Je eerste baan y CJ Voor het weekend „Van het dorp naar de stad'' 1 Onbestemde panden in het buitengebied van het raadhuis /paarbank v.a. ƒ12,50 FEUILLETON Rijverbod Blikschade op veerboot Motorrijder de sloot in Horloge gestolen Ruit stukgeslagen Auto's beschadigd Filmavonden K.N.Z.H.R.M. Belangrijke telefoonnummers Verrekijker en radio gestolen Auto's weggesleept Portable radiootjes Electrohuis Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslaehtingen Kerkdiensten De heren J. van Asselt en J. C. Dros hebben zich geruime tijd bezig gehou den met het opsporen van panden, die in het plan buitengebied geen bestem ming hebben gekregen. Deze huizen, be dreven, appartementengebouwen etc. vallen dus onder het overgangsrecht, wat beperkingen inhoudt als men in de toekomst wil uitbreiden. De heren zijn van mening, dat de be trokken eigenaars er het grootste be lang bij hebben tijdig te weten welke consequenties voor hen gelden. Zij wor den derhalve opgeroepen zich voor 15 augustus op de hoogte te stellen en eventueel bezwaar te maken bij de ge meenteraad. Van Asselt en Dros stellen er prijs op te verklaren, dat zij als privépersonen hebben gehandeld, dus niet in hun kwaliteit als lid van de com missie ruimtelijke ordening. Het lijstje dat zij samenstelden (en dat waarschijn lijk niet helemaal volledig zal zijn) ziet cr als volgt uit Woning plus huisjes van de wed. Boon- Verberg; Zomerhuizen Vlaming, De Cocksdorp; Smit, Heidehof; Gort, Witte Hoek; J. Verhoeve; D. de Graaf; F. Koorn; G. Koorn; Schuur Sambeek; J. van Benthum; mevr. Tromp-Stuurman; Schuur Jb. Witte; Kampeerschuur A. v.d. Sar; B. Gieze (schuren); Langeveld, Breda; P. Dros Azn., Hoeve Holland; Huisje aan Hollandse weg; huisje bij Hoeve Wageningen; Landarbeiderswo- ringen hoeve Oorsprong; Zomerwoning M. v. Exel; Zomerwoning F. Stark; Smederij Paagman. Schuur D. Wuis Szn; Veldheim, 't Noorden; Wed Rozen- daal; Bungalow Hoefslag; Huis op de Kaai; Ouwe Skuur appartementen; Loonbedrijf Bakelaar; Schuur strandbe- drijf Kuip; Schuur K. Veldman; Gebr. Vonk. K. Mantje; v. Heerwaarden, Mienterglop; Daimeijer ,,De Torrebol", Brügemann, Mienterglop; A. Witte. Mienterglop; S. Bakker, Maaikeduin- weg; G. Bakker, Maaikeduinweg; Uit geest, Maaikeduinweg; L. Sok, A. Bak ker, Ruigedijk: A. Alderlieste, Pijpers- dijk; G Oskamp, Pijpersdijk. A. Kamp, Pijpersdijk; J. Feikema .Pontweg; J. v. Asselt, Pontweg; P. J. Kuip, Pontweg; M. Mantje, Pontweg; v.d. Vis, Pontweg; Schuur Oosterhof, Nieuwl.weg; Schuur K. v. Tatenhove, Nieuwl.weg; Apparte menten Pomona; Appartementen De Valk; Bloembollenbednjf M. Koorn Jzn; F. Haarsma, Nieuwl.weg; Mevr. Hogen- dorp, Pontweg; D. Klip, Pontweg; Schuur P. Kuip, Pontweg; Schuur van Heerwaarden, Pontweg; Zomerwonin gen Voskuil; J. P. Schoorl; wed. Bous- ma; Boerderij J. P. Schoorl; Loonbedrijf De Tijd; Loonbedrijf v.d. Star; Loonbe drijf M. Witte, Burger Nieuwland; Sara- sani; Jimmink, Kogerweg; Bakker, Kogerweg; Tela; M. P. Reuvers, „Sun rise"; H. E. Peeters, Rozendijk; G. v.d Kooij, Rozendijk; Bruijnzeel, Gerrits- landerdijk, Gebr. Witte, Gerritsland; Hogendijk, Gerritslanderdijk; Zomer woning B. Halsema; A. Koorn, „Uit en~ Thuis"; Wit huisje aan de Randweg (Erven Kikkert); „Huisie van Hannes", Ruijslaan; Zomerwoningen C. Bakker; C. Bakker, Waalderweg; G. P. Plaats man, Oost; Bungalow Zevenhuizen, Loonbedrijf Nic. Dros; Zomerwoning A. Dros, Bargerhof; C. Keijser Lzn.,; Schuur Kikkert, Loonbedrijf De Waal; Schuren Buisman, Den Burg; W. J. Grisnigt, Den Burg, (woning); Bollen schuur Eelman, Laagwaalderweg; Schuur Brandsen; Zomerwoning J. Keijser; Kerkeplaats A. Oud; woning M. W. C. Langeveld; woning N. C. Man tje; woning K. Mantje Dzn; Schuur P. M. Mantje; Gebr. Duinker, N.-schild; Swennen, Doolhof; „Tjandi", Zandkuil; M .v.d. Star; P. Swarthof; Schuur J. Bonne; Schuur T.O.C.; A. v. Heerwaar- de, Hogeberg; Barhorst, Hogeberg; Boerderij Smit, Hogeberg; L. Vermeu len, Hogeberg; woning J. S. Dijt, Re doute; Ceres, P.H. Polder; Schuur J. Kikkert, Hogeberg; „Frankendael", Hoornderweg; „De Zon", Hoornderweg; Burgerwoning bij Spoelstra, P.H Pol der; De Visser, Pontweg, P.H. Polder; G. Bakker, P.H. Polder; M. Troost; D. Drijver; schuur P. D. Drijver; Schuur A. J. Lap; Schuur M. Kikkert, Den Hoorn; Huis wed. Klumper, Den Hoorn; woning P. J. Koorn, De Hemmer, G. Bakker, Driehuizen, J. Vroom; Veeger, „De Top"; Maas, Driehuizen; Drijver, „De Marei"; Huisman, „De Lelie", Akenbuurtsweg; Kuip „Op Ruimte"; H. C. van Duren, Westerweg; J. Brüge mann, zomerhuizen; D. B. Zoete; Dek ker, Pontweg; A. Bakker, Pontweg; J. Bakker, nabij Scholleboe; A. Poel, Meiertboonsbosweg. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Bestemmingsplan buitengebied Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat op het raadhuis voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-be- stemmingsplan voor het buitengebied. Behalve tijdens de normale kantoor uren kan dit ontwerp ook worden inge zien op vrijdagavond tussen 7 en 8 uur. Er is ook dan een ambtenaar aanwezig die desgewenst toelichting kan geven. Bezwaarschriften tegen het ontwerp moeten worden gericht aan de gemeen teraad van Texel en worden ingediend vóór 15 augustus. Later ontvangen be zwaren mogen volgens de wet niet in be handeling worden genomen. De afdeling ruimtelijke ordening op het raadhuis is steeds bereid, nadere in lichtingen te verstrekken. De patrouillerende politie zag bij toe val dat een toerist uit Hilversum in ken nelijk dronken toestand in zijn aan de Waalderstraat geparkeerde auto wilde stappen. Hij kreeg een rijverbod; de auto werd zolang meegenomen naar het bureau. Drie automobilisten wilden tegelijker tijd de veerboot in Het Horntje verla ten. Daarbij „mangelden" ze elkaar. Be schadigd werden een Duitse Citroën en een Ford van een vakantieganger uit Oostermeer. De derde automobilist, rij dend in een rode wagen, die tenminste lakschade moet hebben opgelopen, ging er vandoor. Een Duitse motorrijder wilde zater dag op de Oosterenderweg de vracht auto van P.D. inhalen. Deze vrachtwa gen sloeg op dat moment juist linkaf om een inrit in te gaan. Om er toch langs te komen ging de motor de berm in De bestuurder verloor daar de macht over het stuur en stortte in de sloot. De voorvork van de motor werd ontzet; de bestuurder bleef ongedeerd. Uit een der wasgelegenheden op de camping „Kogerstrand" werd het Zeiko horloge van J. Bos uit Bunschoten ont vreemd. Het horloge heeft een waarde van ongeveer ƒ200, V. uit Oosterend liet de politie weten, dat hij had gezien hoe een jongeman bij garage Rentenaar een ruit insloeg. De jongen was er daarop vandoor gegaan. Bij kruispunt 12 deed zich zondagmid dag op de Pontweg een aanrijding voor, waarbij drie auto's waren betrokken. Vooral de wagen van P. C. de B. uit Apeldoorn werd daarbij flink bescha digd; bovendien werd de as van zijn aanhangwagen verbogen. Ook deze zomer komt de Reddings maatschappij weer met filmavonden naar Texel, georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de ker ken van Texel. Het programma omvat o.a. de films „Hulp aan de Wodan", „Van strandrover tot redder" en de zeer spannende film „De redding bij Létrab- jarg". Deze filmavonden worden gehouden op donderdag 5 augustus in de R.K. kerk te De Koog, aanvang 20.30 uur en op vrijdagavond 6 augustus in ,,'t Skil- tje" te Oudeschild, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt /I, Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Betekent je eerste salaris. Betekent je eerste spaargiro. Dirckt et en regelen met je baas. Da's gemakkelijk. DE KOOG G. en M. uit Middelaar ontdekten vrijdag dat een verrekijker (waarde ƒ160,en een radio ƒ435, uit hun tent op Kogerstrand waren weggehaald. DE KOOG Steeds vaker komt het voor dat de politie auto's laat wegslepen als effektieve remedie tegen foutparke- rfen. Zaterdag werden van het trottoir op de Badweg vijf wagens weggesleept. De eigenaars konden ze later afhalen bij het politiebureau in De Koog tegen be taling van de sleepkosten en een proces verbaal. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zittnng heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Coutinho, dinsdag 10 augustus om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 11 augustus om 13.30 uur. vjqjI nederiand - spaarspeciahsten sinds 1817 Uitsluitend vooi spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslaehtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhedminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 8 augustus 1976 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. J. Martens zendingspredikant met verlof uit Kameroen. Kinderoppas en kindernevendienst. Deze dienst wordt 's avonds om half acht uitgezonden door „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur E«rw. heer E. Loerakker. Kinderoppas in het gebouw. Na de dienst koffiedrinken mst gasten. 19.30 uur Kerkzangdienst, sa menzang van gevraagde liede- renmet dagsluiting. Muzikale medewerking van gasten. Den Hoorn 9.00 uur dhr. Stoepker met kindernevendienst De Koog 10.30 uur dhr. Stoepker met kinderkerk in „De Schuil hut". Na afloop koffiedrinken in „De Schuilhut". 19.30 uur ds. Hoekstra, jonge- rendienst in de R.K. Kerk, m.m.v. „The Messengers" De Waal 10.00 uur ds. Hoekstra uit Kralingen Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Kinderoppas in „De Bijenkorf" 19.30 uur Zangdienst Collecte voor de Raad van het Zomerwerk. Oudeschild 11.00 uur Ds. De Gier Collecte onderhoud kerk. EVANGELISCHE KIRCHE De Koog 11.45 u. de heer Stoepker uit Hilversum GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Nevendienst voor de jongere kinderen. Tijdens de dienst kin- dercrèche in de zaal achter de kerk. 19.00 uur ds. Douwes, Thema- dienst. Oosterend 9.45 uur ds. Soepboer uit Drachten. Met kinderneven dienst. 19.30 uur ds. Soepboer. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur in de Ned. Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk. Den Burg 11.00 uur ds. H. Pool van Veendam 16.00 uur ds. H. Pool DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9 30 uur ds. I. Kuiper, van Edam. Utzending door „De Lichtboei" Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. Na afloop koffiedrinken. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.15 uur Lezing 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 7 en 8 augustus 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 en 18.00 uur Kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat 19, tijdens de dienst van 10.45 uur. De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur. Oosterend: zondag 10.15 uur Oudeschild zondag 9.15 uur Den Hoorn zondag 10.15 uur. Deutsche Messen Den Burg zaterdag 18.00 uur, donderdag 19.30 uur. De Koog: zondag 10.30 uur; woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zondag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9 00 uur. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦e 18. „Ik geloof", voorkwam Chris een driftig antwoord van zijn vrouw, „dat we beter zouden doen eens te kijken, of wij zelf misschien schuld hebben. Met andere mensen hebben we niets te ma ken Ik zélf had meer achter Henk heen moeten zitten, wetend waar hij heen ging. Ik ga es met de leider van die club praten. Wij zijn de verantwoordelijke mensen. En wat de Bremers betreft, ik ken alleen hem, en nog niet zo best, maar ik vind Bremer een keurige en zelfs een heel aardige vent, en 't is ge loof ik ook nog een beste huisvader (hij dacht aan Bremers waarschuwing na Marietjes escapade) en als je 't mij vraagt, zitten ze er déar net zo erg mee in als wij". Daan knikte. Hij zou 't morgen alle maal wel horen van Jennie. En opeens werd zijn hart warm. Zo helemaal van- ifsprekend was het, dat hij dit mor gen van Jennie horen zou. Zij hadden geen geheimen voor elkaar, zij ver trouwden elkaar en hadden elkaar no- Maartje stond op om nog eens koffie 'n te schenken. IHet had allemaal eenvoudig geleken, oen die politieman daar aan de tafel •iad gezeten. Toen zag ze opeens haar igen tekort. Maar het viel niet mee om e schakelen, haar vorige zienswijs los te laten, alle sympathieën voor het ver leden en de antipthieën tegen het he den te vergeten. vooral haar anti pathie tegen de Bremers, tegen dat meis je, die opgedirkte atelier-fee, die haar jongen, haar Daan, voor wie ze zulke grote plannen had, tot haar éigen peil zou neerhalen. En tochnu begon het al wéér. Nu had ze Daan al weer tegen zich in 't harnas gejaagd. „U raakt uw kinderen kwijt", had re chercheur Dirksen voorspeld. Was ze daar niet al hard mee bezig? En toen ze even later de koffie voor haar zoon neerzette, raakte ze even met haar hand zijn schouder. Het was een gebaar van verzoening, en ze hoopte maar, dat hij het zó begrijpen en aan vaarden zou. HOOFDSTUK VIII Gedeelde smart Toen Maartje de volgende morgen bij de kar van Goulooze stond en met keu rend oog naar de kersen keek, of ze niet te ver heen waren, zag ze opeens haar buurvrouw, mevrouw Bremer, naast haar staan, die haar zwijgend toeknikte. En opeens viel het Maartje op, hoe lus teloos haar anders zo spraakzame en lachgrage buurvrouw haar inkopen deed. Ze ging nauwelijks in op de scherts van de groenteman, die echter zijn aan dacht genoeg nodig had bij de spitse juffrouw Bikkelaar van de overkant, die er een handje van had de grootste en mooiste sinaasappels er uit te pikken en hem met de kleinere te laten zitten. Mevrouw Bremer ging weer snel de trap op, maar toen Maartje met haar mandje groenten haar deur voorbij liep, stond ze in de opening en zei zacht „Buur vrouw. Maartje schrok op. „Ik wou u.... ik wou if graag effe spreken....", zei Stans Bremer toon loos. „Dat kan", zei Maartje wat onwillig, maar toen ze haar benedenbuurvrouw wat scherper aankeek, ontdekte ze de verandering. Alle bravour, alle vrolijk heid was verdwenen, het was een ver slagen vrouw, die daar stond. „Ik breng even m'n mandje boven, kom zó terug", zei ze nerveus. „Graag", knikte de ander. Enkele minuten later zat Maartje, voor het eerst van haar leven in de huis kamer van de Bremers. Ze zag het met één oogopslag, moeder Bremer was niet zo'n preciese huisvrouw. Hier glom en blonk niet alles tegen je aan. Het eerste wat haar opviel was de grote foto van Jennie, lichtglans op haar haren, schalk se oogopslag, net 'n filmster. „Hebt u gisteren ook die man gehad van de politie?" viel Stans Bremer met de deur in huis. „Jawel", zei Maartje effen. Ze maakte zich op voor de strijd. Ze zou het niet onder stoelen of banken steken, wat ze van de omgang van haar zoon met Wim Bremer dacht, en als het moest, ook niet van haar denkbeelden omtrent de om gang van haar oudste met de dochter van dit huis. En opeens zag ze de schouders van de zware, donkere vrouw tegenover haar schokken. Ze huilt, dacht Maartje ver baasd, en geïrriteerd tegelijk. Vóór zij, Maartje, tegenover een vréémde. en toen schoot als een verblindende flits de herinnering aan gisteren door haar brein, en hoe ze haastig met een tip van haar schort de traan had weggewist, voor de ogen van een vréémde, van re chercheur Dirksen! Stans Bremer, dramatisch, gevoels mens op en top, had de hele dag lopen tobben. Erger was, dat ze er nog niet met haar man over had durven spreken. Die had nachtdienst gehad en sliep nog Wim had ze om z'n oren geslagen en naar bed gestuurd, en alleen aan Jennie had ze het verteld, die even terneer geslagen was als haar moeder en vrees de, dat dit, op onnaspeurlijke wijze, het tussen Daan en haar weer moeilijker maken zou. En in haar nood, in de behoefte dit met een mens uit te praten, dit probleem meester te zijn vóór ze er met haar man over sprak, had ze zichzelf overwonnen en Maartje aangesproken. Haér jongen was toch óók „Ik weet .niet wat ik er mee aan moet", snikte Stans, „hij is nog pas veer tien, en nu alik durf geen mens meer onder ogen komen" Maartje weerhield met moeite een glimlach. Zó zwaar tilde zij er niet aan. Maar ja, bedacht ze opeens, voor haar was het óók een grote klap geweest, mear rechercheur Dirksen had het haar makkelijk gemaakt, en ze had het al met Henk uitgepraat, en met man en kinderen besproken. En zij zag hier al doorhéén. Ze had ook de oorzaak ont dekt. en dat zij zelf méé de oorzaak was. En dat gaf haar tegenover deze vrouw, die er kennelijk geen gat in zag, opeens een gevoel van rust, van over wicht. Aarzelend begon ze te praten. En Stans Bremer, impulsief, zag het toen opeens allemaal zo erg niet meer. Wanneer deze vrouw, die, dat begreep ze instictief, dit politie-bezoek toch evenals zij als een verschrikking en een schande had beschouwd, daar zó rustig over praten kon, neen, dan verging de wereld nog niet. Stans Bremer was het type dat van hemelhoog-juichend ineens kan over gaan tot dodelijke droefenis, maar even licht weer omzwaait. „Ja", vertelde ze, opeens vertrouwe lijk, „die rus", Maartje begreep dat dit de vakterm was voor rechercheur, „ver telde dat de raddraaiers een paar jon gens van Bakking.ik ken ze wel, 't is een raar gezin, geen vader meer, ge scheiden, moeder de hele dag uit wer ken, of de hort op, ach, wat moet er dan van zulke kinderen terecht komen?" „De oorzaak zit meestal in het gezin, zei die meneer Dirksen", beaamde Maartje. „En ik was al zo blij", zuchtte Stans Bremer, ,dat onze Wim met die jongen van u naar school ging. Ze pikken soms zulke rare vrinden op". Dit moest Maartje even verwerken. Zij had met lede ogen gezien, dat haar Henk met een jongen uit het gezin Bre mer omging en in het gezin Bremer was men kennelijk blij, dat Wim bevriend was met Henk Hofman, 't Was eniger mate strelend voor haar eigenliefde, maar ze voelde zich ook wel een beetje schuldig, omdat ze nooit iets had ge daan om die vriendschap aan te moe digen. De jongens waren praktisch al leen vrienden buiten-de-deur, en was het niet veel beter als je ze een beetje onder je vleugels hield? In ieder geval begreep ze, dat ze nu heel moeilijk me vrouw Bremer er een verwijt van kon maken, dat haar veertienjarige zoon de nog oudere Henk op het verkeerde pad had gebracht! (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7