tL v li Koopcentrum De Koog Texelse Boys pupillen Cl kampioen f A. V is vanaf donderdag 8 april a.s. weer geopend In memoriam Jan Willem van Zeijlen WGW-Texel 1-1 Texelse Boys-Hauwert 2—0 Zwak spelend Oesterend verliest van Zuidermeer Cocksdorp-Sporting S 3—0 Schagen 5-ZDH 2 03 VVW-Tex. Boys dames 14 Boys 2-Oosthuizen 2 dames 0-1 Damclub Texel MITRA volleybalteam kampioen m SPECIALE AANBIEDINGEN in de nieuwe vleeswaren en kaasafdeling 150 gram schouderham 1.48 150 gram boterhamworst 1.25 150 gram snij worst 1,45 250 gram leverworst 1.35 500 gram jong heiegen kaas 3,65 Verder diverse aantrekkelijke openingskoopjes. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 6 april 1976 Texelse Boys Cl pupdien kampioen na een 31 overwinning op Texel C3 Hier een foto van het elftal waar Rob Bakker wegens ziekte ontbreekt. Zittend van links naai rechts: Marcel Buisman, Tom Rijkers, Wilco Witte, Marcel Boogaard, Rund v. d. Veen, Erwin Pijlman en tramet E. Stiekema. Staand: leider B. Boogaard, Hans van Vooi en, Bart Witte, Marco Zijm, Gauke van Lingen en René Groot Na enige jaren van een minder goede gezondheid, is nog vrij on verwacht een van onze trouwste steunpilaren heengegaan, Jan Wil lem van Zeijlen. Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar zijn vrouw en kinderen, die hem erg zullen missen. Jan heeft zowat 'n mensenleven deel gehad aan 't wel en wee van zijn SVT. Bij alle wedstrijden van het eerste tot aan pupillen C was hij aanwezig en als er een 'Groenzwarte' overwinning binnen was, was Jan's weekend goed geweest. Als terreinverzorger en kantinebaas heeft hij ook zijn sporen verdiend. Wij ouderen be waren aan hem zoveel goede her inneringen, dat het voor ons moei lijk zal zijn hem niet meer in ons midden te weten. Moge hij rusten in vrede. Namens alle leden van S.V. Texel, G. ten Cate, ere-voorzitter UITSLAGEN: ZATERDAG 3 APRIL 1976: Afdeling Noordholland: Dindua 6-Oosterend (Z) 2 20 ZONDAG 4 APRIL 1976: Afdeling Noordholland: WGW-Texel 1—1 Tex. Boys-Hauwert 20 Zuiderweer-Oosterend 10 Cocksdorp-Sporting S. 30 Flevo 2-Texel 2 11 JVC 2-Texel 3 0—1 Schagen 5-ZDH 2 0—3 Oosterend 3-Wiron 2 14 Junioren: Winkel Al-Texel Al 1—2 Dames: VVW-Tex. Boys 1—4 Tex. Boys 2-Oosthuizen 2 01 De uitwedstrijd van Texel tegen WGW werd een goed gespeelde partij waarin de punten werden gedeeld. Al na 5 minuten kwam er over links een goe de Texel-aanval. Hans Geus kreeg een doorspeelbal, nam hem ineens op de slof en schoot onhoudbaar in, waarmee Texel met 10 aan de leiding kwam. De eilanders bleven over het algemeen iets meer in de aanval. Klaas Dirk Koorn was éénmaal dicht bij een doel punt, toen hij na een misverstand in de achterhoede alleen voor de WGW-kee- per verscheen. Deze wist, met een prach tige redding, verder onheil te voorko men. Na ongeveer een half uur spelen kwam een hoge bal voor het Texel-doel. Jan de Lugt en de WGW-midvoor spron gen tegelijk. De bal kwam tegen de arm van De Lugt, hetgeen voor de scheids rechter reden was een penalty toe te kennen. De Pater van WGW zette de strafschop om in een doelpunt- 11. In de tweede helft volgde een boeiende ge lijk opgaande strijd waarbij beurtelings beide doelen in gevaar waren. Klaas Dirk Koorn, Hans Geus, Louis Uriot en Jan de Lugt kwamen dicht bij een doel punt maar konden geen goals meer la ten aantekenen. Ook de Texel-achter- hoede kwam nogal in moeilijkheden maar er kwam geen tegenpunt van de kant van WGW. Bij een scrimmage voor het doel van Texel kreeg Gert Pansier de bal tegen zijn arm. Er werd opnieuw een strafschop toegekend maar deze werd tegen de paal geschoten. Tot aan het eind van deze enerverende wed strijd deden beide partijen er alles aan de winnende goal te maken maar de stand bleef 11 Mede door het gelijke spel van Sint Boys tegen Zaanse Boys zijn de Texelse Boys door deze overwinning weer een stapje dichter bij het kampioenschap ge komen. Er rest nu nog de uitwedstrijd tegen SSV. Sint Boys moet het in zijn laatste wedstrijd opnemen tegen Oos terend. Wanneer deze wedstrijden wor den gespeeld is nog niet bekend, want a s. zondag is er een inhaalprogramma De Boys namen in de wedstrijd tegen Hauwert, gesteund door de wind, direkt het heft in handen en wisten de Hau- wert-achterhoede dan ook al snel enke le problemen voor te leggen. H. van Sambeek werd in vrije positie goed aan gespeeld door J. Pool doch zijn schot was iets te hoog gericht. De eerste bres in de Hauwert-verdediging werd na 10 minuten spelen geslagen. Een prima ge nomen hoekschop door B. Vonk, van middag wel de grote animator in de Boys-gelederen, werd door G, Legierse doeltreffend met een doelpunt afgerond. Het duurde niet lang of ook no. 2 kwam uit eenzelfde situatie tot stand. Ook nu was G. Legierse de afmaker. Hauwert kwam niet lang daarna best weg toen weer G. Legierse, nu met een fraaie om haal, op de paal schoot. Bij deze aktie raakte hij echter aan zijn arm gebles seerd en moest een kwartier voor tijd daardoor het veld ruimen. Intussen had den R. v. d. Stap en M. Veeger een paar fraaie kansen gemist. Door dit uitvallen van Legierse waren de Boys een van hun gevaarlijkste angels in de aanval kwijt en dat was in het verdere verloop van de strijd wel te merken Hauwert kreeg nu ook wat gelegenheid in de aan val te gaan. Door een goed genomen vrije trap kwamen ze bijna aan een doelpunt, doch de bal belandde onbe reikbaar voor de Boys-doelman op de paal. In de tweede helft leek het er op dat de Boys het nog erg moeilijk zou den krijgen. Gesteund door de harde wind toog nu Hauwert ten aanval. De Boys-achterhoede bewees echter nu hun goede kwaliteiten en gaf zeer weinig reëele scoringskansen weg. En in laatste instantie bleek ook keeper Wessels weer in uitstekende vorm. Gelanceerd door het middentrio J Pool, B. Vonk en H. v. Sambeek (de laatste kon vanmiddag geen goed doen bij de scheidsrechter) probeerde de Boys-voorhoede met uit vallen de Hauwert-verdediging onder druk te houden. Echt gevaarlijk konden ze echter, door gemis aan snelle spitsen, niet worden. A. Stiggebout scoorde nog wel doch had daarbij wel het handje gebruikt en werd dan ook terecht afge keurd Het is wel te hopen dat minstens twee geblesseerden (G. Legierse, F Schrama, Koos Witte) voor de finale weer speel- klaar zijn SSV zal het niet cadeau doen das zullen de Boys ook dan alle zeilen bij moeten zetten. Een zwak spelend Oosterend is er niet in geslaagd een punt te veroveren in de traditioneel moeilijke uitwedstrijd tegen Zuidermeer. De thuisclub nam in de eerste helft een voorsprong via een kop bal van De Groot. Óndanks een veld- overwicht slaagde Oosterend er niet in de gelijkmaker te scoren. SVO had dit voornamelijk aan zichzelf te danken, omdat de ploeg te haastig en te onge controleerd speelde. Vol zelfvertrouwen begon Oosterend de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Zuidermeer. Er ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van de thuisclub Terwindt en Beuving waren dicht bij een treffer waar misten het nodige ge luk. Zoals zoveel gebeurt scoorde Zui dermeer onverwacht uit een counter. De Groot kopte uit een mooie aanval Zuidermeer naar een 10 voorsprong. Oosterend probeerde wel iets terug te doen maar speelde te chaotisch om tot echt gevaarlijke aktjes te komen. Na de rust eenzelfde spelbeeld Oosterend had een licht veldoverwicht maar werd niet echt gevaarlijk voor het Zuidermeer- doel. Aan de andere kant had de Oos terend-defensie cle grootste moeite om de counters van Zuidermeer onschade lijk te maken. Zuidermeer was nog een keer dicht bij een tweede treffer, maar De Vries kopte de bal van de doellijn. Trainer Fraderiks bracht nog twee wis selspelers in het veld maar veel invloed had ook dit niet op de wedstrijd. Cocksdorp heeft in de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen beide punten verdiend behouden. De eerste helft gaf twee gelijkwaardige ploegen te zien. Beide elftallen kregen weinig kansen om een doelpunt te scoren De verdedi gingen bleven vooralsnog de baas. Toch zou Cocksdorp vlak voor de rust een voorsprong nemen. Uit een pass van Van der Linden kon M. Boon via de binnen kant van de paal Cocksdorp de leiding bezorgen. In de tweede helft werd Cocksdorp, dat nu met de wind in de rug speelde, sterker. In de tiende minuut had men niet over geluk te klagen. Een achterspeler van Sporting S. schoot de bal in eigen doel. Hierna was Cocksdorp de betere ploeg en moest Sporting zich beperken tot verdedigen. Het resulteerde in nog een doelpunt Vander Linden wist vlak voor tijd een door de keeper niet goed verwerkte vrije trap alsnog in het doel te werken. Het bezorgde Cocksdorp .^en dik verdiende zege van 3u. ZDH 2 wist in de laatste competitie wedstrijd tegenstander Schagen 5 al snel te overrompelen. Bert Bruyn schoot keihard tegen de paal. André Bakker kon even later (nadat hij eerst de lat had getroffen) de stand op 01 brengen. De voorsprong werd vergroot door Dick Drijver. Hij maakte er 02 van door een loeier van een bal hard in de hoek van het doel te schieten. Het derde ZDH doelpunt kwam van Ton Waterman en werd enige minuten voor de rust ge scoord. De tweede helft bracht minder goed spel. ZDH wist toch vele kansen te scheppen vooral door Dick Drijver die zich heer en meester op het middenveld toonde. Er viel evenwel geen doelpunt meer te noteren. Een strafschop werd gemist en ook Arie Dijker die halverwe ge de tweede helft inviel kon geen ver andering meer in de stand brengen. Het was een verdiende 03 zege voor ZDH dat hiermee na een slechte start in de competitie toch nog de derde plaats in de eindrangschikking gaat bezetten. Om de tweede plaats te behouden moest het damesteam van Texelse Boys de laatste competitiewedstrijd winnen. WW begon sterk en dat resulteerde reeds na 5 minuten in een doelpunt. De Texelse ploeg ging na dit doelpunt beter voetballen. N. Keijzer gaf de bal goed door aan A. Terpstra die beheerst scoor de Het tweede doelpunt was een af standsschot van J Roedema. Ingrid Vee ger nam nummer 3 voor haar rekening door goed door te gaan op de keepster. Ruststand 13 Het na de rust ver wachtte offensief van WW bleef uit. Texelse Boys kon zelfs nog een keer scoren. Het werd het vreemdste doel punt van het seizoen. Het kwam op naam van Frieda Hoogenbosch. Zij liep in de richting van de VVW-keepster die de in eerste instantie ingeschoten bal recht in Frieda's gezicht schoot De bal kaatste daarop toch het doel in. Het was een geluk bij een ongeluk omdat de maakster van de goal er ook een dikke neus aan over hield. De eindstand werd hiermee een verdiende 14 en de twee de plaats in de rangschikking werd be houden. Ondanks de goede inzet de laatste we ken van de Boys dames 2, hebben ze op nieuw verloren. De eerste helft had de voorhoede wel kansen, maar door goed ingrijpen van de Oosthuizen-keepster kwam men niet tot scoren Ook inval- keepster Thea Veeger belette de Oost- huizers het maken van doelpunten. Na de rust werd er ook weer hard gewerkt door de Bovs-dames Het leverde geen punten op. De ploeg van Oosthuizen be nutte prompt een kans toen die zich voordeed. De dames van Texelse Boys dolven hiermee het onderspit. Eindstand 0—1. MEDEDELINGEN. S.V. Cocksdorp Vrijdag a.s. is de training van pupil len en junioren afgelast. Volgende week beginnen we met de nieuwe indeling. Z.D.H. Trainen is nu alleen op vrijdagavond voor senioren en junioren A om 7 uur. Training junioren C staat stil. Vrijdag j.l. verschenen 15 man op de training bij Haagsma. We verwachten ook nu weer een grote opkomst. Uitslagen van 30 maart: A. Vinke-G. Dros 11 J P. Stam-J. van Heerwaarden 02 C. Vinke-J. Hooijberg 02 J. van Kranenburg-F. Mosk 20 W. Wassenaar-P. Kruger 20 W. Smidt-J. van Kranenburg 02 J. Rienstra-F Mosk 20 J. Rienstra-W. Smidt 20 P Kruger-J van Kranenburg 11 W Wassenaar-F. Mosk 02 A Vinke verzuimde schijfwinst te ne- ben en kon later nog nauwelijks remise maken. Het team van Mitra dat vorig jaar sep tember opgericht is, werd kampioen in de tweede klasse heren van het speel- centrum Den Helder. Zaterdagmiddag speelde Mitra tegen WSOV 1 uit Den Helder haar laatste wedstrijd Mitra. dat toen al wist, dat het eigenlijk al kampioen was, dankzij Tevoko 2, dat maandagavond in Den Helder één punt had laten liggen) had al haar spelers en wisselspelers op laten draven. Er waren dus veel wisselingen om iedereen aan bod te laten komen. De WSOV-heren werden met groot verschil verslagen (15-9, 15-7, 15-7), zodat Mitra toch met ruime voorsprong op haar con currenten de titel veilig stelde Volledig nieuw team Mitra begon in september de competi tie met een volledig nieuw team, dat be stond uit een aantal oudere geroutineer de spelers, aangevuld met spelers uit de eilandcompetitie. In de eerste wedstrij den bleek al spoedig, dat dit team te laag was ingedeeld. Alle wedstrijden werden met 30 gewonnen en nadat een halve competitie was gespeeld troonden de nieuwkomers onbereikbaar bovenaan de ranglijst. Toen werden de bovenste helft en de onderste helft van die ranglijst gesplitst in een 2e en 3e klasse die apart door speelden voor hun eigen kampioenschap Toonaangevend In die nieuw gevormde klassen was het wederom Mitra, dat de toon aangaf. Het team werd belaagd door Tevoko 2, dat tot tweemaal toe van hen wist te winnen in slopende en enerverende wed strijden. Tot op het einde wist Tevoko 2 goed bij te blijven, zodat Mitra niet kon verslappen Dat de druk erg groot werd kwam wel tot uitdrukking in de laatste wedstrijden. Er werd weliswaar altijd gewonnen, maar het team bleef beneden haar normale niveau spelen. Meer tegenstand Het volgend seizoen zal Mitra uitko men in de le klasse Regio Noord want promotie naar die klasse volgt automa tisch na het behalen van de titel. Daar zullen zij op heel wat meer tegenstand kunnen rekenen. Er zal toch nog een oplossing worden gezocht voor aanvul ling van dit team, dat twee routiniers ziet vertrekken naar-de vaste wal, maar daarvoor hebben de mannen nog even de tijd. 5* Mitra kampioen 2e klasse. Staand van links naar rechts. Wim Mets, Theo van Asperen, Charles van Velthuijsen, Barend Staal, Arie v. d. Wal. Zittend: Pim Decnop, Adrie Mant je, André v d. Vliet, Dirk Eel man en Beitit Koopstra. Dorpsstraat 1, De Koog. telefoon (02228) 282

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5