondanks irotesten van de Zaanlanders goedge keurd. Bij deze stand geloofde Texel het erder wel. Het gevolg was dat de te enstanders de eer konden redden en ie eindstand op 41 brachten. De wed- trijd ging als een nachtkaars uit en 'exel behaalde een verdiende overwin ning op een zwakke tegenstander. Andijk dat de laatste jaren steeds ver- Ier afgezakt is, is blijkbaar van plan >m zo snel mogelijk weer hoger op de anglijst te komen. De lijstaanvoerder beschikt over een zeer snelle ploeg. ZDH moest zwaar gehavend aantreden en speelde eerst tegen de harde wind in. Na 20 minuten stonden zij al met 30 achter. Toch kreeg ZDH voor de rust nog een paar kansjes maar het bleef bij 30 Na de thee met de wind in de rug probeerde ZDH de achterstand snel in te lopen. Reeds na 2 minuten schoot Jan Commandeur net naast, maar doordat de voorhoede het verder liet afweten ble ven doelpunten uit. De Andijkers brach ten vlak voor het eindsignaal de stand nog op 40 en daar bleef het bij De conditie speelt bij ZDH momenteel be hoorlijk parten. De Boys hadden een fikse tegenstand verwacht in de uitwedstrijd tegen Schoorl. Het pakte echter geheel anders uit De Schoorl-achterhoede was deze keer slecht in vorm, maakte vooral in de eerste helft vele fouten welke door de attent reagerende Boys-voorhoede goed werden afgestraft. Al na l1^ minuut was 't raak. Een verdediger trachtte een goede 1-2 combinatie tussen H. van Sambeek en J. Pool te onderbreken doch deponeerde de bal daarbij in eigen doel. 10 minuten later was het weer raak. H. van Sambeek onderschepte de bal na een slecht afgeweerde Boys-aanval en schoot meteen hard en onhoudbaar raak (20). Binnen 20 minuten keek Schoorl al tegen een 30 achterstand aan toen R. v. d. Stap een misverstand tussen doelman en verdediger benutte om no. 3 te laten noteren. Zo te zien een een zijdige wedstrijd, doch dat was het met. De Schoorl-voorhoede deed soms goede dingen met de bal. De Boys-verdediging kon echter steeds goed ingrijpen en ook keeper Wessels kon enkele keren zijn kunnen tonen. De ruststand werd 40 door de Schoorl-doelman die een goed genomen hoekschop van H. van Sam beek verkeerd beoordeelde en de bal in eigen doel sloeg. In de tweede helft had Schoorl windvoordeel. Dit hielp hen om de eerste 15 minuten veel in de aan val te gaan. Echte kansen leverde dit echter niet op. De Boys-keeper moest leven van een paar terugspeelballen maar kon daar niet warm van worden. Die kwamen daarna wel aan de andere kant. Keer op keer wisten de Boys door soms knap samenspel het Schoorl-doel te bedreigen. Naast verschillende ge miste kansen leverden dit nog 5 doel punten op. Deze kwamen op naam van G Legierse (3), H Witte (1) en R v. d. Stap (1). De grootste verrassingen kwamen na afloop. Zuidermeer haalde het stoute stukje uit om St. Boys op eigen veld met 21 te verslaan en SSV deed dit tegen Hauwert (no. 3) met liefst 30. Goede berichten voor de Texelse Boys die nu de kans hebben het karwei zelf af te maken. Er moet echter nog wel een en ander gepresteerd worden. Te be ginnen zondag a.s uit tegen Oosterend, volgt dan nog Hauwert thuis en SSV uit. Oosterend is er niet in geslaagd een overwinning te behalen tegen het on deraan staande Kreileroord. De bezoe kers hadden gedurende de hele wed strijd een veldoverwicht en kwamen in de tweede helft met 10 voor te staan. Via een doelpunt van Plaatsman wist Oosterend toch nog een punt uit deze wedstrijd te halen. Meteen na het begin van de wedstrijd bouwde Kreileroord een veldoverwicht op. Er ontstonden tal van kansen voor het Oosterend-doel, die echter geen doelpunt opleverden, vooral door goed verdedigen van de SVO-defensie. Na de rust speelde Oosterend iets beter maar Kreileroord was in de counter zeer ge vaarlijk. Tot tweemaal toe verscheen de Kreileroord-spits Benhaker alleen voor doelman Koning, maar hij slaagde er niet in te scoren. Een kwartier voor tijd nam Kreileroord toch nog vrij onver wacht de leiding. Benhaker tikte uit een vrij onoverzichtelijke situatie de bal langs doelman Koning. In een wanhopig slotoffensief scoorde Plaatsman nog de gelijkmaker maar Kreileroord ging toch als morele overwinnaar van het veld Opnieuw heeft Cocksdorp een zware nederlaag geleden. In de eerste helft wist het team, dat weer niet volledig kon aantreden en nu o.a. de keeper miste, de schade nog wel te beperken. In de tweede helft was het (mede door een aantal misverstanden van de kee per met de achterhoede) Strandvogels dat nogal gemakkelijk kon afstevenen op een grote maar zeker geflatteerde overwinning. De Koog heeft in een spannende wed strijd het sterke Dirkshom een onver wachte nederlaag toegebracht. De Koog kwam in de 2e minuut goed weg toen de doorgebroken linksbuiten tegen de lat schoot. 10 minuten later kwam De Koog nogal fortuinlijk op 10. Een ver schot van P. Nowak werd door de kee per verkeerd beoordeeld waardoor deze via zijn vuist in eigen doel belandde Vijf minuten later maakte Dirkshom gemakkelijk gelijk na een slecht geno men doeltrap van H. Jonker. Bij het hieropvolgende Dirkshom-offensief sloeg T. Witte de bal met de hand uit de bovenhoek: penalty. Deze werd door keeper Dekker uitstekend gestopt. Toch nam Dirkshom hierna een 12 voor sprong waarbij de aanvaller de bal uit de handen van de keeper trapte. Dit be paalde tevens de ruststand. In het eerste kwartier van de tweede helft zette De toekennen van een penalty werd naar de kleedkamer gestuurd. Na tien minuten spelen in de tweede helft kwam SVO 2 toch met 10 voor door een uitval van B. Molanus. Kort hierna kon Helder 4 de gelijkmaker laten aantekenen, waar bij het bleef: 11. ZDH had uit met 130 gewonnen van het laaggeklasseerde Geelzwart. Thuis ging het echter zo gemakkelijk niet. ZDH speelde eerst tegen de harde wind in, wat resulteerde in afwisselend en aantrekkelijk voetbal. ZDH wist uit twee aanvallen kort achter elkaar een voorsprong te nemen. André Bakker en Ton Waterman scoorden. Geelzwart wist nog een keer te profiteren van een mis verstand zodat de ruststand 21 werd. In de tweede helft probeerde Geelzwart de achterstand blijkbaar zo klein moge lijk te houden De bezoekers kwamen niet meer op de helft van hun tegenstan der. De wedstrijd kreeg daardoor een rommelig karakter. Henk Bruin wist tweemaal te doelpunten en de Hoorn- ders misten nog twee strafschoppen, zo dat de eindstand 41 werd Texelse Boys 3 heeft de laatste wed strijd niet in winst om kunnen zetten. DWOW ging vlot van start want zonder dat een Boys-speler de bal had kunnen raken lag de bal na 1 minuut spelen al achter keeper S Zijm. Dat de rust in ging meteen 20 achterstand lag aan een black-out van de scheidsrechter die inplaats van een vrije trap tot ieders verbazing een strafschop aan DWOW toekende. In de tweede helft hadden de Boys de beste papieren doch verder dan een knap doelpunt van E. Stiekema wis ten ze niet te komen. Voordat ze aan de wedstrijd begonnen was door een paar Boys-spelers Geelzwart al gehuldigd die, om 12 uur spelend, door een 70 overwinning op Wiron het kampioen schap in deze afdeling behaald had. Boys 3 behaalde een zeer verdienstelijke 3e plaats en kan er zich op beroemen de kampioen tweemaal verslagen te heb ben. Het Al pupillenelftal van Texel is za terdag onbedreigd kampioen geworden door met 30 te winnen van Oostcrend Al. Dat was aanleiding tot uitbundige feestvreugde, temeer daar het elftal in de competitie nog geen enkele keer heeft verloren. Daar kan overigens nog verandering in komen want er zijn nog twee wedstrijden te spelen. Al direkt werd zaterdag duidelijk dat Oosterend tegen de sterke Texel-ploeg weinig kans had. De doelpunten werden gescoord door John Rozenboom (die on danks zijn imposant voorkomen toch echt niet ouder is dan 12 jaar), Willeke Wassenaar en aanvoerder Douwe Boots- ma. Voor een deel van de feestelijke en tourage zorgden de kleine pupillen C3 die spandoeken hadden gemaakt en spe ciaal gemaakte petjes droegen. De jeugdleidster van C3, mevrouw De Vries, had gezorgd voor bloemen en chocolade Van door de ouders beschik baar gestelde bijdragen was een kam pioenstaart gekocht die in een mum van tijd was verorberd, wat ook gold voor de patat en de kroketten. De sportver eniging zelf was niet achter gebleven: bloemen en consumpties. Vooral de fa milie Rozenboom had zich erg inge spannen om er een dol feest van te ma ken. Jeugdleider W. Wiering deelt in de trots, vooral omdat de stemming en mentaliteit in zijn ploeg steeds voorbeel dig is. „Er is nog nooit iemand zonder afbericht weggebleven en er is ook nooit een onvertogen woord gevallen. Het is jammer dat je zulke knapen moet mis sen; ze gaan nu naar de junioren". Op de foto het trotse elftal. Staand van links naar rechts: jeugdleider W. Wiering, John Rozenboom, Robbie Vonk, Willeke Wassenaar, Jacky Kal- verboer, Herman van Slooten en Douwe Bootsma. Zittend: Mare Roel Coutinho, Freddie Wiering, Cor Barends, Riewert Pol, Gert Coevert en Martin Bootsma. Koog deze achterstand om in een 32 voorsprong. H. Klok nam de eerste voor zijn rekening en de tweede kwam op naam van L. Schelfhout Hierna werd het voor De Koog wel wat paniekerig in de verdediging, die veel moeite had om de voorsprong vast te houden. De geblesseerde J. van Beek werd hier wel gemist. Dirkshorn had bij dit snelle slot offensief weinig geluk. Éénmaal beland de de bal op de paal en er waren legio missers. Toch gaf De Koog de overwin ning niet meer uit handen SV Oosterend 2 vertrok met een goed elftal naar Den Helder voor de wedstrijd tegen Helder 4. Het was zaak om pun ten binnen te halen omdat men nu op de voorlaatste plaats van de ranglijst staat. Men kwam evenwel tot een puntenver deling: 11. De wedstrijd had een sterk variërend karakter, vooral door de hier hinderende harde wind In de Helder achterhoede was het vooral de spil die in de eerste helft van de wedstrijd voor posterend moeilijkheden opleverde. Men kwam dan ook niet tot doelpunten in deze periode. Toch was SVO 2 met zijn uitvallen zeer gevaarlijk. R. Daalder kreeg een opgelegde kans maar miste en I. Boom was met zijn schoten ook niet gelukkig. Wegens het tweemaal ten val brengen van de SVO 2 midvoor ontstond er nogal wat wrijving tussen de elftal len. Ondanks het feit dat dit gebeurde nabij het penaltygebied werd er door scheidsrechter Van Eis niet voor geflo ten. De SVO 2 grensrechter die met de arbiter van mening verschilde over het Het tweede damesteam van de Boys heeft met de zege op Zeevogels 2 kans op de derde plaats. Voor de rust waren de dames van Zeevogels sterk in de aan val. Door de stevige en schuin over het veld staande wind kon men moeilijk vat krijgen op de bal. Door slecht wegwer ken van de Texelse defensie scoorde een dame van Zeevogels. Na de rust hadden de Boys dames de wind mee en het werd dan ook al snel gelijk, doordat Zeevogels de bal een tikje terug op de keepster wou geven maar niet rekenend met de wind in eigen doel schoot. Het ge heel werd afgesloten door Willeke Arensman die tussen de benen van de keepster door 21 scoorde. Afgelopen zondag werd in Den Oever een jaarlijks terugkerend teamtounooi gehouden waaraan naast een zevental teams uit Noordholland ook een team van Texel meedeed, bestaande uit Ma- rius, Nellie en Gerard Witte, Jannie Zutphen en Margriet Reij. Texel lootte in de eerste ronde tegen Geesteram bacht en stelde zich via een, zij het moeizame overwinning, kandidaat voor één van de eerste vier plaatsen. In deze ronde vestigden zich ook drie andere teams te weten: Middenmeer, Anna Paulowna en het sterke Zeemacht 1 uit Den Helder. Alleen laatstgenoemde moest Texel voor laten gaan zodat uit eindelijk een zeer eervolle tweede plaats bereikt werd. DE KOOG Texel heeft nooit te klagen gehad over belangstel ling van de zijde van radio en te levisie. De afgelopen jaren heb ben deze media ons heel wat gratis promotion bezorgd. De laatste tijd is het helemaal bar. Zaterdag j.l. zagen we op Texel gemaakte opnamen in het kleuterprogramma „Hollebolleboom" waarin „het ge heimzinnige Toksel" het decor vormt voor een spannende ge schiedenis. En nog geen uur later renden Peppi en Kokki over het strand van het amfibisch oefen kamp Texel. Zaterdagmiddag a.s. komt het vervolg op de Toksel-ge- schiedenis en volgende maand wordt een amusementsprogramma van 55 minuten opgenomen in Ca- tharinahoeve. Van de mensen die bij een en ander zijn betrokken hoorden we dat ook de producen ten van de STER-spots Texel op het lijstje hebben staan van ideale locaties. Hun argument: afwisse lende landschappen, mooie dorps gezichten, makkelijk bereikbaar en geen lastige mensen die het op- namewerk hinderenDe foto toont de als koddebeier uitgedoste Hans Otjes in het politiebureau van De Koog. Aan de tafel zit ook regisseur Rob Herzet. Links in witte jas de misdadige dokter Fruns die in zijn tot laboratorium gemaakte Sandershuus een middel heeft ontdekt waarmee mensen onzichtbaar gemaakt kunnen wor den.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5