Voor het weekend Palmpasen met Stuif-es-in Tennislessen „Deuce' Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Zwemseizoen begint op TA april Landbouwonderwijs op Texel krijgt meer belangstelling Strandbedrijf „De Zeeaster" verkocht Duitse drumband brengt bezoek aan Texel NI0Z kampioen tweede klas zaalvoetbal Paasontbijt Den Hoorn „Gyvo" besluit seizoen Belangrijke telefoonnummers Schaakclub „En Passant" Verloting S.V. De Koog Damclub Texel Dowlingnieuws Derde blad Texelse Courant, vrijdag 9 april 1976 OUDESCHILD Ook in Oudcschild zal zondag a.s. weer Palmpasen worden gevierd. De optocht start om 14.30 uur op het plein van de o.l. school. Muzikale medewerking verleent de Margaretha Sinclairband. De route voert door heel Oudeschild en gaat onder andere langs de bejaardenwoningen. Na afloop, om streeks half vier, wordt in 't Skiltje een „Stuif-es-in" gehouden, naar voorbeeld van het gelijknamige jeugdprogramma van de televisie. De organisatie van een en ander be rust bij de „Gemeenschap Oudeschild"; daar wil men wel weten op hoeveel kin deren moet worden gerekend. Deelne mers moeten zich daarom tijdig opgeven bij mevrouw Zegers, De Ruyterstraat 63. Voor de mooiste palmpasen zijn prijzen uitgeloofd. Zoveel belangstelling is er voor de tennislessen van „Deuce" dat leraar S. Dros de vraag niet aankan. Er is daarom een extra kracht aangetrokken die de lessen aan de volwassenen voor zijn re kening neemt; de heer Dros houdt zich uitsluitend met de jeugd bezig. De vol wassenen kunnen kiezen uit de maan dag-, dinsdag-, donderdag- of vrijdag ochtend (van 9.00 - 12.00 uur). Belang stellenden (ook degenen die zich al eer der hebben aangemeld) worden verzocht contact op te nemen met de heer J Drentje, telefoon (02228) 551 (liefst vrij dag tussen 19.00 en 22.00 uur) om op te geven naar welke tijd hun voorkeur uit gaat. In het komende weekend kan dan het lesprogramma worden geregeld Het lesgeld voor de volwassenen is gesteld op een tientje per uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Van zaterdagmorgen tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 11 april 1976: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Gemeenschappelijke dienst met Gereformeerden. Uitzending van de Lichtboei. De Cocksdorp 10.30 uur interker kelijke palmpasendienst, m.m.v. de Gem. Zangvereniging. Voorg. Pastor P. Loos en eerw. heer E. Loerakker. Collecte voor de Paasgroet. Den Hoorn 10.00 uur ds. Hoekstra nederlands-duitse dienst De Koog 9.30 uur ds. Kalkman m.m.v. gemengde koor „Adven- do" De Waal 19.30 uur ds. Loerakker Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst. 19.30 uur: Zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Bevestiging Ambtsdragers Collecte onderhoud kerk GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes, Gemeenschappelijke dienst in de Hervormde kerk. Uitzending van de Lichtboei. 19 00 uur ds. Douwes in de Geref. Kerk. Voorbereiding vie ring H. Avondmaal. Oosterend 9.45 uur Kand. De Geus uit Amsterdam. 17.00 uur Kand. De Geus GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 00 uur student J J. van Eckeveld 16.00 u. student J J. v Eckeveld DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Kuitse JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur: Lezing. „Een betrouwbare gids voor een gelukkig gezinsleven". 19.30 uur Wachttoren-studie „Houdt de oprechte in het oog" ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 10 en 11 april 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur en zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur Oudesdhiid zondag 19.00 uur De Cocksdorp zondag 10.30 uur interkerkelijke Passiedienst in de hervormde kerk; 19.00 uur. Boetevieringen Den Burg, vrijdag 9 april, 19.30 u dinsdag 13 april, 19.30 uur; De Koog, dinsdag 13 april, 19.30 u. De Cocksdorp, wiensdag 14 april, 19.30 uur. Oosterend, maandag 12 april, 19.30 uur Oudeschild, maandag 12 april, 19.30 uur. Den Hoorn, woensdag 14 april, 19.30 uur. Zaterdagmiddag 24 april gaat zwem bad „Molenkoog" in Den Burg open. Vanaf 14.00 uur zijn de zwemlustigen welkom. Een nieuw gezicht op het zwembadterrein is dat van „badjuf frouw" mevrouw Gnmmelikhuysen uit Castricum. Zij vervangt mevrouw Keij- ser die (om op zichzelf verblijdende re denen) voorlopig niet van de partij kan zijn. Op de bij het bad horende zonnewei de zijn voor de kinderen wat nieuwe speelwerktuigen geplaatst C-diploma In tegenstelling tot vorige jaren mag in de Molenkoog nu ook het zwem- examen voor het C-diploma worden af genomen. Van CRM- en KNZB-zijde is men hiermee akkoord gegaan, ondanks dat het Texelse bad nog niet over een springplank beschikt. Er wordt nu ge sprongen vanaf de bestaande startblok ken. De eisen voor het C-diploma zijn onder meer: 200 meter schoolslag, 200 meter borstcrawl, 200 meter rugcrawl, reddend zwemmen, het uitvoeren van een zweefduik en een rechtstandige sprong. Wie de cursus voor het diploma wil volgen moet het A- en B-diploma reeds hebben behaald en zich een dezer dagen in het zwembad aanmelden. Het aantal aanmeldingen als leerling voor het lager land- en tuinbouwonder- wijs in Nederland blijkt weer een stij gende lijn te vertonen. Deze tak van bet onderwijs werd in 1970 door 14 000 leerlingen gevolgd, ter wijl er dit jaar naar schatting 20 000 aanmeldingen zullen zijn. Ook op Texel blijkt deze trend zich voort te zetten. De heer C. P. Laan die wij hierover spraken bevestigde dit. Er is aan de Landbouwschool weliswaar slechts een geringe groei maar hij is er toch. In 1970 waren er 11 aanmeldingen en voor het komend schooljaar zijn er al 15. Het onderwijs op de land- en tuin bouwschool in Den Burg wordt gegeven in de 3e en 4e klas van het beroepson derwijs. Zowel jongens als meisjes die met goed gevolg twee klassen van het lager beroepsonderwijs hebben gevolgd kunnen toegelaten worden Naast de leerlingen die twee jaar technische- of huishoudschool volgden kunnen ook zij die twee klassen van de Rijksscholenge meenschap met goed resultaat afsloten, deelnemen aan de cursus. De heer Laan deelde mee dat in het land- en tuinbouwonderwijs thans ook enkele uren worden besteed aan het vak oriëntering van het bedrijfsleven. Het houdt in dat de leerlingen gedurende 7 weken een ochtend of een middag op een aantal bedrijven (3 tot 5 stuks) zul len worden geplaatst Doel hiervan is een bredere kijk op het bedrijfsleven te krijgen. De leerlingen die belangstelling voor dit onderwijs tonen en de benodigde vooropleiding hebben kunnen zich aan melden bij de Landbouwschool (tele foon (02220) 2519) of bij de heer C. P. Laan, Bernhardlaan 164, Den Burg, te lefoon (02220) 2126. tjXid'l vCftlid DE RUYTERSTRAAT 65 JAAR GELEDEN De Ruyterstraat in Oudeschild omstreeks 1910, gezien vanaf het Bolwerk nabij de haven. Het is een ansichtkaart uit de collectie van Bakker, lid van de munten- en an sichtenclub. Maandagavond a.s. komt de club voor de laatste keer van dit seizoen bijeen in hotel ,,De Zwaan" om collecties te vergelijken en te ruilen. Het echtpaar Nowak heeft het strand paviljoen „De Zeeaster" (paal 17) als mede 70 strandhuisjes en een kiosk ver kocht aan de heer C Rademaker uit Den Burg. De heer Rademaker heeft het be drijf het afgelopen seizoen al gepacht. Zaterdag a.s. gaat het bedrijf open Het echtpaar Nowak blijft het bun galowpark Vredelust beheren. De Fanfarenzug „Schloss Ricklingcn" uit Hannover komt met Pasen naar Texel op uitnodiging van de drumband „Excelsior" uit Oosterend. Het gezel schap arriveert vrijdagavond in Ooster end waar het bij gastgezinnen wordt on dergebracht. Zaterdagochtend om tien uur maakt de band een muzikale rond gang door Den Burg volgens een route die langs de drie bejaardenhuizen voert, 's Avonds is de groep te horen op het terrein van de muzieknis in Oosterend waar waarschijnlijk ook verschillende drumbands van Texel zullen optreden. Deze (veelbelovende) manifestatie is voor ieder gratis toegankelijk. Begonnen wordt om 19.30 uur. Zondagmiddag (eerste Paasdag) zal de groep met een rondvaartkotter een tocht over de Waddenzee maken. Het ge zelschap keert tweede Paasdag terug naar Hannover. Het is de bedoeling dat ie drumband van „Excelsior" volgend ^aar een tegenbezoek aan Hannover orengt. Het initiatief voor de komst naar Texel is genomen door tamboer-majaar Gotz Puschel die op Texel al jaren zijn vakantie doorbrengt Tijdens een van zijn vakanties maakte hij kennis met „Excelsior" wat aanleiding was voor het leggen van het contact. tallen, nl. DVC 2. Aanvang half drie De overige elftallen zijn vrij. A W. S.V. Oosterend Komend weekend heeft SVO een zeer beperkt programma af te werken. Er wordt alleen zondag gespeeld. Het twee de gaat dan op bezoek bij Flevo 3 De aanvangstijd is nog niet precies bekend. Het kan 12.00 uur zijn maar door om standigheden ook worden verschoven naar 14.30 uur. Voor het derde is een wedstrijd inge last Dit team gaat op bezoek bij Oude- ZATERDAG 10 APRIL 1976: Junioren: DWOW Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Wiron C2-Texel C4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZONDAG 11 APRIL 1976: Afdeling Noordholland: Flevo 3-Oosterend 2, 12.00 uur JVC 4-Oosterend 3, 14 30 uur De Koog 2-DWOW 6, 14.30 uur Dames: Tex. Boys 2-DVC 2, 14.30 uur SAMEN REIZEN: ZATERDAG 10 APRIL 1976: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel C4 en Tex. Boys Cl. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Texel Voor zondag staan er geen competitie wedstrijden op het programma. Op de terreinen van S.V. Texel zullen weer school voetbal wedstrijden worden gehou den Junioren C4 gaat uit naar Wiron C2 Er zit winst in deze wedstrijd, maar de tegenstander moet niet onderschat worden. t.C. Texelse Boys Zaterdag één competitiewedstrijd. De junioren Cl gaan met de boot van 13.05 uur naar DWOW Cl. Op de velden van S.V. Texel en Texelse Boys zaterdag is er schoolvoetbal voor het voortgezet on derwijs. Ook zondag is er een zeer beperkt pro gramma. Onze A junioren spelen hun laatste competitiewedstrijd. Met de boot van 13 05 uur vertrekken ze naar Waar land. Om half drie ontmoeten ze daar Con Zelo Al. Het zal wel niet meevallen om na zo'n lange rustperiode er wat van te maken. Toch maar je best doen! Het tweede dameselftal speelt thuis en zal nu beter uit de bus moeten komen. Op bezoek komt een van de betere elf- In de tweede klasse van de zaalvoet balcompetitie is het team van het Nioz kampioen geworden. Door verdedigend zeer betrouwbaar en aanvallend verras send en snel spel, maar vooral door het grote enthousiasme is het gelukt de com petitie ongeslagen te beëndigen. Een prestatie voor het beslist niet jeugdige Nioz-team, met zijn gemiddelde leeftijd van 35 jaar. Het team speelde vooral tegen de naaste concurrenten: F.C. Knudde, Bad hotel, Topido en Oosterend 2, goede wedstrijden, waarbij de verdediging met keeper H Boekei en de spelers L. Heer schap en F. Schilling een moeilijk uit te spelen trio bleek. Vanuit de achterhoede opbouwend toonden R Manuels en R. Dapper zich onmisbare spelers, terwijl in de voorhoede A. Kok, J. Duinker en H. de Vries goed hun werk deden. Top scorer voor het Nioz-team werd J. Ever aarts met 12 doelpunten, terwijl R. Dap per er 9 voor zijn rekening nam Bij promotie naar de eerste klasse, sa men met het jonge team van F.C. Knud de, zal het echter heel wat moeilijker gaan en zou een langer dan éénjarig verblijf in deze klasse al een succes zijn. De goede en enthousiaste leidmg van coach R. Nolting zou hier toe kunnen bijdragen. Voorafgaand aan de kerkdienst van 9.30 uur zal er op eerste paasdag (18 april) in de Hervormde kerk van Den Hoorn een paasontbijt worden gehou den. Dit ontbijt is bestemd voor alle Hervormde gemeenteleden van Den Hoorn en hun eventuele gasten. Het ont bijt begint om 8.30 uur. In verband met de voorbereidingen is tijdige opgave gewenst. Wie mee wil doen, kan zich tot en met zondag 11 april opgeven aan de pastorie, Heren straat 37 (telefoon (02226) 277. DE KOOG De gymnastiek- en vol leybalvereniging „Gyvo" in De Koog staakt dit weekend de lessen en trai- ninsbijeenkomsten. Dit in verband met het feit dat de zaal van „De Kaaps-nol" pas weer in het najaar voor het vereni gingsleven van De Koog beschikbaar is. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Het kampioensteam van het Nioz met v.l.n.r. staand R Nolting (coach), Everaarts R. Manuels. H de Vries, F. Schilling, H. de Vries sr. (grensrechter)knielend: H Boe kei, R. Dapper en L. Heerschap Twee andere spelers J. Duinker en A. Kok ontbreken op de foto. sluis 3. Aanvang 14 30 uur. Hopelijk gaat dit duel door en wordt er een punt meegenomen van deze wedstrijd. P K. S.V. De Koog De competitie voor de pupillen is al beëindigd. De A en B pupillen zijn in geschreven voor een tournooi in De Cocksdorp op zaterdag 15 mei. Houdt daar alvast rekening mee. Zondag om 14 30 uur speelt het twee de thuis tegen het sterke DWOW 6 In de uitwedstrijd werd hiertegen gelijk gespeeld, maar toen had De Koog het beslist niet gemakkelijk. Het eerste speelt zondag om 11.30 uur thuis vrijwel zeker een ingelaste wed strijd tegen Westzaan. Deze wedstrijd zou normaal op 2e paasdag gespeeld worden, maar dat zou voor beide par tijen zeer slecht uitkomen. Hopelijk kan het eerste nu weer volledig aantreden, waardoor ze voor een afgang als vorige week bespaard blijven. In de wedstrijd tegen Westzaan ligt voor De Koog de kans om naast Huiswaard te komen. Jv.B. Het achttal van „En Passant" is zater dag na een overwinning van 62 op DDM 2 kampioen geworden in de klasse 4A van de Noordhollandse Schaakbond Het team promoveert nu naar de 3e klasse. In de onderlinge competitie verloor De Goederen zijn dame door aftrek schaak van Eijgenraam. Harting kon na verlies van zijn loper geen goede aanval meer opbouwen. Aan de kop van de ranglijst vochten Hoogerheide en Bak ker om de eerste plaats Bakker won en heeft nu een winstpercentage van 67,3° /<i Hoogerheide is met 66.7% een goede tweede. K Bos-F. Elzinga 01 A. C Bakker-J. Hoogerheide 10 K J. Harting-A. Terpstra 01 F. Eijgenraam-B. de Goederen 10 Er zijn nog steeds diverse prijzen niet opgehaald. Hier volgen nogmaals de nummers: 3259, 7310, 207, 7041, 6788, 6810, 9191, 2877, 1885, 7223, 3778, 6076, 8258 De prijzen kunnen 's avonds op vertoon van het lot opgehaald worden bij S Keijser, restaurant Capri. Met elf spelers werd deelgenomen aan de damdag te Andijk. De jeugdspelers deden het uitstekend. Drie van de vier behaalden een le prijs. Te weten: J. Rienstra, J. van Kranenburg en F. Mosk. W. Smidt moest genoegen nemen met een 3e plaats. Van de senioren behaal den R. Dalmeyer, J. Vmke en J. Hooij- berg een 2e prijs. Uitslag clubcompetitie: F. Mosk-W. Smidt 02 J. van Kranenburg-J. Rienstra 02 J. Rienstra-W. Wassenaar 02 J van Kranenburg-W Smidt 20 F. Mosk-W. Wassenaar 20 J. Vinke-P. Bakelaar 11 J. Schoo-C. Meedendorp 11 J Schoo-J. P. Stam 11 J. P. Stam-A. Vinke 02 C. Vinke-G. Dros 20 J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 02 Volgende week 13 april is de laatste competitieavond. Op 20 april geeft de clubkampioen ons nog een kans in een simultaanwedstrijd The Dogs nestelde zich na de afgelo pen week zeer vast aan de top van de ranglijst. Een 21 overwinning op de Pioniers en een 30 overwinning op JKM, maakte 28 gewonnen games tegen 8 verloren games. Vooral tegen JKM was het hele team goed op dreef, waar door ze op een totaal van 1518 pins kwa men. Nummer 2 op de ranglijst, The pins, moest het onderspit delven tegen 3e Koogel. Atilya moest hun meerdere erkennen in de Old Timers: 21. Ran Motoren boekte de zoveelste overwin ning achter elkaar, deze keer was Wie lewaal het slachtoffér: 30 Bistro moest hun meerdere erkennen in Siem Bremer: 21. King Corn boekte een 30 overwinning op Rentenaar Opel. Henk Plaatsman was hier heel goed op dreef, de Millionairs wonnen met 21 van een nog steeds tegenvallend Toyota. Cross won verdiend van Sommeltjes met 2—1 De hoogste game bij de dames was deze week voor Marijke de Lussanet met 160 pins. Mieke Flens gooide bij de dames met 431 de hoogste serie. Bij de heren was het wederom Henk Plaatsman die de hoogste game liet no teren: 196. De hoogste serie was met 510 voor Peter Iepenburg. De uitwisseling BBT-TSC (Schevenin- gen) werd een overwinning voor de be zoekers, 6600 om 6300 pins. Door de Texelaars werd over het algemeen min der goed gegooid. Irene Penha werd als vijfde de beste Texelaar.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9