korting 40°/0 Toon de Haas exposeert Opheffingsuitverkoop vanaf maandag 2 aug. 8.30 uur Universeel schilder in raadhuis „De Vonk geeft dia-series Kosmetiek verdwijnt Bus was al weg Burgerlijke stand Kerkeoncerl 4 - 8 pers. bungalow EEN ASSISTENT G. van Rossem is weer thuis (02220) 3140 CARAVAN STALLING opslagruimte aan de Burgwal. (02220) 2900 Bollenpellers (sters) gevraagd huishoudelijke hulp Meisje gevraagi Wie de molen pas draaie hem om. Of zo. goede pannekoe gezellige fondue-avond „Pangkoekehiis Nieuwe aardappelen, Doré WINKELMEISJE aanhangwagens en boottrailers Theo Stet, 't Vispaleis Parfumerie'Schoonheidssalon OOSTEREND - „Voor mij is schilde ren geen afbeelden, maar verbeel den", zegt de juist 47 jaar geworden Toon de Haas uit Amstelveen. „Men sen die niet zijn geschoold in het be kijken van kunst willen direkt weten wat dat voorstelt. Naarmate een schil derij beter lijkt groeit de waardering. Een schilder legt echter andere crite ria aan en daarvoor bestaat niet altijd begrip". Toon de Haas behoeft nauwelijks in- troduktie bij het Texelse publiek. Er is vaker over hem geschreven, zodat het onderhand bekend is dat hij oud-Texe laar is, geboren in Oosterend en ge trouwd met Marretje Kuiter. Toon be woont een ark aan de Landscheidings kade in Amstelveen en heeft in dezelfde plaats een groot atelier. De familie De Haas komt nog zeer regelmatig op Texel en houdt dan verblijf ïp een fraai tot atelier verbouwde voormalige boe renschuur aan de Nesweg. Voorbeeld Toon de Haas is erg trots op zijn Texelse dependance. ,,In het verleden heb ik erg vaak mijn gal gespuwd over het bederf van het landschap op Texel door onverantwoorde bouwerij. Ik moest dus zorgen het goede voorbeeld te geven" Die opzet is geslaagd want aan de buitenkant van het gebouw is beslist niet te zien dat het aan zijn agra rische functie is onttrokken. Toon kan er lekker werken. Enig ongerief (geen elektriciteit en geen telefoon) neemt hij graag op de koop toe. Naam De Texelaars weten wie Toon de Haas is, maar in Amstelveen is hij een plaat selijke beroemdheid. Als zijn naam een keer NIET in het Amstelveens Week blad wordt genoemd, valt dat op. Die roem lijkt nu uit te dijen tot nationale vormen, blijkens de vele opdrachten die hij krijgt en de belangstelling die zijn tentoonstellingen trekken Hoewel de verering van het Oranjehuis niet over dreven is, vond Toon het toch wel leuk dat hij onlangs de koningin langs zijn schilderijen mocht leiden Hij heeft veel werk zodat hij makkelijk van de kunst kan leven. Omdat Toon de Haas in de eerste plaats portretschilder is voorziet hij in een behoefte Er zijn namelijk niet veel portretschilders in Nederland. Het laten maken van een portret kost een paar duizend gulden. Maar dan heb je ook een statu.' symbool dat meer indruk maakt dan een speedboot of kleurente levisie Toon vindt het wel jammer dat zijn opdrachtgevers door heel wat min der kunstzinnige drijfveren hebben dan hijzelf, maar hij ligt er niet wakker van. Ander werk De Haas is universeel Naast portret ten maakt hij ook wat anders. Zoals een muurschildering van vijftig m2 op een liftkoker-trappenhuis in opdracht van de gemeente Amstelveen of tekenin gen voor een kinderprogramma op de televisie. In tegenstelling tot menige collega is Toon de Haas zakelijk zodat men niet bang hoeft te zijn dat zijn gezinnetje in behoeftige omstandigheden komt te ver keren. Hij zorgt ervoor bekend te blij ven, werkt hard en vraagt wat hij nodig heeft. Maar hij schildert in de eerste plaats omdat hij er plezier in heeft. Aan opdrachten heeft hij geen gebrek maar toch maakt hij regelmatig portretten en andere schilderijen voor zijn eigen plezier. Zijn trouwste model is 7-jarige dochter Saar, die minstens ieder jaar een keer op het portret gaat. Expressionisme De kunst van Toon de Haas is her kenbaar, maar toch geen fotografische weergave. De schilder zelf noemt zijn stijl „een soort expressionisme" waar mee ook de eerder genoemde onge schoolde kijker geen moeite zal hebben. Tot 20 augustus heeft Toon de Haas een expositie in het raadhuis te Den Burg. Hij laat er 38 tekeningen zien (waaronder enkele aquarellen) en 14 olieverfschilderijen, zowel landschappen als portretten. Belangstellenden zijn op werkdagen welkom van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoon stelling is bovendien op de woensdag avonden open. „Kosmetiek", de handel in cosmetica tevens schoonheidssalon aan de Wever straat, gaat verdwijnen. Na drie jaar hebben de dames Suze Rcij en Janny Stolk die het bedrijf exploiteerden, tot ofheffing besloten omdat de rentabili teit niet hoog genoeg was. Maandag be gint de opheffingsverkoop. Het winkel pand, destijds ingrijpend verbouwd en van een nieuwe pui voorzien, is te koop. Woensdagavond verscheen op het po litiebureau van Den Burg een ontdane man die de dienstdoende agent mee deelde de weg te zijn kwijt geraakt en hij de bus naar huis niet meer te rug had kunnen vinden. Toen hij ten slotte op de parkeerplaats waar de tou ringcar had gestaan arriveerde was deze reeds vertrokken. De man was met een reisgezelschap uit Arnhem tesamen met zijn echtgenote voor een dagje op Texel. Tijdens een wandeling in de drukte van de folklore had hij het contact met het gezelschap verloren. Pas later op de avond toen de bus al in Alkmaar was werd de vermis sing van de man ontdekt en nam men contact op met de Texelse politie. Omdat zijn echtgenote al het geld bij zich had heeft de man van een van de dienstdoende agenten ƒ35,geleend en is met het openbaar vervoer richting Arnhem vertrokken. van 22 tot en met 28 juli 1976 Geboren: Benjamin, zv. Willem Kikkert en Maatje M. Kuiper; Bianc dv. Adriaan M van Liere en Pieternell, J. J. Schraag Ondertrouwd: Hans de Bloois en Li M Koning; Johannes C Keesom ei Martha M, van der Slikke; Nicolaas J Ruis en Maria C. van Schoonhoven Overleden: Hanna Breur, ev. Blok vai der Velden, oud 54 jaar, wonende te Dt Koog; Jacob Coevert, oud 57 jaar, wo nende te Den Burg, Jacob Kiljan, oud jaar, wonende te Oudeschild; Josephus J Gieles, oud 30 jaar, wonende te De.' Burg OOSTEREND Dinsdagavond 3 gustus wordt in de Gereformeerde kerl van Oosterend een concert gegeven doo Betty Bakker (bugel) en Peter Zwar (orgel), aanvang 20.15 uur. Onder ande re worden werken van Bach en Hande uitgevoerd. Toegang gratis. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bi vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adre: te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW De YVieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterencf Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21 00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 De allernieuwste LP' Status Quo, Nazareth Sandra, Nana Mouskouri Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Klaus Wun derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Leandros enz ook op Musicassettes. Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokki De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok Weverstr. 68, tel. 2695 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Aardappelen te koop. T. Wuis, „De Tijd", telefoon 02223-334 Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik) Wandsohrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend Fa Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Het kampioensduo Jaap Lap en Maria Witte van de woensdagavond gehouden ringsteek wedstrijd op de Groeneplaats. Jeugdgroep „De Vonk" van de Ze vende Dagsadventisten zal in de ko mende week op de camping „Dennen oord" voor toeristen en Texelaars drie speciale gezondheidsprogramma's gaan geven. Ze zijn gepland op 3, 4 en 5 augustus. De aanvangstijden zijn 20.00 uur en de programma's duren tot ongeveer 21.30 uur. Er wordt hierin speciaal aandacht besteed aan de tandheelkundige verzorging. In ver band met dit onderwerp zal er op de eerste twee dagen een tandarts aan wezig zijn voor nadere toelichting. De programma's bestaan uit een twee tal diaseries iedere avond waar in de pauze ertussen gelegenheid biedt tot het stellen van vragen over de behandelde onderwerpen. Eveneens wordt er gele genheid gegeven tot het kopen van vruchtensappen waaraan in het geheel geen chemische bestanddelen zijn toe gevoegd. Programma Dinsdag 3 augustus behandelt men de onderwerpen Snoeptijd en Water en be steedt men in de pauze aandacht aan de natuurlijke voeding. Er is dan eveneens de mogelijkheid om met de aanwezige medicus over het behandelde onderwerp van gedachten te wisselen. Woensdag staan de onderwerpen Le vende tand en Lucht op het programma. Er wordt in deze diaseries verder inge gaan op de tandstructuur, het voorko- De Bolder, Wezenland no 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voer u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: 0 het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen) 0 de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken 0 het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, 9 machinale houtbewer king, 0 zagen slijpen, 0 inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk- men van tandbederf, het eten van suiker en het poetsen van de tanden v Het onderwerp lucht staat voor een programma waarin o.a. de ademhaling, en het roken aan de orde komen. In ver band met dit laatste vestigt men de aan dacht op een TV-programma dat op 24 augustus uitgezonden zal worden en waarin een succesvolle 5-daagse anti rooktherapie wordt behandeld. De dia series op de laatste avond die de Zeven- de Dagsadventisten op Texel geven han- ken, borduurwerk, diplo delen over de onderwerpen Brood en ma's enz. Spanning. Er zal een predikatie worden Wij zijn u gaarne van gegeven over voedsel en hetgeen er mee dienst en doen u vrijbllj- samenhangt. vend, indien gewenst, Gezondheid is levensgeluk schriftelijk prijsopgave. Dominee Kersten wil er vooral de aan- 1 Alle soorten van (TOP)- dacht op vestigen dat men in de gele- LENINGEN met en zon genheid is een folder te bemachtigen die de mensen in het bezit kan stellen van de (gratis) cursus „Gezondheid is Le vensgeluk". „Voor iedereen die waarde hecht aan een gezonde leefwijze en hier in de bijbelse boodschap graag wil be trekken", aldus dominee Kersten. Geweldig resultaat De grootscheepse verkoopaktie die de uit 65 jongeren bestaande zomerevange- lisatiegroep op maandag 26 juli heeft gehouden ten bate van de melaatsheid in de derde wereld heeft in totaal ƒ1650,- opgebracht Dommee Kei-sten: „Een ge weldig resultaat waar we heel blij mee zijn en wat zeer zeker op de bestemde plaats terecht zal komen". Op de camping „Dennenoord" (gele gen aan de Grenswcg) zijn naast de reeds genoemde diaseries, tot het eind van de volgende week) iedere ochtend speciale kinderprogramma's die door „De Vonk" worden begeleid. Men doet er met de kinderen spelletjes, handenarbeid en geeft vertellingen. Te koop in goede staat zijnde Sparta Mobylette. Tel. (02226) 397 Maandag 2 augustus staatlotenverkoop van 9- 12.30 en van 13.30-6 uur A. J. Huisman der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank hypotheken. Jan Dekker Assurantiën, Bernhard- laan 89, (02220) 2833 Voor kwasten, behang en verf van Piet Hein, moet U bij Roeper's Schildersbedrijf zijn Wasserette Nowak. Be langrijk voor al onze gas ten: onze wasserette is iedere dag geopend. Bun galowpark Vredelust, Ca- lifomiëweg 97a (zijweg 13). H Nowaik, tel. (02228) 381 Te koop gevraagd: en kele en dubbele sneeuw klokjes. A. van Strien, Schilderend 45b, tel. 2904 Te koop gevraagd on derdelen Texelse kap Mevr. Bakker, „Bakkers Ijzerhandel, tel. 2346 In- en verkoop van ge bruikte meubelen en an tiek, 4 verdiepingen vol Wilhelminastraat 63-65 Den Helder Geopend 's middags van 2-6 uur. Za terdags de gehele dag Tel. (02230) 25838 of 25832 Door langdurige ziekte (gebroken heup) kon ik mijn klanten dit voorjaar niet bezoeken. Ik hoop u echter in oktober weer van dienst te zijn. W. Schmalz, Duinweg 73 Schoorl Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook vooi verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13232 Wij betalen onze „grote" aankopen contant Dat kan met zo'n gemakke lijke persoonlijke lening van de RABOBANK Staatsloten afhalen op 2, 3 en 4 aug. bij J. Kal verboer-Westdorp, Oude schild, tel. 3224 Elektrische telmachines vanaf ƒ35,Ook type machines. Dumpstore De Nederlanden, Voorburg- gracht 285, Noord-Schar- woude, tel. (02260) 2171 Spijkerbroeken, het ge hele jaar goedkoop in de Twee Paardjes Jank niet als het te laat is, wees actief als het nog kan. Dus voor 14 augus tus alternatieven of be zwaren voor het plan buitengebied Elly, Adrie en Pascal van Liere Eierland, Texel, Hoofdweg 92. Tijdelijk adres van Bianca Parkzicht zie kenhuis, Den Helder. Te koop Renault 4, licht plaatschade. Vloed- lijn 21, tel. 4067 Te koop gevraagd een commode. Tel. 3566 Te koop Kreidler 50 cc. met racekuip, mei '76 Tel. (02220) 3239 Binnenkort verplicht. Rode mistlamp ƒ15, NU in de Twee Paardjes. Op 23 juli 1976 werd onze,GEVRAAGD dochter en zusje geboren Wij noemen haar Bianca voor vakantie 1977, vanaf 16/7 tot 6/8, Brieven onder no. 987 aar bureau van dit blad In de vroege morgen van 24 juli 1976 werden we de gelukkige ouders van een wolk van een dochter Myrna Angela We noemen haar Myrna. Fred en Gerry Kikkert Zwattingburen 23, Nieuw Vennep. GEVRAAGD Voor uw belangstelling r, tijdens mijn verblijf in 't g ®Vyo° Ze zijn ziekenhuis en bij mijn er weer Groene leger- binnen jasjes ƒ10,in de Twee Paardjes Tc koop Efel oliekachel groot apart mod. -f 1200 liter vat. Wolff elektr. gazonmaaier; 80 tegels. Na 19 uur. Dageraad 6, 't Horntje, (02226) 320 thuiskomst, zeg ik U allen hartelijk dank. P. Rutten ,Irene-hoeve" Maak voor 14 augustus kenbaar als U bij iedere bewoner in het plan bui tengebied recreatie voor staat Te koop aangeboden oliegestookte kachel voor CV, 42.000 Cal. met 6 ra diatoren. W. Sietsma, Binnenburg 6, tel. 4086 Legersokken (nieuw) NU ƒ5,p.p. in de Twee Paardjes Aangeb. polyesther vis- boot, 3 m. 4 pk Tomos- motor. Boodtlaan 8, De Koog, tel. 725 Te koop aangeb. g.o.h. elektrisch fornuis 220 V., kolenkachel Davonet i.p.s Schilderend 61, tel. 2962 Verloren Lottozegels in de Willem v. Beierenstr. of Boogerd. Graag terug Tjakkerstraat 12 Te koop gevr. 2de hands herenfiets. Hoeft niet mooi te zijn. Drijverstr 12, Den Burg, tel. 4194 Te koop olie CV-ketel i z.g.st. Te bevr. Schilder end 49 Ter overname aangebo den Husqvarna hand maaier. Tel. 2209 Rood katertje, 7 weken oud, zoekt goed tehuis. Tel. 2209 Spijkerrokken ƒ20, tot ƒ30,NU in de Twee Paardjes Te koop gevr. spinne wiel. Muyweg 23, tel (02225) 209 Gevraagd jong katertje liefst rood Janny Hen- driks, (02220) 2366 Te koop herensportfiets 5 versn., lVt jaar. Gevr. Zündapp brommer. A. Huizer, tel. 2442, na 7 uur Nieuw aardappelen Doré. P. Wuis, Oosterend tel. G. Eelman, (02223) 461 Wie heeft mijn licht bruine lederen portemon nee gevonden. Inhoud ƒ270,C. J Klaver, Zuiderweg 5, Zuidhorn. Tegen beloning terug te brengen bij Mechielsen Koetebuurt 10, Oosterend na een zeer goed geslaag de operatie en bereikbaar onder tel. no. Langs deze weg U allen hartelijk dank voor het medeleven en de ontvan gen goede wensen. Ook de thuiskomst was om stil van te worden. Ook namens m'n vrouw nog maals hartelijk dank. Te koop BMW R 60/5 D Huysman, tel. (02220) 3050, Oudeschild Hulp gevraagd voor halve dagen. Rijwielver huur Veerhaven 't Horn tje. Spinbaan 8. Den Burg tel. 2108 na 21.00 uur Te koop gevraagd ponvzadel. Postweg 203 Eierland Wikkelrokken overal ƒ40,in de Twee Paardjes NU ƒ25, Te koop kleine woon wagen Inlicht. C. Ooster hof, (02223)605—_^_ Doop inruil verkregen Opel Kadett 1973; Citroën 2CV 1973; Austin Mini 1972. Peugeot 504 1971 Ford Escort 1971; Renault 16 TL 1970; Peugeot 204 1969. Garage Rentenaar, Oosterend, tel. (02223) 227 Te koop gevraagd meis- jesfiets, 6 tot 9 jaar. J Dijkshoorn, Stuifweg 70, Oosterend, tel. (02223) 409 Gevraagd werkster voor een halve dag per week. C. A Nauta-Graaf, Pontweg 98 Bewoners van het plan buitengebied, is bij u vol doende bekend wat over- gangsrecht is Prima slaapzakken ƒ30,NU in de Twee Paardjes Geboren op 29 juli 1976 Ruben Hendrik, Janny en Judith van der Zee Genteweg 1, Texel. bij M. J. BAKKER, „Irene", Hemmerkooi 8, Den Burg. TE HUUR Telefoon (02220) 3916 Ons telefoonnummer is gewijzigd. P. Sluisman, Weverstraat 37. A. P. Kikkert, Meijertebos, tel. (02220) 2825, in onze apotheek houdende huisartsenpraktijk. Indiensttreding per september. Belangstellenden kunne: voor een onderhoud tel een afspraak maken me: dr. Seegers, onder (02220) 2039. Gevraagd voor 2 of 3 ochtenden pe week. J. VAN DER VIS. Weverstraat 72. P. DOUMA, Kikkertstraat 19, De Cocksdorp, „Centra", tel. (02222) 229. Molenstraat 21. Ook vrijdagavond 7 tot 9 uur. Voor een of een kunt U in het n De Cocksdorp terecht Fa. Buijs Vismas Kikkertstraat 9 P. WUIS, Oosterend, tel. G. Eelman, (02223) 461. Gevraagd voor de maan den- augustus en septem ber Fabrieksnieuwe en gebruikte keuze uit 600 stuks, alle direct uit vooraad lever baar. Zeer scherp in prij; IIEERHUGOWAARD Tel. aanhangwagens 02207-15956 en tel. boo! trailers 02207-17124 o 12688. Uren nader komen. overeen te tel. 2459, Aanbiedingen Den Burg. Dames grijp de winst BONTMANTELS Alleen juli 20% korting Nu eerste keus uit volle dige collectie 1976. A* winter pas betalen. Me' garantie. Grofste, goed koopste bontzaak var Nederland De Bontkonin? Voorst reek 71, Leeuwar den-C, tel. 05100-20711 Bij koop reisgeld terug! iiiiiiiiiiiiiiiii: L iede ken Koo grot hart den: ovei liefc ter, van onde Oud

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2