O 46END1 ISPORTSHOP Kom nu bij ons die veelzijdige Volvo 343 van alle kanten bekijken VJ SPORTSHOP Ir' 31 ln| VERVOLG VAN PAG 1 Citaten X: ïïgflB ■&-&■£ Amsterdams wielertoemooi erg succesvol SCHEERAPPARAAT Electrohuis Mededelingen Wielervereniging Bejaardentocht Den Burg Schaap door hond gedood Goedkeuring B. en W. voor districtstoernooi Texel Elfstedentocht per fiets CAMRINGARTIKELEN Hinderniswedstrijden ..Molenkoog" Wagen total loss bij aanrijding Grote vis gesignaleerd Buitenboordmotoren gestolen Garage W.Grisnigt Ronde van Andijk Insluipingen Man bij caféruzie ernstig gewond Gymnastiekvereniging Texel Opbrengst kollektes Schade bij inhaalmanoeuvre SOKKEN Ir S Zeehond Robbie wordt per helicopter op transport gesteld naar het Eierlandse Gat mens de Texelse Museumvereniging) Zij gaven allen een overzicht van de ge schiedenis van het NRC op hun speci fieke terrein. We geven hiervan de vol gende citaten S. Bakker. ,,Het heeft jaren lang ge duurd voor het het NRC zoals dat nu bestaat gerealiseerd kon worden Ons geduld is danig op de proef gesteld, maar met hulp en steun van vele kan ten is het toch mogelijk gemaakt. Na mens het bestuur veel dank daarvoor, in het bijzonder aan burg. Sprenger, de neer Van Es (administrateur) en direk- teur G. J. de Haan van het NRC." Ir. J. J. M. Vegter: „Eigenlijk is alles lier van iedereen, omdat de natuur van edereen is. Ik hoop dat het nieuwe NRC veel mensen de ogen en harten mag openen en dat er een nieuwe dimensie an hun eigen aard wordt toegevoegd". Ir. D. Sikkel- „Het NRC is meer dan en monument. Het is een levend mstru- nent." Dr. J. H. Vos jan. .Ik hoop dat de edu catieve kant niet in het gedrang komt, en stel er prijs op in de toekomst te mo gen waarnemen, dat er opnieuw een re creatieve sfeer zal ontstaan, zoals deze aanwezig is in het Verkade-album dat dr. Jac. P. Thijsse schreef. En waarin hij Texel noemde: „Het speelveld van Europa". Moge dat zo blijven". npm '.„'V Kö'f'Wftïa&i - t- J S $|tós De heer S. Bakker overhandigt prins Claus een oorkonde tgv de ingebruik stelling van het Natuurrecreatiecentrum De Texelse wielervereniging nam met 3 deelnemers dit weekend deel aan een districtsjeugdtoernooi dat ditmaal ver reden werd in Amsterdam en georgani seerd was door de wielervereniging Olympia. Het toernooi strekte zich uit over twee dagen. De 10-jarige deelnemers moesten het parcours zes maal afleggen. Er werd gestart in twee series Series 10-jarigen In de eerste serie reed Albert Winter mee. Van het begm af aan was de groep van 22 gestarte renners al in tweeën gesplitst. Albert zat bij het eerste pe lotonnetje. Hij reed zich in de laatste ronde goed los en passeerde als eerste de eindstreep. Een succes dat in het Texelse kamp met gejuich ontvangen werd. Zijn wilskracht en doorzetten wer den met een beker en bloemen beloond. Bij de start van de tweede serie was de Texelse deelnemer Edo Kooiman zo ongelukkig te vallen. Hij wist evenwel zijn goede kar kter te tonen en verbeten door te gaan. Het was jammer dat hij zich juist buiien de prijzen klasseerde, maar een negende plaats bij 22 deelne mers was toch een heel goed resultaat, wanneer men de valpartij in aanmer king neemt. 11-jarigen Zoals ook in de eerste serie bij de 10- jarige deelnemers gebeurd was splitste ook bij de 11-jarigen het pelotonnetje zich direkt na de start in tweeën. Deze categorie waaronder de Texelaar Ronald van Boven, had een deelnemersaantal van 20 en er werden acht ronden afge legd. Hij behoorde tot de tweede groep die finishte maar klasseerde hierbij zich middels een goede eindsprint als eerste. Het betekende een achtste plaats in de totaalklassering. De prijs was ook voor hem een bekertje. Zondag Zondag was nog spannender te noe men dan zaterdag. Er werd gereden in twee series te weten een grote en een kleine finale. In de finale (10-jarigen) startte Edo Kooiman, Om dat hij goed wilde maken wat hem zaterdag mislukt was trok hij er vlot op uit Hij beheerste al spoedig het gehele veld van 16 renners en ein digde tenslotte als eerste met twee me ter voorsprong. Grote finale In de grote finale (10-jarigen) was de Texelaar Albert Winter favoriet. Er werd al snel gestart en dit tempo werd de gehele course gehandhaafd zodat nie mand de gelegenheid kreeg te ontsnap pen. Het gevolg van dit voortdurend jagende peloton was een massaspurt, waarin veel onregelmatigs gebeurde. Al- bert Winter eindigde als derde maar werd door de jury naar de vierde plaats verwezen Hoewel een protest ingediend werd mocht dit niet baten en handhaaf de de jury haar standpunt. Toch werd Albert Winter in het bezit gesteld van een trofee. In de grote finale voor 11-jarigen reed Ronald van Boven mee Hij startte in gezelschap van 15 medecoureurs. Ook dit was en bleef een compact geheel van start tot finish. Een massaspurt moest uitwijzen wie er met de erepalm ging strijken. Ronald van Boven werd 10e. Prachtige prestaties Gemiddeld kan gesteld worden dat er ook dit weekend door de wielervereni ging prachtige prestaties zijn geleverd en dat nu door veel clubs met de Texe laars rekening wordt gehouden. Het toernooi in Amsterdam werd door 17 verenigingen bezocht. voor vader, Braun, van 89,voor 69, Iedere woensdag traint de Wielerver eniging Texel op het parcours Zuid- Haffel. Aanvang 7 uur 's avonds. B. en W. verleenden op 7 juni de Wie lervereniging Texel toestemming tot het organiseren van een districtstoernooi op Texel. Dit toernooi zal verreden worden in het weekend van 4 en 5 september en er zal vermoedelijk door 300 a 400 wiel renners aan deelgenomen worden. Ook de Wielervereniging Texel nam deel aan de Elfstedentocht op de fiets over 230 kilometer. Het was warm weer en dat was voor enkele renners moeilijk wat tot gevolg had dat sommigen het tempo niet konden volgen. De Texelaars Douwe Dros, Simon Ap pel en Dirk Baker weerden zich even wel kranig. John Huydink had het enige tijd erg moeilijk met de warmte maar tesamen met Gerard Koorn en gastren- ner Ad Dost sloeg ook hij zich er goed doorheen De hinderniswedstrijden die dinsdag in het zwembad „Molcnkoog" werden gehouden werden door erg veel jonge lui bezocht. Omstreeks honderd deelne mers zijn er geteld. De uitslagen van deze wedstrijden zijn als volgt: 6, 7 en 8 jarigen jongens: Maurice Kleinveld; meisjes: José Bekker 9 en 10-jarigen: jongens: Mark Peter Graaf; meisjes: Esther Krijnen. 11 en 12-jarigen: jongens: André Jan sen en Sydney van Zon; meisjes Carien Manuels. Het diploniazwcmmcn zal worden ge houden op vrijdag 25 juni a.s. De kandi daten voor diploma A worden om 18 00 uur verwacht en voor diploma B om 19.00 uur. Procfzwemmen kan men op woensdag 16 juni (diploma A om 13.30 uur en di ploma B om 14 30 uur), op zaterdag 19 juni (diploma A om 10.30 uur en diploma B om 11.30 uur) en op vrijdag 23 juni (diploma A om 13.30 uur en diploma B om 14.30 uur) Dinsdag 15 juni wordt de bejaarden- tocht van Den Burg gehouden. Er wordt gebruik gemaakt van twee bussen die met de boot van 8 uur naar de overkant zullen vertrekken. Om 7.15 uur staan deze bussen bij de Elemert en rijden dan via de normale busroute naar Buitenlust. Eén van de bussen rijdt langs de Gollards Stichting en dan naar Garage Kaczor. Om half 8 vertrek men naar de boot. Op de Pontweg bij de kruising met de Rozendijk botsten zondag twee auto's Beide wagens werden onherstelbaar be schadigd. Het gebeurde om 1 15 uur 's middags. Een Audi, bestuurd door een Duitse vakantieganger reed in de rich ting van De Koog en zou linksaf slaan om de Rozendijk op te draaien. Een te gemoetkomende Daf-bestuurder (Sjors J.D. uit De Koog) beoordeelde de si tuatie verkeerd, wilde de Audi links passeren en raakte in een slip die met een harde klap tegen de Audi eindigde. Een inzittende van de Duitse wagen liep vleeswonden op aan linker been en rech ter elleboog, de besturder kneusde en kele ribben Dinsdagavond om ongeveer half vijf werd er nabij De Cocksdorp een grote vis gesignaleerd door een vakantiegan ger. Het dier bevond zich nabij de lig plaats van de De Cocksdorper redding boot en verplaatste zich in noordelijke richting. Hoewel het uiterlijk van de vis beschreven werd als vervaarlijk (lengte ongeveer 4 meter en een vin van een halve meter boven water) is het niet waarschijnlijk dat we hier met een haai te doen hebben. Deze komen namelijk in onze wateren niet voor Het vermoe den bestaat (aldus onze zegsman) dat het hier om een wasvisachtige gaat. In verband met deze signalering is het zaak het op het betreffende punt geldende zwemverbod terdege in acht te nemen. Vooral door stromingen in de zich aldaar bevindende geul kunnen bij tijwisseling gevaarlijke situaties optre den. Van een bij de dijk van polder Het Noorden liggende speedboot werden in het afgelopen weekend twee buiten boordmotoren met een gezamenlijke waarde van ongeveer 10.000,gesto len. De motoren waren eigendom van de Amsterdammer H Kortmann. De daders hebben de motoren kunnen meenemen door enkele bouten los te draaien en de kabels af te snijden. s Bernhardlaan 170 Den Burg tel. 02220 - 2200 Twee schapen van de heer Koorn aan de Krimweg werden door twee haze windhonden van een Duitse vakantie ganger aangevallen. Een dier werd zo ernstig gewond dat het moest worden afgemaakt. De politie maakte proces verbaal op. De eigenaar van de honden heeft met de heer Koorn de schade ge regeld. Twee leden van de Texelse wielerver eniging namen deel naar de Ronde van Andijk. Het leverde geen overtuigende successen op. Leen van Elk stapte na 40 ronden af en verliet het parcours Arie Huisman kwam ernstig te vallen. DEN HOORN Woensdagochtend werd in hoeve „Spyk" bij Den Hoorn ontdekt dat onbekenden zich toegang hadden verschaft. Vermist werden een gouden zakhorloge met schakelketting, een kalfsleren portefeuille met diverse papieren waaronder een oud persoons bewijs, een portemonnee met ongeveer ƒ40,een los biljet van ƒ10,en een transistorradio van Frans fabrikaat. De woning was niet afgesloten geweest zo dat de daders het makkelijk hebben ge had. Een andere Hoornder boerderij, aan de Diek, kreeg ook ongenood nachtelijk bezoek dat via de niet afgesloten deur moet zijn binnengekomen Hier ver dween een spaarpot met een klein geld bedrag en een blikken trommel waarin zich onder meer een zilveren tientje en zilveren rijksdaalder bevond. Ook werd een scheerapparaat, twee pakjes shag en een doosje medicijnen meegenomen. Inbraak Dezelfde nacht is ook ingebroken in Kosmetiek aan de Weverstraat in Den Burg. De achterdeur aan de Burgwal zijde werd geforceerd. Een telefoon potje met ongeveer ƒ6,werd buitge maakt alsmede vier zg. Parfumhorloges elk ter waarde van bijna ƒ80,pn twee beautycases a ƒ60, Van de waslijn bij een woning aan de Bernhardlaan werd een badpak (bikini) gestolen. Tenslotte werd ontdekt dat er onge wenst bezoek was geweest in het ge bouw van de Rijksscholengemeenschap aan het Schilderend. Meubilair werd door elkaar gegooid en een regenpijp werd vernield. Het is een raadsel hoe men is binnengekomen. Alles was afge sloten; er was geen spoor van braak. Er werden geen kostbaarheden vermist. De politie heeft een en ander in on derzoek. DONDERDAG 10 JUNI In hotel ,,De Zwaan" houdt de Rabo bank de jaarvergadering. De commissie ruimtelijke ordening heeft een openbare vergadering in het raad huis, ondermeer over het plan buiten gebied; 20.00 uur. VRIJDAG 11 JUNI De bond ,,Het Zwarte Korps" houdt te „Olympic" te Den Burg een bijeen komst; 20.00 uur. ZATERDAG 12 JUNI In de N. H kerk van Oosterend wordt een concert gegeven door twee koren o.l.v. Theo van Dijk, aanvang 19.15 uur. In de N. H. kerk van Den Hoorn geeft het „Klarinettenkwartet", bestaande uit beroepsmusici een concert dat om 20.15 uur begint. MAANDAG 14 JUNI In het raadhuis begint een keramiek- tentoonstelling van Mieke Mulder- Holt Gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren. Deelnemers aan de Texelse avondvier daagse kunnen om 17.30 uur starten bij de LTS. DINSDAG 15 JUNI De dia-serie „Mooi Texel" wordt om 20.00 uur vertoond in de Hervormde kerk van De Cocksdorp. Bij paal 21 wordt een gastenviswedstrijd gehouden van 19 00 - 21.00 uur. Per helicopter naar ziekenhuis DEN HOORN Een uit Siddeburen afkomstige bouwvakker werd in de nacht van woensdag op donderdag bij een vechtpartij in Den Iloorn zo ernstig gewond, dat hij met een helicopter naar ziekenhuis Parkzicht moest worden overgebracht. De man had in de rug een diepe steekwond, hem toegebracht met een stukgeslagen fles. De vechtpartij was het gevolg van een caféruzie, waarbij een man of tien be trokken was en waarbij het oprakelen van een oude vete aanleiding was. Het handgemeen in het café werd aanvan kelijk gesust. Enkele van de betrokke nen gingen echter naar buiten en raak ten opnieuw op de vuist. De gewonde bouwvakker werd naar de dokter ge bracht, die onmiddellijk overbrenging naar het ziekenhuis nodig achtte. Om dat de fuikhaven in reparatie is, was het inzetten van een extra boot niet moge lijk. Een marinehelicopter zorgde toen vanaf De Mok voor transport. De politie heeft de toedracht in onderzoek. Wegens de avondvierdaagse is er op de volgende dagen geen les: maandag van 6-8 uur; dinsdag van 4-8 uur; woensdag van 5-9 uur en donderdag van 5-9 uur. Voor deelname aan de avondvierdaag se kan men zich opgeven bij mevrouw Bakker-Zijm, Wilhelminalaan 59a, Den Burg, telefoon 2811 of bij mevrouw Eelman-Grit, Lieuwstraat 14, Den Burg, telefoon 2097. Beide kollektes zowel voor het astma fonds als die voor het rheumafonds had den dit jaar op Texel opbrengsten boven de twee duizend gulden. Het resultaat van de Astma-kollekte 1976 was in to taal ƒ2.249,42 en de Rheuma-kollekte 1976 bracht ƒ2.771,87 op Schade ontstond bij een aanrijding die zich dinsdag voordeed op het kruispunt Warmoesstraat-Weverstraat. Bromfiet ser C.J D.K. uit Den Burg ramde een Ford personenauto van J.V. uit Oude- schild in de linker flank. De wagen sloeg linksaf op 't moment dat de brom fietser inhaalde. VASTE DATA De bibliotheek in 't verenigingsgebouw bij de Hervormde kerk van De Cocks dorp is open op maandag-, woensdag en vrijdagochtend van 10.00 - 11.00 uur en dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond van 19.00 - 20.00 uur Iedere donderdagavond om 20.00 uur bijbelstudie ten huize van Jan en Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 in Den Burg. Iedere donderdagmiddag aanvang 15 30 uur bejaardengymnastiek in 't Skiltje te Oudeschild. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kil jan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekker op de adressen Bernhardlaan 112 tt Den Burg en Ploosterstraat 4 te D< Cocksdorp. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-geoouw aan de Jonkerstraat Iedere maandagavond om 20.00 uui tekenclub onder leiding van Lenie van 't Noordende in het voormalige; Boogerd-gebouw aan de Bernhard laan. Deelname mogelijk voor 17 - 27- jarigen. Er op d aal ne c n l)i g< ide i h "P s •ig< ikb >ge de md li md lte< loe lini Ike 'exe oor and 1,5( ef He t-z vc pl oeri 'anc >per (ure aan ulti; n ei n, Seis ijzej orge irho 'n I 34 - Bro< ulse 'ffiei 1 ktdo veil ïkitn er g n v. ïnny tel. Acci >tore heep rstra 3elai Or gel -pa owp )rnië H.j Vij z justu fetan ijke ippei "t or en J. iburg

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2