Feestelijke aktie leverde f15.000,- op Blote paradropping... ONGEVEER 7000 BEZOEKERS BIJ ZDH Dader meldde zich Portable radiootjes 12,50 Electrohuis VERVOLG VAN PAG. 1 Tijdrovende techniek met subliem resultaat LAATSTE NIEUWS: „DE SLUFTER" VERKOCHT AAN VAN DER STAR BOLDERWAGENS 195,— Meer dan 10.000 vreemde auto's op Texel Zwemfeest in „Molenkoog" Tekenwedstrijd Boltini Brandje door foiE.en geblust GEBOORTEKAARTJES SCHIETOEFENINGEN Op 20 juli van 9.00 - 16.00 uur zal H M. Evertsen schieten in sector 0.45 tot 0.75 graden, rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aanwe zig. OUDESCHILD In de nacht van za terdag op zondag werd de op de par- keerstrook van de De Houtmanstraat staande auto van de heer Zegel aange reden. De koplamp werd vernield en het spatbord gedeukt. De dader reed door maar meldde zich de volgende dag, zodat de schade kon worden gere geld. KORREKTIE In het artikel over het verwerken van de bouwvakdrukte in de krant van vo rige week vermeldde wij dat TESO za terdag 20493 auto's had overgezet tegen 20574 vorig jaar. Oplettende lezers zul len begrepen hebben dat dit onmogelijk is; in beide gevallen stond een nul te veel. Deze weergave van een der proef gravures geeft uiteraard slechts een zeer gebrekkige indruk van de kwaliteit. Het origineel valt op door zijn weergave van de allerkleinste details. Het plaatje heeft inmiddels al historische betekenis. Het boerderijtje is er nog maar het gaat nu schud achter een dichte populterenhaag. Froese: ..Het planten van zo veel bomen rond mooie bebouwen zouden ze moeten verbieden' Harry de Graaf enkele foto's van Texel se landschappen mee, afkomstig uit het archief van de Texelse Courant. Subliem Maar een maand later kwam via de douane een pakket uit Birckenbach waarin zich zes proefdrukken van het gezicht op Westergeest bevonden. Ken ners bevestigden dat het werk van su blieme kwaliteit was. Enkele weken la ter bezorgde Froese zelf het tweede landschapje en kwam hij met uitgever Langeveld De Rooij snel tot zaken Om de belangstelling voor dit voor Texel nieuwe produkt te peilen zou van de eerste twee plaatjes een bescheiden oplaag worden gemaakt. Afhankelijk van de publieke belangstelling zou een aantal worden bijgedrukt waarna in de loop van dit jaar vier nieuwe gravures zou worden gemaakt van bekende Texel se plekjes, die Froese zelf zou uitzoeken. Naast de nu uitgebrachte platen komen dus nog vier nieuwe zodat verzamelaars een tableau van zes stuks kunn^n sa menstellen. De afdrukken worden gele verd in passé partout. Ver! m mdjt ramt en B Het behoeft geen betoog dat er rake klappen uitgedeeld werden. Er vloeide evenwel geen bloed, hetgeen misschien de meeste op sensatie beluste toeschou wers wat tegengevallen zal zijn. De de monstratie gaf echter goed weer hoe de bokssport ook beoefend kan worden on der goede leiding en zonder tot het ui terste te gaan. Hoogtepunt Bungalowexploitant G. van der Star uit Eierland is eigenaar geworden van het café De Slufter van Kees van der /Verf. Bij de hedenmiddag in hotel De Lndeboom-Texel gehouden executo- iiale verkoop bleek hij bereid y337.CG0,- te betalen. Met de gebrui kelijke en de in dit geval geldende ge rechtskosten komt het totaal echter op bijna vier ton. De heer Van der Star vertelde ons dat hem dat bijzonder is meegevallen. Hij was bereid geweest tot ƒ435.000,- te gaan. Het hoogste bod was ƒ238.000,Bij de afslag zette notaris A. van de Stolpe uit Den Helder slechts een ton boven dit bedrag. Van der Star liet direkt, bij ƒ99 000,het ,,mijn" horen. De nieuwe eigenaar wil het café ingrijpend ver bouwen. Met de oude eigenaar (die zoals bekend niet aan de transaktie heeft wil len meewerken omdat hij er spijt van kreeg) wil hij zo spoedig mogelijk een gesprek hebben. Hoewel het rechtens mogelijk is hem te dwingen tot ontrui ming zou Van der Star gaarne bereiken dat Van der Werf in het café bleef. Als hoogtepunt van de avond stond een aantal parachutesprongen op het programma. Er kwamen in totaal 5 man naar beneden, in groepjes van 2 en 3 man. Ze deden mededeling van de uit- gelootte hoofdprijs van de loterij die ZDH ten bate van de club had gehou den. De hoofdprijzen bestonden uit een televisie, een cassetterecorder en twee draagbare radio's Alles (in totaal onge veer ƒ1.500,was gratis beschikbaar gesteld door Blaupunkt. Alle prijzen werden dezelfde dag nog afgeleverd bij de winnaars. Ze kwamen respectievelijk uit De Waal, Oosterend, Den Burg en de camping Loodsmansduin Meer financiële armslag De uiteindelijke bedoeling van het fe stijn (die toch bestond uit het bijeen krij- bv/vtï langeveld en de Rooy parketra Ji 10 don Burg-Te*el postbus 11 tol 02220-2741 NIEUWE STIJL: zeer solide, (foto fan Haag) SpORT (JÊ®1 SHOP weverstraat ^en kur9 Het aantal „vreemde" auto's op Texel is zaterdag de 10.000 gepasseerd. Die dag werden door TESO 2.072 auto's naar het eiland gebracht waardoor de „stand" op 10.028 kwam. Het record van vorig jaar was 9.278. Inmiddels is het aantal auto's van toe risten alweer gezakt maar zaterdag a.s. wordt weer een grote druktegolf ver wacht omdat dan de vakanties van Noordrijn Westfalen beginnen. Gedurende het weekend van 31 juli en 1 augustus zal in zwembad Molenkoog een 24 uur durend zwemfeest worden gehouden. De organisatie is in handen van het zwembad en de zwemvereniging „TX 71" die dit jaar 5 jaar bestaat. Een dergelijk zwemfeest werd ook vorig jaar gehouden en het werd toen een enorm succes, zodat men opnieuw rekening houdt met een grote belang stelling voor dit evenement. Het feest begint zaterdagmiddag om 12 uur en duurt voort tot zondagmiddag 12 uur. Er zullen tijdens deze 24 uur diverse de monstraties worden gehouden (o.a. bok sen). Voorts staan op het programma- fakkelzwemmen, waterspelen, er is gele genheid tot barbecuen en er is een mini- jeugdvoetbaltoernooi. Marathon Het middelpunt van het festijn vormt een marathonzwemwedstrijd die de ge hele 24 uur in beslag zal nemen. Alle deelnemers hieraan zwemmen elk een kwartier en worden dan afgelost door een volgende deelnemer. Geïnteresseer de zwementhousiasten kunnen zich hier voor opgeven bij de leiding van zwem bad Molenkoog, Slingerweg, Den Burg, telefoon (02220) 3373. Ter gelegenheid van de komst van het circus Toni Boltini wordt er deze week een tekenwedstrijd voor kinderen ge houden. De kinderen die hieraan mee kunen doen moeten de leeftijd hebben van 6 tot en met 12 jaar. Zij kunnen hiertoe kleurplaten ver krijgen bij o.a. de Stichting Cultureel Werk op het raadhuis en ook bij de Fa. Langeveld De Rooij aan de Park straat. De tekeningen moeten allen be trekking hebben op 't cirucus Toni Bol tini en er wordt aan de kinderen over gelaten hoe ze dit interpreteren. Alle deelnemertjes kunnen bij inleve ring en hun tekening bij de Fa. Lange veld De Rooij een waardebon krijgen van de Fa. Seven-Up waarop ze op 19 juli aanstaande een gratis kaartje kun nen afhalen aan de kassa van het cir cus. Uiterlijke inleveringsdatum is zater dag 17 juli aanstaande. De waardebon nen zijn uitsluitend op de eerste dag van het circus op Texel geldig. Eveneens wordt er op gewezen dat de waardebon nen uiterlijk twee uur voor de aanvang van de voorstelling ingeleverd moeten zijn voor plaatskaarten. De voorstelling op 19 juli begint om half vijf 's middags. De winnaar van de tekenwedstrijd mag tijdens de voorstelling zijn/haar teke ning aan Toni Boltini overhandigen. Wie voor ivelke ploeg speelde was niet zo erg meer te zien Nat was iedereen wel. DEN HOORN - Het was te verwach ten. Het begin van de viering van het 45-jarig bestaan van ZDH was een groot succes. Met voorzitter Ferry Zwanenburg („Ik heb weer een hoop organisatie ervaring opgedaan") kan heel ZDH en daarmee geheel Den Hoorn zich in de handen wrijven. Vrijdagavond begon het al. Er kwa men rond 3.000 toeschouwers naar de opening van de jaarmarkt en het spuit- voetbal. Zaterdag liep het bezoekersaantal in de loop van de dag op tot omstreeks 3.500. Het financiële resultaat was er naar. Toen zaterdagavond de kas opge maakt werd bleek het netto resultaat rond ƒ15.000,- te liggen. „Geweldig", zei Ferry Zwanenburg na afloop. „Wat een animo en wat een medewerking alom!". Omstreeks 100 medewerkers konden delen in die vreugde. Ze zorgden er ge zamenlijk voor dat alles gladjes verliep en dat het publiek rijkelijk aan zijn trekken kwam. In de bewoordingen van enkele bestuursleden: „Het verloop van de rommeltjesmarkt was erg goed. Er waren geen wanklanken". Te veel te zien De kunst- en antiekmarkt vormde te- samen met de rommeltjesmarkt, vrijdag Het blijft warm op Texel. Zelfs parachutisten hebben het er moeilijk mee, hoewel zij toch een zeer luchtig beroep uitoefenen. Twee instructeurs van het Paracentrum Texel wilden laten zien hóe warm ze het hadden en sprongen naakt. Uit veiligheidsoverwegingen gebruikten ze wel helm, schoenen en uiteraard parachute, zodat het uiteindelijke effekt niet eens zo erg bloot was. De para's kwamen terecht vlak voor het terras van het vliegveldrestau rant. De zich daar verpozende bezoekers keken wèl even vreemd op en zaterdag, het belangrijkste program mapunt. Er werd aan pottenbakken ge daan, er werden schapen geschoren en de wol werd ook nog gesponnen. Er werd geschilderd en er was een rad van avontuur.Kortom: twee dagen wa ren nauwelijks genoeg om alles terdege te observeren. Er was eigenlijk te veel te zien! Vrijdag werden de feestelijkheden op het ZDH-terrein in de schaduw van het Hoornder kerkje geopend met als eer ste evenement een vrolijke spuitvoetbal- wedstrijd. Het verfriste niet alleen spor ters op het veld en de toeschouwers langs de zijlijn. Ook voor het ZDH-ter- rein zelf was het een welkome tractatie op die prachtige zomeravond. Artiestenvoetbal Zaterdag om twee uur trad een for matie Hoomders aan tegen een voetbal elftal van de grammofoonplatenmaat schappij Dureco. De artiesten die in het veld kwamen waren voor het merendeel bandleden van de pop- en soulgroep Os car Haris en de Twinkle Stars. De band leider vertoonde zich hier als teamleider wat hem ook goed af ging. Helaas moest ZDH in de artiesten de meerdere erkennen. Al moet gezegd worden dat de Hoomders met een gele genheidselftal aantraden Het merendeel van het eerste elftal had druk werk i.v.m. toeristische en agrarisch aktivitei- ten. Hoe dan ook. Het werd 51 voor de artiesten en met het ene ZDH tegenpunt was de eer meer dan gered. De arties ten bleken bijzonder goed op elkaar in gespeeld te zijn. Ze toonden zich ook vooral sportieve voetballers maar dat gold uiteraard ook voor de Hoornder formatie. Rake klappen Het was die hele zaterdagmiddag ei genlijk sport wat de klok sloeg. De boks- demonstratie die volgde werd van zeer nabij gadegeslagen door een groot aan tal belangstellenden. Ze drongen zover op dat meermalen verzocht moest wor den niet te dicht bij de ring te komen. Voorzitter Jan van Rooy van de Boks club Texel stelde een zestal boksers van verschillende leeftijdsgroepen aan het publiek voor. Ze boksten onder leiding van scheidsrechter „ome" Willem Fock elk een drietal ronden. gen van meer financiële middelen) bleek na afloop goed gelukt te zijn. Dat mocht ook wel want door het recente afbran den van de schuur van Dirk Beumkers was ondermeer een kostbare papierpers en een grote hoeveelheid oud papier van ZDH verloren gegaan (waarde ƒ2.000, Voorlopig gaat het feestprogramma van ZDH nog door. Gisteren (maandag) en vandaag zijn er volleybalwedstrijden voor iedereen die maar mee wil doen. Donderdag begint om 19.00 uur een da mesvoetbalwedstrijd. Er is dan opnieuw een parachutistendemonstratie van het paracentrum Texel en er is ook weer spuitvoetbal. Zondag begint om 19.00 uur een strandloop voor ieder die maar mee wil doen. De start is bij paal 9. Een brandje bij de familie Bakker, Weverstraat 31, kon in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdig door buren worden geblust. Het vuur ont stond (omstreeks half twee) in de ach terkamer van het huis door nog onbe kende oorzaak. Het werd ontdekt dank zij het geluid van een ontploffende spraybus die in de brandhaard nabij een babymandje lag. Omwonenden wisten door een wollen deken over het vuur te gooien de zuur stoftoevoer af te sluiten waarop het ge vaar voor uitbreiding bezworen werd. De verkoolde resten wierp men hierna op straat. De brandweer die gealarmeerd was rukte eerst op naar het verkeerde adres (Weverstraat 22) waar niets aan de hand bleek te zijn. De drie bluswagens kregen hierop via de mobilofoon het sein naar nummer 31 te gaan waar inmiddels het vuur was gedoofd en men zich met enig nabluswerk kon bezighouden. Er waren geen gewonden. De schade beloopt enkele honderden guldens.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2