School „De Bruinvis" officieel heropend K 1 rs Hoomder feest toch geslaagd Zwaargewonde door brandweer bevrijd Ravage bij „Ouwe Kamp" Volgende uitbreiding aanstaande? Aanrijding op Badweg msom Zaalvoetbal X Keuzelijst Filmganger 1976 - 1977 Unie Zadeits onthult de door haar bedachte naam van de openbare lagere school van Oudeschild OUDESCHILD - De openbare lagere school van Oudeschild heet voortaan „De Bruinvis". Vrijdagochtend werd deze naam ter gelegenheid van de of ficiële ingebruikstelling van een twee tal nieuwe lokalen onthuld. „De Bruin vis" is gekozen als hommage aan de beide huidige onderwijzers (meester Bruin en meester Visser) en heeft bo vendien iets „zoutwaterachtigs" wat slaat op de havenfunctie van het dorp. De drie andere namen die op de no minatie stonden om op de schoolmuur te gaan prijken maar op het laatste moment werden afgewezen waren: Brulboei", „De Garnekuul" en „De Michiel de Ruyterschool". Deze namen op hun beurt waren weer uitverkoren uit in totaal ongeveer 20 inzendingen waaronder zich zeer ludieke bevon den. („Het Veugelewater", „Dijkzicht", „De Flakte", „De Volle Bak", „Met 't Tij Mee", „De Springplank" en de „Schaapskooi". DEN HOORN - Het was jammer dat de Hoornder feesten die het afgelopen weekend zijn gehouden zich kenmerk ten door nogal slecht weer. Het waai de flink en ook viel er menig regen buitje op deelnemers en toeschou wers. Het avondprogramma werd daarom afgewerkt in het dorpshuis „De Waldhoorn". Ondanks de weers omstandigheden zijn de overige pro grammapunten toch normaal in de open lucht gehouden. Niet, zoals aan vankelijk de bedoeling was, naast de VVV-caravan maar achter de Jan Drij- verschool waar het iets luwer was. Het eerste evenement zaterdagoch tend was een traditionele allegorische optocht waaraan ongeveer 30 kinde ren deelnamen. Bij een aantal groep jes was sprake van een Ouwe Sunder- klaasachtige aanpak. Zo werden de badmeesters op de korrel genomen en werden de militairen van de Mok ge persifleerd. Folkloristisch De midaguren werden besteed aan het elkaar bekampen met het blaasvechten (kussengevecht op balk), tonruiteren en andere spelen zoals: poppewagenrace, hindernislopen en zaklopen. Er deden totaal ongeveer 130 kinderen mee In het dorpshuis werd 's avonds een spelletjescompetitie voor groepen gehou den. Ook hier waren zo'n 30 groepen ingeschreven wat resulteerde in een ge zellige drukte. Ringsteken Zondagmiddag was er ringsteken. Het gure weer werkte enigszins tegen maar Het werd dus ,,De Bruinvis" en na de onthulling van de naam door Tinie Za deits (de bedenkster ervan) vond de doopplechtigheid plaats door een scheut water tegen de letters te gooien. Naast alle vreugde over de nieuwe lokalen die eindelijk in gebruik geno men konden worden, bleek tijdens het toespraakje van meester Visser dat bin nen enige tijd ook deze ruimte alweer te klein zal zijn en opnieuw uitgebreid moet worden Het aantal leerlingen is nu 126 en ieder jaar komen er gemid deld 15 bij. Ook het aantrekken van een vijfde leerkracht zal binnenkort een feit moe ten zijn omdat het ondoenlijk wordt met te grote klassen te werken. Het gaat ten- koste van de kwaliteit en werkt overbe lasting van de leerkrachten in de hand. Momenteel heeft alleen Rita Wilner één klas (de eerste) onder haar beheer. De overige leerkrachten: Ria Booy-Visser 2 - 3), J. Bruin (3 - 4) en J. Visser (5 - 6) hebben gecombineerde klassen. „We zijn erg blij met deze uitbrei ding", aldus de heer Visser, „maar we hadden inplaats van één leslokaal en in tegensteling tot wat bij dergelijke /eersomstandigheden verwacht mag wor den viel de publieke belangstelling vol gens de organisatoren nogal mee. Het werd zodoende toch een zeer succesvol evenement. De uitslagen van de diverse festivi teiten waren als volgt: Allegorische optocht. Enkelingen 1. Het Rode Kruis; 2. Melkmeisje; 3 Herfstkoningin. Tweetallen: 1 Keulse één handenarbeidlokaal, gevraagd om twee extra leslokalen Binnen niet al te lange tijd zullen we nu opnieuw het noodlokaal op de zolder in gebruik moeten nemen waarvan we nu een film zaaltje hebben kunnen maken". Wensen Er bleken nog meer wensen te zijn. De heer Visser meende dat het om vei ligheidsredenen zaak is om te komen tot een gezamenlijke uitgang voor zowel de lagere- als de nabijgelegen kleuter school. Bovendien moet nodig een nieu we afrastering om de school en het schoolplein komen. De heer C. W Hin, voorzitter van het oudercomité, zei dat de school niet alleen moet dienen als opleiding voor een vak De kinderen moeten ook leren zelf bezig te blijven. Hij vond het daarom bijzon der prettig dat de school was uitgebreid met een handvaardigheidslokaal. Ook de heer Hm attendeerde de aanwezigen (waaronder de inspecteur van het La ger Onderwijs, de heer Turkstra) op het feit dat de school nu eigenlijk al weer te klein is en dat volgend jaar een vijfde leerkracht nodig is. Wat betreft de ou derparticipatie vond Hin dat die zich niet alleen moet uiten in het partieel les geven maar ook in het meer meebeleven. Het is jammer dat we op ouderavonden vrijwel altijd alleen de moeders van de leerlingen verwelkomen. De vaders la ten zich dan zelden zien", aldus Hin. Aktiegroep nodig? In een informeel toespraakje vertelde de heer F. Schellinger (die, de nieuwe lokalen officieel in gebruik stelde) dat er wel enige pressie nodig is geweest om de bouwvergunning los te krijgen. Hij had daar graag aan meegewerkt, maar betreurde het dat tegenwoordig blijk baar onparlementaire methoden nodig zijn om iets gedaan te krijgen. „Het moet niet nodig zijn om als een soort aktiegroep van de daken te schreeuwen dat de kinderen van je dorp lesruimte nodig hebben". Schellinger toonde er zich teleurgesteld over dat van de twee aangevraagde leslokalen er maar één is toegekend, zodat men spoedig op nieuw moet beginnen. Inspecteur J. Turkstra vertelde dat het bouwplan in eerste instantie was af gekeurd omdat de lokalen niet voldeden aan de voorgeschreven standaardhoogte van 3 25 meter. Oudeschild wilde hogere lokalen om te kunnen aansluiten op de bestaande bouw; aan die wens is uit eindelijk gevolg gegeven. Turkstra schetste de betekenis van het onderwijs, het belang van creativiteit en onder streepte zijn felicitaties met de opmer king dat het opvoeden van kinderen behoort tot de mooiste cultuuropdrach ten die er zijn. Als vertegenwoordiger van het Texelse gemeentebestuur bracht de heer P. R Blankevoort (hoofd van de afdeling onderwijs) hulde aan gemeente- architect Van der Struijs. „Het resul taat mag gezien worden. Ik hoop dat de school veel wijze bruinvissen zal afle veren". Schoolhoofd J. Visser dankte de be langstellenden voor hun aanwezigheid: „Tot ziens bij de opening van het vijfde lokaal". DE KOOG Zaterdagavond botsten op de badweg ter hoogte van hotel „Ju liana" een Landrover en een Ford, met materiële schade als gevolg. De in de richting van het strand rijdende Ford werd bestuurd door vakantieganger A. A. v. d. K. uit Bakkeveen. Mogelijk heeft hij enigszins de binnenbocht genomen waardoor hij de door T.J.K. uit De Koog bestuurde Landrover (bezig met afvoer van strandhuisjes) raakte. pot; 2. Mars astronauten; 3. Doornroosje; Boer en Boerin. Groepen: 1. Roodkapje; 2. Pipo de clown; 3. Flintstones. Blaasvechten: 1. André Commandeur; 2 Robert Vriezeman; 3. Ralph Grabow- ski. Tonruiteren: 1. Hans Bakker; 2. Jaap Lap; 3. Cees Bakker. Poppewagenrace: 1. Miranda Bruin; 2. Marleen Bakker; 3. Jolanda Stolk Ilindernislopen: 1. Hanita de Wit; 2. Hermien Landvreugd; 3. Esther Smit. Zaklopen: 1. Kees Landvreugd - Eve lien Bakker; 2. Yvonne Bakker - Nastasja Verlooy; 3. Kitty Kikkert - Marjette Smit. Ringsteken: winnaars eerste omloop: 1. D. Keijser; 2 H Spigt sr.; 3. P Zijm; 4. C. W. Bakker Winnaars tweede om loop: 1. H. Spigt; 2. P. Broeders; 3. H Bakker, 4. J. Huitema. De brandweer moest gisteravond in aktie komen om de zwaar gewonde heer S.H. (52) uit Den Burg uit het wrak van zijn verongelukte auto te halen. H. was in de cabine bekneld geraakt na een bijna frontale botsing op de Hoornderweg, in de bocht by „Ouwe Kamp". Het ongeluk gebeurde om 17.10 uur. H. kwam met zijn Ford Cortina uit de richting van Den Hoorn. Tijdens een zware regenbui kwam hij in de bocht bij „Ouwe Kamp" op de linkerweghelft. De uit tegengestelde richting naderende Jan C. D. J. (29) uit Nieuw Rhoden kon met zijn Volkswagen een aanrijding niet vermijden. De botsing had met zo'n hoge snelheid plaats, dat beide wagens in on- n n Tmni Uit de nu reeds ingezonden ingevulde lijsten kon al worden opgemaakt dat de filmgangervoorstellingen deze winter op donderdag zullen plaatsvinden. Ruim driekwart van de inzenders geeft de voorkeur aan die avond. Het programma zal volgende week (wanneer de punten zijn geteld) worden bekend gemaakt, waarna tevens de in schrijving kan plaatsvinden. Ten overvloede volgt hier nogmaals de Filmganger-lijst waaruit een keus ge maakt kan worden. Men wordt verzocht de ingevulde lijsten zo spoedig mogelijk bij de bioscoop in te leveren. herkenbare wrakken veranderden. Een der wielen van de wagen van H was tot in de bestuurdersruimte gedrukt. H. liep onder andere een meervoudige breuk van het linker been op en verloor veel f bloed. Nadat hij door mensen van de a brandweer met behulp van een hydrau- lische „powerset" was losgemaakt, kon hij naar het ziekenhuis worden ge- j, bracht. Zijn toestand was aanvankelijk 3 levensgevaarlijk; later trad een verbe- tering in. Er kwamen twee ziekenauto's aan te pas want ook de chauffeur van de 0 Volkswagen die mogelijk inwendig letsel 7 had opgelopen moest worden wegge- D bracht evenals zijn passagiere, de 20- n jarige mej. M.T. uit Nieuw Rhoden die een zware hersenschudding had. Het was de eerste keer dat de brand weer bij een echt ongeluk van het ram- N penmateriaal gebruik maakte. Comman- v dant \V. Nijholt van de politie vertelde ons zeer tevreden te zijn over de snel- e heid en werkwijze. Zonder deze hulp zou het veel langer hebben geduurd voordat het slechtoffer was bevrijd, het geen wellicht fataal was geweest. Programma: T woensdag 15 september: P 18.30 u.: De Zwaan-Oosterend 1 19.15 u.: JKM-Dubbeldik 20.00 u.: 't Galjoen-Reizenboetiek g' 20.45 u.: Topido-Tex. Boys 1 21.30 u.: Badhotel-Nioz Tijdwaarneming: Amro Commissiedienst: F. Schellinger donderdag 16 september: 19.15 u.: Amro-Oosterend 2 20.00 u.: ZDH 2-Tex. Boys 2 20.45 u Texel-Vergiet 21.30 u Knudde-Jelleboog D Tijdwaarneming: Reizenboetiek l( Commissiedienst: H. L. Ploeger L „Violence and passion" Visconti Italië „Day at the races" The Marx Bros USA „lm lauf der Zeit" Wenders W.-Duitsland „A woman under influence" Cassavetes USA „Cousin, cousine" Tacchella Frankrijk „La derniere femme" Ferreri It.-Frankrijk „Sunday, bloody sunday" Schlesinger Engeland „A clockwork orange" Kubrick USA „De balans" Krzyztof Polen „The candidate" Ritchie USA .Juste avant la nuit" Chabrol Frankrijk „A streetcar named desire" Kazan USA „Andrei Rublev" Tarkovski USSR „Love and dead" (of „Sleeper") W. Allen USA „Greenwich village" Mazursky USA „Persona" Bergman Zweden „Rebel without a cause" Kazan USA „Badlands" Maleck USA .Morgan a suitable case for treantment" Reisz Engeland „Profession reporter" Antonioni USA „Dr. Pulder zaait papavers" Haanstra Nederland „Profumo di Donna" Risi Italië „City lights" Chaplin Engeland „Spellbound" Hitchcock Engeland Mijn voorkeur gaat uit naar: DINSDAG-DONDERDAG Niet gewenste films doorhalen TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Voor de Muziekliefheb bers alle soorten mu ziekinstrumenten, blad muziek en grammofoon platen; klassiek en pop. Fa. Van Wijngaarden en Kok, Weverstraat 68, tel. 2695 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12 .00 uur Te koop herenbrommer Peugeot, 3 weken oud all risk-verz. Weverstr. 31, Den Burg, na 6 uur Lievertje is er weer. Elke week nieuw bij Boetiek 22 Aangeboden 20 m3 paardenmest. Tel. (02228) 289 Voor rijlessen en bui- tenritten naar 't Ruiter- centrum (02228) 289 Rijlessen en buitenrit- ten ƒ100,per kaart (10 uur), 't Ruitercentrum, (02228) 289 Geld lenen is niet moeilijk meer. Bij RABOBANK regelen ze dat snel en goed Lompen en metalen; afhalen autowrakken. J. Schagen, Wagemakerstr. 28, Den Burg, tel. 2470 Weggelopen grijs witte kater (4 mnd.) met zwart bandje. Fam. Witte, Ach- terom 71a, tel. 3704 - Te koop rijlaarzen mt 42 en 39, twee kinderrij broeken en voetbalschoe nen mt. 42. G Bakker, (02223) 254 De allernieuwste LP's: Status Quo, Nazareth, Sandra, Nana Mouskouri, Genesis, Lenny Kuhr, Fats Domino, Klaus Wun- derlich, Marianne Rosen berg, Vicki Leandros enz. ook op Minicassettes. Verder veel keus in klas sieke LP's en kinderre pertoire Peppi en Kokki; De film van Ome Willem enz. En ook nog voor redelijke prijzen. Fa. Jan v. Wijn gaarden en Henny Kok, Weverstr. 68, tel. 2695 I Voor al uw tegel- en I mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4. Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Volop pruimen, hand appels en handperen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastrrat 17, De Koog, tel (02228) 31) Haal de nieuwe win terreisprogramma's bij de Reizenboetiek Dankbaar dat zij onze vrouw, moeder en oma mocht zijn, delen wij U mede, dat heden, gereinigd door Jezus' bloed, in Gods heerlijk heid mocht binnengaan Ariaantje Jannette Poulina Eelman, geliefde echtgenote van Anne Terpstra, in de leeftijd van 70 jaar. „Hij die u roept is getrouw, die het ook doen zal" 1 Tess. 5 24. A. Terpstra P. Brouwer-Terpstra. J. Brouwer An ja, Mar ja, Jakob-Jan en Dorothea Zuid-Haffel, „Elba", 11 september 1976. Dankdienst woensdagmorgen om 10.30 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Oudeschilder begraaf plaats zal plaatsvinden. Op 11 september is plotseling van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oud-tante Jane Eelman, geliefde echtgenote van Anne Terpstra, in de leeftijd van 70 jaar. Welzalig allen die bij Hem schuilen. Ps. 2 12. Fam. Eelman Fam. Terpstra

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2