IN HET WATER GEVALLEN 60 aanvragen voor rehabilitatie Keus uit groot aantal cursussen Regeling niet voor buitengebied m m van het raadhuis r-v- Mi wmm-. mmm wmmmi mm m memaw# Parkeermeters tÈÊts&MÈ Enquêteformulier cursuswerk voor volwassenen Muzikant Piet Bakker sr, haakt af Eerste prijs voor drumband „Excelsior" De zeilwedstrijden met catama rans zijn tot teleurstelling van honderden belangstellenden niet doorgegaan wegens het slechte weer. Voor de catamarans waren de omstandigheden nog wel aan vaardbaar maar de volgboten die om veiligheidsredenen beslist in gezet moesten kunnen worden, waren tegen de hoge brandings- golven niet opgewassen. Jan Hen- nink, voorzitter van de organise rende kustzeilvereniging Wester slag, koos zaterdag echter toch het ruime sop, in gezelschap van Wal ter Brommersma en Peter Hund. Het ging goed totdat hij voor de tweede keer naar de wal terug keerde, waar de catamaran niet langer was opgewassen tegen de hoge brandinggolven en de harde wind. Wethouder Jook Nauta ont sprong de dans: in verband met een „opkomende verkoudheid" had hij aan de dringende uitnodiging om het ruige tochtje op zee mee te maken geen gevolg gegeven De foto's werden enkele secon den na elkaar genomen door Mar tin Warnaar. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. B. en W. delen de raad schrif telijk mee da de parkeerstroken bij de winkel van Nauta (Burg wal-Parkstraat) inmiddels van par keermeters zijn voorzien en dat het nog niet vast staat of de woning „Op Stompe", Schilderend 43 moet worden gesloopt. De woning is volgens het be stemmingsplan Den Burg 1965 weliswaar „wegbestemd" in verband met de ver wachte verkeerssituatie ter plaatse, maar een beslissing moet nog worden genomen in het kader van het verkeers circulatieplan. Voorbereidingsbesluiten Het thans lopende voorbereidingsbe- sluit voor Den Burg (waardoor bouwvak- tiviteiten zijn gebonden aan bepalingen van het nieuwe nog vast te stellen be stemmingsplan) is niet meer geldig zo dra Gedeputeerde Staten akkoord gaan met het inmiddels genomen tweede voorbereidingsbesluit voor Den Burg dat twee jaar geldig zal zijn. Ingekomen bouwaanvragen gedurende de werkings duur van het voorbereidingsbesluit moe ten op de gebruikelijke wijze worden afgehandeld. y. Rond 1 oktober a.s. begint op Texel een groot aantal cursussen van allerlei aard, georganiseerd door de commissie vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen, de commissie creativiteitsbevordering en de Stichting Texelse Sportraad. De onderstaande opsomming van de diverse cursussen kan voor geïnteresseer den worden gebruikt om zich op te geven en er is ook ruimte aangegeven om suggesties voor cursussen in de toekomst te geven. Door deze methode kan de animo vcor de cursussen bij benadering worden gepeild. Bij onvoldoende in teresse voor een bepaalde cursus gaat deze niet door. Het enquêteformulier moet zo spoedig mogelijk, in elk geval voor 20 september a.s. worden gestuurd naar de afdeling culturele zaken van het raadhuis. Bij diverse cursussen is het de be doeling dat de cursusleiding mettertijd met de adspirant-cursisten overleg over de plaats, dag en tijd van de lessen alsmede de cursusduur en zo mogelijk over de opzet. Degenen die zich hebben opgegeven zullen te zijner tijd bericht krijgen over de verdere gang van zaken georganiseerd door vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen (inleveren voor 20 september a.s. op het bureau culturele zaken op het raadhuis) Ondergetekende: (naam) (adres) geb. datum, telefoon De hoorzittingen die in het kader van de onlangs ontvouwde rehabilita tieplannen te Oosterend, Den Hoorn en Oudeschild zijn gehouden kenmerk ten zich door een brede belangstelling van de bewoners. Bij de afdeling re habilitatie op het Texelse raadhuis werden in totaal 60 aanvragen voor gesubsidieerde woningverbetering in gediend. Voor Den Burg lag dit getal op 25 panden. Men toonde zich be langstellend voor de betreffende in gekleurde kaarten waarop tevens de gedeeltes, die onder beschermd dorps gezicht vallen, waren aangegeven. Zoals verwacht mocht worden waren de vragen die in de drie dorpen werden gesteld voor het grootste gedeelte iden tiek. Het waren vooral de volgende drie punten die de aandacht opeisten. Hoe veel procent subsidie kan ik krijgen; wanneer zullen de verbouwingen be ginnen en waar zullen de bewoners in tussen gehuisvest worden? Stuk voor stuk dus vragen die voor ieder verschillend beantwoord moesten worden, zodat de reaktie van wethouder Jan Zuidewind oppervlakkig moest zijn. Bovendien waren de avonden niet be doeld om in extenso op de onderwerpen in te gaan maar om een beter algemeen beeld te krijgen van de onder de belang hebbenden levende vraag. Vrije hand Een van die vragen was wat de sub sidiemogelijkheden zijn voor een „beeld bepalend" pand, dat binnen een be schermd dorpsgezicht gelegen is en op de taart als „matig" gekwalificeerd wordt Antwoord: De totale subsidie bedraagt o van het subsidiabele bedrag plus een gemeentelijke subsidiebijdrage van 10% (indien een Texelse aannemer vordt ingeschakeld). Wat betreft de keuze van de architect of aannemer geeft de gemeente de vrije hand. Wel 2*1 de gemeente een zg. Bouwteam vor men met een architect en één (of meer) mnnemer(s) om te komen tot een uni forme manier van werken en prijsbepa- mg. Wanneer een aannemer (of een 'roep aannemers) zich specialiseert in Ie rehabilitatie zal dit zeker in de prijs ot uitdrukking komen. Niet ieder pand binnen het bescherm de dorpsgezicht komt voor subsidie in |anmerking van het ministerie van •HM. Dat geldt alleen als het pand een monument is of als het door CRM als „beeldbepalend" wordt aangemerkt. Op de vraag of de eigenaar-opdracht gever zelf mag bepalen wat verbeterd moet worden werd geantwoord dat de gehele woning hiertoe bekfsken zal wor den Dit gebeurt om te weten wat nodig is om de woning aan de tegenwoordig geldende minimumeisen te laten vol doen. Als men hieraan niet wil meewer ken, is er geen sprake v-an een zodanige woningverbetering dat men van reha bilitatie kan spreken Deze winter? Zoals het er nu naar uitziet zal het niet mogelijk zijn deze winter al met de rehabilitaties te beginnen De voorbe reidingen zullen wel iets langer duren. De gemeente moet eerst van het ministe rie van CRM een opgave ontvangen van het aantal monumenten en beeldbepa lende panden dat zij per jaar mag ver beteren Met de gewone rehabilitatiegevallen ligt het iets gemakkelijker. Momenteel is men hard met de voorbereiding bezig en mogelijk kan men hier in januari 1977 al beginnen. De eisen die worden gesteld om een woning in het rehabilitatiegebied weer voor 25 jaar goed bewoonbaar te maken liggen vooral op het vlak van de afme tingen. Er zijn hiertoe minimumeisen vastgesteld maar bij woningen die niet uitgebreid kunnen worden zal men met de nodige soepelheid de zaak bekijken. Leidraad is echter de bouwverordening. Een andere vraag was of woningen die deel uitmaken van een bedrijfsruimte voor subsidie in aanmerking komen. In dit geval komen uitsluitend de woonge deelten hiervoor in aanmerking Boven dien wordt subsidie gegeven als een ge deelte van het bedrijfspand als woning in gebruik genomen zal worden. Huurwoningen In Den Hoorn werd de vraag gesteld of de gemeentegarantie ook voor huur woningen geldt. Hierop werd geant woord dat alleen de woningeigenaren deze garantie krijgen, dus ook de eige naren van huurwoningen. In verschillende plaatsen is gebleken dat de bouwprijzen voor rehabilitatie extDa hoog werden De vraagsteller vroeg zich af of dit door de bemoeienis van het Bouwteam hier ook het geval is. Wethouder Jan Zuidewind antwoord de dat het de taak van de projectleider (en ook van de provinciale directie van de Volkshuisvesting) is om controle op de aannemer(s) uit te oefenen Het heeft in principe belangstelling voor de volgende cursussen. (Rondje voor be doelde cursus zwart maken). (Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag even het aantal personen voor de bedoelde cursus aangeven). O Duits voor gevorderden, docent de heer P. van Bruggen. O Engels voor gevorderden, docent A. van Veen. (2e jaar). O Engels voor gevorderden, docent A. van Veen. (3e jaar). O Engels voor beginners, docent A. van Veen. O Engelse conversatie, docent A. van Veen. O Frans voor beginners, docent drs. W. Boere. O Orkest voor volwassenen, start dinsdag 14 september in het fanfaregebouw tje, docent D. Wassink. O Cursus muziekdidaktiek voor onderwijzers (vervolgcursus) start 6 september, docent H. Mulder. O Cursus muzikale vorming voor kleuterleidsters, start 7 september, docent H. Mulder. O Muziek voor beginners, docent F. G. Kassenaar. O Gespreks- en discussietechniek voor beginners, docent G. Westerlaken. O Verantwoorde voeding, meerdere docenten. Cursus gaat na 1 januari 1977 van start. O Verantwoorde kinderlectuur, docente I. Rombout. Cursus gaat na 1 januari 1977 van start. O Wegwijs in het lezen en in de bibliotheek, docentes mevrouw Harting en mevrouw Bruin. Cursus gaat na 1 januari 1977 van start. O Moderne wiskunde, docent nog nader te bepalen. Georganiseerd door de creativiteitscommissie (kosten ƒ5,per les 2 uur, exclu sief materiaalkosten): O O O O O O O O O O O O O O Macramé, vervolgcursus 6 lessen, docente A. Bakker-de Grave. Macramé, vervolgcursus 6 lessen, docente A. Kamstra. Haken, 6 lessen, docente A. Bakker-de Grave. Raamweven, 5 lessen, docente A. Kamstra. Frivolité, 6 lessen, docente G. Boersma. Tekenen, 8 lessen, docent F. Voskuil, maandagavond. Boetseren, 8 lessen, docent F. Voskuil, dinsdagavond. Tekenen, 8 lessen, docente N. Koom-Kikkert. Indisch koken beginners, 8 lessen, docente mevrouw Soewito. Indisch koken, vervolgcursus, 8 lessen, docente mevrouw Soewito. Fotografie, 6 lessen, docent J. Haag. Huidverzorging, 4 lessen, docente H. Westerlaken, avondcursus in oktober. Huidverzorging, 4 lessen, docente H. Westerlaken, middagcursus in jan. '77. Edelsmeden, 8 lessen, docente A. v. d. Meent, start januari 1977. Bouwteam moet beschouwd worden als een soort arbitragecommissie. De aan nemer moet een vaste prijs opgeven en wanneer de opdrachtgever (principaal) daarmee akkoord gaat mag die prijs niet eenzijdig door de aannemer verhoogd worden. Gezien de bouwtijd mag geen risico doorberekend worden. Men vroeg zich voorts af of de rege ling ook geldt voor het buitengebied en kreeg hierop een ontkennend antwoord. Er is door de gemeente getracht de rege ling voor geheel Texel van kracht te doen worden. Maar het ministerie wilde alleen de dorpskernen in aanmerking brengen. Dit is op zichzelf niet zo ver wonderlijk omdat de regeling is bedoeld als een injectie voor de stadsvernie- wing. Tenslote was een veelgehoorde vraag wie de huur betaalt van de vervangende woonruimte. Ook deze huur is subsidia bel. Beloofd werd dat men tracht vol doende vervangende woonruimte te creëren. Het is regel dat de mensen hun woning verlaten wanneer de verbetering enigszins ingrijpend is. OOSTEREND Wegens minder goe de gezondheid heeft de heer Piet Bakker senior (73) afscheid genomen van de Christelijke Muziekvereniging „Excel sior" uit Oosterend. Hij is er 55 jaar lid van gêweest; het grootste deel van deze periode was hij basblazer. Vrijdag heeft het Excelsior-bestuur op informele wijze ten huize van de heer Bakker afscheid genomen. Bij die gele genheid werd hij tot erelid benoemd, welk feit in een oorkonde was vastge legd. OOSTEREND De drumband „Ex celsior" uit Oosterend heeft zaterdag met succes deelgenomen aan het con- cours van de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziekbonden te Rijnsburg bij Leiden De Oosterender band be haalde in de eredivisie 197 punten, goed voor een eerste prijs. Totaal werd door Texel twmtig bands deelgenomen. Het con cours werd gehouden in de veilinghal van Rijnsburg. De band stond onder lei ding van instructeur Jan Beijert en als tamboermaitre fungeerde Theo Medema. (handtekening) Georganiseerd door de sportraad onder auspiciën van de Nederlandse Sportfede ratie, af te sluiten met een door het ministerie van CRM erkend examen: O Algemene basisopleiding voor mensen werkzaam in de sport zonder enige opleiding in deze richting, zowel voor bestuurders als praktisch leidinggeven den. Start op 7 of 14 januari, te geven door de heren B. Boetes en J. J. de Kleijn. De cursus omvat 12 lessen van 2Vz uur, te geven in dorpshuis De Wie lewaal op de vrijdagavond en de zaterdagmorgen. Kosten ƒ50,per cursist inclusief cursusboek. O Recreatiesportleider voor mensen werkzaam in de recreatiesport en re- creatiebedrijven, in het bezit van het diploma ABO of een daarmee gelijk te stellen diploma of certificaat. Gestart wordt op 1 april 1977 op de vrijdag avond en zaterdagmorgen in de LTS-kantine en de Burgemeester De Koning hal. De cursus wordt verzorgd door K. J. de Koning en omvat 95 lesuren (38 lessen van 2Vz uur). De kosten bedragen ƒ225,per cursist plus ƒ21,voor studiemateriaal. Ondergetekende zou verder graag zien dat voor de naaste toekomst de volgende cursussen zouden worden overwogen: (hier uw suggesties in te vullen:

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7