ie rond ijscoman Ynte Adema labykleding I Nieuw in de Sportshop m «TE Hulp gevraagd De wereld van Cornells Jetses Café-dancing CASINO OB T L//R iiPPw mam Mistlampen gestolen Schade omfietser met gebroken been naar ziekenhuis SPOKTSHOP, OOK KINDERSHOP Auto reed door Cassetterecorder uit tent gestolen Beumkes zei het anders BMW motor R69S Bollenrapers gevraagd Sollenpellers gevr. nieuwe aardappelen SCHAPENKAAS „Comtesse" lief meisje Faillissement mnl. of vr. buffethulp voor de bediening flink huis met garage en tuin, ƒ49,50 Bollenrapers en bollenpellers gevr. De Renadress- box: het goedkoopste komplete adresseer systeem Veel mensen? Geen bezwaar Airconditioning aanwezig! I weverstraat nu ook kindershop den burg fi le Adema (links) is geridderd en ontvangt een mini ijsschep uit handen van Frits igeveld. fnte Adema was er zondagavond duusd van toen hij, gezeten in een en rijtuig, voorafgegaan door de imband „Voorwaarts Mars", een idrit door Den Burg maakte. Maar was nog niet alles. 'eruggekeerd op de Stenenplaats chtte de jubilerende ijscoman nog toespraak waarna hij met alle ce- onieel die daarbij gebruikelijk is, ridder in de Orde van de Zilveren iep werd verheven. 'ïen jaar lang is Ynte Adema nu ijs- ïan geweest op Texel. Zijn naam is es, en zo is Ynte. Hij komt oorspron- ijk uit Bolsward waar hij zo n 28 jaar «ien geboren werd. imiddels heeft hij, en dat is duidelijk, hart aan Texel verpand. Hij woont rt november 1975 op het eiland; in iand. Vakantiebaantje o'n jaar of tien geleden kwam hij voor het eerst. Met een aantal tnden zocht hij een vakantiebaantje, :reeg dat toen ook. Hij trad in dienst de pop-boerderij Sarasani waar hij kte als portier-ober. Ynte leerde el kennen en daarmee ook de Texe- Hij kwam in contact met hen die le toenmalige bars frequenteerden am voor het volgende jaar het baan- zan ïjscoman aan. Het was maar een aantje, oorspronkelijk bedoeld voor zomer, maar er volgden er meer. Het te lustrum ging voorbij, zonder dat ind er aandacht aan schonk, ondagavond bleek dat met het twee- ustrum niet het geval te zijn. Daarbij m nog dat Ynte Adema de wens te ïen had gegeven er dit jaar volledig op te houden. Hij is stuurman bij kustvaart en dat werk neemt hem :el in beslag. et idee om weg te gaan werd Ynte in dank afgenomen en men besloot en aktie. Men, dat waren z'n talrijke iden, mede ijscomannen en -vrou- plus een aantal horeca-exploitan- ten. De vraag was nu nog hoe deze ak tie in te kleden. Het tienjarig jubileum bleek de kans, en zo gebeurde het ook. De 18e juli, 's avonds om 7 uur moest alles plaatsvinden. De voorbereidingen (in het diepste geheim) vonden in de na middag hun hoogtepunt en toen Ynte verscheen werd hij verwelkomd door een groot aantal vrienden. Ongeveer 50 van hen waren voorzien van T-shirts met het opschrift: ,,Ynte moet blijven" Mexicaantje De Koger drumband „Voorwaarts Mars" verscheen. Ynte Adema diende plaats te nemen in een open rijtuig ge trokken door een echte volbloed. Het zag er folkloristisch uit, vooral toen Ynte in de Weverstraat een Mexi caanse sombrero aangeboden kreeg. Men voorzag hem er ook van twee enorme dobbelstenen, hiermee uitbeeldend dat Ynte als hobby het zg. Mexicaantje gooien beoefent. Spandoeken markeer den de route door Den Burg. „Ynte blijf" en „Ynte moet blijven" stond er op geschilderd. In de Parkstraat werden bloemen aan geboden en in de Binnenburg overhan digde men de jubilaris een kelk bier. De wens van de gever deze kelk ter plaatse zelf te ledigen ging maar gedeeltelijk in vervulling. Ynte bood er een gedeelte van aan een aantal fans aan. in een op camping 'Loodsmansduin' rkeerde auto werden de mistlampen reemd. Gedupeerde is vakantiegan- van W uit Bensschop. itelier T. van Hoorn uit De Koog aangifte van diefstal van een Ne- indse vlag en een bedrag van ƒ20, KOOG Automobilist G.P B. uit 1 zocht vrijdagmiddag een parkeer- sje op de Nikadel. Toen hij een e vond sloeg hij linksaf, zeer onver- t voor de achteropkomende brom- ïr E S. uit Hardenburg. Het liep af: auto en brommer werden niet [ig beschadigd. Niemand werd ge- 18-jarige bromfietser HS. uit :ht wilde zondagmiddag bij hoeve terheem" de Westerweg oprijden, ag de op de Westerweg rijdende as automobilist B.H. (20) te laat. Hij e tegen de wagen en brak het lin- tar iderbeen. De auto werd vrij zwaar ut, ïen ins :en 3e- lar tadigdde brommer werd vernield. Zeer aparte kollektie 9 mnd. -1 jaar Ridder Tenslotte volgde op de Stenenplaats een toespraak door de directeur van het IJsbeertje, Frits Langeveld Hij memoreerde de vele records die tde jubilaris als ijscoman nu in zijn bezit heeft. Alleen het record voor ijscoman nen bij Paal 17 ontbrak nog, maar de toevallige omstandigheid deed zich voor dat dit juist zondag door Ynte Adema gebroken bleek te zijn. Alweer reden tot een huldiging en met instemming en gejuich van de vele aan wezigen werd Ynte aldus zondagavond tot ridder verheven. Hij werd er nog maals aan herinnerd dat men het maar niets zou vinden als dit echt zijn laatste dag als ijscoman op Texel is geweest. Ynte Adema was er stil van na afloop en dat was begrijpelijk. Fiat-bestuurder M. A Kersenmaker uit Zaandam werd gistermiddag op het haventerrein van Oudeschild aangere den door een andere wagen. Deze wagen reed door; het kenteken kon echter w< den opgenomen. Vakantieganger H. Huitema uit Tiel miste vrijdag een radiocassetterecorder die hij in zijn tent op camping „Koger- strand" had achtergelaten. Het apparaat heeft een waarde van ƒ600, In de afgelopen raadsvergadering was het Pakt-raadslid Henk Beumkes een van de sprekers die reageerden op de door B. en W opgestelde reaktie op het provinciale ontwerp voor het streekplan. In zijn stellingname tegen een dubbel deks veerboot uitte hij er zijn verba zing over dat „dezelfde mensen die als het gaat om soms kleine voorzieningen op alerlei gebied, doodvallen voor een cent, nu zomaar over 60 of 70 miljoen heenstappen als het om een dubbeldek ker gaat". In het verslag in onze krant stond ech ter: „Beumkes vond het merkwaardig dat TESO die doodvalt voor een cent blijkbaar makkelijk heenstapt over een uitgave van zestig of zeventig miljoen". Deze „vertaling" onzerzijds werd door Beumkes niet op prijs gesteld en ver zocht om rectificatie. Ook verzocht hij ons te vermelden dat hij in de nieuwe {werkhaven ruimte genoeg aanwezig acht voor een schepenlift en niet voor een visserijsteiger zoals in ons verslag stond. Geboren: Peter Marcel Visch Gerrit, Ria en Monique Trompstraat 15, Oudeschild, Texel, 15 juli 1976 Wij zijn erg blij met de geboorte van onze dochter Janneke (Johanna Lucia) Gerard en Lucie Zijm- van der Wee Burdetstraat 15, Den Burg, Texel, 16 juli 1976. VERLOOFD: Th. E. A M. Geertman en R. R. Siebinga juli 1976. Oegstgeest, Karei Doormanlaan 56. De Cocksdorp, Kikkertstraat 12. Helene van Vijfeijken en Kees Boon trouwen op 31 juli 1976 om 16.30 uur in het Com missariaat van het dis- trikt Suriname aan de Van Sommelsdijckstraat te Paramaribo. 's Avonds vanaf 8.00 uur kunt U ons komen felici teren aan de Koosstraat 55 (Uitvlugt). Postadres P.O.B. 2987 Paramaribo. Inplaats van kaarten Op vrijdag 23 juli 1976 gaan wij trouwen in het gemeentehuis te Hoofd dorp om 15.00 uur. Jeppe Feenstra en Jean Zeeman Toekomstig adres: Postweg 173, Eierland. Door de enorme belang stelling tijdens mijn ver blijf in en bij mijn thuiskomst uit het Zie kenhuis te Alkmaar, i; het mij onmogelijk ieder persoonlijk hiervoor te bedanken. Graag wil ik dan langs deze weg, ook namens mijn vrouw, iedereen die heeft meegewerkt mijn verblijf in het Ziekenhuis draaglijk en mijn thuis komst tot een onvergete lijke dag te maken, hier voor heel hartelijk dan ken. Bert v.d. Brink, De Ruyterstraat 137, Oudeschild. Diepbedroefd, maar dankbaar voor haar grote liefde en zorg, delen wij U mede, dat van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Menje Lenting, weduwe van Albertus Jullens, op de leeftijd van 73 jaar. Canada F. Brekelmans-Jullens A. Brekelmans Den Helder L. J. R. Jullens klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 15 juli 1976, Willem van Beierenstraat 4. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. TE KOOP 600 cc met 25 liter tank. Nieuwe banden. Loopt goed. ƒ2500, Brieven onder nr 982 aan bureau van dit blad. Gebr. Uitgeest, „Flora" telefoon (02220) 2565 Gevraagd ber Tevens te koop aangebo den J. v. d. Star, 't Noorden Schorrenweg 24, telefoon (02223) 317 Verkrijgbaar bij C. J. Commandeur, Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9, Oudeschild, tel. (02220) 2990. per 1 septem- die voor onze 2 kinde ren wil zorgen en zelfstandig onze huis houding kan runnen. Mevr. De Groot-Beekman, Weststraat 14, tel. 3415 - 2520 De curator in het faillis sement van B. H. Roest, voorheen gehandeld heb bende onder de naam „Garage Eierland, thans wonende te Den Burg, ge meente Texel, Jan Dirksz- oord 27, deelt mede, dat door hem ter Griffie van de Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Den Helder de uitde- lingslijst is gedeponeerd aldaar vanaf 20 juli 1976 gedurende tien da gen kosteloos ter inzage ligt. De curator, Mr. G. A. van der Bijl Polderweg 19, Postbus 10, Den Helder. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW Wij monteren ook Shell Trelleborg autobuiten banden. Kievit, Koger- straat Rommeltjesmarkt Oos terend, zaterdag 24 juli a.s. vanaf 13.00 uur met versgebakken vis vanaf 10.00 uur Gevraagd bollenpellers. Fa. Schilling Duinker, Den Hoorn, tel. (02226) 246 of 318 De aller nieuwste LP's: Status Quo, Nazareth, Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Kl-aus Wun- derlioh, Marianne Rosen berg, Vicki Le and ros enz. ook op Musicassettes. Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokfei; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kolk, Weverstr. 68, tel. 2695 Te koop Sparta dames brommer 55,-. Witte, Beatrixlaan 5 Te koop gevr. autokin derzitje. Coenen of Jee- nay. Tel. 3355 Voor 'n stukje hout, latje of sierlijstje Gereedschappen Gravenstr. 2-4-7 Den Burg. Gevraagd voor de maand augustus een „De Buteriggel" De Koog, telefoon (02228) 362 Dames grijp de winst I BONTMANTELS Alleen juli 20% korting. Nu eerste keus uit volle dige collectie 1976. A.s. winter pas betalen. Met garantie. Grootste, goed koopste bontzaak van Nederland De Bontkoning Voorstreek 71, Leeuwar den-C, tel. 05100-20713. Bij koop reisgeld terug van 4 tot 9 uur. HOTEL TUBANTIA iniiuinniniiiimnmnnmnniiiiiiiiiiiiiiiiumiiiuiiiiiii luimnmiiiiifHuwiiiuiiittHiHiiiumiiiMuiiiumfiiiuii TE KOOP GEVRAAGD dat geschikt is of verbouwd kan wor den voor 2 kleine gezinnen, in Den Burg of Den Hoorn. G. v. d. Vlekkert, telefoon (05176) 285. Te koop crosswagen Ford 6 cylinder. Klaar voor de start. S Dijt, Schoolstr. 19, Posterend Nieuwe aardappelen Doré. Nic Dros, Harke- buurt, Oosterend, telefoon (02223) 383 Woensdag 21 juli bestuursvergadering Stichting Open Jeugd werk. Om 8 uur in 't Asiel door Jan A. Niemeijer. Diverse posters van Jetses Stickers etc. Combineer de vlootda gen in Den Helder eens met een bezoek aan het mineralogisch museum in de Watertoren. vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Voor de Muziekliefheb bers alle soorten mu ziekinstrumenten, blad muziek en grammofoon platen; klassiek en pop. Fa. Van Wijngaarden en Kok, Weverstraat 68, tel. 2695 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- err metalen- handel Cobus Spigt, EÜer- land. telefoon (02225) 297 Gevonden, roodwit kat je op het Schilderend 3,5 maand. Af te halen: Dierenpension Ellen, tel. 3308 H. KAGER, Pontweg 110, tel. 2394 Den Burg IEDERE AVOND DISCOTHEEK Nu volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel, 2203 Te koop Renault 4 Thijsselaan 136, tel. 3205. na 6 uur Goede raad i maar niet bij de BANK duur, RABO- Te koop Alfa Romeo e.a.b., en lief jong hond je. Schoonoordsingel 14a, Den Burg We zijn van 25-7 t.e.m 8 in De Koog op vakan tie met onze 2 kleine kin deren (1 en 2 jaar) Welke leuke jonge oppas wil voor 3 avonden per week bij ons oppassen? Schrijf naar Fam Van Opijnen, Amsterdamse- straatweg 42, Baarn Te koop jonge konijnen. Hollandertjes. Leon de Wit, Wezenland 7 Zakenman of vakbonds man, sportzaak of sportvereniging, reklamebureau of restaurant: hier ls het meest ekonomische en het meest flexibele adresseersysteem dat u zich kunt Indenken. Adressen gewoon typen (of zelfs schrijven), adresdrager in Rena omraming schuiven en alles (s klaar om te adresseren. Kompleet materiaal voor het maken en afdrukken van 200 adresplaatjes, afdruksnelheid 400 adressen per uurl Voor informatie en demonstratie: bv/vh Langeveld en de Rooy parkslro.il 10 den Burg-Toxel postbus 11 tel 02220-2741 Nu kunt u onder de meest ideale omstandigheden gezellig iets drinken of naar de muziek luisteren. Fa. Schoo-Bakker zorgde voor deze Airconditioning Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiinuiiimiuu 3 Meisjesspijkerpakken ƒ44,95 Spijkerrokken vanaf maat 152 ƒ39,95 Rode meisjesrok vanaf maat 116 ƒ29,95 Spijkerbroekrokken va. maat 116 ƒ39,95 Sweaters rits i maat 92-110 ƒ26,50 maat 116-140 ƒ27,50 maat 152-164 ƒ28,50 llll[lllllllllllllll[IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHII!ll|[|||||||||||l|]||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllf|[|]RIII)tllll!lllll||lll|l|llll||l||l||||f|||||||l]i[

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3