ElectrohuisC\) Commissie financiën houdt slag om de arm Zwemfeest Molenkoog Rijverbod Molen draait nog steeds AFWEZIG F. H. KRIJNEN Wie willen ruilen van huis VERHUISD SCHAPENKAAS „Comtesse" frezen en inzaaien. DROS SMEDERIJ, EIERLAND Koele krenten uit een warme pap LAATSTE WOORD OVER BAATBELASTING NOG NIET GESPROKEN Slechts drie leden van de raadscom missie voor financiën hebben zich in de gisteravond gehouden vergadering posi tief uitgesproken over het (meerder- heids)voorstel van B. en VV. omtrent de wijze waarop binnenkort baatbelasting zal worden geheven. Van de leden die een slag om de arm wilden houden voel den enkelen wel iets voor het idee van wethouder Nauta om van de baatbelas ting af te zien en het benodigde geld te innen door een hogere onroerend goed- belasting en een opslag op het aardgas- tarief. De baatbelasting is bedoeld om per jaar ƒ350 000,op tafel te brengen, zijn de 90% van de bijdrage die de gemeente jaarlijks aan de Gasunie moet betalen voor de pijpleiding in de Waddenzee. De rest komt uit de algemene middelen. Namens de meerderheid van het college zei burgemeester Sprenger dat het van behoorlijk bestuur zou getuigen als de gemeenteraad het besluit om de baat belasting in te voeren zou handhaven. Wijziging van het standpunt zou alleen juist zijn bij nieuwe gezichtspunten en olgens Mr. Sprenger zijn deze er nau welijks. Van het totaal aantal huizen op Texel zal 20% nooit kunnen worden aangesloten op het gasnet; het is dan ook niet juist her. via de onroerend goed-belasting toch een deel van de gas kosten te laten betalen Bij de gerucht makende discussie over de aardgasaan sluiting is herhaaldelijk gesteld dat Texel niet gediscrimineerd mag worden wat de tarieven betreft; het zou niet lo gisch zijn daar nu op terug te komen door een opslag op de tarieven toe te staan. Moeilijk oordelen L J. Weijdt vond discussieren over de ze zaak nogal moeilijk, o a. omdat exacte financiële gegevens momenteel ontbre ken. Bovendien was wethouder Nauta (wegens ziekte) niet aanwezig zodat hij zijn minderheidsstandpunt niet kon ver dedigen. Overigens had Weijdt weinig goede woorden voor het door Nauta op schrift gestelde standpunt. Desgevraagd kreeg Weijdt te horen dat per 1 juli j.l. totaal 1087 percelen op het aardgas waren aangesloten. Het Gasbe drijf De Liefde verwacht dat 2.000 aan sluitingen op 1 januari as zullen zijn gehaald. Bij de bepaling van het tarief van de baatbelasting worden niet alleen huizen aangeslagen maar ook percelen waar huizen kunnen worden gebouwd. Een be langrijke mededeling was dat het tarief blijvend wordt vastgelegd op de situatie per 1 januari a.s. Dat betekent dus dat het tarief niet omhoog gaat als na één januari een bepaald stuk grond wordt bebouwd. Als de gemeente in de komen de 20 jaar nieuwe bestemmingsplannen tot ontwikkeling zou brengen, zullen in die plannen gebouwde huizen waar schijnlijk niet kunnen worden belast. Aan deze onbillijkheid is niet te ont komen omdat de wet in deze bindend is. Als in de toekomst een pand wordt ge sloopt zal de belasting echter wel ver vallen door toepassing van de zg. hard heidsclausule. Bij uitbreiding van een woning (zodat het aantal kubieke meters toeneemt) blijft het tarief gelijk. J C. Dros zei dat destijds door de raad besloten een baatbelasting van gemid deld ƒ135,per perceel te heffen Wat nu gaat gebeuren was volgens hem daar mee niet in overeenstemming. Aan het slot van de bespreking zei Mr. Sprenger dat hij persoonlijk van mening is dat het heffen van baatbelas ting van sta-caravans op praktische be waren stuit en daardoor beter achterwe ge kan blijven, temeer daar de opbrengst daarvan is te verwaarlozen. Op zaterdag 31 juli en zondag 1 augus tus a s wordt in het zwembad Molen koog een 24 uur durend zwemfeest ge houden. De organisatie is in handen van de Zwem- en Poloclub TX 71 en het zwembad. Het feest wordt geopend door de mu ziekvereniging D E K en de zwemver eniging Gelijktijdig gaat ook de 24 uur durende marathon van start. Iedereen die minstens 15 minuten kan zwemmen kan zich opgeven .bij het zwembad. Ook voor de andere aktiviteiten kan men zich hier opgeven en/of inlichtingen krijgen. Op het programma staan de volgende attracties: Zaterdag 31 juli: 12.00 uur: Opening van zwemfeest en start zwemmarathon. 12 30 uur: Waterspelen in 90 cm. Hindernisbaan. H 00 uur: Waterspelen in het diepe bad. 1600 uur: Demonstratie van de Duik club. 17.00 uur: Demonstratie van de Eiland- schutters o.v. 19.00 uur- Waterspelen in het diepe bad. 20.00 uur: Demonstratie Gymnastiek vereniging Texel. Modeshow Boetiek 22. 100 uur: Demonstratie TX 71, fakkel- zwemmen. Een ieder heeft de gelegenheid om eventueel te barbecuen Film R.S.T Zondae 1 augustus: 9.00 uur: Mini-voetbal voor de jeugd Waterspelen in hetondiepe. 0.30 uur: Gezinswedstrijden. 100 uur: Gekostumeerd zwemmen voor iedereen. 2 00 uur: Sluiting St. Clair Band. De entree bedraagt ƒ1,'hetgeen ten oede komt van de zwemclub TX 71. Dit ntreebewijs is de gehele 24 uur geldig. WOENSDAG 28 JULI: In het centrum van Den Burg worden 's middags en 's avonds folkloristische aktiviteiten gehouden. Vanaf 14.00 uur demonstraties schapen scheren en an dere oude ambachten Tevens kan men zich in het schandblok laten zetten of zich op de wolweegschaal laten we gen. Om 16.00 uur optreden van de kinderdansgroep en kinderboerenka* pel alsmede verloting van een scha penvacht. Om 19.30 uur een ringsteek- wedstrijd op de Groeneplaats. Daarna vrij dansen in oud-Texelse sfeer in ho tel „De Lmdeboom-Texel". In de Hervormde kerk van Den Burg tussen 14.30 en 16.30 uur informatie stand van de gezamenlijke kerken en orgelbespeling. In de Katholieke kerk van De Cocks- dorp wordt een orgelconcert gegeven door Peter Zwart, aanvang 20 15 uur. Om 10 00 uur start op het kruispunt bij hotel Bos en Duin een prestatieloop over 3,5 en 7 km voor het testen van de eigen conditie. Deelname kost ƒ1, per persoon of ƒ2,50 per gezin Van 10,30 - 12.30 uur kinderspelletjes aan de Boodtlaan te De Koog onder leiding van het recreatieteam Kosten ƒ0,50 per kind. In Den Burg worden kinderspelletjes gehouden onder leiding van het re creatieteam. Verzamelen om 14.00 uur op de Groeneplaats In het Dennenbos wordt een avond- oriëntatietocht gehouden in het kader van Sportreal Texel. Start om 22.00 uur bij hotel Bos en Duin. DONDERDAG 29 JULI: Om 19 00 uur begint op het sportterrein van de voetbalvereniging ZDH aan de Witteweg te Den Hoorn damesvoetbal, parachutespringen en spuitvoetbal. „Spierenwaaien" van 9.00 - 10.00 uur op de campings Kogerstrand, Loodsmans duin, Sluftervallei en De Krim. Kos ten ƒ1,per persoon of ƒ2,50 per ge zin. Bij het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp wordt aanvang 19.00 uur een vol leybaltoernooi gehouden Inschrijving kan telefonisch geschieden via num mer (02222) 280. Deelname kost ƒ1, per persoon. Op de camping De Sluftervallei worden de hele dag onder leiding van het re creatieteam spelaktivitciten gehouden. Een tennistoernooi voor toeristen en Texelaars wordt gehouden op de ten nisbaan aan de Elemert in Den Burg van 10.30 tot 15.00 uur. Er is een prijs uitgeloofd Inschrijving kost ƒ2,50 per persoon Om 21.30 uur begint in de Dennen een barbecue; vooraf een spannend bos- spel. Inschrijving en betaling (ƒ8,in clusief vlees en drie consumpties) vóór 15.00 uur bij alle VVV-kantoren. Men krijgt daar een deelnemerskaart met routebeschrijving. Van 14.00 - 16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn rondlei dingen gegeven. Tevens gelegenheid om de toren te beklimmen In de Hervormde kerk van De Koog Automobilist H M.S. uit Heeswijk kreeg een rijverbod toen hij dinsdagoch tend om 4.15 uur op de Hoornderweg door de politie werd aangehouden. De man had de aandacht getrokken door onzeker te rijden; de blaasproef wees alcoholgebruik uit, maar niet van een zodanig promillage dat de bloedproef gerechtvaardigd was. wordt een zangavond gegeven, aan vang 20.30 uur. Medewerking van gasten wordt op prijs gesteld, aanmel den bij De Schuilhut aan de Parnassia- straat in De Koog VASTE DATA Iedere donderdagavond 19.30 uur bin go-avond bij het Prins Hendrik hotel in polder 't Noorden tussen inwoners van de polder en de buurtschap Oost Gasten kunnen eventueel ook mee doen. £lke woensdagavond om 19.00 uur wordt op de Hogeberg een trainingsrit ge houden van de Wielervereniging Texel. Ook door toeristen kan worden deelgenomen. Tot half augustus houdt de Zusterkring van De Cocksdorp verkoop van zelf gemaakte artikelen. Dinsdagavonden 19 30 - 20 30 uur en woensdagochten den 10 00 - 11.00 uur. Plaats: gebouw tje naast de Hervormde kerk. De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 10.00 uur en van 14 00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Iedere maandagavond klaverjassen in hotel „De Zwaan", aanvang 20.00 uur De bibliotheek in 't verenigingsgebouw bij de Hervormde kerk van De Cocks dorp is open op maandag-, woensdag en vrijdagochtend van 10.00 - 11 00 uur en dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond van 19 00 - 20.00 uur. Iedere donderdagavond om 20.00 uur bijbelstudie ten huize van Jan en Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 in Den Burg Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekker op de adressen Bernhardlaan 112 ti Den Burg en Ploosterstraat 4 te D' focksdoro NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere maandagavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Iedere donderdagmiddag aanvang 15.30 uur bejaardengymnastiek in 't Skiltje te Oudeschild. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-geoouw aan de Jonkerstraat Elke woensdagavond van 7 tot 8 uur wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar. Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Iedere derde donderdag van de maand spreekuur NW van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezin de gemeente. De karakteristieke molen van Polder 't Noorden zal voorlopig op alle zater dagmiddagen blijven draaien. Dit in het kader van het 100-jarig bestaan van de polder. Molenaar Kees Dijker geeft op verzoek uitleg van de werking. Hierbij geeft hij rondleidingen door het bouw werk. Voorlopig zal met het draaien van de molen worden doorgegaan tot eind au gustus op zaterdagen van 2 tot 5 uur 's Nachts blijft de molen verlicht. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Wij monteren ook Shell Trelleborg autobuiten banden. Kievit, Koger- straat Rommeltjesmarkt Oos terend, zaterdag 7 aug. a.s. vanaf 13.00 uur met o.a. versgebakken vis vanaf 10.00 uur Voor de Muziekliefheb bers alle soorten mu ziekinstrumenten, blad- i muziek en grammofoon platen; klassiek en pop. Fa. Van Wijngaarden en Kok, Weverstraat 68, tel. 1 2695 Nu volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastrcat 17, De Koos. tel. f02228) 311 Voor al uw verzekerin gen kunt u bij de RABO BANK terecht Lees en bestudeer het plan buitengebied voor 14 augustus. Zorg dat u weet wat straks mogelijk is I Voor al uw tegel- en j mozaïekwerk naar C. van I der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) i 3320 De allejnieuwste LP's: Status Quo, Nazareth, Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Klaus Wun- derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Leandros enz. ook op Musicassettes Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokka; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok, Weverstr. 68, tel. 2695 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eüer- land, telefoon (02225) 297 Wil degene die mijn ro de Gelria fiets donderdag de 22ste bij Het Korfje meegenomen heeft hem weer terugzetten. Anne- mieke de Graaf, p.a. Mantje Schoenhandel Te koop i.g.st.z. Sparta damesbrommer. Telefoon 02220) 2417 Bewoners buitengebied Leg uw eigen visie in het plan voor 14 augustus. Het is nu nog mogelijk aanvullingen, alternatie ven en bezwaren aan te voeren Weggevlogen duif oud- Hollandse meeuw. Wie heeft hem gezien? West straat 10, Den Burg Weggelopen grijze kater roepnaam Ceasar m. witte bef. B. Witte, Kogerstr. 62 Den Burg Een kleine verandering voor u in het plan buiten gebied kan straks grote morgen voor u wegnemen. Op 24 juli 1976 ging toch nog onverwacht van ons heen onze lieve man, vader en opa Jaap Kiljan, echtgenoot van M. Kiljan-Vlas, op de leeftijd van 71 jaar. M. Kiljan-Vlas N. Dogger-Kiljan KI. Dogger Coby en Marijke A. M. van Liere R. van Liere-Barends Dirk en Lillian H. Boom K. Boom-van Sambeek Ivonne en Daniëlle De Houtmanstraat 18, Oudeschild, Texel. De crematie heeft heden in het crematorium te Schagen plaatsgehad. E. en C. mee Hoe is het er Te koop bedbank, ach terwand, matras 140x200. Klip, Brink 10, De Koog Wanneer zal het feest rijn jufje zonneschijn7 Strijd om de man en de vrouw in De Waal op 30 juli a s., aanvang 20.00 u Te koop gevr. een 5- a 3-persoons caravan met vaste standplaats op een :amping te De Koog. Aan biedingen Postbus 107, Den Burg of tel. 3866 Agent zijn is toch wel fijn van 24-7 tot 12-8 fisiotherapeut Voor spoedeisende behan deling kunt u tussen 18.30 ?n 19.30 uur bellen (02220) 2873. ?r tijdens de vakantie van 1977 met ons Het onze is gelegen in het Zwarte Woud. Voor 3 a 4 weken. Fam Schön, p.a. Fam. v. 't Noordende, Kikkertstraat 24. De Cocksdorp, telefoon (02222) 274 van Naalrand 29 naar huize St. Jan, kamer 102. Mevrouw C Huisman-v. d. Star Hiermede geven wij u kennis, dat heden, na een moedig gedragen lijden, van ons is heen gegaan, mijn lieve man en onze zorgzame vader Jacob Coevert, echtgenoot van C. Coevert-Saimon, op de leeftijd van 57 jaar C. Coevert-Saimon Bertin Gert Frans Marjan Texel, 23 juli 1976, Lieuwstraat 17, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de grote belangstelling voor ons huwelijk, doen we het langs deze weg. Richard en Lyda Bakker Gravenstraat 5. Heel hartelijk dank aan allen die hebben meege werkt om ons 25-jarig hu welijksfeest tot een on vergetelijke dag te ma ken. Wim en Joop Bakker ,Breemhoeve". Verkrijgbaar bij C. J. Commandeur, Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9, Oudeschild, tel. (02220) 2990. 't Is nu dc tijd om uw land te Vlet de Lelyfrees in één bewerking klaar. J. VAN DER STAR, Schorrenweg 24, Oosterend, telefoon (02223) 317 Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen, onze lieve broer en oom Joost Gieles in de leeftijd van 30 jaar Den Burg- Oudeschild: Schiedam. Den Burg- Klimmen: Den Burg: C. Gieles A. Gieles-Idema W Gieles H Gieles-de Ruiter J. Gieles T Gieles-van der Meer M. Boogaard-Gieles J. Boogaard V. M Senden-Gieles H. J. Senden A. P. Gieles J. Gieles-Moens neven en nichten Texel, 26 juli 1976, Witte Kruislaan 11, Den Burg. De uitvaartdienst zal plaatshebben donderdag 29 juli, 's middags om 2 uur, in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper, waarna hij zal worden begraven op het R.K. kerkhof te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren: woensdag 28 juli, 's avonds van half 8 tot half 9 in huize „St. Jan", alwaar Joost ook is opgebaard. Correspondentie-adres: A P. Gieles, Schilder end 31, Den Burg- Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen dat onze collega Joost uit dit jonge leven is weggeroepen. Rust in Vrede namens je collega's. Paul en Riet Jan en Annie Frans en Marijke Rein en Joop Wim en José Piet en Threes Bas en Marja Piet, Arie, Dirk en Klaas AANGEBODEN enkele nieuwe en gebruikte stoppelploe- gen, vier, vijf en zes schaars 1 Kuerneland schijven egge voor stop pelbewerking. Tevens hebben wij nog plaats voor een vakbekwame tractor-, landbouw werktuigenmonteur en een elektro- monteur-waterfitter. telefoon (02225) 229 Ignis koelkast 140 liter 429,— 299,— combikast 225 liter 860,— 529,— 275 liter 972,— 629,— 380 liter 1505,— 989,— diepvrieskist 145 liter 609,— 499,— 210 liter 779,— 599,— 285 liter 895,— 695,— 320 liter 965,— 725,— 400 liter 1054,— 799,— Zanussi diepvries 380 liter 1048,— 695,— Ignis afzuigkap onze speciale prijs 139,—

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3