t LAND BOUW I Geen winstpunten voor Texel 1 Texel 2-Helder 3 3-1 R.z. regeling droogte 1976 Vervolg voorkant 2e blad Texelstroomcentrale Texelse Boys behaalde één punt bij moeilijke uitwedstrijd ZDH liet punt liggen Kwadijk-De Koog 81 Conzelo 2-Texel 3 11 Tex. Boys 3-Helder 6 32 Kaagvogels 6-Tex. Boys 4 Dames WW-Tex. Boys 11 Dames St. Adelbert-T. Boys 2 Tevoko-nieuws Gymnastiekvereniging Oudeschild Paardenvrienden naar Vorden minium »r iinniiii UITSLAGEN: ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Zwaluwen 7-O'end (Z) Junioren: Tex. Boys Bl-ZAP BI 2—3 Oosterend Cl-ZDH Cl 3—4 De Koog Cl-WGW C4 8—1 ZONDAG 19 SEPTEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Texel-Zwaagdijk 1—2 ALC-Tex. Boys 2—2 De Koog-Kwadijk 1—8 Waard '75-ZDH 2—2 Texel 2-Helder 3 3—1 Conzelo 2-Texel 3 1—1 SRC 5-ZDH 2 10—1 Tex. Boys 3-Helder 6 3—2 ZDH 3-Zeemacht 3 0—6 HRC 7-Texel 4 5—1 Kaagvogels 5-Tex. Boys 4 3—2 Junioren: Texel Al-N.Niedorp Al 5—1 ZAP A2-Tex. Boys Al 2—9 Flamingo's Bl-Texel BI 12—1 Flamingo's B2-Texel B2 11—0 Flamingo's Cl-Texel Cl 5—1 Flamingo's C2-Texel C2 5—1 Dames: VVW-Tex. Boys 1—1 St. Adelbert 2-Tex. Boys 2 1—3 Het eerste team van de S.V. Texel heeft in een enerverende wedstrijd te- gen Zwaagdijk 1 een 12 nederlaag te incasseren gekregen. Deze uitslag geeft de veldverhouding goed weer. Texel mag bovendien nog van geluk spreken dat een derde doelpunt van Zwaagdijk door scheidsrechter Knol afgekeurd 63 werd. Het enige Texel doelpunt kwam van Jan van Bennekom die vijf minuten voor tijd een voorzet van Louis Uriot goed afrondde. Direkt na de aftrap ging Texel in de aanval, maar kreeg tegen de goed slui tende achterhoede van Zwaagdijk geen kans om te schieten Het duurde dan ook een kwartier voordat de Zwaagdijk- keeper eindelijk een goed schot van Jan van Bennekom onschadelijk moest ma ken. Zwaagdijk probeerde met snelle uitvallen kansen te scheppen en dat luk te aardig, vooral omdat de Texelse mid - denvelders de bal veel te lang bij zich hielden, zodat het tempo geheel uit de Texel-aanvallen weg viel. Bij een aan val moest de Texel-achterhoede het zo doende steeds zonder middenvelders doen. Er ontstonden dan ook zeer ge vaarlijke momenten voor het Texel-doel, maar aanvankelijk kon keeper Vaars het gevaar nog keren. Toen Jan de Lugt de bal kwijt raakte, kwam de Zwaagdijk rechtsbuiten voor open doel. Vaars wist gelukkig het schot te keren, maar toen kwam de bal evenwel voor de voeten van de Zwaagdijk linksbinnen die prompt in het doel schoot. Het doelpunt werd door scheidsrechter Knol niet toe gekend waardoor Texel aan een achter stand ontkwam. Het verdiende Zwaag dijk doelpunt kwam na ongeveer dertig minuten. Jan de Lugt verspeelde de bal nogal onnodig aan de Zwaagdijkse links binnen. Een voorzet volgde en H. Ursem schoot onhoudbaar in. Nog geen vijf minuten hierna bleef de gehele Texel- achterhoede staan. Het was toen rechts buiten Sierkstra, die de stand op 20 bracht. Texel bleef wel aanvallen, maar tot kansen kwam het niet. De rust ging m met 02. Na de rust verhoogde Texel het tempo en nu kwam het Zwaagdijk- doel onder druk. De goed spelende goa lie Opheim van Zwaagdijk kon zijn kwa liteiten tonen, bij schoten van vooral Jan van Bennekom, Louis Uriot en Guus Ze gel. Het bleef evenwel een strijd tussen een aanvallend Texel en een stug verde digend Zwaagdijk. Ongeveer vijf minu ten voor het einde kreeg Texel een vrije trap op rechts. Louis Uriot gaf een goe de voorzet en de beste Texel-aanvaller, Jan van Bennekom, schoot keihard in. Daarna deed Texel er nog wel alles aan om de gelijkmaker te scoren, maar Zwaagdijk gaf geen kans meer en het einde bracht een verdiende overwinning voor het Zwaagdijk-elftal dat deze mid dag de meeste inzet had. I riep verzet op, met als argument dat een oliegemaal voordeliger was. De strijd „olie of stroom" hield de gemoederen geruime tijd en in brede kring bezig. Er werd met Ouwe Sunderklaas dank baar gebruik van gemaakt. Een oud ze dig uitziend vrouwtje liep met een ezel door Den Burg, voorzien van het bord: ,Mijn ezeltje en mijn kwezeltje zijn voor olie, maar een verstandig mens is voor electriciteit". Overigens: het wérd olie, al stond de exploitatie van de TEM niet merkbaar in de weg. Rijkelijk verlichte machinehal Goed, de TEM ging van start Bijzon dere plechtigheden kwamen er niet aan te pas. De redacteur van de Texelse Courant bracht een bezoek aan het nieu we bedrijf en gewaagde daarvan ent housiast in zijn kolommen: In de groote, rijkelijk verlichte ma chinehal, welke tevens als stookplaats dient, zijn naast elkaar de beide locomo bielen opgesteld, beide gekoppeld a?n |een dynamo van groote omvang. Op deze v/ijze beschikt men over een complete reserve-installatie. Achter de dynamo's bevindt zich de I hoogspanningskamer, van waaruit men de dorpen op de hoofdkabel aan sluit. Een klok wijst hier voor ieder dorp de mate van het stroomverbruik aan. Nog biedt het gebouw ruimte aan een schaftlokaal, een magazijn en een wasch- lokaal (waarin een douche niet ont breekt). De sanitaire inrichting voldoet in ieder opzicht aan de eisch. Het terrein om de centrale moet nog worden geëffend en deels bestraat. Met de aanleg van een groote opslagplaats voor stookkolen is thans begonnen". De raad van commissarissen bestond ut burgemeester W. B. Oort, R. P. Keij- ser, P. J. Verberne en de technische commissarissen F. S. Smit Kleine en A. D Bruins. Secretaris was C. Jonker en directeur P. A. de Rode. Animo Binnen drie maanden na de ingebruik- ïeming van de centrale (met twee Hen- •chel locomobielen van 200 pk ter aan- Irijvüng van twee 6.000 vol draaistroom- {eneratoren van 150 kW) waren er 934 lansluitingen Het hoogspanningsnet vas 38 km lang. In 1931 werd uitbrei- ling van de centrale noodzakelijk. Er iwamen twee generatoren van elk 450 :W Belangrijke gebeurtenissen in de ®M geschiedenis zijn verder de aan- luitmg van het poldergemaal Eierland 1933), de elektrificatie van een deel van •Ierland (1934), de elektrificatie van uid-Haffel (1938) en de aanleg van een ndergrondse olieopslagplaats van 0.000 liter in 1939 in verband met de espannen internationale toestand. In 940 en 1941 werden de gemalen De chans, Dijkmanshuizen, Het Noorden n Hoornder Nieuwland aangesloten. In 939 overleed de heer R. P. Keijser. Zijn imilie droeg zijn TEM-aandeel een jaar iter aan de gemeente over. In 1944 werd en generatorgasinstallatie gebouwd, laar in oktober 1944 werd de stroom kring op bevel van de Duitsers stop zet Vóór die tijd was rantsoenering oodzakelijk. Dat was ook het geval toen e levering in 1945 weer op gang kwam, 'et afsluiting voor 14 dagen als sanctie, "tra rantsoenen waren er voor en die voor koken op elektriciteit wa rn aangewezen en voor mensen met 'eer dan twee kostgangers. In de krant 14 juli 1945 maakte de directeur de ten bekend waarop stroom werd gele ed (overdag en enkele uren zondag- 'ond). Ook vrijdagavond was er even room „om over de radio de toespraken 'n de minister president te kunnen luisteren". In augustus was echter alle ed geleden. In 1947 - 1948 werd de centrale met tee keer 350 kW uitgebreid, werden kabelnetten verder verlengd en wer ft De Westen, Westermient en Duin- eg De Cocksdorp geëlektrificeerd en in daarop volgende jaren ook het overi ge buitengebied van Texel. In 1955 op nieuw capaciteitsuitbreiding, nu met 2 x 150 kW, twee jaar later met één maal 1.200 kW. In 1962 werden de vier oudste machi nes uit de centrale in Den Burg verwij derd en vervangen door vier diesel-ag gregaten van 1.200 kW elk, kosten ruim twee miljoen gulden. Te duur Toen werd langzamerhand duidelijk dat een eigen elektriciteitsbedrijf op Texel op den duur onhoudbaar zou wor den. De Texelaars betaalden de hoogste elektriciteitstarieven van Nederland om dat voordeliger produktie in een gebied met veel kabels en betrekkelijk geringe afname nu eenmaal niet mogelijk was en op den duur steeds duurder werd. In de gemeenteraad stelde de heer F. Standaart zijn historische vragen over de toekomst van de elektriciteitsmaat schappij en verzocht dringend om een onderzoek in hoeverre het PEN de elek- ti'citeitsleverantie op Texel zou kunnen overnemen. Met de bekende gevolgen. Het was nog juist op tijd want de vraag naar elektriciteit nam hard toe. In 1970 (toen de bouw van de „Texelstroom"- centrale wegens bezwaren van milieu groepen enige tijd werd opgehouden) was er sprake van een toename van 24,38% in de maximale belasting. Werkgelegenheid Dat Texel zijn „eigen" centrale heeft mogen houden is van niet geringe bete kenis voor de plaatselijke werkgelegen heid. In 1927 werkten bij de TEM acht personen (directeur, boekhouder, chef machinist, 3 stoker-machinisten, mon- teur-meteropnemer en reserve stoker machinist). Thans werken 63 mensen bij „Texelstroom" van gemiddeld vrij jeug dige leeftijd. De ,,Texelstroom"-bezittingen worden niet alleen gevormd door de centrale met waterfabriek maar ook door de dis tributienetten, het gebouwencomplex in Den Burg (kantoor, magazijn, hoofd- schakelstation en reserve-centrale) en de openbare verlichting. Een en ander heeft een boekwaarde van 47 miljoen gulden. De lengte van het kabelnet is nu 500 kilometer en geheel ondergronds aange legd, wat het landschap ten goede komt. In dit net zijn 115 transformator-huisjes opgenomen om stroom van de juiste spanning te garanderen. Die lange ka bels vormen een probleem op zichzelf, samenhangend met de geringe bevol kingsdichtheid (twee personen per drie hectare) op Texel. Per aansluiting is ge middeld 100 meter kabel nodig. Ter ver gelijking: in het toch ook niet zo heel Jicht bevolkte Noordholland is de ka bellengte per aansluiting slechts 30 me ter. De exploitatiekosten van Texel stroom n.v. belopen dit jaar ongeveer 12,7 miljoen gulden. Hier staat slechts iets meer dan de helft aan inkomsten uit water- en stroomlevering tegen over. Het tekort komt voor rekening van de provincie. Onnodig te zeggen wat er met de stroomtarieven gebeurd zou zijn als de provincie niet was bij gesprongen! Vijftig jaar na de oprichting kan met nog meer zekerheid dan in het begin worden gezegd dat in de omstandighe den van toen de oprichting van de TEM een juist besluit is geweest dat getuigde van visie. De overheid koos destijds voor een vennootschap om slagvaardig en za kelijk te kunnen opereren, zoveel mo gelijk los van politiek gebonden inzich ten. Men begon aan iets waaraan anderen niet wilden beginnen: elektrificatie van een in menig opzicht „moeilijk" gebied: geïsoleerd, dun bevolkt en geen grote afname van energie. Deze omstandighe den zijn steeds gevoeld als een uitdaging. In het kleine bedrijf waren geestdrift en betrokkenheid bepalend voor de sfeer. Dat van die sfeer iets bewaard mag blij ven is het beste wat men „Texelstroom" op zijn jubileumdag kan toewensen. Na een spannende, sportieve wedstrijd hebben de Boys in de uitwedstrijd tegen ALC het eerste winstpunt in de wacht gesleept. Het werd tenslotte 22. Ze zijn wel tot de ontdekking gekomen dat er, in de tweede klasse van het begin tot het eind geknokt moet worden en dat de conditie wel een woordje meespreekt. In de eerste helft heeft ALC (gedegra deerd uit de le klasse) hun tegenstander (gepromoveerd uit de 3e klasse) wel wat onderschat. Het initiatief kwam in dat gedeelte dan ook hoofdzakelijk van de Boys. Dat het slechts bij een achterstand van 10 is gebleven was niet hun ver dienste. Die 10 voorsprong voor de Boys kwam tot stand door een doelpunt van Rob van der Stap na uitstekend voorbereidend werk van Jan Pool. In de tweede helft kwam de Boys zelfs op een 20 voorsprong door een doelpunt van Gerard Legierse, na knap werk van Rob van der Stap. ALC veranderde toen van tactiek waardoor nu op zijn beurt het Boysdoel onder zware druk kwam te staan. Ondanks uitstekend keepers werk van Boysdoelman Jos Wessels kon hij toch niet verhinderen dat ALC weer langszij kwam. De gelijkmaker ontstond uit een strafschop door hem zelf veroor zaakt door de doorgebroken ALC-spits (in de ogen van de goed leidende scheidsrechter) onreglementair af te stoppen. De reaktie van de Boys-keeper was goed maar hij kon toch niet verhin deren dat de bal via zijn vuisten in het doel verdween. In de slotfase was Frits Schrama nog dichtbij een derde Boys- doelpunt doch een flitsende reaktie van de ALC doeman voorkwam dat de winst alsnog mee naar Texel zou gaan. Goed voorbereid trok ZDH 1 zondag middag naar Heerhugowaard om aldaar de nieuwbakken voetbalvereniging Waard '75 te ontmoeten. Het was oor spronkelijk een thuiswedstrijd voor de Hoornders maar dit was omgezet omdat de tegenstander graag de eerste wed strijd op eigen veld wilde spelen. Het begon allemaal erg feestelijk met het overhandigen van vaantjes en bloe men. Uit de wedstrijd bleek wel dat Waard '75 dit seizoen nog niet zo'n gro te rol in de competitie zal gaan spelen. De beste man van de ploeg (en het grote struikelblok voor ZDH) was de doelman. Maar alsh ZDH niet zo enorm veel kan sen had laten liggen waren de punten evengoed mee naar Texel gegaan. Het is echter zelden voorgekomen dat de Hoornders de competitie met een over winning begonnen, dus een gelijkspel mag als een goed resultaat worden be schouwd. Helaas moest ZDH met nogal wat invallers aantreden. Het eerste doel punt kwam van H. de Ruijter die met een mooie boogbal ZDH de leiding be zorgde. Het bleef het enige doelpunt voor de rust. De Hoornders speelden na de hervatting opvallend sterker dan Waard '75. Maar het was toch de thuis club die verrassend de leiding nam door twee doelpnuten vlak achter elkaar (21). Een kwartier voor het eind scoor de de uitstekend spelende Douwe Dijker de gelijkmaker (22). De Koog heeft in deze eerste wedstrijd wel ontdekt dat de conditie nog lang niet op peil is. De Koog gaf in de eerste helft uitstekend partij en stond alleen afstandsschoten toe. Eerst na een half uur spelen gelukte het, na een gave tref fer de uitstekend keepende Dekker van De Koog te passeren. In deze eerste helft slaagde De Koog er zelden in het vijan delijke doel te belagen. In de voorlaatste minuut kwam Kwadijk nog op 2—0 om dat de Koger defensde niet resoluut op trad. In de tweede helft kwam De Koog srteeds verder in moeilijkheden (conditie gebrek) en kon Kwadijk gretig profite ren. Nadat het eerst 30 was geworden kreeg Kwadijk ook nog een penalty: 40. Eerst toen het 70 was kon De Koog de eer nog enigszins redden door L. Schelhout die 71 scoorde. In de slot fase werd het uiteindelijk nog 81. Het tweede team van de S.V. Texel zette de competitie goed in door een ver diende overwinning op het sterke Hel der 3. Het eerste doelpunt kwam op naam van Cees Duin (10) maar niet lang daarna viel de gelijkmaker. De oor zaak hiervan school in een nogal rom melige situatie voor het Texel-doel. Na de rust ging Texel direkt in de aanval. Toen even daarop Visser in een kansrij ke positie kwam werd hem op onregle mentaire wijze een voet dwars gezet. De enig juiste conclusie moest een penalty zijn, die dan ook werd toegekend. Uit de strafschop scoorde Ipenburg 21. Even later bracht Hans Geus met een lob de stand op 31. Het derde team van de S.V. Texel heeft in de eerste competitiewedstrijd in Waarland met een geïmproviseerd elftal een zwaarbevochten gelijk spel uit het vuur weten te slepen. Waarschijnlijk was de onwennigheid er debet aan dat er aanvankelijk slechts negen spelers van Texel 3 op kwamen dagen. (Het is daarom zaak dat men de opstellingen in de kastjes goed in het oog houdt en bij verhindering tijdig afbericht geeft). Conzelo nam direkt het heft in han den en zette Texel onder druk. Met vol ledige inzet van het gehele elftal wist Texel echter de eerste helft de aanval lers van Conzelo te bedwingen. Men zag zelfs kans enkele keren gevaarlijk te counteren. De ruststand was ernaar: 0-0. De 2e helft vertoonde aanvankelijk een zelfde spelbeeld. Jammer was het dat na 10 minuten de scheidsrechter een handsbal over het hoofd zag (22 spelers zagen het wel) waardoor de gehele Texel-achterhoede bleef staan en Con zelo ongehinderd kon scoren. Het leek erop dat de wedstrijd nu een rommelig karakter zou krijgen. Gelukkig kon Texel binnen vijf minuten de stand weer in evenwicht brengen, Ben Jas verleng de met het hoofd een lange trap uit de achterhoede, waardoor Tom Bakker raak kon schieten. Hierna boterde het onderling niet meer zo erg tussen de spelers van Conzelo, waardoor Texel wat meer uit de verdediging kon komen. Geen van beide elftallen wist echter nog verandering in de stand aan te brengen. Desondanks keerde Texel lang niet on tevreden huiswaarts. Ondanks een groot veldoverwicht kwamen de Boys slechts met de hakken over de sloot aan een overwinning. Hel der 6 kwam nauwelijks aan aanvallen toe, doch door het verre opdringen van de Boys-achterhoede waren deze schaar se aanvallen niet van gevaar ontbloot. Pas vijf minuten voor het rustsignaal wisten de Boys hun overwicht in een doelpunt uit te drukken. Goed werk van P. van Heerwaarden stelde Harry Witte in staat de Boys aan een 10 voor sprong te helpen. Al snel in de tweede helft kwam Helder door het slecht func tioneren van de buitenspelval aan de gelijkmaker. Een fraai afstandsschot van W. van Heerwaarden bracht de Boys wel weer een 21 voorsprong maar opnieuw kwam Helder op gelijke voet. Een vrije trap van wel 20 meter afstand werd uitstekend in een doelpunt omgezet. Het Helder-doel kwam in de slotfase steeds meer onder druk te staan. Vlak voor tijd wist F. Witte een gaaf doelpunt de Boys toch nog op winst te zetten. Het nieuwe vierde Boys-elftal heeft op het nippertje zijn meerdere in Kaag vogels 5 moeten erkennen. Na een 20 achterstand wisten ze door doelpunten van Jan Witte en W. Haring weer gelijk te komen. Vlak voor tijd wist Kaagvo gels, door een misverstand in de Boys achterhoede, toch nog de winst binnen te halen. Uitkomend in de hoofdklasse dames moest door Texelse Boys 1 om de eerste punten gestreden worden tegen WW; een oude bekende. De eerste helft werd een vrij tamme vertoning zonder doel punten afgesloten. De tweede helft gaf wat dat betreft een beter beeld. Na on geveer 10 minuten lanceerde Jetty Roe- dema meteen lange bal over de WW- verdediging heen, Nicolien Keijzer die feilloos doelpuntte. De Boys-dames kre gen iets meer overwicht. Een tweede treffer hing in de lucht, maar viel niet. En wat zo vaak in zulke gevallen ge beurt overkwam de Boys-dames hier ook. WW scoorde tegen. Deze 11 stand werd tot het eind van de wedstrijd gehandhaafd. Na een zenuwachtig begin van de eer ste competitiewedstrijd kreeg de ploeg van Sint Adelbert en niet het tweede Boys-damesteam gedurende de eerste helft de beste kansen. Het resulteerde echter niet in doelpunten. In de tweede helft bleek het Texelse team aanmerke lijk sterker te opereren. De ploeg was voortdurend in de aanval en dit werd nog eenvoudiger gemaakt toen hij Sint Adelbert een van de speelsters uitviel. Caroline Rey profiteerde er vlot van en scoorde binnen korte tijd tweemaal. De stand kwam hiermee op 21 en Caro line wist dit later nog tot 31 uit te bou wen wat ook de eindstand werd. Door de langdurige droogte zijn er extra kosten gemaakt voor de voeding en zullen de kosten in de komende stalperiode ook hoger zijn. Meestal vielen de opbrengsten ook nog tegen zodat de liquiditeit op vele landbouw bedrijven niet rooskleurig zal zijn. Uit berekeningen die we gemaakt hebben blijkt nu reeds dat de kosten bij de rundveehouderij per koe, en dan in clusief de schapen, ƒ1.000,- extra zijn van de zomer en komende winterpe riode. Van bedrijf tot bedrijf varieert dit, maar vooral daar waar een inten sieve schapenbezetting naast de melk koeien en jongvee aanwezig is, zijn de kosten wel het hoogst. Ongetwij feld zullen er bedrijven in liquiditeits moeilijkheden komen, omdat ook de opbrengsten achter zijn gebleven. Er is gesteld, dat er geen bedrijf dat le vensvatbaar is, af mag vallen door de droogteschade in 1976. Rijksgroepregeling zelfstandigen De R.Z. regeling was er altijd al om mensen, die door bijzondere omstandig heden met hun bedrijf in moailijkheden waren gekomen te helpen. Ook hierbij geldt dat het bedrijf toekomstmogelijk heden moet hebben. Voor dit jaar is de regeling, in verband met de abnormale weersomstandigheden, versoepeld. In de landbouworganisatiebladen staat de re geling en detail uitgewerkt. Iedere zelf standige kan een aanvraag indienen voor de R.Z. regeling. Uit de rapporte ring zal dat blijken of de R.Z. bij moet springen. Aanvraagprocedure Aanvraagformulieren kunnen opgehaald worden bij de gemeente of de districts bureauhouder (hotel „De Lindeboom- Texel" bij de heer De Haan op maan dagochtend). Invullen Voor het invullen kunt u onder meer een beroep doen op de bedrijfsvoorlich- ter. Het leek minder zinvol een uitge breide voorlichtingsavond te houden over de R.Z. regeling omdat ieder geval toch individueel bekeken dient te wor den. Voor een vlotte afwerking van de R.Z. aanvragen is het wenselijk dat vol gende spelregels in acht te nemen: 1. Maak een telefonische afspraak met de voorlichter. 2. Wilt u meebrengen: een aanvraagformulier (d.b.h. of of gemeente). stand van de leningen. rekeningen van extra aangekocht voer (ruwvoer en krachtvoer). drie boekhoudingen van de laatste afgesloten jaren. ten. Ook inlevering van kopie voor de Boys-krant. Aanvang 20.30 uur. A.W. Z.D.H. Deze week inplaats van vrijdag nu donderdag trainen. F.Z. In de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie heeft Tevoko 1 verdiend ge wonnen van Polisport 3. De heren speel den een redelijke wedstrijd waarin ech ter wel veel persoonlijke fouten werden gemaakt. Opvallend was verder dat Te voko, hoewel aanvallend veei sterker dan Polisport, erg veel moeite had pun ten te scoren. Vooral in de laatste sets bleek dat erg duidelijk (Setstanden: 15-6, 15-10, 12-15 en 15-10). De dames van Tevoko 2 konden geen vuist maken tegen het team van Poli sport. Tevoko speelde erg matig en zon der spirit. Jammer was het ook dat het team niet compleet kon zijn en dus met invallers moest spelen (Setstanden: 4-15, 5-15 en 3-15). De lessen zullen op maandag 4 okto ber weer beginnen. Wat betreft de inde ling van lesuren zijn de volgende wijzi gingen aangebracht. Maandags: 4-5 uur: jongens 7 en 8 jaar. 5-6 uur: jongens vanaf 9 jaar. Dinsdags: 4-5 uur: kleuters vanaf 4 jaar 5-6 uur: meisjes le en 2e klas. Woensdags: 7-8 uur: meisjes 5e en 6e klas. 8-9 uur: dames vanaf 18 jaar. Donderdags: 4-5 uur: kleuters van 5 en 6 jaar. 5-6 uur: meisjes 3e en 4e klas. Wegens omstandigheden is er alleen les voor de lagere school en leden van de vereniging. MEDEDELINGEN Texelse Boys Vrijdagavond a.s. is er weer een con tactavond in de Boys-kantine. De leden kunnen dan gebruik maken van onze nieuwe aanwinst; tafeltennis. Verder al lerlei spellen en gelegenheid om te kaar- De Vereniging voor Vrienden van het Paard maakt op 2 en 3 oktober een reisje naar Vorden. Men vertrekt zaterdag 2 oktober met de boot van 8.05 uur. Om streeks het middaguur aankomst in Vor den waar 's middags met koetsjes en rij tuigen een tocht langs acht kastelen wordt gemaakt. Er zijn in de bus nog enkele plaatsen vrij. Belangstellenden kunen zich opgeven bij secretaris J. Uit geest, „Flora", telefoon (02220) 2565.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7