Cjrocn Xjwartsjexeh in het Inzagetermijn niet verlengd Over Marsdiep zwemmen viel niet mee Texelaar op Pontweg verongelukt Wel de termijn voor nadere motivering en detaillering jSPORTSHOP l Veel zwaarder dan vorig jaar' Brandweer krijgt nieuwe wagen Ondankbare drenkeling van Texel gestuurd QccvdüüpendJüediet. QefMaplu m mbonk. xx /paarbank Joyriding Tweede woningzaken voor Gerechtshof Amsterdam I i f f I ft#P Camera gestolen BS - Omvangrijke diefstallen bij Sarasani Drughandelaar ingesloten Vrouw aangereden Rijverbod Spijkerovergooiers DINSDAG 27 JULI 1976 TEXELSE 89e JAARGANG No. 9095 6 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveid De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 734, en Wessel B. Post, Oost 34, Oosterend, tel. (02223) 902. COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,80 p. kw 50 cent Incasso; los 40 cent. Bank: Amro bank, Ned. Midd. Bank, Rabobank Advert. 38 ct. per mm excl. 4% BTW 55 Toegegeven, er zijn eenvoudiger manieren om het Marsdiep over te steken ."Wat beweegt mensen om het zwemmend te doen als er toch veerboten varen, en je je desnoods met een roei- of zeil boot kunt laten overzetten? Het antwoord op de vraag waarom?" zal wel hetzelfde zijn wat bergbeklimmers geven als ze aan de voet van de Mont Blanc staan en naar de top kijken. Zij plegen dan weifelend geschrokken op te merken: „Omdat het er is Zo was het eigenlijk ook met de zwemmers die zaterdagmorgen bij de veerhaven van Den Helder op de kade stonden. Het Marsdiep lag aan hun voeten ten en ze wilden er overheen. Tegen de stroming en de noordelijke wind in. Ze wilden er dóórheen ploegen, kun nen we beter zeggen. Weken van voorbereiding waren er aan vooraf gegaan en nu was het gro te moment daar. Sommigen wacntte een afmattende tocht van meer dan twee uur. Anderen zouden al spoedig doodmoe opgepikt worden. Toen, za terdag in Den Helder, had iedereen nog goede hoop er doorheen te ko men. Het viel helemaal niet mee. Dat bleek al ras. Zaterdag omstreeks het wisselen van het tij (1115 uur) gingen nabij Lands- End te Den Helder 70 deelnemers van start. (31 dames en 39 heren). Er waren 16 Texelaars bij deze ploeg die zich vol goede moed (en dik ingevet) te water begaf. (zie vervolg pagina 2) De uitgeputte Corina van Tunen wordt door redder Gert Pansier bij de polsen gevat en in de volgboot gehesen. F.V. uit Zuilichem meldde de politie zondagochtend dat zijn brommer was gestolen. De politie vond de brommer terug op de Akenbuurtsvveg Kennelijk is het ding door anderen „geleend". De Texelse brandweer heeft een nieuwe wagen besteld, ter vervanging van de uit 1952 daterende Bedford die thans in De Cocksdorp is gestationeerd. De opvolger is een Mercedes Benz 913 van 130 pk en 9 ton laadvermogen. De wagen is voorzien van hogcdruk-, mid- deldruk- en lagedruk blusinstallatie (drie stralen) alsmede een op het dak gemonteerd schuimbluskanon. Er kan 2.000 liter water meegenomen worden en 300 liter schuimvormend middel. De Mercedes kost al met al 152.000,-; de helft van de kosten wordt gedekt als aanvullende werk-subsidie. Leveringsda tum is 1 januari, maar pas geruime tijd later zal de wagen in de praktijk worden ingezet omdat er krachtens voorschrift eerst 5.000 kilometer mee moet worden geoefend. Daarna volgt controle door de rijksbrandweerinspectie. De nieuwe wagen wordt gestationeerd in Den Burg. Maar De Cocksdorp krijgt een van de drie Kommers die tot dus ver in Den Burg waren. De oude Bed ford krijgt een reservefunktie. De Bed ford heeft dus 25 jaar gedraaid wat tien jaar meer is dan de officiële afschrij vingstermijn. Zowel de raadsman van de heer B. Gieze uit Eierland als die van me vrouw C. W. Meijerink uit Nieuw Ven nep heeft cassatie aangetekend na de uitspraak van de Alkmaarse rechter dat beiden ten onrechte een huis als tweede woning in gebruik hebben ge nomen. Dat betekent dat de zaak in behandeling komt bij het Amsterdam se gerechtshof op een nog nader te bepalen datum. Zoals bekend werden zowel mevrouw Meijerink („Groenendaal") als de heer Gieze (Boodtlaan 4 in De Koog) eerst door de Helderse kantonrechter en later door de Alkmaarse arrondissementsrech- ter schuldig bevonden aan overtreding van de gemeentelijke leefbaarheidsver ordening, die het in gebruik nemen van een huis als tweede woning verbiedt. Boodtlaan 4 wordt momenteel bewoond door enkele Antillianen waardoor het voor de gemeente moeilijk is dit pand ten behoeve van urgent woningzoeken den te vorderen; bij „Groenendaal" is vordering echter niet uitgesloten. Een 24-jarige Zwitserse vrouw deed aangifte van diefstal van een camera, merk Voigtlander. Het toestel verdween toen zij bezig was bij jeugdherberg „Pa norama" bagage in te laden. Zij had de spullen eerst naar de binnenplaats van de jeugdherberg gebracht. Daar moet de camera op een onbewaakt moment zijn weggenomen. DE KOOG Een 18-jarige Duitser raakte vrijdagavond bij het zwemmen ter hoogte van paal 19 (De Koog) bij af gaand tij in een sterke stroom, waardoor hij in acuut verdrinkingsgevaar kwam. Het was half acht zodat de dienst van de badmeesters erop zat. Enkelen van hen (Willem Hemelraad, Jurriën Schui- tinga en Henk Matthijssen) zaten echter toevallig op 't terrasje van 't paviljoen en kwamen onmiddellijk in aktie, ge holpen door de gebroeders Klaas en Jan Veldman en Bart Elzendoorn. Er werd een lijn in het water gebracht, maar om dat de drenkeling snel afdreef moest de tweede lijn worden gebruikt. Hiermee werd de jonge man vastgemaakt en naar het strand teruggehaald. De boot van de strandbewaking was ook te water gebracht maar deze hoefde niet bij te springen De knaap (die de zelfde ochtend al was gewaarschuwd wegens gevaarlijk zwemgedrag, maar zich daar toen niets van aantrok) rea geerde verre van dankbaar op zijn red ding Hij was erg boos dat de badmees ters zich met hem hadden bemoeid en zei dat hij best zelf terug had kunnen komen. De politie gaf de jongen het dringende advies het eiland onmiddel lijk te verlaten, waaraan hij gevolg gaf De badmeesters verzochten ons erop te wijzen dat de zee tijdens de langduri ge periode van warm weer met weinig wind betrekkelijk veilig was, maar dat door de straffe noordwesten wind van de laatste dagen is hierin verandering gekomen. Hoge golven en verraderlijke stromingen maken het niet verantwoord verder dan tot de heupen in het water te gaan. De 30-jarige Joost Gieles uit Den Burg is gistermiddag even na vijf uur op de Pontweg met zijn auto uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. De in wendige kwetsuren die hij daar bij opliep waren van zodanige aard dat hij op weg naar het zie kenhuis overleed. Het ongeluk, waarbij geen an dere weggebruikers waren betrok ken, gebeurde in de flauwe bocht ter hoogte van De Witte Engel. De oorzaak is onduidelijk. De politie heeft aan de hand van getuigen verklaringen kunnen vaststellen dat de man, die met zijn Ford Tau- nus vanaf de Keesomlaan de Pont weg was opgereden, met hoge snelheid reed Hij heeft in de bocht niet bijgestuurd of geremd. Bij inspectie van de verongelukte wagen kwamen geen afwijkingen aan het licht die het ongeluk heb ben kunnen veroorzaken. Joost Gieles had in zijn wagen een jonge herdershond die ongedeerd uit het wrak ontsnapte en later naar het hondenpension kon worden ge bracht. De foto toont de verongelukte wagen terwijl artsen en ambu lancepersoneel vergeefse pogingen doen om de levensgeesten van het slachtoffer met zuurstoftoediening en hartmassage op te wekken. Medewerkers van de onlangs wegens financiële moeilijkheden stopgezette popboerderij Sarasani hebben bij de po litie aangifte gedaan van vrij omvang rijke diefstallen. Volgens de melding zijn uit de schuur aan de Kogerweg ont vreemd' 17 leverworsten, twee boorma chines, een gereedschapskist met inhoud, drie schijnwerpers van 1.000 Watt, een kist met drie spotdichten, twee kracht- stroomsnoeren, honderd meter kabel, een Multometer, snoeren, stekers e.d. Genoemde artikelen zijn op een onbe kend tijdstip verdwenen. De 20-jarige II.G.A.S. uit Heusden Heeft er spijt van dat hij zijn Volkswa gen op een verboden plaats in De Koog parkeerde. De politie liet de wagen weg slepen en constateerde en passant dat zich in een der portieren een halve kilo gram hasj bevond, verpakt in meerdere linnen zakjes van vijf gram. Ook een weegschaaltje werd gevon den, zodat duidelijk was dat de foutpar- keerder een echte hasjhandelaar was. De politie deed de vondst nadat bij het in specteren van de auto de typische hasj- geur was waargenomen. Bij het wegha len van het schotje in het linkerportier kwam de verboden waar aan het licht. De jongeman werd ingesloten. Toen mevrouw A.D.S uit Den Burg ter hoogte van het Achterom met de fiets aan haar hand de Wilhelminalaan wilde oversteken, werd zij aangereden door automobilist A.B. uit Den Burg die met zijn Morris in de richting van de Waalderstraat ging. Mevrouw S. had de naderende wagen te laat opgemerkt. Zij liep pijnlijke gekneusde ribben en schaafwonden op. DE KOOG De 19-jarige Duitser K R.R. trok in de nacht van vrijdag op zaterdag de aandacht van de surveille rende politie door hard en slingerend over de Ruigedijk te rijden. Na een korte achtervolging werd de jongeman aangehouden. De blaasproef was aan leiding om hem een rijverbod op te leg gen tot de volgende ochtend zeven uur. vanaf maat 116 ƒ55, maat 164 ƒ65, l nu ook kindershop Door een betreurenswaardig misver stand op de gemeentesecretarie is de publikatie in de courant van vrijdag 23 juli j.l. met betrekking tot de termijn voor het indienen van bezwaarschriften tegen het ontwerp bestemmingsplan voor het buitengebied niet geheel overeen komstig het besluit van burgemeester en wethouders. In de courant stond vermeld dat ook na 14 augustus de mogelijkheid bestaat tot het indienen van bezwaarschriften tegen het ontwerp-bestemmingsplan voor het Buitengebied. Dit verdraagt zich evenwel niet met de bepalingen van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Volgens het besluit van burgemees ter en wethouders dienen bezwaren bin nen de officiële termijn van ter inzage legging, dus vóór 15 augustus a.s., ken baar gemaakt te worden. Voor een na dere toelichting en/of motivering van het bezwaar heeft men dan tijd tot de hoorzitting welke in de tweede helft van september zal worden gehouden. Met nadruk wordt er nogmaals op ge wezen, dat zij die bezwaar hebben te gen het ontwerp-bestemmingsplan Bui tengebied dit, zo goed mogelijk gemoti veerd, uiterlijk op 14 augustus 1976 kenbaar moeten maken. Bezwaarschriften die na deze datum binnenkomen dienen niet-ontvankelijk te worden verklaard. Na 14 augustus kunnen aanvullende toelichtingen nog schriftelijk worden in gediend tot aan de datum der hoorzit ting. Ook tijdens de hoorzitting kunnen be zwaren nog mondeling worden toege licht. N.B. Slechts degenen die vóór 15 au gustus bezwaren bij de raad hebben in gediend hebben na de vaststelling van het bestemmingsplan beroepsrec'nt bij Gedeputeerde Staten. uuc/t ncdcrlond spaarspecialisten sinds 1817

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1