Burgemeester stelde nieuwe centrale in gebruik Electrohuis >n vorstelijke 39.95 39.95 64.95 randkast opengebroken teruggevonden Zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma Sport vissersnieuws Toeristen veroorzaakten duinbrand Kunst- en antiekmarkt in Oudesehild ..Westerduin" afgesloten Fons Jansen in Den Helder f PHILIPS LADYSHAVE BRAUN HAARKRULTANG MOULINEX ESPRESSO KOFFIEZET APPARAAT PHILIPS HAIRSTYLING-SET TEXELAARTJES Lekker lui lezen met een boek van Als U verder wilt kijken dan uw neus lang is burgemeester belt met zijn Alkmaar se ambtgenoot. Geheel links de directeur van het 'lefoondistrict Haarlem drs. Beiert. )oor het voeren van een telefoon- sprek met zijn Alkmaarse collega Wit heeft burgemeester Sprenger n.norgen de vernieuwde telefoon- fitrale in Den Burg in gebruik ge ld. Alle voor interlocaal ver- bestemde apparatuur is vervan- waardoor aanzienlijk meer ge- •ekken kunnen worden verwerkt en kans op het ontstaan van fouten de totstandkoming van de verbin- is teruggebracht. Er mag daarom worden gerekend dat de jaarlijks e^kerende klachten tot het verleden len behoren. Mocht de capaciteit nog onvoldoende zijn, dan kun- op betrekkelijk eenvoudige wijze dere uitbreidingen worden verwe- ilijkt. Inder interlocaal telefoonver- vallen alle gesprekken waarvoor een kengetal moet worden ge- aid. Een telefoongesprek tussen Den •g en De Cocksdorp is dus inter lak Op Texel worden naar ver- iding zeer veel interlocale ge kken gevoerd: per jaar momenteel miljoen tegen ongeveer anderhalf joen lokale gesprekken. Vanmorgen 1c de chef onderhoud telefooncentra- oord W. Bolder uit dat deze „wan- houding" mede oorzaak was van de else problemen. Ook werd bevesitgd de binnenkort in gebruik te nemen ialzender geheel los staat van de traleverbetering en op zichzelf ook bijdraagt tot capaciteitsvergroting, is slechts een veiligheidsmaatregel zijn nut afwerpt als een defekt op- dt aan de zeekabels. In vergelijking landelijke cijfers heeft Texel veel foonaansluitingen: 3478. Een wacht- ïs er niet; nieuwe abonnees kunnen ïen enkele weken worden geholpen. Demonstratie PTT maakte van de ingebruikna- een interessante demonstratie. Het E KOOG De brandkast die werd gehaald uit Daalders Supermarkt in toog werd in de loop van donder- niddag teruggevonden op het par- terrein van het strandslap paal 21. tast bleek te zijn opengebroken. Het (tegen de ƒ2.000,was verdwenen r de boekhouding zat er gelukkig in. Later werd in de omgeving een lenlichter gevonden; mogelijk is de (wel brandvrij maar niet inbraak- daarmee opengemaakt. politie die juist een uitgebreide iraktie achter de rug had meent dat pengebroken kast er 's morgens nog lag De inbrekers hebben de kast blijkbaar op een rustig plekje open- aakt en hem daarna op de parkeer ts gedropt. tslagen selectiewedstrijden: Texel jun -Den Helder jun. 43 Texel sen.-Den Helder sen. 24 ierdag 6 mei rwedstrijden: oren: 19 00 u.- Oosterend 1-Casino 20,00 u.: Jelleboog-Knudde 21 00 u.: Dubbeldik-Nioz 22.00 u.. Texelse Boys 2-'t Galjoen Tijdwaarneming: Texel-Oosterend lag 7 mei r\\ edstrijden: oren: 3.00 u.: Bremakker-Texel Cl 18.30 u.: RSGSOS-Fiasco oren: 9.00 u.: Brandweer-Koffiebar 1 10 00 u.- Oosterend 2-Topido 21.00 u.: JKM-Reizenboetiek 12.00 u Texel-Texelse Boys 1 Tijdwaarneming: Nioz-Casino 1 nderdag 13 mei zullen de bekerfi- worden gespeeld, op zaterdag 15 de halve finales en zaterdagavond ei de wedstrijden om de 3e en 4e plus de finale. gesprek tussen de twee burgemeesters werd via twee miniatuurstraalzenders geleid en er was allerlei apparatuur ten toongesteld. Op de vraag van wethouder Zuide- wind waarom heel Texel niet één ken getal heeft, werd geantwoord dat ge sprekken zonder versterking over niet meer dan ongeveer vijf kilometer kabel kunnen worden geleid. Het zetten van alle abonnees op één net vergt kostbare extra voorzieningen, maar mogelijk is het wel. In heel Luxemburg kan ieder een elkaar bellen zonder eerst een ken getal te draaien. DINSDAG 1 MEI De oudere Doopsgezinde zusterknng houdt aanvang 20.00 uur een bijeen komst. WOENSDAG 5 MEI In dorpshuis De Waldhoorn vertoont vo gelwachter Anne Boon zijn dia-serie over de Geul en de Mokbaai; 20.00 De vijfde wedstrijd sportvissen die zondag aan de Hornt gehouden werd telde 14 deelnemers. Er werd een geza menlijke lengte vis gevangen van 856 cm. De uitslag was: 1 A. Banda 135 cm; 2 C. J. Huisman 132 cm; 3. S. J. Feen- stra 120 cm. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur van de visvereniging Texel t.n.v. P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg. De 16-jarige P.E.J. uit Wieringen zat vrijdag met een vriend in een duinpan netje bij de vuurtoren te picknicken. Nadat hij zijn kameraad vuur had ge geven gooide hij de nog niet gedoofde lucifer achteloos weg. Even later ont stond een duinbrand waarbij de begoei- ing over een oppervlakte van ongeveer 2.000 m2 verloren ging. J. zal mogelijk de rekening van het brandweeroptreden gepresenteerd krijgen. De duinbrand ging met hevige rook ontwikkeling gepaard. De oprukkende vlammen kon tijdig een halt worden toe geroepen dank zij het optreden van vele omstanders die met zand blusten en de brandweer van De Cocksdorp, later ge assisteerd door die van Den Burg. OUDESCHILD Ook deze zomer zal in Oudesehild wekelijks kunst- en an tiekmarkt worden gehouden: van 26 juni tot en met 14 augustus. Plaats van het evenement is waarschijnlijk weer het Ankerpark maar er zijn ook stemmen opgegaan om de markt op het terrein bij de molen te houden. Hierover en over andere vraagstukken rond de markt zal worden gesproken tijdens een vergade ring van deelnemers, te houden maan dagavond 10 mei a..s in hotel De Zwaan, aanvang 20.00 uur. Er wordt op gerekend dat de deelne mers van vorig jaar deze bijeenkomst zullen bezoeken; ook nieuwe exposanten worden hier verwacht. Er zal naar wor den gestreefd de markt door uitsluitend Texelse exposanten te laten verzorgen Ieder die iets kan laten zien of heeft te demonstreren op antiek-, kunst- en cu- riositeitsgebied is welkom. Ook demon straties van bepaalde ambachten (netten boeten bijv.) zijn gewenst. Als laatste van de vijf door Staatsbos beheer beschermde broedkolonies zijn nu ook de .Westerduinen" afgesloten. Bezoek aan het gebied is alleen mogelijk door deelname aan de excursies, te be spreken bij het Natuurrecreaticcentrum. De broedplaats „Westerduinen" is bij het publiek beter bekend als de meeu wenkolonie, hoewel het aantal zilver meeuwen dat buiten dit terrein broedt veel groter is. De zilvermeeuwenstand op Texel groeit spectaculair. In 1966 wa ren er nog 1.085 paren, in 1974 3,398 en thans zijn er 3.861 geteld. Veel vogellief hebbers beschouwen dit verschijnsel als een bedreiging voor de andere soorten. Staatsbosbeheer heeft in het verleden wel eens gepoogd de aantallen wat terug te brengen Het rapen en bespuiten van eieren en andere maatregelen hadden echter weinig resultaat. Voor de laatste keer dit seizoen kan gebruik worden gemaakt van een extra boot om een schouwburgvoorstelling in Den Helder te bezoeken. Vrijdag a.s. geeft Fons Jansen een cabaretvoorstel ling, aanvang 20.15 uur. Momenteel zijn geen kaarten meer beschikbaar maar het is denkbaar dat er mensen zijn die al kaarten hebben maar niet in de gelegen heid zijn de voorstelling te bezoeken. Zij worden verzocht contact op te nemen met Culturele Zaken (raadhuis) Als mensen die nog geen kaarten hebben dat ook doen, kan mogelijk worden be middeld. K-opon bfj »on ktoouclrkal-zeak balekenl voor u: EEN JUIST ADVIES VOLLEDIGE NArORQ FINANCIERING MOGELIJK Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Sigarenbandjes weg gooien? Joop Kramer, Wilsterstraat 16, telefoon 2464, Den Burg, komt ze graag afhalen l Wij monteren ook Shell Trelleborg autobuiten- banden. Kievit, Koger- straat Met de TAXI-BUS op j ziekenbezoek, van ma. I t/m vrij Vertrek vanaf I Den Burg. Inl (02220) 2000 f Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van I 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Voor de Muziekliefheb bers alle soorten mu ziekinstrumenten, blad muziek en grammofoon platen; klassiek en pop. Fa. Van Wijngaarden en Kok, Weverstraat 68, tel. 2695 Broodroosters, Carmen krulsets, elektr. wekkers, koffiemolens enz met j 20% korting. Wandkon- taktdozen in- en opbouw en vele andere dingen op elektragebied. Alles met zeer grote kortingen. Fa. Jan v. Wijngaarden en Henny Kok, Weverstraat 68, tel 2695 De allernieuwste LP's: Status Quo, Nazareth, Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Klaus Wun- derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Lean dros enz ook op Musicassettes Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre- pertoire Peppi en Kokki; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok, Weverstr. 68, tel. 2695 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastrcat 17, De Koog, tel f02228) 311 Met glas, verf en be hang van Arn. Looyer wordt uw huis veel mooier Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel 02220-3179 H.H. Open haarden- bezitters: Husqvarna mo- torzagen reeds vanaf ƒ435,Fa. Tatenhove, 1 Oosterend j Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4. Den Burg, telef. (02220) 3320 Gevraagd tulpenveld gewas voor de bloemen; ook afgekeurde partijen. F. J. Halsema, Gerrits- land 5 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land tplefoon (02225) 297 Bij ons vind u een apar te serie verlichting voor leuke prijzen. Jan Agter, Den Burg Een draagbare radio, recorder of platenspeler Die vindt u voor leuke prijzen bij Jan Agter, Den Burg— Veelgevraagde elpees! K-Tel; Jukebox Rock div. artiesten; Alle 13 goed dl 10, div. artiesten, Blue for you - Status Quo; Evering whit - John Den ver; Wind Sony - John Denver; Het gebeurde in het westen - Ennio Morri- cone, Iiartewensconcert - div. wereldsterren vertol ken de mooiste klassieke melodiën; On the move - Rogier van Otterloo; en vele toppers. Alles in voorraad bij Jan Agter Den Burg bv/vh Langevtld en do Rooy parkstraat 10 don Burg-Texel postbus 11 tel 02220-2741 Sluit vóór u met vakan tie gaat eerst even een reisverzekering bij de RABOBANK af. Dat geeft een veilig gevoel Gevraagd gebr. bank stel of bank. Tel. (02220) 2242 Te koop gevraagd 3- of 4-pits gasstel. Harrv de Graaf, tel. 02228-734 Te koop 90 zwarte golfplaten 1.83. F. M. Vee- nema, tel. 3802 Te k. z g.a.n. kinder- wandelwagen met toebe horen. Dageraad 24, 't Horntje, tel. 02226-433 Voor alle attenties van u ontvangen in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst wil ik u langs deze weg heel hartelijk dank zeggen. Rie de Wolf Te k. meisjesfiets van 8-12 jaar. Polderweg 15 De Waal Te koop motormaaier Vrijdag na 6 uur. S. Boei- jen, Beatrixlaan 18, telef 3093 Geboren: Sascha Zusje van Martij n Dochter van Carla en Kees Niekes-Vlas 28 april 1976, Sideliolaan 111, Amstelveen. De Heere heeft grote din gen aan ons gedaan. Hij schonk ons: Saron Maria Zusje van Justien, Ignate en Henk-Jan Johan en Tinie Ramaker Den Burg, Texel, 1 mei 1976, Tjakkerstraat 21. Geboren op 1 mei 1976 Pieter Cornelis Duin Jan, Gemma en Corrien Trompstraat 11, Oudesehild. Harry Bakker en Piëta Drijver trouwen op vrijdag 7 mei 1976 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om 15.30 uur in de Gere formeerde kerk, Den Burg. Den Burg, Driehuizen BI25a, Den Burg, Schilderend 149. Receptie van 17 30 - 19.00 uur in ,,De Lindeboom- Texel" te Den Burg. Prismakijker, groothoek kijker, nachtkijker. 4x20 6x24 8x30 7x35 8x40 i 7x50 10x50 12x 40 16x50 enz. Kijk en informeer bij bv/vh Lanqeveld en de Rooy parkstraat 10 den Burg-Texel postbus 11 lei 02220-2741 Algemene kennisgeving Door een noodlottig ongeval is heden plotse ling van mij weggenomen, mijn innig lieve dochter Hilda Kooi, in de leeftijd van 27 jaar. Uit aller naam Jenny Hartog De crematie zal plaatsvinden op 5 mei om 14 30 uur in aula 2 van crematorium Dael- wijck, Floridadreef 7 te Utrecht. Het stoffelijk overschot is opgebaard bij be grafenisonderneming D van Vuuren, Melk- pad 21a, Hilversum. Geen bezoek Heden werden wij opgeschrikt door de ken nisgeving van een noodlottig ongeval waarbij onze medewerkster Hilda Kooi uit ons midden werd weggenomen. Familie Segers en medewerkers 't IJsbeertje Zij die Hilda de laatste eer willen bewijzen kunnen voor vervoer contact opnemen met tel. 02220-2436. Door een ongeval werd uit ons midden wegge nomen onze lieve vriendin Hilda De herinnering aan haar vriendschap zal al tijd bij ons blijven voortbestaan. Tiny, Henk en Koos en haar beste vriend Rein Heden is geheel onverwacht van ons heenge gaan onze geliefde broer, oom en onvergete lijke vriend Siebren Knossen weduwnaar van Annaatje Bakker, eerder van Maria Wijngaard, op de leeftijd van 77 jaar. Namens de familie Knossen: J. J. Jongejan Schagerbrug, 2 mei 1976, Huize Zuiderzon, Schagerweg 97. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 6 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te St. Maartensbrug, voorafge gaan door een rouwdienst in de Ned. Herv. kerk aldaar, geleid door ds. S. den Blouwen, aanvang 13.30 uur. Vertrek vanaf Huize Zui derzon 13.00 uur. Correspondentie-adres: J. J. Jongejan, W. 't Hartstraat 8, 't Zand (NH).

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3