M. Mantje ing. gekozen tot vice-president U-E.F-T.U. O „Van het dorp naar de stad" Bosbouwcongres in De Koog ƒ139,— IGNIS AFZUIGKAP Electrohuis Kamerlid Pol de Beer houdt spreekbeurt POLOSHIRTS Pupillentoernooi S.V. Texel Pupillentoernooi S.V. De Cocksdorp Polder 't Noorden Molen is te bezichtigen Belangrijke telefoonnummers FEUILLETON pakje graóoter 250gram van Z24 - - NILFISK STOFZUIGER tijdelijk 429, Electrohuis Poule D HCSC E7 Texel B5 HCSC B6 Succes B3 3 4 3 4 3 2 3 2 2- 1 1- 0 0- 1 0- 1 Het 7de congres van de Verenigde Europese Bosbouwbonden (UEFTU) be noemde op een bijeenkomst die don derdagavond belegd werd in hotel „Prinses Juliana" te De Koog de heer Maarten Mantje ing. tot zijn nieuwe vice-president. De heer Mantje heeft deze functie voor drie jaar op zich ge nomen. De omstreeks 120 congresgangers be zochten donderdag en vrijdag de natuur gebieden van Texel en werden vrijdag middag ontvangen op het Natuurrecrea- tiecentrum. De burgemeester Mr. Wim Sprenger hield hier een toespraak over het NRC. Hij gaf hierin een toelichting over de aanmerkelijke veranderingen in het uiterlijk die het centrum onderging wan neer men deze vergelijkt met de vroe gere behuizing. Voorts gaf hij aan welke doelstellin gen de Stichting Texels Museum beoogt en memoreerde hij de noodzaak van een voortdurend samenspel tussen de leiding van het Texels Museum en de leiding van Staatsbosbeheer. Thema Het thema van dit driejaarlijkse con gres waarvan de deelnemers uit elf Europese landen afkomstig waren was dit maal: de natuurgebieden (de bossen in het bijzonder) in relatie tot de pu blieke belangstelling. Deze internatio nale vereniging van bosbouwers was vooral benieuwd naar het inzicht en de handelswijze van de mensen van Staats bosbeheer tegenover het toerisme dat hier (in vergelijking met andere bosge bieden van Europa) relatief bijzonder grote vormen aangenomen heeft Beheersplannen De heer Mantje deelde mee dat de teneur van het congres vooral was hoe de opstelling van het beleid hier in Ne derland is. Ook was men erg benieuwd naar de beheersplannen op het gebied van de bosbouw in ons land. De kennis hieromtrent in allerlei richtingen trok de aandacht. Hii noemde onder andere het specialistische gebruik hij het inrich ten van natuurreservaten en het beleid ervan. Ook de sociologische begeleiding op dit terrein werd met veel interesse gevolgd Waddenzee Het 7de congres van de Verenigde Europese Bosbouwbonden duurde in to taal van 11 mei tot en met 14 mei. Men bezocht op deze dagen achtereenvolgens: de Landbouwhogeschool te Wageningen, de boswachtenj van Nunspeet en de stad Harlingen. Vanuit deze laatste plaats maakte men donderdag een boot tocht naar Texel. Gedurende de over steek kreeg men explicatie over het hoe en wat van de Waddenzee. 's Avonds hield men in De Koog een bijeenkomst in de „Red Bull Bar" van hotel „Prinses Juliana". Hier was het dat het congres de heer Mantje tot haar nieuwe vice-president koos. Tweeledig doel „Het doel van de UEFTU is tweeledig", aldus de heer Mantje. „In de eerste plaats tracht men de diverse opleidingen op het gebied van de bosbouw te coördi neren en onderlinge erkenning ervan mogelijk te maken. In de tweede plaats probeert men door middel van het ver bond contacten te leggen met nog niet aangesloten landen in het huidige Eu ropa. Het doel is dus in hoofdzaak de natuurbescherming binnen en buiten de grenzen van het eigen land meer leven in te blazen". Zeer geslaagd Alvorens in de namiddag het Natuur- recreatiecentrum te bezoeken en een af sluitende bustocht over het eiland te maken, bezichtigde men vrijdagochtend het natuurreservaat de Muy. „Al met_ al", volgens de heer Mantje, „een zeer geslaagd congres waarvan we hopen dat het erg heeft bijgedragen tot een nog optimalere samenwerking tussen de ver bonden landen op het gebied van de Europese bosbouw". Prijzenverdeling A en B poule 1. Succes BI; 2. Texel B2, 3. HCSC B4 C en D poule- 1 Texel B4; 2. HCSC B7; 3. Texel B5. Zondag kwamen de pupillen van 10 tot 12 jaar aan bod. Bij hen waren de eindstanden, resp. 39speeld, gewonnen, iyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii tijdelijk iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim doelgemiddelde: Groep A: Texel Al 3 6 10- 1 BKC Al 3 3 3- 2 Helder A2 3 3 2- 3 AW A2 3 0 0- 9 Groep B: Helder Al 3 6 7- 0 Texel A2 3 3 4- 1 AVV Al 3 3 4- 3 BKC A2 3 0 0-11 Groep C: Helder BI 3 6 17- 0 Texel BI 3 4 11- 2 Tex. Boys BI 3 2 3-11 BKC B2 3 0 0-18 Groep D: Helder B2 3 6 5- 0 Texel B2 3 4 6- 2 De Koog BI 3 2 1- 7 BKC BI 3 0 1- 4 Finale AenB' 1. Texel Al; 2. Helder Al; 3. Texel A2. Finale CenD: 1 Helder BI; 2. Helder B2, 3 Texel BI. Vlnr.: burgemeester mr Wim Sprenger, de heer Frans Dal (Arlon), Belgische dienst van Waters en Bossen, en de heer Maarten Mant/e, ing. Staatsbosbeheer Op uitnodiging van de plaatselijke VVD-afdeling houdt de heer Pol de Beer tweede kamer-lid voor de VVD woens dag 19 mei in hotel „De Lindeboom- Texel" te Den Burg een lezing over het onderwerp „Spreiding van macht, ken nis en inkomen?". De bijeenkomst be gint om 20.30 uur en is ook toeganke lijk voor belangstellende niet-leden. Er is gelegenheid tot het stellen van schrif- lijke en mondelinge vragen. Katoenen, tricot korte mouw ƒ29,50 Bij het zaterdag en zondag gehouden pupillentoernooi op de terreinen van de S.V. Texel is het erg spannend toege gaan. Zaterdag speelden pupillen die op 1 augustus 1975 nog geen 10 jaar oud waren. De eindstanden in de poules wa ren als volgt, resp. gespeeld, punten, doelgemiddelde: SPORT weverstraat SHOP den burg Poule A. Texel B2 Opperdoes BI HCSC B4 Succes B2 Poule B: Succes BI HCSC B3 Texel B3 Opperdoes B2 Poule C: Texel B4 HCSC B5 Succes B4 Texel B6 3- 0 2- 2 2- 2 0- 3 12- 0 5- 1 1- 7 0-10 8- 0 7- 0 0- 2 0-13 De Koog Al en Oosterend BI zijn de winnaars geworden van het pupillen toernooi van SVC. Het toernooi mag dankzij het goede weer en de uitsteken de organisatie, een groot succes worden genoemd dat zeker voor herhaling vat baar is Vooral het vlot verlopen van de wedstrijden mag als een groot com pliment aan de organisatie (de jeugd commissie) beschouwd worden. Het hele toernooi had hierdoor een vlot en span nend verloop. De uitslagen zijn: De Koog Al-Oosterend Al 10 De Koog Bl-Cocksdorp BI 04 ZDH Al-W.Waard Al 2—5 Tex. Boys BI-Watervogels BI 00 Oosterend Al-Tex. Boys Al 01 Oosterend Bl-Tex. Boys BI 10 Cocksdorp Al-ZDH Al 30 W.Waard Bl-De Koog BI 00 De Koog Al-Tex. Boys Al 10 Oosterend Bl-Watervogels BI 10 Cocksdorp Al-W.Waard Al 00 W.Waard Bl-Cocksdorp BI 00 Finale poules: 3e en 4e prijs BI pupillen: Tex. Boys Bl-W.Waard BI 1—0 le en 2e prijs BI pupillen: Oosterend Bl-Cocksdorp BI 10 3e en 4e prijs pupillen Al: Tex. Boys Al-W.Waard Al 2—5 le en 2e prijs pupillen Al De Koog Al-Cocksdorp Al 00 De Koog wint na strafschoppen Het comité van de festiviteiten rond polder 't Noorden verzoekt alle bewo ners gedurende de festiviteiten op 21 en 22 mei de vlag uit te steken. In „De Bijenkorf" te Oosterend zal de fototentoonstelling rond polder 't Noor den zaterdag te bezichtigen zijn voor de bewoners van Oosterend en omge ving. De openingstijden zijn 10.30 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur. Het plan om de molen van polder 't Noorden ter gelegenheid van het 100- jang bestaan van dit gebied opnieuw te laten draaien kan verwezenlijkt worden. Zaterdagmiddag konden we van het proefdraaien ervan getuige zijn. Oud molenaar (1928 - 1948) Kees Dijker toon de zich erg tevreden met de staat waar in de molen verkeert. Als het weer het toelaat zal het draaien doorgaan tot de maand juli, iedere zaterdagmiddag. Be langstellenden kunnen de molen dan ook van binnen bezichtigen. Men dient zich daarbij wel te realiseren dat voor kinderen en honden de draaiende molen gevaar op kan leveren. Dus kinderen aan de hand en honden aan de lijn a.u.b. Politie (02220) 2044 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. 6. Toen hij terugkwam, stond ze er nog Het doorschoot hem met een plot selinge vreugde. Ze zag het aan zijn ge zicht en werd honderd pond lichter. Stel je voor, dat hij haar opdringerig vond, dat hij haar te kennen gaf niet op ge zelschap gesteld te zijn9 Moest zij, Jen nie Bremer (Jane voor de vriendjes) hier op een jongen staan wachten, die zo pas met twaalf paarden uit de klei was ge trokken; zij, die iedere dag jongens moest afsnauwen die met haar uit wil den, die Charrie bijna dagelijks te ver staan gaf dat ze voor hem aan iedere vinger een ander krijgen kon? Wat be zielt je, stakker? vroeg ze zichzelf af en wist geen antwoord. Het was Jennie die op de gemeen schappelijke weg het gesprek gaande hield, en er achter kwam dat hij als correspondent werkte bij de N V. Zuid vruchtenimport op de Herengracht. „Zit ik ook, maar 'n eind verderop", vertelde ze, „bij Lottenburgs Kleding industrie. Ik ben modinette". ,Wat is dat?" vroeg hij verbaasd. .Dameskleding", zei ze kortaf. Zelfs het mooie woord „modinette" leek maar een armzalige betiteling van haar werk. „Heb je dat pakje zélf gemaakt?" vroeg hij, en ze schudde het hoofd. .Gekocht, inkoopprijs, dat is ónze bof. Maar dat blauwe, dat heb ik zelf ge maakt". „Zó", zei hij waarderend. van zijn moeder had hij ontzag geleerd voor een vrouw, die haar eigen kleren maken kon. Dit meisje leek wel een beetje op zichtig, ordinair had moeder gezegd, maar ze wist toch blijkbaar haar handen goed te gebruiken. Terwijl ze voortfietsten, wierp hij steelse blikken naar haar gezicht met de geestige wipneus, de lok zwart haar die telkens voor haar ogen viel, haar slank figuur, haar sterke, lange benen in de ragfijne nylons, haar eenvoudige maar geraffineerde pumps. Ze was voor hem iemand uit een andere wereld, een wereld die hij had leren mijden. Waar om trok ze hem dan zo aan? Het verkeer werd drukker, ze konden niet veel meer zeggen, raakten elkaar herhaaldelijk bijna kwijt. „Kijk", zei ze op de gracht, „dóór, dat hoge gebouw, daar werk ik". Hij knikte, in gedachten. Ze remde, hij ook. „Ik moet dit straatje in voor de fiet senstalling", legde ze uit. „Nou eh Daan. „Tot morgen", zei hij en lachte. Als hij lachte, vond ze, verloor zijn gezicht al dat geslotene. „Rij je me dan niet ondersteboven?" „Probéren maar!" riep ze met haar oude vrijmoedigheid. „Zeg", vroeg Rita de Wijs, „wie was die schoonheid die jij daar aan je fiets had hangen?" „Schóónheid", smaalde Joyce-Joukje Brandt. „Knappe jongen", vond Rita. „Als je Charrie soms zat bent, doe hem dan maar aan mij over. Ik moet gauw een nieuwe permanent hebben". „Kinderen", verzocht Jane, „laat me eerst es even m'n wagen parkeren. Dan zullen we het over onze aanbidders heb ben". Daan Hofman bestaarde diep in ge dachten de orderbevestiging van José Valdez, Malaga, en zag geen letter Die Jennie. Ze was het type meisje, waarvoor zijn moeder hem aï jong afkeer en afschrik had bijgebracht Met haar glanzend- zwarte haar, haar vrijmoedige zwarte ogen, haar lipstick en haar oorbellen, haar gedurfd-korte jurk, de lange slanke benen in de spitse hooggehakte schoen tjes. een floddermadam, zou moeder zeggen. Het allerlaatste meisje, waarmee hij zijn moeder onder ogen zou moeten komen. Voorheen, in Mollenbroek, was ze wel eens voorzichtig met een suggestie ko men aandragen. Bertje Fleur van de kruidenier, een keurig meisje met stren- gels om 't hoofd gewonden en een stijve ruitjesjurk aan of Martje Benning- broeks van de meester Moeder vond dat ze het daarmee al heel hoog in 't hoofd had. Deze Jennie. Ze was bijdehand genoeg. Vlotter dan hij in ieder geval. Zij praatte wel; hij snapte niet hoe ze zo handig van de hak op de tak kon springen. 4.98 geldig van donderdag 20 mei t/m zaterdag 22 mei ALLEEN VOOR MELK UNIE OF HORNA PRODUKTEN Maar telkens dook wéér in zijn her innering op haar gezicht, zoals ze daar gestaan had in de deur van de fietsen bergplaats, brutaal-knap en tegelijk bij na verlegen, schuw haar donkere ogen Hij schudde de gedachten van zich af en besloot zich te gaan wijden aan de orderbevestiging van José Valdez, Ma laga, waar natuurlijk weer een vuilig heidje in zat, waarop hij deze heer, in opdracht van zijn baas, metéén moest pinnen, anders was de narigheid straks niet te overzien. De hele week al hadden Daan en Jen nie elkaar 's morgens getroffen, waren met elkaar opgefietst en hadden het tijdens deze spitsuur-tochten nog niet veel verder gebracht dan tot het uit wisselen van weinig interessante alge meenheden. Toen ging Daan tot de aanval over op een zijns inziens geraffineerd-slimme manier, en iedere manoeuvre werd van het aarzelend begin af door Jennie vol komen doorzien Maar ze hield zich van de domme. Beginnend te informeren naar haar werk, kwam hij op de werktijden en zo liet Jennie zich achteloos en zonder enige bedoeling ontglippen, dat ze om vijf uur met haar werk klaar was Ter sluiks spiedde ze naar zijn gezicht en zag aan de uitdrukking daarop, dat ook hij om vijf uur klaar was.zó door zichtig waren mannen, als ze meenden een vrouw te slim af te zijn Die middag had ze nogal lang werk met het aantrekken van haar korte jas je, het stiften van haar lippen, het kam men van haar haar, en het was tien over vijven toen ze, haar fiets aan de hand, het straatje van de fietsenstalling uitkwam. Twee punten in het stads beeld vielen haar ogenblikkelijk op: Charrie, compleet met butterfly en snor retje, op een gloednieuwe bromfiets. en een eind verderop, half achter een boom verscholen om vooral niet meteen gezien te worden, Daan. Die, wist ze met onfeilbare zekerheid, van plan was haar straks snel achterop te fietsen, verbaasd en verrast te remmen en te zeggen: „Hééé. bij het zeer plotse ling en buitensporig onverwacht ont dekken van zijn buurmeisje. Zo waren ze. „Ha, Janine", zei Charrie. „Zet je fiets maar weer terug en spring d'r achter op!" „Spring d'r zelf achterop", antwoord de Jennie. „Ga je niet mee?" informeerde de lichtelijk uit de koets gevallen Charrie. „Ga maar met dezelfde waar je giste ren mee was", vuurde Jennie op goed geluk een pijl af, die toevallig de roos raakte. Charrie, ondanks zijn succes bij „de vrouwen", zoals hij het noemde, niet over-intelligent, zag haar met open mond aan. Hoe wist Jane. Jennie berekende bliksemsnel. Stapte ze op haar fiets en reed ze de gracht af, dan zou Charrie weldra uit zijn verdoving bijkomen, haar achterna spurten, al zwetsend met haar mee rijden. en Daan Hofman zou het allemaal zien en er het zijne van den ken. Opeens zag ze Charrie zoals hij werkelijk was: een afgelikt, eigenwijs brutaal ventje, met namaak-manieren en een namaak-wereldwijsheid, opge daan in muffe bioscoopzalen en nog muffere romannetjes en romances, een klein rokken-jagertje, voorbestemd om later een grote schuinsmarcheerder te worden. (wordt vervolgd) De beroemde €J

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7