Voor het weekend Filmganger met ^'invitation' I hl II1WJIMI Wgj programma van het raadhuis Zusterkringen houden paasmaaltijd Bouwvergunningen Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Rasverschil Zuigelingenbureau Zwemclul» houdt jaarvergadering Schaakclub ,.En Passant" Derde blad Texelse Courant, vrijdag 26 maart 1976 De Texelse federatie van Doopsgezin de Zusterkringen houdt voor haar leden een paasmaaltijd op donderdag 8 april in de Doopsgezinde kerk van Den Burg, aanvang 19 00 uur. Wie wil aanzitten wordt verzocht zich vóór 1 april op te geven bij mevrouw Gerrits-Broekman, De Zes 2a. Wie nog eens wil kijken naar mooie en mooi gefotografeerde vrouwen kan vrijdag en zaterdag terecht bij de repri se van „Emmanuelle". Een film waarin heel „filosofisch" wordt gepraat en de erotische hoogtepunten door een discrete camera, zacht worden getoond. Dat wil zeggen, een gezicht close-up, waarvan de uitdrukkingen smartelijke vervoe ring toont. Dan is het kennelijk weer zo ver. (18 jaar). Zondagmiddag om 3 uur „De nieuwe avonturen van Tom en Jerry", een groot aantal prima tekenfims van de boosaar dige, maar niet zo slimme kat en de uit gekookte muis. Dolle pret voor alle leef tijden. Ook zondag en maandag een her nieuwde kennismaking. Dan is George Lazenby James Bond 007, in „On her Majesty's secret service". Tussen het gaan van Sean Connery en het komen van Roger More, mocht George Lazenby een keer de rol van de fameuze geheim agent vertolken. Hij deed dat voor de zelfde producenten (Saltzman en Broc coli) dus geld voor spektakel was er vol doende voorhanden. Bonds oude vijand Blofeld wordt ditmaal gespeeld door Telly (Kojak) Savalas en in een andere bijrol is Diana Rigg te zien. Schurk Blo feld probeert opnieuw de wereld in zijn macht te krijgen. Gehersenspoelde meis jes die zijn gewapend met spuitbussen met giftig gas, moeten hem daarbij hel pen. Bond zoekt hem op in zijn adelaars nest hoog in de Alpen. (14 jaar). B. en W. hebben vergunning verleend verleend aan: Dhr. J. Schotanus te Den Burg voor de verandering aan zijn woning Witte Kruislaan 35; de heer F. Boon te Oos terend voor de uitbreiding van zijn woonhuis Nieuweschild 8; de heer J. G. Jimmink te Den Burg voor de bouw van een schuur aan de Spinbaan te Den Burg; de heer H. Barhorst te Den Burg voor de plaatsing van een stolpschuur aan de Pontweg; de heer L. Oedinger uit Willich (Duitsland) voor de bouw van een woning aan de Orchismient in De Koog; de heer H. H. Laathuizen te Laren voor de bouw van een woonhuis met garage aan de Watermunt te De Koog; de heer G. A. Keijser te De Waal voor de bouw van een woonhuis met be drijfsgebouw aan de Spinbaan in Den Burg. de heer J. F. van Tongelen te De Cocksdorp voor de verandering van een voor- en zijgevel van het perceel Kik- kertstraat 60 te De Cocksdorp; de heer H. Becker uit Dortmund voor de uit breiding van het zomerhuis Gerritslan- derdijkje 100 en de heer F. Witte Czn. voor de uitbreiding van zijn woning Stuifweg 7 in Het Noorden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van zaterdagmorgen tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. DE JAGER, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 28 maart 1976: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Kuitse, Collecte Diakonale doeleinden De Cocksdorp 10 uur ds. De Gier Coll. Alg. Diakonale doeleinden Den Hoorn 11.00 uur dhr. Veldhuis Coll. Alg. Dda'konale doeleinden De Koog 9.30 uur dhr. Veldhuis Coll. Alg. Dialkonale doeleinden De Waal 19.30 uur ds. Hoekstra Coll. Alg. Diakonale doeleinden Oosterend 9.30 uur ds. De Roest Kindernevendienst Coll. Alg. Diakonale doeleinden Oudeschild 11.00 uur ds. De Roest Coll. Alg. Dialkonale doeleinden GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douw es m.m.v. jongeren en nabespre king voor de jeugd. Thema; „Op zoekNevendienst voor de oudere kinderen. 19.00 uur ds. Douwes. Lijdens-Zangdienst. Aansluiting „De Lichtboei". Oosterend 9.45 u. ds. Van Reemen uit Harderwijk. 17.00 uur ds. Van Reenen GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 u. Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hoekstra Aansluiting rusthuizen. Mede werking dameskoor o.l.v. de heer J. Visser. JEHOVAH'S GETUIGEN: 18.30 uur: Lezing. „Wie ds Jezus Christus, dat wij Hem allemaal nodig hebben?" 19.30 uur Wachttoren-studie „De soort van personen die wor den goedgekeurd voor Gods nieuwe ordening". ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 27 en 28 maart 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur Oudeschild zondag 10.45 uur Oosterend zondag 19.00 uur UITZENDIGEN DE LICHTBOEI 27 maarit: uitzending dienst vanuit de R.K. Kerk te Den Burg om 19.30 uur. 28 maart; uitzending dienst vanuit de Doopsgezinde kerk te Den Burg om 10.00 uur. Uitzending dienst vanuit de Ge reformeerde kerk te Den Burg om 19.00 uur. OUDESCCHILD Donderdag 18 maart j 1 heeft de kantoorhouder van het postkantoor te Oudeschild een kas- verschil geconstateerd van ƒ450, Waarschijnlijk is een betalingsstuk te ruggegeven aan één van de klanten en vermoedelijk betreft het hier een cheque wegens teruggaaf belasting. Wil een ie der die op deze dag te Oudeschild gel den tot een bedrag van plm. ƒ450, heeft opgenomen, zijn stukken nog eens nazien en eventueel contact opnemen met de kantoorhouder de heer Dootjes? De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 30 maart om 14.00 uur Dokter Van Loon, woensdag 31 maart om 13.30 uur. De goeile Placet tussen „zijn vrienden" van kantoor Dinsdagavond (20.00 uur) brengt „filmganger" de Zwitserse film „L'invi- tation" (De uitnodiging) van Claude Go- retta. Reeds in 1973 werd deze kleine, gave film in Cannes bekroond met de persprijs, maar het duurde nog twee jaar voor hij in ons land werd uitge bracht. Eenmaal in de Nederlandse bios copen doorgedrongen, begon langzaam het succes op gang te komen Voortdu rende prolongaties veroorzaakten dan ook het uitstel voor „filmganger". Dins dagavond kan men zien hoe begrijpelijk dat is, want „L'invitation" is een fijne duidelijke film, over een alledaags en eenvoudig onderwerp. Placet is een bescheiden en goedaar dige vrijgezel, met een onopvallende be trekking op een kantoor. Dat kantoor wordt geleid door een nogal aanmati gende chef. Als collega heeft Placet een zure, naijverige leeftijdgenoot en een jongere man die bij de meisjes op kantoor de blitser uithangt. Placet woont bij zijn moeder, die hij als ama teur-botanicus helpt met het bijhouden van de bloemen en planten. De moeder komt plotseling te overlijden en de he vig ontdane Placet krijgt, door bemidde ling van de chef, een paar maanden ver lof. Het kantoor is erg begaan met het lot van „de arme Placet". Met een ze kere geamuseerdheid ontvangen de chef en collega's dan ook een uitnodiging voor een gezellig samenzijn in de nieu we woning van Placet. Tot stomme ver bazing van ieder, blijkt deze erfenis een riante villa met een park van een tuin. In zijn eenvoud wenst Placet slechts zijn „vrienden" om zich heen te hebben en zeker niet te pronken met zijn nieu we bezit. De verandering van de omge ving, blijkt bij de groep, allerlei minder prettige reakties te veroorzaken. Weg van het „veilige" kantoor, waar de lij nen zo duidelijk zijn getekend, de hiërar chische structuur borg staat voor een gladde en onpersoonlijke gang van za ken, beginnen de ruzies op te lopen. Dan bemerkt Placet wie hij heeft uitgeno digd. Een klein schandaal is de aanlei ding tot het uit de hand lopen van het feest. Placets goedheid blijkt verbeu zeld; zijn bescheidenheid naief. ,Goretta geeft een serie herkenbare ka raktertekeningen en doet dat mild en tolerant. Een prachtfilm! Vrijdagavond a.s. houdt de zwem- en poloclub TX 71 de jaarvergadering in het recreatiezaaltje van „Starkenburgh" aan de Thijsselaan, aanvang 20.00 uur. Leden en adspirant-leden zijn welkom. Voor de agenda wordt verwezen naar de zwembadkrant die deze week zal wor den bezorgd. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Op het gemeentehuis (kamer 209) zijn tot 9 maart a.s. weer verkrijgbaar for mulieren voor het aanvragen van een vergunning voor het gebruik van een gedeelte van het Noordzeestrand ten be hoeve van het plaatsen van strandhuis jes e.d. Aan degenen, die vorig jaar een der gelijke vergunning werd verleend, zijn deze formulieren reeds toegezonden. Zoals gewoonlijk zal weer worden ge probeerd, verzoeken om een bepaalde plaats aan het strand in te willigen. Dat dit in alle gevallen ook zal lukken, kan niet met zekerheid worden gesteld. ZATERDAG 27 MAART 1976: Afdeling Noordholland: O'end (Z) 2-Zwaluwen 6, 14.30 uur Junioren: Oosterend B2-HCSC B3, 13.30 uur Tex. Boys B2-HCSC B4, 13.30 uur Texel Cl-Helder Cl, 13,30 uur Tex. Boys Cl-JVC Cl, 13.30 uur O'end Cl-Kaagvogels Cl, 14.45 uur ZDH Cl-SVAP '74 Cl, 14.45 uur Texel C2-WGW C3, 14 45 uur Texel C4-Petten C2, 14 45 uur Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys A2-De Koog Al, 15.00 u. Cocksdorp Al-T. Boys Al, 15.00 u. ZDH Al-Texel A2, 13.30 uur Oosterend Al-Texel A3, 13.30 uur Afdeling B; De Koog Bl-Texel B3, 14.00 uur Cocksdorp Bl-Texel B2, 14.00 uur Tex. Boys Bl-Oosterend BI, 15.00 u. Afdeling C: Tex. Boys C2-Oosterend C2, 15.45 u. Texel Cl-Texel C2, 12.00 uur Texel C3-Tex. Boys Cl, 13.30 uur ZONDAG 28 MAART 1976: Afdeling Noordholland: Oosterend-Texelse oys, 14.30 uur Tex. Boys 2-Geelzwart 3, 14.30 uur Oosterend 2-Schagen 4, 14.30 uur ZDH 2-Vesdo 3, 14 30 uur JVC 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oudesluis 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) BKC 5-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Texel Al-Conzelo Al, 14.30 uur SRC Bl-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 13 05 uur) Dames: VVW-Texelse Boys, 14.30 uur Tex. Boys 2-AFC '34 2, 12.45 uur SAMEN REIZEN: ZONDAG 28 MAART 1976: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Cocksdorp 2. De Koog 2, Oosterend 3 en Texel BI. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Texel De senioren zijn dit weekend vrij. Zondag ontvamgt junioren Al de Al junioren van Conzelo. Willen we niet op laatste plaats eindigen, dan moet er ge wonnen worden. Junioren BI gaat naar SRC BI, dat zal wel een te zware opgave zijn. Zaterdag speelt junioren C 1 thuis tegen Helder Cl. Hier rekenen we op de volle winst. Junioren C2 zal het thuis tegen WGW C3 ook wel te zwaar krijgen. Junioren C4 wint thuis van Petten C. Pupillen A2 gaat uit winnen van ZDH Al. Pupillen A3 zal het uit naar Oosterend Al niet redden. Ook pupillen B3 heeft uit naar De Koog BI een te zware opgave. Pupillen B2 moet de ver re reis naar Cocksdorp BI maken en misschien zit er een gelijk spel in. Pu pillen Cl wint van pupillen C2 en ook pupillen C3 heeft thuis tegen Texelse Boys Cl een te moeilijke taak. t.C. Texelse Boys Zaterdag weer een beperkt program ma voor de junioren. Nu spelen alleen B2 en Cl om half twee op eigen terrein. Op bezoek komen resp. HCSC B4 en JVC Cl. Voor pupillenwedstrijden zie het pro gramma en het kastje. Zondag gaat het eerste in Oosterend de „nodige" punten binnen zien te halen. We verwachten dat onze spelers hun te genstanders, al hebben ze dan de laatste tijd niet zulke daverende resultaten, niet zullen onderschatten. Boys 2 speelt thuis om half drie tegen Geelzwart 3. De wedstrijd van dames 2 is ver vroegd. Zij ontvangen om 12.45 uur AFC '34 2. Een sterke tegenstander, dus zal er met overleg geknokt moeten worden. Het le damesteam gaat naar Wervers- hoof De wedstrijd tegen WW begint om half drie. Voor vertrektijd zie het kastje. Vrijdagavond ledenvergadering in de kantine. Aanvang plm. 9 uur. De inge laste zaalvoetbalwedstrijd van Boys 2 is vervroegd zodat ook zij de vergade ring kunen meemaken. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag is het eerste vrij. Het tweede speelt om half drie thuis tegen waluwen 6. Een lastige ploeg, waartegen het zeer moeilijk zal zijn een punt over te houden. De Al en BI junioren zijn ook vrij, terwijl de B2 junioren om 13.30 uur thuis spelen tegen HCSC B3, wat beide punten moet kunnen opleveren. De Cl junioren spelen thuis om 14 45 uur tegen Kaagvogels Cl en worden in dit duel in staat geacht om de punten thuis te houden. Maar denk er niet te gemakkelijk over. Van de pupillen spelen alleen de BI pupillen uit en wel om 15.00 uur op het Boys veld tegen Texelse Boys BI Jullie worden weggebracht om half drie door de heren J. Visser („de blauwe tocht"), K. Daalder (Achtertune) en K de Graaf De C2 pupillen gaan ook op bezoek bij de Boys en ontmoeten om 15.45 uur Texelse Boys C2 Jullie worden ver voerd door de heren J. Vlaming Bzn., B. Vlaming Gzn. en J. Brouwer. Voor de overige pupillen, zie het pro gramma elders. Voor alle opstellingen, zie het kastje. Zondag krijgt men aan Oosterend dan eindelijk de topper Oosterend-Texelse Boys. Een duel waarbij we ons niet aan een voorspelling wagen. De Boys start als licht favoriet, maar Oosterend zal stellig proberen om aan de ietwat tegen vallende prestaties van de laatste weken een eind te maken Het tweede ontvangt Schagen 4 en hier liggen toch nog wel mogelijkheden op beide punten. We rekenen tenminste op minstens één punt. Het derde gaat bij Oudesluis 3 op be zoek en gaat hier ook nu weer een zwaar duel tegemoet, maar probeer een puntje te veroveren. P K. Z.D.H. Het eerste is zondag vrij en het twee de speelt de laatste thuiswedstrijd tegen het in degradatiegevaar verkerende Vesdo, 'half drie. Mannen zorg voor eigen publiek voor een grote zege. Vol gende week de laatste wedstrijd van het seizoen en gaan we naar Schagen 5 Het eerste is volgende week weer vrij. Er moet nog gespeeld worden thuis te gen Schellinkhout en uit naar leider Koedijk. Blijf trainen. Junioren Cl krijgt zaterdag koploper SVAP Cl om 14 45 uur op bezoek. Het is jammer dat jullie in het begin wat on nodige puntjes verspeeld hebben, want we staan met nog twee wedstrijden te spelen 3 punten achter op SVAP en dat is net iets te veel. Zorg in ieder geval voor wederom een zege Uit wonnen jullie met 30. En dan spelen jullie nog thuis tegen Oudesluis Cl. Pupillen A krijgt zaterdagmiddag om half twee Texel A2 op bezoek. Wordt dit weer eens een overwinning jongens? Woensdag 31 maart'om 18.00 uur spelen jullie uit tegen Texel A3. Jaarvergadering. Vrijdagavond om half negen, na afloop van de training, wordt in „De Spil" de jaarvergadering van ZDH gehouden. Niet alleen leden maar ook donateurs worden verwacht. F.Z. S.V. Cocksdorp Nu de meeste competities op hun eind lopen kunen we langzamerhand de re sultaten opmaken. Dit kan echter niet alvorens 2 belangrijke beslissingen, wat betreft SVC elftallen, zijn gevallen. Allereerst speelt het tweede z'n laat ste wedstrijd tegen JVC en moet pro beren zich door een overwinning te handhaven in de 4e klasse. De tweede beslissing valt hopelijk al zaterdag. Als de pupillen B thuis speelt tegen Texel B2. Er dient gewonnen te worden om de kampioensvlag te kun nen hijsen. Cocksdorp pupillen Al ontvangt even eens thuis Texelse Boys Al. Junioren B is uitgespeeld en SVC 1 is vrij. J.W.B. S.V. De Koog De B-pupillen spelen zaterdag om 14 00 uur hun laatste wedstrijd thuis te gen Texel B3. De uitwedstrijd hebben jullie gewonnen, dus misschien lukt dit nu weer. Pupillen A gaat zaterdag uit naar Texelse Boys A2. Aanvang 15,00 uur. Vertrek 14.30 uur. De A-pupillen spelen op woensdag 31 maart hun laatste wed strijd thuis tegen Oosterend Al. Aan vang 18.00 uur. Het eerste elftal is zondag vrij. Het tweede gaat zondag uit naar het sterke BKC 5 te Anna Paulowna. Ho pelijk zijn alle zieken en geblesseerden hersteld, zodat het tweede weer eens compleet kan aantreden. Aanvang is 14.30 uur. Vertrek boot 13.05 uur. J.v.B. Uitslagen 23 maart 1976: A. C. Bakker-C. Witte 1—0 F. Eijgenraam-K. J. Harting 01 K Bos-B. de Goederen 10 A. Terpstra-H. Elzinga 10 K. J. Harting-C. Witte 1—0 De pion die Witte pakte in zijn partij tegen Bakker bleek giftig te zijn; Bak ker kon nu mat geven op de onderste rij in twee zetten. Eijgenraam zag een vorkje over het hoofd wat hem een paard of een loper kostte. Hij offerde het paard maar zag geen kans meer de partij in zijn voordeel te beslissen. Bos kon tegelijkertijd met zijn paard de ko ning geven en de dame van De Goede ren aanvallen. Diens koning moest een plaatsje opzij zodat Bos de dame pakte en verder de partij won.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9