y O AIBEND4 O! Voor het weekend Ci /paarbank Examen gehaald? Geef een Prisma. VERVOLG VAN PAG. 1 Helicopters Rondvraag Diepvrieskisten 469,— Electrohuis Burgerlijke stand Clubkampioenschap Wielervereniging VERVOLG VAN PAG. 1 Raadsvergadering SCHEERAPPARAAT Electrohuis Zuigelingenbureau KOPTELEFOON Electrohuis Kies een Prisma Keus genoeg. Al vanaf 79,-. w PRISMA Artsen: Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslaehtingen Kerkdiensten J: lawaai heeft moet men konsekwent zijn en het hele vliegveld sluiten. Zuidewind zei dat het vliegveld voor noodgevallen een nachtverlichting in bruikleen heeft. Als er geen nachtlandingsvergunning komt moet die installatie worden terug gegeven zodat er dan bij acute nood geen voorzieningen zijn. Het baatte niet. Ook de derde poging van Zuide wind om nachtlandingsrechten te be werkstelligen leed schipbreuk. Groene Kruis Van harte akkoord ging de raad met een hogere subsidie voor het Groene Kruis. De vereniging kampt sedert 1973 met exploitatietekorten waardoor thans een negatief kapitaal van ƒ3.700,is ontstaan. Oorzaak van de tekorten is het niet meer volledig subsidiëren van 40°/o salariskosten van de concierge-badmees- ter wegens sluiting van de badinrich ting, alsmede de sterk gestegen perso neelskosten van de wijkverpleegsters. De regelmatige contributieverhogingen met gemiddeld 8°/o per jaar hebben die stijgingen niet kunnen bijhouden. De nieuwe regeling waaruit hogere gemeen telijke subsidie voortvloeit regelt de vol gende gemeentelijke bijdragen: 30% van het totale contributiebedrag, 40% van de personeelskosten, 50% van de kapitaals- lasten van de gebouwen en 30% van de kosten van onderhouden, schoonmaken, verwarming, verlichting etc. van de wijkgebouwen De raad gaf de gebruikelijke finan ciële medewerking aan de kleuterschool van De Koog die oud meubilair en kin dertoiletten wil vervangen en zonwe- ring, gymnastiekmateriaal en buiten- spelmateriaal wil aanschaffen. De ver vanging van de kindertoiletten kwam echter niet voor vergoeding in aanmer king, hetgeen Jan van Asselt betreurde. Hij vertelde dat de toiletten zijn voor zien van houten inlegstukken wat hij onhygiënisch vond. Het scheelt een be drag van slechts 480, Wethouder Westdorp legde uit dat de wettelijke regeling dat niet toestaat dat de vervanging van de toiletten nu ook mogelijk wordt gemaakt omdat het geld bestemd is voor onderhoud en niet voor vernieuwing. De toiletten met houten inlegstukken zijn hygiënisch wel aan vaardbaar, stelde Mr. Sprenger. Bij ver vanging zouden toiletten van hetzelfde type terugkomen. DIEPGEVROREN, GOED BEWAARD 145 liter, vanaf fe. van 8 tot en met 15 juni 1976 Geboren: Adriaan Dirk, zv. Dirk J. Bruin en Akke Bangma. Ondertrouwd: Jacob D. Koopman en Johanna C. M. Kager. Overleden: Johannes J. Zijm, oud 81 jaar, wonende te Den Burg; Adriaan Vermeulen, oud 70 jaar, wonende te Den Burg; Anthonius M. Veeger, oud 24 jaar, wonende te Den Burg. Zondag 20 juni wordt door de wieler vereniging Texel het clubkampioenschap verreden De jeugd start om 9 uur 's ochtends op het parcours Wezenland. Senioren en nieuwelingen starten op Zuid-Haffel om half tien. Ja, nog dil jaar vrij en blij in uw nieuwe auto, uw eigen caravan, tent of boot? Niet genoeg geld? Een Persoonlijke Lening verschaft het u. J. C. Dros heeft opnieuw een poging gedaan om de tervisielegging van het ontwerp bestemmingsplan voor het bui tengebied uitgesteld te krijgen. In de rondvraag van de dinsdagavond gehou den raadsvergadering wilde hij de overi ge raadsleden laten antwoorden op de vraag of uitstel wezenlijk is. Zoals be kend is Dros van mening dat in deze drukke zomerperiode vooral voor de meest belanghebbenden (agrariërs) te weinig gelegenheid bestaat het plan be hoorlijk te bestuderen. Burgemeester Sprenger gaf hem niet de lengte. De rondvraag is niet bedoeld voor het aan de orde stellen van dergelijke kwesties. Fried Blanken van het Pakt reageerde boos op de poging van Dros en protes teerde heftig: „U verveelt iedereen en verstoort de eigenlijke bedoeling van de rondvraag". De burgemeester wees erop dat het bestemmingsplan eerst nog in tweede lezing door de commissie ruimtelijke ordening behandeld moet worden (18 juni). Pas daarna zullen B. en W hun standpunt bepalen. Kampeer vergunningen Voor drie terreinen aan de Grensweg hebben B. en W voorlopige kampeer- exploitatievergunningen afgegeven. Jan van Asselt vond dit griezelig ,.Er zijn er meer geïnteresseerd". Hij was bang dat B. en W. op deze wijze de koek voortijdig verdelen. Wethouder Nauta liet blijken dat het hier gevallen betreft waarover de discussie al zeer lang gaande is en aanzien van deze campings is destijds beloofd dat er vergunning zou komen als de riolering er zou zijn, Maar een feit is dat er nog onzekerheid'bestaat omdat de planologische beslissingen nog moe ten worden genomen. Vandaar het voor lopige karakter van de vergunning Helicopter Onlangs werd een slachtoffer van een vechtpartij per helicopter naar het zie kenhuis in Den Helder vervoerd Het in aktie brengen van de helicopter bleek echter zeer tijdrovend te zijn, iets waar over Daan Schilling zich ongerust maak te. De burgemeester bevestigde dat het door een organisatiefout (Er was een telefoonnummer veranderd) inderdaad langer heeft geduurd dan nodig is; de zaak heeft de aandacht. Schilling drong aan op een proefalarm om alles met ze kerheid te kunnen testen Projectielen Cor Ellen klaagde dat op de Razende Bol, een eiland dat in het weekend door veel recreanten wordt bezocht, massa's granaten en ander oorlogstuig liggen. De marine verzuimt „de troep" op te rui men en Ellen bood aan desnoods zelf de handen uit de mouwen te zullen steken als overheidsmaatregelen onmogelijk zijn. Ook L J Weijdt onderstreepte het gevaar, de burgemeester beloofde aktie. D. Welboren refereerde aan het dode lijke ongeluk aan het Jan Ayeslag toen hij zei dat er wel degelijk preventief op getreden kan worden. Hij stelde het ge meentebestuur voor aan het eind van het stormseizoen (in het voorjaar) met mijndetectors de meest bezochte stran den af te speuren naar ontplofbaar ma teriaal. Burgemeester Sprenger zei dit aspect te zullen onderzoeken. Wethouder J. Zui dewind deelde mee dat dit al regelmatig gedaan wordt en dat de Mijnopruimings- dienst bij duinafslag wordt ingelicht. Aardappelschilmesje Welboren klaagde dat vorige week in het plan Noord-west nogal kwistig met gif is gespoten om onkruid tussen de straatstenen te vernietigen. Hij vond dat bestrijding op deze wijze beter ach- wqA nadcrlond - spaarspeciahsten sinds 1817 B. en W. hebben nog steeds geen be slissing genomen inzake de toekenning van een agrarisch bouwblok aan de heer S Ran. Het wachten is op een advies van de hoofdingenieur-directeur voor de be drijfsontwikkeling in Noordholland. Het betreft een tweede advies over een op lossing voor dit geval. Het overleg met de heer Ran laat zich gunstig aanzien, zo deelde Mr. Sprenger mee op een vraag van Jan Witte. Regenmachine De nieuwe beregeningsinstallatie voor de Texelse sportvelden is besteld en dus gekocht, hoewel de raad zich had uit gesproken met de aankoop alleen ak koord te zullen gaan als vast stond dat voor de installatie ook werkelijk water beschikbaar zou zijn. Het PWN staat nl. niet toe dat hiervoor de waterleiding wordt gebruikt en het waterschap ver biedt onttrekking van water aan de sloot. Zodat alleen de sportvelden van Den Hoorn, Den Burg en Oosterend (die over bronnen beschikken) van de in stallatie kunnen profiteren. B. en W. zullen overwegen ook de andere sport velden van bronnen te voorzien Daan Welboren werd met 12 stemmen herkozen als commissaris van de N V. Autobusonderneming Texel Drie stem men werden uitgebracht op Jan van As selt. Bouwverordening De raad ging akkoord met een nogal technisch aandoend voorstel tot wijzi ging van de bouwverordening. Henk Beumkes had graag bepalingen opge nomen willen zien om te komen tot be tere geluidsisolatie van woningen. J. C. Dros zei dat betere voorschriften op dat punt overbodig zijn. Die voorschriften zijn wel goed maar op Texel zijn ze in het bekende geval van geluidsoverlast bij woningwetwoningen niet nageleefd. voor vader, Braun, van 89,voor 69,- De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 22 juni, om 14.00 uur Dokter Van Loon, woensdag 23 juni, om terwege kon worden gelaten. „Wie het groen tussen de stenen zo erg vindt moet het maar met een aardappelschilmesje weghalen". Ate Rienstra wees op het onvoldoende aantal (in tact zijnde) telefooncellen. „In het bijzonder in Den Burg staan in het seizoen vaak rijen wachtenden". Landbouw in NRC Jan Witte had zich geërgerd aan de wijze waarop in de expositie van het Natuurrecreatiecentrum de rol van de moderne landbouw wordt afgeschilderd. Dat gebeurt op een nogal negatieve wij ze. Uit het antwoord van de burgemees ter bleek dat de reserves van Witte ook door anderen worden gedeeld. Het laat ste woord is er nog niet over gezegd. Het SCF-raadslid had verder kritiek op de selectie die het gemeentebestuur maakt bij het uitnodigen van personen bij officiële gebeurtenissen van de laat ste tijd zoals het NRC, het scheepvaart museum en de bibliotheek. Zo was in een geval het bestuur van het agrarisch museum te laat en in een ander geval helemaal niet uitgenodigd. Militaire gluurders L. J. Weijdt had zich geërgerd aan het herhaaldelijk rijden met militaire voertuigen op het strand van Den Hoorn. De militairen rijden voortdurend van de Hors via het naaktstrand tot aan het textielstrand ter hoogte van het strandpaviljoen Vlaming, hetgeen de rust niet ten goede komt. DONDERDAG 17 JUNI In het bijzijn van de statencommissie voor ruimtelijke ordening wordt in „De Lindeboom-Texel" een openbare discussiebijeenkomst gehouden over het streekplan voor Texel, aanvang 19.30 uur Vogelwachter Anne Boon vertoont in „De Waldhoorn" te Den Hoorn zijn dia-serie over Mokbaai en Geul; 20.00 uur. In „Ons Huis" wordt een Leerhuis- avond gehouden over de Islam, 21.00 uur. VRIJDAG 18 JUNI De commissie ruimtelijke ordening ver gadert openbaar in het raadhuis, o.a. over het bestemmingsplan buitenge bied Aanvang 20.00 uur. ZONDAG 20 JUNI Van 8 00 - 10 00 uur wordt op het strand van De Krim een sportviswedstrijd gehouden. In de Hervormde kerk van Oosterend en van De Cocksdorp is een zangdienst. MAANDAG 21 JUNI Het orkest van de Vrije Universiteit geeft in de Hervormde kerk van Den Burg een concert, 20.15 uur DINSDAG 22 JUNI Om 13.30 uur houdt de afdeling Texel van de NVV Vrouwenbond haar jaar lijkse fietstochtje; start bij het CAV- gebouw aan de Waalderstraat. voor vaders luisterplezier, vanaf ƒ15,- f 125.- Moderne kwaliteitshorloges. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234 Bij geen gehoor (02220) 2323. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354 Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witfte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslaehtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. HERVORMDE GEMEENTEN Zondag 20 juni 1976 Den Burg 10 uur ds. De Roest Viering Heilig Avondmaal Zang van mevr. v. Deutekom- Tuinder. 19.30 uur Zangdienst m.m.v. In terkerk. koor olv Dyo Wassink. Uitzending De Lichtboei. De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Collecte Algem. kerkewerk. Kinderoppas in het gebouw. Na de dienst koffiedrinken met gasten. 19.30 uur Zangdienst met korte dagsluiting. Den Hoorn 9.30 uur ds. Boerma uit Tilburg De Koog 9.30 u. ds. P. J. de Geeter uit Castricum. De Waal 11 u. ds. P. J. de Geeter Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Viering Heilig Avondmaal Kindernevendienst Maandcollecte Kerkvoogdij. 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Viering Heilig Avondmaal Maandcollecte Kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 u. Kand. Bruning uit Amsterdam. Nevendienst voor de jongere kinderen. Tij dens de dienst kindercrèche achter de kerk. Uitzending „De Lichtboei". 19.30 uur Kand. Bruning. Oosterend 9.45 uur ds. Douwes Viering H. Avondmaal. 19.30 uur ds. Douwes. Viering H Avondmaal en Dankzegging GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst Dinsdag 22 juni Oosterend 19.00 uur ds. R. Boogaard uit Leiden. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk. Den Burg 11.00 uur ds. J. C. Post, van Den Helder. 16.00 uur ds. J. C. Post DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 u. ds. M C. Postema van Arnhem Kerkbusje Den Hoorn. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.15 uur Lezing 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 19 en 20 juni Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 19.00 uur Den Hoorn zondag 10.45 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp zondag 9.15 uur. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstiraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Voor radio, TV enz. Hotex elektronica (02220) 3398 (Piet Hoogerheide) Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsohrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Voor uw auto: motor onderdelen en plaatwerk. Dumpstore De Nederlan den, Voorburggracht 285, Nrd.-Scharwoude, (02260) 2171 U heeft bossen, zee, duinen en de RABO BANK dicht in de buurt. Wat wilt U nog meer? Te koop 2-pers. opklap- bed, Brabantia tafel en een skelter. Ada van Hol- landstr. 17, tel. 4196 Wie heeft er voor twee Texelse meisjes een huis je of iets anders dat be woonbaar is, te huur? Brieven onder no. 979 aan bur. v.d. blad Nu al een Philips por table radio met visserij - band voor ƒ179,Jan Raven, De Ruyterstraat 37, tel. 2334 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voer u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: 6 het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiefvan, machinale houtbewer king, zagen slijpen, inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Voor Pa een superscope j cassettedeck voor ƒ359, I Jan Raven, De Ruyterstr. 37, tel. 2334 Door inruil te koop Opel Record 1900 4-deurs 1974; Opel Kadett special 1973; 2 CV4 de luxe 1973, Austin Mini 1972; Ford Escort 1100 de luxe 1971; Peugeot 504 automaat met gasinstallatie 1971; Peugeot 204 1968, Daf 55 1968; Opel Garage Ren tenaar, Oosterend, tel. (02223) 227 Te koop 1 geyser Vail- lant. Wagemakerstraat 13 tel. 3165 Een grootbeeld Tele- funken KTV voor ƒ1850,- Jan Raven, De Ruyterstr. 37, tel. 2334 Te koop t.e.a.b. 1 bui tenboordmotor, koopje, oud model, 3 ouderwetse grote spiegels; diverse stoelen; uitschuiftafel, wasbakken kompleet met kranen en spiegels; 1 gas fornuis; partij aftimmer- latten, beukenhout, 1 en 2 mtr. lang. Cnossen, Oost 66, tel. (02223) 310 Te koop dames- en herenfiets, samen 75, De Ruyterstraat 37, Ou deschild, tel. 2334 Te koop aangeb. voor Avondmavo klas 1, boe ken: Nederlands, Frans, Handelskennis en Engels. Frouwke Zegel, Park straat 16 Te koop een brandkast, h. 110- 86 -76. Tel. 02220- 3023 Te koop tafel 4 eiken stoelen, skai bekl., en kinderwagen marinebl., modern model, hoge wie- len. Tel. (02220) 3023 - Vertrouw op de HEERE met uw ganse hart, en niet op uw verstand Wie heeft een jonge hond (reu) voor ons. Moet zindel ij k zijn. Tel. 2159 Te koop i.gst.z. Vespa scooter, t.e.a.b. Tel. (02220) 3329 Gevraagd een losse band voor „RIMO" zitje. Vaargeul 16, tel. 3877 Te koop herensportfiets „Union" met handrem men z.g.a.n., beuken werkbankje met 2 bank schroeven en schaafpen- pen; chemisch toilet met vloeistof; Philips auto radio, lange en midden golf met speaker, z.g.a.n Bernhardlaan 142, tel. (02220) 3982 Verhuisd naar Vloed lijn 29. Joop en Joke Maas en Zonen, tel 3260 Gevonden herders hondje, teef, in Eierland. Af te halen Dierenpen- sion Ellen, Den Burg Te koop 2-pers. opklap- bed met plank en rails. Stolpweg 2, Den Hoorn Tijdelijk hulp gevraagd voor één halve dag per week. Vloedlijn 36, tel. (02220) 3398 Af te halen een hond cockerspaniel en één jong poesje, 't Buurtje 4, Ou deschild Te koop 1 Simca 1100 speciaal 1974, 1 Alfa Ro meo Süd 1974; 1 Peugeot 504 GL 1973; 1 Daf 33; 1 Daf 55. Diverse gebruik te landbouwtraktoren. Opraapwagens en hooi- schudders en 1 Peja mest- spreider. Uit voorraad le verbaar nieuwe Schuite maker, 6 ton kiepwagen; Niemeyer cyclomaaiers en Toyota personenwa gens. Garage Nagy, De Koog, tel. 567 Gereg. dwerggeitje en bokjes te koop. Wildkleur 11 weken. Voskuil, Pont weg 118 Te koop 1 Pelgr. gevelk Pepita 50 T. sl. lx gebr. en 1 elektr. kachel 1800 cal. Nw.pr. ƒ750,Nu in 1 koop ƒ400,Te bevr. J. Flier, Noordkaap S 3, Oudeschild Afhalen: leuk poesje van 6 weken. Te koop z.g.a.n. Philips scheerap- paraat ƒ30,kinderzitje (fiets) ƒ5,Schilderend 62, tel. 4010 Te koop Siegler olie- haard. H. Katsmar, Schil- derweg 204 Verhuisd van Burdet- straat 21a, naar Thijsse- laan 144. Fam. H. Maas Te koop twee 6 Watt I boxen, prijs ƒ50,Joop I Schagen, De Ruyterstraat I 70, Oudeschild

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2