CJ! 4EEND4 VERVOLG VAN PAG. 1 Affaire Hutjes PORTASLE RADIO'S VERVOLG VAN PAG.l Aardgas Elecfrohuis Gemeente schaft beregeningsinstallatie aan Burgerlijke stand Vijf stemmen tegen subsidiëring „Texeltoerist" SLAAPZAKKEN Fotograaf bekend Themadienst in Oudeschild ƒ2.000- voor ..Lichtboei" Jeroenverkenners kampen TESO steunt ziekenbezoek aan bejaarden Trimmen voor dames gestaakt Eilandcompetitie volleybal met ruimtegebrek Bejaardentoehl Den Burg Zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma "fr wordt niet verantwoord geacht in de toch al te drukke haven nog meer akti- viteit te veroorzaken. Een door de ex ploitanten in te voeren roulatiesysteem bij het aan- en afvaren leek hem wel denkbaar, maar dan voor volgend jaar. Hij zei dat wel als vaststaand mag wor den aangenomen dat Hutjes volgend jaar vergunning zal krijgen; hij moet tegen die tijd wel een nieuwe aanvraag indie nen Ook geen hengelaars Bij nader inzien hebben B en W. be sloten ook een aanvraag voor henge- laarstochten af te wijzen; men wil er eenvoudig niets meer bijhebben Wethouder Jook Nauta zag geen mo gelijkheden voor parkeren buiten het haventerrein; hij wist althans geen ter rein dat zich daarvoor leent Weijdt schetste de zeer grote verkeersproble men die als gevolg van de dijkverzwa ringswerkzaamheden op het haventer rein zullen ontstaan maar het op deze grond weigeren van een vergunning voor Hutjes vond hij zinloos. Cor Ellen vond dat de auto's van de haven moeten worden geweerd en dat Hutjes zijn zin moest krijgen. Hij drong erop aan in ieder geval een oplossing te zoeken. Wethouder Nauta zei dat er aan leiding is om het standpunt van het col lege te herzien als buiten het haven terrein autoparkeerruimte gevonden kan worden, maar hij twijfelde of dat zou lukken. L. J. Weijdt bracht naar voren dat Rijkswaterstaat in ieder geval ingrijpen de verkeersmaatregelen op de haven zullen moeten nemen; het weren van parkerende auto's ligt daarbij voor de hand, waardoor de weigering van de vergunning voor Hutjes geen grond meer heeft. Waarna de burgemeester toezegde dat de kwestie nog eens zal worden bekeken. J. C Dros merkte nog op dat de be langhebbende exploitanten wellicht zelf voor een stukje weiland in de buurt kunen zorgen waar ze de auto's van hun passagiers heen kunnen verwijzen. Als het college konsekwent is komt de vergunning voor Hutjes zodra de zaak op deze wijze wordt geregeld. Eerste mei Aan het begin van de vergadering (naar aanleiding van de mededeling van het college dat op de eerste mei geen rode vlaggen zullen worden uitgestoken of oficieel vrijaf gegeven) noemde Cor Ellen de dag van de arbeid, een dag van bezinning. In tal van Europese landen is het daarom een officiële vrije dag ,,Ik betreur het dat we hier nog niet zover zijn". De burgemeester: ,,Wie op 1 mei vrij wil hebben kan zelf een vrije dag nemen". Voorbereid ingsbesluit Jan van Asselt van Texels Belang vond het weinig zinvol dat de gemeen teraad een zg. voorbereidingsbesluit neemt op een moment dat mag worden aangenomen dat het bestemmingsplan niet binnen een jaar klaar is. Dit naar aanleiding van het voorbereidingsbc- sluit voor het centrum van Den Burg waarmee B en W de vestiging van ho recabedrijven, speelhallen e.d willen tegengaan. Door het voorbereidingsbe- sluit geldt in het betrokken gebied fei telijk al het in ontwerp zijnde nieuwe bestemmingsplan en worden bouwaan- vragen die met dat nieuwe bestemmings plan strijdig zijn, afgewezen. Het voor- bereidingsbesluit geldt echter slechts voor een jaar. Als het bestemmingsplan niet voor die tijd ter visie ligt, wordt het oude bestemmingsplan weer van kracht en moeten de intussen ingedien de bouwaanvragen (als ze niet strijdig zijn met dat oude plan) alsnog worden ingewilligd. Zoiets doet zich nu in Den Burg voor. Vorig jaar is daar al een voorbereidingsbesluit genomen om de vestiging van horecabedrijven tegen te gaan. Inmiddels is door de heer B Hoogenbosch (van Catharinahoeve) een principe-aanvraag ingediend om aan de Kogerstraat (nummer 24) een boerderij gebouw tot eethuis te mogen verbouwen. Nu de termijn van het voorbereidings besluit afloopt moet hiervoor vergun ning worden gegeven want het nieuwe bestemmingsplan voor Den Burg laat voorlopig nog op zich wachten. Het ne men van een nieuw voorbereidingsbe sluit kan daaraan niets veranderen. Jan van Asselt vond dat de raad dergelijke voorbereidingsbesluiten alleen moet ne men als vast staat dat het bestemmings plan binnen een jaar klaar is. Dat het systeem toch wel functioneert is deels het gevolg van onwetendheid van het publiek en Van Asselt vond dat onjuist. Twee jaar Het is misschien mogelijk dat voor Den Burg later een voorbereidingsbe- Voordeelprijzen van Natiiona'l van 199,- 99, van 39,95 - 19,50 van 272,- 148, van 438,— - 299,— sluit wordt genomen dat twee jaar geldt De burgemeester zei dat dit in bepaalde omstandigheden en met speciale goed keuring kan. Hij erkende dat voorbe reidingsbesluiten geen waterdicht mid del zijn om de ontwikkelingen in de hand te houden maar andere mogelijk heden biedt de wet niet. Ongelukkig L. J Weijdt vond de plaats van het geplande restaurant aan de Kogerstraat ongelukkig in verband met de onmiddel lijke nabijheid van de rouwkamer van de Doopsgezinde gemeente. Er is een enorm verschil in stemming tussen de bezoekers van het restaurant en degenen die naar de rouwkamer gaan, wat we derzijds hinder oplevert Mr. Sprenger zei dat er toch wel enige greep op de aard van de bedrijfsvoering is door het hanteren van de muziekvergunning. Het college heeft laten weten tegenstander te zijn van een bar, café of dancing maar een rustig eethuis, dat bovendien meer in een behoefte voorziet, vinden ze niet bezwaarlijk. Dat. is dan ook de bedoe ling van de heer Hoógenbosch die het gebouw onlangs heeft gekocht van de heer C. N. de Wit en het bedrijf met Pasen 1977 hoopt te openen. Het eethuis zal ongeveer 70 zitplaatsen bieden; het bedrijf zal worden gerund door de zoon en dochter. afrastering van het afgesloten gedeelte hebben zich massa's vuil verzameld. Kees Koorn herinnerde nog eens aan de afwezigheid van straatverlichting in het Mienterglop. Met name de kruispun ten zouden van lichtmasten voorzien moeten worden. Cor Ellen vond de licht masten op Texel onjuist verdeeld. Op sommige Texelse weggedeelten is over bodige verlichting aangebracht. Koorn wees ook op het gevaar dat volgens hem werd veroorzaakt door een aan de Pont- weg bij de Elemert staande lichtmast die onlangs is aangereden De paal heeft een deuk opgelopen, is daardoor erg zwak geworden en zou kunnen om waaien. Als dat een file auto's van de boot komt, kan dat tot een ramp leiden. Zuidewind zei dat Texelstroom de paal heeft gecontroleerd en blijkbaar nog goed genoeg heeft bevonden Discriminatie? Henk Beumkes van het Pakt vond dat het dorp Den Hoorn met omgeving stiefmoederlijk wordt bedeeld wat we- genonderhoud en parkeervoorzieningen betreft Het asfalteren van het resteren de gedeelte van de Hoornderweg is uit gesteld, het Lage Achterom zit vol ga ten, de Rommelpotsweg is nogal slecht en het bijbehorende fietspad is zelfs niet te berijden. Ook beschikt Den Hoorn nog steeds niet over een goed parkeerter- Voor de sportvelden De gemeente zal ten koste van ƒ15.000,- cen beregeningsinstallatie aanschaffen bestemd voor de Texelse sportvelden. Men beschikte al over een 12 jaar oud apparaat maar dit was, onder meer door uitbreiding van het aantal sportvelden, zeer ontoereikend geworden. De droge zomer van vorig jaar en de langdurige droogte begin dit jaar heeft de noodzaak van de installatie bewezen. Vele sport velden zijn vorig jaar in zo slechte con ditie geraakt dat er lange tijd niet op kon worden gespeeld. De gemeenteraad ging dinsdagavond met het gevraagde krediet akkoord. De regeninstallatie zal overal kunnen worden ingezet. J. C Dros wilde graag weten of het ding op de waterleiding wordt gekoppeld of vanuit een sloot wordt „gevoed". Als het laatste het geval is, zou dat wel eens onbillijk kunnen zijn jegens de agrariërs die ook best regen installaties willen aanschaffen maar van het waterschap geen toestemming krij gen hiermee water uit de sloot te halén. Wethouder Zuidewind wist het niet, maar beloofde een onderzoek in te zul len stellen Het zou vervelend zijn als men het dure apparaat in de praktijk niet zou mogen gebruiken Jan Witte concludeerde dat het in de praktijk blijkbaar nooit moeilijkheden heeft ge geven want het oude apparaat heeft men toch ook steeds kunnen gebruiken In Den Hoorn werd het apparaat aangeslo ten op een kolk. Zuidewind zag ook het slaan van bronnen bij de sportvelden als een mogelijkheid om aan water te komen, maar Kees Koorn waarschuwde dat bollenkwekers daar slechte ervarin gen mee hebben opgedaan Een bron kan zout en dus onbruikbaar zijn. Cor Ellen raadde aan een wichelroedeloper in te schakelen Of zo'n man met zijn houten wichelroede zoet of zout water kan on derscheiden? Welboren meende van wel" met een wichelroede van zoethout van 6 tot en met 12 mei 1976 Geboren: Anoeska, dv Jacob J. Moens en Paulina J. Prins; Berber, dv. Gosse Kruger en Catharina E. Prins; Ingmar, zv. Goosen Westerlaken en Linda de Graaf. Ondertrouwd. Bernard Verhons en Gertha C. M. Keijser; Abram de Ridder en Jantien Verra. Overleden: Michiel Bakker, oud 68 jaar, wonende te Den Burg. Met vijf stemmen tegen is de gemeen teraad dinsdagavond akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een subsidie van ƒ8.000,voor de toeristen- krant Texeltoerist die dit jaar in een ander formaat en voorzien van een kleu- renomslag zal verschijnen. De tegenstanders vonden subsidiering overbodig Als het blad in zijn oude vorm zou verschijnen, dus zonder kost bare kleurenomslag en als het aantal advertenties niet zou worden ingeperkt zoals nu gaat gebeuren, is de exploitatie wellicht zonder meer kostendekkend Een tegenovergestelde mening huldigde Kees Koorn: hij stemde bijna tegen de subsidiering omdat het blad volgens de huidige omzet nog veel te veel adverten ties bevat Tine Vlas-van der Vlies had principiële bezwaren tegen subsidiëring van particuliere ondernemingen. L J Weijdt betreurde het dat de nieuwe Texeltoerist niet meer zal zijn opgesierd met foto's van Texelse schonen. De voorstanders toonden zich erg ent housiast over de nieuwe opzet Welbo ren sprak van een duurzaam krantje dat het publiek geneigd zal zijn te be waren en waarin de voorlichting van gemeente, Natuurrecreatiecentrum en VVV op de best mogelijke wijze,.zonder kostbare doublures, aanplakbiljetten en losse strooifoldertjes tot zijn recht zal komen. Nauta wees erop dat de kleuren omslag van groot belang is om het blad aan de man te brengen Je kunt tegen over niet meer met minder aankomen Het blad is een kwaliteitsverbeterende toeristische voorziening Een bijdrage uit de toeristische reserve is volkomen op zijn plaats. De subsidie is overigens niet gebaseerd op het exploitatietekort. Het moet worden gezien als een bijdrage waar de inwilliging van gemeentelijke wensen de inhoud betreffende tegenover staat. Waarschijnlijk zal de exploitatie ook door NRC en VVV worden gesteund (ieder met ƒ3.000,Ook dat is terecht want beide instellingen houden zich met informatie bezig en kunnen een belang rijk deel daarvan in de Texeltoerist kwijt; ze zouden anders zelf iets moeten uitgeven. vanaf 35,- SPORT weverstraat SHOP den burg Een 21-jange Texelse jongeman blijkt de fotograaf te zijn geweest die enkele malen jonge meisjes heeft benaderd met het verzoek voor hem naakt te poseren. Tips naar aanleiding van het bericht in de krant maakten het de politie mogelijk contact met hem te leggen. Bij de ken nismaking is de indruk ontstaan dat er geen reden is voor bijzondere verden king of ongerustheid. In de Hervormde kerk te Oudeschild wordt a.s. zondag weer een themadienst gehouden. Het onderwerp is deze keer. „Leven". Voorgangers zijn pastor P. Kolkman en ds. J. de Gier. Medewer king verleent het jongerenkoor „The Messengers". Na afloop is er gelegenheid tot napraten en koffie drinken in 't Skil- tje. Deze dienst begint 's avonds om 19.00 uur Iedereen is hartelijk welkom. Voortaan kan van elk Texels dorp één persoon per week gebruik maken van gratis bootvervoer om in Den Helder bij bejaarden op ziekenbezoek te gaan. TESO heeft daarmee welwillend gerea geerd op een initiatief van de Algemene Bond van Bejaarden die zich onder meer bezig houdt met het bevorderen van zie kenbezoek van bejaarden door bejaar den, ook als deze in een Helders zieken huis zijn opgenomen. In overleg met de ziekenhuizen te Den Helder is voor een afgevaardigde van een afdeling (om naaste familieleden niet te hinderen) bezoek buiten de offi ciële bezoekuren mogelijk. Het bestuur van de federatie van Texelse bejaarden- afdelingen rekent erop dat de leden van genoemde mogelijkheid dankbaar en ge past gebruik zullen maken. Voor bezoek komen ook niet-leden in aanmerking. De leden moeten de afdelingsbesturen uiteraard wel op de hoogte houden van de aanwezigheid van bejaarden in het ziekenhuis Het wekelijkse trim-uur voor dames in de Dennen is gestopt Half september zal er weer mee worden begonnen. DONDERDAG 13 MEI De Vereniging Gemeenschap Eierland houdt de jaarvergadering in het Ei- erlandsche Huis; 20.00 uur De dorpscommissie van Oosterend houdt de jaarvergadering in De Bijenkorf; 20.00 uur. VRIJDAG 14 MEI TESO houdt de algemene vergadering van aandeelhouders om 20,00 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Een ledenvergadering van de Holl. Mij van Landbouw wordt gehouden in ho tel „De Hoop" te De Cocksdorp; 20.00 uur. ZATERDAG 15 MEI Op de velden van de S V. Texel in Den Burg wordt het pupillentoernooi ge houden. ZONDAG 16 MEI De sportvissersclub houdt van 8.00 - 10.00 uur een viswedstrijd bij paal 9. Van 10.30 uur af op de S.V Texel-velden pupillentoernooi. Wielrennen op het Wezenland in Den Burg: de jeugd aanvang 9.00 uur; se nioren en nieuwelingen om 9.30 uur VASTE DATA Iedere donderdagmiddag aanvang 15 30 uur bejaardengymnastiek in 't Skiltje te Oudeschild. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Omroep „De Lichtboei" heeft een bij drage van ƒ2.000,gehad uit de op brengst van de zomerzegels. Het bestuur van de omroep had een aanvraag bij het provinciale comité ingediend na op deze mogelijkheid te zijn gewezen door het Kon. Julianafonds waarop eerst een be roep was gedaan. Het is de bedoeling van het geld een professionele bandre corder aan te schaffen. Dinsdag 18 mei" beslissingswedstrij den voor het kampioenschap: 6 30 u De Rog 2-Bakkers Ijzerhandel C Cossen 6.30 u Koffiebar domes-Fam. Witte Van Beek Programma afvaltoernooi: Veld A- 7.30 u.: Thor-Hongerpunt 1 7.50 u Molenkoog-Grooten Slock 8 10 u Teso-Tevoko 8.30 u. Casino 2-Koorn 8.50 u. Koffiebar 2-Fam. Witte 9.10 u.: Tevoko jun.-Karseboom Veld B- 7.30 u.: Hongerpunt 2-Aankoopcen 7.50 u.: Bakkers IJzerh.-Jelleboog 2 8.10 u Leraath-Cossen 8.30 u.: Koffiebar 1-Casino 1 8.50 u RSG 5-Jelleboog 1 9.10 u Werkwinkel-12 Balcken Veld C. 7.30 li 5 Havo-Sportshop 7.50 u.: Jelleboog-Beerebar 8.10 u Fam. Witte-Tevoko B 8 30 u.: Lois-Gyvo 2 8.50 u.: De Koogel-Tevoko A 9.10 u Molenkoog-Smash 2 9 30 u.: Gyvo 2-Tevoko D 9.50 u 4 Havo-Tevoko E 10.10 u." Smash 1-Koffiebar Alle teams worden verzocht om min stens een half uur voor de aanvang van de wedstrijd aanwezig te zijn. Om alles soepel te laten verlopen, doen we een beroep op zo veel mogelijk scheidsrechters om zich beschikbaar te stellen Het programma voor de tweede en derde speeldag wordt in de sporthal op gehangen De Jeroenverkenners kunnen helaas de eerste twee maanden geen karton verwerken. Er is namelijk geen plaats voor de pers. De hiervoor gebruikte paardenstal is enige tijd geleden reeds gesloopt en het huidige onderkomen leent zich hiervoor niet. Als de nieuwe opslagruimte te gebruiken zal zijn wordt met volle moed weer verder gegaan Vanaf heden worden iedere avond in een wisselend gedeelte van Den Burg bundels oude kranten verzameld. Grote hoeveelheden kunnen desgewenst tus sentijds afgehaald worden. Er wordt erg veel prijs gesteld op reeds vooraf gebun delde pakketjes. De jaarlijkse bejaardentocht zal dit maal op 15 juni gehouden worden Ver dere bijzonderheden zijn nog niet be kend. Alle belangstellenden worden ver zocht met deze datum rekening te hou den bij het plannen van eventuele va kanties NIEUWE COMPETITIE 1976-'77 Maandag 24 mei zal in hotel Olympic een vergadering voor het zaalvoetbal gehouden worden. Aan de orde komt o.a. de nieuwe competitie 1976-'77. Nieuwe zaalvoetbalveremgingen die zich nog niet aangemeld hebben en andere be langstellenden kunnen zich voor een uitnodiging voor deze vergadering en de daarbij behorende agendastukken wen den tot de heer H J. Pennings, Tjakker- straat 19, Den Burg, telefoon (02220) 3926. De juniorencompetitie komt niet aan de orde. Hiervoor zal een aparte verga dering worden belegd. Donderdag 13 mei: 19.00-23 00 u kwartfinales P L Duin- ker-trofee Zaterdag 15 mei: 15.00-17.00 u.: halve finale P. L. Duin- ker-trofee. 17 00-19.00 u juniorenwedstrijden. 19.00-21 00 u.. verliezersfinale en finale P. L. Duinker-trofee. Louis cle Funès in Gendarme op drift" Vrijdag en zaterdag (20 00 uur) ver toont het Citytheater de film „Larsen, heerser der zee". Chuck Connors speelt de hoofdrol en geeft gestalte aan een wrede en geweldadige tiran, kapitein op het zeilschip „Ghost". Een jonge schrijver, Humphrey van Weyden, wordt geronseld en beleeft aan boord spannen de en hachelijke avonturen. Larsen blijkt een waanzinnige, bezeten van ge weld en wraak. Het spreekt vanzelf dat na alle onheil, dood en verderf dat deze man verspreidt, zijn einde verschrikke lijk moet zijn. Giuseppe Vari is de Ita liaanse maker van dit moois, een uiterst vrije bewerking van het boek „De zee wolf" van Jack London. (Toegang 14 jaar) In de nachtvoorstelling (vrijdag 23.30 uur) de indertijd geruchtmakende film „De non van Monza" van Eriprando Vis conti (niet te verwarren met de grote Lucino Visconti!). In een smeuig verhaal zien we de hevige zielsstrijd van een non, heen en weer geslingerd tussen li chamelijke begeerte en trouw aan haar gelofte. De moeder-overste geeft uit goedheid, asiel aan een ter dood veroor deelde. Eenmaal in 't klooster vergrijpt deze zich eerst aan enkele jonge nonen, om vervolgens de moeder-overste zélf te verkrachten. De onverlaat wordt ge arresteerd en in het gevang gezet. Als echter de moeder-overste in diep geheim het leven geeft aan een dochter, wil zij alles in het werk stellen om de vader van het kind uit de gevangenis te hel pen ontsnappen. Nieuwe complicaties ontstaan als de rakker opnieuw in het klooster wordt ontdekt. Moord, marte ling, leed, begeerte, geluk en ongeluk, romantisch gefotografeerd en smakelijk opgedist. (18 jaar). Zondagmiddag (3 uur) „Tarzans grootste gevecht" en dat blijkt een complete oorlogsfilm, waarin de held van de jugle het tegen tanks en handgranaten moet opnemen. Zijn tegenstander is de inter nationale misdadiger Vinario, gek op trucs en zo vindingrijk, dat Tarzan er bijna het loodje tegen legt. In een twee gevecht met een reusachtige lijfwacht van Vinario, wordt de eindstrijd in Tar zans voordeel beslecht. Zondag, maandag en dinsdag (20.00 uur) Louis de Funès in „De gendarme op drift". Het is het derde deel in de gen darme-reeks. Zagen we in deel 1 de strijd tegen de nudisten, het tweede ge deelte bracht de driftkikker zijn char mante, maar gekke bruid. In deze film wordt het volledige corps gendarmes met vervroegd pensioen gestuurd. De nieuwe tijd eist een ander type agent met een optimale conditie. Onze brave verzameling sukkels, wordt aan de dijk gezet. Het bevalt ze zeer slecht, de één kwijnt weg, de ander begint aan geheu genverlies te lijden. Wanneer ze dan ook besluiten de oude uniformen weer uit de kast te halen om een soort pelgrims tocht naar St. Tropez te maken, leidt dat natuurlijk tot de nodige dolle ver wikkelingen. Regisseur Jean Girault heeft er op zijn beproefde manier weer een kostelijk geheel van weten te maken, met De Funès als razend middelpunt Prettig en ongecompliceerd vertier, voor alle leef tijden.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2