aan Voor het weekend van het raadhuis Leven Hij kent onze angst Hij stierf voor mensen Hij laat hen niet los Hij is ons leven In leven of sterven Paaszangdienst Den lhirg Paaszangdienst Oosterend Burgerlijke stand Zuigelingenbureau Bijeenkomsten inspraak streekplan Afscheid zuster Haasnoot Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Bouwvergunningen Geslaagd Onderzoek op baarmoeder halskanker Derde Texelse Courant, vrijdag 16 april 1976 -tëod Wat zal de nieuwe dag brengen, waar over de zon zo vreemd en raadselachtig opgaat? Zegeviert het licht over de scha duwen van de nacht? Hoe dikwijls kij ken wij naar ons leven, zoals we kijken naar de zon die opgaat over de nog on bekende dag. Onze toekomst ligt in het ongewisse. Maar één ding is zeker: wij willen leven, en wij moeten sterven. Wat doet een mens al niet om zijn levens duur maar een heel klein beetje te kun nen rekken. Hij construeert apparaten die doden nog weer eens in het het leven terughalen; hij laat zich organen van anderen inplanten; hij laat zich zelfs invriezenEn toch kent iedereen de momenten waarop hij zichzelf afvraagt: Waartoe dient dit alles? Heeft mijn le ven wel zin? Ergens hing eens een groot aanplakbiljet met de woorden: Jezus leeft". Een voorbijganger had daaronder geschreven- „Nou en Hij wilde zeggen: Wat heb ik daaraan? Leest u de volgende tekst eens tegen de achter grond van deze vraag. Na zijn laatste maaltijd kwam Jezus met zijn leerlingen bij een plek die Getsémané heet. „Blijven jullie hier zit ten", zei hij tegen hen, „ik ga daar ver derop bidden". Petrus, Jacobus en Johannes nam hij met zich mee. Verdriet en angst begon nen zich van hen meester te maken. „Ik ben doodsbenauwd, blijf hier en waak met mij", zei hij tegen hen. Hij liep nog wat verder, liet zich voorover op de grond vallen en bad: „Vader, als het mo- zei Jezus opnieuw. „Zoals de Vader mij gelijk is, neem dan deze beker van mij weg. Alleen: niet zoals ik wil, maar zo als U wilt". Toen keerde hij terug naar de drie en vond hen in slaap. „Ach, kun nen jullie nog geen uur met mij waken?" vroeg hij aan Petrus. Hij verwijderde zich voor de tweede maal en bad- „Mijn Vader, als het niet anders kan, zal ik die beker drinken; wat U wilt moet ge beuren". (Mattheus 26 36 - 40 en 42) Van twaalf uur tot drie uur 's mid dags werd het over het hele land don ker. Om drie uur schreeuwde Jezus liudkeels: „Eli, eli lama sabachtani?" Dat betekent: „Mijn God, mijn God, waarom hebt u mij verlaten?" Een paar omstanders die het hoorden, zeiden. „Hij roept om de profeet Elia. Meteen ging één van hen een spons ha len, doopte die in landwijn, stak hem op de punt van een stok en probeerde hem ervan te laten drinken. „Wacht", zeiden anderen, „nu kunnen we zien of Elia hem te hulp komt". Opnieuw schreeuwde Jezus luidkeels en hij stierf. (Mattheus 27 45 - 50) (Het was de avond van de eerste Paas dag. Twee dagen tevoren was Jezus ge storven. 's Morgens hadden vrouwen ontdekt dat het graf leeg was). Die zondagavond zaten de leerlingen bij elkaar. Zij hadden de deuren op slot, omdat ze bang waren voor de Joden. Toen kwam Jezus; hij stond ineens in hun midden. „Ik wens jullie vrede", zei hij. Toen ze de Heer zagen, waren de leerlingen blij. „Ik wens jullie vrede", gezonden heeft, zo zend ik jullie" Eén van de twaalf Thomas die de Twee ling werd genoemd was er niet bij toen Jezus hij hen kwam. „We hebben de Heer gezien", zeiden de andere leer lingen tegen hem. Maar hij antwoordde: „Alleen als- ik in zijn handen de litte kens van de spijkers zie en mijn vinger erin kan steken en als ik met mijn hand in zijn zij kan, zal ik het geloven". Een week later zaten zijn leerlingen weer binnen en Thomas was bij hen Opnieuw komt Jezus. De deuren waren gesloten, maar hij stond ineens in hun midden. „Ik wens jullie vrede", zei hij. Toen richtte hij zich tot Thomas: „Leg je vin ger hier en kijk naar mijn handen; steek je hand uit en kom ermee in mijn 2ij. Wees niet langer ongelovig, maar ge loof'. „Mijn'Heer en mijn God", zei Thomas. „Geloof je omdat je me gezien hebt?" antwoordde Jezus hem. „Hoe ge lukkig zijn zij die geloven zonder te zien". (Johanes 20 19 - 21; 24 - 29) De apostel Paulus schrijft: Niet ons zelf, maar Christus verkondigen wij als de Heer, en onszelf als uw dienaars om Jezus' wil. Dezelfde God die gezegd heeft: „Uit de duisternis zal licht schi; nen" heeft geschreven in ons hart, om ons te verlichten met de kennis van zi; glorie, die afstraalt op het gelaat van Christus. Maar deze schat dragen wi; mee in aarden vaten en zo wordt duid REIZIGER „DOET" GOLGOTHA Zij hebben Hem, zonder zich af te vragen of Hij het kon verdragen. met nagels aan een kruis geslagen. En toen Hij daar te lijden hing, een spijker is een lelijk ding zei Hij: Vader vergeef het hun Zei Hij: ze weten niet wat ze doen. Het was hun er immers om te doen, om eens te zien, wat of Hij nu zou doen. Zo heeft Hij nog voor hen gebeden, en m Zijn sterven aan hen meegegeven een alibi voor hun geweten. En ik stond in de verte quasi wat te praten met 'n paar onnodige, onnozele soldaten. Ze deden immers tóch, wat ze niet konden laten. Maar Hij beriep zich op het allerlaatste: de handen van Zijn Vader, nog vóór Pasen moest ik me naar mijn schip in Jaffa haasten. Toen heb ik 't was op Cyprus in de krant gelezen: J. v. N., Christus geheten, is, na voor drie dagen gekruist te wezen, zoals onze geachte lezers weten, niet in Zijn graf gevonden: het was open. Hardnekkige geruchten lopen, dat Zijn discipelen de wacht beslopen, toen deze sliep, en zo het lijk ontvreemdden. Geëxalteerde vrouwen echter meenden, dat zij Hem zagen wandelen door de beemden; Maria moet gestameld hebben: Here! Er zijn ook vissers, die heiveren: Hij heeft met ons gegeten bij de meren Maar dit is van bevoegde zijde wedersproken. Men late zich geen knol voor citroen verkopen Rome. Het anker valt. Wij varen thuis. Ik spoed mij naar de Thermen, wordt ontluisd van reis en roes en in mijn eigen huis bij vrouw en vuur en radio gezeten, ben ik alras Christus en kruis vergeten Toen heeft een S O.S. mijn ziel doorreten: Mijn Geest wordt uitgestort op alle vlees. Wie niet vóór Mij is, is tegen Mij geweest" seint een geheime zender wit en hees. Weer onder zeil, over de eenzaamheden van oceanen die mij van U scheiden, Christus, wil mij verschijnen aan de einder, Gerrit Achterberg lijk dat die merkwaardig grote kracht van ons niet van onszelf komt, maar van God. Van alle kanten worden we be laagd, toch zitten we niet in het nauw; we twijfelen, maar vertwijfelen niet; we worden vervolgd, maar niet aan ons lot overgelaten; we worden neergeslagen, maar komen niet om. Altijd dragen we het sterven van Jezus in ons lichaam mee, en daardoor zal ook het leven van Jezus in ons lichaam tot uitdrukking komen. (2 Korinte 4 5 - 10). Niemand van ons leeft voor zichzelf alleen en niemand van ons sterft voor zichzelf alleen. Als we leven, leven we voor de Heer, en als we sterven, sterven we voor de Heer. Of we nu leven of sterven, we zijn altijd van de Heer (Romeinen 14 7, 8) Op de avond van de Eerste Paasdag wordt in de Gereformeerde kerk in Den Burg een paaszangdienst gehouden, die begint om 19.00 uur. In deze dienst zul len veel bekende paasliederen gzongen worden, terwijl ds. Douwes over de paasboodschap hoopt te spreken. De gemeentezang zal weer begeleid worden door organist K. Brouwer. Ook nu zullen liederenbladen aanwezig zijn. De „Lichtboei" hoopt deze dienst even eens uit te zenden. Op Tweede Paasdag wordt in de Ge reformeerde kerk van Oosterend een paaszangdienst gehouden, die is voorbe reid door jongeren van de Gereformeer de jeugdvereniging. Aanvang van deze dienst is 20.00 uur. Aan deze dienst hoopt mee te werken: het Texels Chris telijk Mannenkoor o.l.v. A. Kuik. Orga nist P. Brouwer zal de gemeentezang begeleiden. van 31 maart tot en met 12 april 1976 Geboren: Branda, dv. Jan F. Spanjer en Harmpjen Willems; Sylvia, dv. Pieter A. van der Vis en Helena J. Dijker; Fa bian, zv. Renze Kampstra en Janke Boomstra; Lotte Marretje, dv Josef G. Beers en Neeltje H. Witte; Johannes Pe trus, zv. Johannes A, van Schaik en Geertruida C. M. van Langen; Emilyn Jolanda, dv. Meijert Laan en Joanna M. Ek; Catharina Cornelia, dv. Pieter Kooi man en Cornelia M. Leijen; Fiona Ker stin, dv. Jacobus C. Zijm en Trijntje van der Meer; Monique, dv. Abram C. de Ridder en Adriana M. Bakker; Karen, dv. Teunis den Draak en Maria H. Bouwman Ondertrouwd: Henricus J. Bakker en Pietje Drijver; Nicolaas C. B. Ran en Boukje Rienstra; Jacob J Ruiter en Wil- helmina K. D. Kok; Gerardus M. Bakker en Janny W. J. Esschert; Henderikus N Witte en Carla Spigt. Overleden: Alida M. Smit, wv. Zijm, oud 93 jaar, wonende te Den Burg; Jur- rien Beumkes, oud 87 jaar, wonende te Den èurg; Guurtje Boon, ev. Van Sijp, oud 76 jaar, wonende te Oudeschild; Jan Witvliet, oud 88 jaar, wonende te Den Burg. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt 20 april geen bureau. Dokter Seegers, woensdag 21 april om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 21 april om 15.00 uur. In het kader van de hernieuwde in spraakprocedure over het voorontwerp streekplan zijn een tweetal inspraak- groepen geformeerd, t.w. een inspraak- groep „economie" en een inspraakgrocp „recreatie, verkeer en vervoer, land schapsbeheer en natuurbehoud". De laatste groep heeft de volgende be sprekingen belegd in hotel „De Linde- boom-Texel"; telkens om 8 uur: dinsdag 20 april over de ontwikke ling van de recreatie op Texel, maandag 26 april over het land schapsbeheer en het natuurbehoud, maandag 3 mei verkeer en vervoer naar het eiland (o.a. over de oriënta tienota veerverbinding) maandag 10 mei verkeer en vervoer buiten Texel en op het eiland. Leden van de eerste inspraakronde of leden van de streekplanwerkgroepen die alsnog aan de discussies willen deelne men zijn van harte welkom. Zij kunnen zich op de betreffende avonden aan de zaal vervoegen. In de vorige krant meldden wij dat zuster A. Haasnoot op „donderdag" af scheid neemt als maatschappelijk werk ster van de gemeente Texel Verzuimd was de datum te vermelden: 29 april. De receptie voor genodigden is om 15.00 uur. Collega's en andere niet speciaal uitgenodigde belangstellenden zijn wel kom vanaf 16.30 uur. GVT AFD. JAZZGYMNASTIEK Omdat de leidster, mevrouw Kuenen- ger, in de week van 20 - 24 april een vervolgcursus jazzgymnastiek volgt, ko men de lessen van donderdag 22 april a.s. te vervallen. Uitsluitend voor spoedgevallen Van zaterdagmorgen tot dinsdagmorgx 8.00 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18 00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Goede Vrijdag, 16 april 1976: DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds, Kuitse Avondmaalsviering Zaterdag 17 april 1976 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Paaswake Den Burg 20.00 uur De Koog 22.00 uur De Cooksdorp 20.00 uur Oudeschild 22.00 uur. Ie Paasdag, zondag 18 april 1976: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.00 uur Paasdienst met de kinderen van de zon dagsschool. 10.00 uur ds. De Roest, m.m.v. de heer P. J. Koorn, itrompet, paascollecte. 19.00 uur Zangdiensit m.m.v. zangklas van Muziekschool, oJl.v. Dyo Wassink. De Cooksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Paasdienst met muzikale medewerking Paascollecte. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra openbare geloofsbelijdenis, paascollecte. Kinderpaasfeest in „Ons Huis". De Koog 9.00 uur ds. Kalkman paascollecte 11.00 uur ds. Hoekstra, paascollecte. De Waal 10.30 uur ds. Kalkman paascolleate Oosterend 9.30 uur ds. De Gier m.m.v Interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink, Paascollecte Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier m.m.v Klvvartet o.l.v. Dyo Wassink Paascollecte. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes, Bediening H. Doop. Kinder- nevendienst voor alle kinderen. Tijdens de dienst is er kinder crèche achter de kerk. 19.00 uur ds. Douwes, Paas zangdienst. Aansluiting Licht boei. Oosterend 9.45 u. Kand. v. Helden uiit Amsterdam 17.00 uur Kand. van Helden GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn. Extra colleote JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur: Lezing „Leef niet langer voor uzelf, maar voor het doen van Gods wil". 19.30 uur Wachttoren-studie Christelijke grootheid spruit voort uit dienen". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur De Cocksdorp 9 15 uur Oosterend 10.45 uur Den Hoorn 10.45 uur le Paasdag, maandag 19 april 1976 HERVORMDE GEMEENTEN De Cocksdorp 10.30 uur Paas viering met de kinderen van de zondgasscholen. Oosterend 10.30 uur Paasviering met de 'kinderen uit Oosterend en Oudeschild, in de kerk van Oosterend. GEREFORMEERDE KERKEN Oosterend 19.30 uur Paas-zang- dienst m.m.v. Texels Ohr. Man nenkoor GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 10.45 uur De Koog 9.30 uur De Cocksdorp 10 45 uur Oosterend 9.15 uur Den Hoorn 9.15 uur Oudeschild 10.45 uur. Woensdag 21 april 1976 GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.00 uur Ds. J. M. Kleppe uit Woerden MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Burgemeester en wethouders verleen den in de afgelopen maand bouwver gunning aan de navolgende personen en/of ondernemingen: L Visser en C. G. A. van Poelje te Oudeschild, garage berging en een berging te bouwen te Oudeschild, Trompstraat 37 en 39; P. Slik te Oudeschild. een berging te bou wen te Oudeschild, Trompstraat 35, G. W. Kraaij te Den Burg, een berging te bouwen te Den Burg, Bernhardlaan 124; J. E. Koenders te Emmen, een berging uit te breiden te Den Hoorn, Naalrand 20; Bouwbedrijf Gebr. Bruin te Den Burg, 10 premiewoningen en 10 garages te Den Burg aan de Zeebries en de Duinreep; C. Laan te De Cocksdorp, een woonhuis te veranderen te De Cocks dorp, Postweg 209; Recreatiestichting Texel te Den Burg, een badmeesters hokje te bouwen te Den Burg, Slinger weg; B. Nieboer te Den Burg, een gara ge te bouwen te Den Burg, Boogerd 2; M. C Bakker te Den Hoorn, een zomer woning te bouwen te Den Hoorn nabij H8 te Texel; O. Kikkert te De Cocks dorp, een fietsenberging te bouwen te De Cocksdorp, Kikkertstraat 1; Bakkers Ijzerhandel b v. te Den Burg, een win kelpand uit te breiden en 6 garage boxen te bouwen te Den Burg, Wever straat; G Heikens en G. E. Bol te Den Hoorn, een woonhuis te splitsen te Den Hoorn, Herenstraat 41 - 43; J. Brusse- Zaterdag 10 april zijn op de Barti- meushoeve geslaagd voor de cursus paardengebruik (omgang met en ge bruik van het paard) de dames A. Kik- kert-Brekeveld te De Koog, K G Pet- tinga te Den Burg, M. J. Zuidewind- Keijser te Den Burg en de heren J. Beekman te De Waal, A Brans te Den Burg, P Daalder te Oosterend, H. Heet- veld te Den Burg, J. P Rijkaart te Den Burg en J. H Vosjan te Zuidhaffel. De lessen werden verzorgd door de heer J. Kiljan jr. te Den Burg. laars te Oosterend, een woning te Den Hoorn, De Kuil 6; J W. Rommets en D. N. Welboren te resp. 't Horntje en De Waal, een dubbel woonhuis te bouwen te Den Hoorn, De Kuil 2 en 4; J. Bak ker te De Waal, een woonhuis te bouwen te De Waal, Oosterenderweg; N.V. TESO te 't Horntje, een opslagruimte te bou wen te 't Horntje, aanlegsteiger veer boot; J. van Zon te Den Burg, een voor malige boerderij te verbouwen te Texel, Kogerweg 152; H. Ruiter te Den Burg, een dakkapel te bouwen te Den Burg, Beatrixlaan 10; F Visman te Den Burg, een woonhuis te veranderen en uit te breiden te Oosterend, Oosterenderweg 47; L. Laan te De Cocksdorp, een woon huis te veranderen en uit te breiden te De Cocksdorp, Langeveldstraat 21; F. J Kaczor te De Koog, een broeikasje te bouwen te De Koog, Orchismient 32; M. Spigt te De Koog, een garage te bouwen te De Koog, Ruigedijk 16; J. Pelgrim te Oosterend, een woonhuis te veranderen te De Waal, Hogereind 31; W. J. Bakker te Den Hoorn, een schuur te bouwen te Den Hoorn, Hemmerweg H 128; J. v. d. Geest te Texel, de gevels van een boer derij te veranderen te Texel, Pontweg 51. Dit onderzoek vindt plaats op woens dag 28 april a.s., 's avonds tussen 6 uur en 8.15 uur en donderdag 29 april, 's morgens tussen 9.15 en 12 00 uur en 's middags tussen 1.30 en 4.15 uur. De oproepen zijn inmiddels verzonden. Het is dringend gewenst, zich aan het tijdstip van de oproep te houden. Ver andering hiervan is alleen maar moge lijk in overleg met de gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, kamer 209. Niet alle dames tussen 35 en 55 jaar kunnen ditmaal al aan dit onderzoek deelnemen. De bedoeling is nl„ dat elk jaar 1/3 deel wordt opgeroepen, zodat na 3 jaar alle inwoonsters hierbij be trokken zijn en met een herhaald on derzoek kan worden begonnen. Mogen we adviseren, de oproep vooral goed te lezen? Alle bijzonderheden wor den hierin behandeld, zoals ook de kos ten, die ƒ20,bedragen, terwijl de ge meente eenzelfde bedrag betaalt. Medische vragen kunnen het beste vooraf aan de eigen huisarts worden ge steld. Verwacht wordt, dat alle opgeroepe- nen aan dit belangrijke onderzoek zul len willen deelnemen.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9