Naaimachines L/V/R verkoopster Weer of geen weer Ribbroeken VERVOLG VAN PAG.l Bestemmingsplan 't Horntje Zeilkotter vlot getrokken Verloting ..De Bruinvis" Sportvissersnieuws AUTOMATIEK P.P., De Koog GESLOTEN. bv/vh Langeveld en de Rooy „Mijn eigen eenzame weg" 13,90 HONDEN 14,90 Nederlandse passagiers schepen 49,50 0HEMISGH REINIGEN ANTIQUITEITEN en PRENTEN VAN DER SLIKKE BERKHOUT NAAIMACHINES mui ii ma min II ia regenjacks en -broeken AANKOOP CENTRALE TEXEL BUNGALOWS WOONHUIS WOONHUIS „TEXEL VASTGOED" bestaat. Mr. Mok bestreed dit cijfer (ge baseerd op een enquête van Staatsbos beheer uit 1970) en wees er op dat het blijkens de voorlopige uitkomsten van de meest recente TESO-onderzoekingen niet meer dan 10°/o is. De verbinding dient te worden afge stemd op de verblijfsrecreanten, Het rapport Hajema adviseert over te gaan tot aanschaf van een dubbeldekker, maar B. en W vinden dat een enkeldek ker moet worden ingezet. Daaraan ver bond Mr. Mok de conclusie dat het on juist is beslissingen over het havenge bied over te dragen aan B. en W. Hij vond dan ook dat de bepalingen in het plan die betrekking hebben op het arti kel 11-gebied niet mogen worden goed gekeurd. Overigens liet hij nadrukkelijk blijken dat TESO niet tegen een be stemmingsplan voor Het Horntje is. Er moet een plan komen, maar dan direkt compleet dus zonder een stuk waar B. en W. later over moeten beslissen, een beslissing die in dat geval niet tot in hoogste instantie kan worden aange vochten. Voorziter Van der Knoop herinnerde Mr. Mok eraan dat zijn stelling dat de overheid niets te maken heeft met de beslissingen van een onafhankelijk be drijf als TESO, onjuist was. Het gaat niet om de boot maar om de ruimte die de aangepaste havens met bijbehorende voorzienineen zullen innemen en daar over heeft de overheid wel degelijk wat te vertellen. Ook een bedrijf is overgele verd aan politieke beslissingen. Waddenzee Namens de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee noemde Dr P. A. W. J. de Wilde de mogelijkheid tot havenuitbreiding die in het plan zit, onnodig en ongewenst en tevens strijdig met de gedachten die de regering heeft over de Waddenzee. Hij wees erop dat de groei van het toeristische aantal slaapplaatsen niet persé tot 47.000 hoeft te gaan en dat vergroting van de veer- dienstoapaciteit bij voorbaat het plan buitengebied (dat wijst op stabilisatie van de verblijfsrecreatie) ontkracht. In het ontwerp voor de planologische kern beslissing voor de Waddenzee staat let terlijk: „Als uitgangspunt geldt dat het verkeer en vervoer over de Waddenzee, van en naar de Waddeneilanden, niet verder wordt geïntensiveerd". De heer De Wilde zei dat de aantrekkelijkheid van de eilanden juist is te danken aan het betrekkelijke isolement. Vergroting van de vervoerscapaciteit van TESO is een bedreiging van de natuurlijke- aan trekkelijkheden van het eiland. De Wil de zei dat het artikel 11 gebied zodanig moet worden uitgewerkt, dat slechts handhaving van de huidige veerhaven mogelijk is In het belang van de rechts zekerheid dient dat direkt te gebeuren: dus weg met het artikel 11-gebied in het plan. De heer D. J. Booij, namens het Con tact Milieubescherming Noordholland, betoogde dat uitspraken over de capaci teit van de veerdienst moeten worden aangehouden tot het structuurplan. Be veiliging van de veerdienst is geen pro bleem: er zijn nog veerstoepen in het Horntje waaraan kan worden afgemeerd en de haven van Oudeschild is er ook nog. De heer Booij sprak met instem ming over het voornemen om Texel tot nationaal landschapspark te maken en vond dat in afwachting daarvan de boel niet eventjes gauw mocht worden ver knoeid. Namens de Werkgroep Landschaps- zorg Texel zei J. de Blok dat het nieuwe bestemmingsplan Het Horntje mogelijk heden biedt tot aanzienlijke havenuit breiding. Het Texelse wegennet en de natuurgebieden kunnen het vervoer dat daardoor wellicht mogelijk wordt, beslist niet aan. Hij veronderstelde dat de ge meente zelf ook niet gelukkig is met een artikel 11 „bestemming" voor een zo es sentieel deel van het plan. Welke waar borgen hebben belanghebbenden als uit werking door B. en W. van het artikel 11-gebied aan de orde komt? Op dit mo ment schaden de gebouwen van de ha ven en het NIOZ al het landschap. Het nieuwe NIOZ-gebouw is kolossaal maar wordt door de duinen aardig afge schermd De duinen moeten dus in stand blijven. Het handhaven van het land schappelijke beeld en het tegengaan van verdere verontrusting op Texel vond de heer De Blok wel het ongemak van de wachttijden waard. Twee havens De heer J. van Eeden van de Milieu groep Den Helder attendeerde erop dat de discussie feitelijk niet gaat om alleen de haven van 't Horntje maar ook om die van Den Helder. Als de haven op Texel groter wordt, moet ook die van Den Helder worden aangepast. En of dat laatste kan, wordt momenteel onder zocht. Dat onderzoek moet ten minste worden afgewacht om geen wissel op de toekomst te trekken. Namens het gemeentebestuur zei de burgemeester dat in het plan een artikel 11-gebied is opgenomen omdat het hier om een zo vitale kwestie gaat dat er bijzondere aandacht en studie voor no dig is. Het is op dit moment nog niet mogelijk een definitief standpunt in te nemen over de veerverbinding en dus over de havenfaciliteiten. In het plan is het artikel 11-gebied zo groot aangege ven, dat men daar in ieder geval vol doende aan heeft. In de praktijk zal waarschijnlijk niet zoveel nodig zijn. Het staat inmiddels vast dat in ieder ge val iets van deze ruimte nodig zal zijn (dus geen handhaving van de bestaande haven) omdat alleen al uit veiligheids overwegingen voorzieningen moeten worden getroffen. Bij het invullen van het „witte" gebied zullen belangheb benden overigens volop inspraak krij gen en ook de gemeenteraad zal akkoord moeten gaan. De uitwerkingsbeslissing kent weliswaar geen Kroonberoep maar GS zullen er uiteindelijk mee akkoord moeten gaan en dat mag niet indruisen tegen de bedoelingen van het rijk. Ook in verband met de onzekerheden voor wat betreft uitbreiding van de haven in Den Helder, is voor de artikel 11-proce- dure gekozen. Als Gedeputeerde Staten het bestemmingsplan zouden afkeuren, zou het plan uit 1963 van kracht worden: geen gebruiksvoorschriften en meer kans op landschappelijke storingen. Afkeuring? Voorzitter Van der Knoop zei daarop dat GS alleen de goedkeuring aan het artikel 11-gedeelte zouden kunnen ont houden. Mr. Sprenger: „Dan krijgt u een stuk van het plan waarin helemaal niets is geregeld". De burgemeester vroeg met klem het plan met het artikel 11-gedeelte goed te keuren. De vooruit zichten zijn niet zo gunstig omdat de provinciale commissie voor gemeente lijke plannen al heeft laten blijken be zwaren te hebben tegen een artikel 11- bestemming voor een zo essentieel stuk van het plan. Mr. Mok tenslotte meende aan de hand van praktijkervaring met stellig heid te kunnen zeggen dat bij een Kroonprocedure het artikel 11-gedeelte m het plan niet zal worden aanvaard. De Kroon bemoeit zich pas met de kwestie als een der belanghebbenden bij de koningin in beroep gaat. Mr. Mok: „Als wij dat niet doen, doen anderen dat wel". Zaterdagmiddag om 10 over 5 werd door de Nederlandse zeilkotter „Grietje" (PF2076) via de radio om hulp gevraagd omdat het scheepje op 2 mijl ten zuiden van Oudeschild aan de grond was gelo pen. De „Grietje", een voormalige Deense kotter, eigendom van een Nederlander uit Harlingen, was zeilend onderweg van Friesland naar Engeland. De bemanning van het houten vaartuig bestond uit 8 personen. Ze waren zaterdag omstreeks het middaguur uitgevaren maar door wind en stroming uit de koers geraakt. Men had juist-besloten om Den Helder aan te doen om beter weer af te wachten toen de „Grietje" op 2 kilometer ten zui den van Oudeschild aan lager wal raak te en strandde. Voordat de Helderse loodsboot 'Stern' ter plaatse verscheen om de zeilkotter in open vaarwater te trekken was de sleepboot „Rossinant" (Feenstra, Den Helder) reeds aanwezig om hulp te bie den. De „Rossinant" bracht tenslotte zater dagavond omstreeks 8 uur de „Grietje" de haven van Den Helder binnen. Het scheepje heeft slechts lichte schade aan de kiel. De opvarenden liepen geen let sel op. De prijzen van de verlotmg die ge houden werd ter gelegenheid van de heropening van de Openbare Lagere School te Oudeschild zijn gevallen op de volgende nummers. De winnaars kun nen hun prijzen vanaf vandaag bij het hoofd van „De Bruinvis", de heer J. Vis ser, afhalen. Fles rosé nummers 67, 140, 116, 104 en 260. Fles sherry nummers 1, 18, 88, 130 en 235. Fles jus d'orange nummers: 83,-78, 216, 226 en 267. MEDEDELINGEN S.V. Oosterend Voor hen die zaterdags willen voet ballen heeft de voetbalclub Oosterend nog plaats. In het bijzonder de senioren- elftallen kampen met spelersgebrek Voor informatie telefoon (02223) 221 De elfde wedstrijd om het kampioen schap van Texel werd zondag j.l. gehou den aan de dijk bij de Krassekeet. Er stond een vrij straffe wind en er waren 14 leden ingeschreven voor deze wed strijd. De vangst was zeer goed: 1200 cm. Voor de eerste plaats kwamen twee vis sers in aanmerking, nl. M. v. d. Zwaag en P. Verhagen die ieder zeven vissen vingen en die in totaal ook precies ge lijk waren, nl. 141 cm. 2. A. Banda 126 cm.; 3. W. Verhagen 121 cm.; 4. T. Bu ren 115 cm., 5 G. van Kranenburg 113 cm. De volgende wedstrijd van de sport vissersclub is op zondag 26 september van 8.00 tot 10.00 uur aan de dijk bij De Kaap. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij het bestuur. is vanaf heden IHUUtHWHIMMUlWIHHUmWHttlIHHIIIIUtllMUmHIfllHniUlHIiHUmilllUIIIIUIUlnllUnWilinUUUIIIHIIIUIU in zwart, marine, groen en bruin, maat 116 t/m 164, f 24,50 Er is een nieuwe Bommel Marten Toonder Het kiezen van een pup, trainen met een jonge hond, verzorging, bezoeken van tentoonstellingen. Al deze onderwerpen worden door deskundigen besproken en duidelijk geïllustreerd met 135 prachtige kleurenfoto's. van maildienst tot cruisevaart. G. J. de Boer. De gehele geschiedenis van de Nederlandse passagiersschepen en hun rederijen, beschreven van het eerste begin tot heden, een pe riode van 150 jaar. KOM EENS LANGS BIJ vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Maandags gehaald, vrijdags klaar. STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschild Qntislihundcl cJ-lanó o. d. ^Dcalderstraat 4 Den 13urg - Tejeel Geopend maandag en woensdag van 9.00 - 17.00 uur en na tel. afspraak 02223- 677. Privé Schoolstraat 2, Oosterend - Texel. Gravenstraat 43 en 16-Den Burg Gevraagd per 1 oktober ean vriendelijke parttime; het gehele jaar. Telefoon 2520. Na 18.00 uur tel. 3415. Gravenstraat 13 en 10-Den Burp l i met vitaminen èn mineralen houdt Uw gezin weer stand. Dagravit Totaal 30 100 dragees 7,10 Dagravit Totaal 30 200 dragees 12,95 Dagravit Totaal 30 500 dragees ƒ29,95 Davitamon 10 100 dragees 6,75 Davitamon 10 200 dragees ƒ11,90 Davitamon 10 500 dragees 27,35 Actifral 10 150 dragees 6,30 Halitran AD 100 capsules 4,95 Halitran AD 200 capsules 8,95 Halitran AD 500 capsules ƒ19,80 Noorse levertraan AD 500 capsules ƒ12,50 Dagravit B complex 100 dragees 6,40 Biergist naturel 250 tabletten 4,50 Davitamon AD druppels 25 ml. 4,75 Davitamon AD druppels 50 ml. 7,80 Davitamon AD 200 tabletten 4,90 Davitamon AD 500 tabletten ƒ10,60 Davitamon AD 100 parels 4,90 Davitamon AD 400 parels 16,05 Vitamine C met citrocnsmaak 100 tabl. 1,00 Vitamine C met citrocnsmaak 500 tabl. 3,95 Vitamine C m. citrocnsmaak 1000 tabl. 6,75 Sanostol, vitamine A, B, C en D, 300 cc 4,50 Sanostol, vitamine A, B, C en D, 600 cc 7,50 Sinatran vitamine A, B, C en D, 375 cc 4,90 Lovitran Noorse levertraan, 375 cc 3,76 VOOR EEN GEZOND EVENWICHT Drogisterij Parfumerie Schoonheidssalon Automatische zigzag naaimachines rechtstreeks van groothandel. Machines met lichte lakschade met hon derden guldens korting. Ook vrije-arm machines, met stretch steek, autom. afgekort knoopsgat. Overlock, windzoom enz. Alle merken leverbaar. Reeds vanaf ƒ259, 3 jaar garantie. Gratis les. Inruil mogelijk. Ook reparaties van elders gekochte machines zonder voorrij kosten. Vrijblijvend demonstratie aan huis. Bel ter informatie en voor afspraak, na 16.00 uur (ook 's avonds). (02267) 2758; bg.g. (020) 324237. ijjllllllllMI Bescherm U tegen regen en wind met in diverse kleuren, in GROTE en kleine maten. Complete regenpakken, vanaf maat 152 ƒ29, Laarzensokken, lekker warm, vanaf maat 34 6,10 Gekleurde kinderlaarzen, vanaf maat 21. Acifort laarzen, groen, hoog en laag model Zwarte rubberlaarzen, diverse uitvoeringen. Waterdichte werkschoenen, hoog model. Plastic klompen - leren klompen Waadbroekcn - lieslaarzen. Droog door herfst en winter met Slntwroom WAALDERSTR. 53. DEN BURG. TEL. (02220) 22A5 TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG Rustig gelegen aan de rand van de bebouwing, nabij het centrum, riante aanéén geschakelde alle voorzien van een oliestook c.v.- installatie en een aangebouwde ga rage. Grondoppervlakte ca. 350 - 600 m2. Indeling: ruime entree en gang, garderobehoek, grote L-vormige woon-eetkamer met open haard annex moderne, compleet geïnstal leerde keuken, 3 ruime slaapka mers, geheel betegelde badkamer met ligbad en wastafel, apart toilet met fonteintje. Garage binnendoor bereikbaar. Koopsommen vanaf ƒ100.000, kosten koper. Direct nabij het centrum gelegen, zeer groot met ca. 750 m2 grond (zonnige tuin) en twee stenen zomerhuisjes. Het pand is thans in gebruik als woonhuis annex kamerverhuur bedrijf. Indeling: ruime entree, gang, grote woonkamer, eetkamer, ruime keu ken, bijkeuken en douche. Van het woongedeelte geheel afge scheiden appartement met twee slaapkamers, toiletten. Bovenverdieping: 5 slaapkamers, elk voorzien van een vaste was tafel, bergruimte, grote vliering met mogelijkheid voor meerdere kamers. De twee zomerhuisjes hebben elk twee slaapkamers met vaste was tafel, woonkamer en een keuken en zijn volledig ingericht. Eigen douche- en toiletgroepen. Alle opstallen verkeren in een goede staat van onderhoud. In overleg te aanvaarden. DE KOOG Direct nabij de duinen, aan de rand van het centrum gelegen, vrijstaand met separaat gastenverblijf c.q. zomerhuisje en ruime garage, ach tertuin op het zuiden ter grootte van ca. 572 m2. Goede staat van onderhoud. Indeling: ruime hall/entree met kelder, L-vormige woonkamer met open haard, woon-eetkeuken, bij keuken, toilet en ruime berging Bovenverdieping: 3 slaapkamers en overloop met grote betegelde bad kamer en toilet, zolder Koopsom 180.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninglijst' wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij Schilderweg 165 - Postbus 87, Den Burg - Texel, Tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 4