Veel bezwaren tegen doorbraak en radiopeilstation Eierland Schoolvoetbaltournooi met penaltybokaal Eilandcomfjetitie volleybal Bowlingnieuws De verbinding tussen Groeneplaats en Warmoes straat. Nu een „niet openbaar voetpad" straks een verkeersweg? Zowel tegen de bouw van een radio peilstation ten noorden van het vlieg veld in Eierland als tegen de verkeers- doorbraak Groeneplaas-Warmoes straat zijn bij B. en W. veel bezwaren ingediend. Zoals bekend wil het college aan de totstandkoming van beide voorzieningen meewerken door het voeren van een zg. artikel 19-procedure. Het geldende be stemmingsplan staat een en ander na melijk niet toe. zodat het college tracht door toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vooruit te lopen op het toekomstige bestem mingsplan. Een zevental buurtbewoners voert in een bezwaarschrift tegen de doorbraak aan dat het voor bewoners en winke liers van het grootste belang is het cen trum van Den Burg leefbaar te houden en de karakteristiek van deze plaats te bewaren. Van het centrum moet een loop- en fietsgebied worden gemaakt, een oplossing die al in heel wat andere plaatsen in Nederland met succes is toe gepast. Verbetering van het tangenten stelsel wordt niet nodig geacht want daarover beschikt Den Burg reeds. Door langs de tangentwegen de parkeervoor zieningen uit te breiden (onder meer bij de Vogelenzang) is het centrum op 3 - 4 minuten lopen vanaf de auto bereik baar. „Zowel de locale bevolking als de vele toeristen zullen het als een verade ming ervaren in hetautovrije centrum te winkelen en te wandelen". Met de aan leg van radiaalwegen tussen de tangen ten moet men uiterst voorzichtig zijn. zo waarschuwen de buurtbewoners, die wijzen op het uitnodigend effekt om snel te rijden met als gevolg ongeluk ken bij de kruisingen. Dus geen doorlo pende radiaalweg van het centrum over de Elemert naar de Pontweg. In ver band met de scholen, Gereformeerde kerk en het busstation moet trouwens in deze straat iedere verkeersaantrek- king vermeden worden. Het stuk Ele mert tussen Keesomlaan en Warmoes straat zou moeten worden afgesloten Modehuis Moerbeek keert zich niet tegen de doorbraak maar vraagt het col lege de uitvoering van de werkzaamhe den tot na het seizoen uit te stellen in verbond met mogelijk verminderde toe loop van klanten. De Werkgroep Landschapszorg wijst de doorbraak af omdat het onjuist wordt gevonden dat Texel zich steeds aanpast aan het autoverkeer. De doorbraak wordt in strijd geacht met het beleid om de auto's juist buiten het centrum te houden. Het maken van een bestaand voetpad tot autoweg wordt met kracht van de hand gewezen. Het college wordt verweten dat zij de bij de hoorzitting over het verkeersplan naar voren ge brachte alternatieven niet serieus heeft genomen, blijkens het feit dat 10 dagen na de zitting de artikel 19 procedure werd aangespannen. „Het geeft weinig blijk van uw voornemens om de inwo ners zelf te laten meedenken over de ontwikkelingen op Texel. Zelfs de ge meenteraad zet u buitenspel". De werk groep vindt toepassing van artikel 19 in dit geval ongeoorloofd; een normale be stemmingsplanprocedure had op zijn plaats geweest. Dat B. en W. vooruitlo pend op hetnog vast te stellen verkeers plan alvast „verbeteringen" hebben la ten uitvoeren wordt een weinig fraaie handelswijze genoemd. Zeven Texelaars, de „Werkgroep Ver keer en Vervoer Texel" vormend vinden de artikel 19 procedure in dit geval ook onjuist. De doorbraak werkt verkeers- aanzuigend; de onveiligheid wordt er- Programma dinsdag 30 maart 1976: Veld A- Heren le klasse A: 8 30 uGyvo 1-Leraath H. Witte 9.10 u.: Molenkoog-Fam. Witte B Witte 9.50 u.: Koffiebar 1-Jelleboog 1 S. Dros Heren le klasse B: 6.30 u.: Slagerij Kossen-RSG kl. 5 J. Pijlman 7.10 u.: Koom-Smash '68 1 J. Mets 7 50 u.: Gemeente-RSG kl. 6 G. Pansier Veld B: Heren 2e klasse: 6.30 u.: Aankoopcentrale-Rijkspolitie J. v. Beek 7 10 u.. Hongerpunt-Teso P. Knol 7.50 u.: Grooten Slock-Koffiebar 2 D. Bakker 8.30 u.: Tuindervreugd-Bakkers IJzerh P Keizer 9.10 u Casino 2-De Rog 2 E Momberg 9,50 u.: Pado-Hongerpunt 2 G. Oskam Veld C: Dames le klasse: 7.50 u.: Fam Witte-Koffiebar 1 M Nichols 8.30 u.: Smash '68 1-De Rog 1 Fam. Witte 9.50 u.: Gyvo 1-Tevoko A C. v. Velthuijzen Dames 2e klasse: 9.10 u.: Smash '68 2-Gyvo 2 G. Rüngs Dames 3e klasse: 6.30 u.: De Koogel-Sportshop J. Momberg 7.10 u.: Lois-Tevoko D J. Momberg door vergroot. De druk op de kruisingen Elemert-Warmoesstraat en Elemert- Keesomlaan zal erdoor toenemen. De werkgroep wil de gevelwand waar zich nu de ruimte voor de doorbraak bevind, hersteld zien en wijst verdere ontluiste ring van de Groeneplaats door aanleg van de autoweg af. Namens Juwelier Bakker maakt het Koninklijk Verbond van Ondernemers bezwaar tegen de doorbraak. Er wordt aan herinnerd dat B. en W. nooit heb ben gesproken over dergelijke ingrij pende verkeersmaatregelen toen zij de raad voorstelden een voorbereidingsbe- sluit voor het dorpscentrum te nemen, op grond waarvan thans de artikel 19 procedure kan worden gevoerd. Het ging er slechts om „verstoringen" in het cen trum tegen te gaan. Tegen de artikel Uitslagen 17 en 18 maart 1976: Ran Motoren-Rentenaar Opel 30 The Dogs-Bistro 21 Old Timers-Sommeltjes 21 King Corn-Toyota 21 Cross-Millionairs 21 Toyota-Cross 30 S. Bremer-Atilya 03 De Pioniers-JKM 30 Prinses Juliana-The Pins 03 K. Keijzer gooide een serie van 568, wat uitkomt op een gemiddelde van 189, en een game van 216. Ran Motoren naar een 30 winst op Rentenaar Opel. Hij gooide hiermee zowel de hoogste game als de hoogste serie. Bij de dames was de hoogste game voor M. Flens, 185 en de hoogste serie voor S. van Bekkum met 465. The Dogs moesten 1 game af staan aan Bistro, een 21 overwinning dus. The Old Timers boekten hun zo veelste overwinning. Sommeltjes werd deze keer met 21 verslagen. King Corn won verdiend tegen een tegenvallend Toyota: 21. Millionairs waren ook al niet best op dreef, zodat ze de punten aan Cross moesten laten: 21. Toyota gooide de tweede wedstrijd aanzienlijk beter, vooral R. Nichols gooide met een serie van 473 zeer sterk. Een 30 over winning op Cross werd hun deel Atilya met L. Vonk met een serie van 380 won verdiend van Siem Bremer: 30. De Pioniers gaven JKM geen schijn van kans: 30. The Pins kwamen deze week gemakkelijk aan 3 winstpunten doordat Prinses Juniana zich te laat afmeldde. Afgelopen zaterdag hebben Irene Pen- ha, Gré Koorn en Kees Keijzer meege daan aan de Nederlandse Bowlingkam- pioenschappen. Irene gooide in Rijswijk, Gré en Kees in Scheveningen. Irene gooide haar 4 games single resp 123, 147, 138, 166, hetgeen neerkomt op een serie van 574, gemiddeld 144. De dou bles 3 games, werden 160, 140, 139, het geen een totaal over 7 games van 1013 opleverde. Zeer verdienstelijk, echter te kort voor een finaleplaats Gré en Kees moesten eerst 6 games single en één uur later 6 games double, een slijtageslag zo gezegd. Gré gooide haar 6 games single heel goed. Ze kwam door 122, 138, 160, 155, 158, 188 op een totaal van 921, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 154 De double werd haar duidelijk iets te veel. Vermoeidheid speelde haar duidelijk parten, hetgeen op te maken is uit haar resultaat: 145, 129, 140, 124, 116, 127 Haar totaal werd 1704, een gemiddelde van 142, wat zeer verdienstelijk genoemd mag worden. Kees daarentegen gooide ver onder zijn kunnen Op de laatste clubavond gooide hij over 3 games een gemiddelde van 189. Op de Nederlandse kampioen schappen kwam Kees over de 12 games niet verder dan 128, tegenvallend dus Programma 24 maart, 20.00 uur: King Corn-Millionairs Cross-Rentenaar Opel 24 maart, 22.15 uur: Ran Motoren-Sommeltjes The Dogs-JKM 25 maart, 22.00 uur: De Koogel-Atilya Siem Bremer-The Pins Prinses Juliana-Bistro 19 procedure bestaat in dit geval boven dien grote bezwaren omdat op generlei wijze in aangegeven wat de waarschijn lijke toekomstige bestemming zal zijn. De normale procedure van totstandko ming van een bestemmingsplan wordt daardoor ernstig aangetast. De door braak druist bovendien in tegen het con tract tussen gemeente en juwelier Bak ker (1965) waarin is vastgesteld dat ter plaatse een passage en winkelgalerij wordt gesticht. Bakker heeft op basis daarvan belangrijke investeringen ge daan. De Gereformeerde kerkeraad maakt ook bezwaar. Het kerkgebouw ligt di- rekt aan de Elemert en nu al is het pas seren van een auto of brommer erg hin derlijk tijdens de diensten. Voorgesteld wordt tenminste op zondag het dorps centrum verkeersvrij te maken. Wan neer zou worden besloten het centrum ten alle tijde verkeersvrij te maken, zou de doorbraak overbodig zijn en zouden heel wat kosten worden bespaard. Een protest is er ook van 73 hoofdbe woners (vrijwel allemaal) van de West straat, Gravenstraat en Warmoesstraat. Ze willen niet nog méér verkeer in deze smalle en door gebrek aan trottoirs toch al moeilijk begaanbare straten. Ze vra gen deze straten verkeersarm te hou den en ze bovendien van een goede be strating met trottoirs te voorzien Uit de bijgevoegde handtekeningenlijst blijkt dat 96°/o tegen verkeer in genoemde straten is, 100% vóór betere bestrating met trottoirs, 2^°/o voor méér verkeer is en dat slechts 1 geen mening kon geven wegens afwezigheid. De Bond Heemschut uit Amsterdam maakt bezwaar tegen de doorbraak maar heeft nog geen gelegenheid gehad argumenten te formuleren: deze wor den in het vooruitzicht gesteld. De dorpscommissie Den Burg tenslotte brengt bezwaren naar voren die vrijwel gelijk zijn aan de protesten die in het begin van dit artikel genoemde 7 buurt bewoners hebben ingediend Het hand haven van het huidige gat in de gevel- DONDERDAG 25 MAART Om 19.00 uur begint in het raadhuis een openbare vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening, tevens hoor zittingen inzake de artikel 19-proce dure voor de bouw van een radio peilstation in Eierland en het maken van een verkeersdoorbraak Groene- plaats-Warmoesstraat. VRIJDAG 26 MAART Van 15.00 - 17.00 uur kan in „De Scha kel" afgedankte kleding worden in geleverd, bestemd voor de verkoping. Advendo uit De Koog houdt een zang en muziekavond in De Kaaps-nol met medewerking van The Messengers, Advendo, de drumband en mej. G. Bakker, aanvang 20.00 uur. In de kantine op het voetbalterrein houdt Texelse Boys een tussentijdse vergadering, o.a. over het zaalvoetbal, aanvang 21.00 uur. In hotel „De Lindeboom-Texel" wordt een „kort geding" gehouden over het terugbrengen van het maximum toe laatbare aantal toeristen; aanvang 20.00 uur. In het recreatiezaaltje van „Starken- burgh" aan de Thijsselaan houdt de zwem- en poloclub TX 71 de jaarver gadering, aanvang 20.00 uur In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg wordt een interkerkelijke samenkomst gehouden met als onder werp „Onze levensstijl en de derde wereld". Spreker dr. Koetsier; aan vang 20.00 uur. Te Haarlem komt op het adres J. J. Ha- melinkstraat 4 de statencommissie voor de ruimtelijke ordening bijeen o.a. om (in het openbaar) te spreken wand van de Groeneplaats wordt afge wezen; toepassing van artikel 19 in dit geval wordt in dit geval ongeoorloofd geacht. Radiostation Een twaalftal bezwaarschriften is binnengekomen tegen de voorgenomen bouw van een radiobaken ten noorden van het vliegveld Texel (aan de Smidse- weg) ten behoeve van de burgerlucht vaart boven noord-Nederland. De indie ners merendeels agrariërs uit Eierland vrezen dat door de bouw van het station (op zichzelf een bescheiden ding) beper kingen voor hun bedrijfsvoering zullen voortkomen. Want rond het peilstation mogen geen hoge objecten verrijzen. Tot 600 meter afstand mag er zelfs geen en kel obstakel zijn; tot 900 meter zijn ob stakels hoger dan 5 meter ongewenst; tot 1200 meter ligt de grens bij 10 me ter en tot 1500 meter bij 15 meter. De Gebroeders Hoedjes laten in hun bezwaarschrift weten het onaanvaard baar te vinden dat zij in de toekomst niet hoger mogen bouwen dan tien me ter en uiten de vrees dat de bestaande Op zaterdag 3 april wordt op de ter reinen van S.V. Texel het jaarlijkse ;choolvoetbaltournooi voor het basis onderwijs gehouden. Aanvang wedstrij den 9.00 uur. Het is de bedoeling dat al le wedstrijden (tot en met de finale) op een dag worden afgewerkt waarbij ge hoopt wordt dat de weergoden hun po sitieve medewerking verlenen. Er zal worden gespeeld in 3 pools waarvan nummer één naar de finalepool overgaat, aangevuld met de beste num mer twee. De wedstrijden duren twee maal 10 minuten zonder rust. Gespeeld zal worden met een bal nr. 4 en iedere school wordt verzocht een eigen bal mee te nemen Ieder deelnemend elftal dient voorts in de ^kosten ƒ15,bij rte dragen en voor alle deelnemers is een herinne ringsvaantje beschikbaar. Een nieuwe wisselbeker is beschikbaar gesteld door meester S. Bakker. Voorts zal de kampioen van het tour- nooi mogen deelnemen aan het kam pioenschap van Noordholland dat op 8 mei in Alkmaar of Heiloo zal worden gehouden. Bij wijze van experiment zal ditmaal ook worden gespeeld om de „Penalty- bokaal". Er zal hierbij worden gestre den in dezelfde drie pools als bij de ge wone wedstrijden. Uit iedere pool zal hier een winnaar in de finalepool te rechtkomen. Direkt na iedere wedstrijd gaan beide teams naar het C-veld voor het nemen over het voorontwerp streekplan voor de kop van Noordholland en Texel, aanvang 14.00 uur. ZATERDAG 27 MAART Van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur wordt in „De Schakel" bij de Hervormde kerk van Den Burg verkoping gehouden van gebruikte doch nog zeer goede kleding. In hotel „De Lindeboom-Texel" brengt UDI het stuk 'Blijf zitten waar je zit', 20.00 uur In 't Asiel speelt een Amsterdamse folk groep, aanvang 21.00 uur. ZONDAG 28 MAART De trainmgsrit van de Wielervereniging Texel op het parcours Wezenland be gint om 9.30 uur; om 10.15 uur start bij voldoende belangstelling een toer tocht van 30 km. MAANDAG 29 MAART In hotel „De Zwaan" houdt de stichting Texelse sportraad de jaarvergadering. DINSDAG 30 MAART De Audioclub Texel houdt in hotel Dijk stra te De Koog een bijeenkomst over muziek, aanvang 19.45 uur. Deze keer „Het pianoconcert". VASTE DATA Iedere donderdagmiddag, aanvang 15.30 uur, wordt in het dorpshuis 't Skiltje bejaardengymnastiek gegeven. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de vooi>nalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Elke dinsdagmiddag, 14.00 uur, trim men voor dames. Verzamelen op de parkeerplaats van het Turfveld. Hollewal in Den Burg. Elke woensdagavond van 7 tot 8 uur wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar. Elke woensdag van 14.00 - 15.00 uur is er in de muziekschool legpuzzeltheek. Iedere dinsdagochtend van 9.30 - 10.30 bouw al tot problemen zal leiden. Ook de heer L. Stroo verwacht onevenredige beperkingen voor zijn bedrijf aan de Hoofdweg. Een uitvoerig bezwaarschrift kwam binnen van Mr. E. R. Tilman uit Vught, eigenaar van hoeve „De Wam- berg" die in 5 en 10 meter-zone ligt Bouw van bijv. een torensilo is daar door uitgesloten en juist zo'n voorzie ning zou om bedrijfseconomische rede nen nodig kunnen zijn. Zelfs wordt ver wacht dat de bestaande ligboxenstal van „De Wamberg" (die voorzien is van alu minium golfplaten) voor de peilappara tuur problemen zal opleveren waarbij de theoretische mogelijkheid wordt aan- gestopt dat het denkbaar is dat op een deel van het bedrijf niet meer mag wor den stilgestaan met een trekker of ander landbouwwerktuig. De heer Tom Stiehl (dieals radio zendamateur weet waarover hij praat) geeft in zijn bezwaarschrift aan dat de gevolgen van de installatie nog niet ge heel zijn te overzien Hij meent dat in ieder geval een betere plaats voor het peistation kan worden gevonden, waar bij hij de duinrand van de Slufter (ter hoogte van Madura) voorstelt De helft van het gebied met mogelijk beperkte bouwhoogte komt dan in De Slufter te liggen en in het gebied bij de zender be vinden zich geen boerderijen. De overige bezwaarschriften zijn ge maakt volgens uniform model en inge diend door de fa. Witte Zijm van Sir Robert Peel; J. G van Maldegem; H. Smit; J. H. van Benthum; W H. Rijkers; fa. A. Dros zn; L. J. Garritsen en J L van Exel van 11 strafschoppen door verschillende spelers waarbij de „thuisclub" begint Het team dat wint, krijgt 2 matchpun- ten. Bij een gelijk aantal benutte penal- tys krijgt ieder 1 matchpunt. Bij een ge lijk aantal matchpunten wordt de eind stand bepaald door het beste saldo. Het programma ziet er als volgt uit: Veld A: 9.00 u.: Thijsse 1-Jozef 2 9.25 u.: CVO 1-Thijsse 2 9 50 u.: Eierland-Oudeschild 10.15 u.: Oosterend m. d bijbel-Jozef 2 10.40 u.: Jozef 1-Oudeschild 11.05 u.: Eierland-CVO 2 11.30 u.: Thijsse 1-Oosterend m. d. bijbel 11.55 u.: Jozef 1-Eierland 12.20 u CVO 1-Den Hoorn Veld B: 9.00 u.: Jozef 1-CVO 2 9 25 u.: Oosterend m d bijbel-De Waal 9.50 u.: De Koog-Den Hoorn 10.15 u.: Thijsse 1-De Waal 10.40 u.: CVO 1-De Koog 11 05 u.: Den Hoorn-Thijsse 2 11.30 u.: De Waal-Jozef 2 11.55 u.: Oudeschild-CVO 2 12.20 u De Koog-Thijsse 2 13.00 uur op het A-veld: finale „penal- tybokaal": winnaar pool A-winnaar pool B winnaar pool A-winnaar pool C winnaar pool B-winnaar pool C 13.30 uur: op het A-veld en B-veld de halve finales van de voetbalwedstrijden. 14.15 uur: veld B: om de derde en vierde plaats veld A: om de eerste en tweede plaats uur en van 10.30 - 11.30 uur huisvrou- wengymnastiek in de sporthal „Ons Genoegen". Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NVV van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin de gemeente. Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekker op de adressen Bernhardlaan 112 ti Den Burg en Ploosterstraat 4 te D< Cocksdorp. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-geoouw aan de Jonkerstraat. Iedere maandagavond om 20.00 uul tekenclub onder leiding van Leme van 't Noordende in het voormalige Boogerd-gebouw aan de Bernhard laan. Deelname mogelijk voor 17 - 27- jarigen. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere maandagavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. Elke zondagavond wordt in 't Asiel aan de Burgwal spellctjesavond gehouden vanaf 20.00 uur; organisatie: stichting Open Jeugdwerk. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur spelletjesavond gehouden in Cen trum 147 aan de Bernhardlaan onder auspiciën van het Vormingscentrum voor Jonge Volwassenen. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 11