Jongens reisden stelend langs jeugdherbergen nn S P0lnpenti remmen Zaak „Haagse Joop voor meervoudige kamer L//R Schouwen-Duiveland door toeristen verrast Ontsnapt uit inrichting VIJFVOUDIGE BLIJDE Schoolvoefbalioernooi GEBEURTENIS Texelse ondernemers maakten 2-daagse trip Boetiek breidde uit Trainingsrit met toerrit Folkgroep in 't Asiel Winkeldiefjes in de kraag gegrepen lage prijzen, v.a f460.- Tevoko programma voor meisjes De Texelse politie heeft twee jongens van 13 en 14 jaar kunnen aanhouden, die waren ontsnapt uit een inrichting uit Zwolle en sindsdien verschillende dief stallen hadden gepleegd. Dat gebeurde tijdens een reis per trein, bus en taxi door Nederland, waarbij zij in jeugdher bergen overnachtten. Woensdagochtend Het de leider van een in .Panorama" verblijvende groep Belgische kinderen iweten dat geld werd vermist. De heer Veldwisch verdacht onmiddellijk de twee jongens, die juist nogal overhaast waren vertrokken en er met moeite itoe gebracht waren hun ontbijt nog te gebruiken. Ze waren met de boot van 10.00 uur naar Den Helder vertrokken. Via de Texelse politie werd de Helderse gemeentepolitie gewaar schuwd, die het tweeted in de marine- stad opwachtte en weer terugbracht naar Texel. Bij het verhoor op het bu reau in Den Burg kwam het al gauw tot een bekentenis. De 14-jange M. M. was 21 maart weggelopen uit Zwolle om zijn (leidinggevende) vriendje AD. te volgen, die er al op 17 maart vandoor was gegaan. Een verzoek tot opsporing, aanhouding en terugbrenging van bei den, was reeds per telex verspreid. Valse namen In verband daarmee 'hadden zij bij in- sdhrij'ving in de jeugdherberg valse na men en leeftijden opgegeven. De twee bekenden in de vorige jeugd herberg waar zij hadden overnacht (dn Enst, gemeente EpeJ 40,— te hebben ontvreemd, alsmede zes badhanddoeken. Verder vertelden zij de pOliitie tijdens hun reis een portemonnee te hebben ge vonden met 650,en dit te hebben gehouden. Ook 'hadden ze in Ermelo het geldbakje vaneen krantenstandaard ge licht. In de Texelse jeugdherberg ont vreemdden zij bedragen van ƒ150, 45,en 85,alsmede drie biljetten van 100 Belgische franken. Het geld werd weggenomen uit de slaapverblij ven tijdens het ontbijt. Terwijl de een op de uitkijk stond, sloeg de ander zijn slag. Het gestolen geld werd besteed aan trein, bus, taxi en eten. De knapen zijn inmiddels teruggebracht naar Zwolle. r ondernemers-aktiviteiten Boetiek 22 in de Weverstraat is aan merkelijk uitgebreid. Dit werd mogelijk door de bovenverdieping bij de winkel te trekken. De zolder werd daartoe op fraaie wijze met schroten betimmerd en geïsoleerd. De donkergebeitste bal ken bleven daarbij in het zicht waar door een bijzonder behagelijk effekt is ontstaan. De nieuwe ruimte van 65 m2 is be reikbaar via een brede, blankhouten trap. Door de ruimtewinst komt de kle- dingkollektie nu veel beter tot zijn recht. Er is nu een duidelijker onder scheid tussen de vrijetijdskleding (waar voor men beneden moet zijn) en de an dere mode. Een paskamer op de boven verdieping is nog in de maak. De inge bruikneming van de uitbreiding valt samen met het eerste lustrum van Boe tiek 22. In maart 1974 werd de Boetiek door brand geteisterd. Bij de daarop volgende herbouw kwam een beter en groter gebouw tot stand en dat maakte de nu uitgevoerde vergroting mogelijk De verbouwing werd naar eigen ont werp uitgevoerd door Martin Visser; Electrohuis Bakker legde de elektrici teit aan. In tegenstelling tot wat vrijdag was aangekondigd, heeft de politierechter gisterochtend geen uitspraak gedaan in de strafzaak tegen de Texelaar Joop K. („Haagse Joop"),die zich moest verant woorden wegens bedreiging en vernie ling. De afhandeling is doorverwezen naar de meervoudige kamer van straf zaken, wat betekent, dat er een nieuw onderzoek komt. Vrijdag had de offi cier tegen de 35-jarige Joop K. een ge vangenisstraf geëist van twee maanden, waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zoals onze lezers zich zullen herinne ren, bedreigde K. de 20-jarige Ruud Vink met een mes en vernielde kont daarop samen met een maatje de ramen bij de buren van de familie Vink. Tussen Haagse Joop en de familie Vink heersen al geruime tijd spannin gen. Volgens de heer Vink prest Haagse Joop de zoons Vink tot het plegen van misdrijven, maar Joop beweert dat de jongens Vink steeds naar de politie lo pen en daar onjuiste en kwaadaardige beschuldigingen indienen. Joop K. wees vrijdag de aanklacht van de hand. De ruiten zou niet hij maar zijn maatje De wielervereniging Texel houdt zon dagochtend a.s. aanvang 9.30 uur een trainingsrit op het parcours Wezenland voor jeugd-nieuwelingen en senioren. Bij voldoende deelname zal om 10.15 uur bovendien een toerrit over ongeveer 30 kilometer worden gehouden. Nieuwe le den blijven welkom; zij kunnen zich op het Wezenland aanmelden. Op uitnodiging van de Stichting Open Jeugdwerk treedt zaterdagavond a s een Folkgroep uit Amsterdam op in 't Asiel. Het spelen begint omstreeks 21.00 uur. Belangstellenden betalen ƒ1,50 entree. Personeel van Electrohuis Bakker be trapte woensdagmiddag een drietal jon gens (9 en 10 jaar oud) uit Oosterend, toen zij een transistorradio wilden mee nemen. De politie werd gewaarschuwd en die ontdekte dat de knaapjes bij .boekhan del Nauta een weegschaaltje hadden ge stolen. Ze waren liftend naar Den Burg gekomen. Onderweg hadden ze een oude schooltas gevonden, die bij het plegen van de diefstalletjes goede diensten be wees, want ze konden de genoemde ar tikelen erin laten verdwijnen. De po litie bracht de jongens na verhoor naar huis en lichtte de ouders in TELEFOONBEANTWOORDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vh Lange veld endeRooybv den Burg Texel GEWIJZIGD PROGRAMMA ZAALVOETBAL In het zaalvoetbalprogramma dat dinsdag in deze krant heeft gestaan zijn enkele belangrijke wijzigingen gekomen. Het gewijzigde programma luidt: Donderdag: 20 45 u.: Oosterend 1-Rab 21.25 u.: Nioz-Oosterend 2 22.05 u.: Reizenboetiek-Tex. Boys 2 Vrijdag: 17.30 u.: Vitaminebron-Thijsseschool 18.00 u.: Brandweer-Tex. Boys 2 19.00 u.: Cocksdorp 2-Koffiebar 3 20.00 u.: Buitenburgers-Knudde 21.00 u.: Dubbeldik-Casino 22.00 u.: Badhotel-Texel Zuid-Haffel is blijkbaar een vrucht bare streek. Onlangs bracht een koe van de gebroeders Hoogenbosch een drieling ter wereld, korte tijd later wierp een schaap bij H. Smit een vijf- ling en precies op de dag dat de lente begon kreeg de geit van de 13-jarige Jolanda van Tunen ook een vijfling. Een vijfling bij geiten is een uiterst zeldzaam verschijnsel. De geitjes kwa men in vlot tempo ter wereld en wogen allen omstreeks een kilogram. Vier geit jes zijn in uitstekende conditie; de vijfde heeft nog moeite om op de been te blij ven maar heeft ook goede levenskansen. De geitenfamilie is nu nog gehuisvest in het KI-stierenverblijf in afwachting van de komst van de warme lentezon. Op de foto Jolanda van Tunen (links) met haar 15-jarige zusje Conna en het geitenge- Guido hebben stukgeslagen en 'het mes, iwaarmee hij Ruud Vinlk belaagde, zou niet als bedreiging maar ails overreding bedoeld zijn geweest. De politierechter had daar zo zijn eigen gedachten over en wees op vroegere aanklachten en veroordelingen. Dat deed ook de heer Vinlk, die eraan herinnerde dat Joop K. nog in de proeftijd van zijn vorige ver oordeling loopt, waardoor hem al twee maanden gevangenisstraf boven het hoofd hangt. De heer Vink vond dat de zaaik behandeld diende te worden door de meervoudige strafkamer. Joops raadsman voerde aan, dat zijn cliënt reeds op jeugdige leeftijd door een hartkwaal ds uitgeschakeld en dit gevoel van onvolwaardigheid compenseert door stoer gedrag. Volleybalprogramma voor zaterdag, 27 maart, Sporthal ,,Ons Genoegen" 14.30 uur Tevoko 1-Braaf Seahawks 1 ((heren) Tevoko 1-HCSC II (dames) 15.30 uur Tevoko III-WSOV II (heren) Ook voor de meisjes is er dit jaar een schoolvoetbaltournooi. Het zal gehouden worden op woensdagmiddag 28 april op de terreinen van de S.V. Texel. De aan vang is om 13.00 uur. De wedstrijden zullen hier tweemaal 7 minuten duren. Evenals voor de jongens zijn ook voor de meisjes herinneringsvaantjes be schikbaar Het programma is als volgt: Veld A: 13.00 u.: Thijsse 1-Jozef 2 13.20 u.: CVO-Oudeschild 13.40 u.: Eierland-Oosterend o.l.s. 14.00 u.: Oosterend m. d. bijbel-Jozef 2 14.20 u.: Jozef 1-Oosterend o.l.s. 14.40 u.: Eierland-Thijsse 2 15.00 u.: Thijsse 1-Oosterend m. d. bijbel 15.20 u.. Jozef 1-Eierland 15 40 u.: CVO-Den Hoorn Veld B: 13.00 u.: Jozef 1-Thijsse 2 13.20 u.: Oosterend m. d. bijbel-De Waal 13.40 u De Koog-Den Hoorn 14.00 u.: Thijsse 1-De Waal 14.20 u.: CVO-De Koog 14.40 u.: Den Hoorn-Oudeschild 15.00 u.: De Waal-Jozef 2 15.20 u.: Oosterend o.l.s.-Thijsse 2 15.40 u.. De Koog-Oudeschild 16.15 uur: halve finale 16.35 uur, veld B: om de derde en vierde plaats 16.35 uur, veld A: Na afloop van het oriëntatiebezoek dat een aantal Texelse ondernemers dins dag en woensdag bracht aan Schouwen-Duiveland heerste er onder de Texelaars een opmerkelijke eenstemmigheid. Zo was men veelal van mening dat een uit breiding van het aantal recreanten op de manier waarop dit in dit gebied in zijn werk is gegaan niet aanvaardbaar is voor Texel. Het zou te veel ten koste gaan van de identiteit van ons eiland. Wethouder Jook Nauta: „Het is voor Texel zaak het accent van het toerisme meer op kwaliteit en basisverbreding te leg gen". Het belangrijkste doel van deze oriën tatiereis was een beter overzicht te krij gen van de verschillen in aanpak op toe ristisch gebied. Schouwen-Duiveland, dat qua opper vlakte vrijwel overeenkomt met Texel, en een tweemaal zo groot aantal inwo ners heeft (24.000), ontvangt ongeveer 90.000 recreanten. Texel steekt hier bij af met een getal van 42.000. (Het is dui delijk dat we hier met geschatte ge tallen werken). Het aantal overnachtin gen is echter vrijwel gelijk nl. 2,5 mil joen per jaar; de gemiddelde verblijfs duur is dus veel korter. 84°/o kampeerders Wat reeds uit deze cijfers blijkt kon men ook ter plaatse constateren Men heeft op Schouwen-Duiveland veel meer e maken met dagrecreanten en kampeer ders (84°/o tegen Texel 50%), die rela tief minder besteden dan de bezoekers aan Texel. Ondanks de zeer goede samenwerking tussen de betrokken gemeentebesturen en Gedeputeerde Staten van Zeeland kreeg men de indruk dat de toeristische ontwikkeling er toch te snel was gegaan en men het eigenlijk tot op heden niet heeft kunnen bijbenen. „Horizontale flatwoning" Wethouder Jan Zuidewind vond het duidelijk waarneembaar dat men op Schouwen-Duiveland verrast is door de plotseling op gang gekomen toeristen- stroom toen de verbinding met de vaste wal door de Deltawerken een feit was. Hij vond dat er over het algemeen een slechte zakelijke begeleiding is bij de planning. Dit resulteert bijvoorbeeld in kampeerterreinen die jaren verstoken bleven van behoorlijke riolering. Voorts viel het Zuidewind op dat er zeer veel sprake is van zogenaamde „horizontale flatbewoning". In de recreatieoorden staan de vakantiehuisjes vaak pal op elkaar. Er wordt een gemiddelde van onge veer 200 m2 per huisje met erf aange houden. Het aangezicht van vele terrei nen is dan ook een dicht opeen gezet park van huisjes of caravans. Dit vangt momenteel het toerisme uit de Randstad goed op maar zou de re creanten in de toekomst wel eens kun nen gaan afschrikken Inspelen op selectief publiek VVV-directeur J. W. Dekker toonde zich erg tevreden met de situatie op Texel en onderschreef de mening van wethouder Nauta dat kwaliteitsrecrea tie belangrijker is (of wordt) dan kwan titeitsrecreatie. „Het is een belangrijk punt dat de mensen in hun vakantie niet zoals in de stad dicht opeen zitten. We moeten vooral denken aan de toekomst en inspelen op het selectief denkende publiek". Het bezoek waaraan 50 Texelse onder nemers deelnamen voerde onder meer langs een gloednieuw bungalowpark, het duin- en poldergebied van Schou wen-Duiveland en de Deltawerken. Stuk wijzer Voorzitter C. M. de Wit van het Texels Verbond van Ondernemers vond dat de reis volledig aan de verwachtin gen heeft beantwoord en dat men hier mee een stuk wijzer is geworden om trent de aanpak van de materie. Hij deelde mee dat het in de bedoeling ligt een Zeeuwse delegatie in september op Texel te ontvangen. TEXELAARTJES Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Te koop Citroën Dyane ƒ800,en Suzuki GT 380 i.g.st. K Licht, 'tel. (02220) 3852 Te koop aangeb. 2 Pelgrim gevelkachels (gas) 6000/4000 cal. K. J. Pol, Thijsselaan 51, tel. 3348

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2