Praat pas verder over airconditioning: J.DtSchermerbv Geen opruiming! sterk afgeprijsd! „Van het dorp naar de stad De Firato is Wij Kunnen dus beginnen! 7 Bakker Timmer Ruiters of a.s. ruiters maar cArn. i^ooyer FEUILLETON m Nieuwe leden voor Duikclub Texel NI. Aarts-Franken SCHAPENKAAS „Comtesse" Wij showen U het elektronische GRUNDIG-programma in Nederland exclusief bij Gebr. Schoorl B.V. Manege Elzenhof begint weer met paard en ponyrijlessen Jan Paulus en Jenny Kikkert Dus ook op de nieuwste kollektie van alle bekende merken vinyl wandbekleding Kurkplaten Latex muurverf Rauphasen naturel Sla nu uw slag bij: Spinbaan 1, Den Burg, telefoon (02220) 3179 Het pilsje staat allerminst in de kou, zou men con cluderen uit de verkoopcijfers. Maar wat heet pils? Liepen in de échte gildetijden onze provinciën niet over van de biersoorten? Werden niet in alle kroegen de kroe zen met ander bier gevuld? Had in die dagen chemisch- opgepept spoelwater een kans gemaakt? Armoede onzer dagen... Eén lichtpunt: uw Echte Bakker maakt zijn brood nog als weleer. BAKKER Oen Burg - Oe Koog - Oudeschild kunnen zich laten in schrijven schriftelijk of telefonisch voor 30 sep tember bij de secretaris, Peperstraat 40, telefoon (02223) 614. Wij zijn namelijk Carrier dealer. En Carrier is naasl 'uitvinder' van de airconditioning tevens 's werelds meest vooraanstaande fabrikant op dit gebied. Carrier - en daarom ook wij kunnen u dus haarfijn vertellen wat airconditioning is, hoe het werkt, wat het biedt (o.a.: - een stijgende produktiviteit - hogere aankopen een langere levensduur van goederen en materialen), en... wat er allemaal voo r 'doorgaat'. We kunnen 'ons verhaal' bovendien waarmaken door vakkundige installaties. Vraag rustig om het bewijs. J D Schermer B.V. Swanendael 7 Heiloo, tel (072) 3 06 80 Vertegenwoordiger Schoo-Bakker (Texel) tel. 4198 - 3229 JK nr 1 ter wereld in airconditioning als u weet wat eronder verstaan wordt door diiii[iiiijiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiii[iiiiuiuiiiiiiiiiii!iiiii[iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiijiiiiiiiiiiiiniiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iii[iiiiiiiiiiiiimiiii[ijiiiiiiiiiiiiiiiiiii beëdigd makelaar taxateur in onroerend goed. Deskundige en betrouw bare adviezen bij aan- en verkoop. Plevierstraat 21, De Koog tel. (02228) 492. Verkrijgbaar bij C. J. Commandeur, Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9, Oudeschild. tel. (02220) 2990. Dames grijp de winst Duizenden korte en lange BONTMANTELS in september nog 20% korting en eerste keus kollektie 1976. Waarborg- garantie. Desgew. zeer soepele kredietservice, a.s. winter pas betalen Grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland: DE BONTKONING, Voorstreek 71 (één en zeventig), Leeuwarden-C tel. 05100- 20 7 13. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Dus gratis rei zen niiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiittiiiiiiiiiiiiiiiniiiii! Nieuwer dan nieuw, in onze speciaal hiervoor ingerichte showroom. U zult er de allernieuwste modellen TV-apparaten aan treffen in zwart/wit en kleur, in alle maten «n uitvoerin gen. Keus uit, in elk geval, meer dan 150 apparaten. De prijzen Hetzelfde geldt voor alle andere Grundig elektronische apparatuur, bestaande uitradio's, stereo-, comby- en NflhinrlnL fle lanaetp afspeelapparatuur, meubels enz. en zeker niet minder mniumjK ae laagste jn geta| dan bjj de j^,s het geya| js WAALOERSTRAAT 30-35 I DEN BURG TEXEL I TELEFOON 02220 255Q I iniiuininiUiuiuuiiiriuuuiiiiiuiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiHiniiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiHiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIIIHtllllillllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll voor de beginnende en gevorderde ruiters. Er wordt les gegeven in de rij baan, die 's avonds verlicht is. Als er animo is voor overdag, kan er ook overdag les gegeven worden. De groepjes zijn niet groter dan 6 ruiters. De ponyruiters hebben woensdagmiddag en zaterdagmorgen les op dezelfde rijbaan. Zij moeten de leeftijd van 6 jaar hebben be reikt. U krijgt les in een manege, die goedgekeurd is door de Federatie van Nederlandse rijscholen (F.N.R.S.), dat betekent, dat alles goed verzorgd wordt. Wilt U meei^ inlichtingen, belt U even naar Tel. (02228) 469 b.g.g. 276, of komt U even langs op de manege, dan willen wij U graag alles laten zien en een babbeltje met U maken. U kunt zich t/m 26 september opgeven, daarna be ginnen wij met de lessen. Wij willen de gevorderde ruiters er nog even op attent maken, dat we alle dagen buitenritten maken onder begeleiding. Vooral in deze tijd is het een genot om met de paarden op stap te gaan. Vriendelijke ruitergroeten en hopelijk tot ziens, Manege Elzenhof, Pijpersdijk, De Koog (daar is ons behang te mooi voor) Wat zegt U van origineel Dat vindt U nergens. Bij ons geen 26,50 maar slechts 18,95 30 x 90 cm. Nu slechts 2,95 hagelwitte muren, voor spotprijs. 5 kg voor 12,95 rollen 33Va meter Spotprijs 9,95 VOLOP PARKEERGELEGENHEID VOOR DE DEUR U 26. „Ja, hij is hier vanmiddag geweest en zei dat ie vanavond om een uur of negen nog even kwam bomen". „Nou, dat zal wat zijn! Dat wordt nachtwerk, Maartje! Jammer dat-ie hier niet kan blijven logeren!" „Nou ja, hij zal wel een hotel hebben besproken". „Wat doet ie op 't ogenblik?" „Hij zit nog altijd in het drukkers- bedrijf", ontweek Maartje, want als ze ging vertellen dat Jan de drukkerij van de ouwe Grijper had overgenomen, was Chris bij-de-tijd genoeg om te begrijpen dat Jan Leeflang niet alleen naar Am sterdam kwam om z'n ouwe kameraad Hofman nog es te zien. „En woont ie nog in Mollenbroek?" in formeerde Chris. „Ja hoor, nog altijd". „Nou, hij liever als ik", zei Daan hart grondig. „Je moet nooit spuwen in de schaal, waaruit je bent gevoed", vermaande Chris. „Je bent er geboren, jongenlief^ En 'n stadsmens die neerkijkt op een dorpeling heb ik al niet hoog, maar een verstadste dorpeling die z'n dorp ver loochent. „Nou ja, zo hoog hoeft u 't niet op te nemen", verdedigde zich Daan. „Ik zeg geen kwaad van Mollenbroek, maar het idee dat ik daar nog es terug zou moe ten komen, anders dan om er es een uurtje rond te kijken. „Vind jij Amsterdam dan zo bijzon der?" informeerde Maartje wat vinnig. „Ja", zei de jongen na enig nadenken. „Ik vind Amsterdam bijzonder. Het is een geweldige stad, en er gebeuren ge weldige dingenmisschien zat ik nóg liever in Rotterdam, wat dat betreft. Maar Amsterdam heeft wat Rotterdam niet heeft, z'n traditie, z'n binnenstad, z'n grachten. Je lééft hier. Je kunt hier alle kanten uit. En in Mollenbroek ben je levend begraven. Voor mij is er in Mollenbroek geen brood op de plank, dat weet ik wel". Hij praatte met geen woord over Jennie, maar zijn moeder wist onfeilbaar zeker, dat wat hij niet uitsprak hem het naast aan 't hart lag. „En jij, Marietje? zou jij niet terug willen", viste Maartje met een gespan nen glimlach „Nou ja", zei Marietje, „als jullie te rug gingen moest ik natuurlijk wel mee. Maar misschien zou ik wel bij mevrouw Van Polanen kunnen blijven, dan kon ik jullie op komen zoeken, met de va kantie en zo. O moeder, ik heb vandaag zo vreselijk om meneer moeten lachen. Hij kwam thuis met een fietsje voor Icleine Liesbeth en 't kind kan nog niet eens zitten! Hij vond dat ze al vroeg aan 't verkeer moest wennen, en...." Marietje, altijd een beetje schuchter en zwijgzaam van aard, werd een spraak waterval wanneer ze over de baby be- .gon. „Jaja", zei Henk, die tot nog toe zich met hart en ziel op de voeding had toe gelegd en de laatste hap nog niet eens had doorgeslikt „jij en die baby! Kind, wat kan óns die baby nou schelen. „Jou misschien niet", begon Marietje heftig. „Nounounou", gooide Chris olie op de golven, tussen Henk en Marietje was het de laatste tijd gauw hommeles „Heb jij vanavond club, Henk? Chris had met de clubleider gepraat en die had hem beloofd een speciaal oogje op Henk te houden. „Nou", zei Henk, ,we gaan kamperen en vanavond wordt bekend gemaakt waar we heen gaan en hoe lang en zo. En wie er niet is, die kan niet mee. En oom Niek (dat was de leider) heeft een heel speciaal baantje voor mij, heeft-ie gezegd". „In Mollenbroek is ook geen club", wist Marietje. „O. Mollenbroek", wierp Henk ver weg, „wie heeft 'et nou over Mollen broek!!" Hij verloochende grif de vreug de van 't slootjespringen en appeltjes gappen bij boer Nelis met de kornuiten en het zwemmen in de Wielen. „Nou ja", sneed Chris met een blik op de klok de discussie af, „waar praten we over; we gaan niet naar Mollen broek, we zitten in Amsterdam en daar zijn we nou net een beetje gewend en we hebben het er allemaal naar ons zin... zélfs moeder", hij lachte naar Maartje, „nou ze bij de EHBO is". Maartje ruimde, geholpen door haar dochter, de tafel af. Een ogenblik alleen in de keuken steunde ze met de han den op 't aanrecht en zuchtte diep. Ze had de mening van haar gezin trach ten te peilen en het resultaat was verre van bevredigend. Maar nou ja, troostte ze zichzelf, ze hadden haar vanavond niet eens serieus genomen, als ze wér kelijk naar Mollenbroek terug gingen, zouden ze misschien énders praten Henk was weggetrokken naar zijn club, Marietje moest naar Jennie-van- beneden want die zou haar helpen met een petty-coat, en Daan ging op z'n ka mertje studeren. Maartje zat met haar man alleen in de huiskamer, die ver vuld was met het aroma van haar be roemde koffie. Ze zocht naar een ope ning voor een gesprek. Ze moest Chris voorbereiden op de vraag van Jan Leef lang. Maar het gepraat aan tafel had haar ontmoedigd en ook Chris' houding was weinig-belovend geweest. Nee, dacht ze, ik zeg niets. Laat Jan maar zijn voorstel als 'n bom op de tafel deponeren en laat ik nu maar niet de room van de melk scheppen. Wanneer Chris ja zegt, nu, dan zullen we wel zien en dan rooien we het met de jon gens óók wel. Behalve Daan. want met onfeilbaar moeder-instinct wist Maartje, dat Daans hart in Amsterdam was en wel één etage lager, in het veilig en onvervreembaar bezit van de dochter van huize Bremer. Er werd gebeld. Maartje schrok op. „Daar heb je Jan", zei ze opgelucht. Chris was al bij de deur. HOOFDSTUK XII Beslissing De kleine kamer zag blauw van de rook, want de beide mannen dampten als schoorstenen. Marietje was al weer terug en snel door haar moeder naar bed gestuurd, evenals Henk. Ze begroetten de bezoeker schuchter, herkenden hem ternauwer nood. Ze waren nog kleine kinderen toen hij samen met hun vader werkt in de drukkerij. Daan was van z'n stu deervertrek gekomen en had aangekon digd dat hij nog een luchtje ging schep pen. Maar Maartje wilde er iets om ver wedden dat hij met Jennie „een brie naar de post ging brengen" zoals he bij de Bremers schetsend werd gf noemd. Chris staarde nadenkend voor zich ui Maartje stond op om nog eens koffie i te schenken en Jan Leeflang trommeld nerveus met de vingers op de armlet ning van zijn stoel. Het viel hem, eerlijk gezegd, een beet je tegen, dit bezoek. Hij was ervan overtuigd geweest, Chris Hofman met beide handen zij! voorstel zou aangrijpen. En het gespr* met Maartje die middag had hem c zekerheid gegeven, dat zij in ieder gev liever vandaag dan morgen naar Mo! lenbroek terugging. En nu waren ze na een uur praten ver, dat Chris had gezegd dat hij h« eerst eens rijpelijk moest overw Want Jan zou wel snappen dat er het wat aan vast zat Jan snapte het, zei hij, maar zat i* tussen te wachten op Maartje. Als di haar mond maar eens wou opendop en een duit in 't zakje steken! Jan zè had eens op Sinterklaas een wandbord; cadeau gekregen met de veelzeggen! tekst „Ik ben de baas in huis, maar v mijn vrouw zegt moet gebeuren" en had er goedmoedig om gelachen, w® zijn vrouw wist hem heel handig in waan te brengen dat hij altijd zijn ei# zin deed, inplaats van de hare. Daarö was Jan er zeker van dat, wanne Maartje naar Mollenbroek terug WO Chris er precies zó over zou denken. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 8